TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. SPORT. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 758. Hedenmiddag 3 uur: 758. TELEGRAFISCH WEERBERICHT aar waarnemingen in den morgen van 23 October, medegedeeld door het Kon. Ned. Mei Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765,6 te Vardoe. I Laagste barometerstand 737,6 te Vest- canoer. Verwachting tot den avond van 24 Oct. talige, later weer toenemende, Westelijke ol Zuidelijken wind. Tijdelijk opklarend, tater waarschijnlijk regen. Weinig verande- ing in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 12 gr. C. (óf gr. F.) 12 uur 'smidd.: 12*/! gr. G .(55 gr. F.) 3 uur nam.: 12l/a gr. C. (55 gr. F.) OOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Woensdag. Hoogste stand des voorm. te 10 u. 55 min. Hoogste stand des nam. te 11 u. 27 min. licht op voor fietsers e.a. Dinsdag 5.18 nam. tot 6.13 Voorm. volkenbondswerk. ..NEVE, 23 Oct. (Belg. Tel. Ag.) De con- rentie van deskundigen ter vermijding van bbele belastingheffing en belasiingvlucht eft met algemecne stemmen een motie ogenomen, waarin geconstateerd wordt, in groote trekken de door de technische siundigen uitgewerkte modellen voor een ereenkomst een nuttige basis vormen or bespreking lot uilwerking der tekslen, mende tot vermijding der dubbele belas- igheffing en belasiingvlucht. churchill over het schadevergoedingsvraagstuk. LONDEN, 22 Oct. (Reuter). In een te lingford gehouden redevoering zeide Win- m Churchill o.a.: wij worden uitgenoo- (ot een conferentie ten doel hebbend lilschland weer in staat te stellen haar ion financieele aangelegenheden weer Ie hartigcn en haar mede te deelen welk in totaal zij aan schadevergoeding moeien betalen. Wij zijn bereid de uit- odiging aan te nemen en al het moge- e le doen een goede regeling te steunen, moet er echter op wijzen dat Groot- itanië reeds op onbegrensde en on- irenaarde wijze heeft bijgedragen tot be tting der schadevergoeding en oorlogs talen in Europa Wij hebben het denk- volkomen lalen varen, voor ons zelf 1 aan te nemen hetzij van onze gealli- in den laatsten oorlog, het zij van lilschland. Niemand kan zeker verwach- dat wij nog meer zullen doen. Wij blij- n ons onherroepelijk vasthouden aan het [insel der nota Balfour. tALlE en de schadevergoeding. HOME, 23 Oct. (Bel. Tel. Ag.) Mussolini Hi een schrijven van Parket Gilbert ont ken, waarin deze, nu hij niet naar Italië 0 gaan, hem op de hoogle brengt van zijn brekingen te Londen en Parijs en waarin de deelname van Italië vraagt voor een tav onderzoek van de aangelegenheid, ssolini benoemde daarop Pirello tot Ilali- tsch vertegenwoordiger in de technische omissie tot oplossing van het herstel- bleem amerikaansche petroleum- belangen. >EW YORK, 23 Oct. (Reuter). Op een eren gehouden bijeenkomst van verle- iwoordigers van een twintigtal Ameri- nsehe pelroleum-maatschapprjen werd algemeene stemmen besloten de oprich- goed le keuren van een export-maat- appij, als men het eens kan worden over bijzonderheden. werd een commissie benoemd, die aangelegenheid zal hebben le onder ken en later rapport daaromtrent zal uit- ngen. den verklaart dat de Amerikaansche [alschappijen op de buitenlandsche mark- veel grooter onkosten moeten maken hun buitenlandsche concurrenten, het- |n ten deele epn gevolg is van de hoogere "•en in Amerika en ook door de grootere inden voor hel