1 cent Mavrides' Verhagen's Parijsche Wafels LANGS GLIBBERIGE WEGEN 69s,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 26 October 1928 Derde Blad No. 21049 GEMENGD NIEUWS. RAD10-PRQGPAMMA. RECHTZAKEN. FEUILLETON. RECLAME. 10098 EGYPTIAN CIGARETTES Met 1 Coupon bij 10 Sigaretten Ook Zwitserland werd op deez' reis bezocht, Slechts Omar met zijn PRINCE genoot nog van den tocht. Wordt vervolgd BRANDEN. Door onbekende oorzaak is gistermiddag omstreeks hall één brand ontstaan op den zolder boven het pakhuis van den heer F. de Kort, in granen en zaden, aan de To renstraat te Breda, in de onmiddellijke nabijheid van de groote kerk. Het vuur vond in de opgestapelde granen en zaden gretig voedsel zoodat de brand weMra uitsloeg en gevaarlijk ging worden voor de aangren zende panden. De brandweer was spoedig met twee motorspuiten ter plaatse en wist het vuur binnen enkele minuten te blus- schen. Dak en zolder zijn gedeeltelijk door gebrand. Verzekering dekt de schade. I Gisteren is te Zwaagwesteinde het ate lier van G. Balk uitgebrand. Kleeding. huis raad en machinerieën gingen verloren, evenals het meubilair van een bruidspaar, dat Zaterdag zou trouwen en een deel van het huis zou bewonen. Te Mill is eergisteren de groote schuur I van den landbouwer J. Noyen gehee! afge brand. Met den landbouwinventaris is ook de haver- en roggeoogst in vlammen opge<- i gaan. Alles was verzekerd. DOOR EEN TRAM AANGEREDEN. De 18-jarige J. B., wonende Isaac Hubert- straat te Rotterdam, is toen hij op den West- Zeedijk van een sleeperswagen afsprong, door een tram aangereden Hij bekwam een ernstige verwonding aan zijn schedel en werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen i9 onveilig fot Wassenaarscheslag op Dinsdag 30 Oct. van 8.30 uur tot 12 uur wegens het schie ten met mitrailleurs. Het strand is onveilig tot Katwijk op i Woensdag 31 October, Donderdag 1 en Vrijdag 2 November telkens van 11.30 uur tot 1-4.30 uur wegens het schieten met ge schut. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat zoolang de roode vlag gen, welke de onveiligheid aanduiden, niet zijn ingehaald, 't strand niet toegankelijk is. AGENT OVERREDEN. Woensdagavond werd een agent van po- I litie te Zeist door een vrachtauto overreden en deerlijk gewond naar het ziekenhuis I overgebracht. De agent surveilleerde per rijwiel op den Utrechtschen weg en reed rechts van den weg, terzijde van de tram rails, daar een tram in de richting Zeist I hem achterop reed Achter de tram reed een vrachtauto die de tram links wou voor bij rijden en den agent niet opmerkte, doch na de overrijding onmiddellijk stopte. Met J een groote beenwond en inwendige kneu- I zingen werd het slachtoffer onder de auto weggehaald. SCHIP IN NOOD. Gisteren maakte wij melding van een Urker botter, die in de buurt van Terschel- ling noodseinen gaf. Het is gebleken de I U.K. 115 te zijn, die met defecte schroef en Scheurde zeiden hulpeloos ronddreef De 1 reddingsboot Brandaris heeft het schip be- j houden in Terschelling binnengebracht. DOOR EEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD Woensdag heeft te Schagen een droevig °ngeluk plaats gehad. Bij den overweg aan I het Nespad is door trein 4-42. die te 16.15 in Schagen arriveert, een man aangereden en gedood Hoofd, beenen en een hand waren nl. van den romp gescheiden, zoodat het lijk vree- selijk verminkt was Hoewel de identiteit van het slachtoffer eerst niet kon worden vastgesteld, bleek het later te zijn de alleen wonende D. RECLAME. BLIJVEN ALTIJD WELKOM! 