Fa. P. S. ANES „WILHELMINA" ANTHRACIET UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. door gas bedwelmd. Jfeandagmiddag trof een familie, woon- iC|rtjg te Amstelveen, de dienstbode in de teuten in bewusteloozen toestand aan, ter wijl door het geheele huis een scherpe gas- lucht waarneembaar was. Bij onderzoek bleek, dat van een der gasstellen het kraantje openstond en het water van een daarop geplaatste z.g. fluitketel koud was. Vermoedelijk heeft het meisje het gas wel aangestoken, doch was dit bij het openen der boitendeur uitgeflapt, wat wel meer dere malen gebeurd was. Nadat genees kundige hulp ingeroepen was kwam het meisje spoedig weer bij Zij verkeerde ech ter in een zoo overspannen toestand, dat tij naar haar woning te Amsterdam moest worden overgebracht. kind ernstig gebrand. Te Harkemar—Opeind© heeft het 6 maan den oud zijnde dochtertje van F. Alma een pot met kokende thee over zich heen ge kregen. Het kreeg hevige brandwonden, h3ar toestand is zoTgelijk. van een ladder gevallen. Gisteravond is eeD ernstige brand uitge broken in de gebouwen van den bakker Kamps iD de kom der gemeente Horst (L.) De autobrandspuit van Veclo moest wor den gerequireerd. Er ontstond groot ge vaar voor de omliggende gebouwen, waar onder het gemeentehuis, dat tenslotte ech ter kon worden bezworen. Bij het blussching-swerk is de zoon van den bakker van een ladder gevallen, waar hij hij een schedelbreuk heeft gekregen. Zijn toestand is ernstig. „Die kleine schetsjes kunnen me niet scne* alleen voor groote schilderijen voel ik rg veel". „Meneer is kunstschilder?" „Neen, kistenfabrikant 8 BUITENLANDSCH GEMENGD. DE ZEPPELIN WEER THUIS. Do „Graf Zeppelin" is gisteren om half- ner te Friedrichshafen vlot geland. 200.000 personen hebben te St.aa.ken het luchtschip bekeken. DE ONTPLOFFING TE BARMEN. Nader blijkt, dat Meisloch, de man, die lijn eigen huis opblies, bij zijn vreeselijke vraakoeming om het leven is gekomen. Aanvankelijk werd aangenomen, dat hij gevlucht was, doch thans is bij het op- roimingswerk in de Oberdoernerstrasse zijn l'nk gevonden. IJij de ontploffingen werden tovendien nog vier perscnen gewond. De ioestand van Meislochs vtouw is ernstig. WEER GEVANGENEN ONTVLUCHT. Uit 't tuchthuis Gollnow, waaruit reeds wnige dagen geleden twee misdadigers ntsnapten, onder wie een wegens roof moord tot levenslange gevangenisstraf ver oordeelde, zijn gisteravond opnieuw twee perangeneo ontvlucht. Zij klommen in de iaisternis over den muur en ontkwamen in het nabij zijnde bosch. ONGELUKKIG TOEVAL. Te Villach werd een fabrikant tot V/j aar zware kerkerstraf veroordeeld, omdat tij op 4 October met zijD auto een motor ijder overreed, waarbij twee personen om et leven kwamen. Na de uitspraak kreeg de fabrikant het 'p zijn zenuwen. Plotseling liep hij naar iet raam en wilde naar buiten uit de weede verdieping springen. Een jong oldaat kon hem echter nog tegenhouden. Bij het uit het venster leunen raakte het ware horloge van den fabrikant van de letting af en viel pp straat, waar een vrouw net haar vierjarig zoontje voorbij ging. Iet horloge trof bet kind met het volle ewicht op het hoofd en de jongen moest, vaar gewond, naar het ziekenhuis worden vergebracht. Zijn toestand is levensge- aarlijk. Na een worsteling slaagde men er in den abrikant uit de rechtszaal te leiden. ONTPLOFFING IN EEN TURK SC HE KRUITFABRIEK. Een ontploffing heeft plaats gehad in de hitfabriek van Zeitoen Boernoe. "Drie ar- >eiders werden gedood. De fabriek is ten 