transporleeren van hun iuclen. Ken hoopt door de oprichting der voorge le export-maatschappij de distributie de producten der Amerikaansche maat- appijen in buitenlandsche havens te ver- lakkeliiken. aardbeving. K®®: 23 Oct. (Belg. Tel. Ag.) In het t «onnthe heeft een hevige aardbeving LinS van de huizen in twee dorpen gevolg gehad. r treinbotsing. >eX°5N ~3 Oc'- (Wolff.) Tengevolge van leid der6^8? Vl'lsse'slan<3 zÜn in de nabij- iliaar treden ^Vee goederentreinen op Negen treinbeamblen werden daarbij ge wond. De aangerichte materieele schade is aanzienlijk. AUTO IN EEN RAVIJN. MILAAN, 23 Oct. (Ned. Tel. Ag.). Aan de Lust van Ligurië in de nabijheid van Chia- vari is een automobiel in een .30 meter die pen afgrond gestort. Twee der inzittenden werden gedood. Drie zeer zwaar gewond. OVERSTROOMING. PARIJS. 23 Oct (Belg. Tel. Ag.) De „Matin" verneemt uit Grenoble: De was van de Isère en de Drac heeft in het dai van Gresivaudan een ware catastrophe ver oorzaakt. Meer dan 500 huizen staan onder water. De schade bedraagt verscheidene mil- lioenen. Talrijke fabrieken moesten het werk stopzetten. Er zijn geen persoonlijke onge lukken. STORM OP ZEE. MOSKOU. 22 Oct (WolfD Tijdens een storm die dezer dagen in de zeeëngte van Kertsj gewoed heeft en waardoor vele vis- schersboolen naar zee zijn afgedreven, zijn 16 personen om het leven gekomen. Vele visschersbooten werden vernield; de mate rieel e schade is groot. mijngasontploffing. BECKLEY, (West-Virginia), 23 October. (N.T.A.) Ten gevolge vqd een mijngasont- ploffing zijn in een kolenmijn alhier zes mijnwerkers gedood. Hun lijken z^jn reeds door de reddingsbrigade geborgen. STADSNIEUWS. bazar in de chr. fröbelschool aan den heerensingel. Van de Dameskran9 „Clara Dozy". In de Cbr. Fröbelschool aan den Heeren singel is hedenmiddag door den heer T. S. Goslinga, de bazaar geopend, die ieder jaar vanwege den Dajneskrans „Clara Dozy" wordt gehouden. Ook dezen bazaar hebbeu de dames die hem inrichtten, weer aantrekke lijk weten te maken. Op tot fcoopen prikke lende wjjze, zijn de zeer talrijke artikelen die deels door de leden van den krans zelve ver vaardigd. deels door anderen voor het doel, werden afgestaan, uitgestald. En zoo is ec weer een schat van doelmatige artikelen te koop op dezen bazar, waar hot 'stellis van daag en morgen wel druk zal zijn. Natuur lijk ontbreken ook de noodige attracties niet en behalve sjoelbakken en touwtje trek tent, loterijtjes, enz., zijn er geheel nieuwe at tracties. waarover wij niets zullen mede- deelen, doch waarvan wij overtuigd zijn dat ze „het zullen doen". - In tegenwoordigheid van bestuur en een aantal leden van ..Clara Dozy" heeft heden middag, de heer T. S. Goslinga den bazaar geopend. Spr verzocht eerst gezamenlijk te zingen Ps 75 1, las daarna Ts. 127 en ging ver volgens voor in gebed. Spr. zeide met genoegen de uitnoodiging om dezen bazaar in zijn hoedanigheid van bestuurslid der Ver. van Christelijke Fröbel scholen te openen, te hebben aanvaard, om dat bestuur en leden van „Clara Dozy" hiermede een nieuw blijk geven van haar groote energie, wanneer het gaat om de belangen van het Christelijk onderwijs te dienen. In Februari nog organiseerde zij in de Stadhouderslaan een bazaar, waarvan de opbrengst was te beschouwen als een eerste bijdrage voor den bouw van een nieuwe fröbelschool in dit stadsdeel. En met onverflauwden ijver "zijn de da mes daarna opnieuw aan het werk getogen om een tekort op de exploitatierekening der Heerensingelschool aan te zuiveren. De resultaten van haar arbeid ziet men hier uitgestald en spr. sprak zijn bewonde ring uit over het vele fraaie werk, wat hier te aanschouwen is. Van harte hoopte spr. dan ook, dat de dames groote voldoening van haar werk zullen hebben en dat velen den bazaar zul len bezoeken. Nadat ververschingen waren rondge diend, werden de deuren voor het publiek geopend academische examens. