LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 761. Hedenmiddag 3 uur: 761. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 5 November, medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te De Bildt. Hoogsle stand 771.3 te Seydisfjord. Laagste stand 751.9 te Hamburg. Verwachting tot den avond van 6 Nov.: Zwakke tot maligen. Zuidelijke tot Wes- dijken wind, nevelig tot zwaarbewolkt, reinig of geen regen in het Zuiden. In het oorden meer kans op regen. Weinig ver- ndering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm. 9 gr. C. (48 gr. F.), uur 's midd.9gr. C. (49 gr. F.). 3 uur nam.10 gr. C. (50 gr. F.). OOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Dinsdag. Hoogste stand des voorm. te 10.05 uur. Hoogste stand des nam. te 10.44 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 4.51 n.m. tot 6.35 v.m. door de commissie op de begrooting igediend. Zijns inziens was de eenige oede methode geweest de begrooting goed keuren, zonder er naar te streven dat er anders zou uitzien en zonder andere iizigingen aan te brengen, dan die welke regeering na nauwkeurige studie had ingebracht. Daar de commissie anders blijkt te wil- zal Poinoaré verscheiden belangrijke aten in de Kamerzitting met haar van ïening verschillen. Poincaré verklaarde opnieuw met nadruk, indien er niet tijdig overeenstemming trd bereikt, zoodat de begrooting vóór December zou zijn goedgekeurd, hij aan ideren de zorg zal overlaten om het finan- eel herstel ten einde te brengen. De Kamercommissie heeft den wensch gesproken, dat het boekjaar voortaan op April zal beginnen. Om de vermindering der inkomsten on- daan te maken, voortvloeiend uit de be- ingverlichting ten gunste van kleine idbouwers en kleine handelslui, heeft de amissie de inkomstenbelasting van 33 tot pCt. verhoogd. 'oincaré deed uitkomen, dat de ministers oorlog en marire geen genoegen zul- cemen met de in w "n begrootingen aan- brachte verminderingen resp. van 47 en millioen. Te Angers hebben de radicalen verga rd, De besprekingen werden bijgewoond ministers Herriot, Sarraut, Quelle Perrier, evenals door Caillaux. De ope- i?srede van Dalladier bewoog zich in lEmeenheden. Hij verklaardeIk blijt 'uw aan de entente der linksche partijen, bet werk der bevrijding, dat der repu- ek tot eer strekt, alleen volbracht heeft, 'oneer onze partij zich zou oriënteeren een bondgenootschap met de conser veren, zou zij haar waardigheid en haar 'aansrecht verliezen lerriot verdedigde de nieuwe tekst der "0 en 71 der begrooting. ITALIË. Merkwaardige rede van Mussolini. jfteren zijn in Italië feesten gehouden eere van de overwinning in den wereid- ;'g an de inwijding van het overwinningsge- ■teeken heeft ook de koning deelgeno- fiij de demonstratie voor het graf van onbekenden soldaat heeft Mussolini een waak gehouden, waarin hy de volgen- zeer frappante beweringen uitte: Dewe- oorlog is het Italiaansche volk niet door aanval opgedwongen, doch het geheele aansche volk heeft opzettelijk den oor- gewild. Het deelnemen aan dc-n oorlog is spontane daad van eigen wil geweest, ^eer 2 miljoen soldaten hebben hun vergoten om het nieuwe Italië te schep- De oorlog is een schitterende over ig van het Italiaansche volk geweest. ls het eerste groote historische evene- geweest waaraan het geheele Italiaan volk deel heeft gehad, waardoor het sansche volk eindelijk vereenigd is en besloten voor de macht van het vaderland e