T. DEN DULK DUINOORD No. 16 BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. VAN BEELEN's UIT DE RIJNSTREEK. KATWIJK AAN ZEE. CURSUS BOEKHOUDEN EN HANDELSREKENEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het schadevergoedingsvraagstuk. Gisteren hebben telegrammen nog ge- jncld hoe Parker Gilbert te Parijs was aan gekomen. Plotseling verscheen daar per tliegluig ook de Engelsche minister van buitenl. zaken Winston Churchill. Deze had van 10 tot 11.20 uur een onderhoud pet minister-president Poincaré over de samenstelling der commissie van finan- eele deskundigen, tot vorming van welke Gcnève werd besloten. Churchill, die in |iet Engelsche gezantschap den lunch ge buikte, vertrok om 4 uur weer naar Lon- Jen, na 's middags nog'een lang onderhoud inct' Gilbert te hebben gehad. Naar Havas meedeelt, zal "de gedachten- Irissehng over deze kwestie dezer dagen C)*sohen alle betrokken regeeringen voort- bezet worden. Men vermoedt, dat het Engelsche en het 'ransche standpunt zoo gebleven zijn. als omschreven werden respectievelijk in Je nota van Balfour en in Poincaré's rede s Chambéry. waar deze verklaarde, dat hij kiel zou weigeren de Duilsche voorstellen tl mobilisatie der schulden te overwegen, pp voorwaarde, dat de regeling aan 'rankrijk zou toestaan zijn schulden tegen over zijn schuldeischers te voldoen, en het ledrag van de oorlogsschade terug te innen. Pet blijkt dus, dat het Fransche en het Engelsche standpunt geenszins onvereenig- [aar zijn. Churchill scheen tevreden over {et onderhoud. New York Times publiceer! op een in iet oog loopende plaats een telegram uit jonden, waarin beweerd wordt, dat tus- :hen Parker Gilbert, Baldwin en Schaet- een overeenkomst bereikt is over de forming eener nieuwe Dawes-commissie, lier opdracht het zou zijn, het schadever- icedingsbedrag definitief vast té stellen. 'even§ publiceert het blad een bericht uit 'arijs. waarin gezegd wordt, dat het waar schijnlijk is, dat ook zonder de medewer king van Amerika de jaarlijksche Duitsche. plingen tot 2 milliard mark verminderd puden kunnen worden. Voor het geval tfhler. dat Amerika een voldoende bedrag tin Duilsche obligaties zou kunnen onder brengen, zou men op een verlichting kun- ben rekenen, die daaraan beantwoordt. IBUITENLANDSCH GEMENGD. DE „ZEPPELIN" IN AMERIKA. tïa het dejeuner in het Witte Huis begaf Hugo Eckener zich gisteren maar de par- uliere woning van den candidaat voor het esidentschap der republiek Hoover en van- ar naar het departement van Marine. Ver- i legde hij bezoeken af op de depar- ementen van oorlog en handel. Ten slot- e heeft dr. Eckener een bezoek gebracht aa het graf van den onbekenden soldaat, isarop hij een krans neerlegde, terwijl een roependetachement eerbewijzen brach|, In een onderhoud gaf dr. Èckener te ken- ien dat hij er op rekent, op 27 October voor !c-d terugtocht naar Duitschland to kunnen itarten. NOG GEEN SPOOR VAN MC DONALD. den Engelschen vlieger Mc Donald nog altyd geen spoor gevonden. De Jieele 'estljustvan Ierland is aigezocht, maar zon- la resultaat. Men vreest daarom het ergste. optimistische stem deed zich nog hoo- jti Sir Sefton Brancker herinnerde te Man- Mter aan den overtocht van Hawker in )9l9, die ook reel's opgegeven was en 7 i aan boord van een Deensch schip bi doorgebracht, dat geen installatie vuor fado bezat. Persoonlijk achtte hjj