SPORT. Afeer charme in Tafelzilver UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. SCHEEPSTIJDINGEN. RECLAME. 204 VOETBAL. HET FEEST VAN DEN LEIDSCHEN VOETBALBOND. Het laatste bedrijt In de tooneelzaal van ..Zomierzorg" heeft rich gisteravond het slotbedrijf van de jubi leum-herdenking van den Leidschen Voet balbond afgespeeld. Nog éénmaal zijn de leden bijeen geweest op een eenigszins fees telijke samenkomst en nog éénmaal hebben rij de gelegenheid aangegrepen om te be wijzen dat er een be tere geest is gekomen in. onzen Leidschen Bond. De voorzitter, de heer Steenhauer, heeft' de zeer talrijke aanwezigen welkom .geheeten voor de zooveelste maal nog eens dank gebracht aan allen, die tot het- welslagen van de feestviering hebben medegewerkt, waarna hij is overgegaan tot het uitreiken van de op de jubileum wedstrijden gewonnen prijzen. Vervolgens zijn eenige personen ge huldigd in verband met hun vele werkzaam heden in het belang van den bond en voor de feestviering verricht. Achtereenvolgens zijn daar voor de bestuurstafel geroepen, de heeren P. J. Hoogendam. B. A. Défilé, W. Brouwer en E. Vcldhuyzen. die in uiter mate waardes rende bewoordingen werden toegesproken. en aan wie' als blijk van sym pathie en dank een klein geschenk werd overhandigd. De eerste twee ontvingen een aardige ets, de heer Brouwer een bloeiende plant in pot, en de heer Veldhuyzen een zilveren Eversharp. Nadat genoemde heeren dank hadden gezegd voor de hen gebrachte hulde begon vervolgens de trekking van de indertijd door den bond uitgeschreven loterij, waarvoor op dezen avond juist de laatste loten aan den man waren gebracht. Honderd deftig prijzen moesten er worden uitge loot en het spreekt vanzelf dat dit zeer veel lid in beslag nam. al erkennen wij gaarne dal de tijd als het ware omvloog door de hijzonder genoeglijke stemming, welke er heel den avond heeft geheerscht. Jammer genoeg bleek de winnaar van den hoofdprijs (een fiets) aanwe'zig noch bekend te zijn. Zoo gaarne had men hem een eererondje wil len laten maken door de zaal! Inlusschcn was de pret er niet minder oTn. Na de trekking is men nog lang gezellig bijeen gebleven": er zijn grappen iverteld en en werd voorgedragen, roet het gevolg dat er maar enkelen aan vertrekken dachten. Het was een aardig slot van een mooie her denking! HET OLYMPISCH STADION. Gislermiddag vond in de groote directie kamer der Maatschappij Het Nederlandsch Sportpark de officieele overdracht plaats van het stadion-complex aan voornoemde maatschappij. Het woord werd gevoerd door mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye, dr. Abrahams en den heer A. P. Scheltema. ATHLETIEK. H. DE BOER NAAR VENEZUELA. De bekende te Werve athleet H. de Boer, kampioen verspringen van Nederland, en die ons land op de Olympische Spelen te Amsterdam in het nummer vèrspringen ver tegenwoordigde, zal op 30 Nov. a.s. voor de Bataafsche Petroleum Maatschappij per s.s. Simon Bolivar" naar Venezuela ver trekken. WATERPOLO. NOGMAALS: DE VERWORDING VAN HET SPEL. De L. Z. C. gaat lezingen organiseeren. De heer Planjer schrijft ons: Er is tusschen u en mij verschil van inzicht; dat 19 spijtig, maar veel heen en weer schrijven zal daarin direct geen ver andering brengen. Daarom alleen nog iets over een paar feitelijke zaken. Evenals in het buitenland (Duitschland, Hongarije, Be'lgië) reeds in meerdere of mindere mate het geval is. streeft men hier m Nederland naar het nieuwe bewegelijke speltype; de training van het Ned. 01. zeven tal i9 daar geheel op ingesteld geweest en in vele clubs tracht men dezen speelvorm er ia te krijgen. Dat zulk9 niet een. twee, drie rikt. 9 te begrijpen; daarvoor is eenige l'ld noodig. Dan indien men zich beroeot op Olymp. ^aterpolowedstrijden met een onaangenaam aspect, dient men ook te memoreeren, dat het Olymp. tournooi evengoed aangename