treden. Mussolini besloot met de vraag J Italiaansche volk morgen, wanneer P noodig mocht zijn, hetzelfde doen wat -Meren gedaan heeft? ROEMENIE Het kabinet Bratianoe afgetreden. ^'gens een bericht uit Boekarest heeft jMcolaas Vrijdag in den regentschaps- eeD rapport voorgelezen, waarin de fh'ng werd uitgesproken, dat het af- ,j° vajj het liberale kabinet om ver- Le®de redenen noodig schijnt. f^aP°e. die de zitting bijwoonde, hield J: ^'ijk daarop eeu uitvoerige rede 1® betoogen, dat het kabinet aan het het kabinet worden onderhandeld. Mocht tot bet onmiddellijke aftreden van het ka binet worden besloten, dan wilde hij, Bra tianoe, de verantwoordelijkheid tegenover het buitenland niet op zich nemen en zou hij ook het contract voor de leening niet onderteekenen. Bratianoe verlangde verder, dat de re- gentschapsraad hem als bewijs van vertrou wen met de reorganisatie van het kabinet zou belasten, anders zou hij terstond zijn ontslag nemen. Vrijdagmiddag heeft de hofmaarschalk een bezoek gebracht aan Duca, den minis ter van binnenlandsche zaken en hem ver zocht zijn invloed bij Bratianoe te doen gelden, dat deze niet zoo hardnekkig op zijn standpunt zal blijven staan, aangezien anders alle bruggen tusschen de liberalen en den regentechapsraad afgebroken zullen worden. Zaterdag is echter de beslissing gevallen ten nadcele van Bratianoe, die het ontslag van het kabinet heeft ingediend. Nadat de regentschapsraad dit ontslag aangenomen had, heeft hij de onderhande lingen met do partijleiders begonnen. In den loop van den namiddag zijn Zaterdag Averescu en professor Jorga ontvangen, Maoiu was tegen gisteren voor een be spreking uitgenoodigd. Over het algemeen heeft men den indruk, dat Maniu opdracht zal krijgen om een regeering te vormen.z Het parlement is inmiddels verdaagd. JAPAN. Vele arrestaties. De bladen melden, dat meer dan duizend radicalen werden gearresteerd. Zij zullen worden vastgehouden tot de plechtigheid in verband met de troonsbestijging van den keizer geëindigd zal zijn. De politie verklarat, dat deze berichten schromelijk overdreven zijn*, doch geruch ten doen de ronde, dat de autoriteiten voornemens zijn, nog verscheidene honder den personen tijdelijk op te sluiten, ten einde mogelijke incidenten bij de kro ningsplechtigheden to voorkomen. MEXICO. Torel gefolterd? Tijdens zijn proces wegens moord op ge neraal Obregon verklaarde de beklaagde Torel, dat hij, na zijn arrestatie mishan deld werd door de politie die hem wilde laten bekennen, dat hij medeplichtigen had. Torel zeideMen hing mij aan de dui men op, men strekte mij uit op een folter- bed, men onderwierp mij aan andere fol teringen. Nooit heb ik zooveel geleden. Eén mijner duimen gleed uit en ik bleef hangen aan ^én duim. Daarna hing men mij op aan een koord om de borst, zoodat ik amper adem halen kon. De politie ontkende Torel gefolterd te hebben. mopst blijven, om de stabilisatiewet aannemen. Eerst na aanneming *et kou z.i. over het aftreden van DE ZEPPELIN EOVEN BERLIJN. BERLIJN, 5 Nov. (V.D.). De stad Ber lijn was reeds in de vroege ochtenduren in afwachting van de komst van het luchtschip. Een blauwgrijze hemel koepelde boven de millioenenstad, waar druk gevlagd werd. Te 8 uur hedenochtend bood de verkeersmaal- slropm nog den gewonen alledaagschen aan blik. doch in de buitenwijken scholen reeds op de pleinen roenschenmassa's samen. De aanwijzing van den Eersten Burgemeester om de vlag uil