KERK- EN SCHOOLNIEUWS. SPORT. RADIO-PROGRAMMA. Subsidie aan de Chr. H. B. S. lOo. Voorstel: a. tot het verleenen van een subsidie over 1925 ten behoeve van de Christelijke Hoo- gere Burgerschool en tot vaststelling van den de9betreffenden begrootingsstaat; b. in zake het verleenen van subsidie over 1926 en volgende jaren ten behoeve van de sub a bedoelde schooL (200) De heer VER WEIJ zal evenals vorige ja ren stemmen tegen de subsidie aan de Chr. H. B. S. Hij kan zich aansluiten bij Zijn vorige uiteenzettingen over de verhou ding tusschen deze H.B.S. en de buitenge meenten. In art. 45 al. 5 der wet is precies uiteengezet, waarop een Chr. H. B. S. recht heeft, waarop hij nader ingaat, mede er op wijzend, hoe het schoolgeld hooger mag zijn dan bij een openb. H. B. S., dus suppletoir werken kan. De wetgever heeft alles ge daan om het bestaan van een Chr. H. B. S. te verzekeren. Heeft deze H. B. S. nog sub sidie noodig, dan is de vraag z. i. gewettigd, Of de behoefte aan zoo'n school wel groot genoeg was om hier zoo'n school op te rich ten. Z. i. moet men zich houden aan den rijkswetgever, mag de gemeente niet in grijpen. 10 Pet. van alles, wat de school betreft, Zou voor rekening komen der gemeente vol- gehs dit voorstel van B. en W. en waar het rijk 80 pet. geeft, behoeft slechts 10 pet. meer door schoolgelden te worden gedektl De buitengemeenten blijven bovendien in gebreke. Voor een leerling op een openb. H. B. S. moeten zij f. 170f. 180 betalen, voot een leerling op de Chr. H. B. S. niets. 2ij geven een subsidie van f. 26. Dat ver schil is te groot en daarin ligt een grove onbillijkheid. Zoo wordt op de buitenge meenten een pressie geoefend als premie om haar leerlingen aan een Chr. H. B. 9. te zenden. De heer ROMIJN staat in principe niet afwijzend tegenover een subsidie aan deze school, waaraan z. i. toch een Leidsch be lang is verbonden, te meer, waar de school ook buiten Chr. gezinnen om wel wordt be nut Doch huiverig is hij met dit voorstel van B. en W. mee te gaan. Veel is er hem nog onduidelijk en gezien het verschil van meening tusschen spr. en den wethouder over den uitleg van een vorig voorstel, is opheldering voor hem wenschelijk. Zoo in de eerste plaats: wat doen de buitengemeenten er dan; wat verstaat de wethouder onder schoolrekening? Welke subsidie geeft het Rijk? En waarom kost een leerling op de R. H. B. S. ruim f. 400, op de Chr. H. B. S. ruim f. 700? De zuinigheid schijnt hem niet geheel te Wórden betracht, zoodat het hem onjuist voorkomt het gansche gevraagde te geven. Is het daarom niet wenschelijk, een maxi mum toe te staan in plaats van een bedrag van 50 pCt., dat rekbaar is? Waarom B. en W. over 1925 de volle 100 pCt. willen geven, is hem ook niet geheel duidelijk. Ongetwijfeld is het voor het be stuur aangenaam het geheele tekort gedekt te zien, doch over 1923 en 1924 is toch ook het geheele gevraagde niet gegeven, zonder dat het bestuur te veel moeilijkheden kreeg. Bovendien, een 2de aanvrage om sfeun kan het bestuur immers altijd nog doen, zoo noo dig. Over 1925 zou hij ook de 60 pCt. willen geven van de vorige jaren. De heer v. ES juicht de voorstellen van B. en W. toe. Zoo is men z. i. op den goeden weg. In deze voorstellen ligt de erkenning van het recht der ouders op Chr. middelbaar onderwijs volgens pacificatie-idee. Niet de buitengemeenten hebben zeggingskracht, al leen de ouders. Wil de heer Verwey wijzi ging in de subsidies der buitengemeenten, dan moet hij ook