DE KONINC B. DE KON1NI 1 UiT DE RIJNSTREEK. tevreden winkeliers PEPERMUNT UIT DE OMSTREKEN. Kwaliteit en prijswaardigheid zijn vereenigd in STEEDS Goedkoopef ALPHEN. Gonden huwelijksjubileum. Gisterenavond pl.m. 8 uur werd door de plaatselijke muziekvereeniging Leo XIII een serenade gebracht aan den 72-jarigen Arie de Korte en den 69-jarige Elisabeth v. d. Laan, die gisteren den dag herdachten dat zij 50 jaren in den echt waren ver bonden. Deze dag werd door het echtpaar met de negen nog in leven zijnde kinderen en 44 kleinkinderen op feestelijke wijze door gebracht in een der zalen van het Hotel „A la Station" waar ook genoemde sere nade werd gebracht. Beide oudjes zijn nog goed gezond, zoo zelfs, dat de echtgenoot nog dagelijks zijn werkzaamheden als zeil maker verricht en ook een dezer dagen den dag hoopt te herdenken dat hij 25 jaren onafgebroken is werkzaam geweest bij de zeilmakerij der fa. B. C. Schouten alhier. Den 31en October a.s. hopen onze plaats genoten Jacobus de Knijff en Adriana van Dam hun 50-jarige echtvereeniging te her denken. De opbrengst der busjes van uitbouw van de Ned. Herv. Kerk bedraagt over de maand September j.l. f. 159.51. LEIDERDORP. Ter secretarie zijn inlichtingen te ver krijgen aangaanden een dekkleed, vermoe delijk van een auto afgevallen. RIJNZATERWOUDE. Gedurende de ongesteldheid van Mej. Geertsema onderwijzeres aan de o.l. school alhier is tot tijdelijke leerkracht aangewezen mej. Schuijt uit Leiden. TER-AAR. De standplaats van den Rijksveld wachter, alhier, werd lijdelijk opgeheven; daar de heer J. Vlielander werd gedeta cheerd naar Gouda. Gevonden voorwerpen: rijwiel-helas- tingplaatje. Inlichtingen te bekomen aan het politiebureau, WADDINXVEEN. A. Brandes f In den ouderdom van 79 jaar overleed Za terdag ja. te 's-Gravenhage de heer Adolf Brandes. De ouderen ondeir ons zuüen zich nog zeer goed herinneren dat de overlede ne vroeger hier hoofd der Mulo-School aan de Brug is geweest. Bij het vergelijkend examen, 28 en 29 Nov. 1873 gehouden, kwam de heer Brandes* destijds hulponder wijzer te Hellevoetsluis, no. 1 op de voor dracht en werd in December benoemd. Hij aanvaardde zijn ambt 5 Januari 1874, toen de nieuwe school aan de Brug werd ingewijd en bleef te Waddinxveen tot 1881, in welk jaar hij benoemd werd tot leeraar aan de R.H.B.S. te 's-Gravenhage. Brandes was de opvolger van den heer J. W. Regt en werd te W. vervangen door den heer O. G. Veen- stra (overL te Leeuwarden 21 Januari '11). Wij herinneren ons den heer Brandes als een uitnemend onderwijzer, óók als uitmun tend redenaar en voordrachtkunstenaar, waarvan hij meermalen op de vergaderingen van het Leesgezelschap en op de z.g. Volks voordrachten, die in zijn tijd te W. warden gehouden, blijken gaf. Bijna zes jaar geleden (25 Dec. 1922) ontviel hem zijn trouwe echtgenoote Anljo Haagens, oud 70 jaar; zij liet hem twee kinderen na: een zoon, dr. S. Brandes, te 's-Gravenhage, en een gehuwde dochter: Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Geertruida, d. van A, Visser en N. J. Noordam Marinus Wil lem z. van H. van der Krans en C. J. Kaste- lijn. Zekere de J. alhier meende in den nacht van Zondag op Maandag den brug wachter H. alhier te lijf te moeten gaan. RECLAME. In de rapportan van onze verkoopers staat dikwijls vermeld :„King pepermunt is een succes voor koopers en verkoopers." Oit geett inderdaad de werkelijke toestand weer. wordt door de winkeliers met genoegen verkocht» want de tevredenheid hun ner klanten straalt terug op henzelven. omdat hij meende dat de brughekken open moe9ten blijven