wedstrijden heeft opgeleverd (bw. de eind strijd HongarijeDuitschland). Tenslotte kan ik mededeelen dat de Leidsche Zwemclub deze winter waarschijn lijk één of meeT lezingen over waterpolo zal f|rganiseeren. waar over verschillende pun ten uit het couranten- en tijdschriftendebat wellicht gesproken zal worden. DAMMEN. DE WEDSTRIJDEN DER CHR. DAMVEREENIGING. Thans zijn de afgebroken partijen uitge speeld. De resultaten zijn als volgt: Van den BoschOptendrees 20. Nadat doze zeer spannende partij tweemaal moest onderbroken worden is deze strijd na een speeltijd an vijf uren door Optendrees ver loren. Over 't verloop kunnen wij 't volgende mededeelenNa de opening 28—33 ontwik kelde zich een mooi centrumspel, waarin Optendrees zijn soepel en gewaagd spel speelde. Een aanval van laatstgenoemde gracht een schijf van zijn rechtervleugel- in e vijandelijke linie, waardoor hij deze prijsgeven. Door achterstand geprik- d. speelde hij een geweldig zwaar spel ^,n Saf zijn tegenstander veel hoofdbrekens. yeri doorbraak op den rechtervleugel van an den Bosch was op 't laatst niet te voor- ^men en gaf aan beide partijen Dam. Na J val-zetje. welke Optendrees verkeerd be- ende. viel zijn spel inéén en gaf de partij *°nT^n. Een jammerlijk slof voor dezen inenten speler. Remise had zeker een verhouding gegeven. Klinkenberg: Na gelijk opgaand spel vonden partijen het beter de punten te verdeelen, wat in verband met de spelken- nis van beide spelers zeker de beste ver houding weergeeft. ReekWijngaard 20: Ook bij deze partij heeft het niet aan spanning ontbro ken. Beide partijen speelden een spel vol val- en lok-zetjes. In 't naspel bleek Reek hierin ten slotte toch superieur en won de partij verdiend. Beyv d. Wijngaard 20- Daar de partij ReekWijngaard een afgebroken partij was, werd de partij Beyv. d. Wijn gaard ingelast V. d Wijngaard scheen zijn avond niet te hebben, daar hij ook van Bey, welke een geheel ander spel speelt als laatstgenoemde, moest verliezen; hierdoor is het goede begin tegen Kleer in de eerste ronde vrijwel teniet gedaan. StelBey 20: Het was te voorzien, dat Bey m dezen wedstrijd een nederlaag zou hebben te boeken, daar het krachtverschil van. beide spelers tamelijk uiteenloopt. In een kort gespeeld partijtje moest Bey dit dan ook ondervinden en gai de partij ge wonnen. B. Klasse. Nu 't aantal te spelen partijen eenigszins vordert, begint het in de B-klasse ook niet aan spanning te ontbreken. Van OeverenMolenaar 20: Molenaar heeft kunnen ondervinden, dat de roem in het damspel niet altijd glorierijk is: hij kreeg tegen Van Oeveren zijn eerste neder laag, terwijl Van Oeveren hemzelf en an deren een goeden dienst bewees. Klinkenbergv. d Wijngaard 20: Klin kenberg is nog een jong speler, doch heeft reeds een goeden kijk op de ontwikkeling van het spel. Dat er in zijn klasse rekening met hem gehouden moet worden, bewees hij tegen v. d. Wijngaard, welke hij een neder laag toebracht. De GraafMeinema 20: De Graaf heeft door de overwinning op Meinema zijn pun- tenaa.ntal vermeerderd en staat thans zeer goed. Meinema schijnt niet in vorm te kunnen komen; een waarschuwing voor dezen speler is, kalm en met overleg te spelen, dan kan misschien door hem in dit tournooi nog iels worden bereikt. KwaadgrasTeunisse 20: Kwaadgras zorgde voor een verrassing door van Teu nisse te winnen Wij gunnen het dezen speler wel daar hij uit 3 partijen nog geen winst had kunnnen behalen, teTwijl hij steeds met aandacht en zorg zijn partijen afwerkt Voor Teunisse is echter deze on verwachte nederlaag zeker geen voordeel, daar hij als goed en kalm speler bekend staat en zeker een beter lot verdiende. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De uitslag der 19de ronde is: Rustenburg verliest van Molimard. Vos remise met Weiss. Belard remise met Springer. Bizot remise met De Jongh. Kuyer remise met Fabre. De 20sle ronde had tot resultaat: Molimard wint van Polman. Bonnard remise met Vos. Springer remise met Fabre. De Jongh remise met Bélard. Rustenburg wint van Weiss. SCHAKEN. WINTERWEDSTRIJD LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. In de 7e ronde van dezen wedstrijd wer den de volgende partijen gespeeld: le groep: dr. J. T. Sirks verliest van M. Bloem, W. Demmendal verliest van G. Bosscha, W. H. v. d. Nat Jr. verliest van W. II. Bosscha, M. M. Segaar van B Vies spe len remise en W. A. A. v. Otterlo verliest van W. II. v. d. Nat. 2e groep' In deze groep speelt nog mede de heer M. W. Scheltema, G. Schoppen wint van S. J. v. d. Hoeven. D. P. Karnin wint van ir. H. N. Francois en M W. Scheltema verliest van W. B. Hofman. Stand le groep: G. Bosscha 51/» uit 6, dr. C. H Hins 4 uit 5, D. Nolebnnm 2 uit 3. -ir. J. J. G. van Hoek en W. H. Bosscha élk 31/» uit 5, M. Bloem. W. Demmendal en M. M. Segaar elk 2uit 5. W. H. v. d. Nat 2 uit 4, B. Vies l'/j uit 3 Stand 2e groep- D P Karnin 5'/> uil 7. G. Schoppen 4 uit 5. I. A de Lange 3 uit 4, S. J. v. d. Hoeven 2uit 4 en ir. H. N. Francois 3 uit 6 De overige deelnemers in heide groepen behaalden tot dusver minder punten. RECLAME. Vi tube 60 cent. Va tube 35 cent 9702 AALSMEER. Tot ouderling in de Geref. Kerk alhier is gekozen de heer J. N. Berghoef. Voor Gebr. J. en K. Buis alhier werd door den bouwk. W. S. Heesterman het bou wen van een dubbel woonhuis aanbesteed. Gegund aan de laagste inschrijvers: Metsel werk. K. W. A. Terreeehorst alhier f. 3931; timmerwerk. D. v. d. Zwaard id. f. 4950; schilderwerk G. J Helsloot id f. 660; lood-, zink- en smidswerk. IT. Breij id f. 930 Niettegenstaande wij steeds meer het winterseizoen naderen, wat gewoonlijk beter prijzen voor de snijbloemen brengt, wil het ditmaal niet zooals anders Inzonderheid met de seringen niet, welke deze week al heel laag genoteerd zijn. Met de rozen gaat het beter. De betrekkelijke lusteloosheid in den handel wordt toegeschreven aan het zachte weer. waardoor o.m. ook nog veel dahlia's aan de markt komen. Voor de kascultures is wat kouder weer zeer gewenscht. HAARLEMMERMEER. De rijksveldwachter N. J. Jordan is van den Huigsloterdijk alhier overgeplaatst naar Amsterdam. Gedurende de maand November a.s. za! op iederen Donderdag te Hoofddorp een vee- en paardenmarkt worden gehouden. De conducteur der Nederlandsche Spoorwegen H. J. de Wilde is van Arnhem overgeplaatst naar Hoofddorp. Door een hengelaar werd in de Hoofd vaart nabij den Vijfhuizerweg in Haarlem mermeer een snoek gevangen van bijna 14 pond. Het kostte hem heel wat moeite om het dier op het droge te krijgen. Op den Kruisweg in Haarlemmermeer weid een zak gevonden, die 100 pond haver- moel bleek te bevatten. Van deze vondst werd ten raadhuize aangifte gedaan. Gisteravond werd de 83-jarige v. d. W. op den Kruisweg nabij het Polderhuis te Hoofddorp aangereden door een passee- rende auto. De oude man werd zoodanig verwond, dat de ontboden geneesheer over brenging naar een ziekenhuis noodzake lijk achtte, hettgcen per auto geschiedde naar het gesticht ,,St. Joann&s de Deo" te Haarlem. KATWIJK. Raadsagenda. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 2 November, des nam. 7.30 uur. Punten van behandeling: 1 Onderzoek geloofsbrief en beëedlging Raadslid. 2. Vaststelling Notulen. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. 4. Benoeming van drie leden in de Com missie voor de Bedrijven. 5. Verzoek dispensatie artikel 22 der ver ordening op het Bouwen en Sloopen. 6 Voorstellen tot verhuur van Gemeente eigendommen. 7. Voorstellen tot verkoop en voorstel tot uitgifte in erfpacht van grond. 