,A tot Z"- NENYTO LOTERIJ SPLENDICOL .y üeelpijn? fORHANlNf BLOM VAN DER AA - Den Haag RECHTZAKEN. IK LAATSTE Nog slechts enkele dagen "4 Laai jeflfLijmen POLIS VOOR INBOEDELS „ju ivi POLIS VOOR OPSTALLEN In Eva Bonheur treden op: Esther de Boervan Rijk, Ko Arnoldi, Pine Beider, Jaap van der Poll. Jettie van DijkRiec- ker, Jean Stapelveld, D. van Ollefen, Sr. Frieda Homann, Z. H. Kemler. EERSTE LUSTRUM DER „COÖPERATIE". Gisteravond vierde de „Coöperatie" haar eerste lustrum met de opvoering van Wag ner's „Tristan und Isolde". Zulks te Den Haag. Ter gelegenheid van dit jubileum had zich een uitgebreid comité gevormd onder voorzitterschap van den oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dr. J. Th. de Visser. Onder de aanwezigen in het Gebouw v. K. en W. was ook de minister van Onder wijs, K. en W., mr. Waszink. Bij den ingang van het Gebouw werd aan alle aanwezigen een fraai uitgevoerd gedenkboek uitgereikt,, dat behalve korte biografieën van de leiders der „Coöperatie", de heeren Poolman en Van Raalte. een bij drage bevat van prof. rar. M. W. F. Treub, voorzitter van den raad van commissarissen der „Coöperatie", van Karei Huyzinga, ge delegeerd commissaris der „Coöperatie" en ten slotte een geschiedkundig overzicht der Nederlandsche Opera door Henri de Groot Na* afloop van de opvoering had de hul diging van de „Coöperatie" plaats. Eerst is gesproken door den heer Faubel. Overste Oudendijk bracht uit naam van de Haagsche afdeeling van het Algemeen Nederlandsch Verbond gelukwenschen over. Daarna hebben nog verschillende heeren, waaronder W. van Korlaar, gesproken en geschenken aangeboden; mr. Katz las de telegrammen voor. Ten slotte heeft de heer Karei Huyzinga, gedelegeerd commissaris, bij verhindering van prof. Treub, allen bedankt. Onmiddellijk na deze huldiging recipieer den commissarissen en directie van het ge zelschap in den foyer, terwijl de herdenking van het 1ste lustrum besloten werd met een souper in Restaurant Royal, aangeboden aan commissarissen en directie van de „Coöperatie" en hun families. TIJDSCHRIFTEN. De October-aflevering van ..De Kroniek" bevat een aantal litho's van Hubert Bekman, lino's van George Gieseke en J. G. Jordens en een artikel over den kunstenaar Hubert Bekman, bij het werk dat van hem werd af gedrukt. Ook eenige verhalen komen in dit nummer voor; o.a. een' over het Circus Strassburger, over een Mode en een Bont show en over het Winterseizoen bij Hotel de9 Indes in de Residentie. NIEUWE UITGAVEN. Bij den boekhandel, voorheen gebr Belin- fante te 's-Gravenhage is verschenen: Na- tuurschoonwet 19*28, bevattende de tekst der wet benevens een toelichting van den heer A. J. van Soest, ontvanger der regi stratie en domeinen ter inspectie der directe belastingen. Als jongste uitgave in de bekende serie plaatjes-albums welke Verkade's fabrieken sinds vele jaren tot groot genoegen van zeer talrijke verbruikers van haar producten uit geeft, is zoo juist verschenen „Kamerplan ten", een album dat door den Amsterdam- schen Hortulanus den heer Van Laren werd geschreven Het album wordt geïllustreerd met plaatjes naar teekeningen van Jac. J Koe man C Rol en J. Voerman Jr., van wie de laatste tevens voor de samenstelling van het album zorgde. De band- en zwart-wit- teekeningen zijn van C. Rol. Wij gelooven den samenslellers geen beteren lof te bunnen geven, dan door te verklaren dat het album waaraan zij hun krachten gaven, ons even geslaagd al9 alle vorige Verkade-albums toeschijnt. Het is weer geworden, oen prettig geschreven leer zaam boek. prachtig geïllustreerd en typo- graphisch schitterend verzorgd. A. W. Bruna Zoon's Uitgevers Mij. Utrecht. „P. Smith als