1% cent 69ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 13 October 1928 Derde Blad No. 21038 W ij zullen dus naar oorden tijgen, EGYPTIAN CIGARETTES d Buiten!. Weekoverzicht. IjjJmHEERENBAM UIT RUSLAND. RECLAME. 2 Waar ik steeds een PRINCE kan krijgen Daar brengt de Sultane, als door Allah gezonden, Een groote doos PRINCE, in de harem gevonden. MET 1 COUPON BIJ TO SIGARETTEN Nog altijd het Fianscli-Engelsch vlootaccoord. Het Engelsch-Fransch vlootaccoord hoe wel als overleden te beschouwen, blijft de atmosfeer nog altijd bezwangeren met ver giftige dampen. Van een volledige publi catie komt blijkbaar vooreerst nog niets. Frankrijk zou er wel toe willen overgaan, doch Engeland houdt, om onbekende rede nen zoo'n openbaarmaiking nog tegen. Toch zal het er van moeten komen, zoo dat de vraag als vanzelf naar voren komt: waarom niet direct? Al dit geaarzel en ge talm geeft maar voedsel aan de altijd nog loopende geruchten, dat het accoord meer bedoelde te zijn. Dat het feitelijk een nieuw bondgenootschap inluidde. Inmiddels is door een persdelict het ac coord nog eens weer op den voorgrond ge bracht. De Fransche regeering is er n.L toe overgegaan, om een vervolging in te stellen tegen den journalist, die het eerst den hoofdinhoud van het accoord wereld kundig maakte, dus tegen den Amerikaan Horan, die in een der Hearstbladen rucht baarbaarheid gaf aan de overeenkomst. Aanvankelijk scheen het, dat dit geval de Fransche regeering weer in moeilijkheden zou brengen met de Amerikanen, doch nu nadere gegevens bekend zijn, laat het zich gunstiger aanzien. Of het echter niet beter ware geweest, ook nu eerder alle gegevens, waarover beschikt werd, aan de communis opinio prijs te geven, is een tweede. Horan was degene, die id het buitenland een geheim document van dc# Quay d'Orsai onthulde, en juist dit heeft de Fransche regeering bewogen, om tegep hem op te treden. Dat opnieuw bewijs geleverd werd, dat geheime stukken aan de departementen niet veilig zijn, dat is de kneep en onge twijfeld is de boosheid der Fransche regee ring in dit opzicht te rechtvaardigen. Had 't Fransche departement van buitenl. zaken nu direct aangetoond, dat Horan op niet door den beugel kunnénde wijze zich van het document had meester gemaakt, dan was heel wat narigheid uitgebleven, doch dit verzuimde het. Dientengevolge ontwik kelde zich zoowel in Amerika als bij de [Amerikaansche en Engelsche journalisten een geest van verzet. En dit temeer, waar het aanvankelijk heette, dat Hearst zelf het accoord reeds in bezit bad en Horan het slechts had overgeseind. Hearst voerde in rijn pers zelfs een zeer dreigende taal tegenover de Fransche politiek, die onge twijfeld in Amerika Frankrijk veel kwaad heeft gedaan. Horan werd aangezegd Frankrijk te ver laten. Genoemde journalisten kwamen in beweging, de Fransche regeering betoonde zich tot overieg bereid, dus tegemoetko mend. Voor echter dit overleg plaats had, nam Horan, die uitstel had gekregen, wat zijn vertrek betreft, eigener beweging de vlucht! Daarmede is het pleit beslecht en verbazen doet het daarom niet dat de ver- eeniging van genoemde journalisten, nadat op het departement een onderhoud had plaats gevonden, Horan als lid heeft ge schrapt. Op die conferentie is blijkbaar meer licht verstrekt Nogmaals, waarom niet dadelijk meer en beter inlichting ver schaft 1 Na alles wat is voorgevallen, schijnt de Fransche regeering in haar recht, doch de eerste geheimzinnigheid heeft kwaad ge daan, dat te vermijden was geweest. Zoo al niet geheel, dan toch grootendeels. En is op het departement het lek ge vonden, waardoor het nieuws naar buiten sijpelt Dat is het allerbelangrijkste van de heele affaire. Over het accoord zelf, het moge dan overleden zijn, is het laatste woord ook nog niet gezegd. Thans is toch aan den dag gekomen, want tegengesproken is het niet en men mag gerust aannemen, dat dit anders wel zou zijn gebeurd, dat Engeland aan Frankrijk een zeer belangrijke conces sie wilde doen op militair terrein, door buiten beschouwing laten der reserves, ten gevolge waarvan Lloyd George bet accoord bet gevaarlijkste document van den laatsten tijd noemde Verbazen zou het ons daarom niet, zoo zelfs bij de verkiezingen van het volerend jaar in Engeland deze doode over eenkomst nog een voorname rol zou spelen en tegen de regeering-Baldwin zou worden uitgespeeld. Inmiddels heeft ook Italië geantwoord. Een verrassing leverde el duce niet. Hoe zou hij ook Italië's standpunt mag immers voldoende bekenod worden geacht: zuiver op eigen inzicht berekend, zonder een pas naar rechts of naar links te willen tege moet komen. Dit standpunt verbiedt, om op de voorstellen, door beide KaDaal-landen gedaan, in