LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. Burgerlijke Stand v. Leiden. Gemeenteraad van Leiden. SPORT. UIT DE OMSTREKEN. UIT ONZE STAATSMACHINE SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. liet dikke pijltje geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 755. Hedenmiddag 3 uur: 764. TELEGRAFISCH WEERBERICHT raar waarnemingen in den morgen van 29 October, medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766 -1 tc La Co- guna. Laagste barometerstand 711.3 te Saerna. Verwachting tot den avond van 30 Oct Matige: tijdelijk toenemende Zuidwestelijke vind. Zwaarbewolkt of betrokken. Tijdelijk opklarend. Aanvankelijk regen, fels zachter. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.). 12 uur 'smidd.: II1/» gr. C. (53 gr. F.). 3 uur nam.11% gr. C. (53 gr. F.). BOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Toor Dinsdag. Hoogste stand des voorm. te 3 u. 05 min. Hoogste, stand des nain. te 3 u. 26 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 5.06 n.m. tot 6.22 v.m. BESMETTELIJKE ZIEKTE UITGEBROKEN. LONDEN, 29 Oct. (V. D.) Volgens berich- len uit Peking zijn daar berichten ontvah- [en, dat in meer dan twintig steden van de provincie Chansi een besmettelijke ziekte is uitgebroken. Tot nu toe zijn meer dan twee- hiizend personen aan de ziekte ten offer ge- lallen. Men vreest uitbreiding van de ziek en daar de tot nu toe genomen maatregelen reinig succes hadden. STORM TE GENUA. GENUA, 28 Oct. (Belg. Tc'l. Ag.) Vannacht n vanochtend is de stad door een hevige torm geteisterd. Vele personen zijn licht- ivond. de bliksem sloeg in een huis dat (heel afbrandde. Het ftaliaanschc sloom- - hip Red ItaliS kwam in hotsing met het iederlandsche stoomschip Moena dat licht verd beschadigd. HOOG WATER. AVIGNON, 29 Oct. (Belg. Tel. Ag.) De thone heeft een hoogte bereikt van 5 meter centimeter met een was van 3 centimeter ?r uur. EEN GEVAARLIJK HYPNOTISEUR. PARIJS, 29 Oct. (V.D.) In een café aan de lue du Chateau werden Zaterdagavond drie ersonen bij een hypnotische seance ge- 'ond. Een hypnotiseur koos als zijn slachl- ller een 22-"jarigen man en verklaarde, dat Ine na korten tijd onder hypnose en on- evoelig voor pijn was. Om dit te bewijzen, af hij den man een fermen slag, waarop „gehypnotiseerde" op sprong en den lypnotiseur te lijf wilde. Deze trok een re- folver en schoot. Drie personen werden tmstig gewondmen vreest voor hun leven. IET SPOORWEGONGELUK BIJ DE VINK. Hel greechtelijk vooronderzoek geëndigd. Naar aanleiding van het bekende spoor wegongeluk bij de Vink was destijds de aslructie geopend legen den ingenieur, van en weg bij de Ned. Spoorwegen ir. F. M. Pantaleon. Baron van Eek en tegen den pzichter van den weg Berghuys. Het gerechtelijk vooronderzoek is thans en dezer dagen heeft de Officier an Justitie aan beide verdachten laten be dat tot verdere vervolging zal overgegaan Tegen deze kennisgeving hebben de ver achten een bezwaarschrift bij de recht- ank ingediend, welk bezwaarschrift a.s. door de 3e kamer der Rechtbank in raadkamer zal wor- cn behandeld. Baron van Eek wordt als raadsman bij staan door jhr. mr. W. M. de Brauw, ter- [>jl mr. Veegens optreedt als advocaat van 'erghuys. UIT NED OOST-INDIE. DE OPENING DER K. N. I. L. M. WELTEVREDEN. 29 Oct (Aneta). De zal op 1 Nov. a.s. de icieele opening der luchtlijnen van de M I.L.M. bijwonen. DE STRAFZAAK 'j® .(VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. edf1 ^erechtshof te Amsterdam heeft e GD v°°rtgezet de behandeling in hoo- r beroep van de strafzaak der „Veen- Dlaier Hypotheekbank". Verdachten zijn 'oud directeuren J. J. en J. P. H. Wo!t- en A- C. Möhring. Voor deze derde f wordt van den kant der balie yeel belangstelling aan den dag gelegd; op do staaritribune is veel publiek aanwezig. Eerste getuige is mr. O. J. Salm, die op verzoek van president mr. Jolles eenige mededeelingen doet over de failliet ver klaarde Discontobank voor Credietinstel- lingen, alias Liebermann. Tegenover het passief, dat bestaat uit de millioenenvor- dering van do „Veendammer", staat aldus deze getuige een actief, bestaande uit eenig meubilair van geringe waarde. Do boeken deT Bank waren zeer slecht bijgehouden. De Discontobank was niets, ibezat niets, was een „luchtverschijnsel", aldus deze getuige. De vordering der „Veendammer" was niet noemenswaardig gedekt; do Discontobank bezat geen cent. Pres.Dat bedoelt u toch niet letter lijk (Gelach). Mr. Salm: „Neen, cr was wat meubilair cn hier en daar bestaan er een paar vor deringen, waar altijd nog wel iets van te recht zal komen." Vervolgens wordt gehoord de Amster- damsche notaris E. Heimans, die mededee lingen doet over de aflossing van de hypo theken van het ,,Asta"-lheater, waarvan f. 537.000 aan Möhring is afgedragen. Voorts geeft get. inlichtingen over zijn bemoeiin gen bii de transacties met do „Maraboe" en de Bank voor Onroerende Zaken. Als dan de president vrd Möhring om trent een cn ander ondervraagt, conclu deert hij opeens: „Dus Paardekooper zau de „Veendammer" saneeren zonder „Atlas" en Lieberman zou een wereldhypotheek bank stichten zonder „Veendammer" 1 Heel vreemd, dat moet ik zeggen!" De volgende getuige is de notaris J. A. Houtzager te Amsterdam, die mededeeling doet over de overdracht van 11 hypothe caire vorderingen van de „Veendammer" aan Kok. Liebermann heeft in totaal uit de transacties-Kok 595.000 gulden in con tanten ontvangen. Vervolgens roept de president verd. Möh ring voor de groene tafel en onderwerpt hem aan een langdurig verhoor over zgn beleid als directeur van de „Veendammer". Hier bij blijkt dat in October 1927 de Disconto bank een schuld aan de „Veendammer" had van 43/4 millioen. Pres.: „Nou moet U me eens zeggen, hoe U kon denken dat de zaak nog terecht zou komen. Verd.: „De plannen voor de „Atlas"... Pres.: „O ja!" Verd.: „En Paardekooper heeft voor de Bank toch 5 millioen geboden!" Pres.: „En hebt U dat werkelijk voor serieus gehouden?" Verd.: „Zeker". Pres.: „Dat is kras, een Bank waar niets meer in zit Mr. Kokosky: „Paardekooper heeft aan mr. Van Gigch geschreven, dat hij kans zag do zaak te saneeren". Pres.: „Maar mr. Kokosky, U neemt Paar dekooper nog niet au sérieux? Mr. Kokosky: „Dat weet ik nog zoo niet". Verd. Möhring: „Ik heb altgd op Paarde kooper vertrouwd". Pres.: „3a, ja, U vertrouwde alles, ook de Atlas Hypotheekbank. Ik begrijp niet h<e een man van Uw standing en ontwikkeling een dergelijk argument naar voren kan bren gen". Mr. Kokosky: „En toch zoudt U ver baasd staan over de relaties van Paardekoo per. Hij kende den Prins van .Walos, bezat eon buffet van den koning van Siam, had vazen van den hertog van Saksen(ge lach). Notaris H. J. Sluis te 's-Gravenhage, als getuige gehoord, doet mededeeling over de vervroegde aflossing van twee hypotheken en het sluiten van twee andere tegen hoo- gere