BEEKMAN DE OOLIJKE OESTERFAMILIE. Heeren-Kleeding LANGS GLIBBERIGE WEGEN 69,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 15 November 1928 Derde Blad No. 21066 UIT HET PARLEMENT. KOREVAARSTR. IN AU* 0?X*C ZIE DE ETALAGES! BETER LAGES! Burgerlijke Stand v. Leiden. FAILLISSEMENTEN. FEUILLETON. Ufa (Van onzen parlementairen medewerker). Den Haag, 14 November 1928, Minister De Geer aan het woord De positie van het kabinet De Minister-president, Jhr. De Geer, beeft heden in de Tweede Kamer de spre kers bij de algemeene beschouwingen over de Rijksbegrooting beantwoord. De minister is geen mooispreker; wat hij te zeggen beeft zegt hij zonder omhaal van woorden, wat droog maar duidelijk en kan men zich dus voorstellen, dat de bewindsman, die meer dan twee uur het woord heeft ge voerd, heel wat heeft gezegd. Hij begon met een beschouwing over de positie van het kabinet. Hij ontmoette daarbij al ras den heer De Visser, die er over had geklaagd, dat zooveel wetsvoor stellen van dit ministerie op de een of an dere wijze waren gestrand. De minister sprak dit tegen niet enkel met woorden maar met feiten en vergelijkende stati stieken, waaruit bleek, dat het met par lementaire kabinetten veel erger is gegaan. Dat het tegenwoordige ministerie niet vee! meer zou zijn dan een verzameling van ministers, ontkende de minister. Er heerscht evenzeer onderlinge homogeniteit als bij parlementaire kabinetten. Maar op den duur i9 de toestand toch onhoudbaar en dreigt het gevaar dat het Parlement gaat regeeren of wel een sterk centraal gezag. Wat de defensie betreft, ontkende de minister, dat het voorstel tot samen smelting van Oorlog en Marine een eerste stap zou wezen tot eenzijdige ontwapening. De regeering denkt daar niet aan. Een unificatie van de sociale verzeke ring zal wel niet meer kunnen worden be reikt, doch wel hoopt spr., dat de Ziekte wet nog tot stand komt omdat dit de eerste slap tot de unificatie ten gevolge kan heb ben. Wat de onderwijsbegroting aangaat, met cijfers zet spr. uiteen, dat deze vol strekt niet abnormaal hooger of lager is gpworden. Zij is vrijwel onveranderd ge bleven Dat het onderwijsbeleid niet zoo vruchtbaar is geweest, ligt aan de lang durige ongesteldheid van den betrokken minister. Het voorstel-Zijlstra inzake de leerlingen- schaal achtte de regeering onaannemelijk, maar ten bewijze, dat de regeering gaarne het onderwijs wil verbeteren, heeft zij een voorstel ingediend om de vroegere schaal met 1 Januari 1929 te herstellen, dus toch altijd nog een jaar vroeger dan men oor spronkelijk van plan was. De landbouw heeft dit jaar een goed [jaar gehad, maar de minister erkent, al acht hij de alarmkreten, welke hij heeft j gehoord niet billijk, dat er nog heel wat voor den landbouw moet worden gedaan. Zoo is de regeering gaarne bereid om de internationale bestrijding van het mond en klauwzeer te bevorderen. Maar met de klachten van den heer Braat kan hij niet instemmen en de minister zet uiteen, hoe RECLAME. 