i WSCHMARKT 18 S IIIIIIIIIIIIIIHBIIIIIII C. G. SMIT 10174 SPOTGOEDKOOP!! s SCHEFFER's KOFFERS EN TASSCHEI, AGENDA. DE VOORKEUR KUNST EN LETTEREN. BUITENLAND. Winterjassen Jekkers met bont gevoerd Regenjassen Whipeord-Demies Jongensjassen S. G. J. DE GROOT. REPARATIE-INRICHTING TELEGRAMMEN. Vrijdag. Leidsche Volkshuis: De Wonderen in de Natuur 8 uur Nutsgebouw: Ned. Chr Vrouwenbond. Spr. mevr Schokking over Marokko. 8 uur. Stadszaal: Chopin-avond Dirk SchSfer, 8 uur nam „Den Burcht": 17de alg. ledenverg. Ver. van oud-leerlingen van het genootschap M. S. G. Nam. halfachi „Amicitia": Alliance francaise. Spr. de heer le Goffic over „La légende de la mer dans la poésie frangaise". 8 uur nam. Zaterdag. De Harmonie: Alg. Verg. van Aandeelhou ders N.V. Cahen's Kleedingmij. in liquidatie uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. ..Luxor-thèaler", Stationsweg: Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks le 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags rr.atinée le 2 uur „Trianon-Thealer", Breeslraat Bioscoop- en Variétévoorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags famiiiematinee. De avond-, nacht- en Zondagdïenst der apotheken wordt van Maandag 22 Oct tot ert niet Zondag 28 Oct waargenomen dooi de apotheken der II.II G. H. Blanken. Hooge woerd 171, telef. .r)02 en D. J. v. Driesum, Mare 76, telef 406. RECLAME. SFUNE WA5CM RECLAME. STEENSTRAAT 49, TELEFOON 485 Uw huis *oor Fijns Vieeschwaren Waime Cioqueiten nn Salades. nale conferentie over den toestand in de sui- kurindustriu werd gehouden, maar men komo niet met protectie op de een of andere wijze aanzetten. Daartegen kwamen weer de pro- tectionisten in liet geweer, maar van een in voerrecht wilden ook zij toch niet weten, omdat wjj oils dan met onzo rietsuiker pro- duceerende koloniën in de vingers zouden snjjden. Zij vroegen dus tijdelijke maatrege len; wjj hoorden er o.a, de heeren Loerak ker (K.K.) en Braat (Pl.P.) op aandringen, ter bestrijding van werkloosheid, doch de minister van Financiën is er niet op inge gaan. Hij heeft ten slotte alleen verklaard, dat hij het rapport der interdepartementale commissie, ter grif tie dor Kamer zou deponeo- ren'ter inzage voor de leden. Mochten de toe standen zoo worden, dat er van een noodtoe stand sprake zou kunnen ziin, wat de minis ter voor het oogenblik ontkende, dan wil hij wel, na overleg met de directie van den Landbouw, de benoeming van een nieuwe commissie overwegen. Intusschen kon hij de goede tijding mededeelen door hem even tevoren per telefoon uit Genève ontvangen, dat daar de wenschelgkheid was uitgespro ken van het samenroepen van een nieuwe interna.! male sulkercomerin ie, waubj ook de bieten verbouwende landen uitgenoodigd zouden worden. Na deze interpellatie kwam er onmiddel lijk een andere aan de orde. De heer Drop (S.D.A.P.), een der weinige mijnspeciaütei- ten in de Kamer, wenschte den minister an Waterstaat te m.erpelleeren in verband met de mijnramp op 13 Juli 1.1. in de mijn Her tog Hendrik voorgevallen. Hij stelde daarbij een aantal vragen zooals: of een spoedige puthceering van het rapport over een der gelijke ramp niet gewenscht was, of er ver band bestond tusschen het stijgend aantal ongevallen en de gevolgde werkmethode, of de minister het niet met hem eens was om trent een aantal regelingen, door hem met name genoemd, waarvan de strekking was aan de geschillencommissie grooter macht te verleenen, het beheer van liet Mijnwerkers- fonds te verbeteren, uitbreiding le geven aan de macht der arbeidersconlro.eurs enz. Ten slotte drong hij aan op een volledig onderzoek naar den toestand in liet mijnte- driji door een speciale commissie. Wij zitten niet genoeg in de finesses van het mijnbedrijf om de strekking van alle vragen van den heer Drop te kunnen hgoor- deelen en wjj vreezen, dat dit met menig Kamerlid het geval zal zijn. Maar misschien brengt het antwoord