ZWITSERSCHE NIEUW! NIEUW! HOLLANDSCH ets. REEPEN DE GRAF ZEPPELIN WEER THUIS DE GROOTSTE HOEVEELHEID PRIMA CHOCOLADE VOOR 25 CENT HOLLANDSCH ZWITSERSCHE CHOCOLADE REEPEN IN ALLE SOORTEN VERKSIJGB. KERK- EN SCH00LN1EUWS. RECHTZAKEN. Vaseline Chesebrough Kamferijs KUNST EN LETTEREN. Een welgeslaagde tocht - De verstekeling is verzorgd N» een reis van 71 uur is de „Graf Zep- elin" hedenmorgen om 7.08 weer te Fried- chshafen geland. Zulks natuurlijk onder -eweldige geestdrift. De vliegplaats was ■eeda uren lang door een geduldig wach- ende menschenmenigte belegerd. De straat lie naar de Zeppelin-werf leidt en met ruirlandes en vlaggen feestelijk gepavoi- seerd is, was overvol van de belangstel- Een leger persfotografen en filmopera- ^urs had zich voor do Zeppelinhal opge steld. De hal zelf is rijk versierd. Aan den vlaggestok wapperen de Dtiitsche natio nale kleuren en de stars and stripes broe derlijk naast elkaar. Daarnaast waaien de tlaggen van nagenoeg alle landen ter kereld. De tocht is inderdaad^ zooals de tele- Uammen gisteren tenslotte deden vermoe den, over Frankrijk gegaan. Om plm. 6 1/4 gistermiddag werd de Franscho kust ter hoogte van Les Sables, een klein kust- blaatsje tusschen de Gironde en de Loire, tepasseerd Om 7.05 werd Nantes bereikt. De snelheid van de Zeppelin bedroeg baar schatting 75 K.M, per uur, welke fringe snelheid een gevolg was van het eit, dat het luchtschip met sterke tegen winden te kampen heeft, welke soms een Delheid bereiken van 25 K.M. per uur. Om 8.20 uur werd Touts gepasseerd en ia Orleans gin£ het naar Parijs, doch Parijs zelf is niet „aangedaan". De „Graf leppelin" heeft la Ville Lumière recht3 »ton liggen en is via Dyon verder gegaan. Aanvankelijk nam men aan, dat het lucht- iip tegen middernacht te Friedrichshafen 8d worden verwacht. Daar men een onbe- olkten nacht met helderen maneschijn erwachtte, achtte men een landing bij lacht niet onmogelijk. Later werd het ech- ler duidelijk, dat de vertraging nog groo- ter zou zijn dan oorspronkelijk werd ver wacht. De bcdieningsmanschappen, dié met het >og op een nachtelijke landing aanvanke- ■jk op het terrein waren gehouden, werden daarop naar huis gezonden, met de op- Iraeht om heden halfzeven weer present te «n- Het is mogelijk, dat de Zeppelin nu men tan boord weet, dat voor halfzeven toch liet geland kan worden, het laatste ge- leelte van de reis met ten deele afgcstel- le motoren zal maken. Te Friedrichshafen waren overigens alle oorbereidingen voor de ontvangst getrof- en. Groote schijnwerpers stonden opge beld. De drukte te Friedrichshafen was giste en buitengewoon groot. Alle hotels, zoo- rel te Friedrichshafen als in de naaste ingeving, .waren vol gasten. In den loop van den namiddag kwamen >ok verscheidene auto's aan, die aan den ioor de Beiersche en de Württembergsche Aitomobielclub georganis eerden „Ster- oebt" hadden deelgenomen. Hoewel het hoofd der politie te Fried- ichshafen slechts 66 agenten tot zijn be- rhikking heeft, hoopte hij met deze macht. !e afsluiting voldoende te kunnen ver- ekeren. Overigons wil men de ervaringen te Ukehurst opgedaan, ter harte nemen. Zoo tal men de paspoortenformaliteiten, even als die voor de douanen tot een minimum *perken Wat den blinden passagier aan boord van ile Zeppelin betreft, verwacht men, dat leze met veel consideratie zal worden be- landeld. Overigens heeft een rijke Ameri kaan reèds telegrafisch aan de politie te Friedrichshafen meegedeeld, dat hij alle •ukosten voor het verblijf van Terhune in hiitschland en ook de kosten voor de erugreis naar Amerika voor zijn rekening leemt. Waarschijnlijk zal aan den jongen een oorloopige pas worden verstrekt, waarop ijn nationaliteit met vermoedelijk Ame- ikaan" wordt vermeld. De Amerikaansche con sul te Stuttgart is