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen geneeskunde de heer A. M. van Slipriaan Lui9iu9, te Leiden, en voor het candidaats- examen rechtsgeleerdheid mej. C. Jas en de heer P. A. J. Jas, beiden, le Hoek van Hol land. Benoemd is bij het wapen der infan terie, met ingang van 1 November tot luite nant-kolonel, commandant van het 8ste Re giment Infanterie, majoor Waltheer, van het -ide Regiment alhier. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIË. De« K. L. M. heeft heden het volgend tele gram ontvangen van de H N. A. E. N., het vijfde vliegtuig dat de reis naar Neder- landsch-Indië maakt: Vertrokken uit Nasjirabad 6. -10 uur (pl. tijd) aangekomen te Cawnpore 11.25 uur. Alles in orde. Wij gaan heden door naar Alahabad en hebben alleen le kampen met rc-'gen en tegenwind. TREINBOTSING TE ROTTERDAM. Drie gewonden. Hedennacht omstreeks half een heeft op het D. P. station te Rotterdam een botsing plaats gehad tusschen een binnenkomenden en een stilstaanden treiD. De electrische trein nr. 1147, die te 0.38 uur te Rotter dam D. P. moet aankomen, kwam bij het binnenrijden van het statiOD in botsing met den motorwagen van een op een naastlig gend spoor stilstaanden electrischen trein, doordat deze wagen niet geheel vrij stond. De motorwagen van den binnenkomenden trein drong in dien van den stilstaanden trein. De bestuurder Dijkman geraakte be kneld en moest later door het treinperso neel worden uitgezaagd. Een dame in het achterste rijtuig van den binnenkomenden treiD de stilstaande was leeg die ge reed stond om uit te stappen, werd door den schok van de botsing omvergeworpen en viel tegen een Jer banken. In een ander rijtuig viel een heer. ~0e dame en heer werden beiden licht gewond. De bestumder Dijkman bleek er ernstiger aan toe te zijn. Hij heeft een kuitbeen gebroken. De dno gewonden werden naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar de heer Dykman werd opgenomen. De dame en heer konden na verbonden te zijn, naar huis worden gebracht. Van den stilstaanden trein, zijn cen'ffc wacens ernstig beschadigd. Het motorrijtuig, dat in directe bot sing kwam, is zwaar gehavend. Eenige wagens ontspoorden en liepen schade op door het breken van ruiten en buffers. Den geheelen nacht is men met het op- ruimingswerk bezig geweest en tegen he denmorgen half negen was het spoor weer vrij. Door het laten vertrekken van andere perrons heeft het treinverkeer geen stag natie ondergaan. De heer Dijkman heeft in het zieken huis aan den Coolsingel een rustigen nacht doorgebracht. TELEFOONVERKEER MET AMERIKA. Het NederlandschAmerikaansch tele1- foonverkeer zal met ingang van 1 November a s. worden uitgebreid. Het zal dan mogelijk zijn van alle kantoren en stations, in Neder land uit gesprekken te' voeren met de daar voor in aanmerking komende plaatsen in de Vereenigde Stalen van Amerika, Canada, Mexico en op^het