te steken is door tallooze Ber- lijners gevolgd. Maar thans is er geen vlag- gestrijd! Broederlijk wapperen de republi- keinsche en monarchale dundoeken naast elkander. Dan komt er een bericht bin nen: „De „Graf Zeppelin" is te 8.20 uur boven Rathenow gesignaleerd'. En even la ter: „De „Graf Zeppelin" heeft reeds het vliegveld Stanken bereikt". In een dichten nevel verscheen plotseling het gevaarte op het meest onverwachte oogenblik boven het landingsterrein. Te 8 50 uur hoorde men het zoemen van de motoren boven de hoofdstad, zoodat men de Zeppelin dus ieder oogenblik boven de bin nenstad verwachten kon. Te Staaken reden sinds de vroege ochtenduren ontelbare auto mobielen af en aan, terwijl groote massa's voetgangers zich in de richting van de an- kermast voortspoedden Er is een groote po litiemacht op de been, die uitgebreide afzet- lingsmaatregelen neemt. Toch mindert de toeloop spoedig, want velen begeven zich naar hun werk of laten zich door het allengs ongunstiger wordende weer terughouden. De groote luchtschepenhall en het direcliege- bouw van de luchtschepenhaven zijn ge tooid met de Rijkskleuren. Een Rijksweer- delachement, dat bij de landing behulpzaam zal zijn, verschijnt ter plaatse. Bij zeer slecht weer kruist de Zeppelin eindelijk te 8.50 uur op ongeveer 150 Meter hoogte boven de Duitsche hoofdstad. Het groote vischvormige gevaarte schijnt in den nevel te zwemmen. De menschen pakken zich tezamen in de straten en het verkeer ligt geheel stil. Nauwelijks is men er in ge slaagd het luchtschip te ontdekken.... of het is al weer achter schoorsteenen of torens verdwenenl De regen blijft vallen. Tegen 9 uur is het luchtschip boven het centrum van de stad zichtbaar en daarna zet het koers naar het zuiden om vervolgens in de richting van Tempelhof te verdwijnen De vliegmachines, die ter begroeting de Zeppe lin tegemoet zouden vliegen, waren spoedig met hun taak gereed, want het zoemen van de motoren was reeds hoorbaar toen zij op stegen. STAAKEN. 5 Nov. (V.D.). Nadat de „Graf Zeppelin" eerst het terrein boven de vlieghaven verkend heeft, stijgt de spanning onder de wachtenden van seconde tot se conde Hel schijnt een oogenblik, alsof er een massa-run zal plaats hebben Doch er komt herneming. Enthousiaste kreten weer klinken. vlaggen wapperen, zakdoeken zwaaien -n vliegtuigen cirkelen boven het veld Pc edieningsmanschappen op het ter rein «h n cereed. Tegen 9 J5 ziet men reeds de reusachtige schaduw van het luchtschip naderen. Ter wijl het boven het veld kruist, seint het: „Daar de landing bij ongunstig weder met ongeoefende terreinmanschappen uiterst moeilijk en gevaarlijk is, zullen wij wachten totdat de wind gaat liggen". BERLIJN, 5 Nov. (V. D.). Een onzer cor respondenten. die zich aan boord van de „Graf Zeppelin" bevond, heeft boven Tem pelhof het volgende verslag omlaag ge worpen •Onmiddellijk na de start te 2.16 zette de „Graf Zeppelin" koers naar het Zuiden, langs het Meer van Constanz en vloog ver volgens op 100 Meter hoogte boven de in nachtelijke rust gedompelde stad Friedrichs- hafen. Daarna werd koers gezet naar het noordelijker gelegen Ravensburg. Dichte nevels maakten het uitzicht zeer moeilijk. In verband met de boven Midden-Duitsch- land heerschende depressie besloot het commando van het luchtschip den oor spronkelijk vaslgestelden koers niet in te slaan, doch de richting Stuttgart te nemen. Spoedig worden dan de nevels minder zwaar