e Friedrichshafen aangekomen en zal den ongen onder zijn persoonlijke bescher- MBg nemen. Clarence Terhune staat in het nriddel- iunt van de belangstelling en wordt als de sensatie van de landing beschouwd. Woens dagmiddag lagen er reeds stapels telegram men uit Amerika en uit verschillende Eu.ro- 'eesche steden voor hem klaar, waarin jem de verlokkendste aanbiedingen wov- 'mn gedaan. Een Amerikaansche theater- ^dernemer seint: „Accepteer mijn aan- «eding tegen elke gage." Een aantal hiitsche cabaret-ondernemer9 hebben hem iveneens aanbiedingen gedaan tegen fan- astische bedragen. De eigenaar van een estaurant to Heidelberg heeft een brief a*n dr. Eekener gezonden, waarin hij hem [crzoekt, den o.nverwaohten passagier op kosten van den restauranthouder naar ïeidelberg te willen zenden, waar de man ^rder voor hem wil zorgen. oe men draadloos hedennacht de komst van de Zeppelin verbeidde. Alle Duitsche teletonie-zenders, de Oos- ^Mijtsche en ook het telefoniestation te jws zijn vannacht in bedrijf gebleven, om n'euw-sberichten omtrent de Zeppelin te zenden De meeste zendeTS gaven hetzelfde pro- t'imma, gramofoonplaten of pianomuziek. •Mere hadden nog tot laat in den nacht wkest. Om 2 u 25 speelde men ter eere i1 Berner zender, die zulk een vol- raing loonde, een ouden Berner marschl «onder volgt een overzicht van wat we f°°®l hoorden: gr u- 10. Een half uur geleden heelt dr. eQieriej! gevraagd wat voor weer hij in Basel eraer heeft te verwachten. Men heeft hem weerberichten gegeven en hem ge vraagd, hoelaat de landing zal plaats vin den. In Friedrichshafen getooft men, dat een landing tusschen 5 en 6 uur te ver wachten is. Zeppelin om 3 u. 40 (Duitsche tijd) 10 K.M. noordelijk van Wal tut (Baden) gezien. In Friedrichshafen wordt het hangar-per soneel door kanonschoten gewekt i Om 2 u. 55 M. E. T. was het luchtschip ets noordelijk van Basel. Men denkt, dat 1 le landing nog voor 5 uur M. E. T. zal plaats vinden, daar anders de laaghangende mist misschien hinderlijk zal worden. Om 3 u. 45 M. E. T. was het luchtschip boven Schaffhausen. In Friedrichshafen is pet zeer druk op straat. Te 4 u. 30 M. E. T. ec-n telegram van Eekener: Landing tegen «es uur indien mogelijk (Greenwich tijd?) 3 u. 40. De Graf Zeppelin is reeds boven Friedrichshafen gezien, misschien zal de landing spoedig plaats hebben, of het lucht schip zou nog een eind door moeten gaan. De Lufthansa zal ter ontvangst een vlieg tuig zenden. Om 3 u. 45. Alle zenders worden met Frie drichshafen aangesloten, de omroeper zegt: Het groote oogenblik is aangebroken. Een historisch oogenblik. Een luchtschip, door Duitschen geest en energie lot stand ge bracht, is het eerst met passagiers van Europa naar Amerika en terug gevlogen. 3 u. 49. Het is nog tamelijk donker maar er is geen mist. Wel tienduizend menschen zijn op het veld bij elkaar. In de stad is er een verkeer als ware het midden op den dag; er wordt gevlagd en alles is in stem ming. Op het veld ziet men menschen met klapstoelen. Men spreekt met elkaar alsof het allemaal goede bekenden zijn. De om roeper en de menschen, die om den micro foon heen staan, wenschen de millioenen luisteraars aan de radio een goeden mor gen. De omstanders groeten hun bekenden door de radio, maken grappen en zooveel lawaai, dat we den omroeper niet meer verstaan. Daarom schakelt men af, en geeft men even gramofoonmuziek. Om 4 u. 10 wordt het veld weer aangesloten, de men schen zijn wat achteruit gedrongen „door middel van een touw". Daarna volgt weer een pauze met muziek van 4 u. 25 tot 4 u. 42. We hooren de propellers van de Zeppelin. 4 u. 45. Langzaam beweegt zich het lucht schip op 100 M. hoogte; maar het verdwijnt weer in de richting van de Bodensee. De loods is nog gesloten. 