HET MODEHUIS Üanfiavin NOVEMBER-AANBIEDINGEN UIT DE RIJNSTREEK. Bq de post onderhoud van straten en plei- len stelt de commissie voor deze post van [200 op f.500 te brengen. De heer Van Tol wil de post tot op f. 100,— terug ge bracht zien. Ten slotte wordt het bedrag ad [300 gehandhaafd. UIT DE OMSTREKEN. Damesvesten - Pullovers Alle soorten Bontvellen PARAPLUIES 146 HANNIDO BREESTRAAT 143 VISSCHERIJ-BERICHTEN^ ALPHEN. Bg den bakker M. v. L. aan de Gouw- uk ontstond Dinsdagmiddag pl.m. 2 uur, d begin van brand op den zolder. Met bö- jj.j.p van omwoners werd de brand met eeni ge emmers water gebluscht, zoodat de in middels uitgerukte motorbrandspuit onver- richterzaker kon inrukken. Dinsdag werd de 65-jarige rijksweg- werker H. de H. in de Vinkebuurt door D v. A. met zjjn auto zoodanig aangere den, dat zijn rjjwiel totaal werd vernield. De politie heeft de zaak in behandeling. De heer S. P. Wijbenga alhier is ge daagd voor het voorloopig diploma machi nistenexamen. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De rekening 1927 en de begiooting 1929 vastgesteld. De keuringsdienst ingevolge de vleeschkenringswet wederom ter tafel. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gmeester der gemeente. De voorzitter opent de vergadering mot jebed. De notulen der vorige vergadering worden [oedgekeurd. Vastgesteld wordt een besluit tot wjjzi- jing der begrooting dienst 1928. Aan de orde komt daarna voorloopig9 sitstelling der gemeenterekening dienst'27. De heer N. Disseldorp, een der leden van commissie tot nazien der rekening, brengt ilde aan het college van B. en W., voor de rbetering die in den financieelen toestand gekomen. Sloten vorige diensten meteen kleelig slot, de dienst 1927 sluit reeds iet het mooie batig slot van f. 1369,60. Toch heeft de commissie naar aanleiding an het gedane onderzoek nog enkele opmar- ingen te makenhij geeft daartoe het oord aan den heer Van Tol. Ie. de post verlichting en verwarming au het Raadhuis en de Secretarie is zeer oog. Bezuiniging op deze post is geboden. De voorzitter licht deze post toe. Reke- ing dient er mede te worden gehouden, dat 1928 nog steeds van het in 1927 op ge- ine is gestookt. Alleen is er in 1927 te ee/ ingeslagen, maar dit zal aan den dienst 928 ten goede komen. Volgens het oordeel der commissie, js er veel uitgegeven op de post „Verteringen behoeve van het stembureauVooral de ;er Van Tol dringt op een zuinig beheer JL Bij de post reis- en verblijfkosten voor eden van het gemeentebestuur, wenschtde loramissie inlichtingen omtrent een bedrag d L 19,50, uitgegeven voor autohuur naar )en Haag. De voorzitter deelt mede, dat het voor tkomen is, dat men om 12 uur bericht uit •en Haag ontving, om te half drie daar inwezig te zijn. In dat geval moest wel van n auto gebruik gemaakt worden. De heer an Tol wil geheel omtrent deze zaak in- ibtingen ontvangen. De voorzitter zegt, dat niet ^an plan is, deze inlichtingen in zeilbaren raad te geven. Bq de post dagelijksch onderhoud wo- ling veldwachter, maakt de heer Van Tol inige opmerkingen in verband met het oaken eener ruit. In den vervolge zullende ffoners van ambtswoningen deze kosten ïlf moeten dragen. Ten slotte wordt de re- ?ning vastgesteld, in ontvangsten op 28.262,46 en in uitgaven op f. 26.889,86. atig slot alzoo f. 1.372,60. Tegen stemde heer Van Tol, omdat hij niet de noo- lige inlichtingen had ontvangen omtrent de s naar Den Haag. Thans komt aan de orde de behandeling begrooting dienst 1929. Artikelsgewij- behandeling wordt verlangd. Bij de post verlichting en verwarming r secretarie komt de heer Van Tol nog en terug op de hoeveelheden in 1927 ver- ockt en wil in verband daarmede deze et verhoogen. De voorzitter deelt mede, t dit niet noodig is. Bij de post verteringen van het sterabu- au ,wil de heer Van Tol deze post terug «ngen van f.60,— op f.30, 9e heer Disseldorp wil deze post op f. 40 tracht zien, en de heer v. d. Knijff op 50,—, terwijl de begrootingscommissie de?