en af en toe wordt een lichtpunt in het omringende duister zichtbaar. Terrein- hoogten en bosschen zijn echter nog steeds moeilijk le onderscheiden. Hoe verder men naar bet Westen gaat, hoe beter het uit zicht wordt. Plotseling is in de verte een lichlzee zichtbaar, het is Stuttgart met zijn groot spoorwegemplacement. Gelijk een reus achtige lichtreclame ligt de stad onder ons. Na een korten kruistocht wordt de steven gewend naar Darmstadt. Het is dan vier uur in den ochtend. De passagiers zijn reeds ge acclimatiseerd en zitten in groepjes bijeen, gezellig babbelend. Eenige passagiers heb ben zich even neergevleid om een kort slaapje te doen. Het meerendeel van de luchtreizigers waakt echter en kijkt voort durend door de cabinevensters naar het on vergelijkelijke schouwspel, dat steeds va- rieerend. zich aan hun oogen ontrolt. De nachtlucht is tamelijk koud en men hult zich zoo dicht mogelijk in de medegebrachte jassen en mantels. Te 4.40 uur bevinden wij ons halverwege Halberstadt en Darmstadt. Het Odenwald en zijn dalen zijn flauwtjes te onderscheiden. Aan den horizont zijn reeds de eerste lichten van Darmstadt ie herkennen en na ongeveer 5 minuten be vinden wij ons boven de stad. In weerwil van den donkeren nacht en het vroege och tenduur zijn de inwoners in grooten getale de huizen uitgeloopen en juichen het lucht schip loc. M bemiddelde snelheid van onge veer -M. per uur en op 400 Meter hoogte -. .1 het vervolgens naar Frankfurt, dat wij even na vijf uur passeerefi. Ook hier is het vrij druk in de straten. Eenige automobielen trachten zelfs bun schijnwer pers op het luchtschip te richten Te 5.35 uur wordt bij goed zicht, ondanks de morgennevels. Bad Neuheim bereikt. Het luchtschip maakt een goede vaart, begun stigd door rukwinden, die zich af en toe doen gelden, en reeds te 0.23 bevinden wij ons boven Kassei. Steeds duidelijker wordt de aarde zichtbaar. In den gondel zijn alle passagiers opgestaan en vfrsCTrïmeo geleide lijk in de 'recreate salon, iV"jongste passa gier, de 10-jarige lage Sm:t, dochtertje van een der stuurtieden, is in beide betekenis sen van het woord in de wolken over dezen prachtigen tocht. Een der zich aan boord bevindende fotografen is voortdurend op jacht naar nieuwe slachtoffers. Langzaam komen de eerste ui Hoopers van den Harz in het gezicht. Dr. Eckener slaat aan 't stuur- apparaat. dat hij reeds van het oogenblik van de start onafgebroken hanteert. Tegen 7 uur is de nevel zoo dicht geworden, dat ieder uitzicht onmogelijk wordt. Lichtje buitjes breken los en wolkenmassa's jagen langs het zwerk. Op 800 Meter hoogte wordt over Brunswijk heengevlogen, dan wordt naar het Oosten koers gezet, in de richting Magdeburg. Dichte nevel verhindert wederom het vrije uitzicht. Dr. Hugo Ecke ner stuurt thans op Berlijn aan. langs het spoorweg-traject HannoverBerlijn. Te 8.45 uur bereikt het luchtschip het exercitieveld Doeberitz. Kort daarna nadert de Zeppelin met een flink gangetje de Rijkshoofdstad, die te 9 uur ovendogen wordt, STAAKEN, 5 Nov. (V.D.). Tegen 9.20 daalde het luchtschip langzaam. Vreugde kreten weerklinken van alle kantenDe karei speelt „Deutschland, Deutschland, über alles". Een commando weerklinkt en het ter reindetachement springt naar voren, terwijl van het luchtschip de landingskabel omlaag wordt gelaten. De passagiersgondel zweeft dicht boven de hoofden van de landingsbe manning. Steeds dieper zinkt het voorste