I BERLIJN, 31 Oct. (WolfD.) Uit de straf- l^angenis te Gollnow zijn opnieuw twee E l eLr<*en ontsnapt en in de omliggen- j oosschen verdwenen. Alle 3rpn tot dusver tevergeefs. LAATSTE BERICHTEN. S RECHTZAKEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 760. j Hedenmiddag 3 uur: 762. telegrafisch weerbericht Laar waarnemingen in den morgen van 31 October, medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te De Bildt. Hoogste stand 762.8 te Vestmanoer. Laagste stand 745.3 te Hollyhead. Geldig tot den avond van 1 November. Matige tot zwakken wind aanvankelijk uit uidelijke richtingen. Meest zwaar bewolkt, einig of geen regen, weinig verandering in >mperatuur. luchttemperatuur. our voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.). 12 uur" s midd.: 11 gr. C. (52 gr. F.). 3 uur nam.: 11 gr. C. (52 gr. F.). OOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Tooi Donderdan. Hoogste stand des voorm. te 4 u. 32 min. Hoogste stand des nam. te 4 u. 56 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 5.01 n.m. tot 6.26 v.m. ld breidt de hongersnood zich uit en uden in de Ukraine vier miilioen men- [hen met den hongerdood bedreigd worden. Te Moskou, Leningrad en in do steden an de Ukraine zou politie te paard de lenigle moeten uiteendrijven. Het leger is "consigneerd. DE STARING TE ATHENE. ATHENE, 31 Oct (Belg. Tel. Ag.) Het nmpersoneel is in staking gegaan. Boven- ien hebben de spoorweglieden aan den be- okken minister verscheidene eischen voor- legd. BOTSINGEN IN EGYPTE. KAIRO, 3 lOct (Reuter). Gemeld wordt, er te Mansoura bij gelegenheid van het ■zoek van den vroegeren premier Mustapha asja botsingen hebben plaats gehad tus- :hen politie en oproerigen. De politie werd oor de menigte met steenen geworpen, ickttien politieagenten en drie betoogers eiden gewond. De politie dreef de menigte slotte uiteen en voerde twaalf arresta il uit NOOD IN CHINA. PEKING, 3 lOct (Reuter). Sedert Peking meer de hoofdstad van China is, hebben M) winkels hun bedrijf gestaakt De poli- weigert thans verdere sluitings-vergun- gen te geven. Het aantel huisgezinnen dat de stad heeft 'daten, bedraagt meer dan 10.000. Het aantal leegstaande huizen is dan ook er groot en is een ruïne voor de huisei- laars. Tengevolge van de armoede neemt de Too- erjj en plundering sterk toe, terwijl de roogte in de provincies Shansi, Shensi en tieren, er hongersnood veroorzaakt Gemeld wordt, dat er in de provincies adom Peking, door meer dan 100.000 weners honger geleden wordt. DE MOORD OP DE ITALIAANSCHE ZENDELINGEN. LONDEN, 31 Oct. (V.-D.). Uit Shanghai ordt gemeld, dat Dinsdag tusschen de Chi- ï9che regeering en den Italiaanschen ge nt een voorloopige overeenkomst is tot and gekomen, waarbij de Chineesche re- wing zich verplicht voor den moord op Italiaansche R.K zendelingen in Nan- in Maart 1927 30 000 dollar schadevèr- neding te betalen. Het bedrag is reeds aan Italiaanschen consul te Shanghai over- andigd. NIEUWE STRIJD IN CHINA. PEKING. 