van minister Van der Vegte het gewenschte licht. Daarvoor heb ben we do beraadslaging in de avondver gadering af te wachten. De avondvergadering. Des avonds heeft Minister v. d. Vegte zijn rede voortgezet. In de reglementen ligt alles wat de mijnwerker noodig heeft om zijn recht te bevorderen. De kwestie van het scheidsgerecht ressorteert onder de Contact-commissie. Een ondevzoek als door interpellant bedoeld, vindt spr. niet noodig. De heer Drop diende een motie in, waar in de Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat een onderzoek naar de arbeidstoestan den in het mijnbedrijf gewe.nscht is en waarin zij de regecring uitnoodigt een com missie voor een zoodanig onderzoek in te stellen. Na uitvoerige bespreking handhaafde de heer Drop zijn motie, waarover morgen bij den aanvang der vergadering zal worden gestemd. Aan de orde was vervolgens de motie van de heeren Vliegen en Van den Bergh, betreffende regeling van cIp huren der z.g. Woningwetwoningen De beer Vliegen schetste ter toelichting do situatie, waarna de vergadering werd verdaagd tot morgen halftwee. kon-zeepfabr- de duif-den dolder 10101 het JUBILEUMNUMMER VAN HET „HAMBURGER FREMDENELATT" 1828—1928. Het ..Hamburger Fcremdenblatt", bekende Hamburgsche dagblad bestaal hon derd jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft men een jubileumnummer uitgegeven, Waaraan een groot aantal leden der Ham burgsche en Berlijnsche redacties van het blad. doch ook talrijke bekende persoonlijk heden in Duitsehland hun medewerking hebben verleend. President Hindenburg. Rijkskanselier Müller, de ministers Strese- mann, Braun, Severing, Groener. Curtius. en. vele andere hooggeplaafsten in Duitsehland droegen korte, van hun handteekening voor ziene ..Zuschriften" bij. De inhoud van het nummer is zeer be langrijk. Men vindt er niet alleen de geschie denis van het blad in. doch tevens de ge schiedenis van de bclangriike koopmans- en j havenstad, de Hanzestad Hamburg. Ook tvpographisch is het jubileumnummer schitterend verzorgd. Vele foto's en andere illustraties sieren de I dikke uitgave. NIEUWE UITGAVEN. Bij de Flakkeesche Boek- en Handels drukkerij te Middelharnis is verschenen een brochure getiteld „Gasbedrijven, Gasdirec- teuren en Corruptie", door K. Blokhuis, gas- d'.recteur te Middelharnis en Sommelsdyk. Het doel van den schrijver is tot verbe tering te komen. Fel becritiseort de schrij ver de handelingen waaraan in den laat- sten tijd maar al te veel van zijn collega's zich hebben schuldig gemaakt. DE ALGEMEENE TOESTAND. De schadevergoeding Lord Cushendun verdedigt 't Fransch- Engrirche vleotaccooid De Duitsche Rijksminister van Financiëïf, Hilferding, heeft gisteravond aan Parker Gilbert een diner aangeboden. Mede zaten aan de rijkskanselier dc directeur der rijks bank en andere finjantieele deskundigen. Ook daar heeft Parker Gilbert een korte uiteenzetting gegeven van zijn besprekingen te Parijs, Londen en Brussel., maar uit den aard der zaak zijn natuurlijk geen beslui ten genomen. De besprekingen zullen van daag worden voortgezet. Het gaat blijkbaar in de eerste plaats thans ooi. vaststelling van dc plaats van bijeenkomst en wijze van samenstelling der conferentie, die er komen zal. Lord Cushendun, de plaatsvervangende minister van buiten!, zaken in Engeland heeft in een rede te Blackpool getracht om een lans le breken voor de Fransch-Kngël- scbe vloolovereenkomsl. Niels, zeide hij. was zoo dom git dwaas als liet grootste gedeelte van dc kritiek, uitgebracht tegen dit compromis Het zijn. juist de personen, die dringend 'met luid geschreeuw een internationaal aceoord vragen, die in stuiptrekkingen van' woede en verdenking vallen, omdat wij ëèn vriend schappelijke overeenkomst' met Erankri]* gesloten hebben. Het is het doel der Britsche politiek op even goeden voet te verkéeren met alle landen. Er bestaat geen nieuwe Engelsch- Fransche entente, omdat