rente bij de Bank voor Onroerende Zaken. Pres.: „Dat is ook niet gebruikelijk,meest al doet men zooiets tegen lagere rente". ONDERTROUWD: D. J. Vijlbrief jm. 25 j. en C. M. Kok jd. 23 j. J. v Hooidonk jm. 27 j. en C. C. Griffioen jd. 23 j. E. Mol jm. 25 j. en T. Kuiken jd. 21 j. P. v. d. Zeeuw jm. 25 j. en N. Voets jd. 24 j. A. Sjardijn jm. 26 j. en M. H. Wijling jd 23 j. F. G. Uiterdijk jm. 23 j. en M. F. Hakkaart jd. 30 j. H. J P. Wortman jm. 24 j. en J. Kluivers jd. 26 j. L. Robbers jm. 25 j. en J. Barendse jd 21 j. J. .1. Mieremet jm. 23 j. en M. Beetermann jd. 23 j. G. Hereur jm. 23 j. en A. IJlansjaar jd 22 j. J. B. Smits jm. 23 j en M. C. Jansen jd. 21 j. L. Slegten- horst jm 27 j. en H. M. v. d. Pompe jd. 22 j. P v. d Lucht jm. 30 j. en J. Werk jd. 28 j. M .1. Koets jm. 28 j. en E. C Knaap jd. 25 j M. Heymans jm. 20 j. en W. P. Pont jd. 21 j C P. J. de Groot jm. 30 j. en C la Lau jd. 24 j. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuijzen. De voorzitter weuschte den heer v. Stra len geluk met zijn herstel Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeeling van eenige Ingekomen Stukken, vv.o. missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten, etc. Het adres van de afd. Leiden van den Bond van Hotel-, Café- en Restaurantperso- neel in Nederland betreffende sluiting der café s op Oudejaarsavond om 91h uur (Don derdag j I vermeld) wordt in handen van B. en W gesteld om praeadvies. Het ad>es van het Bestuur van de Nederl l'nie van Chauffeurs en overig Automobielpersoneel, aangesloten bij den Centralen Bond van Transportarbeiders, te Rotterdam, inzake loonen etc. bij de con cessie verleeniug (Dinsdag j.l. geplaatst), wordt in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. h Het adres van de afd. Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers (Zaterdag vermeld), zal behandeld worden bij punt 9. Prof. mr. André de la Porte, No. één der voordracht, is door B. en W. benoemd tot regent van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, alhier, waar de raad medewerking voor een benoeming weigerde. AGENDA. lo. Benoeming van een Ingenieur der Gemeentewerken. (199) Benoemd wordt de heer ir. Ch. C. van der Vlis, te Zwolle, met 25 stemmen, tegen 4 op ir. J. II. van der Gricndt, te Den Haag en 1 in blanco. 2o. Benoeming van drie leden van het Burgerlijk Armbestuur. (205) De heer v. Eek gelooft dat cr thans gele genheid is een fout te herstellen bij de sa menstelling van het B. A., nu in een vaca ture moet worden voorzien. Zijn partij is daarin niet naar verhouding vertegenwoor digd, hetgeen hier toch wel gewenscht is, gelet op het groote verschil van inzicht tus- schen zijn partij en de andere partijen in deze materie. Wil men steeds voor een af tredende een persoon van dezeldfe politieke kleur stellen, dan zou zijn partij nooit een vertegenwoordiger meer kunnen krijgen. Op 8 leden en een voorzitter heeft zijn partij maar 1 lid. Eén meer is toch zeker geen overdaad of te veel vragen. En zijn partij is met 2 leden tevreden. Billijk oordeelt hij de keuze van een so cialist in de vacature Planjer.* Spr. herin nert aan dc bedreiging bij de commissie van Fabricage en Grondbedrijf. Dreigingen zal hij nu niet gebruken, maar met aan drang dringt hij aan, zijn partij in haar bil lijken eisch tegemoet to komen. Deze uit sluiting zou zgn partg, die niet bestaat uit burgers 2e rang, zeer grieven. Hij beveelt aan mevr. Braggaardc Does, goed bekend met de arbeidersnooden cn al les, wat in de arbeiderswereld leeft. 