/) «st op f. 60,wil handhaven. Het voor- 1 van den heer Van Tol komt niet in mming, omdat het niet voldoende wordt gesteund. i Ten slotte blijft het uitgetrokken bedrag gehandhaafd. de post verkoop van meubelen voor het badhuis stelt de heer Van Tol voor, deze ost te schrappen, hij wordt gesteund door heer v. d. Knijff. Het voorstel komt niet stemming. 1 De begrooting wordt ten slotte in inkom- |ten en uitgaven vastgesteld op f. 24.352,72, geheel conform de conoept-begrooting door en W. aangeboden. haar aanleiding van een vraag van den rjsr Compeer wordt besloten een bedrag P U98 uit te trekken op de begrooting P&8 voor grondig herstel van den gemeen- fttoren. 9e heer Van Tol vraagt of van de ge ënte Leiden reeds bericht is ingekomen aanleiding van het verzoek tot verla der keurloonen. De voorzitter ant- '°°r(R ontkennend. De heer Van Tol, stelt ^ma voor om met 1 Jan. 1929 van Lei- l'81 af te gaan. De voorzitter vraagt of de rer Van Tol al berekend heeft hoeveel f .ei®en keuringsdienst aan de gemeente Kosten. Daarna f.-ekt de heer Van Tol 'D platei in. De heer Compeer acht tijd aangebroken, om een com missie te benoemen om deze aangelegenheid met de hoogere autoriteiten te bespreken. De heeren N. Disseldorp, C. v. Tol en S. J. Visser worden na stemming tot leden dezer commissie benoemd. Zoo spoedig mogelijk zal met Leiden een onderhoud* worden ge vraagd. Burgerlijke Stand. Bevallen: N. Hassefras geb. Vente D. A. K. van Staveren geb. Francken Z. A. M. Vertegaal geb. Den Biggelaar Z. Ondertrouwd: J. de Ridder 25 j. en M. G. Wortman 20 j. J. Th. van Rijn 33 j. en J. M. J. Boere 29 j. Gehuwd A. van Graafeiland, 27 j. en H. van der Bijl 27 j. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van N. S. de Vries en M. van Dorp Cornelia, z. van H. As- scheman en K. Wesdorp Wilhelmina Antonia, d. van II. van Dijkhuizen cn J. van Dodewaard. Overleden: F. Smit, 55 jaar -»- L. Schou ten, 70 jaar. WOUBRUGGE. Burgemeestersbenoeming. Bij Kon. besluit is benoemd tot burge meester dezer gemeente de heer J. E. Boddens Hosang. HILLEGOM. De nieuwe burgemeester. Mr. D. F. Pont te Uithoorn, de nieuwe burgemeester van deze gemeente heeft Dinsdag een bezoek aan het gemeentehuis gebracht. Kennis werd gemaakt met de wethouders, de hoofdeD van de gemeente bedrijven, het personeel van de secretarie en de politie. Naar wij vernemen zal op Zaterdag 20 November de installatie plaats hebben. KATWIJK AAN DEN RUN. Ieder jaar organiseert de Dioces. Fe deratie Het Wit-Gele Kruis een bloempjes dag. Deze dag zal in onze gemeente ge houden worden op 1 November. Eenige jon gedames stelden zich beschikbaar voor dit mooie werk tot steun van dit liefdadig doel. dc ziekenverpleging.. Dit jaar zijn het niet bloempjes doch schildjes. Ieder is dus 1 Nov. met een schildje getooid. „Het Groene Kruis". In de oude rechtkamer alhier vergaderde de afdeeling van Het Groene Kruis, onder voorzitterschap van dr. L. E. Loth, die bij de opening allen welkom heette cn aan den secretaris gedegenheid gaf de notulen te lezen, welke onveranderd werden vastge steld. Een schrijven was ingekomen van den heer C. Kammcraat, die dank zegde aan bestuur on leden voor de prettige samenwerkjng sedert vele jaren, doch met het oog op zijn leeftijd niet als bestuurslid wenschte herkozen te worden. De voorzitter sprak woorden van waar deering, de heer Kammeraat had vanaf de oprichting ziin krachten aan deze nuttige instelling besteed. De commissie tot nazien der rekening bracht bij monde van den heer M. van Zaal verslag uit Alle stukken waren nauwkeu rig nagezien en in orde bevonden. De voorzitter dankte de commissie waar na de penningmeester onder dank werd ge- decl^rgeerd. Na eenige mededeelingen van den pen ningmeester, wordt aan den secretaris op gedragen, de bode's aan te schrijven dat zij vóór 1 October van elk jaar de contributies behooren af te dragen. Het bestuur ver trouwt dat de leden hen dat mogelijk zul len maken door op tijd aan hun verplich ting te voldoen. De magazijnmeester, de heer Blom, deed verslag van zijn beheer. 