T. DEN DULK DUINOORD Ne. 16 tandheelkunde UIT DE OMSTREKEN. katwijk aan zee. VAN BEELEN's UIT DE RIJNSTREEK. AALSHEER. De arbeider S., wien Maandag door den gemeente-opzichter op staanden voet ont- ,]ag was gegeven, is Donderdagmorgen weer jn dienst getreden. Bovenstaande ontslag kwestie, waarbij een werkman, nadat hjj ruim 10 jaren in dienst der gemeente was geweest, na een woordenwisseling met den opzichter, plotseling werd ontslagen, heett kier heel wat stof opgejaagd. Het gevolg js geweest, dat B. en W. en de Comm. voor Gemeentewerken Woensdagmiddag en -avond in spoedvergadering zijn bijeen geweest en verschillende personen hebben gehoord, met het resultaat, dat S. weer is aangesteld ge worden. De baggerman B., wien loonsver laging rou worden gegeven en den arbeid neerlegde, werd eveneens weer tegen hot geregeld verdiend loon aangesteld. HILLEGOM. Bnigeilijke Stand. Bevallen: L. der Nederlandvan der Niet d. A .M. SchramaEichmann, z. F. van Braam—Prikkel, d. Ondertrouwd: W. van Opzeeland en M. M. tan Houten. H. C. Mink en S. J. van der putten. G. van Riemsdijk en J. C. W. de Koning. Getrouwd: G. M. Noordermeer en E. van Tol. Overleden: P. W. van der Hulst, m. 71 j. Vanwege de afdeeling Hillegom van den Ned. Prot.-Bond zal dr. C. E. Hooy- Icaaa uit Rotterdam een lezing met licht beelden in de Nutszaal houden op Woens dagavond a.s. Het onderwerp isDe hel den der Kerkhervorming. Een dameskoor lal liederen zingen. De afdeeling Hillegom van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling heeft een programma voor den winter samengesteld, bestaande uit 15 avonden Als sprekerB zul len o.m. optreden: B. W. Binnendijk, D. J. A. Westerveld, J. H. Schaper, J. Hartog, J. Grimm, Mej. M. Lansen, Mevrouw Miede- ma—Zondervan, K. ter Laan, F. van Meurs, Mevrouw Gogh- Wibaut, ds. A. van der Heiden, P. Voogd, Mevrouw H. Roland Holst. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Srjtja, d.v. A. D. Paap én A- Mejjvogel Pieter, z.v. A. D. Paap en A. Msjvogel Gijsje, d.v. G. van Duiju en A. van Rhijn Petronella Gerarda, d.v. G. P.emmelzwaal en P. Hoek Anna Cornelia Maria ,d.v. J. J. Sejjsener en M. M. Wouters Margaretha, d.v. J. C. Zuijderduijn en A. ran Duijn Cornelia, d.v. C. van Beelen en J. Ros Jan, z.v. J. Hoek en L. van Rijn. Gehuwd: A. Th. Bokslag en E. M. Geiib B. M. Pon en C. C. Parlevliet P. de Jong en J. van Duijvenbode J. Durieux en B. van Duijvenbode C. van Beelen en C. van Duijn. Overleden: Maria Jaeoba Barnhoorn, oud 29 j., d.v. A. Barnhoorn en A. Spaander man Lijdiea van der Beot, ond 1 mnd., ö.v. J. van der Bent en N. Zwaan Antje Haasnoot ,oud 26 j., d.v. C. Haasnoot en D. van der Meg Clasina van Duiven voorde, oud 37 j., gehuwd met J. Hoek Cornelis Hoek, oud 4 j., z.v. J. Hoek en G. Snjjders. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De aanvoer van bloemkool neemt, dank rij het betere weer, steeds toe. Gehoopt sordt dat zulks nog een tweetal weken zal blijven doorgaan, waardoor de vrees voor nachtvorst_ dan wel wjjken zal. Die grootere aanvoer deed den prijs echter aanmerkelijk dalen .zoodat thans b.v. van f. 11,tot i 15,40 betaald werd. En deze hoogste prijs werd pas verkregen bij het ailoopen der vei ling. Aardappelen komen weinig meer. De mooie zandaardappelen worden nog vastge houden, in de hoop op betere prjjzan. De han del is tamelijk ving. KATWIJK AAN ZEE. Eiken Maandag en Woensdag houdt HARTOGS Spreekuur van 10-4 uur VOORSTRAAT 4 b. d. Boulevard. Tarief: Kunsttanden vanaf f 2.pijnloos bekken inbegrepen Plombeeren v.af f 2.50 Vernieuwen van oude gebitten óil lijk Schriftelijke garantie. 