LEGPLAATJE. CORRESPONDENTIE. SPELLETJE. ewijk XIV en de Soldaat. GOEDE OPLOSSINGEN. Dit plaatje kun je maken van legstokjes of lucifers, waarvan de koppen verwijderd zijn. Voor den kop van den ooievaar kaD een knoop met twee gaatjes mooi dienst doen. dit spelletje moet ieder op zijn beurt in zeggen, waarbij hij twee woorden ikt, die gelijkluidend zijn, onmiddellijk op elkaar volgen en in beteekenis verschillen, rbeelden: zal mijn leven niet in zijn wagen e n i scheen scheen opgezwollen te e bloemen aan één steel steel ik. wil mij naar Leiden leiden? wacht wacht op bevel om uit kken. het te moeilijk gevonden wordt, de len onmiddellijk op elkaar te laten kan men deze bepaling ook weg- zekeren dag hield Lodewrjk XIV, ko- i .an Frankrgk, inspectie over zijn troe- De vorst bleel stilstaan voor een ,;ol- wiens uiterlijk hem bijzonder goed be haalde diens degen uit de scheede en ;m daarna het wapen terug, soldaat zei nu vrijmoedig tegen den :e, als men den degen van iemand en hem dien teruggeeft, steekt men gewoonlijk weer in de scheede". rast antwoordde Lodewijk XIV: h|)ed, ik zal het doen", hij stak den degen weer in de scheede. re", hernam de soldaat, „indien ik mij ergis, was het op deze wijze, dat Uw ofrders hun onderdanen in den adel- verhieven". !ew$k XIV had schik in de snedige king van den soldaat en liet hem kort t werkelijk in den adelstand verhef- GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Bert van Kennen. Truida Streuper. Jan van Dijk, Wim van Dijk, Truus van Venetie, Dirkje Hopman. Truus Hemerik. Francien Heraerik, Piet Nieboer, Annie Zaalberg, Coba Koevoet. Arie Koevoet. Conny Sinner, Willy de Neys. Jan Evers, Nelly Fernando, Maarten Kuivenhoven, Greta Demmenie, Annie van Hensbergen, Neeltje van Breda, Joolje de Wekker, Frans Schimmel, Martha Schimmel, Greta de Vries. Annie Jongeleen, Pietje Jongeieen. Flip Beekenkamp, Celia Kret, Nico Kret. Geerlruida Kerkvliet. Anje de Gelder, Jo Segaar. Jannie van der Lecq. Anna van Woudenberg, Jantje van Wouden berg, Elsa Been. Bertus Pont. Piet Pont, Hannie Mieloo, Ko Overduin. Herman Win terkamp, Aart van de Nadort, Nel Owel. Rie Owel, Toni Owel, Lucas Mulder. Bertha Mulder, Coba Mulder, Nel Hagoort, Jannie Hagoort, Linie Bruggrmann. Hendrik Bos boom. Jan Bosboom, Albert van Biezen, Jaap van Biezen, Jo Tijsen, Nellv van der Voei. Corry van Stralen, Hennv Hulsbergen Henning. Reinier den Hertog. Ali den Her tog, Alphonse Paul Delforlerie. Gootje Pol dervaart. Marietje Versteege, Hanna van Wilsum. Herman Colenbrander (2 brieven ook die der vorige week), Aagje van den Ilam, Annigje Spek, Gèrharda Eggink, Christiaan Eggink, Antje van Egmond, Corrie Rodenburg, Jan Rodenburg. Jo Zand bergen, Riekie Minnema. Janni Schenke- veld. Leen Schenkeveld. Agalha Braat, Jansje van Egmond. Dina Leenheer. Klaaske van der Mey, Lena Oppelaar, John mi is Bors- boom (brief der vorige week). Er is een raadsel nichtje, dat altijd zoo aaidig na de raadsels schrijft; en nu ga ik niet spoed beginnen om een brief'aan u te schrijven. Dat voorbeeld volg ik nu ook eens en zeg, dat ik, na de namen der 'goede op lossers vermeld te hebben, met spoed ga beginnen aan de vele. ja zeer vele aparte ani woorden want er waren vandaag een massa kinderen, die mij behalv-- de raadsels ook nog een brief schreven Velen beginnen mij al zoo goed te kennen en zoo tegen St.