het even- ton uitgesloten, dat Mac Donald nog ver- Jef uit zyn koers geraakt kan zgn en op de •oidkust van IJsland of de Westkust van krwegen geland kan zijn, zoodat alle hoop [og niet opgegeven moest worden. Edoch Mo Donald's vrouw en zoontje zijn te paden in angstige spanning. NOODLOTTIGE BRAND. Bij een brand op het landgoed Ludwïgs- hof in Mecklenburg stortten twee schuren -in. Vijf brandweermannen werden hierbij zwaar gewond. LONDEN—KAAPSTAD PER VLIEGTUIG. De Zuid-Afrikaansche vlieger luitenant Bentley. die de eerste solo-vlucht van Kaap stad naar Londen volbracht heeft, is giste ren te Croydon met zijn vrouw in een Cyrin-Moth opgestegen voor den terugtocht naar Kaapstad. MOORD EN ZELFMOORD. In een bosch nabij Darmstadt vonden wandelaars de lijken van een scheikundige uil deze stad, dien^ vrouw, diens drie-jarig kirfi en diens hond De scheikunige heeft vermoedelijk eerst den hond en vervolgens de vrouw en het kind doodgeschoten en vervolgens zelfmoord gepleegd. Ilij had twee jaar geleden zijn betrekking bij een groote onderneming opgezegd om voor eigen rekening te gaan werken. Dit lukte hem echter niet en sinds enkelen tijd bt vond hij zich in financieele moeilijkheden. TWEE MILLIOEN FRANCS VERDUISTERD De directeur van de Sociélé des Warran- tes d'Alsace", Rudl, die Tsjecho-Slowaksch onderdaan is, is met medeneming van twee millioen france met de Noorderzon ver trokken. ven: Ps de Pater te Waddinxveen voor f. 2700, Apeldoorn en De Jong te Ter-Aar door de volgende aannemers ingeschre-* voor f. 2485, A. Blijleven te Ter-Aar voor f. 2100 Het werk werd voorloopig aan den laagsten inschrijver gegund; in afwachting van een definitieve beslissing in een daar toe te houden Ingelandenvergadering. De in deze Gemeente gehouden col lecte voor het Roode Kruis, heeft opge bracht plm. f. 90. ZWAMMERDAM. De Nutsbe waarschoot alhier heeft volgens het laatste jaarverslag van den penningmeester dezer inrichting met finan cieele moeilijkheden te kampen. Daarom hebben eenige ingezelenen-het plan opgevat voor dit doel een bazaar te organiseeren. Voor dezen bazaar, die in het laatst van November zal worden gehouden, heeft zich een comité gevoTmd, bestaande uit de na volgende personende heer C. F. Blok, voorzitter, mevr. H. Cramer, secretaresse, mevr. F. Schreuder Sr., penningmeesteresse en voorts de heeren Jac. Boeijenga, P. J. Verkleij, J. Splinter Jr., M. Splinter, en J. M. Regtvoort en de dames: mevr. P. Hoo- genboom, mevr. F. Schreuder. Jr., mevr. W. van Dam en mevr. C. Fa Blok. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. W. W. Volkmann en M. Schaper. Getrouwd: A. J. van Nobqlen en J. M. van Steyn J. van Nieuwenhuizen en C. A. Paase C. M. J. Vervat en J. M. van Wijnen C. G. J. Hekkers en J M. P. van Wijnen. Bevallen: W. van TrigtBrouwer d. J. Kranenburgvan IJzerdoprn z. A. J. Scheffersvan Egmond z. A. G Beider Jacobs z._ P. AdmiraalDekker 2 zoons. Overleden J. W. Scheffers 1 dag m. GEDOOD DCOR EEN GRANAATONTPLOFFING. Te Maria Aimas in Zuid-Slavië, waar onlangs artillerie-oefeningen hebben plaats gehad, vond een boer op zijn akker een .