totdat hij gepasseerd was. De politie betrapte hem op de daad zoodat bij er wel meer van hooren zal. De gemeentewerkman J. de J. kreeg bij het aanslaan van den wegwalsmotor door terugslaan van den kruk een slag tpgen den rechterbovenarm. Hij werd over den weg geslagen. Zijn arm was ontwricht zoodat hij zich onder medische behande ling moest stellen. Op Dinsdag 13 November a.s. des v.m. halftien uur zal de gelegenheid zijn open gesteld tot kostelooze inenting of herinen ting van hen die zich daartoe ten huize van dr. Bruins Slot aanmelden. WOUBRUGGE. Uit het overzicht van den keurings dienst van Waren te Leiden blijkt, dat ge durende het tijdvak 2 Januari30 Septem ber 1928 in deze gemeente in totaal 31 win kels werden geinspecteerd. Ter plaatse wer den 1272 monsters onderzocht en in het laboratorium 99. Afgekeurd wegens toestand werden 7 monsters. ZWAMMERDAM. De collecte. Zondag in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden ten bate van de Zen ding onder Israël heeft opgebracht de som van f. 35. 9847 AALSMEER. Bij de Fa. Wed. P. E. alhier werd op klaarlichten dag een partij hortensia-pot- bloemen uit een der kassen weggekaapt. Aan de politie werd kennis gegeven van dezen brulalen diefstal. Bij het Dagelijksch Bestuur dezer ge meente bestaat het voornemen het college binnenkort te specialiseeren. De bedoeling moet zijn, dat een der wethouders zich spei- ciaal zal belasten met de afd. Gemeente werken" en de andere met .Onderwijs en Finantiën". Men is van meening, dat de be drijven langzamerhand zoo omvangrijk zijn geworden, dat het noodzakelijk is dat een wethouder zich speciaal in die diensten in werkt. Verschillende gemeenten zullen wor den bezocht om deze aangelegenheid te be9tudeeren. Den ouden van dagen in ..Rustoord" alhier wordt Vrijdag a.s. een avond van ont spanning aangeboden in „Irene". Men heeft weten te bewerken, dat voor hen zal op treden het strijkorkest .Intieme Kunstkring", van Amsterdam, dir. de heer Joh. G. Jansen. Verschillende werken zullen worden uitge voerd o.m. Symphonie 6 van Haydn, Caval- leria-Ruslicana enz. HAARLEMMERMEER. Een woonhuis afgebrand. Maandagnacht werden de bewoners van het aan den Aalsmeerderweg nabij den Benncbroekerweg in Haarlemmermeer staande huis, bewoond door het gezin van W. van Essen, wakker door het geschreeuw van een der kinderen. Ze bemerkten toen dat het huis vol rook stond en zagen ook spoedig in een der vertrekken dat er brand was uitgebroken. Het vuur had reeds zóó snel om zich heen gegrepen dat er aan red den niet meer viel te denken en de be woners zich niet dan met moeite in veilig heid konden brengen. Direct werd de brand weer van Hoofddorp gealarmeerd, die spoe dig met de autospuit arriveerde en er in slaagde de in de nabijheid 9taande boer derij te behouden. De arbeiderswonning brandde tot den grond toe af, terwijl ook de inboedel door het vuur werd vernield. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. De Brabantsche arbeider S. had bij het bietenrooien in den Haarlemmermeer- polder het ongeluk zoodanig in zijn hand te hakken dat een tweetal vingers nage noeg geheel werd afgesneden. Geneeskun dige hulp kon spoedig worden verleend. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school aan den Sloterweg te Rijk alhier (hoofd de heer G. A. Kat is benoemd mej. M. Doorn te Amsterdam. HILLEGOM. Mej. Gré Stevens is aan de Textiel school te Tilburg geslaagd voor het examen in stoppen en noppen. KATWUK AAN ZEE. Gisteren heeft in de Prinses Juliana- school, hoofd mej. Poot, een openbare les plaats gehad in het bijzijn van vele moe ders der pupillen, zoo mede de dames Schok king, Meerburg, Kruyt en Van Dalen aFs Commissie van Toezicht en den voorzitter van het schoolbestuur dr. R P. A. Rutgers. Met veel aandacht werden de lessen en spelen der kinderen aan deze Fröbelschool gegeven en uitgevoerd, door de aanwezigen gadegeslagen. Na afloop heeft ds. Rutgers een woord van dank gebracht aan de vele moeders voor hun betoonde belangstelling, aan mej. Poot voor hetgeen ze met behulp van haar personeel tot stand bracht en aan de da mes comité-leden. Met de hoop op steeds toenemenden bloei der school, besloot spreker. Gistermiddag kwam S. per fiets van „Kouwenhoven", aan de Wassenaarschen weg, toen langs dien weg juist de auto van den handelsreiziger C. uit Leiden pas seerde. De fiets werd vernield; S. werd opgeno men met een gebroken been en een ge kneusd schouderblad. Hij werd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Op den hoek TramstraatSluisweg kwam de slagersjongen V. van Katwijk a. d. Rijn onder een auto van den heer A. v. S. alhier, met het gevolg dat V. een diepe hoofdwond bekwam. De schade aan de fiets, die op f. 60 werd geschat, zal door den heer v. S. worden vergoed. NOORD WUK. Bindcnrsus. In de zaal van hotel Royal had de eind- les plaats van den cursus in Bloemschik- kunde welke onder de bekwame leiding stond van den heer H. Buurman uit Leiden en uitging van de afd. Noordwijk der Ned. Mij. v. Tuinbouw en plantkunde. De cur sisten hadden voor deze les hun proefwerk ingezonden. Het was een lust de diverse bloemstukken te zien, zij gaven aan de zaal een recht feestelijk aanzien. Bij het appart aanschouwen trof ons de goede rang schikking en opstelling der bloemen, waar uit duidelijk sprak dat de lessen met een goed gevolg door de deelnemers waren ge •volgd. De bloemstukken werden door het be stuur bezichtigd, deze waren eenparig van oordeel dat allen het diploma welke aan dezen cursus was verbonden ook toe kwam. Hetwelk ook geheel het oordeel was van den heer Buurman Hierna werden de di ploma's uitgereikt als volgt aan de heer S P C. v. Wely „met uitmuntend gevolg' Mevr. v. d Berg Smit „met zeer goed ge volg", de heeren B. Guis, J. Wiecherink en J. Vink met goed gevolg. Aan de andere cursisten kan geen diploma worden uitge reikt. De voorzitter dankt de heer Buur man en de Comm. van Toezicht voor hunne opoffering en zeer goede leiding en felici- teerd allen met het behaalde succes. Hij kon er van getuigen dat de cursus ten volle is geslaagd. Hij hoopt echter dat hierdoor de lust naar verbetering niet zal worden verzwakt, doch steeds hooger zal worden opgevoerd. Een extra woord van dank brengt hij nogmaals aan den heer Buurman voor de goede leiding waaruit ten alle tijde sprak de liefde tot het vak en noemde hem, de rechte man op de rechte plaats, hetwelk door allen met een hartelijk afpplau9 werd onderstreept. De heer K. Volkersz, Rijks- tuinbouwconsulent het woord verkrijgende, feliciteerde de cursisten en ook de afdee- ling met een voorzitter waarin zooveel initiatief zit en welke steeds in het belang van de leden werkzaam is. Hij spreekt den wensch uit weder spoedig een nieuwen cui. sus te zien opgericht, maar dan zal het noodig zijn, aldus spr. dat er met volhar ding wordt gewerkt Applaus. De heer van Wely spreekt namens de cursisten een hartelijk woord tot den leeraar voor zijn steeds bevattelijke en aangename leiding, hij hoopt dat het behaalde resultaat den leeraar tot eer strekke en biedt hem Da- mens de cursisten als blijk van waardee ring een schilderij aan. De heer Buurman dankte niet alleen voor deze erkentelijk heid doch in het bijzonder voor de steeds hartelijke ontvangst hem hier bereid. Hier na bestond gelegenheid tot bezichtiging der aanwezige bloemstukken, waarmede deze cursus als geëindigd werdbeschouwd. Een zoontje van den heer C. alhier werd door een vierwieligen wagen, beladen met kool overreden, tengevolge waarvan net zjjn been brak. De oorzaak is vermoedelijk te wijten aan baldadigheid van de jongens, daar deze tusschen twee aaneengekoppelde wagens wilde doorkruipen. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn terugontvangen in de le helft der maand October 1928. Briefkaarten Binnenland: Haak G. H., Haarlem; Paerl Leo en Hans, Loenin G. Brieven Buitenland: Krugt J- W., Berlin W 8: Wassenaar F. J., Ontorio. Briefkaarten Buitenland: Pijle A., Pater- son; Roell B., Wien. Tusschen een uit de richting Leiden komende tram en een vanuit de Wilha.straac komende vrachtauto, had ter hoogte van de Tramsteeg een aanrijding plaats, waardoor aan beide voertuigen, zoowel tram als auto, nogal materieele schade werd aangebracht Gelukkig hadden hierbij geen persoonlijke on gevallen plaats. De politie stelt een onder zoek naar de oorzaak in. RIJNSBURG. Twee hooibergen uitgebrand. In den nacht van Zondag op Maandag is door onbekend oorzaak brand ontstaan in een hooiberg achter de woning van den heer J. van E. aan de Vliet Z.Z. alhier. De brandweer was zeer spoedig ter plaat se, maar het vuur had toen reeds zoo'n omvang genomen, dat aan blusschen niet te denken viel, en al spoedig een tweede hooiberg in brand geraakte. De brandweer heeft de hooibergen uiteen gehaald en er zorg voor gedragen dat op brand zich niet tot de in de nabijheid staande woonhuizen uitbreidde. Behalve de hooibergen en de inhoud ging nog verloren een aldaar gestalde auto van den manufac- turier BI., alsmede een partij timmerhout van den timmerman W. v. E. alhier, en eenig pluimvee. De blussing was eerst gistermiddag geëindigd. Verzekering dekt de schade. SASSENHEIM. Muziekavond ten bate der Chr. Fröbelschool Het schijnt een algemeen voorkomend verschijnsel te zijn, dat instellingen, die tot nut en zegen van anderen werken, steeds te kampen hebben met de geldmiddelen. Zoo maakt ook de Chr. Fröbelschool hier in dit opzicht geen uitzondering; en om het bestuur hierin tegemoet te komen, zal Woensdag en Donderdag een bazar worden gehouden, waarvan de opbrengst geheel aan de school ten goede zal komen. Ter inleiding van dezen bazar werd Maan dagavond in het Bruine Paard een muziek avond gehouden en laten we het maar di rect zeggen, als de bazar zich in dezelfde belangstelling mag verheugen, zal het re sultaat schitterend zijn. De groote zaal was geheel gevuld, velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen, terwijl meerderen, wegens plaatsgebrek terugge wezen moesten worden. De avond werd geopend door den heer K. Klijn, die allen hartelijk welkom heette Het programma dat uit niet minder dan 16 nummers bestond, gaf elk wat wils We zullen de verschillende nummers niet be spreken, doch volstaan dat alle uitvoeren- RECLAME. km mC mm) den zich tot groote tevredenheid der aan wezigen, van hun taak kweten. Er was pianospel (2, 4 en 6-handig), zang van een gemengd koor onder leiding van den heer de Keuning dat 20 dagen geleden eerst ge vormd was, solo-zang, samenspraken en tableaux. Vermelden we, dat het Fröbel- A, b. c. van mevr. Vliem bijzonder in de smaak viel. De pauze tusschen de verschil lende nummers werd aangevuld, door mu ziek van het nieuwste Edison-apparaat. welwillend afgestaan door de Kunstzaal „Edison" uit Den