't Is van ontzettend belang niet alleen te slaan bij zoo'n afwijkende meening al9 zijn partij veelal inneemt. Ook in dit opzicht is het van belang zijn partij in het B. A. te ver sterken. De heer VALLENTGOED acht het daar nevens wenschelijk een vrouw uit de arbei dersklasse op te nemen in het B. A. Wethouder GOSLINGA zegt, dat steeds gezocht wordt naar menschen. bekend met armenzorg Die zijn in de S. D. A. P. moei lijk te vinden want daar bestaat geen armen zorg. Vergelijking met raadscommissiën gaat niet op, 't geldt hier een zelfstandige com missie. Bovendien, er kan toch bezwaar bij de anderen zijn om in het B. A. ook nog een S. D. A. P.er te kiezen, gezien hoe men daar denkt over armenzorg. Daarom kan hij niet adviseeren op het verzoek van den heer v. Eek in te gaan. De heer v. ECK zegt, dat de wethouder blijkbaar technisch op de hoogte zijn, op den voorgrond stelt, doch hg stelt daar nevens dat even noodig is kennis van wat de arbeidsnooden zijn etc. Waar het een zelfstandige commissie is, is er reden te meer voor een billijke ver houding, daar het B. A. immers niet staat onder B. en W. of den raad. Huldigt men de laatste opmerking van den wethouder, dan zou geen enkele S.D. A.P.'er in eenige commissie kunnen zitting krijgen. Dat zegt toch niets. Zijn partij stemt toch ook andere partij-mannen ter billijke verhouding-verkrijging. Maar die billijkheid vraagt de S.D.A.P. zelf ook. Nogmaals beveelt hij zijn partijgenoo- tem aan. De WETHOUDER blijft er bij, dat er hier geen kwestie is van billijkheid. Even min als bij de keuze van den raad. Men kan toch zeggen: wij zijn hier niet, om de macht der S.D.A.P. te vergroot en. De heer WILBRINK is het niet eens met de uiteenzetting van den wethouder, al hoopt hij natuurlijk, dat de macht der S. D. A. P. niet toeneme Aan den anderen kant kan hij echter zich wel indenken, dat de partij van den heer Van Eek hier evenveel recht heeft als bij andere commissies of an dere lichamen. Zoo groote gevaren bij uitbreiding der S. D. A. P. in het B. A. met één lid, ziet hij ook niet De heer VAN ES is het wel eens met den wethouder. Van beschouwen der S.D.A.P.Iers als burgers 2de rang is natuurlijk geen sprake, maar de begrippen der S. D. A. P. inzake armenzorg schelen te veel met de andere begrippen. Als men naar machtsver houdingen rekent, waar zou dan het einde zijn? Ook bij de andere partijen zijn wel menschen, die weten, wat er leeft in ar beiderskringen. Aan uitbreiding der macht der S.D.A.P. zal spr. niet meehelpen. De heer SVTSMA zegt. dat als men het standpunt van Es huldigt, ook de vrijzinni gen niet in het B. A. zouden mogen zitten, gelet op hun zienswijze. Billijkheid eischt z.i. ingaan op het verzoek van den heer v. Eek, ook al gaat dit ten koste van een partijgenoot van spr. Herbenoemd worden mej. F. W. C. Rip- haagen en de heer J. Karstens. In de vacature H. J. Planjer worden uit gebracht op den heer S. J. Le Poole 16 stem men, 13 op mevr. Braggaarde Does. 1 op mevr. Baart—Braggaar, 1 op mevr. Baart, 1 op mr. Goudsmit. Bij de 2e vrije stemming verkrijgt mevr. Braggaarde Does 17 stemmen tegen 16 op den heer Le Poole, zoodat gekozen is mevr. Braggaarde Does. 3o. Praeadvies op het verzoek van Prof. Dr. P. J. Blok om ontslag als lid der Com missie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal". (206) Conform besloten. 