10287 KATWIJK AAN ZEE. Volgens opgave aan het Arbeidsbureau ^aren werkloos: 3 arbeiders, 1 straatmaker 1 grondwerker, tezamen 5 personen. Van het Nijmeegsche Bagger- en Aan nemersbedrijf is een geladen zandbak in Eijnlandsch kanaal gezonken. Om deze weer boven water te krijgen moest eeD drijvende bok en zandzuiger van Amsterdam komen, om het vaartuig van het zand te ontlasten en het daarna weer aan e °PPervlakte te brengen. Electrische Brood-, Koek en Banketbakkerij Telefoon 214 10273 Een Radio koopen is goed Een goede Radio koopen is beter. Een H. en C. Radio koopen is het beste. Vraagt nog heden prijs en conditiën bij W. A. GOUW 10202 Voorstraat 64-66, Katwijk a. Zee Daar deze werkzaamheden hier niet da gelijks voorkomen, heeft een en ander nog al de belangstelling van het publiek. Gevonden voorwerpen, waaromtrent eiken werkdag inlichtingen te verkrijgen zijn bij de politie: een portemonnaie inhou dend ruim zes gulden, een motorhand schoen, een klos wit garen en een koperen pondsgewicht. Het bestuur van de Katwijksche Red dingsbrigade heeft besloten dat de cursus „Eerste hulp bij ongelukken" voor de elf oud-leerlingen die het eerste diploma heb ben behaald, gehouden zal worden begin November a.s. en voor de overige leden die wenschen deel te nemen aan den nieuwen cursus, begin Januari 1929. Tevens werd besloten, dat er acht leden der brigade den zwemcursus te 's Graven- hage voor het verkrijgen van een diploma zwemmen zullen volgen. De lessen voor „droogzwemmen" zullen ook zoo spoedig mogelijk aanvangen. PIANO- en 0RGELHANDEL Katwijk aan Zee - 10273 Door directen import uit le klas Buitenlandsche Fabr. zijn wij in staat het BESTE te leveren tegen den LAAGSTEN PRIJS LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Petrus, z. van Th. Wassenaar en Ch. Hoogkamer Willem Leonardus, z. van A. y. Dijk en van L. H v. d. Velde Willem, z. van G. van Helden en van J. Burgers Jacob Cor nelis, z. van B. Klijn en P. de Koning Antonie, z. van A. van Es en J. van Mars bergen Gerritje Barbara, Johanna, d. van P. Huis en van G. E. v. Nieuwkoop Walter, z. van G. C. Segers en van E. W.. Hoogerheide Marlinus, z. van M. Schoone en S. v. d. Klauw Johanna, Maria, d. van Slobbe en van J. de Vries Johanna Maria, d. van A. J. Schrama en B. J. Th v. Koppen Pieter Jacob Jan, z. van C. Gastelaars en van K. Klok Willem David, z. van A. R Kuiper en A P. van Wijck. Ondertrouwd: W. J. v. d. Lans en W. J. v. d. Slot Js. W. v. Velsen en M. H. Koek J. W. Tulen en A. v. d. Maden Gehuwd: L. J de Jeu en A. J. v. d Lans. Overleden: Andries Verduijn, wed. van C. A. M. Carsjens oud 82 jaar. Pluimveevereeniging. Donderdagavond werd onder voorzitter schap van den heer W. F. Daudey een ver gadering gehouden van de Pluiinvee-ver- eeniging Lisse en Omstreken. Na voorlezing der notulen werden eenige nieuwe leden geïnstalleerd en het voorloo- pig programma der te houden tentoonstelling voorgelezen. Door veredeling van rassen, moesten van verschillende rassen jong en oud worden toegevoegd. Een woord van dank werd gebracht aan de schenkers der verschillende prijzen voor de tentoonstelling en aan hen die steeds moeite deden om deze aan te vragen. Medegedeeld zij, dat zich onder de prij zen een gouden medaille van de