ROOMBOTER f. 1.04 netpersoon Kapsalon „HENDRICHS" deTandbouwbank te utrecht aanbesteding. Winkelhuis - Haarlemmerstraat per pond RAADSVELD's KAASHUIS UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Alle Drukwerken Revolverklinkers en JONGENS Dame Fran§aise ALBERT HEMI* In. DIE SCELVISCH H.H. Banketbakkers TE HUUR AANGEBODEN: op den besten winkelstand van de Haarl.straat een ZEER RUIM WINKELHUIS met daaraan verbonden magazijn, kamers ook geschikt voor atelier. Boven staand te aanvaarden I Februari 1929. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 9525. 9525 i i HAARL.STRAAT 33 - TEL. 2019 I=]f=lf=tt=lf=lF=lF=lf=ltS Fa. G. van Brussel Fruith. HET DUO. A. H. SMIT ALPHEN. De Winkelweek 1928. Woensdagmiddag had in de zaal van het Huis der Gemeente de officieele opening plaats van de winkelweek, georganiseerd door de plaatselijke Middenstandsvereeni- ging. De voorzitter de heer D. Raaphorst Sr. heette alle aanwezigen t w. de deelnemen de winkeliers, de jury, den voorzitter van de Kamer van Koophandel te Leiden den heer D. ten Cate-Brouwer, de verschillende directeuren der plaatselijke bankvereeni- gingen, de afgevaardigden van de Midden- standsvereenigingen te Woerden en Bos koop en in 't bijzonder het dagelïjksch be stuur onzer gemeente en den eere-voorzitter burgemeester dr. H. J. Lovink hartelijk wel kom. De voorz. kon tot zijn groote voldoe ning mededeeleai, dat steeds meer winkeliers aan de winkelweek deelnemen en dat me nig winkelier inziet dat het noodzakelijk is door deze wijze van reclame en etaleeren zijn waar op aantrekkelijke manier voor het publiek tot aankoop aan te prijzen. Hierna gaf spreker het woord aan den eere-voorz. dr. H- J. Lovink onder dankzegging voor zijn belofte deze winkelweek te zullen openen. De eere-voorz. hield hierna een toespraak, waarin hij verklaarde met genoegen deze winkelweek te openen. Hij vertrouwt, dat deze winkelweek gunstig moge zijn in het bijzonder voor winkeliers en koopers, en dat er getracht zal worden steeds het beste te leveren voor concurreerenden prijs, waar door de legende de wereld uitgeholpen wordt, dat men steeds elders zijn inkoopen moet doen. Spreker uitte den wensch, dat het bestuur later met voldoening op deze winkelweek mag terugzien en dat het pu bliek hier ter plaatse mag inzien dat men hier ook ter plaatse alles kan koopen. Juist een dezer dagen, merkte spreker op, hoorde ik nog een klacht dat door velen nog elders wordt gekocht doch spr. gaf de commissie in overweging omtrent deze aangelegenheid een sub-commissie te benoemen om deze kwestie nader te onderzoeken en de uitslag hiervan dan in de bladen te publiceeren, waarbij men tot de conclusie zal komen dat men hier alles tegen zeer scherp concur reerenden prijs kan krijgen. Ik geef dan ook ieder ingezetene in overweging veel bij onze plaatselijke winkeliers te koopen, opdat de activiteit der winkeliers zal mogen worden bekroond. Ten slotte feliciteerde spr. ook namens het dagelijkseh bestuur onzer ge meente de winkelweekcommissie met hun derde winkelweek. Na een daverend applaus dankte de voorz. den burgemeester voor zijn waardeerende woorden en goede raadgevin gen. Vervolgens voerden nog het woord de heer D. ten Cate Brouwer, voorzitter van de Kamer van Koophandel, die memoreerde den vooruitgang van onzen neringdoenden middenstand gedurende de laatste 20 jaren in onze gemeente, hierbij aangevende dat hij zeker in den geest van de meeste huis vrouwen sprak als hij hoopte dat de winke liers steeds meer en meer zullen trachten alle artikelen tegen den meest concurree renden prijs om te zetten. Voorts hoopte spreker dat ook het dagelijkseh