GOEDE OPLOSSINGEN OPLOSSINGEN. PRIJSRAADSELS. ANEKDOTES. TREEKOEFENING. DE BRANDKAST. hebt geschreven. Jullie komen nu ook in mijn kiekjesalbum. Mientje en Nettie van Riessen, hoe ver makelijk die verhalen over Kitty en Affra, o. ik zie het duidelijk, al ben ik er niet bij; ik houd zoo dol veel van dieren en we heb ben vroeger bij ons thuis ook altijd honden en katten gehad en van die kleine speelsche diertjes genoot ik altijd.zoo, ze kunnen zoo vreeselijk grappig zijn! Ziezoo nu allen weer gegroet tot de vol gende week. En alsjeblieft geduldig afwach ten, wie er gelukkig is bij het loten; ik kan toch niet tooveren, dus er moeten velen teleurgesteld zijn. Tijdig inzenden, naam en leeftijd vermel den. Vele groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ter dus de nachten langer. Nu begrijp je het' natuurlijk wel, als je de oplossing ziet. Rie. Nel, Toni Owel als er niet bijzonders bij de oplossingen wordt geschreven, dan kan ik ook.niet antwoorden in de correspon dentie Maar nu wel hoor. Begrijp ik t goed, hebben jullie een broertje of zusje gekregen? zoo ja wel gefeliciteerd er mee. Letty Schade gezellig dat ik weer eens een brief van je kreeg, ik ontvang ieder wecT met vreugde, vooral goede bekenden. Als je veel huiswerk hebt. dan schrijf ]e er geen brief bij. we blijven toch even goede vrienden. Carel en Rinus Hansen, wel gefelicieerra met het kleine zusje. Ik hoop erg voor jullie dat je moeder gauw met de kleine zus thuis mag komen Ilendrika Ouwerkerk, schrijf mi] eens wat dat voor eene kleine kolonie is, een gezond heidskolonie of zoo iets? vertel er mij maar eens eventjes over. Jan Nico- Gelok ik zal het raadsel be waren. Catharina van Egmond. het treft voor jam mer dat je net naar dat feest gaat als er prijsraadsels zijn, maar daar is niets aan te doen. Hoe lang ga je naar Renkum? Jan en Hendrik Bosboom, doen jullie ge- rust je brieven in hetzelfde couvert. Conny Sinner, dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Borsboom, 2 van die raadsels stonden er al eens in en dat 3e is niet geschikt voor de kinderkrant Reinier en Ali den Hertog, moeders ver jaardag is een van de grootste feestdagen in het jaar dus dan mag je gerust eens laat naar bed gaan. al is het opstaan dan den volgenden morgen ook moeilijk. Groot gelijk, bij zoo'n feestdag behooren bloemen. Francien en Frans Hemerik, natuurlijk hoopt iedereen op een prijs, het zou al heel vreemd zijn als er eens een kind mee deed aan de prijsraadsels en zei; het kan mij niets schelen of ik een boek loot, ja of neen Berlus en Sicco de Jong, vinden jullie het nu wel gezellig om met de raadsels mee te doen? Corry van Stralen, 3 dagen herfstvacan- tie en 1 vrije dag voor die vergadering, dus 4 vrije dagen,dat is nog eens de moeite waard. J. Nagtegaal en Aagalha Braat, als jullie ooit de brieven over de post sturen, doet het dan naar hier den Haag. van Bleiswijkstr. 149 en niet eerst nog naar het „L. D." Jan en Eempien Wassenaar, als ze mij eens een mooi kinderboek te leen geven, dan lees ik het graag, maar er zijn ook ontzettend veel boeken voor groote men- schen die ik graag lees, en ik kan toch niet alles lezen. Willy de Neys. kan dat, dat je de cou rant zelf gaat halen op het bureau? Neen een heel boek uitlezen in één dag, dat doe ik nooit, wel als het een kort verhaaltje is, maar niet een heel boek. Ik zon niet graag meer in een ongestookte kamer zitten, veel te koud hoor. Guus en Janni Glasbergen, ik hoop dat het plan kan doorgaan en jullie een heelen dag met je moeder kan uitgaan, natuurlijk is dat een dubbel feest als je in 17a jaar geen dag hebt uit kunnen gaan. Daar is zoo'n onverwachte vrije dag net goed voor. Annie Zaalberg, ik wensck je heel veel plezier op het feest van je grootouders. Goed dat het op Zaterdag is, dan behoef je den volgenden morgen niet vroeg op te slaan na het feest. Heel aardig van je om zooveel moeite te doen. om dat heele vers voor mij op te schrijven. Anje de Gelder, ik brantj al weken lang de kachel, koude lijden vind ik afschuwe lijk. Hoe bedoel je dal, dat er 's winters meer ongelukken gebeuren? door de glad heid? of door het ijs zakken? O, sneeuw en gladheid daar heb ik zoo'n hekel aan. Ik weet het niet hoor wat ik erger vind, een hittegolf of sneeuw en gladheid. Jo Zandbergen, je anecdote zal ik later eens plaatsen. Jan en Corrie Rodenburg, jullie anecdote krijgt later ook eens een beurt. Antje van Egmond. heel aardig dat kiekje hoor. waar eenige raadselnichtjes op staan en goed dat je het er zoo duidelijk achterop ONTVANGEN VAN: Guus