^r'aha'at Hij laadde deze op zijn wagen, maar daarbij viel ze en ontplofte. De boer, zijn zoon en nog een man zijn gedood. Twee anderen zijn zwaar gewond. SPOORWEGONGELUK IN TUNIS. Op 20 K M. afstand van Soesa in Tunis is Donderdag een goederentrein ontspoord. -Twee- spoorwegbeambten moeten daarbij gedood zijn. Verscheidene anderen werden gèwond. De oorzaak van het ongeluk moet liggen in over9trooming van den spoörweg. PIANO- en ORGELHANDEL Katwijk aan Zee 9736 Door directen import uit le klas Buitenlandsche Fabr. zijn wij in staat het BESTE te leveren tegen den LAAGSTEN PRIJS GASVERGIFTIGING. I Uit Stuttgart wordt gemeld, dat in de jchiitzenstrasse aldaar een huisgezin van 5 tengevolge van gasvergiltiging om leven is gekomen. Dit gezin heul de woning Woensdag eerst etrokken. Een gasfornuis was in de keuken 'P de leiding aangesloten. De gummislang leek gescheurd. Het gevolg was, dat ga3 ntsnapte en in den loop van den nacht de personen, die in een vertrek boven de fruken sliepen, vergiftigd werden. DE INSTORTING TE VINCENNES. De opruimingswerk, aamheden te Vincennes mei groote energie voortgezet- De bouwer wordt nog steeds door de po- de vastgehouden. Hy zal vervolgd worden 'egens dood door schuld. Op de plaats des onheils spelen zich vree- edjke tooneelen al. Een groot aantal fami- ifcleden en vrienden van de slachtoffers en ermisten is te zamen gestroomd, die vol Db'st het opruimingswerk volgen. De brand- feerlieden en vrijwilligers, die aan het op- Qiraingswerk deelnemen, zijn zeer vennoeid, aa: ZÜ nog niet gerust hebben. Onder de pumhoopen heeft men oen jongen beider, Nizelli geheeten, gevonden, die nog leven is. Er bestaat hoop hem binnen jenige oren te bevrijden. I De lijken der slachtoffers zijn in het [tadhuis van Vincennes opgebaard. Tol dusver zijn 11 dooden en 4 gewon- fcr. geborgen, waarvan er een reeds over- fed. Nog 7 of 8 arbeiders liggen onder de ydnhoopen. Men vermoedt, dat de regens het bouw- •ireir. hebben doorweekt en de fundamen ts spoedig toegedekt zijn. HICKMAN GEËXECUTEERD. illiam Ilickman, die verleden jaar te Angeles den afschuwelijken moord |cejide op een 12-jarig meisje, dat hij uit school haalde en ontvoerde, i9 gister- j0rgen ter dood gebracht. ALPHEN. Winkelweek 1928. Vrijdagmiddag 2 uur had de autorit plaats voor do ouden van dagen, welke een zeer groot succes is geworden. De belangstel ling van de zjjde der inwoners was zeer groot, overal waren de menschen uitgeloopen om het lange défilé gade te slaan. De oudjes bleken niet uitgekeken te komen naar al netgeen wat vélen in jaren niet hadden gezien. Tijden» den rit werden zij o.a. bij de heeren Henri van Vliet, de fa. v. d. Kolk en J. Spiering op diverse versnaperingen onthaald, terwijl zij bovendien in het Hotel „De Ver gulde Wagen" allen hun dorst konden les- schen, een aardig aanbod van den eigenaar van genoemd hotel, den heer A. Stempels. Vervolgens werd nog Zwammerdam rondge reden en weder naar de plaats van afrit teruggekeerd om daarna naar hun respec- geplaatst, tievelijke verblijfplaatsen en inrichtingen te j /"v—4 worden teruggebracht. De Winkelweekcommissie heeft door de zen rit zeer zeker de harten van alle inwo ners gewonnen en zij zal bij een' volgende winkelweek een dergelijken autorit op haar programma niet vergeten te plaatsen en dan mogelijk nog uitgebreider om niet alleen -ouden van inrichtingen en gestichten maar ook andere ouden van dagen hiervoor de ge- 'leg&ffeëid te bieden. Dank zij het goede weder werd vervolgens gisterenavond pl.m. 8 uur een schitterend geslaagde bioscoop voorstelling gegeven op het marktplein naast de