69ste JAARGANG MAANDAG 19 NOVEMBER 1928 No. 21069 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd sijn Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechL Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DE-26R COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 12.35. per week 0-18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „018 Franco per post 2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. IN MEMORIAM JOHANNA PETRONELLE RIJKE. Na een kort, doch smartelijk lijden is Vrijdag in haar woning aan den Zoeterw.- Singel ontslapen mejuffrouw Johanna Pe- tronella Rijke, sedert haar geboorte in 1868 inwoonster van onze slad. Mej. Rijke was een dochter van den be kenden Leidschen hoogleeraar, den physicus prof. dr. Rijke, leermeester o.a. van Lorentz. Röntgen en Haga. Dochter van een man der wetenschap, man van groote gaven, was zij zelf, die zic'h van jongst af wijdde aan de studie der Fran- sche taal en letteren, een vrouw van onmis kenbare talenten en helderen rijken geest, die zij vele jaren lang, tot haar verscheiden, in dienst stelde van de gemeenschap In 1900 doceerde mej. Rijke als lijdelijk leerares aan de Gemeentelijke II.B S. alhier. Slechts korten tijd. Maar die korten lijd was voldoende om blijk te geven van he.t groote paedagogisch talent, dat zij bezat en waar door zij haar leerlingen vermocht te bezie len met groote liefde voor het vak, de taal die zij doceerde. Aan dat talent en vooral ook aan haar eigen liefde voor het Fransch, voor den Franschen cultuur en het Fran- sche volk, dankte zij ook het succes, dat zij met de talrijke leerlingen, welke in later jaren privaatles van haar ontvingen, be reikte. Mej. Rijke, die zich .mei hart en ziel Leid- sche voelde, noemde Frankrijk haar tweede vaderland. Jaar in jaar uit bracht zij er haar vrijen tijd door, te Parijs en in de departe menten. vooral in de Midi en in de Haute Savoye. Zij was verknocht aan het volk van dit land en ijverde er gedurende haar wel besteed leven op verschillende manieren voor met warme liefde. Vele jaren was mej. Rijke lid van de Leid- sche afdeeling van de Alliance frangaise, van welke afdeeling zij de laalsle vijftien jaren penningmeesteresse was, in welke kwaliteit zij zich als in al haar arbeid on derscheidde door haar toewijding en accu ratesse. De Fransche republiek heeft reeds jaren geleden mej. Rijke's verdiensten jegens dit land erkend .door haar te benoemen tot offi cier de l'Academie. Twee jaar geleden door baar bevordering tot officier de l'lnstruction Publique gaf de Fransche Regeering een hernieuwd blijk van haar waardeering voor mej. Rijke's arbeid „au profit de la Répu- blique". Behalve aan haar leerlingen, wijdde mej. Rijke zich sinds 27 jaar ook aan het werk, dat haar van Regeeringswege als lid der examencommissie voor de akte Fransch M. 0. a was opgedragen. Ook dezen arbeid verrichtte zij met liefde en toewijding en vooral de laatste 20 jaren, toen zij secreta resse van de examencommissie was, was haar taak als lid van deze commissie, om vangrijk. De wijze, waarop zij haar functie als lid en secretaresse vervulde, dwong diepe achting en respect van haar mede- commissieleden af. Mej. Rijke was een stoere werkster, iemand met bijna mannelijken geest, doch bovenal met een warm vrouwelijk gemoed. En het zijn zeker deze benijdenswaardige eigenschappen geweest, die haar vele, zeer vele oprechte vrienden hebben bezorgd. Ook in haar particuliere leven en vooral onder <te alpinisten en beoefenaren van de lawn- lennisport Aan alpinisme deed mej. Rijke in de laatste jaren van haar leven niet meer, doch nog steeds zag men haar op de tennisbanen, bier ter stede, zoowel als tijdens haar va- canties in Frankrijk. En dat zij dit spel nog 'ol het