1249 de heer Braat op tal van punten de plank mis slaat. Ten opzichte van de technische her ziening van de ambtenaarssalarissen gaat spr. niet mee met het denkbeeld van den heer Bulten om aan die technische ver betering nog wat toe te voegen. Zelfs acht hij met de nu ontworpen herziening voor- loopig het laatste woord gesproken. Wat de contractarbeiders betreft, hoopt de regeering eerlang met een regeling te komen. Wat nu de financieele politiek betreft, betoogde de minister tegenover den heer Albarda, dat de door hem gevolgde' gedrags» lijn inzake de overschotten de juiste is geweest en dan ook de instemming heeft gehad van den heer Wibaut, den partij genoot van den heer Albarda Er is schuld mede gedelgd en dat staat gelijk met kapi taalvorming, terwijl de bespaarde rente ge legenheid geeft tot belastingverlaging. De regeering behoefde de Staten-Generaal daarin niet te kennen. Aan het slot zijner rede heeft de minister er op gewezen dat dit de laatste begrooting was vfrelke het intermezzo-kabinet met het Parlement zal behandelen en bij deze laatste ontmoeting met de Kamer wenschte hij zijn erkentelijkheid te betuigen voor de bejegening die het Kabinet in het al gemeen heeft mogen ervaren. Daajna hebben de replieken een aan vang genoemen. Uit den aard der zaak zijn deze niet van buitengewone beteexe- nis, zoodat wij er niet lang bij zullen stil staan. Heden hebben drie leden gerepli ceerd. De heer Heemskerk (A.-R.) opende het vuur op zijn opvattingen omtrent het karakter van dit kabinet nader toe te lich ten. Maar een zeer groot deel van zijn rede was gewijd aan een bestraffing van den heer Lingbeek, die den anti-revolu tionairen te lijf was gegaan en wien hij danig den wind van voren gaf, ten slotte verklarend, dat hij hem namens de anti revolutionaire partij uitschakelde voor debat. De heer Lingbeek brieschte haast, maar de geheele anti-revolutionaire fractie, voor zoover aanwezig, joelde van plezier. De heer Braat. heeft daarop een kort woord gezegd tot verdediging van zijn houding, warna de heer De Visser (C.-H.) zijn standpunt en opvatting van dit mini sterie nader toelichtte. Morgen voortzetting. Als het wat meeloopt, kan wellicht reeds morgen een begin gemaakt worden met de begrooting van Binnenlandsche Zaken. GEBOREN: Andreas Hendrikus, Z. v. P. Filemon en J. P. W. Slierings. Hubertus Gijsbertus, Z. v. N. van Leeuwen en J. van Tol. Johs. Corns. Leons., Z. v. H. F. v. Klink en W. van Leeuwen. Cornelis Petrus, Z. v. Q. A. de Graaf en P. C. M. Lange- zaal. Elisabeth, D. v. H. Guldemond en C. Bouman. Helena, EK v. J. van Ros sen en M. Nieuwenburg. Jacobus, Z. v. W. P. Slegtenhorst en J. de Horn. Wil- helmina Lena, D. v. F. Beij en J. A. de Nie. Erris Jan, Z. v. F. J. W. Mugge en G. v. den Heuvel. Willem, Z. v. G. Fi- lippo en J. W. v der Steen. Frida Emma, D. v D. v. d. Kaay en F. E. Stadt- muller. Christina, D. v. C. Blok en M. H. Thiel. Elisth. Josephine Maria, D. v. C. F. M. Pieck en A. L. M Creyghton. Margaretha, D. v. J. Bogerd en P. Pont. Johannes, Z. v. A. J. Gij zen en J. van Iter- son. Willem, Z. v. W. F. de Bruyn en H. van Stratpr. Johan Carel, Z. v. J. C. Kobs en R. A. F. Strickling. Cornelis Minecus, Z v. C. Beelen en H. M. van Vei sen. Jan Andries, Z. v. A. Stoffel en J. A. Hooft. Maria Francisca, D. v. D. D. de Gunst en E. van Benten. Willem, Z. v. J. J. G. Uiterdijk en W. S. Harland. Jobs. Gijsbs. Hends., Z. v. H. Nijssen en T. M. Lagerberg. Pi et er Albert, Z. v. K. van der Vliet en M. Kalshoven. Petronella Maria, D. v. J. J. Rijsbergen en P. M. de Graaf. GEHUWD: A. Sjardijn, jm. en M. H. Wijling. jd. C. P. J. de Groot, jm. en C. Lalau, jd. M Heijmans jm en W. P. Pont jd. D. Hols- 1. Diep onder zee woont de Oolijke Oosterfamilie, Hier zie je hun huis, gezellig gebouwd in een hellinkje van den zee bodem. Vader Oester, die een uurtje gewandeld had, komt juist thuis; hij kreeg trek in een kopje zee-thee, met een zeekoekje. 