LANGS GLIBBERIGE WEGEN 69ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag IS October 1928 Derde Blad No. 21042 GEMENGD NEUWS. WAALS - Haarl.slraat 130-136 INGEZONDEN. FEUILLETON. RADIO-PROGRAMMA kraan achterovee te water geraak". De machinist jammerlijk verdronken. Gistermiddag le ongeveir half twee is door tot op nog toe onbekende oorzaak 'n rijdende stoomkraan op het terrein van de werf Fijenoord" te Rotterdam achterover te water geraakt. De kraarmachinisl, de onge veer dó-jarige G. viel evmeens te water, doch na een val van on^evee; zes meter (het was juist laag water) was hij vermoedelijk reeds te zeer gekwetst of z,jn tegenwoordigheid van geest kwijt, om em boei, welke men hem van den hoogen vallekant toegooide te grijpen. De man verdve'en in de diepte en verdronk jammerlijk. Door de rivierpoliti? werd het lijk korten tijd later opgehaald. Hoe dit ongeluk geschied is, is moeilijk uit te maken. De machinist had juist een zware last ijzeren balken met den kraanarm ge grepen, toen de heele machine plotseling achterwaarts ging, tegen elke verwachting in en achterover ran den wal stortte. een schoorsteenveger gevallen. De 18-jarige schoorsteenveger N. D. te Den Haag is bjj het verrichten van werk zaamheden aan het perceel in de Berberis straat van de l»te étage in den tuin gevallen. Het bleek dat de zinken rand van net dak afgebroken was. De jongen bekwam een hersenschudding en brak zijn rechterpols. In bewnsteloozen toestand is hjj naar het ziekenhuis overge bracht. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Gistermiddag is in de Julianastraat te Loos- dninen een elfjarige jongen onder een zand- auto geraakt. Met ernstige verwondingen is hij door den Geneeskundigen dienst naar het Roode-Kruis Ziekenhuis te Den Haag overgebracht, waar hij ter verpleging is op genomen. ACHT RIJWIELEN GESTOLEN. Door de Haarlemsche recherche is aange bonden de reiziger D. te Haarlem, die be kend heeft acht rijwielen te hebben gestolen, vaarvan vier te Haarlem, drie le Utrecht en één te 's-Gravenhage. Voorts heeft hij een rjlviel en e0n bedrag groot f.30,verduis terd te Utrecht. De man is in verzekerde bewaring gesteld. GASVERSTIKKING. In een perceel aan de 2e Vogelstraat 19 ie Amsterdam is gistermiddag een geval van gasverstikking ontdekt. Een 76-jarige man, de V. genaamd, wiens vrouw in het zieken huis verpleegd wordt, vond men dood in keuken liggen, nadat de buren sinds Aman- .jg niets van den man vernomen hadden. Het gaskraantje was geopend. De politie steit een onderzoek in. BRANDEN. Te Lonneker is de schuur van den land bouwer Dalenoord aan den Gronauschenweg afgebrand, waarbij de voorraad rogge en aardappelen verloren ging. Ook verbrandden eenige' kippen. De schuur was niet verzekerd tegen brandschade. Door het spelen met lucifers door kinderen geraakten te Ede eenige hooibergen van den landbouwer C. Rosenboom in brand. De brandweer wist de 'belendende perceelen te behouden. RECLAME. Molton Manshemden f 1.80, f 1.50, 11.15 Sporthemden, diverse dessins 13.30, f 2.50, 1 1.80, 1 1.25 Manchester Manshroeben f5.90, f 4.40, i 3.90, 12.90 Manchester Jassen 9501 f 14.75. f 12.75, f9.75 DE SECRETARIS-KWESTIE TE HALSTEREN. In d6 gisteren gehouden openbare zitting van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, is voorlezing ge daan van het Kon. Besluit, waarbij onge grond is verklaard het beroep van den Raad der gemeente Halsteren tegen