4 u. 4-6. Het geronk van de propellers wordt weer sterker. De omroeper en zijn helpers hebben groote moeite om een ge schikte plaats te vinden, en daarbij moeten ze oppassen, dat de lange kabel, die den microfoon met de telefoonpost verbindt niet breekt Meisjes van'een. of andere vereeni- ging staan om 'den microfoon, maar ze zijn niet hinderlijk voor den omroeper. We kunnen ze natuurlijk niet zien, maar de omroeper vertelt het ons. We hooren wel, dat er een ware feeststemming hcerscht. De omroeper heeft een geestigheid ver teld en de omstanders barsten in een lach bui los. Ruhe bittel Heel Europa hoort jul lie. Jullie willen toch een goeden indruk maken? 5 u. 1. We hooren weer de propellers en motoren. Het luchtschip komt reeds lager over het veld. Het is nog tamelijk donker, het licht dringt door de vensters der cabines naar buiten. Er hangt een lichte nevel, maar het is niet mistig. Er drijven wolken en de maan is geheel verdwenen. Het is nagenoeg windstil, dus prachtig voor een landing. 5 u. 13. Het veld is nog niet verlicht. Draadloos zend dr. Eekener zijn wenschen naar beneden. Nog een paar keer vaart het luchtschip over het terrein om telkens weer uit het gezicht te verdwijnen. Men wacht in het luchtschip tot het volkomen dag is gewor den. Telkens lichtsignalen en af- en aan zetten der motoren en de menschen op het veld in spanning. Soms loopen de men schen het luchtschip na, als ze denken, dat het aan de andere zijde zal landen. Om de radioluisteraars wat te onderhouden, noo- digt de omroeper de omstanders uit wat te zingen, hetgeen na eenige. moeite gelukt. Eerst zingen allen, daarna alleen de dames. 6 uur. De Zeppelin komt naderbij, de mo toren staan stil. Geluidloos zweeft het groote lichaam in de lucht, nu het licht is, heeft het een zilveren glans, met roode letters prijkt de naam er op. De voorsteven daalt naar de aarde, steeds lager. Een lichtsignaal. Een lijn komt van de boeg naar beneden. Een oogenblik geronk van den motor; daarna wordt nog een lijn naar beneden geworpen- Motoren worden aangezet en weer stopgezet. Het publiek juicht. De passagiers wuiven naar het publiek. G uur 10. Het publiek is een en al geest drift, Men springt rond, schreeuwt en gooit hoeden in de hoogte Het orkest speelt het Amerikaansche volkslied. 6 uur 12. Dr. Eekener ziet men aan de cjtbine. De menigte roept Hoch! Iloch! Lang zaam gaat het luchtschip naar de hangar toe. Het gaat aan den anderen kant naar binnen. De omroeper moet door een smalle ^léet met de microfoon en de hangar bin nen zien te komen. Om 6 uur 32 kondigt de Amerikaansche gezant de aankomst in het Engelsch aan, hij zeide o.a.: It is one of the most wunderfull spectacles. I ever witnessed. Daarna hooren we het Deutsch- landlied zingen en de begroetingen. De douaneformaliteiten zijn in een kwartier ge beurd. De verstekeling verschijnt tenslotte met een opgeslagen jaskraag en een chauf- feurspgt (|p. Langzamerhand zijn alle passa giers uitgestapt. Af en toe werd er nog al eens gelachen om een of ander voorval. We hooren ten slotte nog. dat dr. Eekener zeer vermoeid is en dat het feest tot 'sav. zal worden uitgesteld; er zal dan een fak keloptocht plaats hebben. Om 7 uur 18 zegt de omroeper tot slot: ,,-Werde die Politiek nicht verderben was das Luftschiff für Deutschland genützt hat" RECLAME. 207 N.V KALLANOSCH- (ZWITSERSCHËl l£HOCöLADE - FABRIT 25 bij J. DIRKSE, Haarlemmerstraat 167 FN GROS 208 EN DETAIL NED HERV KERK. Beroepen: Te Kuinre (loez.): E. Em- bcn. cand. te Renswoudc. Te Hemclum: W. L. Mulder te Voort huizen. Aangenomen: Naar Schiermonnik oog: T. F. Jansonius, cand. te Utrecht. Bedankt: voor Ede (Geld.), dr. H. A. Leenmans te Delft. GEREF HERWEN Beroepen: te Pijnacker, Nootdorp, R. H. Kuipers, cand. le 's-Gravenhage. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Moercapelle: A de Blois. te Dirksland. UNIE VAN R.-K. STUDENTEN- VEREENIGINGEN. Jaarvergadering te Delft. Men schrijft aan de „Msb.": De Unie van R.K. Studentenverenigin gen in Nederland hièld-haar jaarvergade ring, in het vereenigingsgebouw der R.K. studentenvereniging „St. Virgilius" tc Delft. Na opening met den Chrislelijken groet j richtte praeses B. v. Dal woord van welkom tot de ongeveer 80 aanwezigen, waaronder pater dr. G. Vrijmced O.F.M., moderator van St. Virgilius en pater G. Dolle O.F.M., moderator van SL Augustinus te Leiden. In zijn jaarverslag g^f praeses van Dal een overzicht van de omvangrijke werk zaamheden der Unie in het afgeloopen jaar. De Unie-Secretaris A. Oefner, gaf een jaar verslag van de verrichtingen van Unie-se cretariaat en Inlichtingenbureau. Door dit bureau werden gedurende het afgeloopen jaar 379 zaken behandeld. Van deze 379 zaken waren 210 aanbiedingen van studen ten of gegradueerden, die hulp verzochten bij het verkrijgen van een pösilie. Er wer den 169 aanvragen naar gegradueerden be handeld. waarvan in 60 gevallen direct door het Inlichtingenbureau kon worden voor zien, terwijl van de 190 overige gevallen kan worden medegedeeld, dat daarbij ge gradueerden en aanvrager met elkander in verbinding werden gesteld. Bij zijn afscheid bracht de aftredende Uniepraeses dank aan al degenen, die met hem hadden samen gewerkt. Ten slotte installeerde hij het nieuwe be stuur, dat als volgt is samengesteld: J. Jungerhans, St. Augustinus, Leiden, Unie praeses; J. Meyer, St. Laurentius, Rotter dam, Unie-secretaris; J. Windhorst, St. Tho mas Aq., Amsterdam, Unie-quaestor; Th. Verhoeven, Veritas. Utrecht; Th. Siemer, Alb. Magnus, Groningen; J. Brantjes, St.- Franciscus Xav.. Wageningen; J. Poelhekke SL Virgilius, Delft; A. Struycken, Carolus Magnus, Nijmegen. Nadat dit bestuur achter de groene tafel had plaats genomen, gaf de nieuwe Unie praeses enkele gedachten over beteekenis en doel der Unie. Tot omstreeks zeven uur ble ven de aanwezigen bijeen in de zalen van bet Virgiliushuis, waarna zij zich vereenig- don nan een feestmaaltijd, welke door St- Virgilius werd gegeven naar aanleiding van het feit, dat de Unie voor twintig jaren te Delft officieel werd gegrondvest 's Avonds werd door de Delftsche Stud. Muziek- en Tooneelclub „Banzai" een too- neelstuk opgevoerd. DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. (Vervolg van gisteren). Ad/v.-gen. mr. baron Van Harinxma thoe Slooten achtte invrijheidstelling van ver dachte in dit stadium van het geding niet wenschelijk. Daartoe is de zaak te omvang rijk en bovendien achtte hij vree9 voor vlucht niet uitgesloten. Na raadkamer deelde het Hof al9 beslis sing mede dat, zonder vooruit te loopen op het eindvonnis, het Hof meent, dat de pre ventieve hechtenis van J. P. H. Woltman (zoon) niet bestendigd kan worden. Wat vader Woltman betreft, was het Hof van oordeel, dat er in dezen stand van het geding geen termen zijn tot opheffing der preventieve hechtenis, zoodat het daartoe strekkende verzoek wordt afgewezen. Vervolgens was het woord aan den ver dediger van verdachte Möhring, mr. F. A. Kokosky. Ook dezer pleiter bracht hulde aan het Hof voor de sfeer, in deze zaak gescha pen. Maar meer licht is er niet gekomen door de behandeling. Schering en inslag in het pleidooi der beide andere verdedigers was: wilt gij Möhring vrijspreken, goed. wij willen niets liever, maar dan zult gij ook de beide ande ren moeten vrijspreken. Hiertegen kwam pl. op. Liebermann is niet hier en wij kunnen hem niet beoordeelen. 