BEEKMAN SCHEFFER's SPOTGOEDKOOP!! VISCHMARKT 18: EEN JAS N00DIG NÏET DUUR AGENDA. Winterjassen b Jekkers met bont gevoerd Regenjassen Whipcord-Demies Jongensjassen LEIDSCHE SCHOUWBURG. VISSCHER! J-BER1GHTEN. HEEFT UW JONGEN KOMT EENS PASSEN U SLAAGT ZEKER EN KOREVAARSTR. BUITENLAND. Spierpijn Kloosterbalsem Dinsdag. Chr. Fröbelschool (Heerensingel). Bazaar Nam. 2I en 7lOVa uur. Harmonie: Alg. verg. Ned .Reisvereeni- ging, afd. Leiden. 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst te 8 uur n.m. Stadszaal (groote zaal)Liefdadigheids- concert mevr. Offers en de heeren Tab- bernal en Waisvisz. 8 uur nam. Theosofische Ver. (Stille Rijn 1): Openb. Vergadering; spr. de heer Boelaars. 81/* uur. Woensdag. Ghr. Fröbelschool (Heerensingel). Bazaar Nam. 24 en 710V> uur. Pieterskerk: Uitvoering „Sursum Corda". 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 Oct. tot en met Zondag 28 Oct waargenomen dooi de apotheken der H.H. G. H. Blanken. Hooge- woerd 171, telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406. RECLAME. De politie alhier heeft aangehouden en naar Rotterdam overgebracht den 16- jarigen M. W. en den 20-jarigen K. S. van daar, die gisteravond aan het politie bureau om nachtverblijf kwamen verzoeken. Hedenmorgen om ongeveer kwart voor twaalf brak van een over de Steen- straat bij de Morsch straat rijdende kaas brik de achtera?, waardoor de wagen over de straat tuimelde. De koetsier wist nog juist van den wagen te springen. Het tram verkeer ondervond geruimen tijd door dit ongeval oponthoud. U n enz. KLEEDING-MAGAZIJN lachsalvo's verwekten en met herhaald ap plaus werden beloond. De groote vreugde kwarn echter na de pauze, toen de film „Or. Jack" of „Blijf liever gezond" met Harold Llovd werd ver toond. Deze film oogstte na iedere acte een spontaan en daverend applaus. Hiermede bereikte de vreugde en de gezelligheid haar hoogtepunt. Vermelden wij tenslotte dat do films door de directie van het Trianon-theater aan de R. K. Sporlcommissie welwillend ter be schikking waren gesteld. MAGGI FILMDEMONSTRATIES. In den foyer van de Stadsgehoorzaal zijn gisteren en heden gelijk wij meldden film vertoningen gehouden, vanwege het Am- sterdamsche filiaal dér Maggifabrieken in Zwitserland. Reeds bij de eerste voorstelling was de foyer goed gevuld en de aanwezigen hebben genoten van de vertoning der waarlijk be langwekkende film van het groote bedrijf. Men heeft gezien hoe de Maggifabrieken beschikken over een schitterende veestapel, over uitgestrekte akkers waarop eigen groen ten, aardappelen, uien en tame wordt ver bouwd en tenslotte over fabrieken die voor treffelijk zijn uitgerust met de beste auto matische machines waardoor de vervaar diging der verschillende bekende Maggi- producten niet alleen op de meest practi- sche, doch vooral ook zoo hygiënisch moge lijk geschiedt. Het publiek in den foyer dat genoten heeft van de vertooning der films, heeft zich ook de Maggi-produclcn die met zorg bereid wer den rondgediend, wel lalen smaken. Hedenavond om acht uur is de laatste filmverlooning. AANBESTEDING. Gistermorgen werd in het genie-maga zijn bij de Doelenkazerne door den majoor- eerst-aanwezend ingenieur te Den Haag aanbesteed: Het bouwen van een loods tot opleggen van voertuigen te Katwijk, als onderdeel van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken in verschillende