het besluit van Ged. Staten van Noord-Brabant van 9 Mei 1928, tot het onthouden van goedkeuring aan het raadsbesluit van 1 Februari 1928, b{j welk besluit ontslag is verleend aan A. L. F. P. van Hoek als gemeente-secretaris èn ambtenaar van den Burgerlijken Stand, we gens gepleegde onregelmatigheden in de ge meente-administratie. AUTO IN EEN SLOOT. Op den viersprong nabij het Assinkbosch te Haaksbergen heeft gisteren een botsing tusschen twee auto's plaats gehad. Uit dp richting Neede kwam de autoverhuurder Th. B. uit Haaksbergen gereden, en juist op het moment dat deze daar den hoek om kwam bevond hij zich tegenover de uit te genovergestelde richting naderende zware auto van den heer M. uit Enschedé, waar in alleen diens chauffeur gezeten was. De botsing was zoo hevig, dat de lichte auto van B. over den kop sloeg en in de sloot terecht kwam. Wonder boven wonder ble ven de drie inzittenden, op een lichte ver wonding van den heer M. uit Haaksbergen na, ongedeerd. De wagen was echter der mate beschadigd, dat deze de reis niet kon voortzetten. De andere auto liep een kleine beschadiging op aan de spatborden, en kon de reis vervolgen. Ter plaatse is hot uit zicht danig belemmerd. GEKNOEI MET STOFFEN. Dinsdagmiddag kwamen twee heeren in een auto bij een Indische familie te Zwolle aan. De een sprak vloedend Fransch, beiden spraken z\j Maleisch. Zjj hadden in ons land een tentoonstelling gehouden van In dische artikelen en Belgische stoffen. Bij terugzending naar België zouden voor de stoffen 75 pet invoerrechten betaald moeten worden. Zij lieten heel aardige Indische ar tikelen zien en coupons stof, die voor 150 de coupon werden aangeboden. Als het niet beviel, zou een kleermaker te Kampen, met name genoemd, bereid zjjn de coupons te gen f.75 terug te nemen. De heer des huizes ging weg en mevrouw onderhandelde verder. Een van de heeren ging even met den auto naar een andere familie, waar hij voor f. 1500 aan stoffen zou hebben geleverd, en mevrouw kocht G3arop 24 coupons. Zij gaf een chèqae ai op een bank te Zwolle. De heeren reden naar de bank; de een liet zijn pas zien ten Dame van E. de Winter. De foto op de pas en de handteekening klopten, zoodat de chèque werd uitbetaald en de heeren ver trokken. De heer des huizes liet aan een Zwol- Bchen kleermaker de stof zien. Het was slech te Tilburgsche stof en nog geen f.20 per coupon waard. De commissaris van politie waarschuwt thans tegen de heeren. BRANDKAST MET INHOUD GESTOLEN. Men schrijft uit Megen aan het „Hgz.": In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben inbrekers zich toegang verschaft toe het kantoor van den heer Koeken, gem. ont vanger en administreerend armmeester van het Burgerlijk Armbestuur. In het voorjaar is daar een dergelijke inbraak gepleegd, waarbij de gemeentebrandkast werd geplun derd. De dieven hebben zich thans op dezelf de wijze toegang tot de woning verschaft, door het opschuiven van een raam, nadat door een boring de sluiting was verbroken. Ze heb ben toen de brandkast van het Armbestuur meegenomen. Dinsdagmorgen vroeg is die gevonden bij den molen. Met een kruiwagen, die op ©eni ger. afstand stond, hebben zij de kast daar heen vervoerd. Ze was geheel opengebroken. De gelden zijn er uit ontvreemd tot een be drag van ongeveer 1100 gulden. BLOEDVERGIFTIGING. Te Drunen is een dochter van den land bouwer H. Halderen, die dezer dagen een wondje aan het gelaat