1219 AUTOBOTSING. Te IJmuiden (O.) zijn een luxe auto uit Zaandam en een met visch beladen vracht auto uit Amsterdam met elkander in botsing gekomen. Beide voertuigen werden zeer ern stig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GESTIKT. Bij het uitscheppen van een zinkput is te Poeldijk de heer J. H. van V., in die put ge vallen en gestikt, meldt de ..Stand.". Ver moedelijk heeft de reeds bejaarde man tijdens zijn wetkzaamheden een beroerte gekregen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer M. van Uden, die j.l. Vrijdag in den vooravond, terwijl hij op zijn fiets van zijn werk naar huis keerde, door een auto niet ver van zijn woning te Rosmalen werd overreden, is aan de gevolgen daarvan over leden. ERNSTIGE VAL. Het 9-jarig zoontje van den mijnwerker K., te Terwinselen, viel van de trappen dor derde verdieping. De knaap bekwam een zware schedelbreuk en werd van het H. Oliesel voorzien. Zijn toestand is ernstig. ONDER EEN VRACHTAUTO GERAAKT. Eergisteravond geraakte de 13-jarige B. te Almelo aan de Oldenzaalsche straat hoek Oude-Molenweg, onder een vrachtauto van den heer A. Het jongetje werd ernstig ge wond naar het Katholiek ziekenhuis over gebracht waar het korten tijd later is over leden. EEN EZEL DIE NIET NAAR DE MARKT WILDE. 't Gebeurde dezer dagen op een morgen, aldus de ..Zw. Crt." op den weg van Kampen naar Zwolle. Reeds lang voor het aanbreken van den dageraad was het knechtje den tocht begonnen Tiaar het Kampereiland om vandaar een exemplaar van het diersoort, welks domheid spreekwoordelijk is geworden naar de markt te Zwolle te geleiden. Zoolang nog het aardrijk in duisternis was gehuld, ging de tocht voorspoedig en scheen grauwtje zich wel met het hem toebedeelde lot te kunnen vereenigen. Niet zoodra echter was de nieuwe dag veTrezen, of langoor toonde daadwerkelijk niet nanir de paardemarkt, die toch eigenlijk ook geen ezelsmarkt is. Ie willen. En waar het van algemeene bekend heid mag worden geacht, dat met ezels geen overleg is te' plegen, werd kort en bondig voor ons grauwtje een paard gespannen en alzoo de onwillige markter langs 's Heeren wegen voortgetrokken. Dat deze expeditie veel bekijks trok laat zieh denken. Bij „de Kroon" te 's Heerenbroek werd even halt gehouden en daar was het dat een edel achtbare bakker en kruidenier op het denk beeld kwam don weerspannige in een al daar geslationneerdpn veewagen te plaatsen en het paard er voor te' spannen. Alzoo ge schiedde. met het voor grauwtje zqodanig gunstig resultaat, dat het al rijdende aan de paajrdenmarkt te Zwolle kwam. VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks 4 uiw is te Nij verdal een doodelijk ongeluk geschied. De smid F. v. d. Straat, werkzaam aan de Ned. Stoombleekerij aldaar was bezig eenige werkzaamheden te verrichten aan een wa terhuis. die boven het riviertje de Regge ligt, toen plotseling de buis doormidden knapte, S in het water viel en verdronk. S. genoot de achting van patroon en mede arbeiders. Hij laat een vrouw en 8 kinderen achter. Tot heden is zijn lijk nog niet ge vonden. DE POES MAAKTE ALARM. Men meldt uit Arnhem aan „De Tel.": Hans is een mooie groote poes die geheel alleen in een groot kantoor in het centrum van Gelre's hoofdstad het toezicht over de muizen heeft. Dezer dagen had hij 's Dachts met èenige hunner zeer lang gestoeid. Na afloop van het spel dacht Hans aan zijn rust en onze „wijze kater"' koos zich in hot kantoor een voorwerp uit. waarop hij meende zeer zacht te' kunnen liggen. Op 't oogenblik dat Hans naar droomen- land reisde, ontwaakte een ander, geen kat, doch een heer uit zijn zoete rust; die heer was zeer ontsteld, want hij hoorde het ge luid van een electrische schel, dat hem on zacht had gewekt. De politie en de directeur van het kantoor werden gewaarschuwd. Het gebouw werd omsingeld; niemand kon het verlaten zonder te worden gezien. De patroon opende de hoofddeur en de stormtroep rukte voor waarts, gevolgd door den heer van het alarm en den directeur. Men zocht en zocht in hoeken en gaten, in kasten en kisten, maar er was niets te bespeuren; alles was op z'n plaats, geen menschelijk we*zen te ontdek ken. Men stond