Watzie ik daar iemand die nog geen CHIEF WHIP rookt? AGENDA. MUZIEK. BUITENLAND. Zaterdag. De Harmonie: Alg. Verg. van Aandeelhou ders N V. Gahen's Kleedingmij. in liquidatie 4uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfzeven nam. Leger des Heils (Langebrug 4): Samen komsten te 10 uur voorra. en halfvier en halfacht nam. Leidsche Schouwburg: Het Schouwtoo- neel „Eva Bonheur"; 8 uur nam. Ned. Leger des Heils (Beestenmarkt 34) 10, 3'/j en 8 uur: Samenkomsten. Stadszaal: Feestuitvoering R.K. Sport- commissie. Nam. halfnegen. Vrije Evang. Gem. (Middelstegracht). 's Morgens en 's avonds bijeenkomsten. Maandag. Leidsche Schouwburg: Vereen. Toon eel. Nora. 8 uur. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. Bieshaar. 8 uur nam. Stadszaal (groot© zaal): Haarlemsche Or- kestvereeniging. Soliste Dzjobs Ising. Nam. 8 uur. Volksgebouw (Heerengracht) Inst. v. Arb. Ontwikkeling, ir. J. W. Albarda, over „De komst van het socialisme"; 8 u. nam. Dinsdag. Gebouw Prediker: ds. K. P. de Groot, Ned. Geref. Pred. te Delft over „Het welge- lukzaligste volk"; 8 u. nam. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Stadszaal: Lezing met lichtb. van pater Hendrichs over het Katholicisme. Nam. half negen. Stadszaal (foyer)Ned. Chr. Reisver. afd. Leiden. Spr. de heer Joh. Koning, over Indië. 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e( Gemeentczaal) Propaganda-avond van den Ned. Chr. Vrou wenbond. Halfacht nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater"Stationsweg: Bioscoop- en Variëtê-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. '9 Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat; Bioscoop- en Variuté-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags famiiiematinee. Do avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 Oct. tot on met Zondag 28 Oct waargenomen dooi de apotheken der II.H. G. H. Blanken. Hooge woerd 171, telef. 602 en D. J. v. Driesum, Mare 70. telcf. 406. Do geneeskundige Zondagsdienst wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmor gen 8 uur waargenomen door de doctoren .De Graaff, Jasperse, Kist, Poortman en Seret. Te Oe.gstgoe.st wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De Oegstgeestsche apotheek, de Kera- penaorstraat 4, tel. 27-1 is dag en nacht geopend. RECLAME. AMSTERDANISCHE Prima Brandstof VERZEGELDE ZAKKEN ANTHRACIET-MIJ. Heerensingel 34-35,Tel.l523 A'dam Hilversum Bussum Haarlem 9743 Namens de kascommissie verklaarde de heer Kruijt de boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden, waarop de penning meester werd gedechargeerd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden, de heeren O. S. Knottnerus en D. van Lith werden herko zen, terwijl in de vacature-H. J. Planjer werd voorzien door de verkiezing van den heer P. J. J. van Weerlee. Tot kasnazieners werden benoemd de hee ren J. Zitman, G. S. de Haan en W. Ouds hoorn Jr. Door het bestuur werd ten slotte voorge steld om van de rente van het in 1910 door de oud-leerlingen gestichte Fonds f.50 af te nemen en te overhandigen aan het bestuur van Mathesis. Hierna ontspon zich nog eenige discussie over de te voeren propaganda voor het aan werven van nieuwe leden. In een volgende bestuursvergadering zal het bestuur de plannen hiertoe in elkaar zetten. Na rondvraag volgde sluiting der verga dering. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST TE LEIDEN. Aan de 218e vergadering van bovenge noemde vereeniging ging vooral een kunst beschouwing van een pracht-collectie Zwit- sersohe Alphen-panorama's. De voorzitter,- de heer J. A. Verhoog, opende met een hartelijk welkomstwoord deze eerste dei serie winterbijeenkomsten cn deelde mede, wat de leden en intro- ducées in de komende maanden geboden zal worden. Speciaal werd gewezen op een ar tikel in het reglement dat zegt: Zij die reeds tweemaal zijn geïntroduceerd worden niet meer toegelaten, tenzij toetreding als lid of donateur volgt. Dit geldt natuurlijk niet voor d* dames. Nadat de notulen waren goedgekeurd, was het woord aan den spreker voor dezen avond, den heer J. A. Christiaanse, die tot onderwerp had gekozen: „Het Berner-Oberland en Wallis". Spreker wees er op, dat het nu reeds 9 jaren geleden was, dat hij zijn eerste be zoek bracht aan Zwitserland. Zwitserland met zijn blauw-groene meren, zijn rotsen, zijn gletschers, zijn bruischende beken en schuimende watervallen. Denkt men alles van Zwitserland gezien te hebben, dan komt men tot de conclusie dat men het nog pas ten deele heeft kunnen aanschou wen. Daarom wist spreker nu ook dat hij Goethe kan nazeggen: „Mij is het een troost dat ik een land ken, zooals Zwitser land, want nu moge het mij gaan zooals het wil, altijd toch zal ik een toevluchts oord hebben." Dat land met zijn groote tegenstellingen, met zijn ongeëvenaarde schoonheid bezit, duizende meters hoog, plekken, waar ds Stilte, waar de Eenzaamheid heerscheresse is en waar 's menschen warrende gedach ten tot rust komen. Het is dan ook geen wonder dat de heer Christiaanse als bij zonder gcvoelsmensch, tolken jare weder om zijn vacantie doorbrengt daar in dat land van eeuwig schoone mistiek. Wanneer men des avonds om 5 uur met den nachttrein van hier vertrekt, dan kan men in den namiddag van den volgenden dag nog met de Jungfran-Bahn omhoog gaan en den avond en nacht reeds door brengen te midden van de ijs- en sneeuw- wereld in het hoogst ge-legen berghotel van Europa, dat daar op het Jungfraujoch op een hoogte van ruim 3400 meter met veel comfort is ingericht. Zóó snel reizen wij echter niet met spre ker; er wordt behoorlijk tijd voor genomen en daarom gaat de reis over Bern naar Thun, waar we den trein verlaten om onze tocht per boot over het Thunermeer te vervolgen. Zoo werd na een heerlijke tocht Inter laken bereikt, de stad tusschen de Thuner- en Brienzorzee, zoo schilderachtig gelegen met. op den achtergrond do Jungfrau. Steeds verder voerde de spr., aldus schrijft ons de heer Fred. A. Wempe Sr., door het prachtige Zwitserland. Van 't Joch ging het terug en na een schitterenden tocht door het Engstligendal werd Adelboden bereikt. Na eenigen tijd in deze lieflijke omgeving vertoeft te heb ben, ging het naar de Gemmipas, waar de schaapherder rustig zijn schaapjes weidt op de hellingen der Gemmi. Voor liefhebbers van dieren gaven de foto's hier bijzonder veel schoons to zien; trouwens, de reis die gemaakt werd door Wallis was inderdaad allerbekoorlijkst. Was het om de toehoorders even te doen nagenieten, dat spreker een kwartiertje pausseerde, of was het om lien voor t-e be reiden op de slot-apotheose Doch in eik- geval na de pauze, toen spreker de aan wezigen geleidde over den Simplon. den I ouden hejvweg van Napoleon, waa het na- I tuiirschoon nog aangrijpender. Aletschhom. j Finsteraarhorn en den grooten Aletsehglet- j scher. Dat spreker niet alleen zeer mooi kan vertellen van zijn reizen, doch ook een stoer bergbeklimmer is. bewezen de opna- I men van den tocht over dien gevaarlijken gletscher, die lichamelijk zeer hooge eisehen stelt. Voort gaat het steeds over die machtige ijs-zee naar het Jungfraujoch en toen dat bereikt was en het gezelschap door den gids was gecomplimenteerd voor de presta tie, was daar toch óók voor de reizigers de voldoening het Joch bereikt te hebben, zonder de tandradbaan. En zoo nadert het einde van de reis, doch welk een einde 1 Dat was wel het mooiste bewaren tot het laatste, want voet voor voet volgden de talrijk aanwezigen dames en heeren, den spreker bij de beklimming vwa de Jungfrau en angstwekkend was het, die 6toerc berg- beklimmers te zien stijgen tegen loodrechte ijswanden om dan eindelijk, nagenoeg aan i den top van den reis, neer te blikken op j de wereld daar ver beneden. En toen dan de laatste prachtopname j verdwenen was en de explicateur