PUROL bij Brand- en Snijwonden. HL londensche brieven. heeren-bmi voor de huisvrouw^ ji-gdepr aatjes van een parissenne. kunst en letteren. (v»n onzen Londenschen Correspondent.) de radio-tentoonstelling. Londen, 25 September 1928. i Door de vaart, waarmede wij leven, wordt ook de radio-tentoonstelling die de laatste jaren in Olympia wordt gehouden, een oude bekende. En aangezien ook radio zich met groote vaart ontwikkelt zijn er al weer een boel noviteiten te zien. De ten- j toonstelling komt dit jaar op een voor haar bijzonder gunstig tijdstip, kort nadat in de Engelsche rechtbanken een beslis- I sing is gevallen die een einde maakt aan I een toestand die in bet radio-bedrijf en dén -handel hier als een misstand werd gevoeld. Het betreft de emolumenten, verbonden aan zekere palenten voor uitvindingen op radio-electrisch gebied. Die waren in vele gevallen buitensporig hoog. De rechterlijke beslissing heeft ze tot redelijker proporties I teruggebracht en de uitkomst is dat radio toestellen hier in de naaste toekomst, naar men durft hopen, 'twintig tot vijf en twintig percent goedkoop er zullen worden. Iri een land dat meer dan zes millioen 1 „luistervinken1' telt verbaast het niet te hooren dat de opening van de tentoonstel- ÜDg gepaard ging met overweldigend ge- drang aam de poorten De ra-dio fans", hetgeen een Anglo-Amerikaansche uitdruk king is voor menschen die van de draad- 1 looze koorts bezeten zijn, stonden in lange files al bij het krieken van den dag te wachten op het tijdstip der opening. Voor dezulken, zij die er van houden nieuwe wonderlijkheden op dit gebied te onderzoeken, zal de tentoonstelling onge twijfeld veel belangwekkends verschaffen. Er is o.as een nieuwe ontvanglamp te zien, een zoo geheeten vijf-electroden lamp die in haar krachtige werking den arbeid ver richt van twee of drie normale lampen. Radio-deskundigen vinden dit een stuk van bijzondeTen technischen vooruitgang. En dat zal het ook wel zijn. Ik kan het niet beoordeelen. Mijn deskundigheid gaat niet verder dan die van den gemiddelden man die een behoorlijk ontvangtoestel bezit en daarmee wat weet te manipuleeren, die maar matig tevreden is over de kwaliteit van 't geluid dat uit zijn luidspreker komt maar die niettemin trouw blijft aan de ra dio-beweging omdat hij met zijn tijd mee wü gaan. Een andere nieuwigheid is een zoogenaamde elastische antenne, een anr tenne die voor het oog natuurlijk haar eenmaal uitgespannen lengte behoudt maar wier „electrische lengte" door een hand vat of knop kan worden vergroot of ver kleind, me-t het doel haar meer geschikt te maken voor ontvangst van een speciaal station of onder bijzondere omstandighe den. Het beginsel bestaat echter reeds lang in anderen vorm, o.a. in series schroef- knoppen aan het ontvangtoestel waarbij door de verbinding van de antenne aan een der knoppen de beste „electrische lengte" kan worden gezocht. De fabrikanten streven er naar.hun toe stellen steeds handiger te maken. En aan gezien dit streven bij allen overheerscht, kan men zeggen dat dit het voornaamste kenmerk van de „Show" uitmaakt. Bij eenige fabrikaten van ontvangtoestellen is de niet-onaangenaioe zorg van het af- of instemmen op een zeker zendstation die den huiselijken radio-burger althans het bevredigend gevoel verschafte dat een ze kere deskundigheid hem niet vreemd was geheel opgeheven. Aan den voorkant van het kastje ziet men een reeks knoppen. Elke knop is voor een speciaal station. En een druk op den knop is voldoende om een gewenscht station te hooren. Ik heb echter bet ongezellige gevoel dat