4o Praeadvies op het verzoek van Prof. Dr P J. Blok, om ontslag als Commissaris der Gemeentelijke Bank van Leening. (207) Conform besloten. (De Zitting duurt voort). HOCKEY. A. V. '23—LEIDEN 0—6. Op een ongemaaid, drassig, zeer ongelijk weiland speelde Leiden in een stroomenden regen, z'n tweeden competitie-wedstrijd in Amsterdam, of liever in Diemen. A. V. '23 speelde slechts met 10 man, daar een harer spelers, door afwezig zijn en blijven van den scheidsrechter diens functie moest overnemen. Leiden stelt zioh als volgt opdoel Pos tel; achter Stomps, Tjeenk Willink; mid den Byleveld, v. d. Berg v. Saparoa, Car dinal; voor Soeters, De Groot, Frank, He- kewerth, v. d. Meulen. Reeds direct na het begin blijkt Leiden veel sterker, en zit geregeld voor dc A. V. '23 goal. Vijf minuten na het begin weet de middenvoor den keeper te passecren. Kort daarna schiet de rechtsbinnen hoog en hard in (0—2). A. V. '23 weet zich niet los te werken, en do wedstrijd is zeer een zijdig. Voor halftime doet A. V. '23 nog eenige ongevaarlijke aanvallen, die echter door het zeer slechto spel van de achter hoed gevaarlijk hadden kunnen worden, wanneer de keeper niet telkens met kennis van zaken en groote veine had ingegrepen. Uit een scrimmage maakt de rechtsbinnen 30, met welken stand de rust komt. Na halftime i9 het 't zelfde liedje: Leiden is veel sterker, maa-r de enkele aanvallen die A. V. '23 onderneemt hadden door zeer slecht wegwerken nog goals kunnen ople veren. De rechtsbuiten van Leiden vergroot met een scherp schot den voorsprong, waarna dc middenvoor bij 'n corner het vijfde doel punt maakt. Van een consternatie hij A. V. 23 ontstaan bij 't nemen van een vrije slag op den rand van de cirkel profiteert dc rechtsbuiten en schiet onhoudbaar in. Met dezen stand komt het einde. (60). De leiding was zeer slecht te noemen. VOORHOUT. Loop der bevolking. Vertrokken personen: J. M. van Dijk naar Oegstgeest J. van den Hurk naar Rotter dam II. F. van Dam naar Anna Paulowna Th. B. van Galen naar Haarlem. Gevestigd: J. II. F. de Boer gekomen van Leeuwarden, Teylingerlaan 30 M. Hage naars, Gr Fr. Jansen, M. Janssen en C. G. Mathijssen allen van Veghel, Hoofdstraat 17 P. Hoogervorst van Lisse, Hoofdstraat 41 hij Th. J. Apeldoorn van Egmond-Binnen. Leidschevaart 2 J. W. Zwartjes van Zoe- terwoude Jacoba v. Beierenweg 't Soldaatje J. Smit en gezin van Oegstgeest, Ilecren- laan 50. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Hendrikus Joze f.Z. van J. A. J. van der Peet en M. A. van der Geer. Gehuwd: J. Renee en A. D. Sackbroek J. H. de Lamboy en C. Th. de Vos. Psychopathen -Reglement. Verschenen i9 liet Reglement, hetwelk een uitvloeisel is van de laatste wijzigingen in het Wetboek van Strafrecht, waarbij tot de afzonderlijke behandeling der veroor deelde psychopathen werd besloten. Aange zien dit een zeer belangrijke novuin in ons rechtswegen is, komt het ons voor dat een korte uiteenzetting van de nieuwe voorschriften onzen lezers niet on welkom wezen azl, temeer nu op 1 No vember a.s. de Psychopathenwet in werking zal treden. Het reglement dan, dat niet minder dan 164 artikelen bevat, wordt verdeeld in drie afdeelingen: Verpleging van onvoorwaarde lijk ter beschikking van de regeering gestel- den (1). Voorwaardelijk ter beschikking ge stelden en voorwaardelijk uit de verpleging ontslagen (II), Kosten en algemeen toe zicht (III). Het eerste hoofdstuk