Ned. Herv. Kerk, welke door duizenden belangstellenden werd bijgewoond. Voorts hield het Hvmoniegezelschap ,,Arli et Re- liogeni" een muzikale rondgang door onze gemeente. In het algemeen was het nog drukker op straat dan den eersten dag der winkelweek. Omtrent den letterprijswedstrijd kunnen wjj nog -berichten dat de zeer fraaie prijzen thans zijn geëtaleerd in het pand vam Mandersloo- straat voorheen bewoond door de firma van der Kolk. Ook de illuminatie der Alphen- sche brug heeft reeds navolging gehad, uoor- dat dc- eigenaar em exploitant van het hotel, „De Vergulde Wagen" genoemd notei op schitterende wjjze heeft geïllumineerd. Gevonden voorwerpen; 1 koperen ketting met slot, 1 kinderpor- teinonnaie, 1 rijwielplaatje, 1 kalkmonw en 1 roode bal. inlichtingen aan het politiebureau Julia- nastraat. AALSMEER. Nadat de gemeenleraa<L een drietal uren Donderdagavond in gehëirne zitting had geweest werd gestemd over de benoe ming van een directeur van Gemeentewer ken. De uitslag was dat de -tegenwoordige functionaris, ir. Wiebenga, wien9 tijdelijke benoeming per 1 Dcember afliep, werd benoemd met 76 stemmen Clinks tegen rechts). Op voorstel van den heer Spaar garen werd het salaris van f. 3500 op f.4000 per jaar gebracht. HAARLEMMERMEER. Toestand der gemeente over 1927. Aan het uitgebracht verslag omtrent den toestand van deze gemeente over het jaar 1927 kan het volgende worden ont leend: Het aantal zielen vermeerderde met 182 personen en bedroeg op het einde van het jaar 25868. In verband met het toezicht op de levens- middelen worden gemeld dat er van 3999 gekeurde slachtdieren 65i werden afge keurd. Dè toestand van het armwezen bleef vrijwel stationnair; het aantal bedeelden nam niet noemenswaard toe. De uitgaven van het burgerlijk armbestuur hebben be dragen f. 77741.13%. Door tusschenkomst van de gemeente lijke arbeidsbeurs werden geplaatst bij van gemeentewege - verrjehte werkzaamheden 32; bij diverse landbouwers voor het ver richten - van werkzahhtflédèn waarvoor eenige gemeentelijke subsidie is verleend 46; bij particuliere werkgevers zonder ge meentelijke subsidie 31 en buiten het cor respondentschap Haarlemmermeer 4 werk- loozen. Bovendien werd zoowel in Frankrijk als in België en Duitschland 1 werkloozo KATWIJK. Tuinbouw. Stond het er in het begin dezer week voor of het voor de tuinders slecht zou af- loopen in dit seizoen, gelukkig keerde bet weer spoedig om en bleef oien vau verder© nachtvorst gespaard. Deze vorst had in- tussohen midden dezer week ecu schaarsch- te veroorzaakt van bloemkool die deze toen deed oploopen tot f. 36, een ongekende prijs dit jaar. De boonen zijn ook bevroren. Hiermede is het dus afgeloopen. Peen blijft in denzelfden prijs van vorige week, ook roode en gele kool. Het gaat in het na jaarsseizoen tot heden goed. Electrische Brood-, Koek en Banketbakkerij 9735 Telefooh 214 Omtrent den toestand van den landbouw is vermeld dat deze eenigermate is ver beterd. De toestand van den veestapel werd be vredigend genoemd. Hij bestond naar schatting uit ongeveer 24 dekhengsten; 700 veulenmerriën2400 veulens en werkpaar den; 15 ezels en muilezels; 40 stieren; 2300 melkkoeien en vaarzen950 kalveren en pinken; 700 stuks mestvee; 1000 schapen; 750 geiten en bokken en 3600 varkens; pluimvee ongeveer 15000 stuks. Ten aanzien van de bijpnteelt is gemeld dat het aantal korven ongeveer 200 be draagt-. Op de openbare veemarkten werden aan gevoerd 175 paarden; 40 hitten; 100 *tuks groot vundvec; 40 stuks jong,.vee en 40 schapen. KATWIJK AAN ZEE. Volgens jongste opgave was de stand der werkeloosheid in deze gemeente als volgt: 3 losse arbeiders, 1 opperman, scheepmaker, 1 varensgezeT en 1 te zamen 7 personen. Mej. A. A. Pot.ter, onderwijzeres aan de Hervormde School, Remisestraat, al hier, is als zoodanig benoemd aan de Prins Wiilemschool, H. v. Deventerstr. 