naar Den Haag gaan, ge lijk deze aanraadt voor de algemeene ver houdingen. De heer HEEMSKERKdan kunnen jullie samen gaan. De heer VAN ES: Welke offers gevraagd worden voor de oprichting van zoo'n school van de Chr. ouders, daarvan heeft de over zij geen notie. Gelet op de stijging van het leerlingen- getal, is er wel degelijk behoefte aan zoo'n school: 't is een groeiende school, die inge richt is volgens de eischen van het Rijk, eerst te groot, waaraan echter voldaan wor den moet. De school is van belang voor de gemeente, naar hij nader uiteenzet en daar om acht hij het geven van de volle 100 pCt. over 1925 niets te veel. De heer WILBRINK dankt B. en W. voor deze voorstellen, die geheel liggen in de lijn van zijn motie van destijds. Het schoolbe stuur zou schade ondervinden zoo over 1925 hetzelfde weid gegeven als vorige jaren. 100 pCt. subsidie voor de gemeente acht hij ook niet te veel. Van dwang der buitengemeenten kan geen sprake zijn op de ouders en z. i. zal daar van ook geen gebruik worden gemaakt. Wethouder TEPE heeft zich gesteld op het principieel standpunt, dat het billijk is, dat er gestreefd wordt naar gelijkstelling ook voor het middelbaar onderwijs. De heer VERWEY: daar ben ik ook voor. De WETHOUDER meent, dat de heer Verwey, die alleen zich als zoodanig doet kennen, voorzoover er wettelijke dwang is. Gelijkstelling wil zeggen: gelijkelijke bekos tiging. Gezien de wijze van subsidieering is het moeilijk juiste verhoudingscijfers te geven. Inderdaad dekt het Rijk een 80 pCt Waarom mag echter dan geen beroep voor de andere 20 pCt. op de overheid? Hooger schoolgeld is geen voordeel voor een school, integendeel, doch een bijzondere bevoegdheid heeft de wetgever daarmee niet gegeven Het college heeft echter gemeend niet de volle 20 pCt. te moeten dekken, 9lechts de helft, om zoo het schoolbestuur te prikkelen tot zuinigheid en de ouders der kinderen tot het toonen van liefde voor het Chr. onder wijs. Een gedeelte der gestelde vragen berust z i. op misverstand, doch hij zal duidelijk antwoorden om te voorkomen, dat er sprake kan zijn van misleiding, zooals tot zijn ver bazing bij vorige gelegenheden is opge merkt. Spr. zet dan uiteen, wat een school rekening is, zooals het Rijk die eischt. De schulden hebben zich opgestapeld; zoo ie het bestuur er in geslaagd voort te gaan. Werd over 1925 weer slechts gegeven 60 pCt., dan zou er een tekort blijven, dat niet is te dekken. Vandaar dit voorstel van B. en W., dat nog ruim f. 250 blijft beneden betgeen de gemeente zou uitkeeren, zoo voor 1925 ook de regeling voor 1926 etc. zou gelden. Wat de buitengemeenten betreft, hij be grijpt niet, wat dit er mee te maken heeft. De gemeen-te, waar de school is gevestigd, is toch bevoordeeld boven de andere ge meente. Jawel, zegt men, doch voor de R H. B. S. betaalt een buitengemeente dan toch maar f. 170. Doch betalen de buiten gemeenten niet dezelfde Rijksbelasting? Het kostenverschil tusschen de kosten per leerling, door den heer Römijn naar voren gebracht, moet anders worden belicht, naar hij nader uiteenzet. Van niet zuinig zijn i§ geen sprake. Een factor van groote beteeke- nis is de rente voor gebouwen, eensdeels hoog voor de Chr. H. B. S., anderdeels laag (Gem. H. B. S.). De vooruitgang der Chr. II, B. S. is toch voldoende duidelijk, zoodat hij niet ziet, hoe men kan tornen aan het bestaansrecht dezer school. De heer VERWEY erkent, dat volgens het principe der gelijkheid, de voorstellen schijn