er ook nu weer weinig of geen aandacht is besteed aan do vraag hoe men het zal hooren maar daarover straks nog een paar opmerkin gen. Laat me eerst nog wat andere opval lende zaken noemen. Handtoestellen schij nen hier zeer gewild te zijn. Dat laat zich wel verklaren in een land, waar de auto duizenden de woning uitjaagt en waar men zoo druk ontspanning zoekt in booten op de rivier, waar picniccen op strand en in bosch een ruim verspreide gewoonte is. In dien dat deel van de gemeenschap dat altij'd in de beweging is en tusschen de wielen zit ook nog van radio-muziek wil genieten, dan moet 't zijn ontvangtoestel wel mee nemen. Er is hier op de tentoonstelling een men mag wel zeggen miniatuur ontvangtoestel te zien, dat met drie lampen een dertigtal stations in Europa kan laten hooren. Het dingetje is niet veel meer dan 20 c.M. in het vierkant. Bij wijze van con trast vermeld ik een echt huistoestel in RECLAME. /<raaa UriencC die D. E. Heerenbaai rookt om eens Uw pijp te mogen stoppen met zijn tabak. Haar heerlijke geur en zachte smaak zullen U. poor goed dit merk doen Hezen. ECHTC- FRIESCHE Melange van rijpe tabakken. Reeds vanaf 50 cl. per pond 20 cl. pci ons - 10 cl. pes a ons den vorm van een omvangrijk kabinet dat om beurten radio-geluid brengt, gramo- phoonplaten laat hooren en uw behoefte aan een hartversterking kan bevredigen een druk op een knop alweer (en men had den knop wel van het opschrift ,,bar" kun nen voorzien) brengt een flesch whisky, een syphon spuitwater en glazen te voorschijn. Uit de tentoonstelling blijkt ook dat de gramophoon en radio die eens als aarts vijanden werden beschouwd vrede geslo ten hebben, aangenomen dat er ooit oorlog tusschen hen heeft bestaan. Er was eenige aanleiding te vermoeden dat zij, min of meer muzikaal gesproken, om het bezit van de huiskamer zouden strijden. Maar de gra- mophoonmakers en de radio-fabrikanten hebben klaarblijkelijk ingezien dat samen werking beter is dan concurrentie. Vandaar ztflk een tweeslachtig geval als het muziek- kabinet dat, afgescheiden van de whisky, radio en gramophoon innig verbonden houdt. Een ander bewijs voor de harmonie, die er tusschen de twee muziekleveranciers bestaat, vindt men b.v. in de gramophoon- toestellen die het volume van hun muziek vergrooten door toepassing van radiolam pen. Maar wat ik heb gemist op deze „Show" is een inzending, die zou getuigen van die activiteit en dat onderzoek, die radio vet-1 meer behoeft dan knoppen om op te druk ken voor het gerief van den burger. Ons radiobestaan wordt eiken dag bedorven door storingen van velerlei aard en kracht. Hoe selectief" ons toestel ook mag zijn, met hoeveel zorg het ook wordt onder houden en afgestemd, hinderlijke storin gen vooral bij het luisteren naar ver ver wijderde stations bederven vaak een goed deel van 't genot. Iedereen, die zich bij 't steeds groenend leger der radio-luiste raars heeft aangesloten, weet ook waar de oorzaken moeten worden gezocht. Vele van die oorzaken zullen slechts geleidelijk kun nen worden opgeheven. Electrische functies hebben groot aandeel in allerlei bedrijf van de samenleving. Gebleken is dat ze ver antwoordelijk zijn voor veel radio-stoornis. Het menschelijk verstand en gemeenschap pelijk overleg moeten bij machte zijn zulke stoornissen tot een minimum terug te bren gen, Afgescheiden daarvan maken radio zendstations en radio-telegraphische be drijven een chaotisch gebruik van de ether- wegen. Het verkeer op die etherwegen moet veel beter worden geregeld dan thans het geval is. Ook dat moet mogelijk zijn, ook al zullen de