deel van het luchtschip. De mannen grijpen den kabel enkort daarna is de „Graf Zeppe lin" veilig geland. Het is 9.46 uur. Daar het luchtschip tamelijk ver van de anker mast verwijderd was, was het ankeren tamelyk moeilijk. Er wordt nog wat gema noeuvreerd om de spits van de Zeppelin naar de ankermast toe te wenden. Boven het terrein kruisen vliegtuigeska ders in een wild tempo. Spoedig is 'ook Dr. Eckener in de stuurgondel waar te nemen; hy wordt enthousiast door de wachtenden toegejuicht. Uit de gondel weerklinken com mando's. De kabel aan de snuit van het luchtschip wordt aan de ankermast bevestigd, hetgeen echter niet zoo gemakkelijk gaat, want tot tweemaal toe verheft zich het staart- gedeelte weer in de luchtEerst te 10.30 ligt het luchtschip definitief verankerd. Het enthousiasme van het publiek is onbeschrijfe lijk. Uit duizenden kelen weerklinkt telken male het „Deutschland"-lied BERLIJN, 5 Nov. (V.-D.) Toen de Graf Zeppelin definitief voor anker lag, ver lieten passagiers en bemanning den gon del, begroet door talrijke autoriteiten, ver tegenwoordigers van Rijk, van de Pruissi- sche Regeering en het bestuur der stad. CONGRES VOOR DE BINNENSCHEEPVAART IN BELGlE. BRUSSEL, 4 Nov (Belg. TeL Ag.) Het nationaal congres voor de binnenscheep vaart, hier bijeen, heeffc in eeD hedenmid dag gehouden zitting, die onder voorzitter- 6chau stond van den minister van staat Segers, een motie aangenomen welke een vermindering beoogt der Nederlandsche douane-formaliteiten voor schepen. Spre kend over de kwestie van het Moerdijk kanaal, uitte het congres de meening, dat de vitale economische belangen der Belgi sche havens en het welzijn der scheepvaart een directe verbinding tusschen Antwer pen en het Hollandsch Diep vereischen. In afwachting van deze verbinding, was het congres van meening dat men niet de noodzakelijkheid uit het oog mocht verlie zen de dringend noodige verbeteringen in de bestaande verbindingen met Nederland te verkrijgen. Ook werd de wensch geuit dat voor het België—Rijn-verkeer dezelfde douane-faciliteiten mochten gelden als voor de Rijn-scheepvaart komende of gaande nara de Nederlandsche havens. FRANSCHE RADICALEN-CONGRES. ANGERS. 4 Nov. (Bel?. Tel. Ag.) De commissie voor nationale verdediging uit het congres der radicale partij, heeft na een vrij rumoerige bespreking, met groote meer derheid een motie aangenomen, waarin do pogingen der regeering worden toegejuicht, om de nieuwe militaire wetten toe te pas sen. vooral die van den een jarigen dienst tijd. ANGERS, 4 Nov. (Belg. Tel. Ag) Het congres der radicale partij heeft met zeer groote meerderheid na een vrij rumoerige discussie over de kwestie der nationale ver dediging de motie aangenomen welke 's morgens reeds door de commissie van nationale verdediging was aangenomen, met een supplemenl waarin o.a. gezegd wordt dat de militaire uitgaven voorlaan moesten beperkt worden tot de begrotings cijfers van 1928. ANGERS, 5 Nov. (Belg. Tel. Ag.) Het con gres der radicalen nam met algemeene stem men een dagorder aan waarin Herriot geluk wordt gewenscht met zijn krachtige leeken- houding. Het onmiddellijke gevaar voor een ministercrisis is afgewend maar de heer schende meening is, dat het kabinet der nationale eenheid zich, zoodra de werk zaamheden worden hervat, voor zeer ern stige moeilijkheden zal zien geplaatst. HET WAS DE „YANKE DOODLE". PRESCOTT, (Arizona), 6 Nov. (Reu ter). Bevestigd wordt, dat