'eele verwoest. AARDBEVING GEREGISTREERD. AaD de bevingswacht te Kew is een to-rdbeving van matige hevigheid gecon stateerd. Het toestel registreerde de beving om 4 i 24 m. (T. v. Gr.). De haard ligt waar schijnlijk op 10.000 mijl afstand, denkelijk sn het Zuiden van den Stillen Oceaan. EEN OORLOGSMONUMENT BESMEURD Te Dueseldorf staat een oorlogsmonu ment, gewijd aan in den oorlog gevallen soldaten van het 3e fusiliersregiment, het '«giment van Ludendorff. Het monument (tolt een paar te-r neder liggende militairen roor. Eenigen tijd geleden heeft generaal Ludendorff den gemeenteraad meegedeeld, dat hij zijn naam (die op het voetstuk stond gegrift) niet aan het monument srilde geven. Naar men thans meldt, is het beeld in den afgeloopen nacht met roods v®rf besmeerd. Óp het voetstuk staat o.a. „leb weiss nicht was soil es bedeuten". De ^zichten der beelden zijn rood gekleurd. 6 PERSONEN DOOR EEN TREIN GEDOOD. Eij Lodz vond Maandag een ontzettend ugehik plaats dat 6 persoren het levèn ostte. Een boer wilde met zijn wagen, zijn uit 6 personen bestaand gezin 18 gezeten, de spoorbaan oversteken, en een trein nadeTde en den wagen vol den verpletterde. De inzittenden en het P3ard waren terstond dood. DE UITBARSTING VAN DE ETNA. uitbarstingen van de Etna duren or* Dinsdagmorgen sleurde de lava- 0tD een deel der bruggen van den °asP°orweg over een lengte van 60 Meter met de massieve pijlers mee. Een deel der spoorwegbrug smolt in de gloeiende lava, terwijl de baan krakend in de diepte stortte. Het verkeer op dit gedeelte van den spoorweg is onderbroken. Ook een kleinere nog in aanbouw verkeerénde brug werd door de lava verwoest, waardoor het verkeer in het Etnagebied onmogelijk ge maakt werd. Het is te verwachten, dat de reeds ontruimde plaats Mascali binnen enkele uren onder de lava «al worden be dolven. Nader wordt het volgende gemeld: De lavastroom uit den krater Montenaca een bekende opening, die in 1865 ontstond werd met zulk een kracht voortgestuwd, dat de gesmolten rivier Annunziata be reikte, er om heen stroomde en doordrong tot Mascali, waar hij gisteravond arriveer de. Beide steden zijn zonder verlies aan levens ontruimd. De verwoestingen zijn groot. Alle autoriteiten zijn ter plaatse aan wezig en leiden de ontruiming, die uitge voerd wordt door de troepen. Ook de mi nister van publieke werken Giurati.is ter plaatse. Gedurende den nacht wordt het geheele landschap verlicht door vuur en rook, terwijl een ontzasrgeliike rookpluim opstijgt uit de Etna. Talrijke tuinen en boomgaarden staan in brand. De wegen zijn overvol van wagens, karren en voer tuigen van alle mogelijke en onmogelijke soorten beladen met huisraad, vrouwen en kinderen. De lava overwckliet Mascali met een stroom van een breedte van 2 K M. De belangrijkste lavastroom volcrt den loop van de rivier Pietro Fucille Vallonazzo, en vormt een brandenden gesmolten band die uit den krater Montenaca lnont naar Mascali, juist langs de dorpen Puntalazzo en Nunciara. Gisteravond is praotiseh de geheele landstreek ontruimd, naar wordt medegedeeld. De voornaamste lavastroom is nog vergroot doordat dozijnen kleinere lavastroompies zich bij dezen hoofdstroom gevoegd hebben. RECLAME uit de Staatsman „WILHELMINA" wordt door U gestookt na proefname. De beste tegen den prijs van t 2.75 per H.L. franco thuis. 