baar te verdedigen zijn. Maar hóe dan tegen over het bewaarschoolonderwijs? Wil men pacificatie ook daar, dan wil spr. ook wel hiervoor stemmen. Gelijkstelling moet gel den voor het geheele land en dan over de gansche linie. Hij acht 80 pCt. subsidie plus de schoolgelden vojdoende dekking. (Bij interrupties wordt duidelijk gemaakt, dat de gewone schoolgelden bij de 80 pCt. in zijn begrepen; alleen niet de suppletoire schoolgelden). Elders kunnen de Chr. H.B.S.'en wel uit, en waar dit hier niet het geval is, con cludeert hij, dat de school hier niet in een behoefte voorziet, als bij de oprichting is gedacht. Hierbij zal hij het maar laten. De heer ROMIJN is door den wethouder niet geheel overtuigd en hij houdt daarom vast aan de idee van een minimum. Stelt men dit op f. 3000, dan gaat men z.i. zeer yeïlig voor beide partijen. Hij doet een voor stel in deze geest. Ook de volle 100 pCt. over 1925 kan hij niet accepteeren. Nadat de heer WILBRINK het voorstel nog heeft verdedigd, zegt de WETHOUDER nog, dat het voorstel Romijn al9 gevende geen vaste lijn. niet is aan te' bevelen. Overi gens verdedigt hij nog kort de voorstellen van B. en W. Sub a wordt z. h. st. aangenomen. Alleen de heer Romijn wil geacht worden, te heb ben tegengestemd. Het amendement-Romiin wordt verworpen met 2012 stemmen. Voor de S. D. A. P. en de Vrijheidsbond. Sub b wordt aangenomen met 2012 stemmen. Tegen de S. D. A. P. en de Vrij heidsbond. Verklaring wethouder Splinter. Wethouder SPLINTER wil even verklaren waarom B. en W. vooralsnog geen gevolg kunnen geven aan de motie-Schuller (aan genomen met 1517 stemmen) inzake de brief aan de Eensgezindheid, van den direc teur der Volksgezondheid. Er ie gehande'ld in volledig overleg met den directeur en terwijl men nog is midden in het overleg met dezen, kan de brie'f niet worden doorgezonden. Ook volgens oordeel van den directeur der Volksgezondheid. De heer SCHüLLER wijet er op. dat in de zitting van 1 Oct. de heer Parmentier hem een leugenaar en een praatjesmaker noemde, maar uit de officieele stukken kan hij aan- .toonen. dat de heer Parmentier er naast was De VOORZITTER: zegt u dat in de Com missie voor Fabricage. De heer SCHüLLERik ben in 't openbaar beleedigd, ik wil me in 't openbaar rehabili- .teeren. De VOORZITTER verzekert niet iets der gelijks te' hebben gehoord, dat zou hij nooit tolereeren. Hierop sluiting, te ruim half zes. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 31 OCTOBER. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfacht, ds. W. N. van Nooten en ds. Glas. Salvatori: Nam. 7 uur, de heer W. G. de Jonge. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Gem. (Rijndijk): Nam. 8.45 da J. Luuring. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Nam. 8 uur, ds. J. H. Mulder. Ned. Prot. Bond: Nam. 8 uur, dr. C. E. Hooykaas. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfacht, ds. Wormgoor van Bussum. NOORD WUKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Hos- pers van Noord wijk aan Zee. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. F. G. Nicolal. ZWAMMERDAM. Rehoboth (Tempel): Nam. 7 uur, ds. Kloots. 