het vliegtuig, dat bij Prescott is neergestort, het bekende Yanke Doodle toestel is, waarmede onlangs een recordvlucht van New-York naar Los Angelos gemaakt werd. De lijken der inzittenden, n.l. kapitein Collyer en Harry Tucker zijn gevonden, evenals twee geopende parachutes, welke er op wijzen, dat de vliegers zich reken schap gegeven hebben van het gevaar, waarin zij zich bevonden, doch dat zij blijkbaar te laat uit hun neerstortend vliegtuig waren gesprongen. De deelcn van het vliegtuig lagen ver spreid over een uitgestrektheid van een halve mijl, hetgeen wijst op de hevigheid en snelheid, waarmede dc machine omlaag stortte. STADSNIEUWS. ZILVEREN DIENST JUBILEUM BIJ DE POLITIE. Van den agent le klasse P. de Looff. Op de gebruikelijke hartelijke wijze is omstreeks kwart voor drie uur hedenmid dag in de theoriezaal van het Politie bureau het zilveren jubileum van den agent le klasse P. de Looff gevierd. Per auto was de jubilaris, die reeds heden morgen ten Stadhuize bij den Burgemeester ontboden was en van mr. Van de Sande Bakhuyzen een geschenk onder coucert had gekregen van huis gehaald door den voor zitter van de Politiemuziek den hoofdagent Dragt en terwijl de muziek zich deed hoo- ren trad de heer De Looff met zijn familie de theoriezaal binnen. Daar wachtte hem een hartelijke huldiging. Zoowel van de zijde van de Politiemuziek, waarvan de heer De Looff werkei^d lid is, als van de zijde der afd. Leiden van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland. De heeren Dragt, Van der Heyden en inspecteur Duval voerden hel woord en boden geschenken aan en de muziek liet zich hog eenige ma len hooren. Zeer vele collega's en alle in specteurs woonden de huldiging bij, en na tuurlijk waren er ook bloemen en werd de jubilaris door zeer velen de hand gedrukt. Na de huldiging door het personeel werd de heer De Looff met zijn familie bij den Commissaris ontboden en mocht hij ook de gclukwenschen van zijn hoogsten chef in ontvangst nemen. Intusschen was de Politiemuziek afge marcheerd naar de woning van den jubila ris op denhoek van den Oude Singel en de Baatstraat, waar men den inmiddels weer per auto thuis gekomen jubilaris een serenade bracht. Bij Kon. Besluit zijn buiten bezwaar van 's rijks schatkist o.a benoemd tot ge delegeerde der Nederl. regeering bij hefc Internat. Congres voor tropische genees kunde en gezondheidsleer, van 15 tot 2? Dec. te Cairo te houden, dr. P. C. Flu en dr. J. v. d. Hoeve, hoogleeraar aan de Leidscho Universiteit. JOH. MUTTERS 70 JAAR. De bekende architect Joh Mutters Jr., directeur van het Park „De Kieviet" le- Was senaar. viert heden zijn 70-sten verjaardag Van zeer vele zijden ontving de jubilaris reeds in den ochtend bloemstukken en ge- lukwenschen Zoo d"den de vereeniging tot verc-deling van het Ambacht, waarvan de heer Mutters voorzitter is. oud-minister dr De Visser, het Park De Kieviet e.a. door het zenden van bloemstukken van hun sympa thie blijken. Schriftelijke gelukwenschen ontving de 70-jarige o.a. van dr. Berlage, van den Rijksbouwmeester Bremer e.a.. tele grafische van verscheidene collega's, ook vele uit het buitenland, verder van de Academie van RoHdppdp Kunsten enz. Het personeel van 7;in «architectenbureau bood hem een geschenk aan. UIT NED. OOST-INDIE. NIEUWE UITBARSTINGEN VAN DE KRAXATAU. BATAVLA,5 Nov. (AnetrD Gister is de jvrakalau opnieuw gaan werken. Er werden 112 knallen gehoord 20 opwellingen