journalist", door P. G. Wodehouse. Een geestige uit het Engelsch door Jhr. R. H. G. Nahuys vertaalde roman. Zutphen, W. .T. Thieme Co. „Middeleeuw- sclie verhalen" voor de rijpere jeugd, be werkt door A. Sixma van Heemstra—Schim- melpenninck, met tal van fraaie pi a tem van J. G. Kesler. C. J. Hoogewerff. Felix Roma". Uit het verleden em beden der zeven heuvelen. Met een groot aantal zeer interessante afbeöldin- gen. „Kamerplanten" door A. J. van Laren. Een prachtig geschenk voor 'St. Nicolaas en Kerstmis, dat zeker bevorderlijk ral zijn voor het kweeken van bloemen en plaiifë? iQ huis. RECLAME. Formamint zal Uw keelpijn spoedig genezen. Het vernietigt de schadelijke bacteriën, die Uw keelpijn veroorzaken en be schermt U zoodoende ook tegen besmettingsgevaar (GriepInflu enza, enz.) Zorg ervoor Formamint bij de hand te hebben. Koop nog heden een fleachje. De keelontamettende tabletten In alle Apoth. en Drog. I,p. Beach l 9918 RECLAME. UfE E V mns HOOFDTBEKKING DER ONHERROEPELIJK 31 OCTOBER A.S. LOTEN ALOM VERKRIJGBAAR 9780 DE STRAFZAAK DER VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. (Vervolg van gisteren.) Als dan verd. W. Sr. een uitvoerige uit eenzetting geeft van zijn berekeningen, ont staat tusschen hem en mr. Van Nierop een debat, dat bijna een kwartier in beslag neemt. Hel Hof blijft rustig toeluisteren. Als men komt tot de plannen van Liebermann, interrumpeert mr. Muller Massis: „Die had de beste bedoelingen." President: „O jal" (gelach). Verd. W. Sr. zegt dat hij steeds te goeder trouw heeft gehandeld en nimmer iets on behoorlijks heeft gedaan. Pres.: „Ja, vergeet u de ontbindings-clau- sule niet Als u uw geld niet kon krijgen, nam u de aandeelen terug. M. zette u dan natuurlijk direct op straat en dan zat u weer aan het laadjel" (vreugde in de zaal). Mr. Gooseling: „De heer W. spreekt door loopend van wij; maar hij spreekt slechts voor zichzelf; ik wil daar nadrukkelijk op wijzen." Do volgende getuige is mr. I. Goudeket, advocaat en accountant te Amsterdam. Pres. (tot get.): „Het terugvorderen van vrijwillig op aandeelen bijgestorte bedragen, is dat een gewoonte? De minister heeft het credit van terugstorting in strijd geacht met art. 40 W. v. K. Verd. W. Sr. heeft dit sinds November 1926 geweten." Get.: „Of het een gewoonte is, kan ik niet beoordeelen, maar volgens 'mijn opvatting mag het niet." Ook de volgende getuige, de accountant A. Nierhoff, deelde deze meening. De zitting werd daarna geschorst tot kwart voor twee. Na de pauze vraagt de president, mr. J. M. Jolles aan den verdachte J. J. W., waar om deze in hooger beroep is gegaan. Verdachte J. J. W.: Omdat ik mij on schuldig achtte. De president (tot den verdachte J. P. H. W.): En u? Verdachte J. P. H. W.: Ik ben mij er niet van bewust een strafbaar feit te heb ben gepleegd. Ik ben geheel te goeder trouw geweest en heb absoluut vertrouwd op mijn vader en anderen. Gehoord wordt daarop den getuige J. Spanjersberg, die blijft bij zijn voor de rechtbank afgelegde verklaringen. Getuige bekent het „kassierscontract" tusschen de Veendammer" en de Discontobank voor credietinslellingen mede te hebben onder- tcekend als commissaris van de „Veendam mer", terwijl hij in werkelijkheid die func tie nog niet bekleedde. De president: Hebt u dat niet vreemd gc- y.onden. Het contract was zoodoende toch aanvechtbaar. l/fi getuige: Ik heb er niets bijzonders achteiT gezocht. Ik dacht dat de benoeming in het .contract was opgenomen. De president. Dat kon natuurlijk niet. Her innert u irich iets van een tweede kassiers- contract? De getuig?3^ Neen. De president: Weet u nog, of zich onder het kassiersc ontract een borgtocht bevond van Liebermann en