perplex, totdat Hans werd gevonden. Thans werd Hans gewekt en spin nend gaf zij kopjes, aan den patroon? den buurman en de agenten. Intusschen heeft Hans een andere slaap plaats gekregen om te voorkomen, dat hij weer ondeugende streken uithaalt. IN DE HAND GESCHOTEN. De'jager A. M. te Valthermond trof bij het schieten op een patrijs de vrouw van den arbeider B., die op den akker aan het bieten rooien was, met een schot hagel in hoofd en handen. De vrouw is naar het academisch ziekenhuis te Groningen ver voerd. Er is geen direct levensgevaar DOOR KOKENDE KOFFIE VERBRAND. Het gezin van den arbeider C. te Barger- Oosterveen werd zwaar getroffen, meldt de .Asser Crt." Het pl.m. anderhalf jaar oude dochtertje kwam n.l. al schommelende in haar wieg in aanraking met de kachel, waarop een kan kokende koffie stond. De kan sloeg om en kwam in de wieg terecht. Het kind bekwam zulke hevige' brandwon den, dat het onder veel pijn aan de gevolgen is overleden. DOOR EEN LUIK GESTORT. De ongehuwde K. Wolt te de Punt (bij Groningen) is bij werkzaamheden op den zolder door een luik naar beneden gestort. Hij was onmiddellijk dood. Rossini hield niet van de Wagneriaan- sche muziek. Toen hij eens de opvoering van de opera „Tannhauser" had bijgewoond en men hem vroeg,' hoe hij dien vond, gaf hij het volgen- do antwoord: Het is een werk, dat men verscheide ne malen moet hooren. alvorens er een oor deel over uit te spreken. Maar ik ga het geen tweede maal hooren. VOOR ZATERDAG 27 OCTOBER. Hilversum, 1071 M. 12.30—2.00: Lunchmuziek door het Trio Sjouwerman 2.003.00: Aansluiting van het Theater Tuschinsky te Amsterdam. Orkest o. 1. v. Max Tak. P. Pa 11a, orgel 3.304.00: Wenken voor stokers, door G. de Clercq 4.004.30: Ilaliaansche les voor beginners 4.305.00: Italiaansche les voor gevor derden 5.005.25: Fransche les, begin ners 5.255.50: Fransche les, gevorder den 5.506.50: Concert door het Omroep orkest 6.507.15: Duitsche les, begin ners 7.157.40: Duitsche les, gevorder den 8.05: VARA. Uitz. ter gelegenh. v. h. 3-jarig bestaan van de V.A.RA. in den Die rentuin Den Haag. Het Haagsche Arb. Sym- phonie-orkest o.l.v. J. Stotyn. Gem. Arb. zangver. „De Stem des Volks", o.l.v. P. Zwa ger. S. Swaap, viool. Rede van W. H. Vlie gen 10.30—11.45: VARA. Aansl. v. d. Cinema Royal te A'dam. Orkest o.l.v. H. de Groot. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. Uit sluitend KRO-uitz. 12.301.30: Lunch muziek door het KRO-Trio 3.004.00: Kinderuurtje. Vertellingen, zang en muziek 5.307.00: Gramofoonmuziek 7.00 7.30: Engclsche les 7.308 00: Knipcur sus 8.008 30: Spr. prof. dr. H. A. Kaag: Economie 8.20: Concert. De Amsterdam- schc Orkeslvereeniging o.l.v. F. v. Dieüen- beck. Chr. Gem. Koor „Ellhelo" en M. Beus- kor. zanger. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 1.20—2.20: Het Carlton-Octet 3.45: Berichten 3.50: Concert. Callender's band en Ch. Knowless- bas. H. Arnold, cello 5 35: Kinderuurtje 6.20: Muziek 6.35: Nicuwsber, 7.00' Muziek 7.05: Schu bert's Winterrcise, voor tenor 7.20: Om- roeppraatje 7.35: Muziek 7.45 Lezing 8 05: Vaudeville. Dans-orkesl. Don Vo caal kwartet en variété 9.20: Nieuwsber. 9.35: Actueele causerie 9.50: Nieuws berichten 9.55: Weensche dansen en marschen. O. Groves, sopraan. Orkest 10 5512.20: Dansmuziek Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10: Gramofoonmuziek 4.055.05: Dansmuziek 8.2011.20: Kindertheater. Daarna dansmuziek door de Harry Bily's jazzband. Langenberg, 469 M. 11.30: Mechani sche muziek 12.251.50: Orkcstconcert 5.055.50: Orkestconcert 7.20: Vroo- lijke avond. „Der Saugling", intermezzo: „Kindtaufe" van MÜllerSchlösser. Daarna tot. 