112 stuks van het materieel waren in het afgeloopen jaar uit geleend, waarvan tot heden 93 stuks waren terug bezorgd. Wat gebroken was, werd vergoed. De commissie tot nazien van inventaris en gebouw deed bij monde van den heer Van Zwieten verslag en bracht een woord van lof aan den magazijnmeester en diens ^ehtgenoote De commissie en twee bestuursleden werd opgedragen de noodige herstellingen op te nemen en te begrooten. De penningmeester de beer A. P. Hud son Heenk werd bij acclamatie herkozen en de heeT G. Windhorst werd gekozen in de plaats van den heer C. Kammeraat. Tot commissieleden voor het nazien van magazijn etc., in 1929 werden benoemd de heeren Van Zwieten. F. Blom en B. Boo gaard, en tot nazien der rekening 1929 de heeren M. van Zaal en W. van Teijlingen. Tot afgevaardigden naar de alpeimeene vergadering te Rotterdam werd de beer G. Windhorst benoemd. Do heer L. Tondu wilde weer eens een spreker doen optxeden. Na eenige bespre king werd uit de lijst van sprekers voor dat doel gekozen dr. H. W. van Rhijn met bet onderwerp: ,,Wat ieder volwassene, vooral.ook een vrouw, moet weten van de verpleging van een zieke in huis; met de monstraties." De beschrijvingsbrief vroeg geen bijzon dere besproking. De voorzitter las eèn en ander daaruit voor cn wees den afgevaar digde zijn stem op dr Fijkel uit te bren gen. Na de rondvraag dankte de voorzitter voor de belangstelling en sloot daarna de vergadering. NieDalleen het oor maar ook het oog wordt ge streeld door het H. en C. RADIO-APP. 't nieuwste wisselstroom toestel,, zonder accu of annode, in sierlijke kast. f. 275.— geheel compleet bij W. A. GOUW 121 Voorstraat 64-66, Katwijk a. Zee Met eiken ademtocht kunnen ziekteverwek kers in Uw mond en keel geraken. f PASTILLES verdrijven het gevaar voor besmetting, daar zij alle schadelijke kie men vernietigen. Bij apotheker» en drogietea verkrijgbaar. KATWIJK AAN ZEE. Ned. Christen Vrouwenbond. In de Gemeentezaal werd gisteravond een propaganda-vergadering gehouden voor „Do Ncderlandsche Christen-Vrouwenbond." De heer Nic. van Beelen met zijn kinder koor van bijna honderd kinderen zong Psalm 146 waarna Mevr. Schokking Psalm 133 voorlas en in gebed voorging. De „Zangschool" gaf nog een paar num mertjes, wan ma mevr. Schokking alle aan- i wezigen welkom heette en in een ernstig j' -betoog uiteenzette waarom de Christen j Vrouw, zonder tot een bepaalde kerk of po- j Utieke partij te behooren, lid dient te wor- i don van den Ned. Chr. Vrouwenbond, dio ten grondslag heeft „dat Christus' Koning- schap alom moet worden erkend, dat de oplossing der maatschappelijke vraagstuk ken; bij het licht van de Heilige Schrift als Gods Woord, moet worden gezocht" en tot doel heeft jn hoofdzaak „voorlichting van de vrouw betreffende maatschappelijke en staatkundige vraagstukken, in overeenstem ming met den grondslag" Spr. gaf verschillende voorbeelden uit het leven, waaruit bleek dat de Bond een gun- stigen invloed kan uitoeïenfla en reeds uit geoefend heeft. Vervolgens trad een kleine pauze in waarin het „Zangkoor" zich wederom in een paar liederen liet hooren. Hiermede was de taak der kleintjes af geloopen, die na een versnapering te heb ben ontvangen, huiswaarts gingen. Nu werd de gelegenheid geopend aan de dames om zich als lid van den Bond op te gaven, waaraan bijna alle aanwezigen vol deden. Zoo was men tot een afdeeling Katwijk aan Zee gekomen en moet een bostuur ge kozen worden Op voorstel van een der dames werd mevr. Schokking bij acclamatie als presidente der nieuwe afdeeling gekozen. Na stemmingen werden nog tot bestuurs leden benoemd: mevr. Pras, mevr. Ouwe handParlevliet, Zr Anna Zambeek en mevr. Laan Tijdens de stemming bracht de heer Nic. van Beelen eenige orgelnummers ten ge- hoore, waarvoor deze met een dankbaar ap plaus beloond werd. Ten slotte werd gezongen Gez. 96 waarna Zr Zambeek 'in dankgebed voorging. Mevr. Schokking dankte de dames voor haar tegenwoordigheid en den heer Nic v. Beelen voor zijn orgelspel, waarna de ver gadering gesloten werd De heer G. van Duijn heeft bedankt als voorzitter en bestuurslid der Chr. Zang- vereeniging „Halleluja" alhier. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De begrooting 1929 goedgekeurd. Voorzitter de heer J. G. 'M. v. Griethuijzen. Afwezig de heer Bakker. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen worden voorgelezen, welke onveranderd worden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken merken wij cip: Missieven van Ged. Staten, houdende goedkeuring genomen raadsbesluiten; Jaar verslag en begrooting 1928 van de Burger wacht; Verzoek van de R.K. Geitenfokver- eoniging om subsidie van f. 25.Een ver zoek van de R.K. Land- en Tuinarbeiders- bond om bij. aanleg en onderhoud van we gen e.a., werklooze arbeiders van gen. bond te werk te willen stellen. B. en W. adviseeren den bond te berich ten dat zoo mogelijk daarmede rekening zal worden gehouden doch niet onvoorwaarde lijk verbinden. I$a eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Enkele voorstellen comptabiliteit worden goedgekeurd. De heer Bakker komt ter vergadering. Pensioengrondslag C. J. v. d. Aar wordt vastgesteld op f 2015. Subsidie-aanvraag Chr. H.B.S. te Leiden. Deze school wordt bezocht door 26 leerlin gen uit deze gemeente. De subsidie wordt vastgesteld op f. 1628.91. Tot onderwijzers ten behoeve van het ver volgonderwijs aan den Morsch worden op voorstel van B en W. benoemd: de heer J. v Noord en mej. Konijnenburg. Het kohier vervolgonderwijs 1928 wordt vastgesteld. Verzoek A. Lannens om dispensafie van art. 35 der Bouwverordening. De voorzitter zet uiteen dat de open ruin.te ach.er de thans in aanbouw zijnde bakkerij aan de van Duivevoordeslraat te klein is voor den bouw van een 3-tal auto boxen. Door den Raad kan echter onthef fing verleend worden van de vergunning voor den bouw van de bakkerij zooals deze was vastgesteld. De plaatsruimte voor de bakkerij zal dan iets worden .ingekrompen, waardoor gelegenheid bestaat voor den bouw van geiföemde autoboxen. Met een tceke- nig wordt een en ander nader toegelicht. B. en W. stellen voor gunstig te beschikken, waartoe wordt besloten. Aan de orde gesteld wordt: vaststelling Gemeentebegrooling 1929. Het rapport van de Commissie van onder zoek wordt voorgelezen. Algemeene be schouwingen worden niet gehoord. De bcgrooling wordt dan arlikelsgewijze behandeld. Uitgaven: Bij post „bodediensten'' stelt de heer Uittenbogaard voor dezen post te verhoogen van f. 150.tot f .450. De voorz. zegt dat dit bedrag wordt be schouwd al9 gratificatie en hij acht het toe kennen van een belooning niet gewenscht. Het voorstel Uittenbogaard wordt dan ver worpen, zoodat het bedrag gehandhaafd blijft. Kosten Burgerwacht f. 1250. De oommissie stelt verlaging voor tot f 750.Dc voorzitter zegt het ongewenscht te achten tot verlaging over te gaan. ge zien het voorgelezen verslag en begrooting van de Burgerwacht. Tot bespreking van dit punt. gaat de raad in geheime zitting. Na heropening wordt het voorstel van B. en W. C125Ö7in stem ming gebracht en aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren: Paar- dekooper. Varekamp, Bakker en Uittenbo gaard Bij den post jaarwedde Gemeente werklieden geeft de heer den Ouden in overweging den vrijen Zaterdagmiddag in te voeren. De voorzitter zal dit B. en W. in overwe ging geven. De heer de Graaf vraagt of het niet mogelijk is eenige losvaste arbeiders in vasten dienst te stellen. Bepaalde werklieden zijn