feverkrinó 14 cent EDELWEISS ZEEPPOEDER nu KATWIJK AAN ZEE. Mej. J. BROERS, Voorstraat 23 PER PAK 69ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD, Vrijdag 26 October 1928 Vierde Blad No. 21049 UIT DE OMSTREKEN. PROPAGANDA-AVOND Patronen naar maat verkrijgbaar HET CADEAU AALSMEER. C on vallaria-cultuur. Allerwege in deze gemeente is men thans bezig in de avonduren de convallaria te sorteeren, welke in den aanvang van Octo ber werd opgerooid, nadat zij 2 k 3 jaar op den akker op bedden had gestaan. Dat sorteeren vereischt veel routinemen moet kunnen aanvoelen wat een bloem- en wat een bladneus is, omdat men op het zien daarvan alleen geen zekerheid heeft. De bloemneuzen worden om dezen tijd van het jaar verkocht of wel men trekt ze zelf in (jen winter. De bladneuzen worden a.s. voorjaar weer uitgepoot, waaruit dan na verloop van 23 jaar weer de bloemneu zen gesorteerd worden Do cultuur van Convallaria (lelietjes van dalen) is hier van veel beteekenis en alleen aan de beide veilingen werden in dit seizoen plm. vier millioen bloemneuzen verhandeld, welke naar verschillende landen worden geëxpor teerd om in bloei te worden getrokken. Dit najaar is veel vraag naar convallaria en voor de beste wordt van f. 3.504.50 per 100 stuks betaald, wat een zeer goede prijs geacht wordt. Aan de houtzagerij van de Coöp. Tuinb.-Aankoopvereeniging had de arbei der I. K. het ongeluk te struikelen. Hij viel met zijn hand in een in beweging zijnde zaag, met bet ongelukkig gevolg, dat een zijner duimen werd afgesneden. I)r. Oei verleende geneeskundige hulp. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Johannes, z. van H. A. Verberne en H. J. Scheunhage. Cornelia Wilhelmina, d. van P. J. Winter en D. A. Schelferlie. Jan, z. van J. van der Maarl en T. M. van Tol. Arie Matthijs, z. van A. Buijs en L. Demper. Johannes Petrus, z. van J. P. de Heij en R. M. Kouijzer. Teunis, z. van C. Joren en N. van Andel. Arie, z. van B. Biesheuvel en M. van den Heuvel. Ondertrouwd: J. Vos 30 j en D. van Rijs wijk 18 j. G. Ripzaat 33 j. en L. Leen- houts 37 j. I. Duister 28 j. en T. J. van Essen 21 j. Gehuwd: Th. A. Selis 23 j. en N. Spreeuw 23 W. Pijlman 23 j. en G. S. Lamboo 22 j. A. Schreuders 25 j. en M. G. Ket 21 A. G. Blok 26 j. en J. Verkuijl 28 j. J. H. Meijer 26 j. en A. Ravestcin 25 j. M A. Gedaan 31 j. en J. Stalker 25 j. Overleden: Willemina, 1 dag, dochter van A. H. v d. Weele en B. W. Wolthuis. Maria, 15 mnd., dochter van C. Koolhaas en A. de Haan. Antonia, 7 weken, doch ter van J van Tilburg en M. G. Baks. Catharina Israël, 84 j., wede. van P. J. Hol. Anna Blijleven, 3 mnd dochter van A. C. Blijleven en C. J. Smits. De koopman C. d. S kwam Donder, dagavond met zijn met zakken beladen vrachtauto, terwijl hij op den Sloterweg alhier voor een ander voertuig wilde uit wijken, terecht in een van de aldaar ge graven geulen, waarna de auto tegen een paal van het electrische net botste, met het gevolg, dat in eejiige woningen stoornis in de electrische verlichting ontstond. De auto was- zoo diep in de modder weggezakt, dat de vracht eerst moest worden afgeladen, alvorens er beweging in den wagen te krij gen was. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. HILLEGOM. In het Patronaatsgebouw v^n de St.- Josephkerk is een ouderavond gehouden, waar eerst alleen de ouders aanwezig wa ren, voor wie de directeur, kapelaan Ver haar een lezing hield over de puberteits jaren. Op een volgenden avond wordt aan de ouders gelegenheid gegeven om vragen te stellen. Toen kwamen de jongens binnen en werd door de tooneelvereeniging een tooneel- «pel opgevoerd onder leiding van den heer E. Ia. Feber. In de pauze hield pastoor Van Leeuwen een toespraak, waarin den directeur en den leider der tooneelvereeniging dank werd gezegd voor het verrichte werk. KATWIJK AAN ZEE. Na 40 jaren trouwen dienst. van den 10085 Ned. Christen-Vrouwenbond op DINSDAG 30 OCTOBER a.s. des avonds om 7.30 uur (precies) in de Gemeentezaal. Het Kinderkoor van den heer NIG v. BEELEN zal zijn vriendelijke medewerking verleenen. Bijna veertig jaren bekleedde de heer v. Muijen dat ambt met eere. Zoowel het NecL-Herv. Kerkbestuur als de ouders hebben hem immer hooggeacht en vele leerlingen doen dit nog om zijns werks wil. Als een bijzonderheid zij gemeld, dat de heer Van Muijen gedurende al den tijd dat hij in dienst der Ned.