fi95te JAARGANG WOENSDAG 31 OCTOBER 1928 No. 21053 STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cts. per regel voor advertentièn uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd rijn. Voor alle andere advertentièn 35 Cts. per regeL Kleine Advertentièn uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechl Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 3 maanden 'f 2.35, per weel; /O.IS Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2.35 -f- portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. LUTHERHERDENK1NG IN DE REMONSTRANTSCHE KERK. Het Moderamen van vrijzinnige kerkge nootschappen en groepen te Leiden en om- itreken had gisteren aan den vooravond van den Hervormingsdag een openbare samenkomst belegd in het Kerkgebouw van de Ger. Remonstrantsche gemeente, met het doel de be teekenis van de Hervorming en het werk van den grooten hervormer ook nog voor onze dagen te schetsen. Daartoe waren een viertal vrijzinnige) predikanten tot spreken uitgenoodigd, die zich bereid hadden verklaard de voor het godsdienstig, maatr schappelijk en staatkundig leven zoo be^ langwekkende gebeurtenis in de Protestant- sche wereld van 31 October op verschil lende wijze te belichten. He't ruime kerk gebouw was geheel gevuld terwijl nog velen we'gens gebrek aan plaatsruimte moesten worden afgewezen. De bijeenkomst werd ge leid door ds. Makkink, pred. der Luthersche gemeente alhier die, nadat de aanwe zigen staande het Lutherlied: „Een vaste Burg is onze God" hadden gezongen en de predikant Gods zegen over deze bijeen komst had afgebeden, een inleidende toe spraak hield waarin hij met voldoening ge waagde van de oprichting der Federatie van vrijzinnige kerkgenootschappen en groepen in deze) gemeente, waardoor meerdere samen werking is verkregen van verwante groepen die voor de zaak waarvoor de vrijzinnigen gezamenlijk strijden ongetwijfeld van groote waarde zal zijn. In dit verband con- Étateerde spr. met diep leedwezen, dat de bestuurderen van onzei historisch geworden Ned.-Herv. Kerk en deze gemeente tot twee maal toe een tot hun gericht verzoek voor dezei bijeenkomst een der groote kerken af te staan, niet heeft kunnen inwilligen, in welk geval meerderen deze wijdingsbij eten- komst zouden hebben kunnen bijwonen. Spr. schetste daarop de figuur van den grooten hervormer bij wiens graf Melanch- ton terecht voor zijn tijdgenooten getuigde: „Een profeet heeft onder u geleefd". Luther was een man van tegenstellingen: een krachtige held met de ziel van een kind maar bovenal de man de9 Geloofs, die toen hij eenmaal had gekozen voor al de machten der kerk en der wereld het „ik kan niet anders I" uitsprak. Het koor zong daarna: „De verheerlijking van God in de Natuur", waarnaar met stille aandacht werd geluisterd. Hierna verkreeg dr. Boersema. predikant der vere'eniging v. Vrijz. Hervormden alhier het woord, om meer in het bijzonder Luther als mysticus te teekenen. Hij noemde Luther een geweldige figuur als mensch. als ge leerde (denk aan zijn bijbelvertaling), als prediker, als organisator maar ook en daarop liet deze spreker in zijn diepgaand betoog vooral het licht vallen