moeilijkheden en pro blemen zwaar zijn. De zaak is dus dat de fabrikanten van radio-toestellen; die hier nu weer eens laten zien wat zij vermogen, eigenlijk aan de zaak der zuivere radio ontvangst niet veel kunnen doen. Het lot van die ontvangst ligt in den sohoot van hen die het luchtruim gebruiken voor hun berichtgeving en voor het uitzende® van hun radio-vermaak alsmede in die van elek trotechnici, die de middelen moeten vin den om radio-stoornis door electrische toe stellen voor allerlei doeleinden uit te scha kelen en te verzachten. En deze^ groote en belangrijkste problemen van radio weer spiegelen zich in geen enkele inzending. De British Broadcasting Company, die wel op dit gebied ijvert, heeft verzuimd in haar inzending iets te vertellen van werkzaam heid in die zoo hoog noodige richting. Zij heeft zich ermee vergenoegd een vrij luste- loozen stand in te richten, die de nog zoo jonge geschiedenis van haar bedrijf in beeld brengt. Een lezeres schreef mij nog, dat zij pas electrischen aanleg in huis had gekregen. Haar man is veel van huis en de electriciens hebben haar wel gewezen wat zij weten moet, maar zij is nog erg bang, dat zij fouten zal maken, omdat zij zoo weinig begrijpt van electriciteit en zelf inziet, dat zij er de ge varen niet van kent. U is in ieder geval veel verder dan de meeste huisvrouwen, want U erkent het ge vaar, al beseft U het niet. Veel dames sprin gen met haar electrische instrumenten om alsof het onschuldige paplepels zijn en zij willen maar niet inzien hoe intens gevaarlijk die moderne huishoudelijke hulpmiddelen zijn véél gevaarlijker nog dan gas en petroleum, omdat men het gevaar der elec trische contacten niet kan zien! Het is mij onmogelijk hier een college over electriciteit te gaan houden en bovendien is deze rubriek daar-niet voor bestemd. Maar wel wil ik U wijzen op een paar verkeerde opvattingen, die helaas zeer gangbaar zijn: het is niet waar, dat alleen de zware slroomen, zooals in fabrieken etc worden gebruikt, gevaarlijk zijn en een noodlottig gevolg kunnen hebben, wanneer men er onbeschermd mee in aan raking komt Ook uw strijkijzer, uw electri sche koker, uw broodrooster verbruikt een stroom, die u verwonden kan. Zij hebben een slr'oom van 100 tot 250 volt, en kunnen de ernstigste ongelukken ten gevolge hebben. Een betrekkelijk lichte stroom kan doode- lijk zijn, wanneer degeen, die den stroom door het lichaam krijgt, in goedgeleidende aanraking met de aarde is! Dat zijn dezelfde stroompjes, die U, indien ge goed geïsoleerd, d.w.z. niet met de aarde verbonden, staat, even een schokje of een tinteling in de vingers geven! Daar schrikt u dan van het is geen prettig gevoel, maar het komt u toch niet in de ge dachte, dat u hierdoor gedood zoudt kunnen worden! Als u op een vloer staat, die met matten, zeil, een kleed of planken belegd is, dan is er minder gevaar bij het aanraken van een stroom, dan wanneer u zich bijv. in een onderhuis of kelder bevindt; daar is er meer kans op aanraking met de aardel Vochtigheid, natie kleeren of schoenen etc. vormen goede geleiders. Kom dus bijv. nooit met een natten handschoen om uw hand aan een geleiding, die onder stroom staat; en als u soms een natten mantel aan heeft, trek dezen dan uit vóór u uw electrische instru menten gaat gebruiken. Overal, waar gas- of waterleidinghuizen loopen, is het elerfriciteitsgevaar grooter dan in een gewoon vertrek, omdat de buizen een best geleidende verbinding met de aarde vor men. Daarom is het bijzonder gevaarlijk om b.v. een contact te verbreken of aan te slui ten met één hand, terwijl men met de andere op zoo'n gas- of waterleidingbuis of op een gaskachel steunt. Wanneer er een stroom in uw lichaam dringt, zal deze langs de voeten dat lichaam weer verlaten Daarom moet u er steeds voor zorgen op droge voeten en een drogen vloer te staan, wanneer u bezig is met electrisch gerei. Ik vond in een Encyclopaedic voor Huis vrouwen de volgende tien geboden, die het dubbel en dwars waard zijn, dat u ze ter harte neemt: 1. Laat de reparaties uitsluitend door vak lui uitvoeren. 