31 Oct (V. D) Uit Moekden °rdt gemeld, dat de Mongolen in het dis- ict Chailar een aanval hebben gedaan op troepen van generaal Chang Sue Liang. De aanval heeft door zijn goede organi se te Moekden ernstige ongerustheid ver- rzaakt. Zesduizend man troepen zijn uit zonden ter bescherming van den Chi- 'esehen spoorweg. in de gevechten vielen reeds ISO dooden gewonden. TREINONGEVAL. I EERLIJN, 31 Oct (Wolff). Hedenmorgen is op het station Kirchhorsteu een F""''°tief, tengevolge van een verkeerden ■'--seistand op twee leegstaande personenwa gens geloopen. Hierdoor- werden twee per- Renet; zwaar, drie licht gewond. GEVANGENEN ONTVLUCHT. nasporingen r I ONTPLOFFING IN EEN AARDWAS- FABRIEK. „^HALDENSLEBEN, 31 Oct. (V. D.). S^nmorgen heeft in de aardwasfabriek kenri'nna ^oe'pLe door tot nu toe onbe- HeuiM°!?aa^ een oE'Plo'fine plaats gehad, ietz'f l een Strooien brand. De ge beid e- w.er(^ m asc'1 gelegd Twee rn,7s.zÜn in de vlammen omgekomen, eneele schade is belangrijk. STADSNIEUWS. de stem van rome's oudste kerken. Lezing van Pater Hendrichs. Voor een volle Stadsgehoorzaal hield do welecrw. pater F. Hendrichs S.J. gisteravond zijn lezing over „De stem van Rome's oudste kerken". De stukken, uit Rome's gewijden bodem opgegraven, leggen een klaar getui genis af. aldus spr.; zij spreken een eigen taal, die men niet vindt in de geschriften, maar die de geschriften bevestigt; een taal, die luide getuigt: de Christenheid, die huisde in de oudste kerken geen andere is dan de Roomsch-Katholieke. Voor een betere uit eenzetting van dit apologetisch onderwerp verdeelde spr. zijn fézing in twee groepen: voor de pauze de titel-kérken, na de pauze de grafkerken. Éénzelfde stem klinkt op uit beide groepen van kerken, ten eerste uit de geschiedenis van den bouw dier kerken, ten tweede door hun blijkbare inrichting voor een bepaald kerkgenootschap. Onder al de titelkerken van Rome heeft men uitgravingen gedaan, en onder al die kerken deed men eenzelfde vondst: een ander huis. Zooals wij uit de Handelingen der Apostelen en tal van oude geschriften weten, woonden de eerste Christenen in hui zen, door particulieren voor den eeredienst afgestaan. Tot in de 6de eeuw bleven alle kerken genoemd naar den eigenaar, aan wien het huis behoord had (titel-kerken). Daaruit concludeerde spr., dat dit huis dan moest geweest zijn een gewijde plaats, en de eigenaar moest geweest zijn van het zelfde geloof. Toon een rustperiode van bijna honderd jaren lusschcn de kerkvervolgingen intrad, breidde de Christenheid zich sterk uit, zoo als Eusebius verhaalt. Voor de uitbreiding waren grooter kerkgebouwen noodig, eti de brokstukken van dien ombouw van particu liere huizen tot kerkzalen zijn nog duidelijk te vinden onder de bestaande basilieken. Zooals uit geschriften bekend, hadden de pausen de regeling dier kerken aan zich. De zich uitbreidende familie der Christenen vinden wij dus terug in de Pauselijke basi lieken dan is die uitbreidende familie dezelfde als de uitgebreide, en déze was Roomsch-Ivathol iek. Spr. bewees deze stelling nader aan de hand van tal van lichtbeelden. Spr. besloot het eerste gedeelte zijner lezing met erop te wijzen, hoe de bouw der oudste kerken duidelijk bestemd is voor een bepaalden eeredienst, n.l. voor het Eucharistisch Offer. Dit punt werd door spr. nader behandeld in het tweede gedeelte zijner lezing: de grafkerken. Spr. wees op het feit. dat de Pausen de martelaren, hetzij uit de le, de 2e of de 3e eeuw eenvoudig beschouwd heb ben als hun martelaren; niet is daar ooit tegen opgekomen cn de Pausen van den anderen kant zijn natuurlijk geen ketters gaart verecren. Uit verschillende vondsten blijkt"vóórts, dat de oudste Christenen volle dig Katholiek waren, wat betreft de heili- genvereering. Het