81 NED HERV KERK. Beroepen: Te Lochem, F. G. H. Nicolaï te Voorhout; te ZoetermeerZeg waard, H. van Dijken te Leidschendamte Borne. A. Wartena te Nieuw-Dordrecht. Bedankt: Voor Mastenbroek, N. War- molts te Wezep; voor MaasdamCillaards- hoek, B. C. Verhagen te Wateringen; voor Sint-Annaland. J. E. Klomp te Oldebroek; voor Brielle, J. G. Key te Eek en Wiel; voor Parrega R. J. Reerekamp te Molkwerum; voor Warns, E. Pot te Opende (Gr.). GBREF. KERKEN. Beroepen: Te Baarland ,C, Vonk, cand. te Nieuw-Loosdrecht Aangenomen: Naar Warffum, H. de Zwart te Tuijzed (Fr.). Bedankt: Voor Makkum, Y. P. de Jong te Grand Rapids (Am.); voor Utrecht, A. Verhagen te Middelburg; voor Aagte- kerke, J. Overduin te Werkendam. HERSTELD EVANG. LUTH. GEM. Bedankt: Voor Den Helder, C. Rei- niers té Harlingen. DOOPSGEZINDE KERK. Beroepen: Te Vlissingen, O. L. van der Veen te Wieringen. Dr. J. A. BEUERMAN. Een tachtigejarige, die een halve eeuw heeft gepredikt. Zaterdag was het vijftig jaren geleden, dat de Amsterdamsche em.-predikant dr. J. A. Beijerman door prof. C. P. Tiele te Leiden, zijn eerste standplaats, bevestigd werd als Remónstr. predikant. Nu zés jaar geleden is dr. B emeritus van de Amster damsche Gemeente geworden; sindsdien is hij bijna Zondag aan Zondag blijven predi ken, zoodat hij inderdaad een halve eeuw het evangelie verkondigd heeft. Zondagochtend heeft de jubilaris, diö dezen zomer 80 jaar oud is geworden, in de Remonslr. Kerk te Amsterdam een her* denkingsrede gehouden. Na dank te heb ben gebracht aan het bestuur, dat hem voor deze gelegenheid had uitgenoodigd, en aan ds. W. Mackenzie, die hem naar den kansel had geleid, voor het afstaan van zijn beurt, maakte dr. B. maar eenige korte opmerkingen over zijn loopbaan; hij wilde liever, en dit naar aanleiding van een vraag die mén hem onlangs gedaan had een blik werpen op de toekomst van het vrijz, godsdienstige leven Vijftig jaar ge leden. aldus spr. was het de groote tijd van Tiele, Scholten, Kuenen, Rauwenhoff; de tijd van den opbloei. Maar eenige jaren later is de inzinking gekomen. Bijbel én Kerk verloren bij menigen vrijzinnige tiün aanzien; niet de minsten in begaafdheid van mijn ambtgenooten, menschen als Bus ken Huet en Pierson, verlieten den kansel; zoo is een groot gedeelte van deze halve eeuw de toestand gebleven. Maar gevaar voor de toekomst van den vrijzinnigen godsdienst neen, dat is er niet. Een nieuwe bloei is er gekomen; de taak van den vrijzinnigen prediker breidt zich uit. Het kon ook niet anders, want altijd zal de menschcnziel, hoe ook vormen en denk beelden wisselen, naar God blijven dorsten alB het hert naar d® waterstroomen. Na den tusschenzang (Gez. 232 wees dr. Beijerman als zijn tekst aan Deuteronomium 8, 2 en 8, 17: „Herinner u den ganschen weg waarlangs Jahwe, uW God, nu veertig jaren u geleid heeft Gezang 45 (,De Heer is mijn herder") was de slotzang; vele vrienden Van den grijzen predikant, aldus het „Hbld" gingen hem daarna in do kerkeraadskamer hun gclukwenschen aanbieden. Uit de dichte be zetting van het kerkgebouw was de groote belangstelling voor ,den jubilaris al eerder gebleken. DE ZENDING OP BALI BEDREIGD? Bescherming der inheemsche cultuur. Op de vragen van den heer Bijleveld betreffende een door den Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indië gehouden rede bij zijn bezoek aan Bali, heeft min. Koningsberger geantwoord dat de juiste tekst van de woorden, door den Gouver neur-Generaal in zijn op Bali gehouden toespraak gebezigd, niet meer kan worden vastgesteld; de Landvoogd heeft haar on voorbereid moeten uitspreken en de le zingen, in verschillende dagbladen gegeven, loopen uiteen. Dg door den Gouverneur-Generaal ge sproken woorden moeten niet worden op gevat als een door hem aan de bevolking gedane belofte van bescherming tegen