2. Laat de electrische geleidingen zóó hoog aanbrengen, dat zij niet beschadigd kunnen worden. 3. Gebruik voor uw lampen, strijkijzers, snelkokers, etc. alleen losse, buigzame, goed geïsoleerde snoeren. i. Vermijd het buigen, knikken of dubbel vouwen der snoeren. Hang ze niet op haken of scherpe spijkers, maar windt ze in ronde lussen op, bijv. om den stofzuiger, om den broodrooster en om het handvat van het strijkijzer. 5. Laat de stopcontacten juist zóó hoog aanbrengen, dat ze buiten het bereik van kleine kinderen zijn. 6. Pas op, dat iemand, die gebruik maakt van uw bad, geen schakelaar of stopcontact binnen zijn bereik heeftl 7. Als het niet dringend noodzakelijk is, breng dan geen stopcontacten aan in uw wasch- en badkamers, noch in den kelder of op andere gevaarlijke plaatsen. En indien het bepaald moet, zorg dan dat uw lamp goed geïsoleerd is, zoodat het stroomge'vaar tot een minimum is beperkt. Schroef nooit een lamp in of uit wanneer deze onder stroom staat; doe nooit één of ander karwei aan uw lamp, indien de stroom niet verbroken is, en hang geen gaas, papier, zijde of andere lichtbrandbare stoffen om een electrischen lamp. 9. Kom nooit aan eenig onderdeel van de electrische geleiding tijdens een onweer. 10. Schakel al uw electrische apparaten uit wanneer u voor eenigen tijd van huis gaat. En als extra gebod voeg ik hier nog aan toe; laat u door een electricien grondig uit leggen, waar de knoppen zitten, waarmee u hetzij in de helft van uw huis of in het gansche perceel de geleiding kunt afsluiten. RECLAME. 9758 (Nadruk verboden.) Iedereen, die invloed heeft of meent te hebben op het toilet van de vrouw, met name van de Parijsche vrouw, houdt niet op, aan te dringen, dat we ons weer als vrouw" zullen kleeden, althans in den namiddag en s avonds. De neiging tot een sportieve allure is uitstekend geweest, om ons lichaam, dat soms een opstapeling van „kussens" leek, energiek, gracieus, dus jeugdig te maken. Die gezonde moderne slankheid is geen magerheid. In een slank, veerkrachtig lichaam is soepelheid voor slapte in de plaats gekomen, door dat spieren het vet hebben vervangen. Het zou dus voor haar ge- zondheid lang niet kwaad zijn, als alle vrouwen het mode-fi guur trachtten deelachtig te worden en vadsigheid door activiteit rempla ceerden. Op dit ideale figuur hebben de coutu riers hun creaties geba^ seerd, dus niet op 'n „hob bezak", maar ook niet op 'n lichaam in model ge bracht door een harnas met baleinen en veters, dat het vet alleen maar naar boven en onder weg drukt. De ontwerpers van de nieuwe middag- en avond toiletten hebben zich een moderne Diana als ideaal van vrouwelijke anatomie voor oogen ge steld, aan wie ze 's morgens de vrijheid la ten in sportieve kleeding sportief te zijn, maar wier gracieuse lichaam zij 's middags en 's avonds volmaakt vrouwelijk willen kleeden in zachte, soepele, glad om 't li chaam zich vleiende stoffen, die beneden de heupen ruim vallen Het corset, dat hieronder noodig is, is een soort foudraal, dat overal een zacht-aansluitenden steun geeft. Aan het decreet van de Mode, dat we ons des middags en 's avonds als echte vrouwen moeten looieD, onderwerpen we i ons natuurlijk gaarne! Wanneer ge eens de I thé op den „Salon de 1'Automobile" zoudt bezoeken, zoudt ge genieten van de smaak volle middagtoiletten en hun mantels.