654 Kantoor: Oude Heerengracht 19. Telefoon 587. ALPHEN. Door de Haagsche recherche ia aange houden en aan de politie alhier overgeleverd een oude bekende der justitie zekere G. V. als verdacht van vele alhier ter plaatse en in de omgeving in den laatsten tijd ge pleegde en tot nog toe onopgehelderde in braken. Naar wij uit officieele bron vernemen worden per circulaire handieekeningen ver zameld onder de gemeenteleden der Ned. Herv. Kerk (Julianastraat) om don kerke- raad te verzoeken om hun besluit te her roepen om den dienst in plaats van des morgens halftien om tien uur gedurende de wintermaanden te doen aanvangen. BOSKOOP. De Winkelweek. in de gehouden vergadering van het co mité voor da a.s. winkelweek is besloten, oin hoogst waarschijnlijk op Donderdagavond 22 Nov. voor ouden van dagen en invaliden een autotocht door de gemeente te doen plaats hebben. Verder is besloten om op Vrijdag d.a.v. een filmvoorstelling te ge ven in hotel „Neuf", na schooltijd voor de kinderen en in de avonduren voor volwaa senen. Het comité heeft wederom evenals het vong jaar de beschikking gekregen over mooie prijzen voor het publiek, terwijl de verschillende muziekvereenigingen in deze ge meente in de avonduren muzikale rondgan gen -door de gemeente zullen houden. Het belooft, en alles wijst er op, dat de botsoopsche winkelstand wel voornemens is de burgerij een waardige winkelweek te pre senteeren. Door de manslidmaten in de Geref. Kerk alhier, zijn de volgende candidaten ge- stola; voor ouderling, de heeren: A. 31oak, Cbr. Guldemond, KI. Jongejan, J. W. v. d. WUlik, J. W. v. d. Spek en J. H. v. Osnar brugge. Voor diaken de heeren: A. Pos, C. Loef, J. v. Eijk Gzn. en Th. v. Lek. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: M. Hermans ,20 jaar en W. P. Pont, 21 jaar. Overleden: 11. Bader, wed. van C. Voskuil. LEIDERDORP. Onze plaatsgenoot® mej. If. van der Zwet, is tot tijdelflk onderwijzeres benoemd aan de Bijzondere school voor Christelijk Nationaal Onderwijs te Oude-Wetering. Gistermorgen ontstond een begin van brano in de huiskamer van den timmerman II.de oorzaak was, dat een deken over de kachel was gehangen om te drogen. Door actiei e.: spoedig optreden van den heer G. de Blanken Jr., was het gevaar spoedig ge weken, zoodat de brandweer geen dienst be hoefd» te doen. ROELOPARENDSVEEN. Den lOen November a.s. hopen de heer H. C. Grandadam en zijn echtgenoote A. Bruin den dag hunner 50-jarige echtver- eenigmg te herdenken. Het zal hen op de zen dag zeker niet aan talrijke blijken van belangstelling ontbreken. Het rijwiel van den chef-veldwachter, dat, zooals wij eerder mededeelden, Zondag nacht uit zijn schuur is ontvreemd, is Dins dagmiddag nabij d0 Stationsbrug in den Ringsloot teruggevonden. Den 13en November a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de Zusters van het Ge zelschap van Jesus-Maria en Joseph zich in dozo Parochie hebben gevestigd. WOUBRUGGE. 't Wordt hier een eldorado voor jagers. Van St. schoot op één dag hier 12 hazen en Maandag schoot J. A. ar 9 stuks, met de 2T in vorige dagen, een aardig getal. AALSMEER. Zendingstentoonstelling. Maandagavond werd door ds. van Elden, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente al hier. de Zendingstentoonstelling in het ge bouw "Irene" geopend. Een groot aantal genoodigden was aanwezig, waaronder een tweetal zendelingen, die gedurende de ten toonstelling alle gewenschté inlichtingen zullen verstrekken, de burgemeester, de heer Kastelein, hoofden van Bijz. Scholen en kerkelijke functionarissen. Ds. El- den noemde het een gelukkige omstandig heid, dat de tentoonstelling mocht samen vallen met de zendingsweek, de week van gebed