de oude niet ont bonden is en de vriendschappelijke betrek kingen met Frankrijk de voornaamste factor blijven van de Britsche politiek. Doch het is volstrekt verkeerd le ver klaren. dat de regeering zich als een in strument heeft laten gebruiken door Frank rijk en onrechtvaardig gehandeld heeft tegenover Duitsehland Ik erken dat de vooruitzichten voor in ternationale ontwapening op dit oogenblik niet bemoedigend zijn. Onze pogingen zul len niet verslappen, maar het is niet mak kelijk te zien, wat wij kunnen doen. in dien men ons, zoodra wij het eens worden met een natie over dit ingewikkeld pro bleem. als stiekeme samenzweerders of on handige knoeiers aan de kaak stelt. Bepaald sterk zal men deze verdediging van den minister moeilijk kunnen noemen! BELGIE. Een demonstratie-staking. Om looneischen te onderstrepen is een 24-uur-staking uitgeroepen in het mijnge- bied van Ressaix, Leval, Mont St. Alde- gonde e*i Genek. DUITSCHLAND. Stresemann hersteld. Het Berliner Tageblatt meldt, dat Strese mann het tegenpartijbestuur van dc Duit sche Volkspartij tot een vergadering op 2 November te Karlsruhe heeft uitgenoodigd. Daarna zal de minister naar Berlijn terugkeeren en zijn ambtsbezigheden her vatten. De na-kuur te Wiesbaden heeft den minister veel goed gedaan. FRANKRIJK. Doriot in vrijheid. De communistische afgevaardigde Doriot is, na verscheidene maanden in de gevan genis te hebben doorgebracht, op vrije voeten gesteld. ENGELAND. Lord Parmooi Labonrleider in het Hoocerhuis Ceylon wil Dominion worden. Lord Parmoor is gekozen tot leider van de arbeiderspartij in het Hoogerhuis, als opvolger van den overleden Lord Haldane. De wetgevende raad van het eiland Cey lon heeft gisteren het besluit genomen om ter kennis va-n de Engelsche en Indische regeeringen te brengen, dat Ceylon nu den toestand bereikt heeft, waarin het volko men in staat is zich zelf te besturen, en alg gelijkgerechtigde in de rij der Engel sche dominions te worden opgenomen. VEREENIGDE STATEN. Steun voor Smith. Naar uit New York wordt gemeldt, heeft Smith, de democratische candidaat voor het presidentschap, onverwacht den steun van invloedrijke landbouwkringen gekregen. De vooruitstrevend-republikeinsche senator George Norrisdi^ voor Nebraska zitting heeft en over veel invloed in het midden Westen en andere landbouwstatcn beschikt, heeft bekend gemaakt, dat hij de candidatuur van Smith zal steunen. Dit besluit van den senator beteekent waarschijnlijk een aanzienlijke vermeerde ring van bei aantal stemmen, dal op Smith 2ft! worden uitgebracht. CHINA. Overeenstemming met Japan. De conferentie tusschen vertegenwoordi gers van China en Japan heeft geleid tot overeenkomst over de kwestie der verdra gen en de regeling der JapaDsche eischcn wegens verlies van levens en eigendommen van Japansche onderdanen te Nanking -n elders. De overeenkomst wordt aan de respectieve regeeringeD ter goedkeuring onderworpen. BUITENLANDSCH GEMENGD. BEGRAFENIS DER SLACHTOFFERS VAN VINCENNES. De begrafenis der 19 slachtoffers van de ramp te Vincennes had gisteren plaats te midden van een rousachiige. diepontroe- rende menigte, in tegenwoordigheid van don prefect van de Seme, den voorzitter vari den gemeenteraad van Parijs en den It'aliaanschcn consul. De communisten hebben getracht de plechtigheid le verstoren doch dit was voorzien en een geweldige politiemacht handhaafde de orde. In totaal werden 1530 personen gearresteerd, w. 452 buitenlan ders, ni.