garnizoenen, voor oplegging van mobilisalievoorraden. Ingeschreven was als volgt: v. d. Lelie en Kantebeen, Leiden, f. 23.350 (ongeldig wegens niet vermelding der borgen), J. II. Sanders, Delft, f. 25.258; D. Esser, Delft, ƒ.25.597; v. Alum en de Wit, Utrecht, f. 25.997; J. B. Kuyer, Blaricum, f. 26.480; D. Kaay, Leiden, f. 26.500; v. d. Wal en Kloppenburg, f. 26.726; N.V. Mabuwat, Wil lemstad, f. 26.866; C. J. van Valderen, Lei den, f. 27.126; Th. Zitman, Leiden, f. 27.900 Joh. Verloop, Katwijk, f. 28.290; Bik en Breedeveld, Leiden, f. 28.360; A. C. Korlc- weg, Breda, f. 28.700; v. Wijnen, Dordrecht f. 28.840; J. Houwaert. Katwijk, f. 28.850; J. Huybcrts, Alkmaar, f. 28.895; G. Bergs- hoeff. Alphen a. d. Rijn f. 29.400; WarnaaT en Hoogstraten, Leiden, f. 29.610; A. C. Korteweg, Breda, f. 28.900; Gebrs. Slinger land, Katwijk, f. 29.923. De raming bedroeg f. 26.900. Op uitnoodiging der Ned. Ghr. Studen- tenvereeniging zal op Woensdag 14 Nov. des avonds te 8 uur in het klein-auditorium der Universiteit prof. G. van der Leeuw uit Groningen spreken over „Muziek en Reli gie". Vrijdag 16 November zal baron de Vos van Steenwijk op dezelfde plaats en tijd voor de leden der Studentenvereeniging voor den Volkenbond spreken over „Inter na lionale samenwerking in de weten schap", HET NIEUW ROTTERD. TOONEEL EN HEYERMANS-ENSEMBLE. De medailles van een Oude Vrouw door James M. Barrie. Het was wel een tegenstelling gister avond! Tot dusver hadden wij niet dan echte griezel- en bibberstukken genoten en daarop volgde nu een uiterst eenvoudig, een lief too- neelwerk! De intrige is al zeer eenvoudig gehouden, en wellicht mede daardoor stapt men heel licht heen over eenige ongerijmd heden etc. Bepaald sterk van bouw kan men dit oorlogsstuk moeilijk noemen, maar het is innemend en dat bezorgt het de overwin ning, speciaal als het ietwat gerekte eerste beorrjl achter den rug is. Een oude werkster, die altijd verlangde naar een zoon, heeft tijdens den oorlog iedere vrouw had immers een man of zoon in den krijg een den zelfden naam dragend onbekende, die later een wees b te zijn als haar zoon uitgegeven. Bij een *ort verlof ontmoetten beiden elkaar en uit de kennis making groeit als vanzelf een genegenheid zooals tusschen hen zou hebben bestaan, zoo zij in waarheid moeder en zoon waren geweest. Het ontstaan van die gevoelens tusschen de zoo gevoelige vrouw en den door den oorlog bovendien nog afgestomp- ten zwerver wordt heel aardig aangegeven, zij het niet geheel zonder kleine trucjes. Dan komt het hartroerend afscheid, waarbij eerst zuiver tot uiting komt wat zij voor elkaar zijn gaan beteekenen. Men voelt- na tuurlijk reeds het einde: zij zien elkaar niet weer. Ook hem treft het doodend lood en haar blijven alleen eenige reliquien als zijn medailles, een muts enz. als herinne ring aan den gelukkigsten t\jd van haar leven. Argeloos is zoo nu en dan een anti- oorlogstirado opgenomen, die juist door het argelooze het uitstekend doet 't Is de eenvoud, dio treft, dank zij dejge- voelige uitwerking en de gevoelige ver- volkirig. Beide hoofdrollen zijn keurig ver tolkt. Alida Tartaud—Klein was de warm voelende vrouw, die hier wordt geëischt. In 't eerste bedrijf was zij wellicht reeds iets te gevoelig, daar hadden wjj gaarne wat meer vaste lijn gezien. Maar kostelijk van typee ring was het 2e bedrrjf en het zwijgende slot