bestuur en de raadsleden onzer gemeente steeds meer hun medewerking zullen verleenen en aan de plaatselijke Middenstandsvereenigingen. Na een kort woord van dank van den voorzitter, kwam de heer van Bommel uit den Haag als voorzitter der jury nog aan het woord die in het algemeen de nog niet aangesloten winkeliers tot organisatie op wekte. De 2e voorz. den heer J. Ponsioen tevens voorzittter van de plaatselijke Hanze, dankte de bestuursleden voor de pret tige samenwerking met de plaatselijke zustervereeniging, en wenschte ten slotte den heer J. B. van Helderen, secretaris van de winkelweekcommissie te huldigen voor zijn enorme werkkracht, thans wederom gedemonstreerd. Tot besluit sprak de heer H. L. Meijers, hotelhouder alhier, -een woord van hulde tot de Middenstandsvereenigingen en winkel weekcommissie voor de prestatie's en werk zaamheden ook voor deze 3e winkelweek verricht. Na het ronddienen van verver— schingen was de officieele opening afgeloo- pen waarna de bezichtiging van de etalages een aanvang nam. De jury, bestaande uit de heeren van Bommel, van der Valk en Sleijffer uit den Haag begon onder vele re genbuien pl.m. 5 uur haar moeilijke taak. In de gemeente zelf heerschte gisteren avond een ongekende drukte zóó zelfs dat men slechts voetje vóór voetje langs de keurig verzorgde 130 mededingende etala ges kon passeeren. In het algemeen is door de winkeliers bijzonder veel werk van de etalages gemaakt. De plaatselijke muziekver. ..Crescendo" verhoogde de gezelligheid door het houden van een muzikalen rondgang Bijzonder viel ook bij het publiek in den smaak de prijs- Letterwedstrijd, zoodat honderden voor de etalages elkaar verdrongen om gewapend met potlood en papier gretig de verschillen de letters te noteeren. Voorts leverde de schitterend geïllumineerde brug in de Bruggestraat een bijzonder fantastisch ge zicht op. Op den uitslag en de verdere bijzonder heden dezer winkelweek komen wij morgen nader terug. De bij de veiling ten overstaan van notaris II. C Labberton te 's-Gravenhage in het hotel „De Vergulde Wagen" op Woensdag 10 dezer in bod gebrachte 17 burger woonhuizen, benevens het winkel huis en daar naast gelegen huis in de Raad huisstraat alhier voor een totaal bedrag *d f. 24.900. zijn gisteren afgeslagen en na verschillende combinaties in massa aange kocht door den heer J. Tuinenburg, café houder alhier, voor een totaal bedrag van f 26.350. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn; terugontvangen in de eerste helft der maand October. Brieven binnenland: C. J. Verbrug, Kat- wijkschelaan G. 10. Ham, Schip, Neder land. Annie Cordang, Haarlem. C. A. Bal, Rotterdam. Briefkaarten binnenland: D. G. Verhoef, Utrecht. Een briefkaart zonder adres. Brieven buitenland. P. Baars, Duisburg. ALKEMADE. Uit het overzicht van de werkzaam heden van den keuringsdienst van waren over het tijdvak 1 Januari tot 1 October blijkt dat 83 winkels in deze gemeenten zijn geïnspecteerd geworden. 220 monsters zijn op het laboratorium onderzocht en 4863 monsters ter plaatse. 20 monsters wer den afgekeurd wegens ondeugd el ijken toe stand. KOUDEKERK. De gehouden collecte voor het Roode Kruis heeft in deze gemeente f. 31.585 op gebracht. ROELOFARENDSVEEN. Tuin dersverga de ring. De tuinderspatroonsvereeniging St. Bene dicts hield in de St. Pancratiuszaal alhier een algemeene ledenvergadering. De Voor zitter de heer N. van der Meer opendo met een woord van welkom tot de leden de ver gadering, waarna de notulen door den se cretaris worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. In bespreking komt het arbeids contract voor het volgende seizoen. De