19 hij te goeder trouw geweest, dan is Möhring ook te goeder trouw geweest. Maar ook al waren diens plannen niet serieus, al was het allemaal zwendel, wat beleekent dit dan nog voor deze zaak? Möhring wist van het hvpolheekbank- wezen niets af en -men kan hem den maat staf van een hypotheekbankdirecteur niet aanleggen. Hij was een boekhoudertje, die jarenlang op een klein salaris in dienst van Liebermann is geweest en die tegen Lieber mann op zag. Jarenlang had hij op een sa laris van f. 100 gewerkt, een heelen tijd verdiende hij zelfs heelemaal niets, maar bleef hij uit sympathie voor Liebermann zijn werkzaamheden verrichten. Vandaar dat Liebermann tot hem zei: „als er ooit een zaakje is waar wat aan te verdienen is, dan zal ik aan je denken." Hierop kwam Liebermann op een goeden dag hem voor korten tijd het directeurschap van de Veendammer aanbieden. „Ik kan er tientallen menschen voor krijgen, maar ik heb aan jou gedacht en als je het doet, kan je er f. 5000 voor krijgen." Eerst later, toen het veel langer duurde, dat hij directeur was dan het oorspronkelijk in de bedoeling lag. heeft hij f. 15.000 er bij gekregen. Toen Möhring ditecteur werd, wist hij van de activa niets af, wist hij niet eens dat hij de overdracht moest tot stand bren gen, droeg hij geen kennis van de plannen. Bij geen enkele bespreking was hij tegen woordig. Van alles wat aan de contracten was voorafgegaan, was hem niets bekend. En zonder dat to welen, kon hij als niel- jurist de contracten niet beoordeelen, ter wijl er thans onder juristen over die con tracten nog verschil, van meening heerscht. Gevaar zag hij niet en behoefde hij niet te zien. Integendeel was er voor hem reden om vertrouwen in de zaak to stellen. De aan wezigheid van de advocaten mr9. Van Gigch, Schürmann, Spangersberg c.s. stelde hem gerust. En tijd van nadenken had hij niet. Hij moest teekenen en hij teeken- de, gerustgesteld door mr. Van Gigch. Het is onbillijk de waarschuwing legen Liebermann tegen verdachte uit te spelen. Er werd gezegd, dat Liebermann wegens valschheid in geschrifte gearresteerd was geweest, maar later bleek, dat het hier een verduistering van staat betroffen had (het niet aangeven van een kind). Inderdaad, wanneer men niet per se uit gaat van de meening, dat ailes wat gezegd wordt, maar larie is, dan kan men tot geen andere conclusie komen dan dat Lieber mann wel degelijk iemand was, met wicn men in zee kon gaan. Dat Liebermann geld had, wist hij: in Brussel had hij staten ge zien volgens welke Liebermann één mil- lioen Nederl. guldens en 14 millioen francs bezat. Möhring heefl^volgens pl. volkomen te goeder trouw gehandeld. Als men hem een verwijt zou willen maken, dan kan het 9lechts dit zijn: gij hadt verstandiger ge daan om eerst een bedenktijd te vragen om u een oordeel le vormen over al datgene wat u op dat oogenblik nog niet duidelijk was. Pl. betoogde verder, dat bij Möhring niet het inzicht, noodig voor het strafbare opzet, bestaan heeft. Men bezie toch Möhring niet te zeer als accountant. Hij was een klein, zwak man, door krachtige naturen licht te beïnvloeden Tijd om na te denken had hij niet, werd hem niet gelaten, en als een be wijs voor het gemis aan zijn kwade trouw kan dienen, dat hij van de hem verstrekte f. 25.000, f. 10.000 gaf al9 kasgeld van de Veendammer. In ieder geval bestaat zoo danige twijfel, dat die tot vrijspraak moet leiden. Men moet hem melen met denzelf den maatstaf, waarmee men anderen ge meten heeft, die men niet vervolgde. Geen andere conclusie 19 volgens pl. dan ook njo- gelijk dan bevestiging van het vonnis der Rechtbank, dat voor Möhring tot vrijspraak leidde. Hierna volgen de re- en dupliek. Nadat de advocaat-generaal gerepliceerd en bij het door hem genomen requisitoir gepersisteerd had. werden, op verzoek van mr. Muller Massis, de duplieken lot heden uitgesteld. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden voor de strafzitting van het Kantongerecht gistermiddag 79 zaken op de rol, alle bestemd voor openbare behan deling. Het eerst stond terecht N. A. ran Z., bouwkundige alhier, diq zjjn auto op den Stationsweg zoodanig had neergezet, dat de ze het verkeer belemmerde. De verbalisanten Mulders en Slot beves tigden het ver, aal, waarin zij geconstateerd hadden, dat de auto daar minstens een kwartier gestaan had. Eenige weken hadden zij verd. bovendieD gewaarschuwd, ma3T dat scheen niet geholpen te hebben. De ambt. van het O. M., mr. van der Eist, eischte een geldboete van f. 3 subs. 2 dagen hechtenis. Voor verdachte, die niet was verschenen, trad als raadsman op mr. Celsius, die betoogde, dat de smalle straat oorzaak is, dat het verkeer altjjd belemmerd wordt als er een tram passeert, ook al staat er geen auto naast de rails. Strafbaar is volgens mr. Bolsius het feit eerste wanneer verd. de auto bewust had laten staan, b.v. wanneer verdachte ook nadat hg door de agenten daarop opmerkzaam gemaakt was, in gebreke ware gebleven de auto weg te halen. Een andere bedoeling kan de wet gever niet gehad hebben; anders wordt de weg geopend voor alle mogelijke willekeur, terwijl het bovendien onmogelijk gemaakt zou worden in Leiden per auto zaken te doen. De Kantonrechter, mr. Ligtenberg, be paalde den uitspraak op over 8 dagen. J. B. uit Leiderdorp, had met een motor vaartuig in de Does gevaren, wat verboden is, ook al wordt de boot zooals in het on derhavige geval niet door motorische kracht voortbewogen. Eisch f. 6 boete, subs. 3 dg. De Kantonrechter veroordeelde verd. di rect tot f. 5 boete, subs. 3 dagen. C. A. M. van W. had in het Noordeinde met een auto de maximum-snelheid over schreden. Na getuigenverhoor van de ver balisanten, veroordeelde de Kantonrechter overeenkomstig den eisch tot f. 4 of 2 dg. J. A. S. had op deb Leidschen straatweg üoor hard en onvoorzichtig rgden met een auto, twee zoontjes van dan heer Ruigrok van de Werve uit Den Haag overreden. Verd. had verstek laten gaan. De ambt. eischte f. 25 of 10 dagen. Uitspraak over 8 dagen. W. F. v. d. S., koopman te Oegstgeest, had in den bebouwden kom der gemeente Katwijk op een hondenkar gereden. Verd. zeide. dat hg daartoe vergunning had van der. burgemeester van Oegstgeest. De ambtenaar was van oordeel, dat deze niet in Katwijk van kracht is en eischte f. 3 of 3 d. Uitspraak over 8 dagen. P. O., bakkersknecht te Valkenburg, had volgens het verbaal zjjn broodjes niet vol doende beschermd tegen stof en vuil. Eisch f. 2 of 1 dag. Uitspraak f. 1 of 1 dag. Ten slotte werd nog een aantal leerplicht- wetsovertredingen behandeld. RECLAME. Als in deze gure dagen de kinderen thuis komen met 'n ruw gezicht en gesprongen handen, wrijf dan die pijnlijke plekken in met Het verzacht en geneest dadelijk. Bij ApofK. en Drog. in dooied of tuben TerkniibuL 1842 LEERSTOEL MUZIEKWETENSCHAP. Het hoofdbestuur der Maatschappij tot be vordering der Toonkunst heeft, gevolg ge. vend aan het Koninklijk besluit dd. 1 Aug. 1928 waarbij de Mij. bevoegd is ver klaard tot het vestigen van een bijzonderen leerstoel in de theorie en geschiedenis der mngiek bij do Faculteit der letteren en wijs begeerte aan de Rijksuniversiteit te Utrecht overeenkomstig het reglement van dien leersloel het Curatorium ingesteld bestaande uit den alg. voorzitter der Mij., Jhr. Mr. Dr, E. van Beresteyn, voorzitter, Anton Aver- kamp, Prof. Dr. B. J. H. Ovink, P. Visser, Prol. Dr. W. Vogelsang, Dr. Paul Cronheim secretaris Dit Curatorium is gisteren door den alge- meenen voorzitter geïnstalleerd en heeft zijn taak aanvaard, waartoe o.a. behoort het be noemen van den hoogleeraar. BUZIAU BIJ BOUWMEESTER. Mgt 1 Januari a s. zal Joh. Buziau, dia vele jaren aan het revue-gezelschap-Henri ter Hall verbonden is geweest, optreden in Louis Bouwmeesters Revue. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7