- 96 Polen, Spanjaarden en eenige Italianen, die naar het commissariaat van politie opgebracht werden. OUDE MISDAAD AAN HET LICHT GEKOMEN. Te Berlijn heeft hel O. M. tegen twee Bcriijnsche arbeiders e/jn' instructie wegens doodslag geopend Hun iVordt een misdaad van elf jaar geleden'ten'laste gelegd. Beiden hadden op 11 November 1917 een met verlof zijnden soldaat, dien zij bij het stelen van ganzen fo Potsd'am op de boer derij van de moeder van een hunner, be trapten, doodgestoken. De misdaad kwam aan het licht, doordat dc vrouw van een der daders, na met haar man ren woordenwisseling te hebben gehad, dezen en diens mededader aanwees. P!nrênkort zal het proces van dereclj^- h.a^k van gezworenen te Potsdam worden behandeld. MOORD IN EEN TUCHTHUIS. Tn hel luchthuis Muenchen en Gladbach- Rheindalen werd gisteravond- de 15-jarige zoon van den werklperpieesler Hollaender vermoord gevonden Hij heeft verscheidene slagen met een hij! gekregen. De moorde naar, de 17-jarige Standi, is ontkomen. Hij heeft mt de woning van den directeur 500 Mark gestolen en een smoking, die hij waar schijnlijk on de vlucht heeft aangetrokken. BRANDKAST „ONTVREEMD". Te Roigheim (gom. Neckarsulm) zijn in den afgeloopen nacht inbrekers het station binnengedrongen. Na vier deuren openge- drukt tc hebben, kwamen zij in de kantoor- localiteiten, alwaar zij een niet minder dan 700 K.G. zware brandkast van haar plaats rukten en naar buiten droegen, waar het gevaarte in een auto werd geladen. De ongenoode gasten zijn daarop weggereden zonder een spoor achter te laten. De in houd \an de broodkast bedraagt slechts ruim 1200 Mark. ROOFOVERVAL. Uit Sofia wordt gemeld, dat een bende roovers van acht man in Oostelijk Bulga rije het huis van ccd rijken boer binnen- RECLAME. KLEEDING-M AG AZIJN 10173 drong. Zij begoten het huis met petroleum en staken het in brand. De boer is levend verbrand. De leden van zijn gezin werden gruwelijk mishandeld. Politie en gendarmes zetten de roovers na en haalden hen in, waarna ee» gevecht volgde, dat enkele uren duurde. Vier der roovers werden gevangen genomen, de ove rigen wisten te vluchten, cjoch worden ver der nagezet. BRAND IN DE KATHEDRAAL VAN DOORNIK. Een hevige brand heeft <yrer een afstand van 70 M. het houtwerk vernield van dé zoldering boven het. middenschip der kathe draal van Doornik. Men gelooft dat de brand aan onvoorzichtigheid van loodgie ters te wijten is. ONTDUIKING VAN INVOERRECHTEN. Op het Fransche grensstation Jeumont bij Maubeuge zijn ontduikingen van invoer- rcehten ontdekt tot een bedrag van 16 mil- lioen francs. In verband hiermede hebben reeds enkele arrestaties plaats gehad. EEN GEHEIMZINNIGE GEBEURTENIS. De „Voss. Ztg.meldt uit Breslau, dat j twee korporaals van het te Breslau in gar nizoen liggende, zevende regiment infan terie eenige dagen geleden hun standplaats verlieten. Daar men verdenking kreeg, dat zij ten gunste van Polen hadden gespion- neerd, werd de grensstreek scherp in het oosr gehouden. Vier dagen later stootte de grenspolitie op beide voortvluchtige rijksweersoldaten en trachtte hen te arrestecren. Toen de soldaten zagen, dat hun geen uitweg meer overbleef, benamen zij zich het leven. Voor hun vlucht hadden beide soldaten nog een grooten diefstal bij hun compag nies-commandant gepleegd. Het onderzoek over dit geheimzinnige geval duurt voort. De. politie heeft de ern stige verdenkir-g, dat het hier om een groote spionnagezaak gaat. DE MOORDENAAR HEIDGER OVERLEDEN. Over de arrestatie van den moordenaar Heidger wordt nog gemeld: Nadat alle burgerlijke personen het huis verlaten hadden, begon de politie dit van onderen af te doorzoeken. Jn oen kamer op de derde verdieping was in het sleutelgat een stuk papier gestoken. De deur werd in gedrukt ,maar ging slechts een handbreed open, daar er van binnen meubels legen ge plaatst waren. Door de opening keek de politie in een spiegel aan den wand en in dezen spiegel zag men een bed en aan het voeteneind daarvan Heidger, in knielende houding met voor zich op den rand van het bed twee pistolen. De politie riep den moordenaar toe: Je bent in den spiegel te zien, kom naar buiten, handen omhoog, er wordt niet geschoten. Hierop vuurde Heidger het eerste schot af, dat door de deur drong. Toen schoten de politie-mannen door de opening van do deur. De opperwachtmeester Maibohm was