<S LOTERIJ bericht van Inzet. OBLIGAT1EN BIJVERDIENSTE. RADIO-PROGRAMMA NETTE JONGEN OPROEPING. H.H. BOUWERS A.v.d OUWF.Fï.EN Oegstgeester Begrafenis-Onderneming AGENTEN Hanepoot Ten derde vraagt spr. onbewoonbaarver- fclaring van woningen, die nu maar be loond blijven, wat geen bevordering is van goede zeden. Ten opzichte van den schoolarts zegt de Toorz- dat aan hoofden der scholen de be voegdheid is gegeven zich met de medici te verstaan. Weth. Tromp antwoordt dat bitumenwe- een zeer kostbaar zijn; zelfs met een koud procédé komt het nog van f. 3 tot f. 5 per >12. In eersten aanleg is bestraten voordee- liger, en dat kan men bij gedeelten doen, wat 'uit de gereede middelen tot nog toe is betaald. De heer Verduyn sluit zich aan bij de hulde voor de balans, maar zag gaarne ook nog kapitalisatie der renten van de bijzon dere scholen en van Volksbelang. Spr gaat raarne accoord met verhooging der jaar wedden voor B. en W. en den secretaris en gaf z n volkomen tevredenheid te kennen. vrat het wegenvraagstuk betreft, vindt spr. het de juiste oplossing om te bestraten. De heer Langeveld toont zich ook voor stander van bitumenwegen, die zijn stof ferend en financieel is het voor deze ge meente geen al te groot bezwaar. Spreker vraagt een studiecommissie te benoemen, pe heer Segers verzoekt een uitgebreide iroef met Goudalite op de grindwegen, en j wanneer besloten wordt om te bestraten om jet dan in keperverband te doen. I De heer A. H. Schrama had gaarne op de j jalans naast den aanschaffingsprijs ook leening gezien die daarvoor was ge- Jolen. We zien zegt spr. op de begrooting I? uitgaven, maar waar komen de inkom sten vandaan. We zien de laatste jaren, loor gebrek aan gronden, dat groote en ;leine bedrijven op andere plaatsen land :oopen voor hun bedrijf. In dat verband [raagt spr. of het niet mogelijk is een po- jng te doen door de gemeente, een groot implex gronden aan te koopen van de im. Van Lijnden. Een klein baasje kan door middel der gemeente een middel jn bestaan krijgen, waardoor we zelfstan- lige menschen krijgen. Spr. heeft het oog 1 het Rijgersbosch, dat thans te koop is. Weth. Warmerdam is het ten opzichte an het wegenvraagstuk volkomen eens met len heer Pijnacker en wenscht een sludie- ommissie te benoemen, bestaande uit de leeren: weth. Tromp, Verduijn en Pijn- cker. Voor het geneeskundig onderzoek op ie scholen is een commissie benoemd, laat lie ons dan van advies dienen. Wat be reft het woningvraagstuk kan spr. mede- eelen, dat als niet heel spoedig en doel- ïatig wordt ingegrepen verschillende wo- lingen aan de driesprong onbewoonbaar uilen worden verklaard. Verder brengt spr. dank aan de chefs der erschillende takken van dienst en den se- retaris en hoopt dat de bestaande saam- oorigheid van den raad tot in lengte van agen zal worden bestendigd. Hierna wordt de begrooling artikelsge- rijs behandelt, te beginnen bij de Uitgaven. Bij volgn. 49 doet de heer C. Schrama het oorstel de presentiegelden voor de raads- fden van 3 op 4 gulden te brengen. De i?er Verduijn zegt dat dit in de sociale omm. is behandeld en verworpen. De heer foorlandt vraagt op welke gronden dit be- ustte. Spr. vindt het voor den arbeider die ikwijls moet verzuimen zeer noodzakelijk, nar menigmaal een commissie-vergadering iet kan worden bijgewoond. De heer Verduyn zegt dat veel avond- ergaderingen gehouden worden en vraagt iet welk bedrag wordt het voldoende be- aald, naar het geleverde werk? Weth. Warmerdam verklaart er zich ook voor. Het voorstel in stemming gebracht wordt angenomen met de stemmen van de hee- Langeveld, Segers en Verduyn tegen. Bij volgn. 