gemeente Lisse, alsmede verscheidene bekers, lauwer kransen, enz. bevinden. Hieruit blijkt vol doende dat de pluimveevereeniging de volle sympathie van de bevolking alhier heeft. De prijzen zullen op verschillende plaat sen, ook buiten Lisse tentoongesteld wor den. Na een woord van dank voor de trouwe opkomst, sloot de voorzitter de vergadering. Donderdagavond hield de Jongelings- vereeniging op Chr. Gerei Grondslag haar eerste openbare bijeenkomst in de Chr.' Ger. Kerk alhier. Als spreker trad op ds. van der Molen al hier. met het onderwerp Gen. 25 29 „Laat mij eens van dat roode slorpen, van dat rqode daar". Spreker wijdde dit onderwerp speciaal aan het 121/2-jarig bestaan der Jong. Ver. en gaf in dit onderwerp een over zicht van het verleden, heden en toekomst der vereeniging. terwijl hij opwekte tot ge regeld Schriftonderzoek. Velen hebben genoten en gingen voldaan over de leerzame rede huiswaarts. 3EGSTGEEST. Raadsagenda. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 30 October des avonds 7 uur. Agenda- Ingezonden stukken; Wijziging pensioengrondslag veldwachter v. d. Aar; Aanvrage subsidie Chr. H. B. S. te Leiden. Benoeming personeel vervolgonderwijs aan de Morsch: Vaststelling kohier vervolg onderwijs 1928; Vaststelling begrooting '28: Verzoek A Lannens om dispensatie van art. 35 der Bouwverordening. SASSENHEIM. Teraardebestelling C. Postnmus. Zooals we reeds gemeld hebben, werd gisteren het stoffelijk overschot van den chef-veldwachter Postumus ter aarde be steld. Aan de groeve trad als eerste spreker naar voren de Burgemeester, die zeide dat de buitengewoon groote schare die hier aanwezig is, meer zegt, dan hij zal kunnen uiten. Hij herinnert aan de spreuk: ,,Van de dooden niets dan goeds en dat geldt ook hier. Wanneer Postumus enkele kleine men- 6chelijke fouten gehad mocht hebben, dan vergeeft hij hem die gaarne. Bijna 25 jaar heeft hij onze burgers naar zijn beste ver mogen gediend; gematigd maar toch posi tief in zijp optreden. Ook in andere ge meenten was hij een goede bekende. Hij was een goed voorbeeld voor zijn collega's. Hij ruste in vrede. Namens den gemeenteraad, secretaris en ambtenaren en werklieden, spreekt hij nog een enkel woord Uit de bloemen spreekt een zeer groote waardeering van den Raad. In verband hiermede deelt hij mede dat weth. Warnaar wegens ernstige omstandig heden verhinderd is. Hij stelt den werklie den Postumus tot voorbeeld. Dr. le Grand spreekt namens het Groene Kruis, 21 jaar lang heeft Postumus ge zorgd, dat alles gereed was om te vergade ren. Persoonlijk dankt hij hem voor de wel willendheid waarmede hij alles in orde maakte en den weg effende. Hij roemt zijn groote tact. om als politieman op te treden. Ds. Krijkamp spreekt een woord van troost tot de familie. Tot de omstanders zegt hij dat uit dit sterfgeval valt te lee- ren, dat de dood ook ons plotseling kan overvallen. Hiermede was de droeve plechtigheid ge ëindigd en diep onder den indruk verliet men den doodenakker. De' bazar ten bate van de Chr. Fröbel school behoort alweer tot het verleden. Over weinig bezoek heeft men in het geheel niet te klagen. Er was enorm veel belangstelling en de kooplust liet ook niets.te wenschen over. De pop en kinderwagen werd niet ge raden, zoodat ze verloot werden. De prijs- winner stond zijn prijs weder af en voor de tweede maal werd een en ander verloot, en bracht zoodoende ongeveer f. 80 op. De bruto