de toelating der Christelijke zending op dat eiland. De Landvoogd heeft bij het uit spreken zijner woorden niet speciaal ge dacht aan toelating van missie of zending. Hij heeft in de bewuste passage bedoeld uiting te geven aan den wensch der Re geering, om de eigen Balische cultuur die uiteraard berust op de onder de be volking nog levende godsdienstige grond slagen zooveel mogelijk te eerbiedigen en tegen aantasting van buiten te bescher men. waarbij hij ter illustratie zijner be doeling heeft genoemd de voornemens der Regeering, om de bestuursvoering te her zien door aanpassing van de oude instel lingen. waardoor feitelijk het bestuur wordt gelegd in handen van autonome rechts gemeenschappen onder volkshoofden met raden en waardoor de (aak van het Euro- peesch bestuur wordt teruggebracht tot leiding en advies. DE LEERPLICHT. Op de vragen van den heer Ketelaar betreffende wijziging der Leerplichtwet voor wat betreft de voorwaarden voor beëndi- ging van Jen leerplicht, antwoordde de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, dat hij aanvankelijk een uit spraak van den Hoogen Raad der Neder landen had willen afwachten. Bij nader inzien is hij evenwel van oordeel, dat het de voorkeur verdient, een wetswijziging te bevorderen. ONDERWIJS PER RADIO OP DE LAGERE SCHOLEN. Antwoord cp vragen van den heei Van Wijnbergen. Door den heer van Wijnbergen is betref fende het geven van onderwijs per radio op de lagere school een viertal vragen ge steld. Minister Waszink beantwoordt de vraag, of de aantallen uren, waarvan sprake is in artikel 3, vierde lid, en artikel 90, eer st^ lid. der Lager-onderwijswet 1920, voor een willekeurig deel kunnen bestaan uit uren. waarin per radio onderwijs gegeven wordt in de daarbedoelde vakken, bevesti gend, onder het voorbehoud, dat de wette- RECLAME. lijke voorechriften betreffende leerplan en lesrooster Worden nageleefd. De radio-voordracht binnen het school verband Zal geen andere leerstof mogen bëhandeleh dan die binnen het leerplan valt. Een bijzondere Voorziening ter uitvoering van de voorschriften, welke de artikelen 25 en 90 in zake leerplan en leerstof be helzen, komt den minister overbodig voor, omdat het per radio gesproken woord wel ten deele van het onderwijs van den on derwijzer vervangt, maar deze daardoor niét ontheven wordt van de volledige ver antwoordelijkheid voor zijn taak. De vraag, of de docenten, die per radio aan openbare en bijzondere scholen onder wijs geven, geacht worden tot het perso neel dier scholen te behöoren, beantwoordt de minister ontkennend, omdat hij het niet mogelijk acht, dat zij als onderwijzer wor den benoemd, en werkzaam zijn aan de scholen, wier leerlingen door do onder wijzers in de gelegenheid worden gesteld naar de radio-voordrachten te luisteren. De radio-spreker zal dus ook niet behoeven to voldoen aan de eischen van bekwaam heid en zedelijkheid, die dé wét aan de onderwijzers stélt. Niet hij is verantwoordelijk te stellen wegens de door hem gehouden voordracht, maar de klasse-onderwijzer Voor het feit, dat hij de leerlingen daarnaar laat luiste ren. Of de kosten van aanschaffing, enz. eener radiodnstalialie voor een openbare school uit de gomeentekaa zullen worden betaald, is een vraag, welke in de eerste plaats ter beoordeeling van den gemeente raad staat en vervolgens van Gedeputeerde Staten bij dé goedkeuring der gemeente begroting. Wordt die vraag bevestigend beantwoord, dan zullen zij, naar het den minister