als mysti cus. Hij stond aanvankelijk met zijn beide beenen in de mystiek van zijn tijd, natuur lijk, doch door zijn rijk gemoed is hij daar boven uitgegroeid en kwam hij tot de erken ning die) ook nog in onzen tijd geldende is dat de mensch gerechtvaardigd wordt door het geloof in het levendig besef van zijn schuld voor God. Zoo opende de'ze mysticus voor het menschdom het Koninkrijk der Hemelen. Op voortreffelijke wijze vertolkte het orgel vervolgens een melodie uit het Her vormingslied, waarna de voorganger der Doopsgezinde gemeente, ds. Bonga een een voudig uit hairt geweld en tot het hart ge richt woord sprak over „persoonlijke vroom heid aan de hand van een gedicht over een boom die niet meer bloeien wilde". De persoonlijke, de vrije vroomheid, een vrucht van Christus' Evangelie heeft eeuwen bestaan. Zij verdorde echter door de omklemming van de kluisters der kerk en het is de verdienste geweest van den grooten kerkhervormer dat hij deze kluisters heeft verbroken en het persoonlijk contact lus- schen God. den Vader, en het menschenkind weder heeft hersteld. De boom is weer gaan bloeien. Hel koor zong daarop een lied „Hervor ming" dat zich geheel aansloot bij de door de spreker vertolkte gedachten, waarna als laatste spreker de predikant der Rem. ge1- meente zelf den kansel beklom. Ds. Tjalsma deed -in een vurige improvi satie uitkomen wat Luther nog voor onzen tijd is. Eeuwen zijn na Luthers verschijning voor bijgegaan en de wereld en de menschen zijn gestaag veranderd. Onze opvattingen en overtuigingen zijn in menig opzicht anders dan die van den geloofsheld te Worms. In vele dingen kan hij ons echter nog tot leids man zijn. Spr. behandelde daarvan een drietal: nl. zijn onwrikbaar Godsgeloof, zijn diep gevoelde broederliefde en zijn geweldig getuigenis voor gewetensvrijheid. Niet een uchtigei teekening van het kenmerkende Jan onzen modernen tijd toonde sör. aan dat juist deze dingen zijn die onzen tijd vooral ontbreken en waaraan wij moderne menschen juist zulk een groote behoefte hebben. Daarop zong het koor het schoone: „Volg en vraag niet" dat diepen indruk maakte. Na een ernstig slotwoord en een dankge bed door ds. Makkink werd deze inderdaad treffende en gewijde samenkomst besloten met het gemeenschappelijk zingen van den Ambroseaanschen lofzang „Groote God wij loven U" enz. HET EGYPTISCHE MUMMIEPORTRET. In 's Rijksmuseum van Oudheden hield gisteravond dr. W. D. van Wijngaarden, conservator aan genoemd Museum, de eerste^ Archaeologische lezing van dit seizoen, en wel over „Het Egyptische Mummieportret", zulks naar aanleiding van een nieuwe aan winst. Spr. begon met er op te wijzen, dat de veroveringstocht van Alexander den Groote van groote beteekenis is geweest voor Voor- Azië en Egypte; hij heeft overal de Griek- sche cultuur gebracht. In het bijzonder Egypte is de laatste eeuwen vóór Christus geheel vergriekscht, en een van de belang rijkste monumenten dezer Griekseh-Egyp- tische cultuur, ook wel de Alexandrijnsche genoemd naar de nieuwe hoofdstad Alexan- drië, zijn de mummieportretten, ongeveer 40 jaar geleden te Arsinoë ontdekt en die zulk een furore gemaakt