- Ik RECLAME. 9654 bedoel nu niet het défilé der mannequins, maar de door elegante mondaines toege paste mode. Wat u zou opvallen is, dat zwart zoo sterk overheerscht in deze en dergelijke thé's. De collecties der mode huizen vertoonen in verhouding veel minder zwarte modellen; dat komt doordat een modeshow met modellen in kleur aantrek kelijker is; die toiletten worden echter in zwart nabesteld èn... nagemédkt! De kleuren, die we 's middags dragen, zijn behalve zwart alleriei tinten blauw, bruin, donkergroen, donkerrood, beige-grijs etc. De meeste mantels zijn gegarneerd met bont in de kleur: zwart met zwarte vos met witte puntjes (Alaska-vos), blauwvos op laken in dezelfde tint, cacao-kleurige vos op bruin laken en dan het modebont, dat daardoor nog eens zoo kostbaar is ge worden: breitschwantz op zwart laken. Soepele, geplooide en gerimpelde kragen kunt u hiervan zien en verder leent het zich uitstekend voor de tonvormige garnee ring bijna onder aan de mouwen. Behalve de geheel rechte nauwe mouw, zonder eenig garnituur, ziet u ook mouwen, die een soort poef onderaan hebben, gevormd door baantjes van de stof, die zich om de pols versmallen, of u vindt een wijde manchet, die zelden geheel onderaan de mouwen zit; i3 dit wel het geval, dan is die manchet van onderen nauw en heeft 't model van de kap van een mousquetaire-handschocn. Er is eigenlijk geen bontsoort, die niet wordt gebruikt dezen winter, óf als garni tuur óf als geheele mantel, maar modieus zijn toch wel: grijs astrakan, breitschwantz, bever, vos en hermelijn. Bever op marine blauwe velours-de-laine is zéér en vogue dezen winter. Ik zag een mooie toepassing er van als groote ruime kraag („col cham pignon") mousquetaire-opslagen en een vo lant onderaan den mantel, jurkje van don kerblauw marocain. Dit garnituur kan natuurlek ook van ko- ntfn-bever zijn, maar wanneer u valsch bont wilt gebruiken, dan is het beter er eem mantel in dezelfde tint mee te garneereo; dat rele veert sterk uw konpnehuidjes. En wanneer ik moest kiezen tusschen veel valsch bont en weinig echt, dan neem ik desnoods een smal kraagje en verder niets, maar ik kies het echte bont Dit is trouwens ook veel sterker dan he4 teere konjjn, waarvan bijna alle imitaties worden gefabriceerd, behalve dat breitschwantz prachtig van geplet fluweel wordt nagemaakt. Astrakan of persianer i3 onverslijtbaar; het is trouwens niet te imi- teeren; al lijken sommige minder edele lam metjes er wel iets op, het naturel (is grijs) astrakan kan niet nagemaakt worden. Het is vooral chic als garneering op zwart persia ner, maar ook op veulen en 's morgens op donkergrijs tweed. Hermelijn wordt wèl na gemaakt, maar dan krijgt liet toch nooit die warm-crême tint en waar moeten de staar ten vandaan komen! Die worden dit jaar eigenlijk niet toegepast bij hermelijn-garnee ringen, want die vormen meestal een ruime kraag en verder voeringen van zwarte man tels, waarvan de revers opengeslagen worden, of alleen zijn de revers tot onderaan gevoerd* wat ik al rijkelijk poenig vindt. Ik voel meer voor de toepassing van hermelijn door Cha nel, die een smalle reep om den hals aan mantels van zwarte wollen stof als eenige sluiting gebruikt en tevens als eenige gar neering. Vossen worden; ook wanneer ze als kraag en manchetten op een mantel worden genaaid, dikwijls