69*le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 16 November 1928 Vierde Blad No. 21067 KATWIJK AAN ZEE - PAVILJOEN-BIOSCOOP WAAR TWEE RUILEN MOETEN TWEE HUILEN UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. ZATERDAG 17 NOV. en DINSDAG 20 Not. HET SPOOKHUIS (Klucht in 2 acten). Sensatie in 2 acten gevolgd door: DE SLAGBOOM of de wonderen van het goudland in Alaska. De gouddorst doet de laagste hartstochten bij den mensch ontketenen. - 7 acten. PRIJZEN DER PLAATSEN: 1ste Rang 90, 2de Rang 70, 3de Rang 45 cent. Plaatsbespreking 10 cent per persoon. 1333 ri TIIMfii .11 "Ji ifl'ltf WWIMLIHI II Fi I' I AALSMEER. B ouwverordening. Woensdagavond had in do groote zaal van „Irene" alhier de eerste van een vier tal samenkomsten plaats, georganiseerd door het gemeentebestuur, in verband met een door den raad eerstdaags vast te stel len bouwverordening Er was veel belang stelling van de zijde van bouwkundigen, aannemers opzichters en andere bij den bouw betrokkenen. Tevens werden opge merkt de burgemeester van Aalsmeer en Haarlemmermeer, weihouders v. d. Meer, Berghoef en Knaap en vele raadsleden. Burgemeester Kastelein opende de samen komst met een korte inleiding, waarbij hij opmerkte, dat in deze niet gedacht moet worden, dat het gemeentebestuur uit pure liefhebberij nu eens met een nieuw con cept bouwverordening kwam, neen, het wordt er toe gedwongen door God. Staten. Hij heette in het bijzonder welkom burg. Slob en Weth. Knaap, de vertegenwoordi gers van Haarlemmermeer, en hoopte dat in deze een nauwe samenwerking zou tot sland komen tusschen de aangrenzende gemeenten. Ir. Wiebenga, de gemeente-opzichter, ver kreeg hierna het woord en ging m het al gemeen de concept-verordening, waarvan alle belanghebbenden een gedrukt exem plaar hadden gekregen, na. Bij verschil lende artikelen stond hij uitvoerig stil en gaf zijn gehoor de wijze aan, welke hij het beste dacht op de vervolg-avonden de verordening artikelsgewijze te behandelen en desgewenscht te becritiseeren. Bij de vaststelling zal daarmee dan rekening kun nen worden gehouden. A s. Woensdagavond te 7.30 uur heeft de volgende samenkomst plaats, waartoe ieder vrijen toegang heeft heeft. Het gemeentebestuur bood den aan wezigen gratig thee en koffie. Omtrent de hier Woensdagavond af gespeelde vechtpartij, kan worden mee gedeeld, dat M. het naar omstandigheden goed maakt. De dader, een jonge timmer man uit Amsterdam, is Donderdagmorgen door de politie paar de gevangenis te Haar lem overgebracht. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren- Maaike, d. van J. den Dekker en T. v. d. Vliet Hendrik Jan. z. van J. Roodzand en G. Wissink Koosje, d. van A. W. Groekspoor en H. Boekman Jacobus, z. van H. Verbaas en A. van Nieuwkoop Sophia, d. van A. van Es en A. M. van Ruijten Jilske, d. van A. van Damme en IJ. Mulder Geertruida Wilhelmina, d. van J. van Schieven en G. IV. Hoedemaker Jacomina Maria Jacoba d van H. de Groot en E. Ravenhorst Aaltje, d. van A. C. Beets en A. Nieuw koop Aartje, d. van G. Snapper en M. Keizer Antonius Christianus, z. van J. A Wessels en G. Trompert Willem z. van H. van den Brink en E. de Kraker Jacob, z. van B. van Kooten en C. Ouwer- kerk Levenlooze zoon van C. Silvis en G. W. Smits Gerritje, d. van C. Eijken en N. Cornelissen. Ondertrouwd: A. de Cloe 33 j. en G. den Dekker 33 j. J. Goemaat 22 j. en J. Verkerk, 18 j. Gehuwd: L. van Alphen 29 jaar en Th. Karei 23 jaar. Overleden: Jan van Dijk 64 jaar, geh. roei T. van der Vliet Maria Elisabeth Breeveldt, 68 j. ongehuwd Aren van 't Bof 52 j. geh. met M. Schreuders Lena Kluijt 62 j. gehuwd met P. van Rijn Margaretha Theresia Calvelage. 