ge constateerd. KATWIJK AAN ZEE. Verdronken. Zaterdagavond is de circa 30-jarige beurt schipper A. Ouwehand, wonende in de Michiel de Ruyterstraat alhier, te Wormerveer te water geraakt en verdronken. O. was gehuwd en vader van twee kinderen. Voor de onders van den jongen man, die beiden nog in leven zijn, is deze slag des te zwaarder, daar dit reeds hnn derde zoon is, die op een dergelijke noodlottige wjjze om het leven komt. In afwijking mei het Zaterdag door ons vermelde salaris van den gemeente- tuinman bedraagt dit f. 1970, waarin be grepen f. 200 voor diploma en f. 4 wekelijk- sche toelage. UITVOERING PSYCHOPATHEN- REGLEMENT. Het eerste vonnis. De Dorische Rechtbank heeft A. P. B. D, die op 29 Mei j.l. in de Torenstraat te Dor drecht in beschonken toestand een moord pleegde op een zekere W. de Haan, nie! strafbaar verklaard wegens ziekelijke storing .zijner geestvermogens. Daarbij is zijn plaatsing in een krankzin nigengesticht gelast, terwijl levens is be volen. dat hij ter beschikking der Regeering zal worden gesteld, len einde van harent wege te worden verpleegd. De laatste maatregel is een toepassing van de bepalingen der zoo juist in werking ge treden Psvchopalhenwet en heeft tot gevolg dat. mocht D. als niet meer krankzinnig uit het krankzinnigengesticht worden ontslagen, hij zal w^rd,Pn opgenomen in het Rijksasyl te Leiden, waardoor een langdurig verblijf buiten de maatschappij mogelijk wordt. De volgende passagiersschepen zijn Dinsdag 6 November 1928 in radio-telegralischet ver binding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N.T.M. Radio-Hojland. Alcyone, Rugby Radio. Albaai. Rio de Janeiro. Chr. Huygens, Sabang Radio. Cottica, Rugby Radio. Edam, Rugby Radio. Flandria, Scheveningen Haven. Indrapoera, Scheveningen Haven. Klip fontein, North Foreland Radio. Kon. der Nederl., Scheveningen Haven. Rotterdam, Louisb. Nova Scolia No 2 Sibajak Scheve ningen Haven. Simon Bolivar, Scheve ningen Haven. Spaarndam, Schevenin gen Haven. Tambora. Karachi Radio. Tjerima, Scheveningen Haven. Leerdam, Havana. Nieuwkerk, Alexandria Radio; Nieuw Amsterdam, Scheveningen Haven. Nijkerk, Rugby Radio. Orania. Junc- cao. I>. C. Hooft, Scheveningen Haven. Pr. der Nederl., Alexandria Radio. Prinses Juliana, Sabang Radio. Rand- fontein. Rugby Radio. Vecndam, Louis- burg Nov. Scot 2. Venezuela, Scheve ningen Haven. Zeelandia, Rugby Radio. LEIDEN, 3 Nov. Totale aanvoer 1271 stuks; kippeneieren van f. 11.10f. 12.GO; eendeneieren van f. 7.00f 8.30 per 100 st. Handel matig. ROTTERDAM, 5 Nov. Veemarkt. Aan gevoerd: 517 vette runderen, 166 vette kal veren, 1.370 schapen of lammeren, 1059 var kens Prijzen koeien 4951, 4245, 2732 Ossen 4548, 4042%, 37. Kalveren 8085, 67%—70, 57%62%. Schapen 30-35. Lam meren 20—25. Varkens 37, 36%, 36- Verloofd: ANNY C G. PUNSELIE en W. J. HOFMAN, Med. Slud. Den Haag: Frederik Hendriklaan 102. Leiden: 4715a Johan de Willstraat 30. Getrouwd: G. H. REKERS en E. C. JASPERSE die. namens wederzijdsche fa milie. hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. Leiden. 5 November 1928. Toekomstig adres: Maarsmanssteeg 6. 4663a Heden overleed le Zand- voort tot onze diepe droef heid. onze lieve Vader. Be huwd- en Grootvader CHRISTIAAN FRANCISCUS NUEBOER in den ouderdom van 77 jaar. C F. SCHOTS— NUEBOER Jb. SCHOTS Jzn. en Kinderen Leiden. 3 November 1928. Geen bezoek. 473 3-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3