open krabde, aan bloedvergiftiging overleden. DIEFSTAL. Op de kermis te Terapel is van een var kenskoopman f. 1400 gerold. „Kijk eens even of de linkerachterband leeg is", verzocht de automobilist zijn vrouw. „Alles is in orde", verzekerde zijn echt genoot© een oogenblik later. „Hij is aan den onderkant wel een beetje plat maar van bo ven is hij nog prachtig rond en keihard". RECLAME. •Je- leefcnfsffietttfAdè tabletten. Vbörfcomt cttingleVstt»! u bij: Griep Influenza Roodvonk en andere besmettelijKc ziekten. Bij alle Apöthekërt en Drogisterijen a Iper flesch. 9477 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. KATWIJK EN DE N. Z. H. T. M. Mijnheer de Hoofdredacteur. Het artikel van den heer W. J. Modder man in uw blad d.d. 15 dezer lijkt mij al lerminst een weerlegging van de grieven in uw blad van Zaterdagavond j.l. geuit tegen de tramdienst op Katwijk. De feiten als grieven vermeld worden niet tegengesproken en als vaststaande moet dus aangenomen worden dat de passagiers, die de reis meemaakten bij den aanvang al veel te weinig plaats hadden, bij het overstappen te Rijnsburg een wedloop moesten houden om een plaats in de Noord- wijksche tram te veroveren, wat velen mis lukte, terwijl dezelfde misère bij de terug reis werd ondervonden. Hetgeen de heer Modderman hiertegen aanvoert komt hierop neer: lo. Er zijn rit ten waarbij het overstappen te Rijnsburg ni?t noodig is. schrijft hij. Dit is juist; doch reizigers voor Den Haag, die geen lust in een wedren te Rijns burg hebben en du9 gebruik maken van de door den heer Modderman bedoelde rillen, moeten aan het Stafion te Leiden uitstap pen, per stadstram de stad doorrijden; einde Breestraat uitstappen en naar de halte Korcvaarstraat loopen (meestal in gestrekten draf) om daar de tram naar Den Haag te kunnen halen. De eene rit is dus al niet veel aangena mer dan de andere. 2o. De bewoners van Katwijk zijn nog niet met de nieuwe wijziging bekend en houden nog te veel vast aan de oude ver trektijden van den haJfuurdienst, meent de heer Modderman. Dit is onjuist; de Katwijker9 kennen de vertrektijden zeer goed en op het bord aan het station Katwijk staat duidelijk vermeld bij welke ritten te Rijnsburg moet worden overgestapt. 3o. Zoodra de dienst eenige weken loopt zullen de reizigers zich meer over de ver schillende tramtreinen verdeelen. Dan zul len zij die geen haast hebben van de directe trams gebruik kunnen maken; de zaken-men9chen, die trein aansluiting moe ten hebben, kunnen dan de andere trams nemen, voorspelt de heer Modderman. Waarom er over een paar weken meer plaats en mindere wedloop zal zijn is niet in te zien. Zij die een trein-aansluiting noodig heb ben zullen uit den aard der zaak de rit ma ken waarbij te Rijnsburg moet worden over gestapt. Acht de heer Modderman het ge- wenscht dat alleen die enkelen met de overstap-trams reizen en alle anderen met de directe trams? Het gevolg zal zijn dat de directe tram9 (naar Leiden) nog veel meer overladen zullen zijn dan nu de over stap-trams. Of bedoelt de heer Modderman dat niet alle anderen maar een bepaald deel met de directe trams en de rest met de overstap-trams moeten reizen? Verlangt hij daarvoor onderling overleg der reizigers? Of hoe moet anders vastgesteld worden wie van de niet-zaken-reizigers met de overstap-trams moet reizen, wie met de directe trams? Een dienstregeling die aan leiding tot zulke vragen geeft blijkt daar door alléén reeds niet in orde te zijn. Het eigenaardige van het geheele geval is dat onder de oude regeling het publiek op de meest genoeglijke en rustige wijze de reis KatwijkLeiden of KatwijkDen Haag aflegde; dat nu iedereen zit (of liever meerendeels staat) te mopperen over de ge ringe ruimte en de schokkende en slinge rende wagens en dat de maatschappij be weert de verandering ten gerieve van Kat wijk le hebben aangebracht. U dankend voor de plaatsruimte. C. J. DE VRIES. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoeken wij U, indien mogelijk, het onderstaande in Uw blad te willen op nemen. BLINDENZORG. Een der vraagstukken, die de laagten jaren velen bezighouden, is dc z.g, „Gemeen- schapszorg" voor blinden, en het besef, dat deze gemeenschapszorg voor ons, die het ge zichtsvermogen missen, onontbeerlijk is, heeft ook de Leidsche blinden er toe ge bracht, zich te vereenigen, zich aaneen te sluiten, en langs geoorloofden weg te ko men tot bereiking van het groote doel: „Ge meenschapszorg". Strevende naar dit doel, komt ons de vraag op de lippen: ,,op welke wijze kunnen wij dit bereiken, en wat kunnen wij blin den, zelf doen, om het publiek en voor onze persoonlijkheid en voor ons doel te winnen"? Het antwoord ligt niet ver: wij moeten het publiek roepen, vragen, om te komen zien en hooren, wat wij kunnen en willen en daarna vragen wij: wil ons helpen, wil on9 steunen, wil naar ons komen luisteren, waar wij het voornemen hebben opgevat, om op 12 December a.s. in den foyer der Stads-Gehoorzaal een avond te organisee- ren, ten bate van de Leidsche afdeeling van den Nederlandschen Blindenbond. Op dezen avond zal optreden een tooneel- club, genaamd „Uno Animo" bestaande uit leerlingen van het Instituut tot Onderwijs van blinden te Amsterdam, directeur dr. A. H. J. Belzer. De leider van deze club is de heer K. van Leeuwen, onderwijzer aan het Instituut. Ook de Leidsche blinden zullen laten zien en hooren wat zij kunnen presteeren. Wij brengen een en ander onder Uwe aandacht, omdat de toestand, waarin de Leidsche blinden over het algemeen ver- keeren, verbetering vraagt, omdat de gezin nen, waarvan de hoofden blind zijn, hun keren naar werk, om hun gezin naar be- hooren te kunnen onderhouden, en ook, op dat het bestaan der afdeeling Leiden van den Bond in de gelegenheid moge komen, zijn leden eenigen steun te verleenen, in hun meestal benauwende omstandigheden. Wij brengen dit alles onder Uwe aandacht, vertrouwende, dat het Leidsche publiek de hand zal uitsteken, tot steun van ons doel, en aan ons bestuur programma's zal bestel len, die dan na weinige dagen zullen worden bezorgd. Zij die zich den avond van 22 Fe bruari jl. herinneren, zullen zeker niet aarzelen, aan onzen oproep gehoor le geven en anderen op te wekken, met hen mede te gaan, en kennis met ons te maken. Komt, Leidenaars, slaat de handen ineen en steunt het goede doel, dat wij voor Uwe misdeelde stadgenooten voor oogen hebben en laat de foyer der Gehoorzaal veel te klein blijken voor het aantal onzer belangstellende bur gers. Door R. L. de W lS- He t zoeken naar het meisje was het eenige niet, bovendien moest hij altijd op passen geen vrienden of bekenden tegen te komen. Op een keer had hij Lady Drewill in haar rijtuig zien zitten; bij een andere gelegenheid had hij Lord Pefer Bowen ai- leen kunnen ontkomen door overhaast de vlucht te nemen in een „A.B.C.