zweeg, - was het de heer J. A. Verhoog die als tolk van de aanwezigen den heer Christiaanse bijzonder dankte, dat hij de leden en in troduces van ..Bouwkunst" zoo had doen genieten van zijn jongste reis naar de prachtige Berner Alpen. Een warm applaus viel spreker ten deel. Na afdoening van enkele huishoudelijke j zaken sloot de voorzitter deze vergadering. IBSEN's „NORA". Naar wg vernemen zal ds. P. D. Tjalsma morgenochtend in de Remonstr. Kerk al hier, naar aanleiding van het Maandag hier ter stede te spelen tooneelstuk „Nora" van Henrie Ibsen, zijn preek wjjden aan „het huwelgk". DE BIOSCOPEN. De Paramountfilm „Chang" die deze week een der groote attracties van het ook als geheel uitstekende programma in het Trianon-Theater vormt mag zonder eenigen twijfel een buitengewone rolprent worden genoemd. Het zijn geen menschen. geen acteurs en actrices die deze film tot iets heel buitengewoons maken, geen meester lijke regie is hel hier. die boeit. Alle eer van dit filmwerk tot iets monu mentaals, iels onvergetelijks te hebben ge maakt. komt den operateurs toe die deze film, waarin alle mogelijke dieren die in de wildernis leven, in hun element zijn verschalkt, hebben gemaakt tot een phe- nomenaal geheel, een film zooals wij er nooit tevoren een zagen. Chang is' geen sensatiefilm in den zin zooals men dat van een rolprent verwacht. Geen liefde, geen scènes die spannend zijn doordat men zit te wachten op de ontknooping van een ingewikkelde intrigue. Maar spel dat geboden wordt door het gewone leven van de dieren der wildernis, dat eveneens sen sationeel en aangrijpend is, al is het sen satie van een geheel andore soort. De ac teurs in deze film die onbewust den film operateur onschatbare diensten bewezen zien wij in hun element. En wij zien hoe zij een plaag zijn der bewoners van het woeste gebied waarin zij in hun holen wonen, om die slechts le verlaten als zij hongerig zijn en op zoek naar prooi gaan, die zij hetzij in den vorm van menschen- vleesch dan wel iri den vorm van het vleesch van zwakkere dieren gewoonlijk door laffe sluwheid trachten te bemeeste- ron. Prachtig is ook de wijze waarop deze film ons laat zien hoe men op jacht gaat tegen de tijgers en luipaarden. En de drijf jacht op de groote kudde olifanten die wij tot besluit van de film Chang te zien krij gen is alleen reeds een gang naar het Trianon-Theater waard. Chang is te be schouwen als een meesterwerk der film fotografie en wie deze rolprent gezien heeft, beseft eerst recht welke vroeger onbekende mogelijkheden de filmtechniek voor ons ontsloten heeft. Paramount mag zich ge lukkig achten met dit superieure werk. In de pauze laat het Trianon-orkest zich op het tooneel hooren. En met succes. Een succes dat vooral wel den eersten violist en den fluitist geldt. De film „Harold op den Eenmanswagen" die na de pauze draait, heeft de uitver kochte zaal gisteravond doen daveren van den lach, die niet van de lucht was, eer de laatste meter film van het doek was verdwenen. Het is een kostelijke, ook door Harold Lloyd's medespelers uitstekend vertolkte film. Zeker een der beste films die wij ooit van Harold Lloyd zagen. Luxor-Theater. Films zonder preten ties overtreffen heel dikwijls de verwach tingen Aldus is het ook gesteld met de hoofdfilm, welke deze week in het Luxor- Thealer wordt vertoond onder den titel: „Haar vier jongens". Het is een geestig verhaal met een belangwekkenden inhoud en een stijgende tragiek, die haar hoogte punt bereikt als de eens zoo levenslustige postbode de tijding komt brengen omtrent den derden zoon, die in den vreeselijken oorlog het leven liet. Het was juist op den dag dat het bericht van den wapenstil stand eindelijk weer eens vreugde bracht in de harten der eenvoudige menschen, daar in het afgelegen Beiersche dorpje Een nieuwe betere toekomst brak aan, en zelfs het oude moedertje, dat nu reeds twee zonen had