OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. ANEKDOTES. V* OPLOSSING DER OPGAVE UIÏ HET VOP.IGE NUMMER. K A M P E N A L M E L 0 Z W 0 L L E A R N H E M H A T T E M E L B U R 6 Wat een massa brieven, ik kan merketa, dat de winteravonden er zijn en ieder zich. nu binnenshuis moet vermaken. Heel ge zellig hoor als er zooveel liefhebberij is voor de' raadsels en er zooveel kinderen meedoen en brieven schrijven. Antje van Egmond nu sta je er toch bij en nog wel het eerste. Ik begrijp het heusch niet. maar kan het niet zijn. dat degene die jou brief en die van Corrie mee naar de stad zou nemen, het heeft vergeten. Heb je zoo veel plezier in orgel spelen, studeer dan maar flink hoor. Jo ZandbtTgen nu jij weer beter bent en de brieven meeneemt naar de stad. nu zal het wel weer goed gaan. Feliciteer Corrie van mij en wensch haar veel plezier dien dag. Anje de Gelder hartelijk dank uit naam van dat meisje voor alles wat je stuurde. Ze wil je zelf ook even bedanken, dus dan zie je hoe ze heet. Ik zie haar iederen Zondag want ze is tijdelijk in huis bij de dame bij wie ik Zondags eet Ik heb dikwijls die boeken gezien die als prijzen worden gv- geven, ik weet dos hoe mooi ze zijn. Geertmida Kerkvliet ja hoor dat begrijp ik dat je erg in je schik was toen je zag wat een prachtige boeken het zijn. die als prijs worden gegeven. Het eerste van je 2 nieuwe raadsels kan ik gebruiken, het tweede stond er al eens in. Adriaan Hakker ik heb wel enkele jon gens op straat zien knikkeren, maar niet veel. Ja hoor vroeger heb ik heel dikwijls heel vroolijk St Nicolaas gevierd in mijn ouderlijk huis en later in de families waar ik gouvernante was ïk bpgrijp best dat jullieJ al vroeg bedenken wat je voor je broertje kunt doen. Is het je eenige broertje? Betsie van Velzen eene heele verrassing alles wat er nog uit dat kistje te voorschijn kwam Henk Boom die 2 vraagteekens begreep ik ook niet hoor evenmin als jij. Wou jij nu al sneeuw en ijs hebben ik bepaald niet daar is het nu nog lang geen tijd voor. Jan Evers dat raadsel heeft er al inge staan Drie zusjes Owel o. was dat een grapje van no. 4 Jullie moeten allen maar het mooie boek van Rie lezen. Too Wouterlood wel zeker ga gerust maar weer meedoen. Henny H. H. kwam je met een aardige hoeveelheid wortelen thuis, was het de moeite waard? Plonia en Jan Smits dat weet ik zeker dat het van Plonia langer is geleden dan van Jan, maar Plonia doet ook al langer mee. Ali en Reinier den Hertog dus ik had mij niet vergist dat die eene brief van jullie was. Gezellig zoo 2 verjaardagen vlak na elkaar. Gaat de kleine zü9 nu ook spoedig naar school, nu zij 6 jaar is geworden. Annie Speel je raadsel zal ik bewaren. O, ken jij Jannie van school, vertelde zij dat het zoon mooi boek is. Gretha en Mientje Lamme zeker mogen Jullie samen meedoen. Annie van Hensbergen bier is zeker wel wat goeds bij, ik zal het later wel eens plaat sen, ik heb i\og van allerlei liggen. Marietje Sierag ja dat eene briefje zonder naam was van jou, dat zie ik nu aan het postpapier. Hoe leuk die 2 poesjes, en mogen ze nu allebei blijven nu ze goede maatjes zijn geworden. Marietje Versteegen word maar raadsel nichtje van mij. Als je ver van het bureau L. D. woont, kan je wel met Jannie of Hanna samen inzenden. Agatha Bra at waar was Jo? toch niet ziek, hoop ik. Riekie Tegelaar leek het je eerst zoo vreemd, omdat je mij heelemaaJ niet kent. Sion Selier ga maar gerust meedoen. Martha Schimmel zoo, was jij de