8. Rondvraag. KATWIJK AAN ZEE. Hedennacht te ruim één uur merkte de heer L., dat er rook opsteeg uit een pand san het Westpad. De heer L. waarschuwde spoedig de poli tie, die er met een bluschapparaat op ui; toog. Dit apparaat was niet voldoende om den brand te blusschen die op een zolderkamer tje van een leeg staand pand op de Bad- straat bleek te zijn ontstaan. De brandweer werd gewaarschuwd, en spoedig was de Opperbrandmeester met zijn zoon ter plaatse met den slangen wag en. Deze behoefde echter toen geen dienst mee; te doen, want met een Tuinslang van den heer v. d. Laan, op de waterleiding, was het vuurtje spoedig gebluscht. De brand was ontstaan doordat kinderen vergeten hadden een brandende kaars tedoo- ven, welke omgevallen was. OEGSTGEEST. Abusievelijk is in ons raadsversiag van gisteren gemeld, dat de lieer Bakker tegen de begrooting stemde. Alleen bracht hij zijn 9tem uit tegen de post van de Burgerwacht. WASSENAAR. Door de Directie van de N.V. Electr. Mij. „Wassenaar" is het bouwen van een transformatorenhuisje in de Langstraat, na gehouden inschrijving opgedragen aan do firma van Helmond en Moermond alhier voor f. 975. Alhier bestaan plannen om in enkele lokalen van de voormalige Chr. School in de Langstraat een bioscoopzaal in te rich ten. plaats biedende voor ongeveer 400 per sonen en met een foyer op de bovenver dieping. Aan den heer J. Klaarenbeek is eer vol ontslag verleend als opzichter bij den bouw van het pompstation in de watertoren der waterleiding. ZOETERWOUDE. GevondenEen bruin gabardine regen jas, een sleutel van Lipsslot, en in de 'rij wielstalling bij Van Rijn een regenjas. In lichtingen bij de politie. Tegen den veehouder P. van den S- alhier is proces-verbaal opgemaakt door de Inspectie van het Veeartsenijkundig Staatstoezicht, daar bij hem mond- en klauwzeer i« geconstateerd onder zijn vee, waarvan hij geen kennis had gegeven aan den burgemeester. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad De begrooting afgedaan. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Na opening en gebod worden de notulen der voorgaande vergadering vastgesteld. Voor kennisgeving worden achtereenvol gens aangenotnen de goedkeuring van dc gemeenschappelijke regeling met Koude kerk omtrent de Koudekerksche brug. de aanneming van de benoeming tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim door de heeren H. J. Kerkhoven en J. La- ros, hel verslag van den keuringsdienst van waren te Leiden en het ontwerp van wet tot herziening van de financieele verhou ding tusschen het Rijk en de gemeenten. Ten aanzien van dit laatste stuk deelt de voorzitter mede dat de Vereeniging van Ne derlandsche gemeenten gegevens verzamelt noodig voor een juiste beoordeeling van ge noemd ontwerp van wet. Wat deze ge meente betreft laat liet zich aanzien dat indien zij opcenten op de gemeentefonds- belasting moet heffen dit een klein aantal zal zijn zoodat de belasting jn deze ge meente bij aanneming van het ontwerp althans niet zwaarder zal worden, eerder lichter. Hierop wordt de gemeentebegrooting voor den dienst 1929 in behandeling geno men. De Commissie, die deze begrooting heeft onderzocht merkt op dat haar is gebleken dat aan losse werklieden bij ziekte geen loon wordt uitgekeerd. Zij stelt voor dit in het vervolg wel te doen en wel, afhankelijk van den duur der ziekte, hoogstens zes we ken en tot 70 pet. van het loon .echter onder voorwaarde dat deze werklieden minstens zes weken in dienst der gemeente moeten zijn geweest (tijden van vorst en sneeuw wanneer niet gewerkt kan worden tellen daarbij mede). Overigens kan zij zich met de voorgedragen posten vereenigen en advi seert zij lot vaststelling. De voorzitter zegt dat B. en W. zich met het voorstel van de Commissie, inzake de uitkeering van loon aan losse werklieden bi] ziekte, kunnen vereenigen en adviseert den Raad aldus te beslissen. De heer L. Noordam wijst er op dat het zou kunnen voorkomen dal'ze geen zes we ken in dienst der gemeonte zfjn geweest en dan ziek worden. De