altaar moest zoo dicht mogelijk op het graf van den heilige staan; daartoe werden heele heuvels weggegraven. Ook verlangde men er-naar de graven der martelaren te bezoeken; zeifs boorde men gaten in de zerken om voorwerpen met het lichaam van den heilige in aanraking te brengen. Dit getuigt wel van een echt Roomsche mentaliteit, evenals het begraven der pausen in afzonderliike crypten en de geheele toenmalige kerkelijke' h+ërarebfé, van Paus tot acolyth, zooals men die thans nog in de Roomsche kerk vindt. Spr. be sloot met te zeggen, dat. zooals in Memphis een zuil bij het morgenrood begon te zin gen, zoo ook, dank zij de moderne weten schap de steenen van Rome's gewijden bo dem begonnen te zingen om te getuigen van het ech^e, oude, Roomsche geloof. NOODLANDING VAN EEN MILITAIR VLIEGTUIG TE WARMOND. Goed geslaagd. Omstreeks halfeen hedenmiddag heeft een militair vliegtuig onder de gemeente War mond een noodlanding gemaakt. Het toestel is het schoolvliegluig 106 van de Militaire Luchlvaartafdeeling der Land macht, thuisbehoorend op het vliegterrein Gilze-Rijen in Noord-Brabant. De sergeant vlieger Van Baayen had dit vliegveld heden morgen verlaten met bestemming naar Soes- terberg. Toen hij eenigen tijd onderweg was geraakte het kompas onklaar en geraakte de piloot den kners kwijt Zoo kwam hij in stede van boven Utrecht, boven Leiden, hetgeen hij evenwel nog niet wist toen hij korten tijd later op het weiland te Warmond een nood landing had gemaakt. Wel was de sergeant Van Baayen boven den gashouder geweest, doch het was te nevelig om het opschrift ..Leiden" op dien gashouder te kunnen on derscheiden. Bang om ongelukken te maken heeft de vliegenier het niet willen wagen zeer laag boven de stad te gaan vliegen, doch besloot tot een noodlanding, waarvoor hij na oenig zoeken onder Warmond' een geschikt grasveld meende te hebben gevonden. De noodlanding gelukte. Doch niet dan nadat de piloot gebruik had gemaakt van den nood rem, die onder het dichtingsroer aan den staart' van het toestel is bevestigd. Had hij daarvan geen gebruik gemaakt, dan zou het toestel in de sloot terecht zijn gekomen, die slechts vier meter van de plaats waar de Fokker nu tot staan kwam. verwijderd was. De gevolgen zouden dan niet zoo gemak kelijk te overzien zijn geweest. Terstond na zijn behouden landing heeft de vliegenier zich in verbinding gesteld met hef commando van Soesterberg, dat hem opdracht gaf te wachten tot vandaar een of meer toestellen zouden zijn gekomen, om zijn posine op te nemen. Daarna zou de machine die volkomen onbeschadigd was naar Soesterberg terugkeer en. De noodlanding van het vliegtuig had vrij veel belangstellenden naar de weide van den landbouwer Van Rijn gelokt. Er was ook nogal wat politie. Zoowel de chef- I veldwachter van Warmond, als d© militaire politie en de gemeentepolitie uit Leiden waren ter plaatse. Toen wij om kwaxt over twee het land verlieten, waren de toestellen uit Soester berg nog niet aangekomen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het taalkundig candi- daatsexamen Indologie, de heeren R. J. C. Batten (Den ijaag) en S. van der Bjj (Den Haag); voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde A de heer B. W. Steggerda (Leiden); voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde (hoofdvak pharmacie) de heer J. van As (Den Haag). Voor het candidaals-examen