2. Pleizierig zitten ze rondom de tafel en nu zullen we jullie meteen even met de familie laten kennis maken: daar zijn vader en moeder Oester, de zusjes Oesje en Oelie Oester en de broertjes Oscar en Otto Oester, maar op het oogenblik zijn Oesje en Otto Oester niet thuis, die stouterds moesten schoolblijven. Juist komen opa en opoe Oester op bezoek en allen zijn blij hen te zien. wilder, jm. en E. Binnendijk, Gesch. A. Berger, jm. en G. v. d. Deure P. J. van Gijzen, jm. en H. M. Nap. G. Jansen en J. Roozendaal. OVERLEDEN: J. Ruhnviem, man 76 jaar. G. de Graaf v. Leeuwen, wed. 83 jaar. Y. Koole v. d. Zee, wed. 69 jaar. S. Louwner Favier, vr. 66 jaar W. J. B. Ziegelaar, z. 11 jaar M. H. C. v. d. Velde, dr. 2 maanden >G. Feenstrav. d. Wouden, vr. 30 jaar Haalebosv. d. Horst, wed. 73 jaar F. v. Dijk, zn. 69 jaar H. J. Inden, man 57 jaar M. Bavelaar, dr. 49 jaar J. G. Lauv. Leeuwen vr. 66 jaar H. I. v. Iterson, man 66 jaar G. G. de Tombe, zn. 27 jaar H. J. Blommendaal, wedr. 76 jaar J. Plug, man 46 jaar E. de JongTersteeg, vr. 59 jaar L. Kenbeek zn 65 jaar. 55 GEVESTIGD: T. Batelaan, huishoudster, Hoogl. Kerk- gracht 24. A. Berkel, Witte Singel 101. J. F. Beyerinck en fam., Commies ter Directie, Rijksasyl voor Psychopalhen. G. D. Biben, J. F. v. d. Lindenhof 3. M. W. Bonte, huishoudster, Maredijk 55. L. Bosch en fam., adj. insp. dir. bel., Papen- gracht 12. G. L. J. Brandt, Hoogewoerd 77 J. de Bruin en. lam., .fabrieksarbeider, P. Wilhelminastraat 47. A. A. W. Clercx, kantoorbediende, Hoogewoerd 12a. J. B. van Cortenberghe en fam., rijksambtenaar, Merelstraat 4. C. Deegenaars en fam., schilder, Haven 38. G. R. Dekker, Hee renstraat 16a. R. G. Dezentje, Lange- brug 7. C. van Dijk, Haagweg 47. A. Flaman, los arbeider, Bronkhorststraat 30. K. H. Gaarlandt, Rapenburg 101. W. H. van der Grinten, Botermarkt 27. H. Hansier en fam., arb. bouwvakken, Leven daal 45. W. J. Hassenbach, Plantage 8. J. H. van der Heide, ambtenaar N. S., Stationsweg 53a. J. C. F. Hellwig, Vree wijkstraat 6. O. W. S. Josephus Jitta, Breestraat 112. B. J. Kemperman en fam., Merelstraat 26. H. C. J. Knoppert, Stationsweg 45. Wed. M. M. v. d. Krogt- v. d. Hulst, Oude Rijn 87. M. Kuyven- hoven, dienstbode, Haarlemmerstraat 189. A. E. D. Lahr, Vreewijkstraat 21. A. A. M. de Lange, Noordeinde 52. D. Langen- doen, Utrechtsche Jaagpad 20. E. F. G. Leyten, dienstbode, Haarlemmerstraat 237. H. Ie Mair, huisknecht, Stationsweg 55. H. .J. Ie Mair, dienstbode, Witte Singel 91 K. Naber, suikerwerker, Geeregracht 6 M. J. Noordeloos, dienstbode, Sophiastraat 62. C. O. van der Plas en fam., Fagel- 9traat 24. T. W. Polak, R. en Schiekade 2. A. Poslhuma, Oegstgeesterlaan 49. R. de Rochemont, Rapenburg 60. M. v. Rossum du Chattelde Jong, Breestraat 32. RECLAME. 