nuoi en innig van gebaar. Prachtig is zij gesecondeerd door Willem v, d. Veer als de z.g. zoon, die achter een masker van ruw heid en scherts zijn waar gevoel, ten slotte tovergeefs, wil doen schuil gaan. Hun sa menspel was den gang naar den schouwburg wel waard. De echte babbelkousen van buurvrouwen vinden een uitnemende vertolking in Julia Cuvpers, Marie van Westerhoven en Nelly Brusse-Strauss. Vooral beide eerstgenoemde^ waren prachtig van typeering en met groot genoegen hebben wij beide actrices, die wij in langen t\jd niet op de planken hadden gezien, weer eens „aan 't werk" waargeno men. Frits Tarlaud had genoegen genomen met een klein, onheteekeiïend rolletje, dat hij natuurlijk naar bchooren vervulde. De schouwburg was goed bezet, de loges uitgezonderd en er is braaf geapplaudisseerd, terwijl menige traan is weggepink! RECLAME. LIJSTENMAKERIJ. Uw voordeeligst adres voor het omlijsten van platen, foto's enz. is het vanonds bekende adres 3503a „DE CONCURRENT", HAARL.STRAAT 62, bij de Vrouwenslceg. IJ MUIDEN, 23 October. VISCBPRIJZEN. •li Tarbot per K.G. f. 1.600.66; 6 Griet per kist van 60 K.G. f.7036; 3721 Tongen per K.G. 1.3.302.10; 2 Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 5i; 2 Middelschol per kist van 50 K.G. f.57; 10 Zelschol per kist van 50 K.G. f. 6559; 585 Kleine S Tol per kist van 50 K.G. f. 38—6; 34 Schar per kist van 50 K.G. f. 243.40; 1 Tongschar per kist van 50 K.G. 1. 64; 20 Roggen per 20 stuks 1.30—20; 123 Vleeten per stuk 1.3.50 0.87; 73 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 2i2.50; 21 Groote Schelv. per kist van 50 K.G. 1.5813; 25 Middel Schelv. per kist van 50 K.G. f. 5435; 78 Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.2821; 508 Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 108; 51 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.7158; 128 Gullen per kist van 50 K.G. 1.2511; 165 Lengen per stuk f. 2.20—0.90 9 Heilbot per K.G. f. 1.90— 1.65; 153 Wijting per kist van 50 K.G. f. 12.508: 351 Koolvisch per stuk f. 2 f. 0.55; 296 Makreel per kist van 50 K.G. f 17—13. Aangekomen de stoomtrawlers: IJM. i05 met 1.4842; IJM. 175 met 1.3671; IJM. 62 met 1.3796; IJM. 108 met 1.3596; IJM. 326 met f 3023; IJM. 35 met f. 3468; IJM. 6 met f. 2612; IJM. 253 met f. 6745; IJM. 136 met f 3319, IJM. 20 met 1.3448; IJM. 72 met f. 4258 besomming. Praairapport Hr. Ms. „Triton". 19 October. Tusschen 52 gr. 46' en 52 gr. 48' Nbr. en 2 gr. 23' en 2 gr. 36' 01. KW 5, 36 kantjes; KW 161, 5 kantjes; KW 33, 11 last; KW 158, 7 last; KW 56, verkend. RECLAME. DE ALGEMEENE TOESTAND. Nog eens het Engelsch-Fransch vlootaccoord. Het Witboek betreffende de Engelsch- Fransche voorstellen inzake de beperking van de bewapening ter zee is gepubliceerd. Het is een lijvig document van circa 40 pagina's, hetwelk niet slechts omvat de correspondentie tusschen de Britsche en de Frarische regeering, doch tevens telegram men en extracten uit de minuten var de vergaderingen der voorbereidende ontwa peningsconferentie. Hieruit blijkt hoe de impasse ontstond, zoowel wat betreft de maritieme en militaire ontwapening, ten gevolge van de verschillen in zienswijze tus schen de Britsche en de Fransche regeering als ten aanzien van principieele kwesties. Ook verneemt men hieruit, hoe met mede weten en goedkeuren van de commissie de besprekingen tusschen dc deskundigen en