begint met te zeg gen, dat, wanneer, overeenkomstig het Wet boek van Strafrecht, gelijktijdig plaatsing in een krankzinnigengesticht wordt begon nen. Daarbij is deze stelregel in acht te ne*- men, dat de Rijksasylen slechts een aan vullend karakter hebben en de verpleging bij voorkeur door particulieren moet geschie den. Bij de beslissing moet steeds vermeld worden, waar de verpleging zal geschieden. Deze aanwijzing houdt rekening met den aard der ziekte, den godsdienst, het verle den en het gedrag en het gepleegde feit. den leeftijd, lichamelijk, zedelijk en geestelijke gesteldheid, mate van ontwikkeling en ge schiktheid voor bepaalden arbeid, althans, wanneer de verpleging geschieden zal door particuliere zorg Aan den minister van Jus titie is het recht voorbehouden om te be slissen of de verpleging in een Rijksasyl dan wel door particulieren zal geschieden. Deze beslissing wordt genomen, nadat het dossier en het advies van den officier van justitie in dezen door hem ontvangen zijn. Eveneens beslist deze minister in tusschen- tijdsche ernstige gevallen (krankzinnigheid, ernstige of besmettelijke ziekte, zwanger schap) omtrent de verdere verpleging. De verpleging kan eindigen, wanneer op grond van persoonlijke of zakelijke omstan digheden de minister daartoe beslist of wan neer deze door het afloopen van den termijn der ter beschikkingstelling als vanzelf ge ëindigd is. Verder worden nog eenige voorschriften gegeven omtrent het overbrengen en het ontslag der verpleegden, welk ontslag ook onder bepaalde omstandigheden voorwaar delijk kan plaats hebben. Het aantal Rijksasylen is Iwe'e: heide to Leiden, één voor mannen en één voor vrou wen. Terwijl het opperbeheer berust bij den minister, is het gewone beheer dezer asylen opgedragen aan een geneesheer-directeur on der toezicht van een door hem te benoe men commissie, gehoord dèn Algemeenen Raad voor Psychopatenzorg. De overige ambtenaren en beambten worden benoemd voor zoover aan hen behóefte is. Het regle ment bevat verder allerlei bepalingen be treffende den geneesheer-directeur, de amb tenaren en de beambten. Wat de verpleging in de Rijksasylen be treft, deze geschiedt als regel in gemeen schap behalve in don nacht, terwijl de ge- gemeenschaps-onderdeelen geformeerd wor den in verband met don aard der psychischen ziekte, den godsdienst, verleden, gedrag, het gepleegde feil, leeftijd, geestelijke, re delijke en lichamelijke gesteldheid, male van ontwikkeling en geschiktheid voor bepaalden arbeid. Bezoek en correspondentie staat onder toedicht van den geneesheer-direc teur, welke ook die maatregelen neemt, die in het belang der lichamelijke reinheid der verpleegden welke uniforme kleeding dragen zijn. De vorplegden zijn aan 'n voortdurende zorg onderhevig wat hun geestelijken en li- chamelijken toestand betreft, terwijl ver der door middel van onderwijs (voor alle verpleegden heneden 40 jaar voor wie do geneesheer zulks nullig acht) en door een bibliotheek gezorgd wordt voor de intel- lcctueele ontwikkeling der verpleegden. Alle verpleegden zijn verplicht dien arbeid te verrichten, welke hun opgedragen wordt door den geneesheer, die dezen arbeid dienstbaar maakt aan de lichamelijke, ze delijke en geestelijke ontwikkeling van de verpleegden Bij dezen arbeid wordt zoo veel mogelijk rekening gehouden met do toekomst van de verpleegden en met da economische belangen van het rijk. Zoo wordt de huisarbeid