hebben. De ontwikkelingsgang, die geleid heeft tot deze mummieportretten is, dat men in den Ptolemaelschen tijd de sarcophagen, waarin de gemummificeerde lichamen geplaatst werden, begon te vervangen door belegsels van kartonachtige stof, waarop geschilder de voorstellingen en het gelaat van den over ledene in verguld; later maakte men een gipsmasker en in nog later tijd werd een houten plankje waarop het portret van den overledene geschilderd was, op het hoofd van de mummie gelegd Dit gelaat is op Grieksche wijze geschilderd. Dat we hier inderdaad met portretten (e doen hebben, blijkt daaruit, dat zij dik wijls met veel talent naar het leven ge schilderd zijn; er spreekt individualiteit uit. Zelfs zijn er, die aan Rubens Titian of Frans Hals herinneren. De Weensche kunsthandelaar Th. Graf heeft een groote collectie dezer mummie- portretten verzameld en tentoongesteld. Ten slotte zijn ze aan de musea verkocht, en ook het Leidsche Oudheidkundig Museum is onlangs in het bezit van 2 stuks daarvan gekomen. Er is veel gediscussieerd over de al of niet echtheid en over den ouderdom dezer portretten. Tenslotte is komen vast te staan, dat zij uit den tijd van 90250 na Chr. dateeren. Dit blijkt uit haardracht en ver sierselen. De meening van Graf en Ebers, dat de beste portretten Ptolemaeïsche koningen voorstellen, is onhoudbaar gebleken. De plankjes, waarop ze geschilderd zijn, zijn van cypressen- of sycomorenhout; de schildering is met wasverf of waterverf. Waarschijnlijk zijn het oorspronkelijk fa milieportretten geweest die aan de wand werden opgehangen. Deze portretschilderkunst heeft omstreeks 250 na Chr. plotseling opgehouden wat ver band houdt met den economischen achter uitgang van Egypte tijdens de Romeinsche soldatenkeizers en met de komst van het Christendom, dat aan deze begrafenisge- bruiken een einde maakte Spr. eindigde met te wijzen op de ver wantschap dezer portretten met de wand schilderingen van Pompei' en in de cata comben van Rome. ja zelfs is haar invloed merkbaar tot in den lijd van Karei de Groote. hetgeen uit de Evangeliaria uit dien tijd blijkt. De interessante lezing werd toegelicht met een serie mooie lichtbeelden betreffende deze mummieportretten GOUDEN BRUILOFT. In de Lange Vrouwenkerksteeg 16 begint heden een zeldzaam feest. Vandaag gaan namelijk de bruidsdagen in van het echt paar BontjeKooien, dat op 13 November 1878 in den echt werd vereenigd. De heer David Bontje, die ondanks zijn 73 jaren nog een goede gezondheid geniet, heeft met zijn 74-jarige echtgenoote mej. Helena Pe- tronella Kooien, sinds zijn huwelijk het huisje bewoond, waarin vandaag het feest begint. Wel heeft hij zijn ambacht als met selaar er aan moeten geven, maar hij is toch nog, evenals zijn echtgenoote, flink voor zijn eerbiedwaardigen leeftijd. Het zal den ouden menschen. die vele vrienden tellen in de buurt, stellig in de komende dagen niet aan belangstelling ont breken NED. REIS-VEREENIGING. AFD. LEIDEN. Gisteravond werd door opgemelde vereem- gign het winterseizoen ingezet met de. eer ste vaD een serie van 6 lichtbeelden-avon den, welke ten doel hebben: le. den leden een genoeglijken