languit op den vloer gaan liggen, evenwijdig aan den wand, 'met het gezicht naar de deur. Met eon pantser voor zijn gezicht, schoof hij naar de opening van de deur toe. Toen hij langs het pantser keek, schoot Heidger opnieuw en raakte den opperwachtmeester in het voorhoofd boven het rechteroog. De beambten sommeerden Heidger toen nog eens, zich over te geven en dreigden rnet handgranaten te zullen gooien. Maar Heidger vuurde schot na schot op de politie af, waarop deze niet lang aarzelde en eerst met een handgranaat de denr verbrijzeides daarna één in den rechterhoek van de kamer en één jn den linkerhoek wierp. Na de derde handgranaat riep Heidger, die door de rook niet te zien\was, dat hij zich overgaf. De po litie riep, dat hij zijn handen omhoog moest beffen, want dat anders de vierde handgra naat kwam. Heidger stak zfjn linkerhand door de deur naar buiten. De politie riep: ook de rechter. Dit deed Heidger niet, waar op een politieagent naar binnen sprong en herhaaldelijk zijn revolver op Heidger af vuurde. Deze zakte nu in elkaar, terwijl hg in de rechterhand nog een pistool hield. Men legde hem op een draagbaar en bracht hem naar het ziekenhuis. Er werden twee pistolen op hem gevonden. Heidger had een schot in den linkerborst, en één in de maag. Geen van beide verwondingen behoefde doo- öelijk te zijn. Verder had hjj oen aantal on gevaarlijke wonden door handgranaatscher ven. Hij bleef geheel bij kennis. Gisteravond 8 uur is hij echter aan hart verlamming overleden. De zwaargewonde wachtmeester van de politie, Maibohm, is tegen tien uur bezwe ken. Het aantal slachtoffers der gebroeders Heidger is daardoor tot 4 gestegen (een kas- looper en 3 politieagenten). Op Heidger zgn brieven gevonden die bg op een bloknota tijdens zijn belegering door de politie geschreven heeft. De brieven zijn gericht aan zijn vader, aan de justitie, aan zijn zusters en aan een meisje. Uit de brie ven blijkt, dat hij niet verwachtte levend uit de villa te komen. Zgn vader dankt hg voor al het goede, dat deze hem heeft gedaan. In den brief aan de Justitie staat woorde lijk. „Ik verzoek U by de veroordeeling van Karl Lindmann in het oog te houden, dat deze wel lichtzinnig was, doch alleen niet tot een daad als een overval in staat is. Hij stond geheel onder mijn invloed. Hg wil de een leven leiden zonder veel te 'werken en hij kwam op myn weg en daarmede in het verderf. Wanneer hy met mij niet wilde medewerken, dan moest hij vertrekken en werken en dat deed hy niet gaarne". ZyD zusters vraagt de moordenaar hem te vergeven. Dat hij eenmaal een moordenaar zou worden, had hij nooit gedacht. De brief aan het meisje luidt: „Lieve Maria. Wellicht is je niets aan mijn laatsten groet gelegen, doch neen, je bent niet boos op my, want je hebt mij lief gehad zooals ik jou. Ik heb veel meisjes leeren kennen doch alleen jou, jou alleen heb ik liefgehad. Lieve Maria, wanneer je mijn gedichten wilt hebben, vraag dan den Officier van Justitie ze jou te overhandigen en ik geloof dat hg het eventueel zal doen, RECLAME. NOORDEINDE 11. Giro 35938. Telef. 706. 5962 want daarmee kunnen ze toch niets aam-a*, gen. Wanneer ze niet mooi zijn, ik schrei ze in liefde voor jou. Ik kus je snel nog e«- maai. Zij Jkomen, zijn nog slechts twee deu ren verwijderd. Leef wel in liefde, je Haas". VERKIEZINGSVARIA. Uit Tennessee wordt gemeld, dat Hoover daar aan het einde van een verkiezingsver gadering voor landbouwers zijn gehoor tv. Schreeuwde: „En is er nu nog één farmer, die op den democraat zal stemmen?" Eer_ oude boer stond op en zei: „Ja ik, wan: mijn grootvader en vader hébben ook altijd democratisch gestemd". „Zoo", zei Hoove: ..dus als uw grootvader b.v. pen paardendki was geweest, en uw vader eveneens, wal zou u dan nu zijn?" „Republikein" an- woordde de oude onder daverend gelach, waarmee Hoover zelf moeét instemmen. BEROEMDE TEMPEL VERBRAND. De laatste weken heeft