50 vraagt de voorz. of de raad ?reid is, om in beginsel te besluiten tot '-•t benoemen van een concierge-bode. Be- loten wordt dat B. en W. in de eerslvol- ende vergadering met een voorstel zullen omen. Volgn. 88 doet den heer Segers vragen aar waarschuwingsborden en die te plaat bij de scholen en bij gevaarlijke ver- aerspunten. De voorz. zegt voorziening toe. De post zweminrichting is pro memorid beetrokken. Hiermede kan de heer A. H. chrama zich niet vereenigen, waarna 250 op de begrooting wordt geplaatst, De heer Noorlandt vraagt verbetering van v- d. Veldstraat. De heer A. H. Schrama 'enscht den Stationsweg te verbreeden. De eor Pijnacker is er sterk voor om den Ach-- lrwQg eens voldoende af te maken. De heer Segers wil den trottoiraanleg de le Poellaan (Noordzijde) niet uit- oeren. De weth. van openb. werken kan lermede accoord gaan als de geheele post ïhandhaafd blijft, om dan de Zuid-zijde fcheel af te maken. Conform besloten. De Ecr A. H. Schrama vraagt naar het eigen- omsrecht van de le Poellaan, daar spr. van G'deel is dat deze aan den Poelpolder be- wrt. De heer Pijnacker was ook die mee- toegedaan. Weth. Tromp geeft de noo- dfge bewijzen van het eigendomsrecht, voor zoover het betreft het gedeelte van den Rijksstraatweg tot de brug. De heer Langeveld vraagt langs de bui tenwegen eenige heel eenvoudige banken. Aan dien wensch zal tegemoet gekomen worden. De heer van Resteren vraagt bescherming aan de te plaatsen jonge boomen aan de Catharijnenlaan. Conform besloten. De heer Verduyn vraagt of het luiden van de klok nog eenig doel heeft De heer Segers zegt, dat het een oud gebruik is, wat een dorpsidee geeft en wenscht het te be houden. Alzoo besloten. De heer Langeveld heeft bij volgn. 145 (vergoeding L. O. art. 101) klachten over de voorschotten van de R.K. scholen. In een driejarige periode staat het bestuur voor een tekort van f. 7000. In 1927 waren in Lisse 1402 schoolkinderen en hiervan bezochten er ruim 900 de R.K. scholen. Spr. verzocht een grooler voorschot. De post van f. 9000 wordt met f. 1000 verhoogd. Voor het uitbreidingsplan is een po^t uit getrokken van f. 5000, die de heer Segers veel te hoog vindt. Ook de heer Pijnacker maakt bezwaar, terwijl de heer Verduyn het een onproductieve uitgaaf noemt. Deze post wordt pro memorie uitgetrokken en gaat voor praeadvies naar de grondcommis- sie. Bij de behandeling der ontvangsten was niet veel verweer. Bij volgn. 5 blijkt dat de Rijksontvanger na 1 Jan a.s. hier geen zitdagen meer zal houden. Van dien datum af wordt de gele genheid opengesteld om aan het Postkan toor de belastingen te betalen. Zonder hoofdelijke stemming wordt de begrooting voor den geWonen dienst aange nomen met een sluitende post van f. 332 709.52behoudens de hier genoem de wijzigingen. De begrooling voor den kapitaaldienst die gemakkelijk onder den hamer doorging, werd z. h. st. aangenomen, met een post van ontvangsten groot f. 86,086,05 en van uitgaven van f. 81.476.70. Alzoo een batig saldo van f. 4.609.35. Bij de begrooting van het gasbedrijf juicht de heer Segers het toe dat de gashouder No. 1 gaat verdwijnen, vooral ten opzichte van de Zondagsrust. De begrootingen van het gas- en het wa terleidingbedrijf worden z. h. s. aangeno men. Een comptabel besluit wordt genomen voor de begrooting van het dienstjaar 1928 in ontvangsten en uitgaven groot f. 2254. Deze