1245 M. W .Rijnsburger, dienstbode, Zoeter- woudsche singel 75. I. Sanderse. Heeren- steeg 21. G. Smitz, dienstbode, Rijnsbur- gerweg 111. E. M. Som, verpleegster, Nieuwe Rijn 54. J. H. Sonderen en fam., assistent stationsdienst, Mauritsstraat 75. J. F. Stapel, Rapenburg 15. E. M. W. van der Stok, verpleegster, Breestraat 149. Tan Kian Hong, Nieuwe Rijn 46. C. II. Tflders, Noordeinde 37. H. E. Teljeur, Zoeterwoudsche Singel 48 f. J. Terpstra, Hooggrbeetsstraat 6. J. Tetlero, Gasstraat 12. A. F. Uittenhout, timmerman, v. Ho- gendorpsstraat 6. J. S. Veenma, kantoor bediende, Mariënpoelslraat 43. P. de KramerVerhoef, Jan van Houlkade 5b. A. Warrens en fam., Breestraat 109. VERTROKKEN: IT. J. Baart. Zaandam, Ameland 31 N. Kromwijk, IJmuiden, Kanaalstraat 340 P. C. v. Boxtel, Prinsenhagc, Rith 100 J. Dekker en fam., den Haag, Vrijstraathof 7 E. Fr. Coops, Amsterdam, de Lairesse- straat 152 bis E. Ouweleen, Ilardinxveld, De Buurt A. 366 H. J. Oosterhoff, Zwolle, Eigen Haordslraat 46 A. W. G. Simons, Arnhem. Hulkesteijnscheweg 8 Fr. Ger- ritzen, den Haag, Lubeckslraat 19 N. M. Boersen. Zutphen, R. C. Liefdegesticht A. M. W. Haak, Delft, St. Joris Gasthuis A. D. de Koster. Rotterdam, N. Binnenweg 131 b J. Freke, Oegslgeest, Nassaulaan 58 H. W. Reesink, Gorinchem. Bóeren- straat C. 360 J. v. den Hoven, Curacao, Willemstad W. J. Bruins Slot. Waddinx- veen, A. 70 J. M. v. d. Ilaak, Nieuwkoop, Dorpstraat A. 211 B. C. J. Langczaal, Zoelerwoude, Vrouwenweg E. 37 a J. de Ruiter Zijlker, Katwijk, Weth. v. der Pias kade 2324 Wed. J. Paulus geb. de Bruijn, den Haag, Klimopstraat 174 G. Oldeman, Velp (G.), Overbeeklaan 4 B. de Jong en fam., Scherpenzeel, Gracht A. G. L. M. v. Dijk, Haarlem, Zijlweg 96 zwart G. Meijers en fam den Haag, Hazenbroe'kstraat 14 C. Schreuder en fam., Oegstgeest, Rijnzichlweg 148 G. C. Nieuwenhuyzen. Bodegraven, Prinsenstraat 27 G. J. G. Sallicher, Amsterdam, Sin gel 27 A. W. Querreveld en fam.. Voor schoten, Vernèdepark L. Slegtenhorst en fam., Zoeterwoude, Reine Gommerstraat 102 f. E. W. B. Roman, Hillegom. Hofstraat 26 W. BroekhuizenJongbloed. Koude-i kerk, bij .T. de Lange L. Rietkerken, Am sterdam. Kinkerstraat 333 I E. G. v. Wes- terlaak, Amersfoort, Narcisstraat 25 D. C. J. van Laer, Rotterdam. Spaanschekade 12 M. H. J. E. Groenewegen, Bodegraven, Pens. St. Jozef D. v. HulstSchellinger hout, Schiedam, Voornschestraat 9 a J« H. Karstens, den Haag. Stationsplein 70 J. Weeber, Schiedam, Celsiusstraat 28 b J. C. S. M. Nijenbanding de Boer, den Haag, Pr. Mauritslaan 104 H. G. van der Meij, Amsterdam. Prinsengracht 394 J. Mulder, Nijmegen, Pater Brugmansstraat 64. Uitgesproken: A, Vaneveld, electricien, Lisse, Meer- en Hou'tstraat 17. R.-c. mr. G. Sluis; curator mr. G. E. Mellema. Haarlem. Volcens „Handelsbelangen" werden in de maand October bij de gezamenlijke griffies in Nederland 181 crediteurenlijsten gedepo neerd met een totaal passief van f. 2.096.291,94'/;, waarvan preferent een be drag van 1. 377.593,84. Vanaf 1 Januari 1928 werden in totaal gedeponeerd 1335 crediteurenlijsten met een totaal passief van f. 19.687.577,53, waarvan preferent f. 4.103.046,05. RECLAME. spaart Uw tanden, werkt antiseptisch, heeft een aangenamen, frisschen smaak. 7i tube 60 cent, V* tube 35 cent 1247 Door R. L. de W. 37) .•Als iemand u een hoed gaf. die niet slond, zou u hem dan dragen?" informeerde Drewith. .,N-e-e-e-n," zeide ze aarzelend. „Waarom zou u dan, als het u niet meer saiistond, uw stoffelijk overschot langer „Maar het leven is toch iets anders," pro- Meerde ze „We hebben niet het recht er Dver !p beschikken." „Gesteld eens, dat Richard een rhinoceros ln uw badkamer stopte, zou u dan omdat u het recht hebt er over te beschikken, ^zelen om hem te doen verwijderen?" Glimlachend keek Drewith haar aan. „Wat een onzin," lachte zij. .