van der Tooren. De getuige bevestigd dit. De president: u later, toen u com missaris was van' „Veendammer", nog wel eens een borgtcPeH van Van der Tooren gezien. De getuige: Neen,^ geloof dat Lieber mann mij een dergl-i ijken borgtocht heeft getoond een paar daaen v^r de onder tee- kening van het kassljer9Contrnct. De president. HerirAnert u zich nog dat u op den avond van UW; benoeming tot com missaris vaü de „Veen\dammer" allerlei ac- tes hebt onderteekend. v/aarbij allerlei eigen dommen van de „Vee1ndammer" werden overgedragen aan de ver 1dachten J. J. W. en J. P. H. W. De getuige: Ja! i De president: Hebt u IT^t met een beetje vreemd gevonden dat u op dcz-e eigen lijk allerlei eigendommen van de bank waarvan u commissaris geworden was, hebt weggeschonken zonder dat er een tegen prestatie tegenover stond? De getuige: Neen, ik wist dat zoo niet. Ik dacht dat het zoo hoorde. De president- Dus u vindt het heel ge woon als een hypotheekbank haar hypo theken van de hand doet, zonder tegenpres taties te eischen. Hadt u wel eenig begrip van het hypotheekbankwezen? De verdere verklaringen van dezen ge tuige toonen aan, dat hij eigenlijk in het geheel niet begrepen heeft, wat er eigen lijk gebeurde met de „Veendammer" Uit zijn verklaringen blijkt nog, dat hij twee borgtochten gezien heeft die ondertee kend waren door v. d. Tooren. Getuige op pert echter de mogelijkheid dat hij tweemaal dc-nzelfden borgtocht heeft gezien, met name den borgtocht, die zich onder het zgn. kas sierscontract bevond. De president: Maar u hebt altijd beweerd, dat er twee borgtochten bestonden. Getuige: Misschien was het kassiers- contract den eerten keer, dat ik het zag, zóó opgevouwen, dat ik den borgtocht, die er onder geschreven 9tond, alleen heb ge zien. Op vragen van den verdediger van den verdachte J. P. H. W., Mr. C. Gooseling, deelt getuige mede, dat op de vergadering, waar op alle eigendommen van de „Veendam mer" aan de verdachten W. werden ovei- gedragen, de verdachte J. P. H. W. zich meestentijds heeft opgehouden in een serre, welke gedeeltelijk door een muur van het kantoorlokaal, waarin de besprekingen wer den gevoerd, was gescheiden. Gehoord wordt daarop de heer P. B. ter Laag, die commissaris is geweest van de „Veendammer" en eveneens blijft bij het geen hij heeft gezegd voor de rechtbank. Mr. M. J. Loonstijn wordt daarop in de zaal geroepen tot het geven van enkele inlich tingen. Deze getTiige verklaart dat het kassiers- eontract destijds dee middags ongeveer halfdrie is onderteckend. Daarna heeft ge tuige met getuige Spanjersberg zitten wachten op de terugkomst van mr. L. v. Gigh en Liebermann. De getuige Spanjers berg houdt echter vol, dat het kassierscon- tracht dien middag om 'n uur of vijf is on derteekend, nè, de terugkomst van Lieber- man en zijn advocaat mr. L. v. Gigh. De verdachte J. J. W. verklaart daarop zeker te weten een tweeden borgtocht van Van der Tooren te hebben gezien. Do ge tuige mr. Loonstijn weet niets van een tweeden borgtocht. Gehoord wordt dan de getuige E. Schan- sema, die 15 jaar lang op kantoor is go- weest bij de „Veendammer Hypotheek bank." De verklaringen van dezen getuige werpen geen nieuw licht op de zaak. Al leen kan getuige bevestigen, dat de ver dachte J. P. H VV. op do vergadering, waarop de overdracht van de bezittingen plaats had, niet actief heeft deelgenomen aan de besprekingen. De volgende getuige is H. Stadens, even eens een gewezen bediende van de Veen dammer Hypotheekbank Getuige herhaalt de verklaringen, door hem voor de recht bank afgelegd. De president: U kent den verdachte J. P. H. W. beter dan ik. Was hij van da zaken op de hoogte De getuigeAls hij 't niet was, zou