verloren, voelde zich blij en gelukkig, omdat nu tenminste de derde in de ouderlijke woning zou lerugkeeren! Bloemen werden op tafel gezet, andere voorbereidselen getroffen.... en juist op dat moment kwam het bericht dat ook haar derde jongen op het slagveld het leven had gelaten 1 Gebroken, niet meer in staat te denken of te eten, volgde de eens zoo gelukkige moeder haar lijdensweg, totdat...,: ja, totdat er uit het verre Amerika een brief kwam van den vierden en laatsteh zoon, dat hij daar na hard werken een goede positie had veroverd en in slaat was gezamenlijk met vrouw en kind, het oude onmisbare moedertje een prcltigen ouden dag te bezorgenI En moeder ging, uitgeleide gedaan door half het dorp, na eerst op de schoolbanken te hebben gezeten om het alphabet te leeren, naar hot verre land. om daar na tal van moei lijkheden en avoijluren voor liet eerst' weer rust te vinden in den huiseüjken- kring van den laatste harer zonen! Zelden werd oen film beter gespeeld dan deze, zelden was er meer spanning en mede loven....! Bioscoopbezoekers zullen deze weck in het Luxor hun geld op zeer pret tige wijze kunnen besleden. Voor de pauze wordt vertoond „Zeemansvrouwen", oen verhaal, waarvan de titel eenigermale aan duidelijkheid te wenschen overlaat, terwijl Kees Pruis op het looneel met zeer veel succes zijn dikwijls geestige liedjes zingt. De muziek tenslotte heeft hier een zeer belangrijke verbetering ondergaan. De Directie van het Casino-theater heeft er wel aan gedaan de bezoekers deze \yeek het groote, onvolprezen filmwerk te bren gen „Het is Volbracht", een passiemeditatie in acht deelen. We kunnen hierbij haast niet meer spreken van „film", want wan neer we de vertolking der Christus-geschie denis gadeslaan, is het, alsof we zelf eeuwen terug leefden en worden we diep doordrongen van de innerlijke macht, die uitgaat van den Christus-figuur. Als inleiding zien we het leed en de wan hoop van een man, die geheel levend voor de idee, zijn land van een druk te bevrij den, er toe gekomen is den minister-presi dent te dooden en voor deze misdaad tot de doodstraf veroordeeld is. Als de priester komt om hem troost te brengen, weert hij deze af, zeggende: ..Ik geloof niet meer". Doch als do eenvoudige cipier hem er aan herinnert, dat het Kerstmis is. raakt hij in diep nadenken verzonken. Zijn geheele jeugd komt hem weer voor den geest en dan herinnert hij zich ook hoe zijn moeder hem vertelde van Jezus, en toont hij diep berouw. We krijgen dan het leven en lijden van Christus te zien. waarbij de Christus-figuur op waardige wijze vertolkt wordt. Ook de andere rollen zijn goed verzorgd. In één woord gezegd: een bijzonder mooie film, welke diepen indruk zal maken en goeden invloed /a liebben op ieder, die haar zal zien Het keurige strijkje vertolkte op sublieme wijze o.a Ave Maria, Panis Angelicus, het „Largo" van Handel, ter passende illustratie van de film. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het voorbereidend Ker kelijk examen mej. A. J. Plooy (Leiden); voor propaedeutisch examen godgeleerdheid de heer W v. d. Ven (Culeinborg) en voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer E. O. Goldstein (Den Haag). RECLAME. 10249 Mr. O. E. van Schravendijk. en mr. H J. G d'Ancona, beiden alhier, zijn bestemd voor uitzending naar Nederlandsch-Tndië, resp. als rechterlijk ambtenaar en als admi nistratief ambtenaar bij het Binnenlandsch Bestuur. Tot voorzitter van het Genootschap van Leeraren aan Ned. Gymnasia is be noemd dr. C. de Jong alhier, tot dusver penningmeester. Voor het alhier afgenomen apothekers assistent-examen waren vier candidaten op geroepen. Geslaagd is mej. L. G. Grooters le Emmen. Het lid van den gemeenteraad, de heer Baart, heeft volgend voorstel bij den Raad ingediend: Ondergeteekende stelt voor, aan werk- looze hoofden van gezinnen cn kostwinners, vanaf Zaterdag 27 October 1928 tot en met Maandag 