laatste toe met enthousiasme be oefende, moge blijken uit de overwinning, die zijn nog in September van dit jaar op den dag voor haar vertrek, in een wedstrijd te Aix-les-Bains wist te behalen. Thans is de levensdraad van deze flinke Leidsche vrouw afgesneden. I Zij ruste in vrede. De teraardebestelling. Om 1 uur hedenmiddag heeft op 't vredige kerkhof der Ned Hervormde Gem te War- I ^iond de teraardebestelling van het stoffe- hjk overschot van mej. Rijke plaats gehad. Op verzoek van de overledene werd aan de groeve niet gesproken en werd de baar door geen enkel bloemetje- gedekt Velen die mej.' Rijke hebben gekend en I Slacht, die met haar deel hebben uitge- J|aakt van de examencommissie voor het 0 a Fransch, of met haar lid waren ^ari het bestuur der afd. van de Alliance 1 haakse waren naar den doodenakker ge- I J-0Iöen r,m de overledene de laatste eer te bewijzeu. Onder hen bevonden zich prof. dr. J. J. Salverda de Grave uit Amsterdam, voorzit ter en de heer P. Werkman alhier, lid van de examencommissie; dr. C. de Boer, lector in de Romaansche taal- en letterkunde aan onze Universiteit en voorzitter van de plaatselijke afdeeling van de Alliance Fran- Caise; dr J. H. P. van Kerckhoff en verder een aantal vrienden en oud-leerlingen van wijlen mej Rijke. Nadat de kist in de groeve was neergela ten dankte een broeder van de overledene, mr. M. Rijke uit Den Haag voor de eer zijn zuster bewezen. DE 15e ANATOMENDAG. Zaterdag is in het anatomische labora torium van prof. dr. Barge in het Boer- have-kwartier, de jaariijksche anatomen- dag gehouden. Voorzitter was dr. C. U. Ariëns Kappers uit Amsterdam. In de ochtendvergadering zijn de volgen de voordrachten gehouden:: P L. Stal al hier over: de verdeeling van opgenomen koolstof in het dierlijk organisme: J. Duyff, Amsterdam, over: orgaaninplantaties op het allantochorion van hel kipnenembryo, mede in verband met het vraagstuk der kippenleukose: G. v. Bonin, alhier, over: die Wölbung der facies articularis superior tali bei verschiedenen MenschenrassenG. J. van Oordt, Utrecht (mede namens C. J. J. v. d. Maas) over: het verband tusschen geslaehtsklier en sec. geslachtskenmerken bij den mannelijken kalkoen; J. P. M. Vo gelaar alhier (mede namens de heeren P. J. Gaillard en M. W. Jongsma) over: mede- deeling over weefselculluren; A II W. Boele, Utrecht, over: objectieve methode ter quantitatieve bepaling van de sterkte der haemagglutinatiemej. T. Stiemens, Am sterdam over: een geval van Ectopia Cor dis; S. T. Bole, den Dolder, over: de dikte van de schorslagen in de hersenwindingen. Om half hvee werd gepauzeerd. In de middagbijeenkomst zijn de volgen de voordrachten gehouden: M. W. Woerde man. Groningen, over: hoe ontstaat uit de neutraal plaat van amphibia het prosence phalon^ aasje J. M. de Marees v. Swin- deren. Utrecht, over: het hart van reptie len; J. de Haan, Groningen, over: de ele menten van het bloed en bindweefsel in hun onderlinge samenhang-. J. B. Stol te, Amsterdam (mede namens H Rozemeyer) over: Cox unpraegnatie van de retina; C. D. Verrijp, alhier, over: opmerkingen over den bouw van hpt cornea-ephiteel van den mensch-, M. de Burlet, Utrecht, over: bij drage tot de vergelijkende anatomie der la- byrinthinnervatie, en D. J. Driesum, alhier over: het aantal leucocyten in het periphere blned van Lepus cuniculus. Verder hebben prof. dr. J A. J Barge en de heeren P. J. v. d. Schaar en IT. A. Ver meulen nog voordrachten gehouden 40-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER A. HOMBERGEN AAN DE STEDELIJKE LICHTFABRIEKEN. Heden herdenkt de heer A. Hombergen, administratief ambtenaar bij de Stedelijke Lichtfabrieken alhier, den dag, waarop hij vóór 40 jaren bij dit bedrijf, toenmaals al leen de