tusschen de regceringen cn groepen van re- gceringen werden voortgezet. Uit de meer intieme correspondentie tusschen Engeland en Frankrijk moet blijken, dat de bewerin gen inzake de sluiting van een politieke, overeenkomst of van geheime, niet open baar te maken overeenkomsten tusschen beide regeeringen van iederen grond ont bloot zijn en dat de tegenkanting van beide Staten tegen het prijsgeven van hun vroe gere positie slechts kon worden overwonnen door hun wensch, hervatting van den ar beid van de voorbereidende ontwapenings commissie mogelijk te maken, een verlan gen, dat naar gehoopt werd in de andere landen voldoende krachtig zou zijn voor bet bereiken van concrete vorderin gen op bet stuk der ontwapening. Ten slotte wordt een overzicht gegeven van de geschiedenis der gedane voorstellen. Japan heeft nu zijn antwoord ook gepu bliceerd. Het keurt hartelijk het beginsel der overeenkomst goed, maar vraagt een nieuw onderzoek van de kwestie der krui sers van 10.000 ton en van de groote duik boot en. DUITSCHLAND. De inrichting van den Staat. - Hngenberg's keuze. - IJzer- en textiel-indnstrie. Gisteren is de commissie voor grondwets- en bcsluurshervorming, die indertijd door de landenconferentie werd ingesteld en be gin Mei j.l. haar eerste zitting hield, in de congreszaal van de rijkskanselarij bijeenge komen tot het houden van haar tweede vergadering. De commissie werd in verband met de nieuwe formatie der rijksregeering opnieuw geconslilueeerd. Behalve den voorzitter, den rijkskanselier Müller en den plaatsvervan- genden voorzitter, den rijksminister van binnenlandsche zaken Severing, alsmede de deskundige Samisch hebben in de commissie nog zitting rijksminister dr. Gurtius, Koch (Weseri, dr. Hoepfe; dr. Hil- ferding, von Gucrard en enkele andere autoriteiten. Namens du regeeringen der Duitsche landen nemen nog deel deparle- menlsdirecteur dr. Brecht, voor Pruisen; minister-president Hcldt voor Saksen, staatssecretaris dr. Bolz voor Würtemberg, staatspresident dr. Remmele voor Baden en een aantal anderen. Door eenige werden rapporten uitge bracht, waarop een discussie volgde. Waar ook verschillende, zeer uiteenloo- pende voorstellen zijn gedaan, is de vraag, of men thans tot eenig lastbaar resultaat zal komen, zeer gerechtvaardigd. Hugenberg, de nieuwe leider der Duilsch- nationalen, begint reeds op het eerste ver zet te stuiten. Zelfs verluidt nu, dat hij slechts met 5 stemmen meerderheid zou zijn gekozen, maar dal klinkt toch vreemd. Hij heeft bij zijn aan warding van het pre sidentschap o.m. gezegd: „Ik heb de leiding aanvaard om de drei gende gevaren recht in het oog te kunnen zien. Wanneer wij 10 jaar verder zijn en op dezelfde wijze als thans geschiedt cre- dieten, en dus renten op renten gestapeld worden, dan zal Duitschland niets meer van zijn eigen economische waarden be zitten. Een der hatelijkste verwijten die men tot een verantwoordelijk politicus kan richten, is wel. dat deze geen hart zou hebben voor de belangen van de breede lagen des volks. Ik wijs dit verwijt af, want het is niet ons doel den ouden geest weer te doen herleven, maar uit dien ouden geest iets nieuws te scheppen. De tegenwoordige vorm der sociale wet geving is slechts een machtsinstrument in handen der sociaal-democraten. Voor den landbouw, die ons het naast aan het hart ligt, moet een geheel nieuwe organisatie