-shop". De hemel mochl weten hoe hij er weer uitge komen was. Hij had een vage herinnering, pat hij voorgegeven had in de meening te zijn, dat het een bureau voor bocdschap- jongens en padvinders was; hij wist niet goed meer wat; maar te oordeelen naar de gezichten, die de juffrouwen achter de toon bank trokken, dacht hij wel. dat hij pad vinders gezegd had. s Avonds na dit laatste avontuur over legde hij of het feitelijk wel verstandig was, om geen notitie van zijn kennissen te ne- Misschien kende het meisje wel iemand, dien hij kende. Waarom de zaak juet laconiek opgenomen en ieder laten we- dat hij in de stad terug was? Hun Kalm verteld, dat het leven buiten veel te emotievol was voor iemand, die er geen herderlijke voorvaderen op na .ie' ^Gn zou lachen, de heeren zouden uitsloven in het bedenken van grap- en ^n zijnen koste en de dames zouden een beetje medelijdend aanzien, zooals ze altijd naar Edward Seymour keken. Waarom iemand lust had Edward Seymour te beklagen, was hem niet duidelijk. Te be klagen waren de ongelukkigen, die met hem te leven of te maken hadden. Ja, in het vervolg zou hij maar weer de oude vrienden opzoeken, in plaats van ze te vermijden, Met zijn neef Lord Drewill zou hij beginnen. Het eenige, dat hij evenwel niet zou doen was tante Caroline een visite maken. Dat zou olie in het vuur zijn, feitelijk moeilijkheden opzoeken. HOOFDSTUK VI. De moeilijkheden van lord Drewith. Den daarop volgenden namiddag liet Be- resford het meisje rusten en ging hij er op uit om vrienden en kennissen op te zoeken, wien te ontloopen tot dusver zijn eenig doel was geweest. Juni had een vroolijk waas over Piccadilly gespreid. Elegante vrouwen en goedgekleede mannen dromden uit en in het park. Op den rijweg was er geen door komen aan, maar ieder scheen over de noodige portie goed humeur en geduld te beschikken Hier en daar herinnerde een leege mouw of een paar krukken aari den oorlog, die overigens oneindig lang geleden scheen Langzaam drentelde Beresford door Picca dilly in de richting van Hyde Park Corner; hij genoot van de warmte en bewonderde alles wat er te bewonderen viel. In het tin nen bakje van den ouden blinden man voor ..Devonshire House" deed hij een shilling. Het was een echte dag om royaal te zijn. een dag voor licht en liefde en niets doen. Bij de gedachte aan de ongerijmdheid van zijn eigen toestand moe9t hij glimlachen. Nog zoowat honderd en twintig pond was alles wat hij bezat. Wat zouden de voorbij gangers er wel van denken als ze het wisten. „Hé, Drew!" Haastig brak hij zijn over peinzingen af, toen een lange blonde man op het punt stond van hem voorbij te gaan. Zijn monocle in zijn rechteroog plaatsend, keek lord Drewith zijn neef met wezen- looze oogen aan. „Beste Richard," zeide hij langzaam en afgemeten. „In de „Season" negeer ik zon der onderscheid alle verontrustende familie omstandigheden. Van geesten wil ik nooit iets weten, zelfs niet in Augustus, wanneer mijn sociale standaard op zijn laagst is." „Alles goed en wel, maar je neemt me maar eens mee naar de sociëteit en geeft me wat te drinken Hoewel, in temperament als karakter, op alle manieren zoo verschillend als twee mannen maar verschillend zijn kunnen, hadden Beresford en zijn neef het toch al tijd best kunnen vinden. Lord Drewith's manier om open en cynisch voor de dingen uit te komen, ge temperd door zijn drogen humor, amuseerde Beresford ..Iemand een titel fe