Gasfabriek, in dienst trad. Op 19 November 1888 als 3e klerk begon nen, heeft de heer Mombergen success'eve- lijk de verschillende klerkenrangen door- lcopen. om op 1 Januari 1920 den rang van administratief amblenaar Ie gaan beklee- den, in welke functie de jubilaris heden zijn 40-jarig dienstverband herdenkt Onder hel personeel bleek aldra voor dit jubileum flinke belangstelling en toen het tijdstip naderde, zorgde een Commissie uit het personeel samengesteld, er voor dal de 19e November 1928 voor den heer Hom bergen niet onopgemerkt voorbij zou gaan. Vanmorgen om 11 uur van huis gehaald, werd de jubilaris met zijn familie in een der lokahleiten van het administratie gebouw binnengeleid, waaraan voor deze gelegenheid op eenvoudige, doch smaak volle wijze een feestelijk aanzien was ge geven Aan mevr. Hombergen waren bij aan komst reeds bloempn ter verwelkoming aan geboden Aldaar bevonden zich de collega's, zoo wel administratieve als technische ambte naren. in grooten getale, met het doel den jubilaris een gezamenlijke hulde te brengen. Tevens waren aldaar aanwezig de heer F. Eikerbout namens Commissarissen d°r fa brieken en voorts de Directie Allereerst nam de wnd. directeur, de heer Ir. P. Fehmers. het woord om den jubilaris in een korte hartelijke toespraak te felici- teeren met het voorrecht dat hem op dezen dag te beurt valt Zulks geschiedde mede uil naam van den met ziektp-verlof afwezi gen directeur, die ongetwijfeld in gedachte bi; deze huldiging aanwpzig was De heer Fehmers bracht den jubilaris dank voor alles wat hij in al die jaren in het belang der fabrieken had verricht, hem toewen- schende dat hij de hem nog resteerendr dienstjaren met dezelfde lust en opgewekt heid in goedp gpzondheid mag doorbrengen Hierop trad naar voren d» heer F. Eiker bout. die den jubilaris namens het College van Commissarissen complimenteerde (de voorzitter, wethouder T. S. Goslinga, was door ambtsbezigheden verhinderd aanwezig te zijn). In aansluiting aan het voorgaande bracht daarop de hoofdboekhouder der fabrieken de heer W. Wiggers den jubilaris dank voor de wijze waarop hij steeds zijn taak had vervuld, zich daarbij in de eerste plaats be roepende op de getuigenis van zijn voor ganger, den heer Kriens, onder wien de ju bilaris het grootste deel van zijn diensttijd heeft doorgebracht en die er dan ook prijs op had gesteld bij deze huldiging aanwezig te zijn. Hiermede was, zouden we kunnen zeg gen, het officieele gedeelte afgeloopen en kreeg het personeel gelegenheid om zijn ju- bileerende collega te huldigen. Daartoe nam de heer Wiggers andermaal het woord om den jubilaris als stoffelijk blijk van sympathie en ter blijvende herin nering aan dezen dag namens het gezamen lijke personeel een mooie eikenhouten boe kenkast. alsmede een fraaie electrische ganglamp aan te bieden. Een en ander was vergezeld van een album bevattende de handteekeningen der deelnemers, welke al bum op zeer verdienstelijke wijze door een collega amblenaar was samengesteld en met penleekenir.gen versierd. Hierna was het woord aan den jubilaris, die heeren Commissarissen en de Directie dank bracht voor de aangeboden gelukwen- schen en de tot hem gesproken woorden van waardeering. Hij sprak daarbij de hoop uit in de jaren die hem in het ambtelijke leven nog resten, eveneens zijn beste krach ten aan de hem toevertrouwde taak in dienst der Lichtfabrieken te mogen wijden. Daarna het woord richtend tot den heer Wiggers. bedankte hij ook dezen en daar mede alle aanwezige leden van het perso neel voor de vriendelijke ontvangst hem en de zijnen op dezen dag bereid en voorts voor de mooie cadeaux, die de aangename herin nering aan dezen feestdag steeds levendig voor hem zullen houden. Nadat hierop do aanwezigen nog per soonlijk den heer' Hombergen en zijn familie hadden gelukgewenscht, vertrok de jubilaris weder huiswaarts, waar hij het verdere gedeelte van den dag in eigen kring doorbracht. WIJKVERPLEGING VAN DE AFD. LEIDEN VAN DEN NEDERL. PROTEST.