ontvangst van muziekavond en bazar bedraagt f. 2600. WARMOND. Autotocht voor ouden van dagen. Het groote enthousiasme der ouden van dagen in de omliggende plaatsen, wien een autotochtje werd aangeboden heeft eenige heeren het plan doen opvatten ook onze oudjes een gezamenlijk auto-tochtje aan te bieden. Te hopen is he| dat het weder zal mede werken om den tocht- te doen slagen. Verscheidene auto-bezitters hebben reeds hun auto's beschikbaar gesteld. Zij die deel wenschen te nemen aan den tocht kunnen zich op Zaterdag 3 November opgeven bij de heeren Alb. Oudshoorn en Nic. Kieken die dan zoo gewenscht verdere inlichtingen zullen verschaffen. ten, geen Kinderwetwetgeving, geen be scherming van de openbare zedelijkheid. Toen geen gelijkstelling van het Openbaar en Bijzonder Onderwijs en wanneer wij thans de huidige arbeidstoestanden verge lijken bij die van voor 25 jaar en wij zien in bijna alle plaatsen scholen voor middel zoowel als hooger-onderwijs, nu Tilburg, na Rotterdam zijn R. K. Handelshoogeschool verkreeg en als kroon op het werk de R.K. Universiteit te Nijmegen werd gesticht, bestaat alleszins reden tot dankbaarheid voor het werk, in die 25 jaar verricht. Wanneer wij ons afvragen is dal nu werk, dan antwoord spreker, dat alleen door de samenwerking van de Christelijke partijen dit grootsche werk is gewrocht en daarom kan spreker niet anders dan hopen en bid den, dat in de naaste toekomst die samen werking weder spoedig in zijn ouden glorie- vollen toestand moge wederkeeren, tot heil van den lande. Het einde van het eerste gedeelte van zijn rede besloot spreker met er op te wijzen dat Nederland, wat arbeidswetgeving aangaat, in Europa vooraan staat Na een kleine pauze ving spreker aan met een korte beschouwing te geven van 't werk, wat den R.-K. Kiesvereenigingen te wachten staat. De laatste 2*/a jaar zijn, wat samenstel ling van het Ministerie betreft, minder aan genaam geweest voor den R.-K. kiezer. Spre ker is echter van meening, dat spoeidg we der een algeheel herstel van de coalitie ver- wracht mag worden. Spreker vergelijkt dit herstel met een zieke, die na zijn genezing eerst dan zijn gezondheid op de juiste waarde schat. Ook haait spreker aan de meening van Mgr. Aengenent op den Katholiekendag te Maastricht geuit, dat alleen algeheel© samenwerking der Christelijke partijen den grondslag kan zijn voor een bloeiend leven van den Nederlandschen Staat, dat alleen kan opbouwend werken. Ook hier te landemoeten wij waken waken tegen den sterken was van het com munisme, waartegenover ieder Roomsck Katholiek stelling neemt. Een opsomming van het R.-K. program is rier nu niet op zijn plaats, doch spreker toont aan en zet uiteen, dat zelfs verkrij ging en tot standbrenging van de voor naamste punten van dit program niet mo gelijk zouden zijn, dan na herstel van de Coalitie. WanneeT nu alle kiezers doordrongen zijn van de feiten door spreker aangetoond, dan moet de uitslag der aanstaande ver kiezingen bekroond worden, met de regee- ring van het Nederlandsche volk door een Christelijk kabinet. Na opwekking tot krachtige actie en propaganda eindigde spreker zijne, herhaal delijk door applaus onderbroken rede. De voorzitter nu het woord nemende bracht den begaafden en eminenten spreker dank voor zijn gloedvolle woorden, de vooruit gang uitsprekende, dat zijn rede vele vruch ten zou dragen. Nadat door alle aanwezigen 9taande het „Aan U, o Koning der Eeuwen" wa9 ge zongen werd de vergadering gesloten. WASSENAAR. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren Best, van den Bijl en Scheerder werden herkozen. Hierna volgden de be noeming door den voorzitter van de com missie lot inspectie van het nvteriaal. Hiervoor werden aangewezen Zuster Han sen benevens de heeren F. Sneeuw en J van Vliet. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Vrijdagmiddag pl.m. halfeen kwam de bakkersknecht van L. met zijn rijwiel met de auto van den vrachtrijder B. in de Van Mandersloostraat zoodanig in botsing, dat het voorwiel van zijn karretje geheel en al werd vernield. Behoudens den schrik kwam L. er zelf goed af. Voorts werd ook in de smalle Bruggestraat door een achteruitrij dende auto nog een rijwiel vernield. Gevonden voorwerpen: 1 zwarte fiets pomp, 1 ijzeren roeiboot, 1 paarlen ketting, 1 overjas, 1 br. lederen handtaschje m. in houd, 1 br. portemonnaie, 1 schipperahaak, 1 belastingplaatje in étui, 1 zwarte porte monnaie m. inhoud. Inlichtingen aan het politiebureau Julianastraat Met ingang van deze week wordt de groenteveiling wederom om 2 weken per week gehouden en wel op Maandag en Vrijdag. Naar wij vernemen wordt op 15 en 16 Nov. a.s. ten bate van den Geref. eZn- dingsbond door de afdeeling Alphen c.a. een bazaar gehouden in het verenigings gebouw Julianastraat naast de Ned. Herv, Kerk. Bij den winkelier P. L. in de Van MandersJoo&traat bleef een heerenrijwiel onbeheerd staan. Inlichtingen hieromtrent worden verstrekt aan het politiebureau Ju lianastraat. Onze plaatsgenoot C. B. kwam Vrij dagmiddag toen hij met zijn motorrijwiel langs den Steekterweg voor een wagen wil de uitwijken op vrij ernstige wijze in bot sing met een tweetal wielrijders. Allen, tuimelden dientengevolge over de straat en bekwamen min of meer ernstige ontvellin gen. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan het met te gTOote snelheid rijden door den motorrijder. Mej. G. W. Huisman alhier komt als no. 2 en als no. 1 voor op een voordracht van B. en W. van Den Haag aan den raad dier gemeente ter benoeming van een on derwijs aan de O. L. school, de Vlieger- straat 28, aldaar. BOSKOOP. Het 6-jarig dochtertje van den heer v. d. S., had het ongeluk om aan de Burg.- Colijn&traat onder een met paard bespan nen wagen te geraken, met gevolg dat een, der wielen over het been ging, waardoor dat lichaamsdeel werd gebroken. Het kind is ter verpleging naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Naar wij vernemen, heeft de Midden- standsvereeniging afd. Boskoop, in haar j.l. gehouden vergadering besloten, om in samenwerking met de R.-W. vereeniging ,,Dc Hanze" een winkelweek te organisee- ren, en wel op hetzelfde tijdstip ala het vorige jaar.- AZERSWOUDE. Raadsagenda. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 30 October a.s., des voormiddags te 10 uren. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Behandeling en vaststelling begrooling der gemeente voor 1929. 3. Behandeling en vaststelling begrooting waterleidingbedrijf voor 1929. 