Glasbergen, Jannie Glasbergen, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Jo Nagtegaal (2 blieven), Agatha Braat (2 brieven), Bertus de Jong, Sicco de Jong, Borsboom (ook altijd een voornaam zetten, nu weet ik niets meer als: Borsboom), Jan tje Labordus, Marietje Labordus, Alida La- bordus, Keesje Labordus, Corry van Stra len, Conny Sineur, Piet Nieboer, Reinier den Hertog, Ali dert Hertog, Jan Bosboom, Hendrik Bosboom, FrancieD Hemerik, Frans Hemerik, Willem van der Ham, Jan Nico Gelok, Annie Zaalberg, Carel Hansen, Rinus Hansen, Hcndrika Ouwerkerk, Car- tharina van Egmond, Flip Beekenkamp, Arie Koevoet, Coba Koevoet. Hannie Mie- loo, Anje de Gelder, Annie Bavelaar, Adri Bavelaar, Sander Ruygrok, Koos Ruygrok, Letty Schade, Rie Owel; Nel Owel, Toni Owel, Adriaan Bakker. Jootje de Wekker, Elsa Been-, Dirkje Hopman, Celia Kr et, Nieo Kret, Jannetje den Hollander. Cor Sierag, Margaretha Sierag (ook nog de brieven der vorige week). Nel Hagoort, Jannie Hagoort-, Berthus Pont» Albert Scholtz, Jacques Scholtz, Jan Evers, Annie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Plonia Smits, Jan Smits, Frans Schimmel, Martha Schim mel, Gootje Poldervaart, Aart van de Na- dort, Nelly van der Voet. Jo Tijsen, Hanna van Wilsum, LeeD ScheDkeveld, Janni Schenkeveld, Henny Hulsbergen He-nning, Jan van Dijk, Wim van Dijk. Anna van Woudenberg, Jantje van Woudenberg, Gerarda van Woudenberg. Christïaan Eg- gink, Gerharda Epeïnk. Simon Leenheer, Marietje Sierag. Klaaske van der Mey, Dïna Leenheer, Jo Minnema, Riekie Min- nema, Annie Pieper. Geertruida Kerkvliet, Antje van Egmond, Corrie Rodenburg, Jan Rodenburg, Jo Zandbergen Willy de Neys. Een brief, zonder naam op wit gelinieerd papier in gToot wit couvert-, het is van een meisje want ze schriift dat ze wat har.d- werkies gaat opzoeken Vnn welk meisje is die brief Herman Winterkamp, Mientje van Riessen, Nettie van Riessen. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Anekdotes, nek. c!en, nola, To, nal, Nes. 2. Die de korlsle nachten hebben 3. De schaar. 4. Uw schaduw. 5. Speenkruid, speen, kruid. 6. Pruim, ruim, rui. 7. Molenaarsgraaf. 8. De voet van een berg. PRIJSRAADSELS VOOR GROOTER Alle 4 do Prijsraadsels oplossen 1. Mijn geheel van 9 letters is een werp, dat ons van iets kan bevrijden een 4, 2, 3, 9 steunt een gebouw; 7, 5, 9 heeft ieder mensch; van 1, 5 kan men iets bakken; 7, 2, 3, 9, is schoon, 1, 8, 8, 6 een hemellichaam. 2. Haal uit de' volgende 9 letter; eiland dat tot ons land behoort, e, e n, n, g, r, w. 3. Een spreekwoord van 4 woordf 19 letters. 15, 7, 1, 8, 17 is een blaasii ment, 10, 2, 9, 5 doet het meel rijzei 3, 14, 14, 19 is een metaal, 10, 18, 12 een kleur, 4, 3, 6, 11, 13 is bouwmato 4. Een woord van 4 letters noem naar de volgorde waarin je ze naast e zet, een gezonde dïank of iets, wa liever niet in geraakt PRIJSRAADSELS VOOR DE KLEINE Alle 4 de Prijsraadsels oplossen. Mijn geheel van 6 letters zien we i land nooit 's zomers, 2, 3, 5, 1 i; lichaamsdeel, 6, 3, 4, 2, 3, 2 een groot* in Oostenrijk, een 6, 3, 4, 1 heeft veel baars verloren. 2. Met en ben ik heel groot, met i je mij graag wel eens maken, met oo ik lekker. 3. Iets van 3 lettergrepen, mijn is altijd meer dan één, mijn tweede i boom, mijn derde dient om mijn beid< ste deelen in te herbergen. Wat bei ik heb elf letters. 4. Verborgen dorpen. Laat Lena naar bed gaan. ze is te om laat op te blijven. Je zou hem toch nooit op bevel pijr len doen? Ingezonden door Rien Koolhaas. Onderwijzer; „Waarom zou de zee zout zijn? Jantje: „Omdat er zooveel haring zwemmen Ingezonden door Annie Tocht. Eigenwijs juffertje tegen een ver! agent: „De menschen doen u zeker al domme vragen en maken .het u daa lastig? Verkeersagent: „Nou, u is de dertien vanmiddag." Ingez. door Gerharda en Christiaan Eê „Als je dat hout voor mij klooft, k een maal eten van mij krijgen." „Dat spijt me, dat komt voor mij voordcelig uit, want ik eet maar weinig." Zeg zes maal zoo vlug mogelijk a elkaar Er zaten twee sissende slangen tus; twee spitse steenen te sissen. Violet staat recht net; recht net violet. Een snijderssckaar snijdt scherp, s< snijdt een snijdersschaar. Piet Slim bij den brandkast en-verko „Die brandkast is bestand zoowel 1 inbraak als tegen brand," zegt de koop ,,Dus als er brand bij mij komt - zegt Piet Slim op vragenden toon. „Hebt ge niets te vreezen. De ge inhoud der brandkast zal onaang blij ven'. „Prachtigroep Piet Slim nu verb uit. „Zoodra ex brand komt, ga ik zitten 1"

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 18