25 Maart 1929 Cokes le verstrek ken tot een hoeveelheid van 1/1 H.L. per week. Gisteravond heeft de algemeen© jaar- lijksche ledenvergadering plaats gehad van het Muziekgezelschap „Orpheus", in do So ciëteit „Musis Sacrum". By de bestuursverkiezing werd het be stuur als volgt gekozen: J. Brouwer, voor zitter; C. J. Helleman, vice-voorzitterSt. Verbeek, secretaris, Kanaalstraat 7; H.du Pon, penningmeester; A. G. Hooger, commis saris-bibliothecaris. De afd-eeling Leiden van de Neder- landsche Filmliga, welke naar men weet onlangs hier ter stede werd opgericht, zal de reeks van hare voorstellingen openen op Dinsdag 30 October a.s. met een voorstelling in hel Casino-theater Hoogewoerd. Do Hollandsche Film Universiteit de „Holfu" mag zich steeds meer jn de be langstelling van het publiek verheugen. Begon zij haar voorstellingen in Leiden met ongeveer 50 ahonué's, thans is dit getal reeds gestegen tot bijna 200. De Directeur van het Postkantoor brengt heb navolgende ter kennis van be langhebbenden Nog steeds is aan een groot aantal wo ningen t© dézer stede geen brievenbus aangebracht; zelfs komt het een enkele maal voor, dat ook een huisbel ontbreekt. Waar aan die woningen moet worden ge wacht, tot iemand de deur opent om de correspondentie in ontvangst te nemen, ontstaat een aanmerkelijke vertraging in de vlotte uitvoering der bestelling, met daarmede gepaard gaande langere duur, waardoor de correspondentie bij verschil lende ingezetenen later wordt ontvangen, dan wanneer bussen aanwezig waren. Aanmerkelijke verbetering zou in deze worden verkregen, wanneer de eigenaren dier woningen bereid werden bevonden alsnog daaraan een bus te doen aanbren gen of indien dit te kostbaar zou zijn een horizontale opening in de huisdeur, breed genoeg om nieuwsbladen en brieven door te laten. Voor woningen, die weliswaar van een bus zijn voorzien, doch eerst door tuinen of over erven bereikt kunnen worden, zou het aanbeveling verdienen, wanneer mede aan het ingangshek een brievenbus werd aan gebracht. De bewoners, voor zoover huurders der bedoelde huizen, worden mitsdien uitge- noodigd het toepassen dezer maatregelen bij de betrokken eigenaren te willen be vorderen. Men verzoekt ons de aandacht te wil len vestigen op de in ons blad van heden opgenomen advertentie betreffende de lezing met lichtbeelden op Dinsdag 30 October a.s. des avonds om 8.30 uur in de groote Stadsgehoorzaal door Pater F. Hen drichs S. J. Deze lezing, die den titei draagt van ..De Stem van Rome's oudste Kerken", is het resultaat van diepgaande studiën ter plaatse. Aan de hand van een honderdtal hoogst interessante lichtbeelden voert do spreker ons langs de oudste kerken van het Rome uit de eerste Christeneeuwen. Het geheel belooft een interessanter en boeienden avond te worden. De danswoede die sinds eenige jaren heerscht op een wijze zooals ze in ons land wellicht nimmer te voren heeft geheerscht, verminderd nog geenszins. Integendeel De j6ugd blijft dansen en de ouderen dansen meer en meer lustig mee. Valt het te ver wonderen dat de dansleeraren het druk hebben en dat hun instituten zich in toe nemend bezoek mogen verheugen? Ook aan het instituut van den heer VV. F. van Wijk aan den Hoogewoerd is dit het ge val. Zijn inrichting was zelfs te klein ge worden om den danslustigen aJle comfort te bieden, dat zij zouden kunnen wenschen Daartoe heeft de heer Van Wijk aangren zend aan de danszaal een prachtigen foyer laten maken, ter grootte van niet minder dan 60 Ms. t)e foyer is allergezelligst in gericht. Moderne kleuren sieren wanden en plafond en des avonds i9 de nieuwe zaal gezellig verlicht. De verbouwing werd uitgevoerd door de firma's Arnoldus (stu- cadoors), Mugge en Van Klaveren (timmer werk), Mieloo (stoffeering), Te9ke (electri- j cileit.) Door een surveilleerend agent van po litie is gisteravond een rijwiel aan het bureau van politie gebracht, dat