geluk kige die een prijsje won bij de sportfeesten. Dikkie van Dijk als kind hield ik erg veel van St. Nicolaas vieren, maar nu doe ik er niet meer aan nu ik alleen woon, maar daarom hoor ik er wel graag anderen over vertellen. Drie zusjes van Woudenberg geniet allen maar van den prijs van Jantje. Ik begrijp erg goed dat Gerarda van harte hoopt dat zij ook eenmaal gelukkig zal zijn bij het loten. Henny West ik dacht al: wat zit er voor hards ronds in hel couvert, ik moest er erg om lachen. Word maar een trouw raadsel nichtje van mij. Jannie van der Lerq nogal een nieuw nichtje dat mij welkom is. Als jo iets nog niet weet, Jantje is al lang goed gewend en kan je wel helpen. Annie Pieper wel ja, Tante klinkt toch veel gezelliger. Greta Demmenie lees je dat zusje wel eens voor uit de kindercourant? en bekijkt zij zelf dan cok de plaatjes? Jo Segaar ik vind Jo ook veel aardiger dan voluit Johannes. O. wat gezellig zoo'n jonge herdershond van 3 maanden. Loopt hij goed met je mee, of houdt je hem vast. Hij is zeker erg speelsch. Riek de Graaff ik vind aardig dat het boek van mijn vader zoo in je smaak valt, ik heb het ook, het is grappig vindt je niet, die omgekeerde wereld. Bert van Reenen natuurlijk hoor, ieder kind verlangt naar St. Nicolaas en is nieuwsgierig of hij of zijn iets zal krijgen, er zijn kinderen die heel veel krijgen, maar helaas ook wel kinderen die bitter weinig of niets kunnen krijgen. Arie en Coba Koevoet zeg aan Jantje dat ik vind dat btj al heel goed kan loopen dat hij die reuzenwandeling ook mee heeft gemaakt. Ik hoop dat jullie nn tot aan het slot hebt kannen komen. Nefly Fernando, ziezoo nu ben ik beter op de hoogte, dat vind ik altijd prettiger. Ben je al zoo'n goede hulp voor je moeder? Jan en Wim v. Dijk, dat raadsel heeft er al een keer ingestaan. Je zusje en haar vrien dinnetje mogen samen ook meedoen. Hanna van Wilsum, een uur van de stad af, dat is ver. Over dat boek heb ik dikwijls gehoord, dat het heel mooi is. Albert en Joop van Biezen, vervelend hoor, dat Albert een paar weken ziek is geweest. Nu kunnen jullie gelukkig weer samen mee doen. Wat scheelde er aan Albert? Heb je lang in bed moeten liggen? Truusje van Venetie, goed geraden, je mag mij Tante noemen. Je behoort tot de groote ren. Celia en Willy kunnen je wel helpen, als je iets nog vreemd vindt, die 2 hebben mjj al dikwijls geschreven, vooral Willy ken ik al heel goed. Willy de Neys, ik schreef net hiervoor over je, zag je dat Ja, er doen 's winters veel meer kinderen mee dan 's zomers, daar heb je groot geljjk in. Vandaag kreeg ik veel goede oplossingen en ook veel brieven er bij. Je raadsel zal ik btj gelegenheid eens plaatsen, Jootje de Wekker, ik hoop dat je kleine broertje een vroolijken verjaardag zal heb ben. Zorg jij maar goed voor hom als je met hem naar dat St. Nicolaasfeest gaat, 3 jaar is nog wel klein, dus best te begrijpen als hij nog wat verlegen is bij zoo'n drukte en la waai. 400 kinderen is heel wat en komen er ook nog veel groote menschen? Lena Oppelaar, was je moeder jarig toen je aan mg schreef, ja dan schroef je met recht dat het een gezellige feestdag was- Waren de siroopwafelen lekker geworden? Moeder was zeker wel erg "blij met jullie cadeau. Jan en Eempien Wassenaar, dat was ver velend dat Eempien een paar dagen thuis moest bljjven, maar ik denk dat in die dag. de Jap voor Moeder goed is opgeschoten. Gootje Poldervaart, ik mag hier in correspondentie wel antwoorden over die po