mèt de kop gebruikt, bijv. ae ohalekraag eindigt aan beide zjjden in een vossekop, terwijl om iedere onderarm een vos is gewonden, wat ik om vele redenen smakeloos vind, maar toch even noem, omdat ik het helaas veel zag. Het model van de meeste mantels is recht, met hoogstens 'n volant onderaan of een ronding in de coupe. De werkelijke klokman tel is te ongracieus om „er in" te komen. De meeste middagmantels behooren bij het japonnetje er onder, d.w.z. dat ze dezelfde kleur hebben, of het dezelfde stof van het jurkje zijn gevoerd en eenigszins dezelf de lijn volgen. De meeste middagrobes z\jn veel regelmatiger dan u misschien amxt: de ongelijkheid van de rokzoom zou onder een mantel hl te onpractisch wezen, en zoo ze al vóórkomt, dan volgt de mantel hoog stens een naar achter neerdalende lijn; man tels op andere onregelmatige japonnen zijn hoogstens 7/8 of 3/i lang en dan wordt het japonnetje, dat héél dikwijls van bedrukt fluweel is, van onderen met een breede effen band, zooais het fluweel van den mantel, afgemaakt. Nu we dit jaar onze mantels met cein- tures, knoopen, of door ze met de hand vast te houden, veelal gesloten dragen, kunnen we ze bij elke japon gebruiken, maar 't mooiste is toch steeds een „ensemble" of meerdere combinaties met één mantel. Bij een zwarte mantel kan een jurkje van zwart gedrukt fluweel passen, maar ook zwarte crêpe satin, de Chine, marocain of zelfs fijne wollen crêpe, waaraan oo kjde grootste couturiers hun aandacht wijden, maar 't opfleuren met kraagjes, etc. van lingerie of zelfs een kleine toets van rose kunst-fluweel. In een mantel van zwarte „drap zibeline", gewoon laken of wollen velours met zwart bont kan een jurkje van violette of roode crêpe het heel pittig doen. COLINE. jubileum esther de boer—van rijk. In het Huldigingscomité hebben nog de volgende vertegenwoordigers uit de Leid- sche Studentenwereld zitting genomen: mej. M. Tjeenk Willink, pres. van do „Vereen, van Vrouwelijke Studenten"; P. H. A. Dresselhuys, W. P. J. A. Weekers, (studenten-leden v. d. Schouwburg-com- I missie); P Th. J. Feldbrugge (voorz. "R.-K, j Student eavexeea. „Sfc. Augustiaua"^ Bijdragen op verzoek te disponeeren aan F. H. N. Bloemink, Da Costastraat 25, telef. 1901, postgiro 41166. nieuwe uitgaven. Gedure'nde het zevende sterkamp te Om^ men werden aan Krishnamurti tal van vra gen gesteld, die den geest der menschen beroeren. De antwoorden op deze vragen heeft men zoo belangrijk em van zoo ver-i strekkenden aard geacht, dat men ze tot een brochure heeft vereenigd en in druk doen verschijnen. Het goed uitgevoerde boekje is verschenen bij de N.V. Boek-, Kunst- en Handelsdrukkerij voorheen J. F. Duwaer en Zonen te Amsterdam. In opdracht van do Algemeen e Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer heeft Ed gar Brown een aardige prospectus over ons land geschreven^- waarin tal van pittoreske foto's voorkomen. J. B. Wolters, uilgever, Groningen: Dr. C. L. Alons, De erfelijke factor in de aeliologie van de Tuberculose, met 93 kwar tierstaten en 3 groote uitslaande slamboo- men, gebonden f. 5.90. Von Deutscher Art und Kunst, herausge* geben von C. Brouwer und Dr. G. Ras. No. 12, Theodor Fontane, Grete Minde, nach einer altnarkischen Chronik herausw gegeben von ui. J. C. de Buisonjé, gebon den f. 1.50. Mr. A. S. de Blécourt, De Juridische Lees kamers te Leiden, f. 1.10. J. G. Holtzappel, Naar Gymnasium en H. B.S. Verzameling van opgaven bij de toe latingsexamens. Dr. H. G. de Maar, Opstellen ter verta ling in het Engelsch met woordenlijst en hulpboek voor lit.