4. Vaststelling vergoeding bedoeld in arti kel 101 Lager Onderwijswet van de bijzon dere scholen over 1926. Herdenkingsavond Jong. Ver. op G. G. Donderdagavond werd in de Consistorie der Geref. eKrk alhier een herdenkingsavond gehouden van het 40-jarig bestaan van den Nederl. Bond van Jongel. Ver. op Geref. Grondslag. De voorzitter liet zingen, ging voor in ge bed, las een gedeelte der H. Schrift, sprak hierop een kort, doch krachtig openingswoord en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Hierna werd een begin gemaakt met het program. De voorzitter gaf nu het woord aan den eerevoorzitter van de vereeniging, Jac. Bol, die een historisch overzicht gaf van het ontstaan, het oprichten en den bloei van den Bond. God gaf ons hierin zijn zegen. Spr. toonde aan hoe heerlijk het is te mogen ge nieten en te jubileeren met een Bond van Geref. Jongelingen. De oprichting geschiedde 25 October 1888. Het begon als een mosterd zaadje, doch het was gelegd in een vrucht baren grond en groeide tot een boom. Na dit overzicht werden staande 2 cou pletten van het bondslied gezongen. Nu volgde een voordracht van den heer D. Hassepas „De Schipbreuk". Daarna werd een korte pauze gehouden, waarin aan alle aanwezigen koffie werd ver strekt. Hierna voerde de voorz. ons in ge dachten terug tot de vroegere bondsdagen, waarbij spreker liet zien hoe goed het was als vrienden niet alleen de vereeniging maar ook de Bondsdagen bezochten. Hij bracht ons in gedachten naar dien bondsdag van 1918, toen het handelde over de vraag: moet onze Bond Staatsubsidie aannemen, ja of neen? En toen klonk het heftig optreden van alle echte jongelingen niet aannemenl Veel werd gedaan om onzen Bond in stand te houden, hetwelk ook gelukt is zonder sub sidie dóch alleen met oGds zagen. Achtereenvolgens werd nog het woord ge voerd of voorgedragen door de heeren L. van Veen. K. van Aalst, II. Pels, A. en J. Vreug- denhil en H. Bol, waarna de eere-voorzitter den voorzitter van Philadelphia dankte voor de goede leiding aan dezen avond gegeven. Na het zingen van Psalm 103 1 werd de vergadering met dankgebed gesloten. a-2 Herdenkingsavond 25-jarig bestaan R.K. Kiesvexeeniging „Kiesrecht is Kiesplicht". De groote zaal van de „Stad Rome" was tot in alle hoeken gevuld, toen te acht uur de voorzitter van bovengenoemde vereeniging de heer H. C. A. M. Schölvinck de vergade ring opende met een woord van welkom en dank voor de groote opkomst. Speciaal richtte hij zich tot de genoodigden, onder wie wij opmerkten de heeren Bulten, lid der 2de Kamer; Bader, lid Ged. Staten: Gouverneur, voorz. Kamer Centrale Kieskring Leiden, burgemeester Schölvinck, mgr. Taskin, pro fessoren Seminarie en Pastoor Oudejans en in het bijzonder tot den feestredenaar van dezen avond mr. A. Baron van Wijnbergen, lid van de Tweede Kamer, dien hij den man noemde van de gelijkstelling van het bijzon der onderwijs. Met een enkel woord herdacht spr. den heer W. H. Heemskerk, den korte lings overleden wethouder van deze ge meente, een man, die uitmuntte in eenvoud en rechtschapenheid. Ten slotte bracht spr. een woord van dank en hulde aan den heer G. W. Koppers, secre taris der jubileerende vereeniging, die vanaf de oprichting deze veel omvattende taak met ijver en nauwgezetheid had vervuld. Onder leiding van den directeur C. Dik werd op uitmuntende wijze een 6-tal zang nummers door de afd. zang van St. Mathias ten gehoore gebracht, waarna door den se cretaris de notulen van de oprichtingsver gadering dato 15 Aug. 1903 werden voorge lezen. Dat deze een interessant beeld vorm den van de verandering in tijden, laat zich indenken. Oorspronkelijk opgericht met 60 leden, telt de vereeniging thans 650. Onder de ingekomen stukken noemen wij felicitaties van plaatselijke vereenigingen en een