wijzigiDg heeft plaats wegens ver koop van gemeente-eigendommen aan het Rijk en het plaatsen van een hek voor de Rijksbloembollenschool. Ingekomen is een verzoek van de afd. Lisse van Bloembollencultuurr om voor de tc houden tentoonstelling bij de viering van haar 50-jarig bestaan blijken te doen ge ven van de zeer gewaardeerde belangstel ling. B. en W. stellen voor f. 50 beschikbaar te stellen. De heer Segers kan zich hier mede vereenigen op voorwaarde dat daar aan toegevoegd wordt, dat deze som door een „inzender-ingezetene" moet worden verdiend. Aldus besloten. De voorz. verzocht en verkreeg machti ging tot het verknopen van een regel boo men, staande langs de Spekkclaan vanaf „Vader Jacob" tot aan „Puntenburg". Hierna rondvraag. De heer A. H. Schrama verzoekt de straatnaamborden zoo te plaatsen dat de naam in de richting van de straat loopt. Uit de bespreking blijkt dat dit op enkele plaatsen niet het geval is. Hierin zal wor den voorzien. De heer Langeveld laat hierop een strooi biljet zien van een driedaagsche tentoon stelling in de kleine Vereeniging. Spr. kan zich niet begrijpen dat de voorz. hiervoor z'n toeslemming geeft, daar op die plaats goederen worden verkocht, terwijl wordt toegestaan dat ze tot 9 uur geopend blijft; verder betreurt spr. het zeer dat één van z'n collega-raadsleden er zich voor laat lee- nen, aan zoo'n zaak mede te werken. Het systeem van afbetaling is toch al zeer verderfelijk en dat euvel wordt daar zeer gemakkelijk aangewakkerd. De voorz. is hiervan niets bekend. Wel was hem bekend dat de verlofhouder van de Kleine Vereeniging verlof heeft aange vraagd voor een bazaar en daar blijkbaar misbruik van heeft gemaakt. De heer Kuipers acht het niet noodig zich te verantwoorden tegenover z'n mede- raadsleden. Hierna werd de vergadering die om 2 uur aanving te 10 uur gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren- Hermanus Johannes, z. v. J. L. Hoekstra en M. Burgmeijer. Okker, z. v. K. Kempe en R. Borst. Johanna Theo dora, d. v. A. van Noort en G. A. Kooter. Abraham Johannes, z. van J. Moolenaar en A. J. Vermeer. Henricus Wilhelmus z. v. W. van Ruiten en A. A. der Kinderen. Ondertrouwd: J. Peterschlingmann en M. G. Mijland. Gehuwd: H. J. Bisschop en W. M. van Rooyen. W. J. v. d. Lans en W. J. v. d. Slot. L. W. A. van Wiehen en Ch. A. M. Schaaij. B. en W. maken bekend dat op Dins dag 20 November a.s. op de gewone spreek uren de gelegenheid zal zijn opengesteld tot koslelooze (her)inenting bij de plaatselijke geneesheeren. NOORDWIJK. Tengevolge van het stormweder der laatste dagen is in den nacht van Zaterdag op Zondag een massa hout op het strand aangespoeld. Zoo ver men zien kan ligt het strand bezaaid met hout, zooals dit gebruikt wordt voor de papierfabricage en beschoeiin gen. Vanwege de strandvonderij is men Zater dagavond reed begonnen het hout te ver zamelen, hetgeen hedenochtend werd voort gezet. Reeds zijn eenige personen geverbali seerd geworden wegens strandjulterij. Na een kortstondige ziekte is in den ouderdom van 42 jaren overleden de heer T. Breedvcld in leven notaris te Dordrecht Tot voor kort was de overledene candidaat- Notaris alhier. OEGSTGEEST. Intrede van ds. J. Erin na bij de Geref. Kerk. Na des morgens bevestigd te zijn door ds. K. Schilder uit Rotterdam, die als tekstwoorden had gekozenJesaja 29 do vorsen 10—14 en 18 en 19, heeft ds. J. Eringa, overgekomen uit Nieuwe Pekela, zijn intrede gedaan in den avonddienst, in de Gereformeerde Kerk alhier. Reeds vroeg was