he'er C. Koek vindt den werktijd gedurende de maanden November en December tekort vooral voor sommige categorieën van be drijven. Het contract werd voor het e*erst opgemaakt in 1926, terwijl na dien in de wijze van cultuur veel verandering is ge komen. De bloementrekkers hebben juist in die maanden druk werk. Spr. zou gaarne zien dat de werktijd wordt verlengd. Ook de heer N. Koek is hiervoor te vinden. De Voorzitter en secretaris lichten aan de hand van het contract de zaak nog nader toe. Op voorstel van den heer Wesselman wordt be sloten den werktijd gedurende de maanden November, December, Januari en Februari te' bepalen van 7 1/25 uur. De arbeiders organisatie zal hierover worden gehoord. De heer de Jong bespreekt de bepaling in het contract waarbij de werkgever ver plicht is 1 pCt. van het loon van den arbei der gedurende de zomermaanden af te hou den voor het fonds van groote gezinnen. Bij punt mededelingen deelt de Voor zitter mede, dat het bestuur f. 25 heeft be schikbaar gesteld voor de bloemen- en tuin bouwtentoonstelling, welke i9 uitgegaan van de vereeniging het Wit Gele Kruis. Met den L. T. B.-cursus is weer een aanvang ge maakt. Het aantal deelnemers bedraagt 20. De cursus voor volwassenen moet nog be ginnen. De heer Zwartelé was er voor op dezen cursus te behandelen de seringenteclt. Door de vergadering wordt d^ wensch té kennen gegeven de leerstof uit te breiden met de behandeling van de druiventeelt en de rozen. Besloten wordt binnenkort weder om de gebruikelijke propaganda en feest avond te organiseeren. Bij de rondvraag komt te verbetering van den Noordhoek ter sprake. De heer Jac. Bakker spreekt er n.l. zijn verwondering over uit van het bestuur niets gehoord te hebben aangaande aanvrage pan de brugcommissie over het advies van het bestuur der tuinderspatroons- en ve'iling- vereeniging Bovendien is het spr. békend, dat nog slechts enkele dagen geleden aan het bestuur is gewaagd geworden, hoe het dacht over den inhoud van het adres onder teekend door B. Volwater en 59 anderen. Dit adres bevat, zooals de vergadering weet, een verzet tegen het plan om de brug aan den Noordhoek te verleggen tegenover do boerderij van v. d. Poel Spr. is ook tegen deze verlegging omdat dit plan niet in het belang van de plaats 19 te achten. De heer Bakker had van het bestuur verwacht, dat de leden over een dergelijk belangrijk vraag stuk zouden zijn gehoord. De' Voorzitter en Secretaris geven de noodige toelichtingen. Verschillende stemmen gaan in de vergade ring op om de leden over deze zaak te hooren. Be'sloten wordt binnenkort een ge combineerde ledenvergadering te beleggen van tuinders en Hanzeleden, ten einde van gedachten te wisselen over het verkeers- vraagstuk aan den Noordhoek. Hierna wordt de vergadering door den Voorzitter onde'r een woord van dank aan de leden voor hun opkomst gesloten. WADDINXVEEN. De heer A. de Vos, alhier, was laagste inschrijver voor het bouwen van een Win kelhuis met bovenwoning voor rekening van den heer G. Koetsier, te Boskoop voor de som van f. 13.283. Het werk is reeds gegund. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. De vergoedingen aan de bijzondere scholen. Voorzitter wethouder Lieverse. De voor zitter opent de vergadering met gebed, waarna de heer Joh. van Reenen als waar nemend secretaris de vereischte eeden af legt. De voorzitter verwacht dat hij voort aan even trouw de belangen der gemeente zal behartigen als tot dusverre. De heer Van Reenen dankt voor het vertrouwen in hem gesteld. De notulen worden gelezen en na een kleine opmerking van den heer Tondu goed gekeurd. De voorzitter stelt aan de orde het