hij 't toch langzamerhand wel worden 1 Verder verklaart getuige na een gesprt* met den verdachte J. J. W. den indruk ge kregen te hebben, dat de verkoopsprijs van de aandeelen in de „Veendammer" ver band hield met het disagio van 30 pCt., dat er op rustte. De verdachte J. J. W. merkt op, dat hij in het bewuste gesprek tot den getuige heeft gezegd, dat Liebermann op deze wijze de waarde der aandeelen berekende. De president: llc zie niet goed in, waarom u zooiets aan Stadens zou vertellen Deze getuige zal belang gestold hebben in de daden van zijn patroon, maar zeker niet in de ideeën van Liebermann. Mr. O. Goseling maakt er den getuige op attent, dat er tegenspraak bestaat tus schen zijn verklaring voor den rechter-com- missaris en de mededeelingen, welke hij aan de rechtbank heeft gedaan. Voor den rechter-commissari3 heeft ge tuige gezegd dat de verdachte J. P. H. W. zich meer interesseerde voor de Spaarbank dan voor de Veendammer". Voor de recht bank heeft hij gezegd, dat deze verdachte zich het meest voor de „Veendammer" in teresseerde. De getuige antwoordt dat. zijn verklaring voor den rechter-commissaris de juiste was. De getuige J. van Schuppen, die daarna wordt gehoord, vertelt dat de verdachte J. J. W. hem ook reeds heeft gesproken over het disagio van de aandeelen in de RECLAME. 9910 RECLAME. H00GE NIEUWSTRAAT 30 - TELEFOON 15820'. Sluit verzekeringen op elk gebied. - Prospectus op aanvraag, Op verzoek komt één onzer Inspecteurs U gaarne inlichten. ACTIEVE VERTEGENWOORDIGERS GEVRAAGD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEH. „Veendammer" en de verkoopswaarde die met dit disagio verband hield. De volgende getuige is F. H. van Brug gen, die als notarisklerk tegenwoordig ia geweest bij de overdracht van de aandeelen in de „Veendammer" in ruil tegen de be zittingen van deze instelling. De president: Herinnert u zich, of de verdachte J. P. H. W. bij deze overdracht een werkzaam aandeel heeft gehad in de besprekingen. De getuige: Neen, dat geloof ik niet! De president: Hij hield zich dus alleen maar bezig met de zorg voor den in- en uitwendigen mensch 1 De getuige: Ik hermner mij alleen maat, dat ik een kop koffie heb gehad. De president: Nu goed. Weet u ook of de verdachte J. P. H. W. deelgenomen heeft aan de stemmingen. De getuige: Alle aandeelhouders hebben gestemd. De president schorst daarop de zitting tot Vrijdagmorgen tien uur. DE MUIDERTOL-KWSSTIE. Naar de „Tel." verneemt heeft de amb tenaar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten Amsterdam en Hilversum, mr. A, A. L. F. van Dullemen, cassatiebe roep aangeteekend tegen het vonnis van den Hilversum9chen kantonrechter mr. Van der Ley, waarbij de tolgaarder van den Muidertol, de heer G. Kauderer, van rechts vervolging werd ontslagen. Wij herinneren er aan zegt het blad, dat tegen den tol gaarder een vervolging was ingesteld we gens het versperren van een openbaren weg zonder verlof van het bevoegd gezag. De vraag of de nieuwe tolboom te Muiden rechtmatig is aangebracht, zal dus thans aan het oordeel van den Hooge Raad wor den onderworpen. DE GASCORRUPTIE. De Rechtbank te Rotterdam heeft een 61-jarigen gewezen magazijnmeester van het gemeente-gasbedrijf, die terecht bad gestaan omdat hij in strijd met zijn in structies als ambtenaar geldsbedragen van totaal f. 13.000 heeft aanvaard van de Ne derlandsche Gasmeterfabriek Wilson in Den Haag, terwijl hij wist, dat zdlks ge daan werd om hem te bewegen iets te doen of te laten in de uitoefening van zijn func tie, veroordeeld tot drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf, met een proef tijd van drie jaar. ROTTERDAJMSCHE RECHTBANK. In een zaak van