eiland Cuba. MAN DOOR EEN AUTO GEDOOD. Gisleravond liep de 70-jarige landbou wer G. v. d Haar, wonende te Zeist, op den Driebergenschen Straatweg. Plotseling stak hij den weg naar het fietspad over en werd aangereden door den auto van Dr. B. de II., woonachtig te Driebergen. De man werd van achteren gegrepen en op slag gedood. De automobilist beweerd den man niet gezien te hebben. DE „VEENDAMMER" VOOR HET GERECHTSHOF. Vader en zoon Woltman werden voor de Rechtbank verdedigd door Mr. Th. Mul ler Massis; om tactische redenen was deze verdediging thans gesplitst en treedt voor den jongen Woltman op mr. C. M J F. Gooseling. Voor verd Möhring treedt weder om op mr. F. A. ICokosky. Het Gerechts hof is samcngcsleld uit Mr. J. M. Jolles, president, Mrs. W. N. J. M. Smit en W. Boekhoudt, raadsheeren en Mr. J. J. van Geuns, griffier. Procureur-Generaal is Mr. A. baron van Harinxma thoe Sloolen. De belangstelling van publiek en balie voor deze zaak is wederom zeer groot. Te half elf neemt verd. Möhring. die reeds eenigen tijd in de zaal aanwezig was, in de bank der verdachten plaats, even later worden vader en zoon Woltman bin nengeleid. De president wijst er dan met name de verdediging op, dat men hier te doen heeft met een zaak. die in eerste instantie zeer uitvoerig is behandeld, zoodat het Hof in geen geval in onnoodige herhalingen zal treden. De procureur-generaal leest vervolgens een kort resume van de dagvaarding voor. Daarna vraagt mr. Kokosky het woord, die namens zijn cliënt Möhring een ver zoek wil doen. Pl. wijst er op, dat hij thans handelt zonder raadpleging van de andere raadslieden mrs. Muller Massis en Goose ling. Mr. Kokosky verzoekt den president dan, de zaak voor onbepaalden lijd te willen schorsen. Het volle licht, zegt hij, kan in deze zaak niet schijnen, als de man, die de auclor-intelleclualis is geweest, niet aan wezig is. De details der zaak kunnen al leen naar voren komen als Salomon Lie- bermann hier verschijnt. In de eerste in stantie is pl.'s verzoek afgewezen, thans is het een ander geval: Liebermann heeft men nu te pakken en het zal een kwestie van weken zijn voor de beslissing gevallen is of Liebermann al of niet uitgeleverd zal worden. Mr. Muller Massis, de verdediger van den ouden Woltman, voert aan dat mr. Kokosky zijn verzoek gedaan heeft namens een ver dachte, die op vrije voeten is. Als het Hof dit verzoek inwilligt, dan moet het in aan merking nemen, dat pl.'s cliënt niet ge schaad mag worden. Pl. is niet zoo opti mistisch als zijn confrère de eventueele uit levering kan oen kwestie van maanden zijn. Pl. wenscht dat bij schorsing van de zaak zijn cliënt voorloopig in vrijheid zal worden gesteld. Mr. Gooseling, de verdediger van den jongen Woltman betoogt, dat voor de be lichting der positie van zijn cliënt de komst van Liebermann nie» noodig is. Bij schor sing der zaak dringt pl. er eveneens op aan dat de jonge Woltman uit de voor- loopige hechtenis ontslagen zal worden De procureur-generaal merkt op, dat. wat de tijdsduur van de uitlevering betreft, hij aan de zijde van mr. Mul'er Massis staat Spr. verzet zich tegen net eventueel in vrijheid stellen van de Woltmans. Nadt mr. Kokosky bij zijnverzoek geper sisteerd heeft, gaat het Hof in Raadkamer. Het keert reeds eenige minuten later terug om mede te deelen. dat, hoewel het buiten gewoon veel prijs stelt op de aanwezigheid van