rechten: nrej. H. W. Mulder, Den Haag en de heeren H. J. Schölvinck. Amsterdam en J. Ph. M. Rubbens, Baarle-Hertog. In verband met het vertrek van kolo nel Kjst, overste Van Andel en majoor Har mans, resp. naar Breda, Den Haag en Ede, was hedenmorgen het 6e Regiment Veld artillerie zoo sterk mogelijk aangetreden op de binnenplaats van de Doelenkazerne. Voor het front der troepen heeft daar kolonel Kist dank gebracht aan Overste Van Andel en majoor Harmans, voor de medewerking, die hij steed9 van hen heeft ondervonden, en daarna in eenige welgekozen bewoordingen afscheid genomen van het regiment. In de schermzaal nam hij vervolgens afscheid van de onderofficieren, namens wie de adjudant Bakker het woord heeft gevoerd, en tenslotte om twaalf uur in de officierswachtkamer van de officieren. EEN RELLETJE IN DE RESIDENTIE. Gisteravond heeft te Den Haag een sen- salioneele jacht plaats gehad door een agent van politie op een automobilist. Dc heer Van T., vergezeld van een vriend en twee dames reed in een auto over het Spui. Zij geraakten in gesprek met een dame, die op het Spui stond te wachten; maar dit gesprek was vermoedelijk niet naar den zin van de dame, die onverwachts op den treeplank der automobiel sprong en deri heer Van T. door het geopende raampje in het gelaat sloeg. Hij bekwam enkele schaafwonden aan gelaat en handen. Op hetzelfde oogenblik kwam een man, vermoedelijk de vriend van de dame, op de fiets aanrijden en terwijl hij naast de lang zaam voortgaande auto reed, sloeg hij de heer van T. eveneens in het gelaat onder het uitroepen van: „Ik most je eigenlijk een mes tusschen je ribben steken". De heer van T., die zich niet verdedigen, kon. daar hij zijn stuur moest vasthouden, vond het maar geraden door te rijden en niet te wachten tot er nog meerdere „vrienden" naar de auto kwamen. Hij maakte dus, dat hij zoo snel mogelijk weg kwam. Maar toch zag hij nog hoe iemand in een taxi sprong en hem achtervolgde. Toen' begon een wilde jacht. De heer van T., die aanvankelijk in de meenin.g verkeerde, dat de vrienden van de dame hem op de hielen zaten, reed wat hij kon om uit hun handen te blijven. Later bleek, dat een pdKTIt-agënt, die het relletje gezien had, de aülo achtervolgde in de taxi. Met groole snelheid ging het de Java- straat door Benoordenhoutschenweg, tot aan het Roomhuis. Marlot door en langs de Bezuidenhoutschenweg weer naar de stad terug. De taxi had men reeds lang uit het oog verloren. Op den Kneuterdijk passeerde echter juist de agent in de taxi, die de achtervolging red9 opgegeven had. Hij 'herkende den wagen en hield den heer van T. aan. De auto werd naar het bureau aan de Prinsestraat gebracht, waar tegen van T. proces-verbaal is opgemaakt, terzake van het in gevaar brengen der veiligheid. De fiets van den vriend der dame was vrij ernstig beschadigd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Door den trein gegrepen en gedood. Uit Deventer wordt gemeld: Op den onbewaakten overweg onder Die penveen is hedenmorgen de auto van den aannemer v. d. II. uit Voorst door den sneltrein ZwolleDeventer gegrepen. Van d. H. werd ernstig gewond en overleed kort daarna. Het verkeer had weinig vertraging. GROOTE BRAND IN HAARLEMMERMEER. Gisteravond omstreeks half zes ontstond aan den Akerdijk nabij de Lijnden in Haar lemmermeer brand in het huis, bewoond door den schilder C. Schermer. Zijn