-Herv. Kerk al hier was, nimmer voor ziekte of ongeval zijn lessen heeft behoeven te verzuimen. Hij werd te Leiderdorp op 3 April 1858 geboren en is dus nu ruim 70 jaar. In zijn geboorteplaats neemt hij nog steeds met veel toewijding het ambt van koster der Ned.-Herv. Kerk waar. Heden gaf de heer Van Muijen zijn laat ste les in de openbare lagere 6chool. Dat- viel hem hard! Moge hij een gezegenden levensavond te Leiderdorp doorbrengen. Voor belangstellenden deelen wij nog mede dat de heer v. M. als catechiseer meester in dienst trad in October 1889, toen de predikanten ds. Plug en Van Elden hier de Ned.-Herv. Kerk dienden. De Ned. Cbr. Vrouwenbond heeft over geheel Nederland afdeelingen gevestigd. Katwijk kwam ook hier achteraan. Thans zal beproefd worden ook hier een afdeeling te stichten. Enkele dames hebben het initiatief genomen en op a.s. Dinsdag zal de groote samenkomst in de i Gemeentezaal plaats hebben. Men zie verder de advertentie in dit blad. KATWIJK AAN ZEE ,01" De heer A. van Muijen. Hoewel de heer A. van Muijen geen Kat- *ijk-aan-Zeeër is, zal er toch wel geen enkele „geboren en getogen" Katwijker die in bet bovenstaande portret den ^atwijkschen catechiseermeester niet her- die hier een menschenleven lang ge- W€rkt heeft, om de jeugd de godsdienstige baarheden uit te leggen. geeft grondig onderricht in het teekenen en maken van alle voorkomende patronen v. Dames-en Kinderkleeding NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Johanna, d. van J. Warmenhoven en M. M. van den Berg Grietje Wijnanda, d. van P. van Duijn en A. van Veldhoven Jannetje, d. van P. v. d. Zwan en IJ. Smit Adrianus Fran- ciscus, z. en Hendrika Catharina d. van L Wijnands en H. v. d. Plas Pelronella Elisabeth, d. van J. W. Heemskerk en H. M. Roerade Thomas, z. van L. J. v. d. Holst en A. C S. van Rhijn Eefje Elisa beth Alida d. van Th. van der Weijden en A. H. Klijn. Ondertrouwd- Dirk Schrier, 25 j. te Noord- wijk en Hazina Bouwmeester. 23 j. te Noordwijkerhout Arie Barnhoorn 23 j. en Pietje van der Voet 25 j. Getrouwd: A. Schalks 27 j. te Amster dam en M. J. Chr. Fornara 24 j. te Noord- wijk A. J. van Wetten 25 j. en II. F. M. Peeperkorn 22 jaar J. Barnhoorn 21 j. en Chr. van Beelen *21 jaar. Overleden: Levenl. aangegeven kind van het mann. gesl. van E. J. Bakker en J. M. den Elzen. Gevestigd: M. E. Henriod, gouvernante, van Neuchaltel, Zd. Boulevard 22 J. Duyn, arbeider v. Lisse, Langeveld 30. II. Bussehers, religieusc van Nijmegen, Brockhorslslraat 42. A. Scheepbouwer, metselaar, v. de llijp, Lijnbaanwèg 15. J Meijers, broodbakkersknecht v. Leider dorp. van Leeuwenstraat 10. A. Goede- mans, arbeider v. Sassenheim, Schiestraat 17a. Fam. S. Brouwer, huisknecht, v Noordwijkerhout, Kerkstraat 39. Vertrokken: D. Eichholt, dienstbode naai Den Haag. Tournooiveld 6 A. J. A. Ha verkort. bakkerskn. n. Leiden. Korte P:e- tcrkerkkoorslecg 4 A. P. M. Willemse, huisknecht n. Den Haag, Herman Coster- straat 225 C. M. Menken, hulp in de huish. n. Wassenaar, Oostdorperweg p. a. G. Konijnenburg F. L. G. van der Weij den varensgezel, naar IJmuiden, p. a. Wed. Schoonen, Pr. Wilhelminakade 2 G. A. van Haeflen, z. b. n. den Haag, Javastr. la L. S. M. H. Joosten z b. naar Weert, (Limburg) C. M. J. Martron, huishoud ster n. Btoemendaal, Bloemendaalscheweg 295 G. H. Schuurman, kellner. naar Ten