punt waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten, n.l. liet verzoek van de Chr. H. B S. te Alphen aan den Rijn om een bijdrage voor een leerling uit Wou- brugge zijnde f. 28.04. B en W. stellen we derom voor dit te verleenen, daar voor de Woubrugsche leerlingen die een openbare H. B. S. bezoeken dit ook betaald moet worden. De heer Tondu is niet voor uitbreiding van subsidie aan particuliere scholen. De heeren Noordam en Boot bepleiten dit punt. Als de openbare scholen 't ons ver plichten is het billijk de leerlingen der bijzondere scholen ook te steunen; ook de heer De Vette is het daarmede eens. Met 6 tegen 1 stem, die van den heer Tondu, wordt dit voorstel aangenomen. Op verzoek van Ged. Staten worden de grenzen ran de bebouwde kom der beide dorpen Woubnigge en Hoogmad© en waar als dan de waarschuwingsborden zullen wor den geplaatst vastgesteld. De commissie tot nazien der gemeente- Tekening deed verslag. Hierbij stelde de heer Van Dam de vraag waarom de toege zegde gratificatie aan den Rijksveldwach ter Kooiman niet is uitbetaald. De heer Tondu juicht het toe, dat dit punt door den heer Van Dam ter tafel wordt gebracht, doch waarom is dit niet eerder geschied, ook door den heer Boot 1 In een der vorigo vergaderingen, heeft spr. den vorigen burgemeester daaromtrent ge vraagd. De burgemeester had dit niet ge daan, omdat hij een persoonlijke grief tegen dien veldwachter had. Spr. zal maar niet die grieven herhalen. De heer Van Dam zegt, dat dit hem eerst de vorige week ter oore was gekomen; ook den anderen leden was dit niet bekend. De heer Boot zegt, dat het hem wel bekend was, en dat hij wel degelijk gepoogd had dit in het reine te brengen. Met alge meene stemmen wordt daarop besloten de gratificatie als nog uit te keeTern De gemeente- en bedrijfsrekeningen 1927 worden voorloopig vastgesteld en de ge meente begrooting 1929 aangeboden. Aan den heer Rijkelijkhuizen wordt ver mindering van schoolgeld toegestaan en aan den heer Van Wieringen afschrijving. De vergoedingen volgens art. 101 der L.O.-wet voor do bijzondere scholen over 1926 worden vastgesteld voor de Chr. school 151 leerlingen f. 2071.33, en voor de R.-K. school 140 leerlingen f. 2269.45. Het voorstel van B. en Vv. tot verkoop van een gedeelte gemeentelijk bouwland aan E. van der Horst wordt goedgekeurd. Hierbij kwam nog ter sprake de cementen brug bij Hoogendoorn, die alleen voor hem wat de voertuigen betreft, toegankelijk is; aan den bouwer zal worden opgedragen de scheidingspalen weder in goeden toestand te brengen. Over het verzoek van de heeren F. Kroes en T. van der Eijck om het hoekje bouw land tusschen den heer A. van 't Woud en de burgemeesterswoning te mogen koopen ten behoeve van den bouw van twee ar beiderswoningen, ontspon zich een breed voerige discussie. De heer Van Dam dacht dat dit steeds open gehouden was voor een of twee middenstandswoningen, en zou dit nog wenschelijk achten, evenals den heer De Vette. De heer Tondu vindt het jammer dat die vraag nu komt, en oordeelt het beter even te wachten tot besloten is omtrent het huis van den burgemeester. De nieuwe burge meester zou het kunnen koopen. De heer Boot is er ook voor nu niet te beslissen; de heer De Vette zegt dat wel meerdere bouwers aan den Kerkweg dat stukje grond willen koopen. Met algemeene stemmen wordt besloten nu op het verzoek nog niet in te gaan. Het laatste punt luidthuur van een stukje grond aan den hoek van de Veen voor plaatsing van een schakelkast groot twee Meter, welke aangeboden was door den beer Bontje voor f. 2.50 per vierk. M. De heer Van Ruiten vindt dit to hoog; dat is niet de manier ora