echt- genoote had oliekoeken gebakken en toen hij voor haar de pan van het fornuis wilde halen, schoot hem een der ooren uit oe handen, met het gevolg dat de kokende olie in dc vlammen sloeg en een geweldige vuurzee ontstond en hetgeen er omheen stond direct vlam vatten. Schermer ging direct naar boven om een paar dekens te halen, teneinde te trach ten daarmede het vuur te stuitendoch toen hij terugkwam kon hij het vertrek, dat reeds een en al vuur was, niet meet bereiken. De vrouw had zich, door uit het raam te klimmen, nog intijds weten t# redden. De brand van Hoofddorp werd spoedig gealarmeerd en arriveerde op de plaats des onheils in inderdaad zeer korten tijd, hetgeen als een gelukkige omstandigheid was aan te merken, omdat het onheil an- der^ niet te overzien waren geweest en zeker een 3 4-tal woningen in de asch waren gelegd. Door de vele in de werkplaats aanwezige brandbare stoffen had het vuur voor een sterke uitbreiding ruimschoots voedsel, zoodat het geheele gebouw weldra in lichte laaie stond en tot deD grond toe afbrand de. Van eeD der aangrenzende woningen, die inmiddels ook had vlam gevat, brand de de bovenverdieping gedeeltelijk uit. Overigens slaagde de brandweer eT in, in de nabijheid staande woningen te be houden, waarvooT haar hulde toekomt. Van deD inboedel van het geziD van Schermer kon niets worden gered. Verzeke ring dekt de sohade. DE BURGEMEESTER VAN WOUBRUGGE. Tot burgemeester van Wou brugge is, ge lijk elders in dit Blad al is gemeld, be noemd de heer J. E. Boddens Hosan. Hij is woonachtig te Laren De heer Hosan is drie jaar aan de gemeente-administratie te Bussum werkzaam. Te Laren heeft hij tal van bestuursfuncties bekleed, o.a. is hij het vorige jaar gekozen tot lid van den Raad. De heer Boddens Hosan is Christe- lijk-Historisch. het vijfde postvliegtuig. De datum van terugkeer. Bij de Directie van de Koninklijke Lucht vaart-Maatschappij is van de bemanning Aler, Smirnoff en Veenendaal van het vijfde vliegtuig, de H-NAEN bericht ontvangen, dat het vliegtuig op Woens 7 Nov .a.s. de retourvlucht naar Amsterdam zal aanvaarden. Hedenmorgen is de 13-jarige J. Osinga woonachtig te Beiinekom, toen hij per fiets op weg naar school te Wageningen was en de kruising grindweg Eekmolen- straat overtak, door de tram uit Ede, die te 8.29 te Wageningen aankomt, overreden en gedood. UIT NED. OOST-INDIE. NOTARIS IN HECHTENIS. BATAVIA, 30 Oct. (Aneta). Notaris Roe- loffs Valk is, zooals reeds gemeld, in pre ventieve hechtenis gesteld en wel wegens verduistering van 58.000 gulden. Dit bedrag kan als volgt gespecificeerd worden: 7000 gulden toebehoorende aan Masoed Batji, 26.000 gulden bestemd voor de Eijkenstieh ting, aan saldi van verschillende doorcliën ten toevertrouwde gelden om overschrijvin gen te bewerkstelligen ruim 18.000 gulden 4500 gulden toebehoorende aan Oemar Badjcber en 1700 gulden, toebehoorende aan het Pasir Gambir-Comité. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. BATAVIA, 30 Oct. (Aneta). De waar nemend gemeentesecretaris van Cheribon de heer M. G. Calmer, is wegens valschheid in geschrifte door den Raad van Justitie tot een gevangenisstraf van 5 jaar veroordeeld met aflrek van preventief. DE STRAFZAAK DER VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft heden voortgezet de behandeling in hoo gei* beroep vOor de strafzaak der „Veen- dammer Hypotheekbank." Bij den aanvang van deze vijfde zitting gaf de president het woord aan mr. C. M. J. F. Goseling, voor het houden van zijn pleidooi ten bes hoeve van den jongsten verdachte J. P. EL Woltman. PI. wijst er op dat de jonge Woltman in deze heele zaak is meegesleurd; ook in het requisitoir. Het komt er op neer dat men zegt dat alle drie de 214 miilioen uit de ,,Veendammer" hebben gehaald, aan een afzonderlijke positie van den jongen Wolt man is niet gedacht. PI. wijst er dan op, dat men zijn cliënt door en door moet kennen, opdat men niet veroordeele hem, die eigenlijk mede-slacht offer is. PI. betoogt verder, den juridischen kant beliohtend, dat er geen sprake kan zijn van verduistering, evenmin van bedrie- gelijke bankbreuk. Wat den jongen Woltman betreft, kan men niet denken aan een zich bewust zijn of worden van medewerken. De construc tie van mededaderschap gaat niet op, ook niet met verwijzing, als de procureur-ge neraal deed, naar de desbetreffende arres ten van den Hoogen Raad, omdat deze geen betrekking hebben op datgene, dat hier ten laste is gelegd. Op gelijke gronden, concludeert pl. dat e.T evenmin sprake kan zijn van medeplichtigheid; terwijl hij voorts betoogt dat evenmin uitlokking te bewijzen valt. Pl. komt dan lot de kwade trouw. In dit verband wijst pl. er op, dat Wolt man Jr. zijn vader heeft verafgood; dat hij hem blindelings vertrouwde en in alles om hem afging Toen hij vastgehouden werd. heeft hij van meet af aan getracht, de figuur van zijn vader in het licht te stellen, om te doen blijken dat laatstgenoemde hoog stond doch verkeerd beoordeeld werd De zoon is blijven gelooven in de onwrikbare goede bedoelingen van zijn vader tegenover hem. Uit wat betreft hetgeen pl. subjectief in het midden wilde brengen ten opzichet van het element kwade trouw. Daarnaast'de feiten. Begin 1928 is verd. in het Hui9 van Bewaring opgesloten; van 22 December 1925 lot medio April 1926 heeft hij in het zieken huis doorgebracht. Dus wel kor! was de periode, dat hij directeur was der „Veendam- mer" En at was hii formeel directeur; hij werd toch nog opgeleid. Pl. behandelt dan uitvoerig de besprekingen over den verkoop der „Veendammer"; bii do conferenties in tegenwoordigheid van den jongen Woltman met mr. Schürmann en mr. Spaargaren, is er altijd gedacht dat er een miilioen cash aanwezig was en is van tegenprestaties niet gesproken. De accountant Smits heeft ge zegd dat bij de eerste onderhandelingen Sedeyn Woltman Jr., aanwezig is geweest, doch niet bij de tweede groep-onderhande- lingen. Verd heeft het zich zoo voorgesteld, dat de hypotheken en huizen voor een deel van den koopprijs zouden worden gekocht. Ten slotte vroeg pleiter vrijspraak en bo vendien een daad op het oogenblik. Nie mand kan zich indenken wat zijn cliënt in de vele maanden in het IIui9 van Bewaring heeft doorgemaakt en als daad vraagt hij onmiddellijk ontslag uit de voorloopige hechtenis. Na dit pleidooi verkrijgt de procureur-ge neraal het woord. Hij verzet zich onder pro test /an de zijde van mr. Goseling op grond van vrees voor vlucht tegen inwilliging van dit verzoek. De zitting wordt dan geschorst tot 2 uur. Het Hof zal in den loop van den dag over het verzoek beslissen. J HAAGSCHE POLITIERECHTER. Diefital van electriciteit. De monteur C. T. in de Marnixstraat te Leiden distribueert radiomuziek onder de buurtbewoners, die bij hem