Haag. Ook dit voldeed bijzonder, geen enkel bijgeluid was te hooren. In de pauze werd een verloting gehouden met als prijs, een sprei, bloemstuk, fruu- mand, taart, odeur en andere. Met vol doening moge de initiatiefnemers op dezen avond terug zien, en ook het bestuur der Fröbelschool, want deze avond is het be wijs geleverd, dat er belangstelling voo. het werk bestaat. C. Posthumus, f Hedennacht is plotseling overleden de chef-veldwachter C. Posthumus. De overle dene, die het volgend jaar zijn 25-jarig jubi leum als gemeente-veldwachter alhier hoopte te herdenken, bereikte den leeftijd van 52 jaar. De begrafenis zal Vrijdagmiddag 2 uur plaats vinden. Door de bouwkundigen, de heeren J P Oudshoorn en Zn., is voor rekening van den heer G. J. de Nobel, onderhands aan besteed het verbouwen van een burger- woonhuis tot winkelhuis en het bouwen van werk- en bergplaatsen. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. van Breda en Co. f. 4485; Gebr. van Nieuw koop f.4409; Th. Reeuwijk f.4388; A. van Nieuwkoop f. 4099.99. De gunning is aan gehouden. VOORSCHOTEN. Het Groene Kruis. Onder leiding van den heer E. Vernède, vergaderde gisterenavond de afdeeling Voor schoten van de Z.-Holl. Vereeniging „Het Groene Kruis". Nadat de Voorzitter de weinige' leden had welkom geheeten werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveran derd vastgesteld. De rekening en verant woording van den penningmeester bedroeg in ontvangsten en uitgaven f. 2755.93 met een saldo van f. 620.82. Deze rekening was door de commissie nagezien en in orde be vonden. Hierna werd de begrooting voor het jaar 1929 aqngebodep tot een bedrag van f. 2150 in ontvangsten en uitgaven. De Voorzitter deelt mede dat het bestuur de commissie dit jaar zal bestendigen. Deze commissie bestaat uit de heeren Braggaar, Eggink en de Kleermaeker. Zij hebben het magazijn nagezien en zeer belangrijk aan gevuld. Vervolgens zal de commissie nagaan in hoeverre de tegenwoordige wijze van exploi tatie van de ligtenten het voordeeligst is, of dat aanschaffing beter is. Door de pro vinciale vereeniging wordt een subsidie ver leend van 50 pCt. in de aanschaffingskosten en 50 pCt. in de onderhoudskosten. Het be stuur krijgt volmacht te handelen naar goeddunken. Op de post T. B. C.-bestrijding werd melding gemaakt dat slechts 1 patiënt woningtoeslag heeft genoten. Een der aanwezigen wenscht een post uitgetrokken te zien voor een cursus „Eerste hulp bij ongelukken". Na eenige besprekingen wordt besloten in overleg te treden met de beide doktoren, in hoeveirre het noodig en mogelijk is een cur sus te geven a.s. winter. De begrooting wordt vervolgens goedgekeurd. Daarna brengt de secretaris verslag uit over het jaar 1 Oct. 19271 Oct. 1928. Be langrijke besluiten of daden deden zich niet voor. De afdeeling telt 722 leden. Het maga zijn werd in goeden staat gehouden. De uit geleende instrumenten werden niet altijd even netjes gereinigd teruggebracht. De vijf ligtenten zijn alle in gebruik. Bij het con sultatiebureau voor zuigelingen stonden in geschreven 35 kinderen. Het bezoek was niet altijd even best. De raadgevingen wer den wel opgevolgd. Het jaarverslag werd onder dankzegging aanvaard. Blijkens een lijstje ingezonden door den magazijnmeester werden in totaal 438 in strumenten enz. uitgeleend. De heer J. Braggaar bracht verslag uit van de alg vergadering en memoreert in grove trekken de gehouden lezing over het instituut schoolartsen van de zijde van het bestuur wordt nog meegedeeld dat tot op heden dist riet vorming met andere gemeenten nog niet is verwezenlijkt, maar het bestuur laat de hoop niet varen. Uit het verslag van de huisbezoekster bleek dat 470 bezoeken waren gedaan 57 patiënten geregeld waren bezocht en de gegeven adviezen goed werden opgevolgd. De voorzitter brengt een bijzonder woord van dank aan Zuster Barmen 't Loo voor de toewijding aan de t b. c.