schrijven van de Kamer-Centrale te Leiden, waarin dank en hulde werd ge bracht voor de groote opbrengst van de al hier gehouden collecte ten bate van het Schaepmanfonds. een totaal opbrengst van f 790, gemiddeld f. 1.11 per kiezer, waar door Warmond aan de spits kwam te staan en als voorbeeld werd gesteld voor alle kiesvereenigingen hier te lande. Hierna betrad de spreker van dezen avond het podium tot het houden van zijne feest rede, getiteld: Na 25 jaar. Spreker begon met een woord van hulde aan Warmond's Kiesvereeniging. Zoo ooit (aldus spreker) een uitnoodiging hem aan genaam was dan was het deze Wanneer hij Warmond hoort noemen dan denkt hij aan de groote mannen uit de partij, zooals Mgr. Aengenent, Mgr. Taskin en prof. Broese. Teruggaande tot 25 jaar zet spreker in het kort uiteen, hoe de toestand toen was Dr. Schaapman ïuisl overleden, kabi net Kuyper aan het bewind, de spoorweg staking met zijn gevolgen pas achter den rug. Een vergelijking met den toestand van toen en heden stemt tot groote dankbaar heid Toen bestonden geen wettelijke rege lingen op den arbeid, geen invaliditeitswet Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Grimbergen en W. C. Pemnaarts A. J. van de Wijgert en J. P. Koebergen J. van den Broek en J. E. Haagen. Geboren: Elizabeth Martha Henrietta, d. van W. J. Leydens en P. B. Jongsma Henricus Paul us Gerha/rdus, z. van H. G. Hol (kamp en G. M. van Herk. Overleden: Neeltje Vis, vr. van J. Haak man 7 j. Alida van Lindt, wed. van A. P. Moon9, 74 j. Jantien Jaantje de Wijs, wed. van H. Doesburg, 73 j. Bij de arbeidsbemiddeling 9taan inge schreven 11 grondwerkers. 7 lo9se werklie den, 1 bakker. 1 chauffeur, 2 metselaars, 2 schilders. 1 elc-fctricien-instrumentraaker. De heer F. W. F. Hunger alhier is be stemd voor uitzending naar Ned.-Indiö als administratief ambtenaar bij het Binnen- landsch Bestuur. ALPHEN. Luther-film. Voor den Christ. Nat. Werkmansbond, afd. Alphen a. d. Rijn, werd Vrijdagavond in een overvolle zaal der Martha-slichting bovengenoemde film vertoond. Na het zin gen door de aanwezigen van: „Een vaste burcht is onze God", opende ds. J. de Bruin dezen avond met een korte inleiding. Onder groote aandacht werd deze schit terende film door de aanwezigen gevolgd, jammer dat de toelichting voor de meesten onverstaanbaar was. Na de vertooning eindigde ds. Johs. Ste- houwer met een kort woord van dank tot de aanwezigen, den werkmansbond en het bestuur der Martha-slichting voor het af staan der zaal. Als slot zongen de aanwezigen nog Ps. 75 11, voorafgegaan door gebed van d9. Stehouwer. Groene Kruis. Het Groene Kruis hield Vrijdagavond in het Wijkgebouw een slecht bezochte leden vergadering. De bijeenkomst werd door den voorzitter op de gebruikelijke wijze geopend, waarna werd aangevangen met de behan deling van den Beschrijvingsbrief. De af deeling besloto adhasie te betuigen aan het voorstel tot benoeming van vier leden van het hoofdbestuur n.l. de heeren dr M. J. Horst te Leiden dr. D. J, Ramberg te Hendrik-Ido, Ambacht; H. Nieuwen- huysen te Zegwaart en Jhs. P. v. Wolf- ramsdorff te Den Haag. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Rotterdam werden benoemd Mej. van Erk en zuster Hansen; tot plaats vervangers de heeren Best en van den Bijl. De begrooting over 1929 geraamd aan inkomsten en uitgaven op f. 3490 werd on veranderd goedgekeurd.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7