en offervaardigheid. Vervolgens werden de gasten rondgeleid in de tentoonstellingszalen, waarbij de zen delingen inlichtingen gaven. Talrijke wape nen, kleedin". gebruiksvoorwerpen, foto's enz. zijn aanwezig, zelfs de volledige uit rusting van een koppensneller. Een tentoonstelling op zendingsgebied, welker bezichtiging kan aanbevolen worden. Des avonds werd de film „Warta Sari" vertoond, eveneens betrekking hebbende op do zending in tropisch Nederland, meer speciaal Oost- en Zuid-Java. De zaal was geheel bezet met belangstellenden. De eerste dag heeft zich 'uitstekend inge zet en belooft veel bezoek voor de volgende dagen. Ir. Wiebenga, gemeente-opzichter al hier, zal volgende week Woensdagavond in het gebouw „Irene" alhier een lezing hou den over de nieuwe concept-bouwverorde ning, welke eerstdaags den raad zal aange boden worden. Tot die lezing zijn uitgenoodigd de aan nemers. opzichters én allen, die met het bouwbedrijf in verband slaan en gelegen heid wordt gegeven tot op- of aanmerkingen. Op nog een drietal volgende avonden zal dan de verordening artikelsgewijze worden behandeld. 0 - ^0 HAARLEMMERMEER. De nieuwe Gereformeerde Kerk te Hoofddorp Op hel vroeger zoo onoogelijk hoekterrein met het voor afbraak bestemde schoolge bouw is een nieuw statig kerkgebouw ver rezen, waardoor het geheele aspect van Hoofddorp wordt verbeterd en verfraaid. Het kleine torentje doet wat vreemd aan; zeker zou een groote toren, los naast het massale gebouw, het architectonisch geheel ten goede zijn gekomen. Deze kerk doet den architect Jos. de Jonge uit Rotterdam overigens alle eer aan; het is een monumentaal gebouw met mooie lijnen, dat vooral een schitterend effect maakt voor wie uit de richting van het sta tion of Heemstede ons dorp passeeren wil. Zij is centraal gebouwd; de preekstoel is het middelpunt en alle zitplaatsen zijn daar om concentrisch geplaatst; zóó dat de bijna 650 kerkgangers, die hier een zitplaats kun nen vinden zonder eenige uitzondering den spreker uitnemend kunnen zien. Het gezellige interieur, waarvan de pila ren en hooge boogramen in zachte kleuren van paars, groen en rood zijn gehouden, wordt overwelfd door een houten plafond in spitsboogvorm. met de geheele dakconstruc tie rustend op zware zichtbare spanten. Aan en langs de 6panten is boven een zeer eenvoudige decoratie aangebracht, ter wijl in het midden van het plafond een lichtbak is gemaakt, van waaruit vier lam pen met sterke reflectors het geheele mid denschip verlichten en op gelijksoortige wijze een aardige bijverlichting voor de zij kanten is verkregen De banken zijn lang, maar gedeeltelijk opklapbaar en worden gebeitst in doffe don kere eikenkleur. Boven den kansel komt een geheel nieuw orgel, terwijl achter het kerkgebouw een consistoriekamer en een kerkeraadskamer is aangebracht, op moderne wijze ingericht en geschilderd. In de koude wintermaanden worden deze lokalen centraal verwarmd door water onder lagen druk, terwijl in de kerk warme tucht wordt ingebracht door hier en daar aange brachte roosters. Indien het in de toekomst noodig mocht blijken zal nog een gaanderij kunnen wor den aangebracht met 150 zitplaatsen. Bijna een jaar geleden (November 1927) is met den bouw begonnen door den aan nemer T. Pels uit Amsterdam en vermoede lijk omstreeks Kerstmis 1928 zal het nieuwe gebouw in gebruik kunnen worden geno men. Men is druk bezig met het ophoogen van het terrein rondom het gebouw, waardoor dit beter uitkomt en veel sterker zal spre ken wanneer