O. H. V., 41 jaar, te Wassenaar, die in hooger beroep bad te rechtgestaan van een vonnis van den kan tonrechter te Rotterdam, waartegen de ambtenaar van het O.M. had geappelleerd, waarbij verdachte was vrijgesproken van een hem ten laste gelegde overtreding van de Arbeidswet hij zou op Zaterdag 31 Maart des middags te 3.15 iiur door 3 ar beiders arbeid hebben doen verrichten, door het oppoetsen van meubelen, die al verkocht waren heeft '"3 rechtbank het vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende verdachte ontslagen van rechtsvervolging. DE ONTVLUCHTING UIT DE GEVANGENIS. De gevangenbewaarder blijfl in voorloopig arrest. De 3e kamer der Haagsche Rechtbank heeft gisteren den termijn van gevangenhou ding van gevangenbewaarder K. met 30 dagen verlengd. Zooals men weet, is K. gearresteerd en ingesloten als verdacht van hulp te hebben verleend bij de bekende ontvluchting van vier gevangenen uit de Bijzondere Strafge vangenis te Scheveningen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen werden geveld: Een auto onbeheerd laten staan: J. F. D., Rotterdam, geen straf, C. G. Dubbeldam, f. 3 2 d.D. A. Valkenburg. Fietsen zonder licht, idem; G. V., Den Haag. Geen nummerbe- wijs vertoonen, idem; W. v. D., Katwijk. Met een wagen rjjden zonder licht en rood achterlicht, 2 m. 13,2 m. 2 d.; W. S., Den Haag. Met een auto rjjden over een ge sloten weg, L 3,2 d.; K. L. K., Katwijk. Fietsen op een voetpad, f.2,1 d.; J. A. v. d. M., Noordwjjk. Een trekdier onbe heerd laten staan, f.3,—, 2 d.; Varen zon der vergunning: H. de R., Hillegom, f.5,—, 3 d., H. de R., idem, idem; M. de K., Oegstgeest Overtreding leerplichtwet, f.2, 1 d.H. A. K., Boskoop. Met een auto rjjden zonder lioht, 15,—, 3 <L; J. J. M. P. Fiet sen door den Watersteeg, f.2,1 0.; J. H., Rjjnsburg. Met manden een standplaats inne men, idem; Geen rijbewijs vertoonen: P. H. R. Haarlem, f.3,—, 2 d., H. H., Utrecht, f. 5,3 d.Th. W. L., Voorhout. Met een voertuig rgden zonder lioht, f.3,—, 2 d.; Overtreding leerplichtwet: C. B„ Hillegom, id., M. v. d. B., Noordwtjkerhout, id., id., J. D., id., f.1,—, 1 d., J. D., id., f.2,—, 1 d., M. G., id., f. 3,2 d., P. K., Noordwijk id., L. v. S., Noordwtjkerhout, f. 1,1 d., J. A. S., id., f. 4,2 d., J. v. V., id., id., P. V. V., id., id.M. E. K. Fietsen door een verboden steeg, 12,1 d.: J. P. G. Fietsen zonder licht, f.3,2 <L; H. M. N. Fietsen zonder reflector, f. 2,1 d.H. v. H. Fiet sen zonden bel, 13,—, 2 d.; Fietsen zonder licht: C. K., Uithoorn, id., L. J. v. <L L, J. .V, id., A. J. W., Voorschoten, id., j. D., id., J. P., id.; L. EL, Oegstgeest. een voertuig rrjden zonder licht, id.; D. Overtreding poLverord. Leiden, 11,—1 P. O. Koopwaar uitstallen zonder ver* Ding, f.2,—, 1 d.; B. G. J. M. V. Ret over de Karnemelksbrug, id.; Openbaredr kenschap: C. K., 15,—, 3 d., B. H., A. K., Noordwijk, id.; S. T. P., Noordwijk hout. Overtreding motor- en rgw.regl., f.3 2 d.; Openbare dronkenschap: C. H., Amsl dam, 15,3 d., C. v. G., Alkmaar, j Fietsen zonder licht: M. W. S.,ïL3,—2 J. D., id., C. v. U. geb. V., id.; F. A D. Fietsen door een verboden steeg, 12, 1 d.E. v. G., vt. v. L. P. Koopwaar t stallen zonder vergunning, id.; Ketsend een verboden steeg: H. O., id., W. K., L. K., id.; J. K., Katwijk. Op een honden! zitten en geen nummerbewrjs vertoonen, m. f. 2,2 m. 1 d.P. V. Fietsen zon reflector, 13,2 d. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door den kantonrechter mr. A. N. Otten werden niet minder dan 88 zal behandeld. Het allereerst stond terecht: v. E. P. G. V. te Ter-Aar die was gedj vaard terzake dat hij had gereden met z vrachtauto op den Ziendeweg onder de meente Alphen in de richting Alphen a. Rijn. Vanuit tegenovergestelde richti kwam aangereden met paard en waj zekere G. v d. N. Verd. heeft toen hij c gespan genaderd was. zijn auto stop gez omdat hij meende niet te kunnen pass? ren, welke meening de bestuurder van 1 paard en rijtuig ook was toegedaan. Nietl genstaande vervolgens de bestuurder vi het paard en rijtuig verd. er op wees dat 1 niet kon passeeren i9 hij toch doorgered! met het gevolg dat paard en rijtuig in i sloot terecht kwamen met eveneens de i zittende vrouw en twee kinderen. Ver. was dus ten laste gelegd dat hij de veili; heid van het verkeer op schromelijke wiji in gevaar had gebracht. Nadat enkele gek gen waren gehoord, eischte de ambtenai van het O. M. een geldboete van f.80 9ub 10 dagen hechtenis, waarna de kantonrecl ter verd. veroordeelde tot een geldboete va f. 60 9ubs. 20 d. Voorts stond terecht L. de W. die ei rund had laten loopen in den tuin van de tuinder I-I. Deze als getuige gehoord ve: klaarde dat het beest diverse te veld staas de groenten had stuk getrapt waardoor li een schade heeft geleden van f. 25. Hel (1 M. eischte een geldboete van f. 10 subs. 5 4 De kantonrechter veroordeelde verd. tot ea geldboete van f. 5 subs. 3 d., tevens rae toewijzing van de door getuige ingesteld! civiele vordering ad f. 25. W .de H. en A. v. E. te Koudekerk hadde baldadig aan den Lagewaardschedijk ee3 duiker opengetrokken waardoor het wat-: in de stoepsloot van den landbouwer T. 0 was gestroomd tengevolge waarvan <1 stoep geheel onder water stond. De kantor rechter vond het optreden van verdachte kinderachtig en nadat genoemde Iandb^- wer als getuige was gehoord, eischte ambtenaar een geldboete ad f.8 sub. H tegen elk der verdachten waartoe de kan tonrechter hen conform veroordeelde. L. v. E. die ter vorige zitting tereefci stond wegens overtreding van den leerplicht was wederom verschenen omdat de zafl was uitgesteld om het schoolhoofd te ho> ren. naar aanleiding van zijn bewerk? dat het kind op de verzuimde dagen ziek was. Getuige verklaarde dat hem van die ziekte geen kennis was gegeven en daaros het verzuim als ongeoorloofd had opgege ven. De ambtenaar eischte f. 3 sub. 2 dage* waarna de kantonrechter verd. veroordeel de tot f. 2 sub. 1 d. met de raadgerin? voortaan van ziekte van het kind behoor lijk kennis te geven. •T. B. die zelf niet was verschenen dooi voor wien mr. A. K. als raadsman optrad, was ten laste gelegd overtreding Arbeids wet bii herhaling Nadat enkele arbeider.' als getuigen waren gehoord, betoogde ambtenaar van het O. M. dat verd. wa: de naleving der bepalingen der akbeidswc'. betreft veel moeilijkheden en klachten geeft. Herhaaldelijk overtreedt verd. arbeidswet waarom hem nu ook recidive W: ten laste gelegd. Hij wilde nu echter af rekening houden dat de overmatige arbe:; haastwerk was en eischte 5 x f. 5 of 5s- dagen. Mr. K. trachtte het betoog van hei O. M. te weerleggen door te doen uitkomen dat het onderhavige bedrijf zeer omvangrik is en drie groot© werkplaatsen omva1- Wanneer men nu in aanmerking neemt, s!- dus mr. K dat in drie jaren tijd slecht! 6 overtredingen zijn geconstateerd, is dat ternauwernood 1 overtreding per jaar et per werkplaats. Hii meende daarom mi' de ambtenaar niet had mogen zeggen, dj' verd. aanleiding gaf tot moeilijkheden er klachten inzake de toepassing der arbeids wet. De kantonrechter onmiddellijk spraak doende verocn-deelde verd. tot 5sf. - sub. 5x2 d., er op wijzende, dat bij eer volgende overtreding heehtenisstraf moeten worden toegepast. In de overige zaken werd verstek ver leend. Waar geen woonplaats staat ver meld, wonen verdachten te Alphen a. Rijn.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10