3 dagen, dochter van F. Calvelage en C M. Koks- hoorn. Jacob 12 j. zoon van G. Blankert J. Bakker GeTrit Jan, 4 mnd. zoon van J. W. Wagenvoort en J. van der Staaij Leuntje Imanse, 79 jaar, weduwe van P. Bouterse. Donderdag tegen den middag werd de brandweer te Hoofddorp gealarmeerd voot een brand, die was uitgebroken in een ge bouwtje. grenzende aan de werkplaats van den smid Spaans aan den Hoofdweg aldaar. Met de autospuit, die in minder dan geen lijd ter plaatse arriveerde was men het vuur spoedig meester, zoodat het gevaar voor uitbreiding van den brand weldra ge keken was en het gebouwencomplex ge heel gespaard bleef. De in den Haarleramormeerpolder roet karwijzaad (oogst 1929) beteelde op pervlakte wordt geschat op 550 hectaren, zijnde ruim 100 meer dan verleden jaar. LISSE. IJsclub Lisserhroek en omstreken. Dezer dagen hield bovengenoemde vereeni ging haar jaarvergadering in het lokaal van A. Faas. Te ruim 7 uur opende de voorzit ter, de heer B. Berbé, met een woord van taDk voor de goede opkomst de vergadering verzoekt den secretaris de notulen voor k lezen, welke onveranderd werden goedge keurd. Uit het financieel Verslag van den peiiningmeester bleek dat er een kassaldo is ruim f.900,wat met applaus wordt begroet. Do kascommissie deelt mede, dat alles ro goede orde is, waarna dezelfde heeren weer voor een jaar werden benoemd. Aan de orcie is de bestuursverkiezing. Periodiek altro nd zijn de heeren W. de Bas ,W. A. Ver laan en A. van Oosten, die allen bij accla matie worden herkozen en hun benoeming aaimernen. De verloting bracht f. 193,70"op. Lr waren 83 leden ter vergadering aanwezig. Een Studie-Commissie, bestaande uit i,lrfcJeuren van electriciteitsbedrijven in Italië heelt bij een bezoek aan verschil- V1},0 bedrijven in ons land. ook bij de Electriciteitsbedrijf HillegomLisse assenheim een bezoek gebracht. De heeren 1Qterresseerden zich o.a. zeer voor de or- Eanisatie en administratie van het huur- J^llaliesysteem me* penningmeters, eA systeem bij genoemd bedrijf tot dus-. Cr Zeer veel succes had. Bij de gehouden verkiezing van eeu vijftal gemachtigden in het kiescollege in de Ned. Herv. Kerk alhier werden her kozen de heeren C van Parijs, K W Smink, H. Marseille eü D. van Gcrsse' in de vacature werd gekozen de hoïr S. van Voorst. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van C. Houwaart en AI. Hazenoot Cornells, z. van Cl. Duijndam en N van der Wiel. Getrouwd: Th. Duijvenvoorde, 30 j. Ie Noordwijkerhout en H. J. van den Berg 25 j. A. C. J. J. Schagen van Leeuwen 30 j. te Haarlem en W. M. C. Hasselman 23 j. te Noordwijk, onlangs te Haarlem P van der Zwart 25 j. te Noordwijkerhout en L. Hoek 20 j. te Noordwijk. Overleden: Te Leiden: Jacob Plug, 46 jaar gehuwd met A. Klinkenberg. Gevestigd: A. Schaap, dienstbode van Den Haag, Schoolstraat 50 P. de Wreede bloemistreiziger van Saseenheim, Rem- brandtweg 16 M. E. Seifert, dienstbode, van Kampen, idem L. Zegers z. b. van Arnhem Langeveld (Mariagesticht) L. M. van de Griendt, rector, van den Haag, Langeveld idem G. Zwierp, dienstbode van Oegstgeest, Hoofdstraat 13 H. Bouw meester (geh. met D. Schrier) v. Noordw.