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Zecsen) 11 20—420 Lezingen 4.20—5.20: Or- kesteoncerl 5.207.05: Lezingen 7.20 Met den microfoon door Berlijn. Haller revue „Vaferland", „Wintergarten". Daarna tot 11.50: Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4 20: Muzik. im pressies, Moderne werken voor fluit en piano 5.20: Orkestconcert 7.20: Or kestconcert 8.50: Harz-reizen. Orkest. Daarna tot 10.20 Cabaret. Brussel, 509 M. 5.20: Dansmuziek 5.50: Trio-concert 7.05: Trio-concert 7.20: Gramofoonmuziek 8.3510.35: Or- kestconcért. De Kuban-kozakken van Hr. Jans. ZELFVERDEDIGING. De rechtbank te Leeuwarden ontsloeg een 25-jangen arbeider uit Zwaagwesteinde, tegen wien twee jaar gevangenisstraf was gcèischt wegens doodslag van zijn tegen stander bij een vechtpartij, van rechtsver volging op grond dat verdachte uit zelfver dediging had gehandeld. HAAGSCH KANTONGERECHT. De veete. Dat je er veeten op nahoudt, dat moet je zelf weten. Dat is een Privatsache. Maar dat je met behulp van die veeten telkens weer je best doet veldwachters, griffier, ambtenaar van O. M. en kantonrechter aan werk en het Rijk aan een paar kwartjes le helpen, dat is toch den veete-lust wel wat ver gedreven. Dat is niet edelaardig, dat is onchristelijk. De L., chauffeur te Wassenaar wonend, was eens in verband met een paar blaffen de en bijtende honden, die den heer B. P. waren aangevlogen, voor het kantongerecht tot het betalen, van een boete veroordeeld. En sindsdien zon bij op wraak en legde hij een ware virtuositeit aan den dag in het uitvinden van manieren om weer eens met den heer B. P. voor den kantonrechter te verschijnen, maar nu de rollen omgekeerd: hij getuige en P. verdachte. En voorwaar, het gelukte hem glansrijk. De heer P. had een stuk grond gekocht, waarop hij een villa wilde laten bouwen en om daar te komen, ging hij dikwijls over een stuk grond, dat door een hek, dat ech ter steeds openstond, afgesloten was, welk stuk grond gedeeltelijk den heer R. toebe hoorde, die den chauffeur de L. daarover als opzichter had aangesteld, en gedeelte lijk aan den heer G., op wiens grond P. wel mocht loopen. Er stond wel een bordje bij bij het nck verboden toegang, maar stilzwijgend werd het ieder Wassenaarder toegestaan daar te loopen, als je grond had liggen. En toen op een mooicn zomerdag in Juli ontdekte de L., plotseling, dat do heer P. er met een kennis liep. Vlug haalde hij er een vriend van hem bij en op feestelijke wijze werd de Wassenaarsche politie verzocht een verbaal van deze op-verboden-land-looperij op te maken, die door hun beiden was ge constateerd. Echter des chauffeurs dorst naar wraak was groot. Nog was zij niet gelescht. De heer P. wandelde op een avond, droom-ver* zonken, in de heerlijke boschrijke gronden van de Duinwaterleiding. Hij kwam juist binnen een verboden stuk grond. De L. was daar ook opzichter over. Hij waar schuwde P. niet. Hij liet hem kalm tot zich naderen, en toen verwittigde hij hem er van, dat hij zich op ditzelfde oogenblik waarschijnlijk onbewust onledig hield met het overtreden van artikel 461 Wetb, v. Strafrecht, weshalve hij zich genood zaakt achtte Jiem met een verbaal tc be denken. Mr. Rijke vond de wraak heel mensche lijk. Hij kon het zich voorstellen. Voor het eerste geval kreeg P. f. 0.50 en voor het tweede f. 1.50 boete. Twee gulden wraak genoten kan de L. nu aan zijn creditzijde boeken. Of zij nu quite zijn is niet bekend. (Vad.) GASCORRUPTIE. Voor de rechtbank te Zwolle stond terecht de gewezen directeur der gasfabriek te Harderwijk, verdacht van als ambtenaar giften te hebben aangenomen. Op 3 Jan. 1.1. is hij eervol ontslagen cn gepensioneerd wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Verd. erkende in de jaren 1923, 24, 25, 26 en 27 herhaaldelijk giften te hebben aan genomen, wetende waarvoor het was, n.l. om firma's de clandisie te gunnen. Toen de burgemeester van Harderwijk hem hierover onderhield, heeft hij terstond f. 2300 a f. 2100 in de gemeentekas teruggestort, dat was meer dan hij genoten had. Een getuige uit