avond te bezorgen en 2e. nieuwe reisgelegenheid bekend te maken en 3e voor hen. die deze streken reeds be zochten. oude herinneringen levendig le houden. Als spreker voor dezen eersten avond had zich beschikbaar gesteld de heer A. L W Korswagen uit Zutphen, die zijn onder werp aankondigde als: Reis langs den Rijn naar het Vierwaldstattermeer en het Ber- ner-Oberland". Spr. begon met als inleiding mede te dee- len, dat de door hem te behandelen reis in het jaarboekje der N. R. V. alleen staat aangegeven als: „Reis naar Meiringen", welke reis dit jaar is gemaakt door 18 groe pen. elk van 90 Y 100 deeln. Tweemaal is spr. leider geweest van zoo'n groep en heeft hij zelf genoten van do groote ver rukking, die zich van de deeln. allen, zonder uitzondering in deze schitterende omgeving meester maakte. Aan de hand van ruim 100 schitterende plaatjes, de meesten gemaakt naar foto's van zichzelf en andere deeln., voerde.spr. ons langs den mooien ouden Rijn, met zijn vele burchten, ruïnen en schoone dorpjes, waarbij spr. tevens de verschillende sagen, die daar van eeuwen her rondwaren, mede deelde. Zoo kwamen wij in Bazel, waar vluchtig werd rondgekeken, in Luzern, waar wat langer werd vertoefd en een bezoek werd gebracht aan Kapelbrug en de kade langs het Vierwaldstattermeer, waarna per tand radbaan, met schitterende uitzichten, ge spoord werd naar Meiringen. Vandaar uit werden verschillende toch ten gemaakt, naar de Aareschlucht, Brünig, Hohfluh en Reuti, Interlaken, terwijl een schitterende boottocht werd gemaakt over Brienzermeer naar de Giesbachwatervallen. Verder werden verschillende bergtochten gemaakt en wandelingen over gletschers en sneeuwvelden. De c.a. 70 aanwezige leden hebben ten zeerste genoten van de prettige en leerzame voordracht van den heer Korswagen en van zijn schitterende beelden, en velen hunner zullen zeker spr. raad opvolgen, om in het a.s. reisseizoen aan een der „Mei- ringen-reizen", die zooveel genot bieden voor zoo'n kleine reisson (7 dagen voor pi-m. f.62) deel te nemen. De waarn. vopjz„**4£*lT£cr J. A. A. v. d. Horst dankte den spr. recht hartelijk, waar mede alle toehoorders met luid handgeklap instemden. De politie alhier heeft op zijn verzoek terug naar zijn woonplaats Utrecht geleid, de minderjarige N. V., film-operateur van beroep, die van Utrecht naar Den Haag was gegaan, in de hoop daar werk te zullen vin den. Hij vond echter geen werk, gaf in Leiden den moed op en liet zich op 's lands kosten weer naar huis brengen. Nabij de losplaats der N. S. aan den Heerensingel gleed gisteren een schipper van zijn zolderschuit. Een brugwachter van de Schrijversbrug wist den man door toe reiking van een stok spoedig weer op het droge te halen. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekers-assistent waren vier can- didaten opgeroepen. Geslaagd zijn de dames S. van der Werff en W. II. Hemmes, beiden le Rotterdam. De gezant van Tsjecho-Slowakije Miroslov Plesinger Bözinov heeft gisteren een bezoek gebracht aan onze stad. Hij maakte zijn opwachting bij den burgemees ter, mr. A. van de Sande Bakhuyzen en bracht vervolgens een bezoek aan de Uni versiteit, alwaar hij ontvangen werd door den Reclor-magnificus prof. dr W. J. M. van Eysinga en den secretaris van den Senaat prof. dr. N. van Wijk. Kapitein J. G. Boodt, van het 6e reg. veldartillerie, alhier, is gedetacheerd bij de K. M. A. te Breda tot het volgen van een cursus in gymnastiek en sport. St.ct. no. 402 bevat het besluit van den 22sten October 1928. tot aanwijzing overeenkomstig artikel 170 der hooger- onderwijswet van het Leidsch Universileits- fonds als bevoegd om bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniver siteit alhier, een bijzonderen leerstoel te vestigen. Uit een opgaaf voorkomend in de Stct. blijkt, dat het Rijksmuseum van Oud heden alhier gedurende het derde kwartaal 1928 werd bezocht door 3577 bezoekers; het Rijks-Elhnografisch-Museum door 1778 per sonen. In de gisteren gehouden vergadering der feestcommissie van de Afd. Leiden der Nederl. Hande'srri igersvere niging werd be sloten, het jaarlijksche Bal-Masqué te doen plaats hebben op Zaterdag 19 Januari '29. Het zal dit jaar den naam dragen van „Ku bistisch Kleurenfeest", terwijl de versiering in overeenstemming met dezen naam zal wor den. Mej. directrice alhier. E. aan Korenhoff is benoemd tot de Kinder-bewaarplaats Op twee Maandagavonden, nl. 5 en 19 Nov. a.s. zal de heer H. C. Verkruysen, Haarlem, in het Leidsche Volkshuis een voordracht houden over „de Wereldstad Parijs", toegelicht met een groot aantal lichtbeelden en films. De heer Verkruysen, de reeds bij velen bekende boeiende spreker, heeft de films en lichtbeelden zelf te Parijs opgenomen om hierin te kunnen concentreeren al dat gene, waaraan deze groote stad zoo rijk is op het gebied van kunst, verkeer en intens stadsleven Leiden heeft de primeur Mogen velen hiervan genieten. (Zie advertentie). De Lloyd-rapide van het stoomschip „Sibajak" komt morgen te 3 u. 35 ir n°n Haag. GEBOREN: Jacobus Johannes, z. van G. J. Abrahams en M. Verra. Nicolaas Cornells, z. v. C. Hop en A. M. Belt. Nicolaas Abrm. Maria d. v. N. H. Wasserman en M. C. Karreman. Pauline Karoline, d. v. G. W. Schelke en M. II. v. d. Heuvel. Dingeman, z. v. B, Klootwijk en C. Ilonsbcek. Catharina Johanna, d. v. J. Velthuijsen en C. Klomp. Maria Theresia, d. v. 1. W. Duivenvoor den en F. M. Mosseveld. Wilhelmina, d. v. D. A. v. d. Berg en S. C. Mechelse. Johannes, z. v. C. van Leeuwen en H. Burk- hardt. Harry Willem, z. v. D. W. Lefeber en H. H. M. Nijman. Petrus Marths. Johs. Corns., z. v. P. Schroder en C. van Ark. Maarten, z. v. M. v. d. Laaken en J. Ver hoeven. Margaretha, d. v. J. C. Hensen en M. C. Vermont. Marie Anna, d. v. P. C. Spek en M. A. van Nes. Johannes Cornelis, z. v. W. C. Mooijekind en M. J. Rombouts. Jacob, z. v. F. Zwart en S. Holswilder. Johanna Catharina Sophia, d. v. W. Kooreman en J. W. F. Zaalberg. Jan, z. v. It. de Vries en A. Vrielink. Jo hanna Cornelia, d. v. J. Lardé en C. J. van Riet. Maria Hilda Elisth. Christ.a., d. v. J. C. J. Witmans en H. B. Nieuwenhuis. Hendrik, z. v. II. van Nood en C. Sandberg. Pieter, z. v. II. Kcoreman en J. Fakkel. Antonia Janlje, d. v. J. Ncuteboom en J. J. Itnol. GEHUWD: H. J. G. d'Ancona jm. en A. E. v. Leeu wen jd.H. Zaalberg