- hout, Julianaweg 42 W. Sjaarderaa en fara., filiaalhouder van Muiden, Kerkstraat 41 G. J. M. Bartelsman, kruidenier v. Muiden idem. J. B. Roelofs, dienstbode, van den Haag, II. ter Duinstraat 26. Vertrokken: C. P. Dieben z. b. naar Leiden, Rijnsburgergweg 43a Wed. D. L. Jongerheld-Winterink, pensionhoudster, naar Leiden idem H. A. de Jong, ban- ketbakkersbed naar 's Bosch, Schapen- markt 24 F. A. G. Doorgeest, diensbtode naar Leiden, Rijnsburgerweg 43a M. Smit idem naar Amsterdam Oost, 's-Gra- venzandeplein 11II. A. van der Gugten en fam., arbeider naar Katwijk a. d Rijn, Wassenaarscheweg 5 J. Wrulich, dienst bode naar Amsterdam, J. Verhulslstraat 192 bis S. P. van Kins, kruideniersbecL naar Sassenheim. Hoofdstraat 56 II. J. van den Berg (eeh met^Th. Duijvenvoorde) naar Noordwijkerhout. BoerenburceTweg 82h L. Hoek (geh. met van der Zwart) n. idem Schoolstraat 78. Gisteren braehlen de minister van Waterstaat en de leden van den Postraad met den directeur-generaal der P. en T. een bezoek aan het nieuwe radio-ontvangst station bij Noordwijk. Met belangstelling werden dè verschillende in bedrijf zijnde installaties bezichtigd, waarbij de noodige technische voorlichting werd verstrekt. NOORDWIJKERHOUT. Donderdagmorgen, begaf het personeel van onzen Gemeente-opzichter, zich zoo als gewoonlijk per vrachtauto naar een karwei te Heemstede. Door te snel rijden nabij de bekende gevaarlijke bocht, nabij de Corneliabrug sloeg de auto om. Alle in zittenden kwamen in 't zand terecht, zon der letsel, alleen bedekt met eene laag carboleum van een omgevallen bus. De auto was zwaar beschadigd. In eene gehouden winkeliers-vergade ring is besloten om van af half December as. 's avonds te sluiten om half negen, alleen op Zaterdagavond zullen de zaken tot tien uur openblijven. Eene, in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor Christelijke doeleinden bracht ruim f. 15 op. Het gemeentebestuur heeft toezegging gedaan, dat georganiseerde werklooze ar beiders in den a s. winter aan werk gehol pen zullen worden. Werkloozen moeten zich ten spoedigste aanmelden bij de ar beidsbemiddeling voor de goede controle. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Herv. Kerk sprak gisteravond ds. A. D Meeter van Leiden over: „Een rijke en een arme jongeling" zulks op uit- noodiging der Chr. Jongel. Vereen. „Volg Mij". Zijneerw. sprak naar aanleiding van „Een ding ontbreekt u" alleseerst over een rijke, vervolgens over een armen jongeling, om tenslotte te wijzen, hoe de arme jonge ling toch rijk is. Zeer vele belangstellen den volgden met aandacht deze rede. SASSENHEIM. Tot notabelen der Ned. Herv. Gem. zijn herkozen de heeren H. de Graaff en A. van der Voet. Tot Kerkvoogden is herkozen de heer H. van der Wilden. WARMOND. Warmondsche IJsclub. In hotel ,,De Zon" had de op Maandag aangekondigde vergadering plaats ter ver kiezing van 10 bestuursleden in plaats van bet eo bloc afgetreden bestuur. De voorzitter de heer Oudshoorn, open de de vergadering met een woord van welkom en bracht in herinnering waarom deze vergadering was belegd. Door den heer P. Sikkiüg werd namens 21 leden een candidatenlijst van 10 perso nen ingediend, te weten H. C. A. M. Schölvinek, A. C. de Vo gel, D. P Ramp, L H de Nie, L. v. Noort, G. de Wit, G. Onderwater, W. v. Noort, H. van Buit en P. Sikking Hzn. Uit de vergadering woidt deze lijst nog met verschillende namen aangevuld. De heer C. Papót Jr. vroeg of het afge treden bestuur zich weder herkiesbaar stelde, waarop de voorzitter antwoordde dat hij persoonlijk, bij herkiezing, zou moeten