Liebermann. die dan de president legt daar den nadruk op verdachte zal zijn, er op het oogenblik geen reden is om de zaak le schorsen. Het getuigenverhoor vangt hierna aan. Als eerste getuige wordt gehoord mr. G. J. Salm, advocaat en procureur le Amsterdam en curator in het faillissement der „Veen- i dammer". Get. deelt op een vraag van den president mede, dat de familie Woltman, toen de boel mis was. haar volle medewerking verleend heeft om de geleden schade zooveel mogelijk te herstellen. President (tot verd. Woltman Sr.) „Bent u nu straatarm?" Verd.* „Straatarm, president." Vervolgens wordt gehoord mr. A. S. van Nierop, directeur van de Hypotheekbank voor Nederland, eveneens curator in het faillissement der „Veendammer". Get. geeft inlichtingen over de wijze, waarop vanwege de „Veendammer" taxaties geschiedden en bouwcredieten verstrekt en geëxecuteerd werden. „Het was een roekelooze en onoor deelkundige wijze van zaken doen", oordeelt deze getuige. .Voorts zegt get. het verkoopen van hypothecaire vorderingen door een hy- potheekbankdirecleur uit den booze te ach ten. En get. is er van overtuigd dat de pand brieven ten tijde van den verkoop de „Veendammer" Juni 1927 niet meer volledig gedekt waren. Op 25 Juni 1927 was de toestand slechter geworden. In het Noorden heeft get. met mr. Salm vergaderd met de pandbriefhouders. Get. weet, dat vooral de kleine luiden het slachtoffer van de slechts financieele politiek zijn gewor den. Bij de onderhandelingen, welke leidden tot de dading, heeft de familie Woltman coulant medegewerkt. President: „Kunt u zich indenken hoe Woltman Sr. aan zijn aandeelen een waarde van 2Va millioen heeft toegekend?" Get.: „De waarde van de aandeelen is moeilijk le bepalen: men leefde van de Bank, terwijl de oude Woltman zijn per soonlijke behoeften uit de kas voldeed. Maar 2j/2 millioen is veel en veel te hoog." President (tot verd. Woltman Sr): ..In 1926 sluit de Bank met een nadeelig saldo van f. 280.000; hoe kan u er dan een ren dement van een ton uilhalen?" Verd.: „Ik heb npet mijn zoon niet meer dan f. 20.000 ontvangen." President: „En die ton dan. waarop u zich o.m. baseerde voor de motiveering van de verkoopswanrde van 21/» millioen?" Verd „Dal 'was bedrijfswinst, die niet in •de balans lot uiting is gekomen." HAAGSCHS RECHTBANK. De Rechtbank heeft vandaag veroor deeld C. J. W bloenvstknfvbt te Oegstgeest, wegens diefstal van bloembollen, tot 9 maanden gevangenisstraf De voerman IC D., uit Noordwijkerhout, wegens diefstal van aan het strand aan gespoeld hout, tot 1 maand gevangenisstraf de voerlieden W. D., N. D., A. P. D., en N. H D., uit Noordwijkerhout, even eens wegens diefstal van aangespoeld hout, ieder tot fa. 30 boete subs. 30 dagen hech tenis. HOOG MILTAIR GERECHTSHOF. Overtreding Leerplichtwet. Voor het Hoog Militair Gerechtshof heeft heden in hooger beroep terecht gestaan do adjudant-onderofficier-instrucleur bij het 6e Regiment Veldartillerie in Leiden S. Z., di© door den Krijgsraad te 's-IIerlogenbosch wegens overtreding van de Leerplichtwet is veroordeeld tot 3 geldboeten van f.5, subs, te vervangen door 3 maal 10 dagen hech tenis. Verdachte had in Februari j.l. niet ge zorgd. dat zijn 3 kinderen de school bezoch ten, aangezien hij daartegen godsdienstige bezwaren had. Verdachte erkende het hem ten laste ge legde. President: De overtreding, waarvoor u thans terecht staat, is