-BOND. Aan het jaarverslag van Oct. 1927Oct. 1928 ontleenen wij o.a. het volgende: Kort na het uitkomen van ons vorig ver slag overleed Professor Oort. Hij was voor zitter van het Wijkgebouw en mede-oprich ter van onze Wijkverpleging. Het werk had steeds zijn groote belangstelling en finan- tieelen steun. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinnering blijven. Onze beide zusters. Van Ameelen en Je- seer hebben hun werk dit jaar weder met groote toewijding verricht. Zr van Amee len moest wegens ziekte haar taak eenigen tijd opgeven. In haar plaats en tevens als vacantie- zustcr kwam Zr. De Vries, die wij hier onzen dank willen betuigen voor de wijze waarop ze haar taak vervulde. Het bestuur tracht niet moedeloos te worden ten opzichte van de verbouwing van het wijkgebouw in de Prinsenstraat. Het :s niet te veel gezegd, dat de toestand daar onhoudbaar is. Wij moeten in tusschen ver trouwen, dat de gemeente in deze eindelijk tot de uilvoering zal overgaan. Over den toestand van onze finantiën kunnen wij dit jaar tevreden zijn. Wijslui ten voor het eerst sinds jaren met een voor- deelig saldo. Dit gunstig resultaat is te wij ten aan de opbrengst van de hoogtezon en aan de mindere uitgave aan salarissen, door het heengaan van onze vroegere assistente. Wat de giften en jaariijksche bijdragen '>e- Ireft, zijn wij minder voldaan, beiden gin gen achteruit. Daarom wordt aangedrongen op meerderen steun In de Polikliniek Langeslraat werden be handeld 760 patiënten. 78768 behandelingen hadden plaats en 15 baden werden ver strekt. 1961 bezoeken werden thuis aan 188 patiënten gebracht In de polikliniek in de Prinsenstraat hadden 3079 behandelingen plaats aan 379 patiënten. 3272 huisbezoeken werden ge bracht aan 213 patiënten, 61 patiënten on dergingen een behandeling met de hoogte- zon waarvan 59 fonds- en 2 particuliere patiënten. Het financieel verslag heeft een eindcijfer van f. 7605 89Va met een batig saldo van f. 1193.41. WAPENSTILSTANDS-HERDENKING. Door de Leidsche afdeeling van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling werd gis termorgen een bijeenkomst gehouden in het „Volksgebouw" aan de Heerengrachl ter herdenking van den wapenstilstand in November 1918. Na opening door den voorzitter brachten twee leden der afdeeling op zeer verdienste lijke wijze twee nummers muziek voor viool en piano ten gehoor* Hierna sprak de heer J A. Bergmever te Dordrecht de herden kingsrede uit. Spreker bepaalde zich niet tot het jaar 1918 maar gaf ook de oorzaken aan. die' tot de catastrophe van 1914 hebben ge leid. Helaas beeft toen de arbeidersklasse met inbegrip van de geheele socialistische beweging, geen weerstand geboden aan de naar oorlog drijvende machten en is be vangen geraakt onder chauvinistische leuzen Spreker hoopte en vertrouwde, dat de vreeselijke les van den wereldoorlog af doende geweest zal zijn. Wel zijn Engeland en Frankrijk nog tot de tanden gewapend, maar groeiende is ook de idee, dat geschillen tusschen de volken door rechtspraak be- hooren te worden opgelost. De Volkenbond is nog zwak, zeker, maar spreker doet daarom niet mee aan verguizing van dit instituut. Integendeel, ieder die waarlijk pacifist i9 dient den Volkenbond te steunen en te sterken. Spreker wees ten slotte op de ontwape- ningsaclie, zooals die in 0119 land door S. D. A. P. en moderne arbeidersbeweging wordt gevoerd en eindigde met een krachtige aan sporing tot de vrouwen om bii deze actie- wijl zij moeders zijn of worden in de voorste