gesticht worden, om hem uit het opnemen van steeds meer vreemd kapitaal te redden. Ook de zoogenaamde democratische franjes der sociale wetgeving moeten wor den afgeschaft, omdat het volk en de poli tieke partijen er in dreigen te verstikken. Den verwoestenden geest van het Marxisme moesten wij in de eerste plaats overwinnen, maar daarnaast ook den geest en het type der halfslachtigen, zooals dat vooral in den persoon van Stresemann op treedt. Wij moeten een jong geslacht be zielen dat niets halfslachtigs, maar slechts het geheel als zijn recht opeischt." Hoe intusschen Marx, de aftredende leider van het Centrum, er over denkt, blijkt uit volgende uitlating: De keuze van Hugen berg tot voorzitter der Duitsch-nationale partij is een gebeurtenis, die niet ernstig genoeg opgevat kan worden. Zij is een be dreiging van den binnenlandschen vrede van Duitschland. Opnieuw zijn in de Duitsche ijzer industrie onderhandelingen gevoerd tus schen werknemers en werkgevers, doch een resultaat werd nog niet bereikt. De bespre kingen worden echter voortgezet De drie textiel-arbeidersbonden hebben de scheidsrechterlijke uitspraak voor het gebied Munchen-Gladbach-Rheydt en voor het Dü- rener-gebied aanvaard, in verband met de groote principieele beteekenis, die zij er aan hechten. De arbeidersorganisaties zullen de bin dendverklaring van de uitspraak aanvragen. Men vreest echter, dat de werkgevers de fabrieken niet zullen openstellen, omdat zij de weerslandskassen van de organisaties willen uitputten. Deze zullen in dat geval trachten hun leden in aanmerking le laten komen voor werkloozensleun, zoodat de weerstadskassen intact blijven. RECLAME. AFGHANISTAN. Verzet tepen de vernieuwing. Afgaansche troepen, bestaande uit artil lerie en cavalerie, hebben op 10 Oct. met succes een strafexpeditie ondernomen tegen een dorp van den Ghilzaistam in de buurt der stad Altimoer aan den weg van Kaboel naar Gaidez Bijzonderheden ontbreken, maar het schijnt dat de geruchten bevestigd, worden dat er in Afganistan troebelen zijn uilgebroken wegens het besluit van Koning Anian Oellar, om aan de bevolking Euro- peesche zeden op te leggen. CHINA. Verijdelde aanslag. Naar uit Moekdon -gemeld wordt, is eerst nu bekend geworden, dat de vorige week een aanslag is gepleegd op maarschalk Tsiang Iloe-liang, Tsjang-lso-lin's zoon. Een Chinees schoot op den maarschalk, die echter niet gekwelst werd. De dader is ge arresteerd en Zondag j 1 door den krijgs raad ter dood veroordeeld. BUITENLANDSCH GEMENGD. WAAROM MC DONALD VLOOG. In een artikel in de „Sunday Express" vertelt mevrouw MacDonald hoe haar man tot het besluit was gekomen, om de poging met een licht vliegtuig te doen. Dadelijk nadat Lindbergh den Oceaan overgesto ken was, hoorde MacDonald in een Lon- densch restaurant twee Amerikanen met elkaar spreken. zeide een van hen, „wij hebben Engeland weer den loef afge stoken..." Bij de eerste gelegenheid de beste kocht daarop MacDonald een vliegtuig en maakte hij aanstalten om te toonen, dat een En- gelschman in moed niet voor een Ameri kaan onderdeed. In Maart was bij van plan geweest daar een vliegtocht mee om de wereld te doen. Eerst van Londen naar China en dan naar New-York. Daar kwam niets van, omdat hij in den Noord-Afri- kaanschen woestijn een noodlanding moest doen en zijn toestel daarbij vernield werd. Zijn eerste fiasco prikkelde