gepleegd in Februari en nu is het October. Zijn de kinderen al dien tijd niet naar school geweest? Verdachte: Neen! President: Vindt U dat als vader niet bui tengewoon nalatig? Verdachte: Neen! President: Uw kinderen zullen op die ma nier bjj alle andere kinderen komen achter te staan, en op u als vader rust toch de plicht om dat te voorkomen. Uw vader was ook een heel godsdienstig man en toch heeft hjj U een goede opvoeding laten geven. Verdachte: Ik vind, dat dit een heel dom me streek van mijn vader is geweest. President: Waarom wilt U Uw kinderen niet naar school zenden? Verdachte: Omdat de wet, die zalks wil verplichten, niet van den Koning is. President: Maar de leerplichtwet is toch door den Koning goedgekeurd, en zij is dus afkomstig van het Koninklijk gézag. Verdachte: Ja, maar die wet is door het volk zelf opgesteld en niet door God be volen. President: U is militair en onderwerpt u toch ook aan het militair gezag, wanneer men u van hoogerhand opdrachten geeft. En zelf geeft u ook instructie. Verdachte: Dat komt, omdat ik mijzelf vrijwillig onder dat gezeg heb gesteld. Wan neer ik daarover nu nog beslissen moest, zou ik hel echter niet meer doen. President: Wanneer u zoo doorgaat, zult u nog wel meer dagvaardingen krijgen. Verdachte: Waarom gunt niemand mij om vader (e zijn over mijn kinderen? President: Met de bezwaren van u kan natuurlijk geen rekening worden gehouden. Wat doen u kinderen nu? Verdachte: Ze spelen den geheelen dag met aarde. President: Wat moet er op die manier van Uw kinderen terecht komen? Kunnen ze b.v. sergeant-majoor-instructeur worden? Verdachte: Neen. President: Ook kunnen ze geen andere nuttige plaat9 in de maatschappij vervullen, want met spelen alleen leeren de kinderen niets. Verdachte: Ik leer mijn kinderen om God te gehoorzamen. President: Dat is misschien heel mooi van u, maar daarmede zullen de werkne mers geen genoegen nemen. Dat is toch geen behoorlijke opvoeding, en daarom kan met uw bezwaren geen rekening worden ge houden. De advocaat-fiscaal eischte ten slotte na verder verhoor de bevestiging van het von nis van den Krijgsraad. VOETBAL. HET 25-JARIG JUBILEUM VAN DEN L.V.B. In verband met de feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van den Leidsche Voetbalbond zijn voor aan staanden Zaterdag en Zondag geen com petitie-wedstrijden vastgesteld. l. m.. c. ilugdunum ii 6—1. Als om twee uur de scheidsrechter laat beginnen, speelt L. M. C. eerst voor den wind en blijkt het dat Lugdunum niet tegen de L. M. C. ploeg opgewassen is. Als er 10 minuten gespeeld is geeft de links buiten W. v. Hoven aan L. M. G. de leiding. Kort daarop werd do stand 20 en nog voor de rust krijgt L M. C. een penalty te nemen, welke door P. v. Hoven keihard wordt inge schoten. Rust 30. Na de rust pakt ook Lugdunum 6levig aan maar zij stuit telkens op het backslel van L. M. G. dat niet te passeeren is. Kort na de rust weet F. Koppers er 40 en ver volgens 50 van te maken. Maar Lugdu num houdt flink vol en ziet haar moeite met een mooi doelpunt bekroond 51. Als er nog 15 minuten te spelen zijn maakt G. Boon er 61 van doordat de Lug dunum keeper te ver uit zijn doel was ge- loopen. Zoo komt het einde. Scheidsrechter de Bruin leidde correct DAMMEN. om het wereldkampioenschap. De resultaten van de Zaterdag in de Mili« tiezaal aan den Singel te Amsterdam ge speelde eerste ronde van den