rijen te staan De talrijke aanwezigen volgden den spre ker met onverdeelde aandacht en dankten hem met een krachtig applaus. Tot slot werd gezamenlijk de „Internationale" gezongen, waarna de voorzitter metw oorden van dank aan de medewerkers de vergadering sloot. DE E.T.M. EN DE FORENSENBELASTING. De Raad van Beheer der Haagsche Tram weg Maatschappij heeft uit billijkheidsover wegingen besloten tot het verleenen van restitutie van door forensenbelasting ver hoogde belastingbedragen van tramwegper soneel. Geen restitutie genieten: a. De personen, die met toestemming van de Directie doch op eigen verzoek elder3 wonen, dan waar zij hun diensten verrich ten. b. De personen/ die niet of niet tijdig be roep hebben aangeteekend, tenzij door an dere overeenkomstige gevallen is komen vast te staan dat dit beroep geen resultaat zou hebben gehad. Verder wordt het té restilueeren be drag beperkt tot datgene wat de betrokkene ten gevolge van de forensenbelasling in to taal meer moet betalen dan hetgeen hij verschuldigd zou zijn, indien hij onder ove rigens gelijke omstandigheden in Den Haag of Wassenaar woonachtig was en alleen voor die gemeente aangeslagen was ge worden. Voor het personeel der lijnen Leiden WassenaarDen HaagRijswijkDelft van de H.T.M. i9 dit een besluit van be- teekenis. VEREENIGING VOOR MATHESLANEN. Voor de Vereeniging van Mathesianen hield Zaterdagavond in het Nat. laboratorium, don heser H. van Batenburg een lezing met licht beelden over: „Reisindrukken van Boeka rest en Constantinopel". De voorz., de heer Vrjjhoff opende den eersten lezingavond met een welkomstwoord aan de aanwezigen, waarna hij den heer Van Batenburg zijn dank betuigde, dat hij dit jaar weer bereid gevonden was voor de V. v. M. een lezing te houden ovo zijn laatste buitenlandsche reis; hierna gaf hij het woord aan den heer Van Batenburg. Spreker ving zijn voordracht aan met een beschrijving te geven van de hoofdstad van Roemenië, Boekarest. Als men in Boekarest aankomt, krjjgt de reiziger den indruk van een grocte stad, die tot verwondering van den West-Europeaan maar één electrische tram heeft, want in hoofdzaak rijden er autobus sen die in 't verkeer voorzien. Boekarest bezit groote en mooie gebouwen waarvan spreker noemde, het stadhuis, de un;\ ersiteit, het nat. theater, het koninklijk solt, het ministerie van arbeid en het postkantoor. Deze gebouwen dragen meesteen Fransch karakter, van de vroegere Byzan- tlüjiische invloeden is zeer weinig meer te bespeuren. Ook bezit Boekarest verschillende musea die veel overeenkomst hebben met die van West-Europa. Vervolgens nam spreker zijn toehoorders mee van Boekarest over de Zwarte Zee naar Constantinopel. 1 Constantinopel met zijn witte moskeeën en en zijn slanke vainarets, 't centrum van het Turksche rijk, waar men een mengelmoes van alle volkeren aantreft. Spreker gaf hierna een overzicht van den strgo en deD ontwikkelingsgang van deze stad, waar emn nu de roode fez en de tulband niet meer draagt, en ook de gesluierde vrou wen zeer weinig meer ziet. De oosterling met zijn ruim gewaad van vroeger heeft dat geruild voor colbert of jaquet. Spreker ging daarna over tot het vertoor nen van lantaarnplaatjes, waarbij hij een uit voerige toelichting gaf, zoodat men een goe den indruk kreeg van deze Oostersche ste den. Als attractie liet spreker ook een aan- tai plaatjes zien uit Parijs, waarheen den heer Van Batenburg deze zomer, met een aantal Mathesianen, een excursie heeft ge houden. Ook deze plaatjes, uit de Lichtstad met rijn prachtige gebouwen, pleinen en straten, vielen zeer in den smaak bij de aan wezigen, wat bleek uit het hartelijk applaus, hetwelk spreker ten deel viel bij het einde van zijn voordracht, waarna de heer Vrij- hofl, namens de Vereeniging, den heer Van Batenburg dankte voor zijn interessante Ie- ziug. BINNENLAND. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Defensie. (3e Blad). De gevolgen van den storm; talrijke slacht offers. (2e Blad). Molenbrand te Zaandijk. (Gemengd. 3e Blad). Intrede van ds. J. Eiinga bij de Geref. Kerk te Oegstgeest en van ds. J. G. L. Brouwer bij de Ned. Herv. Gem. te Alphen- aan-den-Rijn. (Uit de Omstreken en Rijn streek, 2e Blad). Een militair vliegtuig heeft hedenmorgen een noodlanding gemaakt op een stnk land bij het Oosterpark te Amsterdam: de inzit tenden werden niet gewond. (Laatste Berich ten, 1ste Blad). BUITENLAND. De ondersteuning der uitgestotenen in het Dnitache metaalnijverheidsconflict in den Dnitschen Rijksdag. (Buitenl. Ie Blad). Is er kans op een overeenstemming in het Duitsche metaalconflict? (Buitenl. Ie Blad). Na Boncour treedt ook Leon Jonhaux af als Fransch gedelegeerde bij den Volkenbond. (Buitenl. en Tel. Ie Blad). De storm in het Buitenland. (Buitenl. Gem. 3e Blad en Tel. Ie Blad). HARMONIE DE POST. In de geheel bezette zaal „Den Burcht" hield Zaterdag de Harmonie de Post een gezeüigen avond. Hét programma was bij zonder goed verzorgd Het eerst gaf de Harmonie een viertal nummers ten beste. Vooral de ouverture Egmont, van Beetho ven was een groot succes. De directeur de heer M. Bolderdijk kan met genoegen te rugzien op deze prachtige uitvoering. Het korps had na afloop een warme ovatie in ontvangst te nemen en gaf tot besluit nog een pittigen marsch. Het trio van de L.D.C. was zoo welwillend een pair geestige voor drachten te geven. De eere-voorzitter H. W. Metselaar, bood de dames een boupuet aan. Na de pauze was er een onderlings kwartetwedstrijd voor de leden. Als jury leden waren gekozen de heeren M. Bolder- dijk, Joh. C. Geijp en Corn, de Haan. Een vijftal kwartetten zouden onderling kam pen. Het was een moeilijke taak voor de jury. Het 4e kwartet kwam in aanmerking voor den lsten en eereprijs en het 3e kwar tet voor den 2en en juryprijs. Ook het publiek kon zijn oordeel uit spreken. Toevallig dat het 4e en 5e kwartet evenveel stemmen kregen, zoodat bij loting de fruitmand aan het 5e kwartet werd toe gekend. De heer Metselaar reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit en dankte tevens de jury voor haar moeilijke taak. De directeur, de heer M. Bolderdijk dank te ook zijn mede-juryleden en spoorde te vens de léden aan niet alleen de repeti ties geregeld te bezoeken, maar ook thuis goed te studeeren. De heer SpendeJ sprak als kunstlievend lid. Het was hem steeds een groot genoegen de uitvoeringen van de Post te bezoeken. Vooral de goede geest en kameraadschap die onder de leden heerscht, trof hem zeer, en dit was dan ook eeD spoorslag op den weg die leidde tot de kunst. Na dit officieele gedeelte werd de avond besloten met een gezellig bal. dat zeker zeer laat zal zijn afgeloopen Het korps kan met genoegen terugzien op dezen avond. „RESTAURATIE MAREKERK". 22 November nadert! Een gewichtige dag voor de Ned. Herv. Gemeente. Op den avond van dien dag wordt, zooals reeds meermalen werd gepubliceerd, een z g. Gemeente-avond gehouden m. geïnviteerden. De Kerkvoogdij staat voor de vraag of met de restauratie van de Marekerk kan an mag worden aangevangen De Gemeente zal daarop een antwoord hebben te geven Uit den aard der zaak zal deze avond een zeer bijzonder karakter dragen Sprekers voor dien avond zijn: Ds Hart- wigsen, ds Punselie, ds Meeter en ds Kuil man, die woorden van aanbeveling nullen spreken en de heeren J P Mulder ;n Jac. Wilbrink, kerkvoogden, die verschillende mededeelingen zullen doen over het restau ratieplan. Daarna is de Gemeente in de ge=

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1