bedingen, dat het voorstel tot af scheiding van Z.H.1J.B. op de eerstvol gende vergadering weder ter tafel zou worden gebracht cn dat bij verwerping hij wederom zou bedanken. De heeren Ramp en De Wit verklaren uitdrukkelijk dat de mecning van den voor zitter ook de hunne is, ook de andere hee ren verklaren zich homogeen, uitgezonderd dc heeren Onderwater en Vogel. Bij de eerste stemming worden uitge bracht 57 geldige stemmende volstrekte meerderheid is dus 29. Deze worden behaald door: G. Onder water 48, Vogel 47, Schouten 36, P. Ramp 35, P. van Rijn 34, A. M. Oudshoom 33, Weise 32, De Groot 31. Acht leden dus die deel uitmaakten van het oude bestuur, ter wijl de twee resteerende de heeren Schui ling en J. de Wit resp 28 en 27 stemmen op zich verecnigden. De heer Onderwater trekt zich nu terug, zoodat nog drie vacatures te vervullen zijn. De heer Sehólvinck, die 27 6temmen ver kreeg, wenscht niet als candidaat in aan merking te komen; ook verschillende an dere heeren stellen zich niet. herkiesbaar. De voorzitter noemt als bestuurscandi- daten de heeren Schuilenga, "De Wit en Kieken. De tweede vrije stemming heeft tot uit slag, dat alleen de heer G. Wit met 37 stemmen de volstrekte meerderheid ver kreeg. Uit de nu volgende stemming blijkt dat gekozen zijn de heeren H. v. Hulst en P. Sikking. De voorzitter vraagt of beide laatstgenoemden de benoeming aanvaar den. Hierop wordt bevestigend geantwoord waarna de voorzitter mededeelt, dat de acht. overigen de benoeming in beraad zul len nemen, in verband met het niet her kiezen van den heer Schuilenga. Nu de heer Onderwater de bestuurstafel verlaat, vindt de voorzitter aanleiding dezen dank te brengen voor het vele werk vonr de vereeniging verricht. Zijn beengaan uit het bestuur kan d© voorzitter na het voorgevallene begrijpen. De heer Onderwater dankt voor de vele jaren van aangename samenwerking, maar nu was het zoo vreemd geloopcn dat hij het beter vond te bedanken. Hierna sluiting, met toezegging de vol gende week weder te vergaderen. RECLAME. Tabletten cegen hoofd- en kiespijn, rheumatiek, jicht, verkoudheden. Elke verpakking: moet den bekenden ogante band met het Baycr-kruis dragen, en op elke tablet moet duidelijk het woord „BUYER" In- gestempeld zijn. Men lette dus bij het koopen op deze onfeilbare kenteekenen. Prijs 73 cta. 1320 ALPHEN. Opening Bazaar „G. Z. B." Gistermiddag werd op verzoek van het bestuur, door ds. J. de Bruijn, de door de zendingskrans van de hulpvereeniging van den Geref. Zendingsbond in het vereni gingsgebouw aan de Juliana9traat te houden bazaar, ten bate van het zendingswerk op Midden-Ceiebes geopend. Hoewel de weer gesteldheid niet mede werkte viel toch het aantal belangstellenden niet tegen. Nadat ds. de Bruijn in gebed was voor gegaan en door de aanwezigen was gezon gen Ps 118- 7, heette de predikant allen hartelijk welkom en schetste voorts hoe niettegenstaande den ern9t der tijden op verschillende plaatsen nog bereidwilligen worden gevonden om aan den zendings- arbeid med* te werken Spr. herinnerde de aanwezigen aan het koninklijk zendingsbezoek „Verkondigt het Evangelie aan alle creaturen", cn sprak den wensch uit. dat onder biddend opzien nog veel voor de zending mag worden gearbeid zulks tot zegen van vele heidenen. Ten slotte releveerde spr. alles wat zoowel door 't bestuur, de leden als de belangstellenden was verricht voor het slagen van dezen ba zaar. Spr bewonderde speciaal de door de dames op