door de verpleegden verricht en worden in den vakarbeid bij voorkeur voorwerpen vervaardigd voor 's Rijks dienst. Voor hun arbeid ontvangen de verpleegden een geldelijke belooning, waarover de directeur-geneesheer mede. zeggenschap heeft. De paragraaf betref fende de godsdienstige verzorging der ver pleegden komt vrijwel overeen met de tegen woordige regeling daaromtrent in andere rijksinstellingen als gevangenicsen, tucht scholen enz. Eindigen we ditmaal met de mededeeling dat de paragraaf omtrent de tucht bevat het recht van den geneesheer-directeur om disciplinaire straffen op te leggen, welke evenwijdig toopen aan de siraffen, welke ook anderen directeuren ter beschikking slaan, als: gewone shilling in boeien, op sluiting in een afzonderingsverlrek, het bekende „water en brood", onthouding van het correspondentie- cn bezoekrecht. Ook hier is de voorwaardelijke bestraffing inge voerd. Hiermede zijn we genaderd aan het einde van hetgeen bepaald werd ten opzichte der verpleging in de Rijksasylen, rest nog de verpleging buiten deze asylen cn de Aigc- meene Raad voor Psychopalhenzorg; waar over dus een volgend maat. De volgende passagiersschepen zijn Dinsdag 30 October in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust-stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N.T.M. Radio-Holland, Albadi, Rugby Radio. Gelria, Schevenin- gen Haven. J. P. Coen, Scheveningen Haven. Leerdam, Rugby Radio. Ora- nia, Rugby Radio. Oranje Nassau, Rugby- Radio. P. C. Hooft, Sehevenigen Haven Pr. d. Ned. (Ned.), Aden Radio. Pr. Juliana. Karachi Radio. Rijndam, Cha tham Massachusetts. Sibajak, Scheve ningen haven. S. Bolivar, Scheveningen Haven. Slamat, Schevenignen Haven. Tambora, Alexandria Radio. Tjerimai, Scheveningen Haven. Venezuela. Scheve ningen Haven. Volendam, Louisb. N. Sc. nr. 2. Zeelandia, Rio de Janeiro. Zosma Colombo Radio. LEIDEN, 27 Oct 1928. Lridsche Eieren Veiling. Totale aanvoer 2533 stuks. Do prijzen waren: Kipeieren van f.11 tot f. 12.30; Eendeneieren van f. 7.10 tot f. 8.25 per 100 stuks. Handel malig. AMSTERDAM, 29 Oct. Veemarkt Aan. gevoerd 484 vette koeien, le kw. L—1 08J 2e kw. 0 90—1.00; 3e kw. 0.70—0.90. min dere soorten 0.620.70 per K.G. slachtge- wichl; 170 melk- en kalfkoeien 275375 per stuk; 95 vette kalveren, le kw. 0.95 1.05; 2e kw. 0 850.95 3e kw. 0 750.85 per K.G. levend gewicht; 45 nuchtere kal veren 1218 per stuk; 133 schapen 33 39 per stuk; 520 varkens Holtle kw 0 86 0.872e kw. 0.850.86; Overz. en Geld., le kw. 086—0.87; 2e kw. 0.85—0.86; Vette varkens 0.840.85 per K.G. slachtgewichtj 37 paarden 100230 per stuk. BOSKOOP. Veiling van eerste soort bloe men der Coöperatieve Vereeniging „De Bos- koopsche Veiling" te Boskoop Veiling van 27 Oct. Rozen le kwal. Ophelia per bo9 41 70 ct.; Golden Ophelia 5368 ct.; Marcel Rouyer 7494 ct.; Hadley 30196 ct.;1 Claudius Pernet 72121 ct.; Columbia 56 148 ct.; Butterfly 6498 ct.Mac Keiler 56109 ct.; Wilh. Kordes 2550 ct.; v. Rossem 65 ct.; Mme Jules Bouché 4060 ct. Rosalandia 6075 ct.; Orleans 61120 ct. Diversen: Chrysanthemum, grootbl. per bloem 1424 ct.; Chrysanthemum (tros) p« bos 20—28 ct. ROTTERDAM, 28 Oct. Veemarkt. Aange voerd 474 vette runderen, 190 vette kalveren 1249 schapen of lammerpn, 1277 varkens. Koeien 48—50, 414-4, 27—32 Osspn 45 82 1/2, 67 1/272 1/2, 6560; schapen 30—35; lammeren 20—25; varkens 36—37. 3—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3