jaarlijks in geregelden dienst. De heer van Breda spreekt in den zelfden geest. De heer Paardekooper geeft in overweging een tweetal in vasten dienst te stellen. De voor- ziMor zegt toe dit in bespreking te brengen B. en W. en zoo noodig met voorstellen komen. Post onderhoud straten en pleinen. De heer van Breda informeert naar ver betering van den vluchtheuvel Geversstraat. In het rapport van de Commissie wordt over dit punt aanmerking gemaakt. De voor zitter ziet den in dit rapport genoemden „slechten toestand van wegen" niet in. De hper Paardekooper wijst op den Hooge Morscliweg, Terweeweg en Warmonderweg cn acht het zeer gewenscht deze wegen te bestraten. De voorzitter zegt dat B. en W. het gropte nut nog niet inzien. Groote kos ten zijn daaraan verbonden. De heer Paardekooper acht het toch ge wenscht in dezen z^> mogelijk voortdurend verbetering te broijjïn. De heer Uittenbo gaard wijst op den Lagen Morsch weg om ook dezen weg in de toekomst te bestralen. De heer den Ouden wijst op den onhoud- baren toestand van het eerste gedeelte van den Warmonderweg. Dit gedeelte is voor het verkeer veel te smal. Daar de naastge legen sloot particulier eigendom is, kan de gemeente momenteel geen verbetering daar aanbrengen. Bij kosten Gemeentereiniging vraagt de commissie om paardentractie in te voeren inplaats van de thans dienstdoende auto's gezien, de kleine afstanden. De voorzitter acht de afstand juist groot en zeer bezwaar lijk voor paardentractie. Voorstellen worden niet gedaan, zoodat deze post ongewijzigd blijft. Bij de post subsidie R.K. Geitenfokvereen. wordt op het desbetreffende verzoek na gujistig voorstel van B. en W. een subsidie toegekend van f. 25. Inkomsten. Bij de voorgeslelden belastingheffingen geeft de commissie in overweging een hon denbelasting en een belasting op vermake lijkheden in te stellen, waardoor mogelijk anderen heffingen kunnen vervallen of ver lagen. De heer Varekamp acht een honden belasting gezien het groot aantal in de ge meente, zeer belangrijk. De voorzitter zegt dat de minder gesitueerden bij zoodanige in stelling gedupeerd worden. Jn verband met invoering van belasting op vermakelijkheden zegt de heer den Ouden het zeer gewenscht te achten met het oog op de veelvuldig voorkomende voetbalwed strijden op Zondag. Een besluit kan echter met genomen worden. De begrooting wordt dan voorgesteld met 7 tegen 4 stemmen, die van de heeren: Bak ker. Paardekooper, Uittenbogaard en Vare- komp, met de volgende cijfers. Gewone Dienst: Inkomsten f. 251909.88" Uitgaven f. 251909.88' Kapitaatdienst: Inkomsten I 5488,51, Uitgaven f. 5050. Batig saldo f. 438.51. Bij de rondvraag vestigt de heer i\'ijs9en de aandacht op een verzakking in hel trot toir nabij de halte Pomona aan den Leid- schen straatweg. De voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna gaat de vergadering in geheime zitting ter bespreking toezicht op de wegen. HIJNSBURG. Baadsaoenda. De raad dezer gemeente vergadert Vrijdag a s des avonds zeven uur. Onderwerpen ter behandeling: 1 ingekomen stukken. 2. Vaststelling bedrijlsbegrooiing 1929. 3. Vaststelling gemeenlebegrooting 1929. 4. Benoeming van een commissie voor de bedrijven. 5. Benoeming personeel van dc bedrijven. SASSENHEIM. Bij de Maandagavond gehouden ver kiezing van de gemachtigde voor het kiev- FECLAME. 40 1 50 procsnt beneden elke concurrentie college der Ned. Herv. Gemeente alhier wer den de aftredende heeren K. W. van Breda A van Egmond en D. Hoogstraten herko zen. VOORSCHOTEN. Brandbluschdemonstratie. Gistermiddag had op de losplaats aan de Molenfoan een demonstratie plaats met ap paraten van Lens Brandblusch-onderneming Amsterdam. Om halfvier ware behalve vele belangstellenden op dit terrein aanwezig de eerw. heer P. Meyer, pastoor, en de eervv. heer T. Lohman, kapelaan dezer parochie, de heeren D. J. Brinks, opperbrandmeester, en A. J. Turion, gem.