voorzitter erkent dit doch dan wordt niets uitgekeerd. De heer D. Buitenhuis zegt dat de ge meente het niet verplicht is. Zij is vrij in het bepalen van het aantal weken dat in haar dienst moet zijn doorgebracht. Dit kan gesteld worden op 6 weken doch ook op twee maanden. Na eenige bespreking wordt het voorsteil van de Commissie voornoemd met alge meene stemmen aangenomen. Daar alle leden de begrooting en de me morie van toelichting thuis hebben gehad stelt de voorzitter voor haar hoofdstuks- gewijs le behandelen, waartoe wordt be sloten. Bij den post Vleeschkeuringsdienst wordt besproken de vermindering van het aantal noodslachtingen. De voorzitter wijst er op dal er van het voorjaar nog al wal noodslachtingen waren doch de zomer in dat opzicht zeer gunsti geweest is. Vandaar de mindere ontvangst. De heer A. Buitenhuis wijt de mindere ontvangst aan de weinige goedkeuringen terwijl de heer C. A. van Dam ook een oor zaak acht de omstandigheid dat vroeger aan den Rijndijk noodslachtingen werden ge maakt en dit thans niet meer het geval is. De voorzitter is van oordeel dat hetgeen de heeren Buitenhuis en van Dam opmer ken ook van invloed is geweest op de min dere on [vangst. De heer P. F. Veel en turf besoreekt de ontvangsten en uitgaven van den dienst. Deze dekt zich zelf niet meer. er moet geld bij. Het beste is echter de zaak nog maar eens een jaartje aan te zien. alvorens de verhooging van het keurloon in overweging te nemen. Aan de orde is nw epn vnorstrl van B. en TV om aan A Plaizier f 50 per jaar te ver goeden voor toezicht op het noodslachtings- gphouw, als sleutelbewaarder enz. en aan W, Vroezrijk en van Veen elk f 25 per jaar te vergoeden voor overwerkuren we gens het begraven van afgekeurd vee en vleesch. Dp heer C Patijn vraagt of het niet beter was Vroegriik en van Veen per uur te be talen voor de overwerkuren Het eene jaar zullen zij meer le doen hebben dan het andere jaar De voorzitter antwoordt dat het uitbetalen per uur wel is overwogen, doch dit brengt eenige moeilijkheid mede. Ten eerste ver- eispht dit contrftle en ten tweede bP9taat de kans dat het werk te veel naar de over werkuren verschuift De heer P. F. Veelenturf deelt mede dat de uren dat overgewerkt is tot heden zijn aangetpekend en aan de hand daarvan een vergoeding van f. 25 wordt voorgesteld. Met algemeene stemmen wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. be sloten. Bij den post onderhoud wegen ontspint zich eene bespreking over den toestand der wegen in deze gemeente De heer D Buitenhuis merkt op dat met grind de Voorweg niet in een goed onder houden toestand is te houden. nr> verschil lende plaatsen is deze weg slecht. De heer L. Noordam vestigt de aandacht op het gedeelte weg tusschen de R. K. school in het Westeinde en Bogaaids. De weg is daar slecht en in verhand roet het paardenspoor gevaarlijk voor het verkeer. De heer C. A. van Dam zegt dat ook de Gemeeneweg vol kuilen en kuiltjes zit. De voorzitter zegt dat de laatste paar ja ren veel met grind is gewerkt in plaats van met kei9lag. Het moet echter nog bewe-t zen worden dat keislag achter staat bij! grind. Voor automobielen, rijwielen enz. is keislag echter slecht en verdient het geen aanbeveling. Bij de verdere bespreking wordt opge merkt dat het moeilijk gaat bij het huidige verkeer en in dezen tij^ van het jaar de weg met grind verharding in goede con ditie te houden terwijl bij vergelijking met de wegen in andere gemeenten de wegen alhier gunstig afsteken. Bij den po9t plaatselijke belasting deelt de voorzitter mede dat deze gelijk kan blijven, Wat betreft de aanschaffing van een mo torspuit en de bestrating van het Dorp zul len nader vooretellen worden gedaan. Voorloopig is van de zijde der Provincie als bebouwde kom aangegeven in het Oost einde vanaf daar waar aan beide zijden de bebouwing aanvangt