••D*t." zeide Drewith, „is een dames ma- te bekennen dat ze verslagen zijn." „Schopenhauer zegt. dat wanneer het wtaal der ellende, het totaal van het geluk ®vertreft. zelfmoord onvermijdelijk is," zeide *^*?lord, die belangstellend had geluisterd a,3r de uiteenzetting over de zedeleer van «iimoord. -Haal nooit tegenover dames Schopen- auer aan, Richard," zeide Drewith. „Als Van hem gehoord hebben, houden ze niet ,an hem: als ze niet van hem gehoord heb- •r'. weten ze niet of hij een Bolsjewiek of Duuscher is." faivi Zei^e Beresford, zich tot Lola •.^lend, „vindt u dan, dat iemand, die hem in het leven het meest be- geerlijk toeschijnt, boven zijn bereik weet, toch' door moet gaan zoo goed en kwaad het gaat?" „Ja, zeker," zeide Lola, heel positief. „Hij moet probeeren, door er voor te werken, datgene wat hij wenscht, te winnen." „Ziet u daar dien kleinen kellner?" vroeg Drewith, op een zonderling mannetje wij zend met uitpuilende oogen en ingeval len kin. Lola knikte. „Gesteld eens, dat hij razend verliefd op u werd, miss Craven," ging hij door. Gesteld eens, dat u voor hem volstrekt noodzakelijk werd en al zijn gedachten en daden be- heerschle. Gesteld hij werd om uwentwil een Napoleon onder de kellners. Wat...." „Hé neen, hoe komt u er bij," lachte zij. „En zooeven beweerde u, dat iemand moet trachten te winnen wat hij begeert." „Ja, maar ik bedoelde nietzij hield op. „Als u iets beweert," glimlachte Drewith, „moet u altijd voorbereid zijn, dat er de logische conclusie uit getrokken wordt. De kellner is de logische conclusie van uw be wering dat ieder het recht heeft naar ieder en alle9 te streven." „Maar we zijn feitelijk afgedwaald van zelfmoord," vond Beresford. „Integendeel, we naderen hem nu juist," ging Drewith door. ,,Het kellnertje besteedt ieder oogenblik dat niet aan het ontvangen van fooien gewiid is, om u zijn genegenheid te toonen en verder door pogingen om het voorwerp van zijn verlangen, uw hand, miss Craven, te bemachtigen. Het leven zonder u heeft geen waarde meer voor hem? Volgt u me?" „Neen," bekende ze. „Ik word er duizelig van," „Er zijn voor den kellner nog maar twee mogelijkheden de een is te krijgen wat hij wil, de ander is niet te krijgen wat hij wil. En als hij nu niet krijgen kan, wat hij wil, zoudt u hem dan de bevredigende oplossing van zelfmoord willen ontzeggen?" Vol spanning wachtte Beresford op haar antwoord, maar mrs. Crisp barstte op hen los. „Ik bedenk me daar juist," riep ze, „het was in Bournemouth niet in Brighton. Dat is een opluchting. Het gebeurde in hetzelfde jaar dat een meisje in een auto over de rot sen er van door ging. Erg romantisch." „Waarom praat u toch zoo onverschillig over alle9?" vroeg Lola aan Drewith. haar hoofd opzij en met opgetrokken wenkbrau wen. „Praat ik onverschillig?" Zijn woorden gingen vergezeld van een glimlachje, dat hij uitsluitend voor zijn intieme vrienden be waarde. „Misschien, omdat ik niet roman tisch aangelegd ben." „Is u dat niet?" vroeg ze in vollen ernst. „Als ik van Mallory of Froissart lees, tracht ik mezelf wel eens voor te stellen, het land rondtrekkend op een karrepaard, met een lange lans in mijn hand, met het doel hulpelooze meisjes van dienst te zijn of vuur etende draken te verdelgen, maar eerlijk ge zegd vind ik het niets voor