te Kanton een reeks noodlottige branden gewoed, waarbij de beroemde Sjing Wongtempel (gewoonlijl de tempel der gruwelen genoemd) verbrand is, die, naar liet heet, twee honderd eeuwen oud is In de zalen van dezen tempel wa- ren de verschillende straffen van. d; Boeddhistische hel afgebeeld door groeper gesneden figuren, die pijnigingen ondergin gen. Sommige werden gekruisigd, andere m stukken gescheurd of gezaagd. weer andere door duivels in ke'.els kokende olie of pê: geworpen. Voor iedere misdaad was eer. speciale vorm van pijniging bedacht. EEN LEVEND OORLOGS-„GEDENKTEEKEN". Gisteren zijn 30 jongens en 6 meisje van li' tot 16 jaar uit Southampton naa: Wellington in Nieuw-Zeeland vertrokker, waar ze drie jaar in den landbouw zulks worden opgeleid. Het bijzondere van dit ge val is, dat de uilzending geschiedt voor re kening van den bond van schapenfokker! aldaar, die onlangs besloten had een oor- logsgedenkteeken op le richten voor de Australische en Engelsche kapiteins er minderen ter koopvaardij, die bij de be scherming der toegangswegen tot Nieuw- Zeeland gevallen waren. Toen dit besluil genomen was, zeide één der leden dat e z i. al te veel steenen gedenkteekenen wa ren, en dat het geld voor het monumeii nuttiger kon besteed worden door kinderei van oorlogsweduwen op te voeden. De ver- eeniging bleek het hiermee eens en de kin deren zijn als „levend gedenkteeken" uit genoodigd om den dank der Nieuw-Zeelan ders voor de prestatie der koopvaardij-vloo uit te drukken. Het zijn allemaal kinderen van in den oorlog omgekomen zeelieden. HET SCHADEVERGOEDINGSVRAAGSTUK PARIJS, 26 Oct. (V.D.) De „Excelsior" welk blad goede betrekkingen met de reger 'ring onderhoudt, meent te kunnen beves tigen, dat de commissie van deskundigen die over do definitieve regeling van he-l schadevergoedingsvraagsluk zal beslissen. t« Parijs, den zetel van de Commissie van Herstel, zal bijeenkomen. Daarnaast zulles Ic-i Berlijn technische sub-commissies worde: ingesteld, die in voortdurende verbindinj met de Duitsche regeering zullen staan. Het blad meldt verder uit goede bron k hebben vernomen, dat de berichten, dat <b presidenten van de circulatiebanken van Duitsehland, België, Frankrijk, Engeland en Italië deel uit zullen maken van de com missie van deskundigen, op zijn minst voor harig zo niet onjuist zijn Minister-presi dent Poincaré heeft over de samenstellmS van dc commissie nog geen beslissing ge nomen. Waarschijnlijk zullen de samen stelling en de bevoegdheden van de commis sie Dinsdag m aansluiting aan den dan k jhouden ministerraad worden vastgesteld, nadat Poincaré zijn collega's op de hoogte zal hebben gesteld van het resutaat van zijn onderhandelingen met Churchill en Parker Gilbert. DE HAVEN TE HAMBURG. HAMBURG, 25 Oct. (Wolff). Gisteren ont braken er van 16.000 havenarbeiders pre cies 3000. Heden bevonden zich 161 sche pen in de haven van Hamburg. Op $1 hiervan werd gewerkt met 2536 sjouwerlie den, op 49 met gemengd personeel, op 21 schepen l»j het werk stil. IERSCH VRIJWILLIGERSCORPS. LONDEN, 26 Oct. (Reuter). Een telegram uit Dublin vermeldt dat de minister van landsverdediging Fitz Gerald in het parle- men* de tot stand koming heeft medegedeeld van 'n vrijwilligerscorps tot verdediging van den Ierschen Vrijstaat. Het geregelde leger, dat nu 9000 bedraagt, zou tot 5000 worden verminderd. ROEMENIE'9 GEZANT TE LONDEN. BOEKAREST. 26 Oct. (Wolff). Tituleseu zal de volgende week naar Londen terug keeren in zijn vroegere hoedanigheid van Roemeensch gezant. AMNESTIE IN PORTUGAL. BERLIJN, 26 Oct. (V. D.) Volgens bericil uit Lissabon zullen 1094 personen, die ver leden jaar aan de Februari-revolutie hebben deelgenomen, amnestie krijgen. Zij zullen zelfs in hun oude functies hersteld worden, indien zij bereid zijn gedurende 2 jaar functie in een der Portugeesche koloniën U aanvaarden. 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2