MacDonald slechts tot een nieuwe avontuurlijke on derneming en zoo kocht hij het lichte toe stel, waarmee kapitein Broad in 1926 den beker van den Koning gewonnen had. Hij vertelde zijn vrouw dat hij voor een week-end weg zou zijn, maar hij nam ao boot naar Amerika en zij boorde pas weer van hem door een telegram van New- Foundland, d.d. 3 October. Daarna kreeg zij nog een paar telegrammen en ten slotte een telegrafischen afscheidsgroet. Nu heeft mevrouw MacDonald nog een brief van haar man in handen gekregen, die hij aan een vriend in bewaring had ge geven met de opdracht hem aan zijn vroutf te geven, wanneer er twee dagen na zijn vertrek niets van hem gehoord werd. Hij schreef haar daarin o.m „Harry Houker is na vijf dagen gevonden. Geef de hoop nooit op. Als ik een fout heb begaan, spijt het mij. Het zal voor jou vreeselijk zijn." DE „ZEPPELIN" IN AMERIKA. De reparaties aan den Zeppelin zullen vermoedelijk 29 dezer geheel gereed zijn. Ford is uitgenoodigd de proefvlucht boven Amerika mee te maken. Thomas Cook en Zoon kondigde aan dat hij, op grond van een overeenkomst met de Good Year Zeppelin Cy., den verkoop van passagiersplaatsen voor de terugreis van den Zeppelin naar Duitschland overge nomen heeft. Zoo is het eerste passage bureau voor luchtschipverkeer van Amerika geopend. Het preciese aantal passagiers, die meegenomen kunnen worden, staat nog niet vast. Naar verluidt zijn thans reeds meer dan 100 bestellingen binnenge komen, waarvan er ca 12 ingewilligd kun nen worden. De passageprijs bedraagt 3000 dollar. Dr. Eckener verklaarde verder, dat hij eerst een luchtpostdienst met luchtsche pen wil oprichten, waarbij de reis 5dag zal duren, zoodat om de vier dagen een luchtschip in beide richtingen kan starten en de post sneller dan met de snelste stoom schepen verzonden kan worden. De post is niet zoo nerveus als vele pas sagiers zijn, voegde hij er lachend aan toe. De nieuwe luchtschepen zouden 2 millioen stijve spieren dadelijk wrijven met het eenige middel dat tot diep in Uw spieren doordringt cn U snel weer lenig maakt: Akkers Geen goud zoo goed" 9844 per stuk kosten. Daarbij komen drie lucht, havens van elk 1 miUioen, zoodat in totaal 14 k 15 millioen dollar noodig zijn. Om dit kapitaal bij elkaar te krijgen, moet er eerst vertrouwen in de Zeppelins gewekt worden. VLIEG STATIONS. Daar de Grieksche regeering besloten heeft machtiging te verleenen voor de vesti ging van luchtvaarthavens in de Grieksche wateren op de route, die door de water vliegtuigen der lijn EngelandIndië ge volgd moet worden en die zoo spoedig moge lijk na 1 April geopend moet worden, en Londen in 7 dagen met Indië te verbinden, zullen zich Britsche deskundigen naar de Middellandschc Zee begeven orp er de vestiging van vlieghavens te bestudeeren. NOODWEER BOVEN ENGELAND. Gisteren heeft boven Londen een cycloon gewoed die groote schade aangericht heeft. De cycloon duurde slechts enkele minu ten, doch was zoo hevig, dat het dak van Boarding's ingedrukt werd. De winkel en de vensters werden verbrijzeld. Voetgangers werden her en der gewaaid, als papieren door de straten. Taxis tuimelden over de straten. Ten letste raakte een gebouw in brand ten gevolge van den storm, die o.a. het dak van de arbeidsbeurs aflichtte en het als een veertje deed ne-erzweven in de straat. Doch ook buiten Londen heeft men het de laatste dagen