zoo schitterende wijze vervaar digde handwerken en gaf aan het einde van zijn openingswoord als zijn wensch te ken nen. dat terwijl buiten de najaarsstormen woeden het ook tijdens den bazaar storm moge loopen van vele koopers en koopsters zulks tot groot succes voor bestuur en le den. Hiermede was de bazaar geopend en waren wij in de gelegenheid hier en daar een kijkje te nemen in de keurige stands van handwerken, luxe artikelen, speelgoe deren. rookartikelen etc. Behalve de ten verkoop tentoongestelde artikelen zijn er de gebruikelijke attracties als touwtrekken, theelent, sjoelbakken, grabbelton, steek een stok in 't wiel enz. De belangstelling was gisteravond zeer groot; het ging er recht gezellig toe. welke gezelligheid mede werd verhoogd door do aardig uitgevoerde muzieknummers door het mandoline ensemble onder leiding van den heer B. Polak Kortom wij kunnen een ieder aanraden epn kijkje te paan nemen. Hedenavond wordt de bazaar weer ge sloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Adrianus Bernardus, z. v. P. Kempen en W. H. van Leeuwen. - Pietertje, d. v. S. N. van Oosterom cn T. van Kreuningen. Johannes Brugman, z. v. B. Cats en M. E. de Bruijn. Johannes z. v. M. de Koning en W. J. de Kok. Wouter, z. v. P. J. L. Batelaan en G. van Dam. Anna, d. v. II. C. van der Waal en P. Wolfert. Fctrus Johannes, z. v. J. H. v. d. Tol en P. M. v. Schie. Overleden: II. C. Snel, weduwe van A. de Bruin, 85 j. Gehuwd: A. Hesseling jm 23 j. en P. Vermaas jd. 22 j. A. C. Mijs jm. 35 j., en M. E. Off jd. 26 j. Gevestigd van Bodegraven. Barbera C. W. Uithol, echtgenoote van C. van Dam, zonder, v. Boetselaerslr. 7d rood; Weesper- karspel. Th. de Jong en gezin, spoorweg- arb.. Oranjestraat 68; Gouda, Jannetje Wieman, dienstbode. Lindenhovenstraat •55; Gouderak, P. Versluis, arbeider. Toe- gangscheweg 1; Bodegraven, W. Hoogen- doorn, arbeider, Raadwijkstraat 1; Wou- brugge. J. Boxma en gezin, arbeider, Noord einde 47a; Bodegraven, A. Wolswijk en ge zin, arbeider. Raadwijkstraat 5; Zwammer- dam. Heintje Lodder, dienstbode, Hooft- straat 57; Rotterdam. T. Daggelders en ge zin, veehouderskn., Heeren weg 2; Medem- blik, W. A. Smit. zonder, Raadhuisstraat 44; Aalsmeer, L. Meijwaard en gezin, spoorwegarb., Brittenruststraat 4; Zaan dijk. Wilhelmina Kuijper, echtgenoote van J. Blom. zonder, Hoorn 228; Haarlemmer meer, Dirkje E. van Otterloo. zonder, van Reedestraat 17; Bodegraven Hendrika Spel, zonder. Steekterweg 24, Kamerik. Neeltje de Bruijn. dienstbode. Hoogedijk 12. Vertrokken naar: 's Gravenhage, Galile- straat 181, Catharina Krumpelman, zonder, Raadhuisstraat 221: Hazerswoude. Mach- dalena van der Wolf, zonder, Otweg 12; Koudekerk. W. van Harskamp, arbeider, Corn, de Vlamingstr. 2; Koudekerk, Saartje de Jong, zonder. Gnephoek 5; Utrecht. Br. Nieuwegracht 12. C. Spreij, zonder, Vinke- buurt 14: Bodegraven. Jannigje C. Kom, dienstbode, Ridderbuurt 13; Mijdrecht, J. Blom, zonder, Vinkebuurt 116; Gouda, Waresteeg 26 J. Verdouw, broodb.-knecht, Vinkebuurt 88: Boskoop, Catharina M. Wassenaar, zonder, Wilhelminastr. 3; Kou dekerk. Maria Vergur.st. dienstbode, Hoorn 422. Bodegraven. L. A. J. Weber en gezin, arbeider, Vinkebuurt 18; Rotterdam. Dirk Dammenstraat 12. Pietertje Koudstaak, huishoudster, ITooftstraat 144; Bodegraven J. I. C. Zwarts, schoenmaker. Vinkebuurt 56: Gouda, Raam 248, H. K. Brouwer, zon der. Sfeekfprwpg 282;Hazerswoude. R. van Hciiningen. koopman, v. Mandersloostr. 80. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn; terugontvangen in de lste helft der maand November. Brieven binnenland: Mej. Coenraadis, Hovenierstraat 61 of 6. Rotterdam. Slraven. Boskoop. H. Postgreve. trein- afdeeling Veldkazerne. Utrecht. Leidsche- weg Briefkaarten binnenland: Marietje Bal- vert p. a. wed Balvert. No. straat 13. BODEGRAVEN. Ongelukken ten platielande. Over dit onderwerp sprak Woensdag avond in de zaal van Hotel van Rossura dr. Van Rhijn uit Dordrecht, voor de afd. van het Groene Kruis. De voorzitter, dr. Sohreuder uit Zwammerdam, was niet aan wezig, zoodat d© heer K. Steyn de verga- dering met woorden van welkom opende. Dr. Van Rhijn ving nu aan op een bijzon der eenvoudige onderhoudende manier te spreken over zijn onderwerp. Vooraf maak te hij eeD paar opmerkingen o.a. dat de hygiëne op de scholen noodzakelijk moet onderwezen worden. Dan wees hij er op dat veel ellende kan voorkomen worden, wan neer meD een blindedarmontsteking on middellijk kon herkennen De juiste plaats van de appendicitis werd door hem gewe zen. Dan volgde een voorbeeld over het breken van een been. Wanneer b.v. een kind van de trap valt en een beentje breekt is dit gemakkelijk te genezen. Ge- vaarlij'k wordt het echter als door overijld onvoorzichtig opnemen het gebroken been naar buiten dringt, cn een open breuk ver oorzaakt. Vervolgens werd heel uitvoerig gesproken over slagaderbloedingen, waarbij een indruk gegeven werd van den bloeds omloop in het roensoheliik lichaam. Duide lijk. werd gewezen waar een slagader kao worden dichtgedrukt. hoe dat moet ge beuren en hoe en waarmee 'n slagader kan worden afgebonden. Vervolgens kwam het verschil tusschen aderlijke en slagaderlijke bloedingen ter spraken, en werd gedemon streerd hoe men een verband kan leggen, ook hoe het desnoods kan, wanneer goede verbandmiddelen ontbreken. Nadat gepau zeerd was en enkele vragen waren beant woord, werd behandeld het toepassen van kunstmatige ademhaling bij drenkelingen enz. Een der toeschouwers was zoo bereid willig als drenkeling te fungeeren en nu werd op zeer duidelijke wijze getoond hoe men moet handelen. Jammer dat veel te weinig belangstellenden aanwezig waren. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Hendrik, Z. v. W. A'. Roerhorst en H. G. de Blanken. Ondertrouwd: C. T. v. d. Berg 30 j. en B. W. Lakerveld 26 j. GetrouwdJ. van der Star 28 j. en N. v. Wijk 28 j. Gevestigd; P. A. Henscn, z. b., van Mijnsheerenland. A. de Lange, z. bM van Nieuwkoop. G. C. Nieuwenhuizen, stof feerder, van Leiden. SA. Rijlaarsdam, dienstbode, v. Zwammerdam. N. J. van Es, z. b., v. Rotterdam. N. Rijkaart, boerenknecht, v. Zwammerdam. J. I. C« Zwarts, schoenmaker, v. Alphen a. d. Rijm L. A. J. Weber, fabrieksarbeider, vani Zwammerdam. C. Kraay, kleermaker v* Zwammerdam. Vertrokken* Jac. Grundrnan. z. b., naax Ned. Oost-Indië. H. Clevering, verpleeg ster, n. Zeist. J. Oosterkerk, assistent® in de huishouding, naar Leiden. R. G. Willcmse, typograaf, naar Gouda. H. Roodenburg, huishoudster, n. Rotterdam* H. A. Overbeek, landarbeider, n. Rot terdam. T. Oosterom, dienstbode, m Leiden. A. Gecrekind. buishoudster, n. Alphen a. d. Rijn. J. Th Overe*. fneb- selaar, n. Nieuwkoop. J. P. A. P. Blonk, loodgieter, n. Barwoudswaarder. W. v. der Steen, z. b.. naar Helmond. Over het algemeen zijn de Bodegra ven sche zaken niet bijzonder oud. De eigen lijko bloei der gemeente is daarvoor van te recenten datum. Een uitzondering vormt wel