vermaken plus twee duizend pond per jaar om dien uit de mod der te houden is een grapje, dat alleen tante in staat is te waardeeren," beweerde lord Drewith. Niettegenstaande zijn dure liefhebberijen en onvoldoende inkomen had lord Drewith herhaaldelijk dringende uitnoodigingen, om zitting in het bestuur van zeer bekende vereenigingen te nemen, afgewezen Lord Drewith had zijn tante lady Drewith diep beleedigd. door haar. toen zij hem een9 voorgesteld had in den handel te gaan, te antwoorden: „Tantelief, het is algemeen bekend, dat er drie geslachten noodig zijn om een gentleman te maken. Ik ben de derde baron Drewith." De beide heeren liepen een paar minuten door in Westelijke richting, zonder te spre ken. Tenlaatste verbrak Drewith de stilte. „Ik dacht. Richard, dat jij aan de wereld den rug had gekeerd om je geluk achter ha gen en hooibergen te zoeken." „Ik moest het opgeven," zeide Beresford met een zelfbewusten lach. „Ik heb ge merkt, dat het buitenleven alleen geschikt is voor niemand met een sterk gestel." Drewith draalde zijn hoofd naar hem toe, keek hem aan, maar zeide niets. „Daar hebben te veel gebeurtenissen plaats, er komen te veel avonturen voor, er heerscht te veel opwinding voor iemand, die gewend is aan de rust van het stadsleven," vervolgde Beresford ..Als je werkelijk ver langt alleen te zijn, moet je in Londen blijven." „Die waarheid heb ik geloof ik al meer gehoord." merkte Drewith droog op, toen zij de. stoep van de „Diplomatic Club" op gingen en in de rookkamer verdwenen. Met een zucht liet Drewith zich in een stoel vallen „Waar logeer je?" vroeg hij. „In het Ritz Carlton." Drewith trok de wenkbrauwen op en een kellner wenkend, bestelde hij whisky- soda's. „Hoe ziet ze er uit?" Heel bedaard maakte hij aanstalten om een 9igaret(e aan te steken. Toen. zijn oogen opslaande, keek hij over het vlammeljp heen Richard onder zoekend aan. „Jij schrijft alles toe aan verkeerde be weegredenen," begon Beresford. Bestelt al vast Uwe programma's en leest met aandacht het „Leidsch Dagblad waar U per advertentie zal worden bekend ga- maakt. met de nadere onderdeelen die den bewusten avond zullen vullen. U, geachte Redactie, dankende voor de verleende plaatsruimte, teekenen wij na mens het Bestuur der Afd. Leiden van den Nederlandschen Blindenbond: L. ROMBAUT, Voorzitter, Javastraat 64a, L. BOOM, Secretaris, Hoogewoerd 31, J. J. ABSPOEL, Penningmeester, Trompstraat 34. VOOR VRIJDAG 19 OCTOBER. Hilversum, 1071 M. 10.30—11.30: Aan* sluiting van de Groote of O. L. Vrouwe-Kerld te Breda. Off. herd. v. h. 100-jarig bestaan der K. M. A. G. Dorrenboom, organist. Kon. Zangver. „Breda's Mannenkoor". Re-de van Gen.-maj. b. d. W. E. v. Dam v. Issel 12.30—2.00: Lunchmuziek door het Trio Sjouwerman 6.007.15: Dinermuziek d. het kwartet Rentmeester 7.157.45: Les vanwege het Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart 8.0510.30: Operaconcert. Het Om roep-orkest o. 1. v. Nico Treep, L. Mus* kens—Sleurs, sopraan, H. Cals, zangeres; L, v. Tulder, tenor, P. Pul, bariton. Fragmenten u d. opera „Lakmé" van Dolibes 9.20: Pianoconcert door F. Pfeiffer 10.40 11.30: Gramofoonmuziek. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12 301.30: KRO. Lunchmuziek door het Iv.R.O.