voorkomt, vallen onder rubriek f of rubriek o, genoemd in artikel 55 der wet. Of die kosten indien zij voor een bij zondere school worden gerekend worden te behooren tot die, bedoeld in artikel 72 of artikel 101 der wet, zal uitgemaakt moeten worden op de wijze, door de wet daarvoor aangewezen. HUIZE KATWIJK. Zondagmorgen heeft de plechtige inwij ding plaats gehad van het nieuwe convict Huize Katwijk te Den Haag. De plechtigheid geschiedde door Mgr. J. D. Acngenent, bis schop van Haarlem. De nieuwe instelling der paters Jezuieten is gelegen aan den Raamweg, achter het St. Aloysiuscollege aan de OoStduinlaan en is bestemd ter huisvesting der studeerende jeugd, die aan genoemde inrichting het on derwijs volgen. De naam boven het convict aangebracht, herinnert aan het vroegere St. Willebrords- college te Katwijk a. d. Rijn, waar bijna een honderdtal jaren het gymnasium der paters gevestigd was. Naar gemeld wordt, is het nieuwe con vict bijna geheel bezet. OLYMPISCH NIEUWS. HET AANTAL BETALENDE BEZOEKERS VAN DE SPELEN TE AMSTERDAM. Het Persbureau Vaz Dias publiceert het volgende overzicht van het aantal betalen de bezoekers, hetwelk elk der sporten, be- hoorende tot de Olympische Spelen, be zocht heeft, benevens van de totaal-op brengst van iedere 6port. Betalende Sport. bezoekers. Bedrag. Hockey (16 seances) 53700 f. 53.146.— Voetbal (19 seanoes) 249560 f. 538.860.— Openingsdag 28799 f. 94.641.25 Athletiek (8 dagen) 130282 f. 278.576.75 Wielrennen (3 dagen) 26744 f. 62.049. Gymnastiek (4 dagen) 17983 f. 25.570.50 Ruiterspelen f. 141.146.50 Amsterdam (2 d.) 50074 Hilversum (4 d.) 7427 Gewichtheffen (3 s.) 1167 Vrij worstelen (4 s.) 2947 Gr. Rom. Worst. (5 s.) 6407 Boksen (12 s.) 14024 Schermen (13 s.) 6399 Zwemmen (15 8.) 60827 Roeien (8 dagen) 12406 Zeilen (8 dagen) 4543 SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. DeZe schaakbond is thans definitief op richt. Als leden zijn toegetreden deschi clubs te Wassenaar, Voorschoten en Les dorp, voorts de Leidsche clubs: Philic Leidsch Schaakgenootschap, Palamedas de H. B. S. Schaakclub M. T. G. S. Na animeerde bespreking is het reglemenh den Bond vastgesteld. Lid kunnen schaakclubs en kringen van minstens personen. De contributie bedraagt 10 c per lid per jaar voor club9 aangesloten den Ned. Schaakbond en 25 ets. per lid jaar voor de andere. Donateurs zijn zij, den Bond steunen met een jaarlijksche drage van minstens f. 1.50. Eenmaal maand zal een gemeenschappelijke sp avond worden gehouden, de eerste op V dag 9 Nov. a.s., de volgende op den lenV dag Van elke maand. De deelnemers deze avonden moeten, tot dekking der ko; van zaalhuur hiervoor f .1 extra beta Reeds meer dan 50 leden hebben zich deze avonden opgegeven. Onder bepju voorwaarden zullen ook zij, die geen Van een club zijn, of zij, die het scha spel willen leeren, worden toegelaten, bestuur bestaat uit de heeren dr. J. Sirks (L.S.G.) voorzitter, II. I. de Nie (I lidor) secretaris, De Wetstraat 8, P. Kreukniet (Wassenaar) penningmeester, Splinter (Palamedes) en A. G. van ter T len (Voorschoten) commissarissen, bond telt thans 7 clubs met 140 leden. RECLAME. H. F». H. KEEREWEEFj BEGRAFENISSEN Tel. 86 AUTO-TRANSPORT Aeltner!.! 16- CREMATIE f. 11.140.50 f. 1.162.— f. 4.459.— f. 10.784.50 f. 41.589.50 f. 10.795.50 f. 117.284.60 f. 24.128.50 9.220.— 663289 f. 1.424.532.— VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Voor de L.V.B.-oompetities zijn alsnog ingeschrevenA.S.C. V (3e klasse) en A.S.C. VI (4e klasse). HET Al S. C.