de Rehobothkapel aan de Willem de Zwijgerlaan tot in alle hoe ken bezet, zoodat slechts door het bijplaat sen van stoelen in de paden, aan de groote schare belangstellenden een zitplaats ge boden kon worden. Onder de aanwezigen merkten wil op don burgemeester dezer ge meente, den heer J. G. M. van Griethuijsen en wethouder N. Zandbergen, en verschil lende predikanten en afgevaardigden uit omliggende gemeenten. Na het uitspreken van het votum ver zocht ds. Eringa te zingen Psalm 123 1, en werden do Geloofsartikelen voorgele zen, gevolgd door 1 Corinth© 1 1031, waarna z.eerw. voorging in gebed. Hierna werd gezongen Psalm 145 1 en 2. Als tekstwoorden voor deze plechtige ure koos z.eerw, de woorden uit- 1 Cor. 1, de verzen 2224. „Overmits de Joden een teeJcen begeoren, en de Grieken wijsheid zoekendoch wij prediken Christus den gekruisigd©, den Joden wel een ergernis, cn den Grieken e.ene dwaasheid. Maar hun die geroepen zijn, beiden Joden en Grie ken, prediken wij Christus de kracht Gods en de wijsheid Gods. J. Wanneer wij een oogenblik stilstaan, zoo begon z.eerw., en het leven achter ons in onze herinnering brengen, bemerken wij dikwijls hoe alles wordt gewijzigd in ons leven. Vele onzer wensohen worden niet, of geheel anders vervuld, hetgeen van grooten invloed kan zijn op ons verder leven. Zoo ook is het gegaan, toen mij het beroep naar Oegstgcest bereikte; een ge meente waarvan ik wel hoorde, maar die mii geheel onbekend was. Het is juist dezen dag 9 jaar geleden, dat ik in mijn eerste gemeente in Friesland Engwierura werd bevestigd, daarna heb ik 6 jaren onafgebroken gearbeid in het veen- land, Nieuwe Pekela. Zeer veel lief en leed heb ik daar beleefd en vooral ook in de laatste dagen van afscheid van die ge meente. waar ik zoo was ingeleefd, voelde ik dc groot© liefde van de gemeenteleden waaraan ik nog heden met ontroering denk. 't Was mij bij dat laatste afscheid of een groote sterke band een bladzijde van mijn levensboek omsloeg, en 'tis mij heden alsof een Nieuwjaarsmorgen, als een onbeschre ven blad voor mij ligt. Hoe zal dit worden beschreven 1 Ik heb gemeend in Gods weg te gaan om naar hier te komen, en vertrouw daarop. Verschillende gedachten komen dezer da gen bij ons op w.o.Zult Gij in mij hebben, wat li verwacht: en zal ik in u vinden, wat ik in u wacht 1 Hoewel de gemeente die ik verliét', gToo- ter is dan deze, verwacht ik dat de moei lijkheden niet minder groot zullen zijn, waarna z.eerw. kwam tot de tekstwoorden waarin wordt gesproken van de kracht Gods als gekruisigde Z.eerw. bepaalde zijn gehoor tot: le den inhoud van de pre diking: 2e. den natuurlijken mensch pn ziin ergernis: 3e de wüsheid en dp kracht Gods die gepredikt wordt. Wat een prediker heeft te brengen, is niet een persoonlijke getuigenis alleen, doch een prediking van de getuigenis van Christus, over den onnaspeurlijke rijkdom van den Christus als het licht in de duis ternis der wereld. Z.eerw. beschouwde het brengen van de prediking als de heerlijke grootheid van de kracht van Christus, als een heerlijke roe ping aJs van een Heiland die onmisbaar is in ons leven en als een onuitputtelijke bron van loven en genade. De Openbaring spreekt als van den per soon van Christus. Hij bracht niet alleen de waarheid, doch Hij is de waarheid en het leven. De kruisiging is als een bevestiging van het leven en het kruis een symbool van het Christendom. Nader ging Z.E. voort in de uitlegging van de kruisiging met betrekking op de bediening des Woords. Omtrent