-trio 3.004.00: KRO. Vrouwen- ubrtje door mej. Do Twaalfhoven 4.00- 5.00: NCRV. Gramofoonmuziek 5.006.46 Concert. Het politiecez. „Excelsior" te Hil versum. Mej. Z. v. d. Paauw, piano 7.00 7.30: KRO. Curus paedagogie door dr. J, v Dael 7.35: VPRO. Cathechisatie. Spr.: ds. J. v. Dorp: Het oude Testament (De voor geschiedenissen (2) 8.15: Schubert-cyclus Neues Dresdener Tio (F. Koene, viool; K, Hesse, cello, P. Aron, piano) 8.4-5: Spr.r dr. J. Lindeboom: De Hervorming (3, De economische beteekenis van de Hervorming) 9.45 Neues Dresdener Trio. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst. 11.20: Gramofoonmuziek 12.20: So- natenconcert (piano, cello) 12.50: Orgel concert 1.202.20: Orkestconcert 2.50 Voor de scholen 3.15: Muziek 3.20: Lezing: The Sudan 3.40: Muziek 3.46 Lezing: Fantastic animals 4.00: Muziek 4.05: 1rHenry IV" (1), van Shakespeare 4.50: Orkestconcert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Lezing 6.35: Nieuwsber. 6.50 Muziek 7.05: Schubert's pianosonaten 7.20: Lezing 7.35: Muziek 7.45: Le zing: Religion as order 8.05: Licht or- keslconcert. G. .Naish, sopraan, A. Jones, piano 9.20: Nieuwsber. 9.35: Lezing: The North-East Coast Exhibition 9.50: Nieuwsber. 9.55: Middeleeuwsch pro gramma 10.46: Pianoconcert door M. Baird 11.05: Een verrassing 11.20— 12.20: Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50— 2.10: Orkestconcert 4.055.05: Orkest- concert8.5011.20: Concert-orkest. Mme Panther, piano. Koor Mme. Martrhelli, H. H. Gilles en Cambon, zang. Langenberg, 469 M. 11.30: Mechanic sclie muziek 12.251.50: Orkestconcert 5.055.50: Zang met pianobegel. 7.00 7.20: Gesprekken over het Menschdom 7.208.15: Concert door het Klein-orkest 8.20: Heide en Oerwoud. H. Holwe, bariton, Hr. Grape, piano. Werag-orkest. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Zeesen (Königswusterhausen), 1250 M. 11.204.20: Lezingen 4.205.20: Or- kestconcert 5.206.40: Lezingen 6.50 „Don Carlos", opera in 4 acten van Verdi. Hamburg, 395 M. 5.20: Orkestconcert 6.20: Orkestconcert 7.20: Concert. D. Giesenregen, harp, M. Cords, zangeres, A. Indig, viool 8.20: Vioolconcert door G. Herbst. R. Krug a. d. vleugel. Daarna her uitzending van buitenl. stations tot 11.20. Brussel, 509 M. 5,20: Dansmuziek 6.35: Lezing 6.50: Kamermuziek 7.20: Gramofoonmuziek 8.35: Concert. Orkest en Mile. Vida, zang. „Een vrouw is geen beweegreden, beste Richard," viel Drewith in de rede; „zij is een buitensporig bedenksel van de natuur, zoo iets als een mosroos of het Noorder licht." „Jij verwacht," vervolgde Beresford, zon der notitie (e nemen van hetgeen Drewith zeide, „dat iedere man in staat is een dwaasheid voor een vrouw te begaan en je bent dus natuurlijk nooit verbaasd, indien hij het doet." „De verbazing komt gewoonlijk als ik de vrouw ontmoet," was het droge antwoord. „Wat zegt tante er van?" „Ik heb haar nog niet gezien," bekende Beresford. „Hoe is het met haar?" viel Berosford in de rede. „Wie, tante?" „Ja." „Op het oogenblik wordt ze geheel in be slag genomen door het maken van een plan, waardoor ik de wettige beschermer zou worden van de rimpels en tamelijk vormlooze bevalligheden van een dame en dientengevolge de beheerder van haar ver mogen, dat ik herinner me niet meer hoe veel millioen doller bedroeg." „Noblesse oblige," lachte Beresford. „Noblesse mag naar de maan loopen," mopperde Drewith binnensmonds. „De toe stand is trouwens vrij ingewikkeld," voegde hij er aan toe. „Maar je kunt toch weigeren." zeide Beresford. „Je hebt je (wpp duizend pond per jaar (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9