de zaak te be vorderen waarnaar de inwoners zoo ver langen. De heer Boot vraagt of de heer Van Ruiten dan een stuk grond daarvoor wil afstaan. De heor Van Ruiten wil dit gaarne doen, doch eerst wil hij in geheime vergadering daarover sprekenaldus be sloten. Aan de heeren Van Ruiten en Tondu wordt opgedragen aldaar e©D regeliug te maken ook omtrent het plaatsen van de vijf nieuwe lantaarns. Bij de rondvraag brengt de heer Tondu het voetpad naar het veer Paddegat ter sprake. Den heer Van Ruiten verwondert het dat dit nu een jaar nadat hij dit ter tafel heeft gebracht nog niet tot oen goed eind is gekomen. Aan de eigenares mevrouw Wijdung was geschreven. Haar antwoord door haar nota ris was tot verwondering van den heer Tondu nog nimmer in de raadsvergadering gekomen, wel werd dit schrijven aan de bouwcommissie ter inzage gezonden. De heer De Vette herinnert zich dat de voorzitter dit wel eens ter 6prake heeft gebracht, doch een besluit is nimmer ge nomen. De voorzitter stelt voor dat schrijven in handen der bouwcommissie te stellen ter spoedige afdoening; aldus besloten. Besloten wordt een boom te laten rooien in de Kerkbuurt voor de O. L. school. De heer Van Dam betreurt het dat bij den bouw van een schuur van mevrouw Piek, het voetpad aan het Zuideind niet verbeterd is. De heeren Noordam en Van Ruiten drin gen ook aan op spoedige verbetering. Besloten wordt op voorstel van den heer Boot, dat de bouwcommissie een conferen tie zal houden met de heeren Kroes en Van der Eyck. Hierna sluiting. NOORD WIJK. De vader van een 9-jarig ventje deed aangifte bij de politie, dat het kind was overreden door een handwagen welke achter een vrachtauto was gebonden, waarmee een schipper kaas vervoerde. Op advies van den geneesheer moest de jongen met een ge broken dijbeen naar het Academisch Zieken huis te Leiden worden vervoerd. Proces-ver baal van het gebeurde zal worden opge maakt. SASSENHEIM. Zooals we reeds eerder meldden zal ten bate van de Chr. Fröbelschool een ba zar worden gehouden. Voor dezen bazar zijn reeds vele fraaie geschenken ingekomen, en menigeen zal er in de gelegenheid zijn reeds daar zijn St, Nicolaascadeaux te kunnen koopen. Da bazar wordt gehouden in het tentoon stellingsgebouw „Bloemlust". Het bestuur beschikt dus over een flinke ruimte, die ge heel zal worden ingenomen door de stands en verschillende attracties. Van de attrac ties noemen we, sjoelbak, grabbelton, lijn trekken, verlotingen enz. De bazar wordt Woensdagmiddag geopend. Ter voorbereiding van dezen bazar wordt Maandagavond in het .hotel ,,Het Bruine Paard" een muziekavond gehouden. Solo, zang en pianospel zullen elkaar afwisselen en den bezoeker een jznctvcHen avond bezorgen. Een kinderkoor en dubbel kwartet zuilen medewerken, terwijl de heer J. van Leeu wen enkele tenor-solo's zal doen hooren. In de pauze is er een verloting, terwijl als een groote bijzonderheid we kunnen vermelden, dat het bestuur er met veel moeite in geslaagd is dat dien avond een demonstratie wordt gegeven met de nieuw ste uitvinding van Edison op gramofoon- gebied. Hel belooft een avond te worden die elk wat wils biedt, en we vertrouwen dan ook, dat de zaal van „Het Bruine Paard" te klein zal zijn, wat de kas der Fröbelschool ten goeds komt. VALKENBURG. Bnigerlijke Stand. Gebaren: Greta, d. van R. Oudshoorn en F. Noack. De opbrengst van de collecte voor steun voor het werk der Ned. Herv. Kerk in het Zuiderzeegebied heeft opgebracht f. 26.37. Konden we eenigen tijd geleden mel den, dat door de Dameskrans alhier aan de Kerkvoogdij een gasverwarmingsinstallatie voor het kerkgebouw was aangeboden, het geschenk is door