de goudsmidszaak van de fa. v. d. Hoy den, die in den loop der volgende week haar RX) jarig bestaan hoopt te vieren Ecu eeuw lang is de zaak dan in handen der familie Van der Heyden geweest. In de loodaschbranderij van de fa. J, B. Meijer in Buitenkerk ia door onbekende daders ingebroken. Met een vaarboom wer den de deuren geforceerd en 1200 K.G. lood voor zetmachines met een schuit ver voerd. Alle door de politie gedane opspo ringen hebben tot nu toe niets uitgewerkt; het zal trouwens moeilijk zijn het mate riaal, dat wel versmolten zal zijn, te vinden. Gevonden voorwerpen: Breiwerk, een. kinderschoentje, doublé armband cn een rol ijzer draad. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzendeTS onbe kend zijn. Terugontvangen in de lste helft der maand November. Brieven binnenland: C. Hoogens, Boetze- laarstraat 22, Alphen Rijn. BOSKOOP. Tot ouderlingen in de Geref. Kerk zijn gekozen, de heeren A. Blonk, Chr. Gulde- mond en KI. Jongejan, en tot diakenen de heeren A. Pos en G. Loef. Woensdagmiddag had de boomkweeker B. alhier, het ongeluk, om aan de Ridder- buurt van zijn rijwiel te vallen. Onder dien val greep B. met een zijner handen in een scherpen punt van een hek, met gevolg dat de punt zeer diep in zijn hand doordrong. B. heeft zich onder behandeling van een dokter gesteld, en moet voorloopig het wer ken aan anderen over laten. De burgemeester dezer gemeente deelt mede, dat in verband, met de als regel op Zaterdagmorgen te houden vergadering van B. en W., door hem op djen morgen geen bezoek kan worden ontvangen. De volgende brieven zijn als onbestel baar aan het postkantoor terug to bekomen; N. II. Coeling en Zonen, As3enstr. 2628, Deventer. De jongejuffr. L. Haxmger (geen plaats van bestemming) Heegh Oos- terwijk. P. O. Drawe, 927 Wilminglons U S. A. en Jac. C. Wezelenburg, Brussel. B. en W. hebben bepaald, dat het slui tingsuur der winkels van 21 tot 27 Nov. a.s. met uitzondering van den Zondag is bepaald op 11 uur 's avonds. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Roelof Brand jm. 21 j. en Hen-; drika Pietertje Schellingerhoudt jd. 21 j. Door een bewoner in de Heogewaard werd een levende big uit den Rijn opge-> haald. Bij de politie kan men dienaangaan de inlichtingen bekomen, OUDE-WETERING. Lezing. Gisteravond had in Hotel Van den Bosch alhier een openbare vergadering plaat* van da Vereeniging van Oud-Leerlingen van Land- bouwcursussen ,in welke vergadering door ir. 0. A. G. Spaan te Amsterdam een lezing gehouden is over de bemesting van hooi- en weiland. De vergadering werd geleid door den heer A. Jonker te Ter Aar. Deze best tg de talrijke aanwezigen welkom en verleende daarna het woord aan den spreker. Alvorens tol bespreking van het aangekondigde onder werp over te gaan ,gaf spr. een overzie di van het ontstaan der poiders in het gebkd \aa Oudewetering e.o. De polders in oeze omgo- ving zijn reeds zeer oud; zoo dateert de Was- senaarsche polder reeds van 1666, terwijl de overige polders tusschen de jaren 170U ea 1741 zijn drooggelegd. Spreker noemde de kwaliteit van het weiland in dit deel van Zuid-Holland over het algemeen goed, terwijl ock de afwatering in het algemeen goed ge regeld is. Het valt evenwel op, volgens spr., dat in deze polders zoo weinig kunstmest februikt wordt, daar er toch in andere stro- en polders zjjn, die veel jonger zijn, an waar bet gebruik van kunstmest veel grooter

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 13