jm. en C. G. Hendriks jd. H. F. Zirkzee jm. en A. W. Pikaar jd. J. M. v. d. Broek jm. en M. P. S. de Tombe jd. W. F. Fakkel jm. en E. J. Pardon jd. A. Ouwerkerk jm. en P. Dis- telvelt jd. A. W. Vitters gesch. en M. II. Ober jd. J. Berg jm. en C. Geerlings jd. E. J. H. Willenes of Brilman jm. en J. M. v. Oosten jd. OVERLEDEN: A. Blijleven, dr. 3 mnd. C. v. EsHu- ber, wede. 66 j. G. M. Bakker, dr. 2 j. G. Voorsluys, zn. 3 j. C. H. Nieuwenr dgk, zn. 6 mnd. T.i Hus, dr. 17 mnd. J. H. JordaansOostveen, wede. 63 j. B. H. G. ten Bokkel Huinink, dr. 26 j. L. Koekebakker, zn. 4 j. B. v. d. Boschv. Ommering, vr. 28 j. P. A. Bienen, man 76 j. A. H. Caspers, zn. 11 j. J. Ver- klul, wedr. 92 j. M. Jorksveld, dr. 45 j. GEVESTIGD: A. A. Ankersmit, Rapenburg 18. F. II. Ansingh, Oude Vest 27a. A. C. Bedet, Breestraat 3. J. J. van Beelen, Zoeterw. Singel 75. J. van Beinmelen, Wasslraat 3 W. H. M. van den Bergh, Breestraat 156a. II. Blomberg, Fagelstraat 26. H. A. E.- Bonemeijer, Korevaarstraat 6. C. G. van Brugge, dienstbode, Middelste gracht 57. G. Bruins en lain., verpleger, de Genestelslraat 56. L. Burian, dienst bode, Steenstraat 37. G. Cadee, Klok- steeg 8a. P. J Couvee, Hoogewoerd 37a. C. Croon, Haagweg 18. Y. I. Diehl, Terweepark 3. J. Dierx, Oude Vest 97. C. Duthler, dienstbode, Hoogl. Kerkgr. 20. C. Elias, Rijnsburgerweg 62. J. D. Emeis, Groenhovenslraat 15. P. II. Es- kes, melkhandelaar, Langebrug 5. II. G. van Everdingen, Breestraat 74. A. M. Fasel, dienstbode, Reinevesl.steeg 12. R. Feith, Rapenburg 116. C. J. Franssen- Koornhof, Oranjestraat 35. M. Fritsch, dienstbode, Rijnsburgerweg 141. W. de Graatf, Langebrug 45. A. J. A. Haver kort, bakker, Pielerskerkchoorsl. 4. M. Heijmans, scheepsbouwer, Korte Mare 36. J. Hilber9 en fam chef schoenenzaak, Haarlemmerstraat 173. A. Hissink en fam. verpleger, v. Limburg Stirumstr. 18. F. Hoeke. Rijn- en Schiekade 17. E. Iloette Witle Singel 70. Baronesse A. J. van Hoevell, Rapenburg 131. D. van der Hoeven-Biemond, Bilderdijkstraat 10. K. A. F. Houwert, Haarlemmerstraat 69. A. G. Kant, dienstb Groenhorenstr. 26. W. A. v. Kempen, Mariënpoelstraat 37. A. B. Khohonpgiem, Witte Rozenstraat 32. X. G. P. Kies, Oegstgeesterlaan 15. F. J. C. Kleinhans, winkelbediende, Pieter de la Courtstraat 22. A de Klerk, dienst bode, Brandewijnspracht 7. Ko Tjay Sing Witte Rozenstraat 32. W. Kolaeka, dienstbode, Rijnsburgerweg 103. J. Ko ning, leerares, Kaiserstraat 14. J. H. BINNENLAND. Er dreigt een actie in het visscherij-bedrijf te LJmuiden. (Binnenland, 2de Blad). Op den straatweg van Pntte naar Capell* is een moeder met haar kind door een aut*> bns gegrepen en gedood. (Gemengd3de Blad). De strafzaak der Veendammer Hypotheek bank. (Rechtzaken, 3de Blad). Doodelijk ongeval op een onbewaakten overweg bij Deventer. (Laatste Berichten, 1ste Blad). Noodlanding van een militair vliegtuig aan de grens van Warmond en Leiden (Laatste Berichten le Blad). Het vijfde postvliegtuig zal op 7 November de retourvlucht aanvaarden. (Laatste Berich ten, 1ste Blad). BUITENLAND. De „Graf Zeppelin" heeft een voorspoedige reis. (3de Blad en Tel., 1ste Blad). De Duitsche regeering heeft