heeren Kerkvoogden aan- vaaid en de uitvoering inmiddels opgedra gen aan de Leidsche firma de Vries en Ste vens. Deze firma is verleden week met hare werkzaamheden begonnen en reeds zijn de vijf kachels geplaatst. Opmerkelijk is het, hoe weinig plaals deze innemen, hoewel ze toch van een flink formaat zijn. Alle eer aan de dames, die de gemeente met zoo'n geschenk verrast hebben. Gisteren was de jeugdige L. van V. aan het fietsrijden op het terrein van de voormalige steenplaats. Door niet uitkij ken ging hij met de fiets kopje onder do watering in. Door een passeerendon wielrijder werd hij uit zijn benarde positie verlost, want hij zat met zijn eene been tusschen de fiets be kneld. Met den schrik en een nat pak is dit ongeval nog goed afgeloopen, ZOETER W OUDE Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Clazina, d. v. J. J. Rade- weijk en J. A. v. d. Meer Cornelia Johan- nis, z. van P. den Eisen en A. Bolleboom Jacob, z. van P. M. Vromans en C. Boon. Getrouwd: Jozef Johannes Maria Suijten en Catharina Cornelia Vlasveld. Overleden: Johannis den Eisen, 77 jaren echtengenoot van Cornelia van Steijn. Het rijwiel dat Zondagavond door den heer V. vermist werd is gisteren terug gevonden in een sloot. Men vermoedt dat baldadige jongelui hem deze poets gebakken hebben. Biedt zich aan: een NETTE JUFFROUW liefst chocolade- of banketzaak Ook genegen in de huishou ding behulpzaam te zijn. Br. onder lett. R. aan J. C. RUYS, Boekh., Noordwijk a. Zee. 9495 Twee bekwame 9488 van 14 tot 16 jaar kunnen direct worden geplaatst op de scheepswerf der Scheepsbouw- en Reparatiewerf „DE HOOP", v.h. GEBRS. BOOT. te Leiden. gevraagd voor lichte admini stratieve werkzaamheden en contröle 9493 Aanbiedingen schriftelijk LEÏDSCHE BOXEN-GARAGE, v. Oldenbarneveldstraat. donne legon9 de conversation particulières et collectives. Mme R. LAMP Jan van Hontkade No. 11A. 3035a Gerecht II, t.o. de Houtstraat Telefoon 455 DAMESUw adres voor een langdurige Ondulatie voor Lang en Kort Haar. Door voldoende personeel garandeeren wij een vlugge Bediening. 9497 ALLEEN BIJ LEIDEN 9514 Haarlemmerstraat 188, Doezastr. 6, Tel. 1842 P RT» verleent CREDIET aan LANDBOUWERS en INDUSTRIEELEN ondei borgstelling en hypothecair verband. Agent voor Leiden en Omstreken 1750 de Heer A. J. DEN HOLLANDER, Schelpenkade 13 aan den Witte Singel - Leiden. Tel. 624. 3077a Schol, Schelvisch, Tong, Kabel jauw, Versche Spiering, Stoof-, Kook- en Bakpaling. A. GERRITSEN, Haarlemmerstraat No. 87. Er biedi zich aan: een 2de Banketbakkersbediende, voor zien van prima referentiën. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 3071a. Op Dinsdag 30 October 1928 te 11 uur v.m. zullen Burge meester en Wethouders van Leiden op het Raadhnis aan besteden (Bestek No. 20) Hel leveren van (1150) rioolbnizen en (137) riool- stnkken van beton en ge wapend beton. (In twee perceelen). Hel bestek en de teekening liggen ter inzage op het Bureau van Gemeentewerken op el- ken werkdag de besteding voorafgaande en zijn aldaar per stel f 2.— verkrijgbaar (franco por post f 2 10). Postrekening 82684. 9486 m—u—h—-ii_iiir=IIir 0 9511 0 tegen cononrreerende prijzen HAARL.STRAAT 222 5354 LEIDEN. P. K. KOORSTEEG No. 11. Telef. 22. 10 pond Goudrenetten f. 1.35 Iets kleiner soort f. 1.10 Ponsperen en louwtjes f. 1. Extra groote giezemannen, zoete appelen, extra Groninger Kroon, Prinsesse Noble. - Extra groote Leopolds, zeer sappig, per 5 pond f. 1.10. 9508 Agent LEID8CH DAGBLAD TE BOSKOOP, Pnttenkade 44, beveelt zich beleefd aan voor het aannemen van abonnementen en advertentiên voor dit blad 3—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11