die je met je moeder gaat aankleed on vo kleine Hennie, ze kan de courant tooh n<: niet lezen dus het geheimpje wordt niet ve klapt Ik hoor ook zoo graag als kleii kinderen zoo tegen haar poppen praten. Alphons Delfortuie» nu daü was je zes dubbel bljj toen dat broertje kwam, als zoovele jaren alleen met je oudere bent g weest. Ik merk wel uit aÜes in je brief d je dol bent op dat kleine ventje. Ik vii' aardig dat je nu weer schrijft nadat ik zoovele maanden niets van je hoorde. Ko Overduin verlang je altijd naar de Donderdag omdat dan de Kindercourai met de raadsels komt. Er was geen raat j sel bij, i£ het misschien een papier weest dat naast het couvert is gevallen. Jo Tijsen heb jij een eigen kamertj waar de haard brandt, en zit je daar da} zoo gezellig te schrijven, wel deftig hoot al een eigen verwarmd kamertje. Dac maak je zeker ook je huiswerk, en leert e je lessen. Nelly v. d. Voet wat heerlijk dat je n 1V& jaar weer eens een heelen dag uit moch gaan, ik begrijp best*dat het eeD groot verrassing voor je was toen je moeder he je vertelde dat je mee mocht naar Sasset heim. Guus en.Janni Glasbergen de tentbewc nertjes (tenminste die vroeger in een ten plagen) maar achter elkaar. Dat meisj woont in Warmond, en lees maar eens wa ik net aan haar schreef, dan weet je da ze evenals jullie, nu ook na langen tijd wecj eens een heelen dag uit is geweest. Ja pas sen jullie goed op,( om nooit stil te blijve staan als je het warm hebt, dan vat je zo gauw kou. Klaaske van der Mey geniet je zoo va de winteravonden als Pa of Moe wat vei tellen en mogen Piet en jij er dan naa luisteren of nog meerderen Is Dimm! het kleinste broertje hoe oud is hij Dina Leenheer zeker is dat vroolijk zoi 's-avonds in de winkelstraten als alle licht jes branden en je dan goed kan zien al he moois, dat er is uitgestald, vooral nu in di weken voor St. Nicolaas en daarna wee: in den tijd voor Kerstmis Moet je latei naar de stad om orgelles te nemen Simon Leenheer nu ik voor mij hoop vai ganscher harte dat jou wensch niet word vervuld, dat we niet a) spoedig ijs krijgen zoodat je kunt gaan schaatsenrijden, he is pas half November, heb nog maar wa geduld. Jansje van Egmond ik vind heel lief vai je zooals je mij over thuis en vooral ovei dat eene broertje van je schreef, ik begriji het heel best hoor, we hebben thuis ooi zooveel ondervonden, dus ik kan er zoc goed voor voelen. Truida Sfcreuper wat een ellenlange brief, en wie heeft zoo mooi die plattegrond vat het zeehospitium geteekend Maar laat II je nu eerst eens feliciteeren met je verjaar dag, ik hoop dat je moeder bij je kan ko men en misschien ook nog een broertje oi zusje. Je hebt mij al heel veel uitgelegd en beschreven, maar 'k begrijp nog niel wat die kamertjes-maast de badkamer be- teekenen, en die wachthokjes? wie wach ten daar en waarop wachten ze? Jullie heb ben het daar prachtig hoor. Tot welke af- deeling behoor jij? liegende? loopendel en ben je er al lang? Tot mijn spijt moei ik je zeggen, dat. die 3 raadsels er al eeni in stonden. Allen hartelijk gegroet. Mei A KOOPMANS v. BOEKEREN. Ingezonden door Dikkie van Djjk: Meester: „Wat is het geheugen, Tinus?" -nnos: „1 Geheugen, meester, dat is. dat is dat ding, waarmee je alles vergeet". Ingezonden door Dikkie v. Dijk. Moeder: ,Toe Jantje houd even die natte handdoek bij de kachel tot hij droog is.'' Jantje: Moeder, hij wordt al mooi bruin, la hij dan droog?

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 18