den natuurlijken mensch en zijne ergenis stelde Z.E. de vraag: Hoe wordt de natuurlijke mensch be schouwd? Het kruis van Golgotha moest den Jood een groote ergenis zijn, toch was het den Jood uiterst moeilijk te gelooven zonder eenig uiterlijk teeken. Zooals Paulus toeken de is het den Jood voorgesteld, wat Z.E. in verband bracht met de beschouwing van den natuurlijke mensch. Het moeilijk gelooven komt ook nog he den veelvuldig voor in des menschen harte Er gaat ook in de H. Schrift zooveel het menschel ijk verstand le boven, maar ook kan het zoo velen wijzer en gelukkiger ma ken. Laat ons niet denken dat; zoo er min der moeilijkheden in de H. Schrift voor kwamen de menschen dichter tot Jetzus Christus zouden komen, maar laat ons waar lijk gelooven in Jezus Christus. Als tusschenzang werd dan gezongen Psalm 132 vrs. 11. Komende lot de prediking van de kracht en de wijsheid Gods, bepaalde Z.E. zijn toe hoorders tot de roepstem die van builen af komende ingang moet vinden in het bin nenste des menschen. Het is den dienaar ge geven het Evangelie te brengen aan den Jood en Griek, aan alle soort van menschen van welken rang of stand men ook zij. Hoe groot ook de wetenschap moge zijn, het ontbreekt het tegenwoordige mensch- dom nog zooveel aan de ware kennis van het Evangelie. Het is als een uiting van het gemis aan kracht, en gebrek aan moed. doch Jezus Christus kan door het Evangelie zelfs den meest verdwaasden mensch tot de kennis des Woords brengen. Bezien wij dan de Schrift met ware wijs heid en welwillende kracht; dan kunnen wij gelooven in ITem die de kracht der Zalig heid is. Dat God ons allen do kracht en moed moge geven tot Heil van Zijnen Naam, zoo eindigde Z.E. zijne, met aandacht gevolgde rede. Uit behoefte des harte spreekt Z.E. een woord van oprechte erkentelijkheid lot Ds. Schilder voor de bevestiging van hedenmor gen. Uw werk is niet geweest voor deze kerk alleen doch voor al de kerken in ons land. Dat U veel kracht en wijsheid moge gege ven blijven is ons aller dierbare wensch. In mijn nieuwen arbeid hoop ik zoo zeide Z E. in goede harmonie te mogen samenwer ken aan de belangen van Jezus Christus. Hierna brengt Z.E. dank aan den hoer J. G. M. van Griethuyzen die als burge meester dezer gemeente door zijne tegen woordigheid blijk geeft van medeleven in onze kerkelijke gemeente. Geve onze God U de genade, tot in lengte van dagen, als hoofd der burgerlijke gemeente te mogen staan. Zich richtende tot ds. de Waard van Rijns burg brengt Z.E. dank voor den arbeid als consulent en hoopt op een aangename sa menwerking in de Clasis Leiden. Hartelijk dankt Z.E. de afgevaardigden van naburige kerken. De Vereenigingen en Catechisanten roept Z.Eenv. hartelijk welkom toe. Tot de Kerke, raaa en de gemeenteleden zegt Z.Eenv.dat hij hoopt hem spoedig in aller harte a's vrier.d te kunnen zien. Hartelgk dank betuigt Z.E. ook namens z\jn echtgenoot©, voor de reeds betoonde liefde en medewerking. Ons huis zal Voor u steeds open staan. Schenke de Heere my kracht en wysheid om u het Evangelie te mogen brengen. Ik weet dat ik niet een volmaakte gemeente krijg, doch verlangt dan ook u niet dat u <f ?n volmaakten leeraar krijgt, zoo eindigde Z.E. Ouderling De Graaf riep den nieuwen leeraar een hartelijk welkom toe namens Kar- keraad en gemeente. Dr is veel (moed toe noodig om de plaats van ds. Schilder in to nemen, waarom wij u danken voor dit ge nomen besluit. Er zullen in dez© gemeente veei moei heden zyn te overwinnen, doch