CORRESPONDENTIE. RAADSELS. Eene aardige hoeveelheid brieven alles niet elkaar. Maar toch nog verscheidene kinderen die niet lazen, wat ik zoo vrien delijk vroeg en toch weer schreven: hè, krijg ik nu een9 een prijs, of zoo iets! Ik kan toch heusch niet tooveren, ik moet zeer velen teleurstellen. De 4 prijswinsters, want het zijn toeval lig 4 meisjes, wel gefeliciteerd met haar prijs. Jantje van Woudenberg, misschien denkt men dat je een jongen bent en is er een jongensboek voor je klaargelegd, dat mag je gerust vragen als je je prijs komt halen. Geerlruida Kerkvliet, ik ben blij dat je schreef dat je in ieder geval trouw blijft meedoen, of je gelukkig lootte of niet. Rie Owel. je bent de eerste der 3 zusjes, die gelukkig loot. De anderen thuis kun nen toch ook van je boek genieten, ik be doel niet allemaal thuis, niet je kleine zusje dat pas is geboren. Hanna van Wilsum, je hebt al heel dik wijls ingezonden, dus ik ben blij voor je dat je een prijs hebt. blijf nu maar trouw meedoen. Nico Kret, wat je mij schreef over een prijs indien je dien mocht winnen, vind ik heel lief, maar je moet mij eens schrijven (je weet bij mij zijn geheimen veilig be waard) waarom schreef je dat? Gelia Kret wel bedankt voor de allergrap pigste kiek van jou en je zusje. Waar is dat hoe kunnen jullie daar heelemaal in het water 9taan? Riekie Minnema, moed houden hoor, je doet zóó trouw mee, jou beurt zal stellig ook wel eens komen. Bert van Reenen, je mag gerust mee gaan doen. Wil ik je een grapje vertellen? die 7 was wat onduidelijk, ik dacht dat er een 4 stond en toen zei ik in mijzelf: neen dat is te jong om mee te doen. Later be greep ik dat het een 7 was. Leo Flipsc, prettig om een oom te hebben die je met de auto komt halen en dat je vriendje dan ook mee mag gaan. Jootje de Wekker, het was wel voldoende zoo, en waren nog meerderen zooals jij, en ik begrijp wel dat je je best hebt ge daan. Greta Demmenie, je mag een nichtje van mij worden. Hoe grappig dat wij tegelijk jarig zijn. Jan Nico Gelok, wou je dat graag weten, 10 Maart? Dirkje Hopman, iemand die zoo trouw meedoet als jij, zal zeker wel weer eens gelukkig loten. Aagje van den Ham, er zijn bij je nieuwe raadsels al eenigen die er al eens in hebben gestaan, maar gelukkig voor jou en voor mij. stonden ze nog niet allemaal er in. Klaaske van der Meij, och wat aardig voor je dat je een eigen lammetje en kalfje hebt een bruin lammetje? kennen ze je als je bij hen komt? Is je duif toen terugge vlogen naar Antje? Simon Leenheer, heel gezellig dat je mij zooveel vertelde ovei je duiven en over de reisjes die ze maken. Ja als het zwartje jongen heeft, zal ze wel telkens bij hen te rugkomen. Dina Leenheer, was die brand dicht bij jullie heb je het gezien 1 was het oveTdag of '3 nachts Mientje en Nettie van Riessen, groot ge lijk hoor, dat je allebei wel weer eens een prijs zoudt willen loten, maar je voegt er heel verstandig aan toe dat je weet dat je niet allen een prijs kunt hebben. Jo NagtegaaJ en Agatha Braat nu kwam de brief al vroeg, nog vóór ik het gTOote p;i cket had Neon hoor geen van beiden gelukkig geloot. Tel maar eens de namen, dan weet je hoevelen er evenals jullie zijn teleurgesteld. Corrie Rodenburg ja na je verjaardag, die er nu al spoedig zal zijn, mag je met de grooteren mee gaan doen. Arie en Coba Koevoet zijn jullie Zondag naar 't slot Teylingen geweeet of kon het niet, het was hier Zondag erg sLeoht weer, veel regen, niet geschikt voor een groote wandeling. Nel en Janni Hagoort heel flink hoor dat Janni nu zelf heeft geschreven, en zoó netjes al. Pietje Jongeleen is dat altijd zoo bij jullie op school dat er voor een jarige een. lied wordt gezongen, dat is heel aardig. Letty Schade, neen we hebben geen radio hier in huis, maar ik hoor toch ge lukkig dikwijls veel mooie muziek, en daar geniet ik erg van. Suze v. dl Bos je hebt groot gelijk, je kan van te voren nooit weten of je een prijs hebt, je moet altijd maar een kansje wagen. Elsa Been ja je raadt het precies, als er prijsraadsels zijn dan zijn lange brieven mij niet zoo welkom. Prettig dat je goed op schiet met orgelspelen. H. Colenbrander zet je voornaam vol uit, nu weet ik niet eens of je een jongen of een meisje bent. Noem mij maar Tante. Annie van ïïensbergen je begint zoo trouw mee te doen, houd maar goed vol, dan zal je eenmaal wel eens gelukkig zijn bij het loten. Ko Overduin al weer een die naar mijn verjaardag vraagt, dat heeft nog den tijd hoor. pas 10 Maart. Willy de Neys ben je de krant weer zelf gaan halen Veel plezier in de herfstva- cantie. Catharine ♦van Egmond ik hoor zeker later wel eens of je plezieT hebt gehad op het feest. Adriaan Bakker mij vervelen 1 weineen, ik heb altijd wat te doen, jij toch zeker ook wel, en al heb je zelf niet altijd nieuwe boeken, dan kan je er toch we)l eens een leenen van een andeT. Plonia Smits