mij." „O, alsjeblief, houd op." lachte zij, „u zou in staat zijn zelfs de romantiek uit een hu welijksreis te pluizen." „Nu, ik vind een huwelijksreis dan ook al zoo onromantisch als maar mogelijk is," ging Drewith door. ,.Ze ontneemt aan het ideaal al zijn glans. Groote intimiteit bederft het huwelijk, groote intimiteit en zorgeloos heid." „Zorgeloosheidvroeg ze. „Ja," antwoordde Drewith, heel zorgvul dig zijn monocle afwrijvend. „Ik heb wel ge hoord, dat sommigen als oord om hun toe komstige wittebroodsweken door te brengen, een plaats uitzoeken, die alleen over zee te bereiken is Het gevaar is buitengewoon groot." „Hè, ik wilde dat ik niet zoo dom was." zeide ze gemaakt wanhopig. „Welk ge vaar?" „Het gevaar, dat de aangebedene onpasse lijk wordt." „O, alsjeblieft niet," protesteerde ze. „Wat een idee." „Hoe verder het schip zich van den wal verwijderd, des te valer en groener wordt de aangebedene, tot ze op het laatst op springt „Alsjeblieft, houd op!" riep Lola. „Het zou me spijten, als ik uw geloof aan romantiek aan het wankelen had gebracht, maar er zijn feiten in het leven, die men onder oogen moet zien." „Gelooft u aan romantiek, mr. Quelch?" informeerde Lola, het medium aankijkend, dat gedurende den maaltijd zoo stil als een muis was geweest en zich geheel gewijd had aan de meer belangrijke bezigheid van eten. Somber schudde mr Quelch zijn hoofd. „Wat u onder romantiek verstaat," zeide mr. Quelch. naaT Lola kijkend, ..neen, maar de groote romantiek is niet van deze aarde." „We zullen de koffie in den wintertuin nemen," riep mrs. Crisp. ..Daar is het zoo aardig. Ik houd van muziek. Komt u eens bij mij zitten praten, mr. Berry. Ik heb u haast nog niet gesproken." Eenmaal in den wintertuin, scheen mrs. Crisp haar wenscb vergeten om met Beres ford, die naar het gesprek der anderen zat te luisteren, te praten, Lola deed herhaal delijk vergeefsche pogingen om hem in heb gesprek 4e doen deelen, maar mrs. Crisp bleef hem negeeren en wijdde zich geheel aan Drewith en mr. Quelch. Maar op een gegeven moment deed een gaping in het gesprek haar de tegenwoor digheid van Beresford herinneren. Ze ver huisde naar hem. „Ik heb Lola eens onder handen geno men," zeide ze met gedempte stem en een gemaakt lachje, „het was zoó onvoorzichtig van haar. Wat moeten ze in het hotel ge dacht hebben Ik ben heel boos op haar. Ze had direct terug moeten gaan. Die arme miss Broek. Ze i9 zoo dikwijls ziek. Én ze heeft zoo'n last van haar beenen." Beresford kreeg niet te hooren waaraan miss Broek lijdende was, want onverwacht schoot mrs. Crisp snelvuur af op mr. Quelch, om even later weer legen Beresford te beginnen. „Maar, mr. Berry, u hebt ook verkeerd ge handeld." Weer keek mrs. Crisp hem aan met een gemaakt lachje om haar valsche gebit. ,,U had haar naar huis moeten stu ren. Wat zal het personeel wel gedacht hebben? En de couranten? Vreeselijke men- 9chen. Journalisten bedoel ik, Zs hesfi tcch geen baden genomen?" „Ik denk....", begon Beresford, die het begon te duizelen. ,,'t Was verschrikkelijk," ging ze verder, zonder antwoord af te wachten, door. „Zoo geheel buiten alle vormen. Je kunt nooit we ten of niet iemand met een verrekijker staat te kijken Akelige wezens. „Maar," kwam Beresford tusschenbeide. „Miss Craven heeft niet gebaad." CWordt vervolgd)'.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9