-ELFTAL. Naar wij vernemen is het" A.S.C.-elftal voor don wedstrijd in Den Haag tegen Vios als volgt samengesteld (links naar rechts): doel: Croes; achter: Lefrand en Josson; midden: De Jongh, Brouwer en Fontein; voor: Stephanus, Bliek. Janssen, Han en v. d. Putten. ROEIEN. DIE LEÏTHB. In den wedstrijd tegen Njord zal Die Leylhe uitkomen met de volgende vier: O. L. G. de Raadt (boeg), G. J. Förch, L. Haaksma, W. M. Flim (slag) en Delmaar I 6.50 Trioconcert 8 35: Fragraw^ (stuurman). De baanlengte bedraagt 2000 I van „Werlher", opera van Massenet Meter, Nieuwsber, 4761 VOOR WOENSDAG 31 OCTOBER. Hilversum, 1071 M. 12.302( Lunchmuziek door het Trio Sjouwerman 2.303.00: Cursus leerbewerking 3 £.00: Maak het zelfl 6.007.15: Dim muziek door het kwartet Rentmeester 7.157.45: Gezondheidshal fuurtje dt dr. H. G Hamaker 8.058.20: Liedert voordracht door Julie de Steurs, J. Gove d. vleugel 8.208.50: Handelswet? schappelijke lezing door J. Allebrandi 8509.10 (Vervolg) Liederen-voordrac! 9.15 Een praatje over: De Wereld-spa: bankdag 9.2510.30: Concert door t Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep 10.3 Persber. 10.4012.00: Dansmuziek do Rentmeesters band. Huizen, 340,9 9M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend NGRV.-uitz. 12.301.45 Co eert. Mevr. v. d. HorstBleekrode, piai II. v. d. Horst Jr. cello, H. Hermann, vio 2.00£.00- Concert. Mej. Langere) viool, V. v. Erven Dorens, piano-orgel 5.006.00: Kinderuurtje o.l.v. Mej. Ingwei sen 6.307.00: Fransche les 7.00- 7.30: Engelsche handelscorresp. 7.30 8 00: Gramofoonmuziek 8.00—9.3 Hervormingsdag. Feest i. d. Groote Kerk Haarlem. Voorgangers: ds. L. J. v. Leeuw?: Hervormingsroeping; ds. G. J. Waardenbu: Hervormingskracht 9.3010.30: 0re'? concert door Jan Zwart i. d. Herst Ev. Luti Kerk te A'dam. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdien 11.20: Gramofoonmuziek 12.20: Bi ladeconcert (tenor- alt) 12.50: Gram foonmuziek 1.202.20: Orkestconcert 2.50; Voor de scholen 3.15: Muziek 3.20: Lezing 3.50: Lezing 405: Lie: klassiek concert. G. Misselbrooks, piaw Radio-strijkkwartet 5.05: Concert 5.3 Kinderuurlje 6.20: Gramofoonmuziek- б.35: Nieuwsber. 6.50. Tuinpraatje - 7.00: Muziek 7.05: Schubert's improm: tu's (piano) 7.20: Lezing 7.35 Muzi? 7.45: Vertelling voor de jonge luisteraal 8 05: ..Pelleas en Melisande", opera to' acten van Debussy 9.20: Nieuwsber - 10.15 en 11.00: Voorlezing uit „Moit d'Arfchur", van Baldwin 11.3512-1 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris" 1750 M. 1-h 2.10. Concert. Strijkkwartet 4.05—3 Orkestconcert 8.2011.20: Concert. Or kest o.l.v. Hr. ValmyBaysse, georg. d*#6 „Art Pensée". Langenberg, 469 M 10.35—11.15: Mu ziek voor de scholen 11.30: Mechaniek muziek 12.251.50: Orkestconcert - 5.055.50: Orkestconcert 7.208.20: Or kestconcert 8.20: De vroolijke Victor Scheffel. Vroolijke avond. Koorzang, dechj matie en muziek. Daarna tot 11.20 Daa-H muziek Königswusterhausen, 1250 M. Zeesen 1.354 20: Lezingen 4.205.20: Orkt- concert 5.207.05: Lezingen „Die Trojaner in Karthago", lyrisch ge4'1';. van Berlioz in 3 deelen. Daarna tot lt* Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35: Lichte muzi^ Orkest en solisten 4.20: Fantasieën Gounod en Massenet 5.20: Orke-dconctf 6.45- „Boris Godunow", muzik, volk* drama in 4 acten van Moussorgsky RimskyKorsakow. Daarna cabaret. Brussel, 509 M 5.20: Orkeslcon^'

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10