nog een eenvoudige beplan ting zal zijn aangebracht. Wanneer alles gereed zal wezen, zullen groote kosten gemaakt zijn; want het ge bouw is aangenomen voor ongeveer f. 60.000. waarbij dan nog komen de uitga ven voor het orgel en enkele bijkomende kosten evenals de kosten van aankoop van den grond. -,ATWIJK-AAN-ZEE. Op hel bureau Gemeentewerken is als tijdelijk hulpteekenaar aangesteld de heer J. M. de Jong. Mej. D C. L. van Leiden was in dienstbetrekking geweest bij de familie K., Waaigat, alhier, doch na haar vertrek miste men eenige kleine huishoudelijke voorwerpen, o.a. eenige lepeltjes, kousen enz. Na aangifte van deze vermissing heeft ds politie een onderzoek ingesteld, met het gevolg dat de vermiste voorwerpen te haren huize in haar handtaschje werden gevonden Proces-verbaal werd opgemaakt. Zekere P. S. heeft een drietal goed gcloovige Katwijkers opgelicht elk voor f. 1 50 onder voorwendsel dat hij een par tijtje fruit aan de tram had staan, waar voor hij »f. 1.50 vrachtgoed moest betalen en niet in het bezit van dat bedrag was. Het verzonnen verhaaltje werd geloofd, doch nu van teruggave van hel geld niets kwam, heeft men aangifte gedaan bij de politie, die de zaak onderzoekt Niet alleen ons belang maar ons beider belang is het als gij U een H. en C. RADIO-APP. aanschaft. - Reeds vanaf f. 165.leveren wij U een pracht toestel franco thuis. - Dcsgewenscht f. 10.- p. maana. Vraagt prijs en conditiën bij W. A. GOUW 63i Voorstraat 64-66, Katwijk a. Zee NOORDWIJK. Het bestuur der Postduivenvereni ging Steeds Sneller" alhier zal op 24 en 25 November a.s. een post- en sierduiven- teotoonstelling houden in Hotel ..Royal" alhier. Reeds werd een 168-tal vogels ingeschre ven. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: M. C. Juffermans te Leiden en A. C. M. de Laaf Ie Oegstgeest. Overleden: E. Holleslelle 2 j. M. Kasse- band 25 j. Gisteravond circa tien uur is aan den Haagsche Straatweg ongeveer op dezelfde plaats waar Zondagavond de auto van den heer S. uit Den Haag te water ging de heer H., reiziger bij de firma Nieuwenhui- zen te Sassenheim, in de Slaaghsloot met zijn auto te water gereden. Ook hier was zware mist de oorzaak. De heer H. is zoo goed als ongedeerd uit de auto gekomen. De auto werd ernstig be schadigd. Door de Rijkspolitie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen C. J. G. uit Sas- sonheim, die visschende was in den Ouden Hofpolder. wegens overtreding der Vis- scherijweL Een vijftal schakels is in beslag genomen. Gisteravond is de 16-jarige A. van Z. uit Leiden aangereden door de uit Noord- wijk komende tram. Z. was juist wachtende op den hoek SchoolstraatDeutzstraat en geraakte in de knel tusschen de tram en het hek van den kleermaker v. d. P. Niettegenstaande het pas vernieuwde hek door den eigenaar vrijwillig is achteruit ge zet. blijkt de tram te breed om aldaar onge hinderd te passeeren. Het slachtoffer werd bij v. d. P. binnen gebracht en verzorgd. Nadat het bewustzijn was wedergekeerd bleek de jongeman aan den arm en een der handen verwond, doch niet ernstig Zijne kleeding werd ernstig ge havend, terwijl het rijwiel geheel is ver nield. De tramdirectie heeft hem per auto naar zijn woning doen vervoeren. RIJNSBURG. Gemeenteraad. De voortgezette behande ling der begrooting 1629. Voorzitter: de burgemeester. Atwaig de heer K. Zandbergen. Nadat de vergadering door den voorzitter met gebed is geopend, wordt voortgegaan met de behandeling van de begrooting 1929, waarmede Vrijdag j.l. was