45 J"~ 's-Gravenhage, hoofd de heer J. Lens. 1 visscher, te Niet alleen ons belang maar ons beider belang is het als gij U een H. en C. RADIO-APP. aanschaft. - Reeds vanaf f. 165.leveren wij U een pracht toesiel franco thuis. - Desgewenscht f. 10.- p. maand. Vraagt prijs en conditiën bij W. A. GOUW 9670 Voorstraat 64-66, Katwijk a. Zee RIJNZATERWOUDE. Burgerlijke Stand. Overleden: Johannes van der Tang 80 j. De collecte voor het Gesticht voor alleen staand© blinden te Wolfheze heeft in deze gemeente f. 60 opgebracht. Uit het overzicht van den keurings dienst van waren te Leiden, blijkt dat ge durende het tijdvak 2 Januari30 Septem ber 10&8 in deze gemeente in totaal 25 winkels werden geïnspecteerd. Ter plaatse werden 1131 monsters onderzocht en in het laboratorium 72. Afgekeurd wegens toe stand werden 5 monsters. TER-AAR. Raadsaqenda. Een openbare vergadering van den Ge meenteraad is belegd tegen Dinsdag 23 voormiddags 10 uur. Te behandelen1. Ingekomen stukken, 2. Vaststelling Ge- meentebegrootin^ voor 1929. 3 Wijziging Gëm.begroóting 1928. 4. Vaststelling Suppl. kohier hondenbelasting 1928. 5. Be spreking wateTleidingplannen. 6. Vaststel ling rekening Electriciteitsbedrijf. Bij de door het bestuur van den Mid- i rlelpolder alhier gehouden aanbesteding I van de ophooging van de Smidskade, werd Uit een overzicht van d'èn keurings dienst van waren blijkt dat in Haarlemmer meer gedurende het 3e kwartaal 1928 wer den geïnspecteerd 181 winkels èn 22 bakke rijen. Het aanthl soorten" geWQgen brood bedroeg 88, terwijl o.a 253 monsters melk werden genomen. Het aantal ..afgekeurde partijen levensmiddelen bedroeg 5. HILLEGOM. Bloembollencultuur. In de vergadering der afdeeling van Bloembollencultuur" i9 besloten-de heeren W. Jonkheer te Hillegom. en A. Verduyn Jr te Li9se candidaat le stellen voor het hoofdbestuur. H. M. de Koningin heeft een mc-daille beschikbaar gesteld voor de Ju bileum-tentoonstelling in Februari a. s, omtrent welke tentoonstelling verschillende mededeelingen werden gedaan. „Vooruit." De Hillegomsche Postduivenhouders Ver- eeniging „Vooruit" heeft haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. De op komst was buitengewoon groot. De voor zitter werd bij de bestuursverkiezing bij acclamatie herkozen, terwijl-in de vacature, ontstaan door zich niet meer herkiesbaas- stellen van den heer Minnaar de heer S. Graaf werd gekozen. Uit 't jaarverslag van den secretaris-penningmeester bleek dat de vereeniging er financieel krachtig voor staat, zoodat zij haar naam eer aan doet. Tevens had op deze vergadering de uit reiking van dg eere-prijzen plaats, welke in het afgeloopen vliegseizoen zijn gewon nen, hieronder waren vele bekers, medail les, kunstvoorwerpen enz. Het aantal door de vereeniging verzonden duiven bedroeg dit jaar ruim 3000. Bij de bespreking van de a.s. tentoon stelling bleek