Amsterdam cn een uit 'sGravenhage verklaarden verdachte giften Door R. L. de W 20) .Ja, allemaal mooi en goed," mopperde de chauffeur. „Ik zal boete en alles betalen." zeide Beresford, rijd als de bliksem." oorbij de bocht zwaaide de chauffeur zijn wagen in het midden van .the Mali" en .liet hem voort9norren. Beresford ver anderde van de binnen- naar de buitenzijde cn trachtte iets te zien te krijgen van de j-axi van hel meisje. Ze scheen verdwenen te zijn. Was ze den anderen kant opgegaan? Een oogenblik aarzelde hij. Zou hij den chauffeur doen ophouden en omdraaien? En toch, waarom zou ze dezen kant op zijn Segaan, al9 ze niet naar „Victoria" moest, °f althans in die richting. Hij scherpte zijn oogen en hing zoover hogelijk uit hel raampje om de andere wa gens te zien als ze bij Queen Victoria Me morial" rond zwaaiden. Onbewust, dat hij met alleen de aandacht trok van de inzit- cn ^ei taxi's, die hij inhaalde, maar ook an de voorbijgangers, ging Beresford door et kijken en wanhopen. Ze was weg. In en grond verzwolgen. Wat een pech, *as 2;en $romme'9Che pech! Natuurlijk *r°k zijn hoofd terug en plofte neer I hii if !fussens en het scheelde niet veel of I had de ruit voor hem stuk geslagen hii d S*°k' chauffeur keek om alsof t> -f een. ?eweerschot was getroffen, j^^iord beduidde hem langzamer te gaan. e6o paai meter voor hem, ging de taxi van het meisje, die tot dusver achter een groeten wagen was verborgen geweest. Toen de chauffeur zijn vaart verminderd had, slak Beresford z'n hoofd uit 't raampje. „Volg dip taxi met dat meisje er in." com mandeerde hij. „Goede sir," zeide de chauffeur, met een knipoogje. Berpsford leunde achterover, voor het eerst bewust van de inspanning van het laatste oogenblik. Hij was moe en duizelig en herinnerde zich Tallis* raad om alles, wat maar naar opwinding zweemde, te ver mijden Het meisje vermijden! Hij lachte. Eindelijk was hij haar dan toch op het spoor Waar zij ging. ging hij ook. Als ge hypnotiseerd staarde hij naar haar taxi. Toen zij „Victoria Station" naderden, zag bij den chauffeur zich omdraaien en iets vragen, daarop zwaaide hij linksom naar de South Eastern Station; Beresford's chauf feur stond een twintig yards er achter aan. Toen zijn taxi voorreed, stapte zij juist uit de hare. O geen twijfel, ze was het. Een kruier laadde de bagage op een karretje en scheen tot spoed aan te manen. Zij wa9 zeker laat Zoodra zij zich omgedraaid had om haar kruier te volgen, spronz Bresford uit, gaf twee één ponds bankbiljetten aan zijn chauffeur, die sprakeloos stond, en volgde ha^r. Ja, ongetwijfeld was er reden voor haast, de kruier draafde weg, het meisje achter hem aan Al loopend zocht ze in haar taschje. vermoedelijk om haar kaartje Wat lier- ze gracieus vond hij. Zij passeerde de conlrce. de conducteur keek in haar rich ting en riep iets; het groene vlaggetje in zijn hand klaar om uit te wapperen. Terwijl hij door de controle vloog, riep Beresford iels. dat dien trein halen voor hem een kwestie van leven of dood was. Een bankbiljet werd in de hand van den controleur gestopt en hij holde door. Juist had hij zichzelf in een appartement eerste klasse geworpen, toen de trein zich in be weging zette. Met een gevoel van opluch ting merkte hij, dat deze wagen leeg was. Hijgend, meer van opwinding dan dat hij kort ademig was. leunde hij achterover en werd zich zijn triumph bewust. Al zijn moeite was niet voor niets geweest. Daar ergens in dien trein zat het meisje. Aan elk station zou hij goed opletten en waar zij uitstapte ging hij er ook uit. Welk een ge luk, een ongekend gelukl Zou zij hem her kennen? Wat zou hij doen als. „Waar gaat u naar toe, sir?" Hij keek op. Een conducteur stond in het deurtjp dat naar de gang leidde en keek hem aan „Er er...."", begon hij en hield op. „Ik heb geen kaartje. Ik hem araper den trein kunnen