met de kracht Gods zal dit zekar kunnen. Ds. de Waard sprtrkt namens de Classis Leiden. U schijnt ineft eenige bezorgdheid uw ambt hier te aanvaarden, doch met ver trouwen en liefde zien wjj uwen arbeid tege moet, en hopen dat onze verwachtingen niet beschaamd zullen worden. Als oud-consulent richt Z.Eerw. zich tot de gemeente, wyzende op het groote gevaar voor do jeugd, in de nabijheid van een groo te stad als Leiden. i Ds. Eringa dankt daarna met een kort *oora de sprekers en ging voor in gebed. Na het zingen van Psalm 122 3 eindigt Z.Eenv. met het uitspreken van den Zegen. De gemeente zong den nieuwen leeraar staande toe Psalm 134 3. Een fraaie schenking. Aan het einde van den Kerkdienst in het Groene Kerkje Zondagmorgen, deelde de dienstdoende predikant, ds. Henneman me de, dat in de afgeloopen week bij ds. T. J. Jansen Schoonhoven is ingekomen een be nch* van iemand die onbekend wenscht te blijven, vermeldende de schenking van het perceel bouwgrond, gelegen tegenover de van Oldenbarneveldtstraat, ten behoeve van den bouw van de tweede Ned. Herv. Kerk. Aan deze schenking is verbonden de voor waarde ,dat binnen den tijd van 2 jaar, een begin met den bouw moet worden gemaakt. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. Kolenbrander en J. Gaasbeek. Geboren: Marietje. d. v. J. van Dijk cn M. Hoek. Overleden: Sjoukje de Boer, ongeh., 65 j. Maria Helena Christina van der Velde, 2 mnd. Elisabeth Knijnenburg, wed. van P. Straathof. 73 jaar. Alida Clemence Lucie Neumann, ongeh.. 31 jaar. Johan na Catharina van 't Hoff, vr. van A. J. M. Kennis, 45 j. Marie Constance Francoise Bauduin, vr. van L. L. Polis, 59 j. VOOR DINSDAG 20 NOVEMBER. Hilversum, (1071 M.) 10.0010.15; Mor genwijding. 12.30—2.00: Concert door liet Boris Lensky Trio. 3.001.00 Knip- !es 6.007.15: Concert door het Boris Lensky Trio 8.05—8.35: Boekbespre- kmg. 8.359.30: Concert door het Om- roep-orkest o.l.v. Nico Treep. Willem Sas- hach, cello. 9.30—10.00: Lezing door Mevr. Chr. Doornman: Selma Lagerlöf. 10.00: Persber. 10.-1511. 45: Dans muziek. Huizen (340.9 M.) Na G uur 1870 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 12.30— I.30: Lunchmuziek door het K R O -Trio. 5.306 30: Gramofoonmuziek. G.30 7.00: Duilsche les. 7.007.30 cn 7.30 8.00: Cursus Kerklatijn. 7.558 15: Lezing door J. Bender: „Ras", door Mary Grace en Ashlan. 8.15: Spr. Prof. Dr. A. H. de Hertog: Het Protestantisme en het Atheïsme 9.00: Concert door het Amsterdamsche Salon-orkest o.l.v. F. Bos- harl. Daventry (1600 M.) 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek. 12.20: Con cert (sopraan, viool en piano). 1.20— 2.20: Orkestconcert. 2.50: Voor de scho len. 3.50: Muziek 3.55: Franscho les. 4.20: Orkestconcert. 4.35: Lezing 4.50: Orkeslconcert. 5.35: Kinderuurtje. 6.05: Liefdadigheidsconcerl. Dame Clara Buti. 0.20' Lezing. 6.35: Nieuwsber. 6.50: Muziek. 7.05: Piano-duetten van Schubert. 7.20: Lezing 7.35: Mu ziek 7.05: Lezing. 8.05: Concert. Or kest. I. Souez, sopraan: P. Damerini, piano. 8.209.50: Lezing: Biology. 9.20: Nieuwsber. 9.35: Muziekles. 9.55: Nieuwsber. 10.00: Vaudeville. M. Con. slanduros in 'n schels. Dansorkest. Aan sluiting van het Palladium in Londen. II.00: Voorlezing uit David Copperfield". 11.151220: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 1250— 2.10: Orkeslconcert. 4055.05: Orkest concert. 8.3511.20: Concert. Fragmen ten uit „Blauwbaard" van Offenbach. Orkest en solisten. Langenberg. (469 M.) 10.55: Arbeiders- liederen voor bariton. 