dat deze dit jaar schitterend belooft te worden en zeer zeker de vorige zal overlreffen Na de rondvraag sloot de voorzitter deze vergadering met een woord van dank voor de groote opkomst LISSE. Raadsageiida. Dinsdag 23 October a.s. komt de raad der gemeente in openbare vergadering bij een, des namiddags om 3 uur. Alsdan zal worden behandeld: 1. Verzoek van de afd. Lisse van den Ned. Bond van arbeiders in hel Landbouw-, Tuinbouw en Zuivelbedrijf om vertegen woordiging in de Commissie van Advies tér behartiging van de belangen der bij de ge meente tewerkgestelde werkloozen. 2. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein langs de Kanaal straat aan den h£ër F. M. Verduyn. 3. Idem tot verkoop van een perceel bouw terrein langs de Crocussenstraat aan den heer J. A. Kruseman. 4. Voorloopige vaststelling van de ge meente-rekening over het jaar 1927. 5. Aanbieding van de begrootingen der gemeente en do bedrijven over het jaar 1929. 6. Compta/biliteit. 7. Ingekomen stukken en mededeelingen. Kinderfeesten. Vrijdagavond had in holel ,,de Wille Zwaan" een bijeenkomst plaat9 van de feestcommissie van de gehouden kinder feesten. De voorz. do heer Matthijs, memoreerde het prachtig geslaagde feest. Uit het verslag van den penningmeester bleek dal aan giften was ingekomen f. 1105.73V2 en dat er nog een klein batig 9aldo is. Door 1144 personen was getee- kend op de lijsten. Ruin 1800 kinderen heb ben hiervan geprofiteerd, waaronder 300 bewaarschool kinderen. Do heeren D. Schouten en K. Tams, ver zochten na het nazien der rekening dechar ge te verleenen aan den penningmeester. Van mej. Merck was een dankbetuiging in gekomen voor den aangenamen dag welke den kleinen kinderen was bereid. Na eehouden bespreking werd besloten een permanente commissie te benoemen en jaarlijks een Oranjefeest to organiseeren voor de kinderen. De bestaande commissie welke thans be staat .zal voorloopig in contact Olijven. Onder dankzegging sloot de voorz., den wensch uitsprekende ,clat deze organisatie zal zjjn en blijven voor de jeugd een attrac tie, daar er hier in Lisse voor de jeugd zeer weinig wordt gedaan. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Corrie Wilhelmina. d. van C- H. Davan Munster en W. M. Nieuwenburg Dirkje, d. van D. Duijndam en D. Plug Johanna, d. van Jac. Vink en G. van der Wiel. C^lharina Maria. d. van Jac. Verkade en W. II. Marcelis. Wcncfrida Elisabelh, d. van J. C. Beugelsdijk en M. G. van Winsen Ondertrouwd: Johannes Barnhoorn, 21 j. en Chnslina van Beelen, 21 j. Getrouwd: A. Goedemans, 28 j. te Sas- senheim en A. M. Rielmeijer, 23 j. te Noord- wijk. H. Geul, 50 j., weduwn. van J. Schippers te Schiedam en A C. v. d. Wcij- den 43 j. wed van E. J. Selbach L. J. van Ooslcn, 23 j. en J. M. Nieuwenhuizen 25 j. Jac van Egmond, 27 j. te Voorhout en J. B. Vink 26 j. te Noordwijk A. D. v. d. Blom, 24 jaar ie Delft en T. Iiaze- noot 26 jaar te Noordwijk D. van Bek- kum, 29 j. le Utrecht en W. Willcbrande 31 j. te Noordwijk onlangs le Bloemendaal. Overleden: Jan Lindhout, 4 mnd, z. van W Lindhout cn T. Ammerlaan. Gevestigd: Nihil. Vertrokken: P. Ch. M. van der Voorn, slagersknecht naar Bennebroek, Rijksstraat weg F. II. Jureit, dienstbode naar Am sterdam, Laressestraat 160 M. Loch- muller, kamermeisje naar idem, Warmoes- straat 175/185 - G. cn A. Barnhoorn dienstmeisje naar Oegstgeest, Geslicht