- Nicolaas vertrouwen o zóó velen mij een geheimpje toe Ik /.al nooit iets verklappen als jullie er maar bijzet of ik er on mag ant woorden, ja of neen. Lena Oppelaar dal zal een vruolijke week zijn in Boskoop, winkelweek en eiken avond muziek door het dorp Ik hoop dat jullie ook een prijs hebt. Bert v Reenen zoo. zoo. heb jii St. Nico- laas in eene vliegmachine zien aankomen in Leiden ja niet waar wat een lawaai kun nen die machines maken. Neen ik heb St. I -olaas hier nog niet gezien. Aller- nk >._rst vond ik dien storm, want dan gebeu ren er zooveel ongelukken overal Klaaske van der .Mey vindt ie niet heerlijk zoo'n klein broertje van 17 maanden houdt je veel van kleine kinderen, speel je wel eens met hem? Dina Leenheer ja hoor natuurlijk moet liet Mei zijn dat is een vergissing. Heb je den Sint al gezien? Jan en Eempien Wassenaar wees gerust, bij mij zijn geheimpjes veilig bewaard. Heb ben jullie zooveel familieleden, die aliijd gauw kijken of jullie ook in de correspon dentie slaan nu dat vind ik juist heel aardig Riekie Minnema wat is December een heerlijke maand voor jou. je verjaardag vlak na St. Nicolaas, je hebt dus zeker een flinke verlanglijst opgemaakt. Een naar ge luid vindt je niet, als de stormwind zoo ora het huis giert. Agatha Braat dat was Saai voor je dat je tevergeefs zat te wachten. a!s je je verheugt op de komst van een vriendin en als ze dan niet komt. Is de kiespijn al over? Anlje v Egmond" nu sta je er toch ook weer bij Was de verjaarpartij prettig en. was Corrie blij met je cadeautje? Heb je maar één konijntje en zorg je er zelf altijd voor. Corrie Rodenburg nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Prettige cadeautjes hoor. Ga je nu allemaal mooie handwerkjes maken met al die' zijde in het werkmandje? Aagje v. d. Ham en Annigje Spek ja hoor, ik ken raffia wel. ik heb er zelf ook dikwijls mee gewerkt, ook eens een hoed van ge haakt. Herman Colenbrander je brief moet Maan dagsmorgens vóór 12 uur op het bureau L.D. zijn Marietje Versteege schrijf maar enkel liet antwoord van de raadsels op. niet de heeie raadsels ook nog. Cootje Poldervaart ik denk bij storm al- lijd aan de vele ongelukken die1 er op zee en op zooveel andere plaatsen gebeuren, ai zit ik zelf ook veilig binnen. Ja het zal buiten op een open weg wel he^l erg zijn geweest. Henny II. H ik hoop dat het nog een heel tijdje zal duren, eer er ijs is, bijvoor beeld pas in de kerstvaeantie. want ik gun dat plezier heusch wel aan de liefhebbers van ijs. Corry van Stralen, ja ik miste je wel maar ik begreep ook best dat je niet zonder te waarschuwen voorgoed zou ophouden. Druk gehad met de repetities? Waren er van jullie huis dO dakpannen kapot? Wat een massa' Alphons Delforterie, wat heeft de Sint al vroeg gereden voor jou en je broertje. Heb je al geverfd met de nieuwe verf? Veel ge noegen op den verjaardag van je groot moeder. Ik heb helaas mijn grootouders nooit gekend. Linie Bruggeman, ga gerust meedoen met de grooteren en doe dan net zooals je ken nisjes van school, noem mij Tante Aart v d. Nadort, dank voor de raadsels, ze gaan bij mijn voorraad. Drie zusjes Owel, is Rie weer beter? Ik zal Jo S. vertellen van dien brief. Herman Winterkamp, van harte hoop ik,

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 15