strijd om het wereldkampioenschap dammen luiden al9 volgt: Dr. A. Molimard wint van Bonnard. Fabre wint Bélard; Bizot remise met Weiss; Vos verliest van Rustenberg; Kuyer verliest van Polman; Springer remise met De Jong. Gisteren werd de tweede ronde gespeeld. De uitslagen waren: Bonnard wint van Fabre; Weisz remise met Molimard; Bélard remise met Bir.ot; de Jong remise met Pol man. Vos remise mei Kuyer. Rustenberg verliest van Springer. Derde Ronde: Bon nard wint van Weisz. B. Springer remise met F. J. Kuyer; M. Fabre remise met S. Bizot; A. Molimard wint van A. Bélard; J. II. Vos remise met W. C. J. Polman. In do vierde ronde wint Springer van Vos en Weiss van Belard. Fabre remise met Mo limard. SCHAKEN. leidsche schaakbond „philidor". In de gisteravond gehouden algemeene vergadering van „Philidor" werd het voor stel van het bestuur om als lid toe te tre den tot den Schaakbond voor Leiden en Omstreken na eenige discussie en het be antwoorden van een paar vragen met op. één na algemeene stemmen aangenomen. In de plaats van den heer P. M. J. Kemper- man, die wegens vertrek naar elders als bestuurslid had bedankt, werd gekozen da heer J. C. Verhaar, aan wie de functie van commissaris van materiaal is opge dragen. Voorts deed do secretaris der feest commissie voor het 10-jarig bestaan eenige mededeelingen aan de leden over den een. daagschcn wedstrijd op 2en Kerstdag. Hierna weid de vergadering gesloten. De volgende passagiersschepen zijn Woens dag 24 October in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kuststations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door do N.T.M. Radio Holland. Gelria. Rugby-radio. Insulinde, oche- veningen-haven. J. P. Coen, Schevenin- gen-haven. Leerdam, Cabo Finisterre. Nw. Amsterdam, Louisb. N. Sc. nr. 2. Orania, Rugby-rodio. Oranje-Nassau, Rugby-radio. P. C. Hooft, Schevenin- gen-baven. Pr. d. Ned. (NED), Colombo radio. Pr.Juliana, Alexandria-radio. Rijndam, Scheveningen-haveD. Sibajak, Scheveningen-baven. Slamat, Schevenin- gen-haven. Stuyvesant, Rugby-radio. Tambora, Scheveningen-haven. Tjerimai Weltevreden-radio. Veendam, Chatham Massachusetts Zosma, Karachi-radio. Joh. do Witt, Singapore-radio. LEIDEN, Vette Veemarkt van Dinsdag 23 October. Aangevoerd totaal aanlal 632, zwaar 486, lichl 46. Prijs per kilo levend gewicht zwaar f.0.74f. 0.73. licht f. 0.72— f. 0.68. Handel matig. BODEGRAVEN. 23 Aug. Aangevoerd 266 partijen Goudsche kaas, waaronder 254 met rijksmerk, zijnde tezamen 9718 stuks, we gende 77744 K G. Prijs met rijksmerk le soort 59—61. 2e soort 56—58; zwaardere tot 64; zonder rijksmerk 5358. Handel flauw. ROTTERDAM. 23 Oclober. Aangevoerd 192 paarden, 25 veulens, 2173 magere run deren, 792 veile runderen. 602 nuchtere kalveren. 182 veile kalveren, 421 schapen of lammeren. 279 biggen. 7 bokken of gei ten, 1 ezel, 820 graskalveren, 16 over- loopers. Vetle koeien 48—50, 4144. 27—32; ossen 4547. 4042, 37slieren 4213, 38, 33. kalveren 77 1/2—82 1/2, 67 1/2 72 1/2. 521/2—57 1/2. Vet vee: melkkoeien f.215435. kalf- koeien f. 210130, slieren f. 120460, pin ken f. 100160, vaarzen f. 160225, werkpaarden f. 200300, slachtpaarden f. 100160. hitten f. 100160. veulens f 70ÏOO, fokkalveren f. 2025. biggen f.1018 overloopers f 2025. slachtkal- veren f 11 18. biggen per week f. 1.75— f.2, graskalveren f.10100. 3—1 j

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3