een démarche gedaan inzake het schadevergoedingsvraag- stuk. (Buitenland, 1ste Blad). Overleden is de Amerik. oud-minister R. Lansing. (Buitenland, 1ste Blad). Hnssmann is vrijgesproken. (Buitenl. Ge mengd, 3de Blad). Krelage, Roodenburgerstraat 22. C. Kruijsse, Kloksteeg 19. - E. Külgens, dienst bode 107. A. W. Lazonder, Aloëlaan 1. M. Lens, Schelpenkade 39. Tek Hoe Lie, Ivagerstraat 8. M. J. Maas, Hugo de Grootstraat 7. P. W. van der Mandele, Noordeinde 52. Mas Sidartawan, Merel straat 5. C. J. Matthijs, Witte Rozenstr. 29. J. J. Meihuizen, Nieuwe Rijn 87a. R. Michielsen, Breestraat 121a. J. P. Moene, Oude Rijn 114. A. Nagtegaal en fam., metselaar, Bakkersteeg 14a. L. J. van Nierop, Korevaarstraat 55. Yong Tjioe Oei, Nieuwe Rijn 46. P. Oosterom, Groenhovenslraat 21. M. L. van Oss, Groenhovenstraat 8. A. Ott, huisjuffrouw Breestraat 107. J. Ravensbergen, Croe- steinkade 6. D. Rens, Rapenburg 13. A. D. la Rivière, huishoudster, Rijnsburger weg 40. A. D. van Rosendal, waterbouw kundige, Breestraat 33a. J. F. v. Royen, Rapenburg 112. M. W. Scheltema, Witte Singel 85. M. M. Schutte, verpleegster, Boerhaavestraat 33. L. M. Slootmans, Bo termarkt 12. - B. S. Soerel, Boerhaaveslr. 33 G. Steininger, Johan de Wittstraat 52. B. II. Stricher, Morschweg 6a. A. E. Struick du Moulin, Zoeterw. Singel 92. J. L. Sweilengrebel, Oegstgeesterlaan 23. J. P. Thate, Vreewijkstraat 16. K. G. E. C. Thoden van -Velzen, Johan de Wiltstr. 37. II. A. Utermark, Breestraat 121a. P. J. Vader, Groenhovenstr. 15. A. Velsink en fam., kok, de Genestetstraat 16. F. Verboom, Prinsenstraat 47. M. J. Th. Verhoeven, Noordeinde 50. A. H. Vogel, Noordeindsplein 4a. Baron S. G. M. van Voorst tot Voorst, Noordeinde 30. J. A. Vorstelman, Beestenmarkt 42. A P. Wagner, Rapenburg 4. II. F. Wegner, crasseur, Heerenstraat 128. G. N. Westerouen van Meeteren, Witte Rozenstr. 16 b. J. Wolters, Lijsterstraat 1. K. van Wijk en fam., slager, N. Beestenmarkt 6. VERTROKKEN: E. van Amerongen, Den Haag, Korte Houtstraat 14b. E. Bon, Delft, Nieuwe Plantage 67. J. C. Keeraer— Brouwer, Almelo, Kerkstraat 2. J H. C. Slotema- ker, Den Haag, Nassauplem 6. J. A. Heijkamp, Den Haag, Terwestenstraat 60. M. E. Crok, Naarden, Lange Horst laan 15. B. Davidson, Zwolle, Molen straat 62. G. M. van Leeuwen geb. Hei- verstijn. Den Haag, Rijswijkscheweg 317. W. Koning, Wassenaar, Schouwweg 2. K. Fr. Peters, Den Haag, Hekkenlaan 93. W. M. van den Oetelaar, Lisse, Halfweg. Fr. Oort, Gonnchem, Boeren- st.raat C. 357. A. J. v. Rhede van der Kloot, Den Haag, Laan Copes v. Catten- burgh 70. L. Koster en fam., Alphen a. d. Rijn, Rozenstraat, nieuw huis. J. C. Frevel, Haarlem, Julianastraat 12. A. Fr. Stuifzand, Den Haag, Laakkade 80. O. P. Beekman, Haarlem, Coornherstraat 33. J. v. d. Blom, Amsterdam, Oeterwale- straat 3. G. M. Rohrman en fam.. Den Haag, Beetsstraat 141. S. P. Peppink, Amsterdam, Keizersgracht 226. B. S. de Langen, Alphen a d. Rijn, Bloemhofstraat 39 A. v. d. Reijden en fam Lisse, Ko ningsstraat nieuw huis A. Telders, Den Haag, Schimmelpennincklaan 28. E. G. M. Peters, Babberich, bij Th. Petera.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1