zwaar te verantwoorden gehad en is veel schade aangericht. De averij, die aan de scheepvaart werd toe gebracht, is nog niet bekend, maar zeker is, dat verscheidene kleinere vaartuigen zijn vergaan. Van een dezer schepen heeft de bemanning den nacht van Vrijdag door gebracht op een rif nabij Wigstonsbire, waar het vaartuig gestrand was. Het bleek een treiler uit Dublin te zijn, die door hemelhooge zeeën op het droge was gewor pen. Een der mannen verdronk bij een poging om op de rotsen te springen, doch de anderen slaagden er in tegen het aan breken van den dag den beganen grond te bereiken. Het kustvaartuig ,,St. Brandon" verging in de buurt van Tobermory. Eerst werden vuurseinên afgegeven en toen bet schip -begon te zinken, sprong de beman ning in de booten. Op bet laatste oogen- blik konden de schepelingen nog gered worden door een treiler. Het stoomschip „Duke of Argyll", van de lijn BelfastHeysham, geraakte Zater dagochtend in een storm, die een snelheid van bijna 70 mijlen per uur bereikte. Bij het binnenvaren te Heysham werd het schip tegen de stormpier geworpen, en wel met zulk een kracht, dat de romp en een groot deel van het dek beschadigd werden. De Kanaalstoomboot van de Southern Bail- way, de „Vera", die Vrijdagnacht van Southampton naar Jersey vertrok, met 112 passagiers aan boord, moest nabij het eiland Wight een schuilplaats zoeken en arriveerde 24 uur te laat op de plaats van bestemming. Te land was de materieel© schade zeer aanzienlijkboomen en telegraafpalen knapten als Tiet af of werden in hun ge heel ter aarde geworpen. In Zuid-Wales, ïti de Rhondda-vallei, werd het water vervaar lijk opgejaagd en in vele streken werd het spoorwegverkeer belemmerd door boom stammen, palen en andere zaken, die door den storm waren neergesmakt. Er werden twee personen tredood tengevolge van den storm, die to Holyhead een snelheid van meer dan 90 mijlen per uur bereikte* WEER EEN OVERVAL IN MAROKKO. Een bende van 15 inboorlingen heeft in Fransch Marokko een auto overvallen, waar» mede 2 Spaansche kooplieden reisden. De chauffeur werd doodgeschoten, terwijl de kooplieden ontvoerd werden. Een naburige Fransche post zette de ban dieten na, waarop een hevig vuurgevecht ontstond, waarbij een Fransche politieagent gedood werd. Een der beide kooplieden wist tijdens het gevecht te ontvluchten, doch werd door een kogel gewond. De roovers wisten ten slotte in het ge bergte le ontkomen. Men vreest, dat Qfi tweede koopman door de roovers ver- j moord is. EEN MEELFABRIEK AFGEBRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag i? de drie verdiepingen hooge meelfabriek- Kauke le Jauer in Silezië door brand vei* nield. Duizenden tonnen graan zijn even eens in vlammen opgegaan. De brand is ontslaan door warmloopen. BEJAARDE VROUW LEVEND VERBRAND Een ernstig ongeluk heeft hedenochtend plaats gehad in de Luetzowslrasse te Ber lijn. De bewoners bemerkten tegen 7 uur, dat uit een keldervenster van hun huis rook en walm te voorschijn kwamen. De gewaar schuwde brandweer vond in den kelder de asch van een aantal verbrande lompen en het geheel verkoolde lijk van een der be woonsters, een 79-jarige weduwe. De vrouff die reeds geruimen tijd aan ouderdoms zwakte leed, schijnt bij hei aansteken van het licht een brandende lucifer achteloos te hebben weggeworpen. 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2