nu dat was nog eens de moeite waard, dat avondfeestje van half 8 tot over eenen. Nico van Wijk xAzn. ja je zult nu tegen woordig wed veel meer werk en lessen heb ben, dus niet altijd gelegenheid meer voor de raadsels, dat begrijp ik best, hoor. Riek de Graaff groot gelijk dat je mij maar dadelijk Tante noemde, want je mag best meedoen voortaan. Dikkie ven Dijk, ja je had alle raadsels goed opgeschreven, het was best in orde. Met prijsraadsels krijg ik natuurlijk altijd meer na te kijken en dus ook meer werk. Annie en Adri Bavelaar ik hoop van harte voor jullie dat je moeder spoedig weer her steld thuis kan komen. Adri had goed haar best gedaan, houdt maar trouw vol. Hcnny H. H. we blijven even goede vrienden, al heb je geen tijd om er altijd een briefje bij te schrijven. Cootje Poldervaart goed bedacht om er niet uitvoerig bij te schrijven, ik had al werk genoeg. Belsie van Velzen was jij die eene onbe kende'. Nu had je beter opgepast. Vergeet het maar nooit weer. Nelly van der Voet ja nu weten jullie het Donderdags al wie er gelukkig heeft geloot, maar je ziet hel, je was niet gelukkig bij het loten. Jo Tijsen niet den moed verliezen, jou naam zal. hoop ik ook e'ens bij de prijs- winnenden komen te staan. Had je eene ge zellige herfstvacanlie? veel gewandeld? veel bij Ndly geweest? Frans en Martha Schimmel natuurlijk wil iedereen zich voor prijsraadsels eens wat meer moeite geven, in de hoop van een boek te zullen krijgen. Corry v. Stralen dank je dat je mij geen elxtra moeite wou geven door mij een langen brief te schrijven. Jannetje den Hollander je wordt lang zamerhand eene goede bekende, ik hoop dat je trouw zult volhouden, blijf maar hopen dat je ook eens een mooi boek zult loten. Wat veel verjaardagen bij jullie in het ver schiet. Willem van der Ham ben jij de jongste thuis, ik was ook de jongsle van de 9 kin deren thuis. Met hoevelen zijn jullie? Het zijn wel soms al donkere dagen, maar nog lang niet de donkere dagen voor Kerstmis. Jaantje Bertram toen Riek nog meedeed, was het gezellig om samen de raadsels op te lossen, maar nu begrijp ik wel dat je er niet toe komt als zij bij je is. Greta de Vries wat 'n gezellige verjaardag met 3 vriendinnen op visite. Zeker ken ik die eene goed. Ik vind altijd dat jullie schrift zoo op elkaar lijkt, hebben jullie dat zelf ook wel gezien. Wat hebben ze jd goi bedacht op je feestdag. Gaf Loukie je niet of heeft zij geen spaarpot? Anje de Gelder, dat raadsel van de vlj en de draad stond er al eens in. Heb pldzier gehad bij Greta? Maak je ook han< werkjes tegen St. Nicolaas. dat is altijd e< gezellige bezigheid in deze weken vóór Dcember en dan ook om het grappig in pakken. Geertruida Sfcreuper als je je brief over post zendt, doe het dan naar den Haag va Bleiswijkstraat 149 en niet eerst naar Leidt en zorg dat ik je brief op zijn laatst Dinsda! heb. Je mag mij gerust Tante noemen. behoeft alleen maar de oplossingen op schrijven, niet het heele raadsel. Helena Oppelaar (Boskoop) lees eens w ik net hiervoor schreef over het verzende van je brief per post. Guus en Janni Glasbergen wat heerlij dat jullie met je vieren een heelen dag bei uitgeweest, uit visite bij iemand. Zoo ecl heerlijk dat jullie weer gewoon kunt me; doen met van allerlei zooals andere kindere weer geWoon naar school gaan. met de ai deren meespelen, dat is alles toch heel ie anders en prettigere dan in eene tent i moeten liggen. Allen heel hartelijk gegroet door Mc-j. A. KOOPMANS VAN BOEKERE) RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TI KIEZEN. DE GROOTEREN 4 EN DE KLEINEREN 3. L Ingezonden door Celia en Kees Muyzeri Een groen blokske Een rood rokske Een staart in 'tgat Ra, ra, wat is dat? n. Ingezonden door Aart van de Nadort. Aan een herder werd eens gevraagd, ho; veel schapen hij had. Het antwoord was, ds hij het juiste getal niet kon noemen, maa dit wist hij wel, dat als zijn schapen 4 aa 4, 5 aan 5, of 6 aan 6 liepen, dat er ds altijd één schaap overbleef, en het waren a minder dan 100. m. Ingezonden door N. N. Met h wonen we er in, met b ben ik ee rond voorwerp, met m een klein diertje. IV. Ingezonden door Henk Boom. Welke boer werkt niet op 't land? V. Ingezonden door Jan Evers. Wat is er tusschen berg en dal? VI. Ingezonden door Jan en Eempier Wasa naar. Op de kruisjesljjnen van boven naar ben! den en van links naar rechts eene plaats Groningen. x X X X X X X X X X X X X De 22e letter van het a. b. a Iets dat mannen en jongens dragen. Ligt op den grond. De gevraagde plaats. EeD dorp in Groningen. Een groot plein in Amsterdam. De 13e letter van het a. b. c. VH. Ingezonden door Bebby van der Reyd» Noem mji de sterkste vloeistof, en 4 toon niet bedwelmt VHI. Ingezonden door Geertruida Kerkvliet Wanneer vindt men de meeste liefhtl bers voor kleine appels en kleine peren!

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 18