Boer A.no. 219 M. J. Ch. Fornara (geh met A. Schalks) n Amsterdam Zuid Jan Lievenstraat 58 T. Breedveld, No taris, naar Dordrecht, Groenmarkt 11 Fam. P. J. G. van der Plas, landbouwei n. Sassenheim, Mennenweg J. van der Wiel. dienstboden. Haarl.meer Vijfhuizen p.a. H. Borsje A. H. G. Ahuis, kappers bediende n. Oldenzaal, Marktstraat 6 H. Ie Mair, Huisknecht n. Leiden. Stations weg 5. Onder het vee van de landbouwers Van IJ. en D. alhier, is mond- en klauw zeer uitgebroken. Door den heer G. alhier werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van hout. Een onderzoek wordt ingesteld. NOORDWIJK-BINNEN. Onze vroegere plaatsgenoote mej. J. C. M. Duijster. slaagde voor het Staalsdiploma voor Ziekenverpleging. OEGSTGEEST. Gemeentebelang Oegstgeest. In ,,Het Witte Huis" hield de vereeni- ging „Gemeentebelang Oegstgeest" haar eerste winterbijeenkomst. De opkomst was flink te noemen, toch hadden wij voor dezen avond een grooter opkomst verwacht, immers wie wil niet iets hooren over „Humor in de Vlaamsehe Volksvertelling en de Vlaamsehe letteren." Met dit onder werp trad dezen avond op, de heer A. Brys te 's-Gravenhage, die na de opening door den voorzitter, dr. Blok, den aanwe zigen werd voorgesteld. Reeds bij den aanvang zijner inleiding wist de heer Brys zijn gehoor te boeien, waarbij een blik werd geworpen op eenige Vlaamsehe vertellingen die, zooals spr. zeide, niet berusten op fantasie, doch in geheel het Vlamenland bij groot en klein bekend zijn. Op aangename wijze wist spr. dan zijn gehoor te wijzen op den humor welke in alle vertellingen voorkomt. Spr. bepaalde zich daartoe te spreken over ver- schillende schrijvers en dichters, waarbij naast humor ook de zedenles ligt opge sloten. Humor, zoo zeide spr., is niet alleen i groote uitbundigheid waardoor de lach niet is uit te houden, doch ook in vele drama tische lectuur duidelijk merkbaar. Het is oog cn oor hebben voor de tegenstrijdig heden des levens en daarvan een definitie I geven. Aan het einde dankte spr. de aanwezi- 1 gen voor hun aandachtig gehoor, en het bestuur van de Vereeniging voor de uitnoo- diging. Spr. hoopte dat ook weèr dezen avond het Vlaamsehe land en volk dichter toi Nederland zou mogefi worden aangetrokken I en de band zijn versterkt- De voorzitter zeide, dat deze avond er een is geweest van genot voor alle aan wezigen. Het applaus den spreker ten deel geval len, heeft wel bewezen dat werkelijk ge noten is. Mej. H. A. Offringa te Leiden is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school Endegees- terstraatweg. Het aantal leerkrachten aan deze school zal dan 7 bedragen. Tot assistent aan de Chr. school aan den Morsch is benoemd de heer J. L. Erkelens. SASSENHEIM. Teraardebestelling chef-veldwachter C. Postumus. Hedenmiddag vond onder zeer groote deelneming de teraardebestelling plaats van den chef-veldwachter, den heer C. Postu mus. wiens portret wij hieronder afbeelden. ingetreden winterseizoen werden besproken. Reeds met St. Nicolaas wacht het publiek een attractie van deze vereeniging. RECLAME. Wijlen de heer C. Postumus. De overledene, die in deze gemeente 24 dienstjaren had, begon zijn loopbaan bij de politie in de gemeente Bloemendaal; ver volgens was hij werkzaam in Dordrecht en Haarlem. In 1903 werd hij als gemeente-veld wachter te Sassenheim benoemd en 15 Juni 1912 werd hij bevorderd tot chef-veldwach ter. Bovendien bekleedde hij de functie van gemeente-bode en concierge van het raad huis. De overledene was hier een zeer geziene persoonlijkheid, die door bezadigd optreden alles wist te bereiken. Hij was steeds be reid ieder, die hem iels vroeg, te helpen met raad en daad, en er zullen niet veel Sassenheimers zijn, die niet met Postumus in aanraking zijn geweest en dan kunnen we gerust hierbij de politiezaken uitscha kelen. Te 2 uur vertrok de droeve stoet van het