zijn aangesloten. De aangeslotenen betalen f. 1.75 per maand en krijgen daarvoor een draad verbinding met de antenne van T. Onder de niet-abon- né's was zekere v. P.. die echter wel van radiomuziek hield en het klaar wist te spe len, een verbinding te maken met één der draden van de antenne. De buren hadden reeds lang over storing geklaagd en de mon teur wist maar niet, wat daarvan de oor zaak kon zijn, totdat hij, na 10 dagen zoeken, de verbindingsdraad vond, die niet volgens de regelen der kunst was aangelegd. v. P. verklaarde voor den Politierechter, dat het hem geenszins om de njuziek te doen was geweest. Hij had nooit eenig nut van die klandestiene verbinding gehad. Hij had trouwens muziek wegens een andere draad, ook van een buurman, maar die zending was telkens gestoord en nu wilde hij de sto ring opsporen door die andere verbinding. De politierechter merkte op, dat v. P. er wel een zonderlinge wijze op na hield om eei\ storing op te sporen. Wegens diefstal van electriciteit veroordeelde hij den muzieklief hebber tot f. 25 boete of 25 dagen hechtenis. De officier bad f. 100 geëischt. De volgende passagiersschepen zijn Don. derdag 1 November 1928 in radio-telegra fische verbinding met de daarnaast ver melde kust-stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. .Medegedeeld door de N. T. M. Radio-Holland. Aldabi, Rugby Radio. Chr. lluygens, ^Singapore Radio. Cottica. Rugby Radio. Edam, Cape "Race. Flandria, Scheve- ningen Haven. Gelria, Scheveningen Haven. Indrapoera, Scheveningen Ha ven. J. P. Coen, Scheveningen Haven. Leerdam, Rugby Radio. Orania, Amara- lina. Oranje Nassau, Paramaribo Radio. p. C. Hooft, Scheveningen Haven. Pr. d. Ned (Ned.), Port Sudan Radio. Pr, Juliana, Colombo Radio. Rotterdam, Scheveningen Haven. Rijndam, Chatham Massachuas. Sibajak, Scheveningen Ha ven. S. Bolivar, Scheveningen TIaven. Slamat, Scheveningen Haven. Tam- bora, Alexandria Radio. Tjerimai, Sche veningen Haven. Venezuela, Schevenin gen Haven. Volendam, Scheveningen llaven. Zeeiandia, Amaralina. AMSTERDAM, 31 October. Veemarkt. 206 vette kalveren, le kw. f. 1.101,24; 2e kw. f. 0,90—1,10; 3e kw. 10,76—0,90, per K.G. levend gewicht. 37 nuchtere kalveren f. 12—17 per stuk. 570 varkens Holl. la kw. f. 0,86—0,87 2e kw. £.0,85—0,86. Overz. en Geld., le kw. 10,860,87 2a kw. 10,85—0,86; vette varkens, i. 0,84— 0,85per K.G. slachtgewicht. WOERDEN, 31 Oct. Kaasmarkt. Aang>- voerd 412 kaasportflen, prijs 5358, met rijksmerk le kw. 58—61, 2e kw. 55—57, zware 62. Handel matig. Den 13en November a.s. hopen onze geliefde Ouders DAVID BONTJE en HELENA PETRONELLA KOOLEN den dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar in den Echt verbonden werden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. 4093a Leiden, 31 October 1928. Lange Vrouwenkerksteeg 16 Den 13den November ho pen onze geliefde Ouders PIETER JOHANNES VAN DER ZEEUW en MARIA CHRISTINA VERHOEF hun 50-jarige Echtvereeni- ging le herdenken. 4163a Hun dankbare Kin deren. Behuwd- en Kleinkinderen. Leiden, Oudo Singel 168. In plaats van kaarten. Verloofd: BERTHA AARSE en G. J. NIEUWENHUIZEN SEGAAR. 186 Gerecht 12. Leiden, Morschweg 20. Ondertrouwd: H. STAPPER en J. M. BOXMAN. Voorschoten, Rijndijk 20.' Sleeuwijk (N.B.), Kerkeinde, 31 October 1928. Thuis te Voorscholen 6 No vember 's avonds 164 3—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3