-ec. H. B. S. en Handels school. Eerste deel gebonden f. 1.40. Dr. II. G. de Maar en J. H. A. Gilnther, A handbook of Englisch Idiom. Volume II English synonyms and Homonyms, explai ned and illustrated by J. II. A. Günther, revised by Dr. G. de Maar. 6e druk. f. 4.90. Gebonden f. 5.40. Uitgevers Mij. 's-Gravenhage. „Het draad loos Amateursstation", door J. Corver. Een interessant en leerzaam boek voor radioliefhebbers van den bekenden J. Corver. Uitgevers Mij. van Goor Zoonen. Gouda. „Onder d e Tropenzon" of „Henk Halbers in Indië". Een boek geïllustreerd met platen en om sla gteekening van Menno van Meetoren Brou wer, met interessante avonturen in Ned. Indië. Prjjs: Ingenaaid f. 1,10. Gebonden f. 1,90. „De Verrassing" door Tine Brinkgreve Wicherink. Een boekje voorzien van talrijke teekenin- gen, bestemd voor kinderen van 6—9 jaar, om met hen een paar gezellige uurtjes door te brengen. Een geschiktSt. Nicolaas of Kerstgeschenk. In den handel verkrijgbaar tegen den prjjs van f. 0,95. Uitgevers Mjj. Gebr. Kluitman, Alkmaar. „Het geheim van Oom Due" van Carel van Djjk. Een prettig gezond boek voor jongens van 10—16 jaar, met talrijke illustraties van Henri Pieck. In den liandel verkrijgbaar tegen den prijs van f. 2,50 ingenaaid, gebon den f. 3,50. „Het Radio-Spook" door Jacques Berghuis Jr., met illustraties van J. Lutz. Een allervermakelijkst modern boek voor onze jongens. Ing. f. 1,60. Geb. f. 2,50. „De avonturen van Max en Kees", door P. Koekoek en illustraties van P. Dom. Een verhaal voor jongens van 10-15 j. „Nora in Amerika", door Jenny IJssel- stein met illustraties van Anni v. d. Ruit. Een gezellig onderhoudend jongemeisjes- boek met het traditioneele gelukkige einde. In den handel tegen den prjjs van f. 2,50 in genaaid en f. 3,50 gebonden. Bij de N.V. Hollandia-Drukkerij te Baarn is verschenenDe Groote Spanning, door Jan Ubink. Ingenaaid f. 9.50. Gebonden f. 4.50. Een grootsch opgezet boek met een zeer interessant gegeven, n.l. in de toekomst het bouwen van e'en reusachtige brug voor de stad Rotterdam. Jammer, dat de capaciteiten van den schrijver niet toereikend waren, om dit verhaal, dat zoo goed begint lot een boeiend geheel te verwerken. Bacchante en Non door Robert Ilichens. Roman in twee deelen. Ingenaaid f. 4.50. Gebonden f. 6.75. Deze uitstekend uit het Engelsch ver taalde roman door Louise Everdingen is een verhaald, waarvan men genieten kan. van bc'gin tot eind. Iedere figuur in dit boek heeft de schrijver voor ons doen leven, is een karakter geworden, zuiver doorvoeld, men schelijk. Een boek van groote waarde, vooral voor artisten. wien men zou willen toeroe pen: „Leest dit Boek". Brusse's Uitgevers Mij. Rotterdam Mau- rits de Vries, De Beschadigde. Ingenaaid met fijn omslagteekeningetje f. 1.50. Een fel-realistisch verhaal, in één adem geteekend, opgezwiept met enorme climax naar het einde.... de dood. weekbladen. „Het Leven" bevat een aantal fraaie foto's van de Graaf Zeppelin en andere actueele illustraties. In de „Groene Amsterdammer" behandelt de heer A. N. J. Th. Th. van der IIoop do vraag Luchtschip of Vliegtuig. „De Vrijdagavond" bevat een bijdrage van dr. Boris Raptschinsky over Tolsloj en de Joden. Op de voorpagina van de „Wereldpost" prijkt een prachtige foto van de z.g. Zaan- kamer in de Zaanlandsche Oudheidkamer te Zaandijk. „De Haagsche Post" brengt een artikel over auto's in Nederland. Bijdragen over De Les van onze Manoeuvres, over de Voe dingswaarde van Vetten en Draadlooze bij de Natuurvolken compleleeren o. m. den inhoud, 33

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11