-opzichter, terwijl een weinig later ook de heer E. Vernède, bur gemeester, verscheen. Door een vertegenwoordiger van deze on derneming werd den aanwezigen een Lens schuim handbrandbluschapparaat getoond en het zeer eenvoudige gebruik gedemon streerd. Men had een fabrieksvloer nagebootst, gedrenkt met leer, benzine, petroleum enz. een houtbrand, teer, houtswol, benzine, pe troleum enz. Geweldig was de vuurzee toen dit alles in brand werd gestoken, maar slechts enkele tellen later was alles ge bluscht. Na afloop deelde men ons mede, dat ge durende vijf jaar na aanschaffing gratis vullingen worden verstrekt. Nutslezing. Dinsdagavond had in hot „Wapen van Voorschoten" de eerste Nutslezing plaats. Als spreker zou optreden de heer II. Chr. G. J v. d. Mindere uit 's-Gravenhage, die echter door ongesteldheid verhinderd was. De voorzitter, de heer R. van den Ende, was direct bereid dezen avond voor zijn rekening te nemen en hield een populaire voordracht over Werumeus Buning. De schrijver Werumeus Buning heeft in het begin van het Nutsleven alhier zijn schetsen zelf voorgelezen, maar waar dit ongeveer 50 jaar geleden is, zullen zij voor menigeen wel nieuw zijn, aldus spr. Met gespannen aandacht hebben de aanwezigen den heer Van den Ende gevolgd, bij de voor lezing van enkele marineschetsen. Schetsen, dio een kijk geven in het zeemansleven en op de zeelieden in het bijzonder. Ruw, kor daat en kort in het optreden, maar dikwijls zoo goed, wanneer het betreft leed van anderen te helpen verzachten. Aan het einde van den avond vertolkte de heer E. Vernède de gevoelens van de aanwezigen met een hartelijk woord van dank tot den spreker, die steeds gereed is den leden van het Nut iets te bieden. Spr. hoopte dat bij de jongere leden deze lezing belangstelling mag hebbpn gewekt voor schrijvers als Werumeus Buning, Cremer, de oude heer Smits enz. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Clara, D. van A. P. Mole- kamp en E. J. Hoogeveen Marie Johanna, D. van P. l'Amie en A. E. Schintz Ca- tharina Johanna, D. van A. Slingerland en P. M. Zandvliet. Overleden: Willem Sebastiaan Verheul 54 j., echtgenoot van Gerritje Griffioen Simon van der Werf 61 j., echtgenoot van Catharina v. d. Pijl. IJMUIDEN, 31 Oct.'28.. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1,600,54; Griet per kist v an 50 E.G. 1.5829Tongen per K.G. f. 3,351,95Middelschol per kist van 50 K.G. 1.45Zetschol per kist van 50 K.G. f.4835; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 284; Bot per kist van 50 K.G. L 8Schar per kist van 50 K.G. f. 19—6Roggen per 20 stuks f. 31—18 Vleeten per stuk 13,20—1,03; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.22—2,10; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 48—37Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 3726Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.24—14; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. 1134; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.70— 45; Gullen per kist van 50 K.G. f.235; Lengen per stuk f. 2,20—0,38; Heilbot per K.G. f. 1,701,30; Wijting per kist van 50 K.G. f72,90Koolvisch per stuk t2 0,50Makreel per kist van 50 K.G. f. 22 —14,50. IJM. 120 met f.3895; UIL 9 met 12990; IJM. 10 met L 4920; UM. 126 met f.2093; IJM. 179 met f.2766; UM. 101 met 14082; IJM. 5S met f.4954; UM. 290 met f.2046; IJM. 161 met f.4032; IJM. 42 met f.2751- UM. 103 met f.3007; IJM. 197 met f.6260; IJM. 268 met f.3001; UM. 365 met L2000- IJM. 57 met f.1800; UM. 56 met f.2500- IJM. 1 met f.1800; IJM. 39 met f.5900; IJM. 136 met f.2000; IJM. 23 met f 1500" IJM. 79 met f.2300; KW. 74 met f.3299, besomming. En in de Haringhaven de loggers: K.W. 16 met 428; K.W. 33 met 479; K.W. 37 met 500; K.W. 57 met 515; K.W. 110 met 490; K.W. 44 met 470 kantjes ha ring voor Katwijk bestemd. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7