11.30: Mechani sche muziek. 12.251.50: Orkestcon cert. 5.055.50: Orkeslconcert 7.20: Werken van Schubert. Orkest en F. Osborn, piano. 8 05: Concert. Dubbelkwartet „Beethoven". M. Gorissen en K. II Schaffler, declamatie. P. Kotter, tenor. Königwusteihausen. (Zeesen) 1250 en 1700 M ca. 11.20—4.20: Lezingen en les sen 4 205.20' Concert. 5.207.05: Lezingen 7.508.20: Lezing over wilde dieren-stemmen, met voorbeelden voor den microfoon. Hamburg, 395 M. 3.35: Orkeslconcert. 5 20: Dansmuziok. 7.20- Lezing: Schu bert. 8.20: Russische duellen. Orkest en solisten. 9.5011 20: Cabaret en dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20: Dansmuziek. 0 50: Trio-concert. 8.35: Fragmenten uit „Werther", opera van Massenet. 10.35: Sluiten. MOSSELEN. Morgen, Dinsdagnamiddag schuit met groote Zeeuw- 'the Mosselen. 5872a ligplaats: KALVERMARKT. Bij de op Vrijdag 16 Nov. 1.1. Jehouden veiling ten overstaan Notaris M. G. BON te Lei- J'n. zijn de perc. in bod ge wacht als volgt: 1 Het Heerenhuis m. voor- tn achtertuin a d. van Dui- «nvoordeslraat 75 te Oegst- tscsl. op 6.500.— - Het Huis en erf aan de aammerniarkt 11 te Leiden, K. f 1140- i "hoogingen als gebruike- "lk 'zonder premie). 1581 T afslag blijft bepaald op ™g 23 November a.s. Gevraagd: een voor loop- en winkelwerk. C. H. NOLET, Haarlemmer straat No. 206. 5869a Allen die iets' te vorderen hebben van-, schuldig zijn aan-, of in bewaring hebben voor de nalatenschap van wijden Mejuffrouw THERESIA JOHANNA DOLLE, gewoond hebbende te Leiden, Haarlem merstraat 207, en overleden te Rijpwelering op 18 October 1928, worden verzocht daar van opgave-, betaling of af gifte le doen vóór 15 Decem ber a s le Leiden, Oude Rijn No. 8, len huize van C W LINDENHOFF, 1441 Executeur-Test. ten bate van het Prae-Tuber- culeuze kind. Prijs per lot f. 1. Trekking 10 December 1928. Hoofdprijs gesloten Fiat-auto ter waarde van i. 3850. 1000 prijzen; bij H. ZIRKZEE, N. Rijn 63, Leiden. Zie bij H. ZIRKZEE de prijzen lijst voor de ramen. 5811a Uw adres voor Koper Gevelgarnituur in glad koper of brons, is bij Koperslager 1010 Hooigracht 106 Tel. 1069 TARIEF VOOR SCHOENREPARATIE. Heerenzolen en hakken f. 2. Dameszolen en hakken f. 1.50 Kinderwerk volgens grootte. 1594 Schoenreparatie kan in 1 nnr klaar 111 N. A. VAN WIJK, Janvossensteeg 7577 b.d. Haarl.str. t.o. d. Leidsche Naaimachineh. Belast zich met de regeling van Begrafenissen, Crematies en Transporten van en naar alle plaatsen Kantoor: Haarlemmerstraatweg 3. Oegstgeest. TELEF. 2231. 9054 L. VAN NIEUWKOOP. Zoek geraakt Zaterdag j.l. 5 uur nam., op de Hooigracht Jonge Zwarte Herder gele poolen, voorzien van halsband. Tegen belooning te rug le brengen bij R. TEN SELDAM, Rapenburg 115. 6863a Wij verkoopen Dinsdag 20 November, des voormiddags 9 uur, op het Openbaar Slacht huis, een partij KALFSVLEESCH vanaf 40 ct. p. p. Voorwaar delijk goedgekeurd. 5864a De verkooper: W: SIRA. /GDONDBKIEVEV/ DEK NEDEEHANDSCHE GDONDBKIEFEANK AMSIEKDXM ANNO 190(3 LPDE STOPTE LAAD RAJBAAMXtRS VERKRIJGBAAR TEN KANTORE DER. AMSTERDAMSCHE BANK. LEIDEN 8719 Voor Ziekenhuis-verzekering worden nog eenige ijverige, nette en eerlijke gevraagd, voor hier en in den omtrek (ook Wassenaar en Voorschoten). Br. fr. lelt. Z. aan Boekh. PATRIA. 1579 Kaapsche Wijn, f- 1.35 p. flescli Trakteer D op dezen witten, pittigen zoeten Wjjn. 5137 Huis „De Vlijt", Voorschoten. H. J. DE RU, L. C. AFFODR- TIT.C. M. MEYER, A. LAMAN, J. v. DIJK, J. BURGHOORN. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7