-patiënten be toond, er aan toevoegende den wensch dat zij in het volgende jaar wederom succes mag hebben. Tot bestuurslid wordt herkozen de heer G. v. d. Plas. die zijn benoeming aanneemt. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering fe Rotterdam zal het bestuur een lid aanwijzen. Tenslotte wordt de agenda van de algemeene vergadering besproken In gevallen, wanneer dit noodig mocht blijken, krijgt het bestuur recht te handelen. Zoo noodig zal gevraagd worden hoe de re- ge'ling is voor de provinciale huisverzorgster. Gelukkig komt het niet veel voo<r, er zijn wel eens gezinnen waar hulp kon zijn. Besloten wordt tot lid van hel h: stuur te stemmen dr. Horst, te Lei} Voor den aanvang van de roa brengt de voorzitter nog een woord aan de magazijnmeester voor zijn s wijze van werken. Tot slot wordt het bestuur gemj dezen winter een moedercursus te te Gezien het succes met een vorige, hwj dat ook deze zal slagen. De gehouden collecte ten baten Roode Kruis heeft in deze gemeente bracht f. 79.29. WARMOND. Naar men ons van officieele mededeelt is het bericht, dat de te Onderwater voorlóopig als wethowte worden benoemd voorbarig. In de volgende raadsvergadering zal door rr.ing moeten worden uitgemaakt, wi den raad als wethouder, in plaats yj len den heer Heemskerk zal optrede ZOETERWOUDE. Te ^otterdam is dezer dagen je de heer J. Schouten H. d. Sch. albj leeraar in Pluimveeteelt. Donderdagmorgen om half tiei gadert de gemeenteraad. De agenda la volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot va; van pensioensgrondslagen. 3. Als voren tot vaststelling eeneri verordening tot aanwijzing van stemi 4Als voren om in principe te ba lot verkoop van een beTm met q staande boomen aan het Rijk, ten ba van weg verbreeding. 5. Als voren tot vaststelling der ge-j begrooting 1929, inclusief de begrootq het waterleidingbedrijf. 6. Als voren tot vaststelling van het: volgens hetwelk zal worden overgep publieke aanbesteding van de verte en verbetering van een gedeelte Ta Vrouwenweg. 7. Rondvraag. In den loop dezer week zal er w= eene collecte langs de huizen wor: houden ten bate van het Nederla Roode Kruis, waarvoor een comité vormd onder presidium van mevr. L WapVerwer. TeT secretarie dezer gemeente q lichtingen te bekomen omtrent een gen gouden armbandhorloge. Gedurende het derde kwartaal werden alHier geslacht 13 runderen! varkens voor het bedrijf en 4 varkee eigen gebruik (huisslachting). Verderi men er de volgende noodslachtingen 2 runderen; 2 nuchtere kalveren; lvi 2 schapen en 1 lam. Aan keurloon werd ontvangen f.8 RECLAME. U wenscht Stof of Fluwe voor 'n nieuwe Manti Japon of Deux-Piècet Dan naar want het is waar wat men U Tem WIJ zijn ALTIJD Goedkoop» Ome prachtige Koordflnweel I 75, Onze Prima Gekeperde Fluwoelen valt beslist niet uit Onze schitterende Peau de Pêche meer dan 50 kleuren 1.57, Onze pracht-collectie Geruite Stoffen. 55, 45, Onze ongeëvenaarde keuze Composé Stoffen 1.45, 1.10 Onze prachtvolle Wollen Mantelstoffen 3.15, 2.65, Onze schitterende Satinstoffen voor Japonnen, Mantelvoering 1 1.67, Onze zeldzame keuze in Flanelruiten. 60, 39, eu honderden artikelen, ALLES bet M HAARLEMMERSTRAAT HOEK D0NKERSTEEG 2-4- 9886 Opgericht 1875.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10