aangevangen. De post onderhoud Vaarten, oarsprouke- lijk geraamd en vastgesteld op f. 1600, wordt op voorstel van B. en W. verhoogd met 11000,voor uitdieping van de Vliet De post ontvangsten uit het gasbedrijf worat op voorstel van B. en W. met f. 3000 verhoogd. De door B. en W. bij de toelichting tot de begrooting voorgestelde verliooging van het aantai opcenten op de hoofdsom der rijksin- komstenbelasting van 50 of 65 wordt goed gekeurd. B. en. W. stellen nog voor de posten rente geldleeningen en aflossingen geldleeningen elk met i 150 te verhooeen. Deze verhoogingen honden verband met de voorgenomen demping van de Oude Vliet tot aan de Langevaart De heer v. d. Vijver merkt op dat bij de aanbieding vair de begrooting door B. en W. wero gezegd, dat zij zich zouden bepalen tot die werkzaamheden die werkelijk dringend noodig zqn. Waar dit plaD blijkens het nu ingediende voorstel bij de opmaking van de begrooting nog niet bestond, vraagt spr. rich af, of hier werkelijk die noodzaak aan wezig is. Waar deze demping toch zeer in bet belang is van de aangrenzende ibewonsrs van dt Oude Vliet, vraagt spr. of met hen ook overleg is gepleegd, omtrent een even- tueeie bijdrage in de kosten. U ethouder S. Schoneveld antwoordt, dat dit voorstel zoo maar niet zonder meer wordt gedaan, maar dat die noodzaak daartoe al meer dan een jaar bestaat en verder oitstel niet langer mogelijk is. Niet alleen de om standigheden eischen dit, maar ook van hoo- gerl anr. wordt daarop aangedrongen. Mei belang van particulieren bij dezo demping houdt nauw verband met de toe komstige bestemming van den verkregen grond, bestemming voor verkeersweg of ver koop voor teelgrond. Overleg is daarom nog niet gepleegd. De heer v. d. Vijver vraagt of bij de be rekening reeds rekening is gehouden met koe- ton voor bestrating, verlichting, aanleg gas, waterleiding, electriciteit, enz. als deze grond voor straat bestemd wondt. De voorzitter antwoordt, dat thans alleen de kosten voor dempen en rioleering wur- cen gevraagd, terwijl voor de latere be stemming bij den raad aangeklopt zal worden. Het voorstel van B. en W. wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Door de aangebrachte wijzigingen wordt de post opbrengst gemeentelijke inkomsten belasting verlaagd van f. 27.549,19 tot f. 27.520,18. De begrooting gewone dienst, in ontvangst en in nitgaaf tot een totaal bedrag tan f. 1 3s.476,48Vj. w-ordt hierna zonder hoof delijke stemming vastgesteld. Daarna wordt de kapitaaldienst van de begrooting behandeld, nadat deze op voorstel van B. en W. in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f.3000,— is verhoogd, we der in verband met de demping van de Oude Vliet. Overigens worden in de voor gestelde bedragen geen veranderingen ge bracht. B. en W. verzoeken hierna machtiging tot het sluiten van een één-jaarlijksch con tract met het Bureau voor advies en veri ficatie van de Ver. voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage, voor het controleeren van de rekening voor de bedrijven. De kosten be dragen f. 150,voor het gas- en f. 75, voor het electriciteits- en f. 75,voor het waterleidingsbedrijf. De heer v. d. Vijver kan na naTIere toe lichting er zich mede vereenigen, dat B. en W. naar eigen inzicht handelen. De voorzitter deelt mede, dat ten behoe ve van het leggen van een telegraafkabel bestrating en herbestrating heeft plaats ge had, waarvoor aan het hoofdbestuur van de Fvtterijen een bedrag van f. 1,per strek kende meter is in rekening