Rijngeest. gebr. van der We.ijden, A. C. Geul. z. b. naar Schiedam. Vlaardingsche- dijk 35b. L. van der Niet, verpleegster, naar den Haag, Zuidwal 83. Ch. Th. de. Vries Robbé naar Gorinchem, Kriekenmarkt H. Schug, dienstbode naar Amsterdam. Kalverslraat 15/17. M. G. H. Fehse idem idem Ifeiligeweg 43/45. L. W. Evers, idem naar Utrecht Mozartlaan 4 E. Wingegbach idem naar Botrop. Posstraat ("Duitschland). C. A. E. Mulder naar Berg- 's Heerenberg p. a. II. van Hees, Molenstraat A. M. Vink naar Haarlem Noord. Vergierderweg 142 Tr. Hazenoot (geh. met A. D. van der Blom) naar Voor burg, Naaldwijkscheslraat 99 W. Wille- brands (geh. met D. van Bekkerin) naar Utrecht van Limburgstirumstraat 18 J. B Vink (geh. met J. van Egmond) naar Voorhout, Leidschevaart 3 L. Kret, dienstbode naar Amsterdam, Koningslaan 50 J. J. Schols, arbeider naar Hoofd dorp, Aalsmeerderdijk p. a. Moolhuizen. Gevonden voorwerpen1 poesje (cy- persch© witte pooten en wjtte borst), 1 zil veren rozenkrans, 1 schildcrshcmd, 1 coin- tur van een damesmantel (beige). Inlich tingen over bovenstaande voorwerpen wor den verstrekt aan het Politiebureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend des Zater dags van 12 tot 1 uur. NOORDWIJKERHOUT. De ondergrondsche telefoonaansluitin gen zijn hier zoo goed als gereed. Binnen kort zullen dan ook alle telefoonpalen met bovenleiding uit het dorp verdwenen zijn. SASSENHEIM. Tot ouderling der Geref. Kerk zijn ge kozen de heeren G. Balenburg en P. J. Ver kouteren; tot diaken de heeten W. Molenaar en P. Vis. Door den heer E. Teernslra is onders hands aanbesteed het bouwen van een ke gelbaan. Ingeschreven werd als volgt: G. J. Kieberl f. 6500; J. E. Dijkstra en Zn. f. 6000; Gebr. Van Breda en Co. f.5555; Th. Reeu- wijk f. 5475. Het werk is aan den laagsten inschrijver opgedragen. Alhier wordt Dinsdagavond in ,,Het Bruine Paard" een vergadering gehouden tot oprichting van een afdeeling van de Ned. Vereen, lot bescherming van dieren. VOORSCHOTEN. Vrijdagmiddag i9 mej. v. B. toen zij per rijwiel van de laan nabij huize Rouw koop kwam, door een passeerende tram aangereden. Zij werd van het rijwiel ge worpen en kwam op den Veurscheweg te recht, wat betrekkelijk gelukkig voor haar was. Het rijwiel weru gedeeltelijk vernield en mej. v. B. werd naar dr. M. v. d. Stoel gebracht, waar zij werd verbonden Het ongestraft passeeren van overwegen zonder eerst uit te kijken is met de nieuwe dienst regeling van de tram zoo goed als uitge sloten. WARMOND. Volgens de R.-K.-candidatenlijst komt de heer J09. van Moorsel in aanmerking voor de vacature ontslaan in den gemeente raad door het overlijden van den heer W. H. Heemskerk. De heer G. Onderwater, zal naar men ons mededeelt, voorloopig de functie van wethouder waarnemen. Speciaal voor Meisj'es zal in dé Openbare Lagere School te Warmond, des Woensdags- avonds van 79 uur een cursus gehouden worden, waaraan desgewenscht een oplei ding verbonden kan worden voor de Prak tijk-examens Mercurius en Vereeniging van Leeraren. 9724 Inlichtingen en aanmelding dagelijks bij Mej. T. COS, Leerares M. O. Boekhouden, Huize „Jacoba", Warmond. WASSENAAR. Bij de arbeidsbemiddeling staan in geschreven 7 grondwerkers, 6 losse werk lieden, 2 metselaars, 1 schilder, 1 chauf feur, 1 bakker en 1 kantoorbediende. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7