halen. Aan de controle heb ik gezegd, dat ik in den trein zou betalen." .Goed sir. Waar gaat u heen?" vroeg de conducteur een boekje uit zijn zak te voorschijn halend. Waar naar toet Wat mo^st hij zeggen? Waar ter wereld ging die trein naar toe? Hij had geen tijd gehad het te informeeren. Hij kon toch niet zeggen, dat hij even ver moest als het meisje; vermoedelijk zouden ze hem als een krankzinnige aan het vol gend station uitgezet hebben. Opeens kreeg hij een ingeving .Tot aan het einde." zeide hij terloops. „Naar Parijs sir?" vroeg weer de con ducteur. Naar Parijs! Ging zij naar Parijs? Wat ter wereld moest hij in Parijs beginnen met nog niet eens een tandenborstel. Het was al erg genoeg in den trein naar het vasteland te reizen met een hoogen hoed op en een ge- kleede jas aan. „U zeide naar Parijs, 9ir?" vroeg de con ducteur. Beresford knikte; als zij onderweg uit stapte kon hij het ook doen. Je moogt toch altijd aan een tusschenstation een reis af breken. Ste; je eens voor. dat ze naar ken nissen ging in een klein Frans.h plaatsje of ergens tusschen Londen en Dover of Fol kestone welke route de trein ook nam. Hij wist, dat die treinen soms aan de onmoge lijkste plaatsjes stopten. Wat meest hij met een hoogen hoed op beginnen aan een buiten stationnetje. „Hebt u uw bagage nog in den goederen wagen kunnen krijgen?" informeerde be leefd de conducteur. Zijn bagage? Wel verdraaid. Wat ging 't hem aan. Waarom moest iemand, die naai Parijs gin®, nu absoluut bagage bij zich heb ben? Als nij iets noodig had, kon hij het daar toch koopen? Wat ter wereld moest hij dien mar. zeggen? Toen besloot hij het er maar op te wagen en de waarheid te vertellen. „Ik heb heelemaal geen bagage, conduc teur", zeide hjj, glimlachend opkijkend, en hem v(jf één ponds biljetten toereiken 1. „Houdt maar wat er over is", zeide nij achteloos. „Dank u, sir", antwoordde de conducteur, nog even talmend in de coupé, als ver wachtte hij nog een opmerking. „Ik zag iemand met dezen trein gaan en en hij aarzelde. „Ja sir, ik begrijp 't"\ zeide de man, zon der dat een zweem van een glimlach op zijn gezicht te zien was. „Als ik u soms van dienst kan zijn, six", vealbeteekenend ver* volgde hij, „misschien wilt u eens door den trein 'o pen om tei n, of u haar kun', vindeu E>al was nog eens een conducteur met men schelijk gevoel. Beresford keek hem aan. „Als u misschien een beschrijving kunt ge ven sir, dan zou ik wel kunnen uitvinden waar ze heen ging. Ik moet alle kaartjes knippen". „Dat is een goede uitvinding", riep Beres ford uit, hem bewonderend aankijkend. „Zij is donker en had een lang soort van mantel om, bruin-grijs, begrijp je?" De conducteur knikte. „Enhij aarzelde. „Wat drommels, wat had ze op haar hoofd?" „Een hoed?" opperde de conducteur. Beresford keek op en begon te lachen. „Ik weet heusch niet, conducteur, hoe jü dat ding zou noemen. Het was rond, ook grijs bruin met nog wat geels er op, het leek op een kaarsensnuiter, begrijp ie> de hoe<l n-1-" Weer knikte de conducteur zijn begrijpen. Hij was buitengewoon, vond Beresford. „In zoowat twintig minuten ben ik terug, sir", zeide de man en verdween. Beresford stak een sigarette aan, legde zgn hoed en stok in het net en achterover leu nend rookte hij genoegelijk ruet een gevoel van volmaakte dankbaarheid. Wat een dag van emoties. Niet alleen dat hij het meisje had gevonden, maar nog bovendien een be ambte getroffen .die in de diplomatie had moeten gaan. Buitenlandse he Zaken was be kend om zijn gebrek aan diplomatie. Tact vas er ver te zoeken: en hier had je nu eten man, een gewone conducteur op de „South Eastern and Chattam Railway", die aan de bescheidenheid van een lord Chesterfield de tact paarde van een opkomend politicus. Het beloofde een schitterende dag te worden. (Wordt varvolgd).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9