tot in het Westeinde de St. Michaëlschool. Voorts het gedeelte Gemeeneweg vanaf de Gemeenewegsbrug tot het Dorp. Met algemeene stemmen wordt de ge meentebegrooting voor den dienst 1929 vast gesteld op f. 125.634.03. Aan inkomsten en uitgaven wat den gewonen dienst betreft en wat aangaat den kapitaaldienst op f. -18.355 in ontvangst en uitgaaf. Hierna komt de begrooting van het Wa terbedrijf in behandeling. De Commissie van onderzoek adviseert deze begrooting vast te stellen zooals bij door B. en W. is aangeboden. Bij de behandeling stellen B. en W. voor de Loele aan de drinkwaterleiding aan te sluiten. De kosten daarvan worden ge raamd op f. 3500. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. De heer C- Patijn informeert hoe het met het technisch gedeelte van het bedrijf gaat. De voorzitter antwoordt dat D. Heynis controleur is van het buizennet en wan neer een eind hoofdbuis gelegd moet wor den dit tot heden door de bedrijven te Bos-, koop is geschied. Met algemeene stemmen wordt de begroo ting van het Waterbedrijf voor het jaar 1929 vastgesteld op f. 15.100 aan baten en lasten en op f. 5528.85 aan kapitaalsinkom sten en uitgaven. Do vergoeding aan de bijzondere echolen ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet over 1926 wordt op voorstel van B. en W. niet algemeene stemmen als volgt vastge steld: Chr. school a. h. Dorp f. 1269.311/** R. K. school, Zwaantje f. 917.74, R. K. school, Groenendijk f. 734.37, R. K. school Dorp f. 1903.20 en Chr. school Rijndijk! f. 2488.20. Besloten wordt in de begrooting voor 1928 enkele wijzigingen aan te brengen. Bij de rondvraag informeert de heer J, Brugman naar de mogelijkheid van eeni straatlantaarn voor de huizen aan den Ach terweg. De voorzitter zegt onderzoek toe. Voorls vraagt de heer Brugman waarom geen borden geplaatst zijn in de Oostvaart dat 40 Meter voor en na de Oostbrug do schroef van motorbooten niet werken mag. De voorzitter zegt dat dit een zaak van den Ambachtspolder is dpdh wil wel eens informeeren hoe dat zit Mevr. J. v. d. Meulen vraagt meerdere be^ veiliging bij het wippen der Gemeenewegs-i brug. Do voorzitter zegt dat de afeluitketting zal vervangen worden door een hek en het toezicht verscherpt. Hierna sluiting. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". SEMBILAN, thuisr., 2 Nov. bij Gibraltar verwacht. MADOERA thuisr., 2 Nov. te Londen ver, wacht RIOUVV, thuisreis, 1 Nov. te Marseille verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SLAMAT, 3 Nov. van R'dam le Batavia verwacht. SIANTAR, uilr. 31 Oct. te Belawan. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPU. GEN. MICHIELS, R'dam n. Batavia, pass. 30 Oc_t Gibraltar. ROTTERDAM ZUID-AMERIXA-LIJN. ALCYONE, 31 Oct. van R'dam n. B. Aires. HOLLAND—BRITSCH-INDlE-LIJN. ALKAID. thuisr., pass. 31 Oct. Sagres. STADSDIJK, uitreis, 2 Nov. te Colombo verwacht. VEENDIJK, uitreis, 30 Och van Rangoon. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN". POLYDORUS, Java n. Amstpass. 31 Oct, Gibraltar. HALCYON-LIJN. STAD DORDRECHT, 30 Oct. van Hamburg te B. Aires. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. MOERDIJK, 30 Oct. van R'dam te Los Angelos. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. DEUCALION, 31 Oct. van de Zwarte Zee te Amst. J.VN VAN NASSAU, a it. 31 Oct. te Aarhuis, A.IAX, Spanje n. Amst., pass. 30 Oct. Gibral tar. NEREUS, arr. 30 Oct. te Stettin. TELLUS, arr. 31 Oct. te Catania. ILOS, arr. 31 Oct. te Malaga. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA. uitreis. 1 Nov. te Pernambuco venvacht. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SPRINGFONTEIN, uitreis, 1 Nov. te Mom- ba ss a verwacht. DIVERSE STOOMVAARTBERIGHTEN. KU1LEHAVEN, 30 Oct. van Stettin naar Makslahli. LEKHAVEN. Savannah n. Bremen, pass. 30 Och Scilly.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11