gebracht. Uit een schrijven van het Hoofdbestuur blijkt thans dat de opgegeven prijs hoog wordt geacht, en wordt de vraag gedaan, of deze bepaling op een besluit van den raad berust. B. en W. achten een prijs van f.1,— voer straten, herbestraten. vracht, tweemaal aanvoeren van zand enz. alleszins billijk, ter wijl bij verrekening met Leiden en Oegst geest ongeveer gelijk bedrag berekend is. E. en W. verzoeken daarom den raad mach tiging den- opgegeven prjjs te handhaven. De gevraagde machtiging wordt z.h.st, verleend. Rondvraag. De heer W. L. v. d. Gugten vraagt na dere gegevens omtrent de gehouden demon straties met de motorbrandspuiten, waaraan door wethouder S. Schoneveld gedeeltelijk voldaan wordt- De voorzitter is van mee- rung, dat het beter is, zich van het ver strekken van volledige gegevens te onthou den, omdat de demonstraties nog niet ge heel geëindigd zijn en door andere gevolgd zulien worden. De heer v. d. Gugten wijst op het weder verzakken van de bestrating aan den Sandt- laan, tusschen de tramrails. Wethouder S. Schoneveld antwoordt, dat dit dateert van recenten datum, en dat door gemis aan arbeidskrachten, daarin nog niet direct verbetering is aangebracht. Zoodra daartoe gelegenheid is, zal tot verbetering worden overgegaan. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring. De gunstige gang van zaken aan de Veilingvereeniging „Flora" uit rich ook we der over de bedrrjfsuitkomsten over het laatste jaar. De talans en de win6t- en verliesreke ning over het pas afgesloten boekjaar wij zen weder een winst aan van f. 13.600, SASSENHEIM. Tot predikant bij de Geref. Kerk alhier is beroepen ds. Stoltrop te IJmuiden. WASSENAAR. Z.-H. Usvereeniging, aid. Wassenaar Maandagavond hield de afd. \Va9senaar van de Zuid-Holl. Usvereeniging eene al- gemeene ledenvergadering. De opkomst was niet groot. De voorzitter opende de ver gadering waarna de secretaris de notulen der vorige algemeene vergadering voorlas welke na een kleine aanvulling werden goedgekeurd. Daarna deed de penningmeester verslag, waaruit bleek dat een batig slot werd ge boekt van f. 8 31 en dat het ledental was gestegen tot 234. Hierna kwam aan de orde een voorstel van het bestuur om de leden li gen ongevallen op het ijs te verzekeren. De voorzitter las de voorwaarden dezer ver zekering voor en gaf een opsomming der uit te keeren bedragen. Deze loopen van f 25.tot f. 2000.bij een premie per jaar en per lid van 19 cent. Na breedvoerige bespreking werd besloten het Hoofdbe stuur te berichten dat de afdeeling Wasse naar zich bij deze verzekering wenscht san te sluiten. Daarna kwam ter tafel het onderhoud der Veenwatering. Vorig jaar werd besloten het onderhoud niet meer voor rekening dezer afdeeling te nemen, doch het hoofdbestuur zou gaarne zien dat de vereeniging op dit besluit terug kwam. Na breedvoerige discussie werd besloten het hoofdbestuur te kennen te geven dat de vereeniging wel aan dit verzoek wil voldoen als dit hoofdbestuur aan de afdeeling zal betalen een bedrag van I. 150.voor de nieuw gemaakte brug en een jaarlijksche bijdrage van f. 50. Bij de rondvraag werden op voorstel van een der leden de heeren D Th Ruijs en J J. M. Chabot lot Eere-leden der ver eeniging benoemd en werd besloten om niel-leden der vereeniging op de vijvers ten strengste te weren. ZOETERWOUDE. De heer A. Zonneveld, cand tot den H Dienst, hulpprediker te Voorburg, heeft een beroep ontvangen van de Ncd' Herv. Gem. alhier. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7