sterfhuis, voorafgegaan door de gemeente veldwachters Bruinsma en Eist. De baar werd gedragen door veldwachters uit den omtrek, leden van de p'nljtiesehietvereeni- ging „Wilhelmina". Achter de baar volgde de familie, terwijl dc gemeenteraadsleden zich. bij den stoet aansloten, daarna volgde gemeente-personeel. Vele bloemstukken dekten de baar. Winkeliersvereniging. De Sassenheimsche winkeliers en In- dustrieelen kwamen in vergadering tot op richting van een vereeniging in „het Bruine Paard" bijeen. Aan den oproep door het voorloopig Comité gedaan, hadden niet min- der dan 39 personen gehoor gegeven, waarvan slaande de vergadering 36 perso nen als lid toetraden, waarmede de oprich ting een feit was geworden. Ongetwijfeld zullen vele der winkeliers, die op deze ver gadering niet aanwezig waren zich alsnog als lid bij .de bestuursleden komen aanmel den. Op voorstel van enkelen uit de vergade ring werd het* voorloopig Comité bij accla matie tot bestuur gekozen. Dit bestuur is als volgt samengesteld: M. van Hage, voor- j I zitter; P. I Steinman, 2e voorzitter; J. W. W. de Gruijfer. secretaris; J. Mathot, 2e secretaris; Cor van Goederen, penning- meester; W. van Diggelen. 2e penningmees ter; G van Breukelen, commissaris. De vereeniging zal den naam dragen 1 „Sassenheimsche Vereeniging van Winke liers en Industrieelen". Aan het bestuur werd opgedragen een concept-reglement en statuten samen te stellen, terwijl verdere plannen voor een collectieve reclame in het I De heer B. had zijn rijwiel voor het j postkantoor neergezet. Toen hij even later terug keerde, was het karretje verdwenen. Aangifte bij de politie volgde. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Aanwijzing stemlokalen. Verkoop van een berm. Behandeling gemeentebegro ting. Alle leden zijn aanwezig. De voorzitter opent de vergadering, waarna de secretaris de notulen voorleest, die onveranderd wor den goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken. Procesverbaal van kasopneming Lhj den gemeente-'ontvan- ger en bij den administrateur van het wa terleidingbedrijf op 25 September j.l. Be schikking van den Minister van Water staat, waarbij wordt verklaard dat de zin kers der waterleiding, in {iet aan II. M. Slarrenburg toebehoorend water kunnen blijven liggen. Deze stukken' worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de oudercommissie wordt voor 1929 eene toelage verleend van f. 10. Aan den R.K. Boerenbond wordt- eene subsidie ver» leend van f.50 met de stemmen, van de j heeren de Graaf en G. van Leeuwen, tegen. Een verzoek van het bestuur der Chr. 1I.B.S. te Leiden om eene subsidie van f. 136,-15 voor 1928 wordt in handen gesteld van B. en W. om advies. De pensioengrondslagen van den ge meente-secretaris, gemeente-opzichter en den directeur der brandweer worden vast gesteld conform het voorstel van B. en W. Als stemlokalen worden aangewezen voor de stemmingen van de leden van de Tweede Kamer en Provinciale Staten in district 1 liDorp) het gemeentehuis; indistr. 2 (Weipoort) een lokaal bij Dolle en in district 3 (Hooge Rijndijk) een lokaal in hef) Patronaatsgebouw. Voor de verkiezing van de leden van den Raad worden aangewe zen in district 1, een lokaal in het ge meentehuis; in district 2 een lokaal bij Noordman en in district 3 een lokaal van het Patronaatsgebouw. In verband met de voorgenomen verbree ding en verbetering van den Rijksstraat weg aan den Hooge Rijndijk, stellen B. en W., naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van den Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, den Raad voor om in prin cipe te besluiten aan het Rijk in eigendom over te doen een perceel berm, groot 17 A. 15 c.A. met de daarop slaande boomen voor eene som van f. 684,50. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Hierna komt in behandeling de gemeenle- begrooting voor 1929 en de daarmede ver band houdende begrooting van hét water leidingbedrijf. De door den Raad benoemde commissie, bestaande uit de heeren Stad houder, de Groot en Los, hepft een rapport doen samenstellen, door haar rapporteur den heer E. J Los, welk rapport den leden in afschrift is medegedeeld, tegelijk met de naar aanleiding daarvan door B. en W. op gemaakte memorie van antwoord. De voor zitter vraagt of nog iemand algemeene be schouwingen wenseht te houden. De heer J. van Leeuwen krijgt dan het woord. Hij zegt dat het tot heden niet de gewoonte is geweest om algemeene be schouwingen te houden, doch de feiten brengen er hem toe van die gewoonte af te wijken, n.l. de memorie van aanbieding der bogrooling van B. en W. en het rapport der commissie. Wat dc memorie betreft doet het spreker groot genoegen, dat deze beschouwingen in zoo'n frisschen en opti- mistischen toon zijn gesteld. Gaarna brengt hij een woord van hulde aan B. en W. en de ambtenaren voor de wijze waarop deze begrooling is samengesteld en sluitend is gemaakt. Het getuigt van een goed financieel be leid. aldus spr., wanneer bij eene aanmer kelijke belastingverlaging eene begrooting sluitend is, zonder dat aan het gemeentelijk huishouden tc kort wordt gedaan. Zeer ze ker heeft tol dit succes ook meegewerkt de veel betere toestand van het waterleiding bedrijf en het mindere aandeel in de aan j het Rijk te betalen kwade posten, die tot de I helft zijn teruggebracht. Ten aanzien van het rapport der com- j missie zegt spreker, dat het hem zeer on aangenaam getroffen heeft, dat de bezuini ging allereerst gezocht is op de salarissen der ambtenaren. Zelfs voor pensioenver- haal is hij daarop teruggekomen nadat hij een onderzoek ter zake heeft ingesteld. Waar dé ambtenaren die voor 1926 wer- I den aangesteld tevens werden aangesteld met premievrij pensioen, daar gaat het niet op, om, om bezuinigingsreden thans eene bijdrage te verhalen. Zulks is op eene ver kapte manier de salarissen bekorten. Spre ker zal thans op de details van het rapport niet ingaan maar wil een beroep op den Raad doen, op het rechtvaardigheids- en billijkheidsgévoel, om de bezuiniging niet in deze richting te zoeken. De heer Slarrenburg vraagt of de heer van Leeuwen dat allemaal zelf heeft klaar gemaakt, waarop laatstgenoemde antwoordt dat hij op deze insinuatie niet te diep in zal gaan, doch dat dit wel de mentaliteit van een raadslid teekent- en het prestige van den Raad op deze wijze omlaag wordt ge haald. Ook de voorzitter protesteert tegen die uit drukking van den heer Starrenburg. De heer Los, rapporteur der commissie, vestigt de aandacht op het groote wegen net dat de gemeente te onderhouden heeft en op den slijtage dier wegen. De aan te brengen vernieuwing zal veel geld kosten. Vervolgens wijst deze spreker er op dat de gemeente geschikte industrieterreinen heeft, waarop andere gemeenten jaloersch kunnen zijn, nml. langs den Vliet en Rijn. Kunnen we de industrie in deze gemeente binnen leiden dan zal de financieele positie der gemeente aanmerkelijk sterker worden. Der- j halve moeten met het oog daarop maatrege len genomen worden en geeft hij in over- 1 N-V ICEPFABPIEKEN DE HAAS VAN BRERO - APELDOORSl 9548 5 weging, om het nog kortelings vastgestelde uitbreidingsplan te herzien en wel in dier voege dat de Vlielweg een 200 M. land waarts wordt geprojecteerd, waardoor men zal verkrijgen dat langs den Vliet een ge schikte los- cn laadplaats wordt verkregen. Hierna wordt overgegaan tot behandeling van de opmerkingen der commissie aan gaande dip begrooting. De heer de Graaf wijst er op, naar aan leiding van hetgeen de heer van Leeuwen naar voren bracht, dat wanneer men ook al tot pensioenverhaal overgaat daarmede do salarissen niet gekort worden. De heer J, van Leeuwen zegt dat men zulks wel gede- lijk doet, aangezien men die