door hem onbe heerd op de Hoogewoerd was aangetroffen. Later in den nacht „vond" een ander politieagent nog een rijwiel in de Vrouwen- steeg. Bij de firma Dieben alhier is een rood bonte koe geschut, die gisteren op de vee markt is achtergebleven. Inlichtingen zijn bij de politie le bekomen. De politie alhier heeft gisteren op den Rijnsburgerweg alhier aangehouden den vod denkoopman H. B., die zich te Lisse zou hebben schuldig gemaakt aan ontvreemding van eenig waschgoed. SCHaFER. Chopim-avond. Schater Ohopin te hooren voordragen ie, we weten het 9inds jaar en dag, een muzi- kale genieting, die door weinig geëvenaard en door niets overtroffen wordt. Zijn voor dracht, zijn manier van spelen, strookt dermate met het beeld, dat we ons vormen van den componist, zijn eigen werken spe lend voor een uitgelezen gezelschap in een aristocratische salon le Parijs, dat we, de oogen gesloten, ons in die omgeving ver plaatst wanen, In zuiver Chopinspel is alle virluosenschittering een overwonnen stand punt. Chopinspel mag den toehoorder nooit verbluffen, alleen ontroeren. Want Chopin- muziek is louter poësie in pianoklank: Ghopin is toondichter bij uitnemendheid. Dat alles doet Schafer zoo prachtig uitko men in zijn magistrale sobere spel, dat niet anders wil zijn dan de muzikale uit drukking eener poëtische gedachte. En dan zijn we er ons nauwelijks van bewust hoe prachtig de klank verzorgd is, hoe gespierd zijn forto'9 klinken, hoe teeder zijn canti lenes, hoe sierlijke ronding het rijke figu. renwerk heeft en dat alles door zijn vol. maakte beheersching der technische stof. Het groolsche in Chopin (zoo de sonate op. 35 mei den aangrijpenden treurmarsen de f moll Fantasie, de As dur Polonaise) blijft bij Schafer geheel vrij van elk zweem van pathos en het teere (zoo de Prélude n. 15, de Berceuse) wordt nooit sentimen teel. En door alles heen laat hij dien mysierieusen ondertoon klinken van onuit sprekelijk, van nameloos verlangen, dal Chopin vervulde naar het onbestemde, ook naar zijn vaderland, dat hij zoo hartstoch telijk liefhad en waarvan hij zoo ver ver wijderd leefde. Chopin9 oeuvre is bekend en nieuws kunnen we niet verwachten. Maar wel is et onder de zoo goed als nooit gespeelde stuk ken hjet een en ander le vinden dat de pu blieke uilvoering overwaard is. Dat bleek uit Schafers openingsnummer: de Varia tions brillanls op. 12 over een rondeau van Ludovic. Merkwaardig meesterschap dat zich in dit jeugdwerk reeds manifesteert op een gebied (den variatievorm) waarin men bij uitstek den geboren componist kan ken nen. En welk een brillante klavierschrijf- wijzel ChopinSchafer oefent, gelukkig, 0 nog groote aantrekkingskracht uit. De groote zaal was geheel gevuld met toehoorders, onder wie merkwaardig veel jongeren, die opgingen in Chopin zooals Schater er in opging, en die den genialen pianist naar waarde hebben gehuldigd met een ovatie aan 't slot van den avond, waarop Schafer reageerde met een Ecossaise als toegift. Schafer bespeelde een Becbsteinvleugel uit het magazijn Mens. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het schadevergoedingsvraagsluk Volkenbondswerk te Genève. Het Duitsche kabinet heeft gisteren over het vraagstuk der schadevergoeding beraad slaagd. De rijksminister van financiën bracht rap port uit over den toestand, die ten opziente van bet vraagstuk der schadevergoeding is ontstaan door de onderhandelingen te Genève m September en de daarop volgende gebeor- I tenissen, dus ook door de besprekingen van Parker Gilbert te Londen, Parijs en Brus sel. Het kabinet heeft beslotep met de ove rige regeeringen samen te werken om het plan voor de instelling van een onafhanke lijke commissie van deskundigen Ier defini tieve en algeheel© regeling van het vraag stuk der schadevergoeding te verwezenlijken* Op grond hiervan kan worden verwacht, dat 1 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2