ambtenaren eerst aanstek met premievrij-pensioen en dan later zegt, zie zoo sla nu maar een ge deelte af. De heer van Bennekom ia het met den vorigen spreker eens en memoreert nog dat nog kortelings werd besloten om alleen van nieuwe ambtenaren te verhalen. De heer Starrenburg zegt dat andere ge meenten eveneens tot verhaal overgingen; de salarissen zijn hier schitterend en daar wordt niet aan getornd, maar hij die later pensioen wil hebben moet het zelf maar be talen, alleen voor de wegwerkers vindt hij het jammer. De heer G. van Leeuwen verwijst naar de salarissen der Rijksambtenaren die eerst 10 pet. werden verlaagd, terwijl daarna nog 8 pet. pensioenverhaal werd toegepast. Hij hoopt dat de ambtenaren het niet opvatten alsof het tegen hun persoon gaat. maar nu de levensomstandigheden heel wat goedkoo- per zijn geworden kunnen ook die ambtena* ren wel wat missen en zou hij 51/» pet. len verhalen. (Commissie stelt voor 81/* pet.) De inkomens van hel publiek zijn ook minder geworden en daarmede moet men rekening houden. Er zijn boeren die er goed voor zitten en toch nog maar f. 1000 inko men hebben, terwijl de heeren ambtenaren heel wat meer ontvangen. Na uitvoerige discussie wordt dan ge stemd over bet voorstel van B. en W. (geen verhaal), hetwelk wordt verworpen met alleen de stemmen der wethouders, van Bennekom, Tijssen en J. van Leeuwen voor. Het voorstel der commissie (8!/a pCt.) wordt verworpen met 5 tegen 6 stemmen. Voor de heeren de Graaf, de Groot, Los, Starrenburg en Noordman. Een voorstel van den hoer G. van Leeuwen, gesteund door de heeren de Graaf en Starrenburg om 5l/a pGt te verhalen (3 voor eigen en 2pGt. voor wed. en w.) wordt aange nomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren Jac. van Leeuwen, Van Bennekom, Tijssen, Noordman en Kompier. Hierna ontspint zich een lange discussie over een voorstel van B. en W. om aan den eersten ambtenaar ter secretarie eene sa- larisverhooging toe te kennen van f.200. Bij stemming-wordt het voorstel echter aan genomen met 6 tegen 5 stemmen. (Tegen de heeren de Graaf, de Groot, Los, Stad houder en Starrenburg) Bij de post ..jaarwedden der wethouders'* verwijderen de beide wethouders zich in verband met een voorstel van den heer de Graaf om de jaarwedden te verhoogen tot f. 400. Na eenige discussie wordt het voor stel de Graaf, gesteund door de heeren Tijssen en van Bennekom, in stemming ge bracht en verworpen met 5 tegen 4 stem men. Voor de voorsteller en de heer Jac. van Leeuwen. Over hel salarieeren der veldwachters als bode met f. 50 ontspint zich eene lange discussie De commissie wenseht afschaf fing, B en W. handhaving. Met 6 tegen 5 wordt het voorstel van B. en W. gehana- haafd. Bij volgnummer 115 stelt de commissie voor om ook het watergeld door de bewo ners der gemeente-woningen te laten be talen B. en W wijzen op het vroeger raadsbesluit en handhaven daarom de pos ten Bij stemming wordt met 3 tegen 8 stemmen het laatste voorstel verworpen. Bij volgnummer 117 stelt de commissie voor, de huur der veldwachterswoningen te brengen op f. 250 en dus met f. 100 te verhoogen. Afhiewel B. en W. er op wijzen dat deze woningen ambtswoningen zijn, wordt het voorstel van B. en W. om geen verhooging toe te passen verworpen met 5 voor en 6 tegen Naar aanleiding der ge houden discussies merkt de voorzitter op dat hij het jammer vindt dat altijd in open bare raadvergaderingen aanmerkingen op de politie worden gemaakt, waardoor het prestige dezer ambtenaren zeer lijdt Te meer is zulks verderfelijk waar het publiek zich toch al niet ontziet om deze ambte naren omlaag te halen. Aan de orde is dan de behandeling van volgnummer 134. doch de raad heeft er ge noeg van (het is inmiddels 1 uur) en vraagt schorsing tot Vrijdagavond 7 uur. Aldus wordt besloten.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 13