te gaaD en daarmede is alles gezegd. De antwoord-nota geeft op zeer bezadigde wijze uiting aan dit standpunt, evenals Amerika en zelfs overtuigender de deur openlatend voor verdere bespre kingen, die vooreerst op zich zullen doen wachten, dat weet ieder! Het allerergste in den loop van zaken is wel. dat door dit alles het ontwapeninsrs- vraagstuk steeds meer achterop geraakt.. Tot groot ellende van ons werelddeel, dat om daden op dit gebied roept, al hoort men er niet naar. Steeds meer toch streeft men er naar om tot arbitrage en verzoeningsverdragen te ko men, Wat op het eerste gezicht heel aardig klinkt, maar in wezen niet meevalt.. Wan neer het goed was. dan zou de Volkenbond immers voldoende zijn om te voorzien in de veiligheid, die men van genoemde verdra gen verwacht. Nu het vertrouwen in den Volkenbond niet groot genoeg is. tracht men zich langs zijwegen te dekken. Neen. Europa heeft nog wel wat te leerenl Een troost is. dat dit ook geldt voor buiten ons werelddeel, anders zag het er siecht met Europa uit. China bijv is. wat Eet ook probeert, nog altijd hopeloos ver deeld. Naar aanleiding van den 19en ver jaardag der Chineesehe republiek is Tsjang *a.i sjek uitgeroepen tot staatshoofd, is een nieuwe grondwet afgekondigd, een en an- dei met eenig plechtig ceremonieel, doch wat beteekent practisch deze eenheids demonstratie nog? Bitter weinig. Het gezag van het nieuwe staatshoofd is slechts heel fictief, de generaals en andere groolen mis gunnen als altijd elkaar de macht Mandsjoerije, alhoewel zelfstandig blijvend, aanvaardde dien dag in naam ook de Chi neesehe eenheid, omdat Tsjang tso lins zoon het nationale gevoel in het gevlei wil komen. Dat is het beeld, dat tot Europa's geluk het Hemelsche rijk biedt Ware het anders, 't zag er mal uit. Intusschen dient Europa toch op zijn hoede te zijn, want wat niet is kan komen. Maar of men zich voldoende van het gevaar bewust is? We zouden er niet graag ja op zeggen, allesbe halve. Iemand, die op dit oogenblik met nuch- teren blik den algemeenen toestand op het groote politieke speeltooneel beziet, hij ziet een vertroebelde atmosfeer, waarin niets gedijen kan. Argwaan en achterdocht blijven den toon voerenI RECLAME. Uw merk rooktabak. Meer malen daags rookt gij een pijp. Evenveel malen moet en kan dit een genot voor U zijn. Indien /gij eenmaal D. E. Hecrenbaai hebt gerookt Is Uw keaze voor goed bepaald omdat dit merk "door zijn heerlijken gear en lachten smaak het rooken inder daad tof een* onverdeeld genot maakt p'^tan^von.eyptAtéokkcnJ ira ft vt »!n ECHTE FRIESCHÉ 'Reeds oanaf 50 el. per pond' 2 20 cl. per ons 10 cl. per ons 9127 DE GOUDRESERVE VAN DE RUSSISCHE RIJKSBANK. (Nadruk verboden.) De lotgevallen van het Russische goud in Amerika en de romantische wijze, waar op dat goud .in open zee werd overgeladen op een sovjet-vnartuig om de m-beriag- neming te Cherbourg te voorkomen, heeft de aandacht van het buitenland gevestigd, op de goudoperaties van de Rijksbank en de goudreserve van die bank. Deze zaak wint nog meer aan actualiteit, wanneer wij bedenken, dat het verschil tusschen de sovjet-regeering en de bolsjewistische partij slechts denkbeeldig is en alleen door de sovjet-diplomaten gebruikt wordt om zich te onttrekken aan de verantwoordelijkheid voor de daden van de bolsjewistische agen ten in het buitenland. Het gaat dus niet alleen om de voorraden goud en platina, die de sovjet-emissiebank bezit om de bank noten te dekken, maar ook om de voorraden goud, waarover de Komintern beschikt om de „wereldrevolutie" voor te bereiden. Het vraagstuk is dus belangrijk genoeg om er een beschouwing aan te wijden. Het is niet mei zekerheid te zeggen, hoe groot de goud-voorraden zijn, waarover de Komintern beschikt. Wel kunnen wij vast- slellen, hoe groot de dekking van de bank biljetten is, waarover de centrale bank instelling der Unie beschikt, maar ook deze cijfers kunnen wij niet als absoluut zeker aannemen, want de statistieken der bolsje- wiki zijn steeds ..gekleurd". Nemen wij aan, dat de balansen van de Rijksbank en van hel volkscommissariaat van financiën betrouwbaar en geloofwaar dig zijn. dan komen wij. op grond van die balansen lot de volgende rekensom: op 1 April van het loopende jaar bedroeg de dekking van de banknolen van de Rijksbank en van de schatkist 254 millioen roebel (aan goud platina en buitenlandsche va luta.) Daar volgens diezelfde balansen de totale waarde van de in omloop zijnde bil jetten 1590 millioen roebel bedroeg, zoo waren de bankbiljetten van de Sovjet-Unie slechts voor 10 pCt. gedekt. Hoe sterk de dekking der bankbiljetten verminderd is. zien wij uit het volgende feit: drie jaar geleden bedroeg de dekking 260 millioen roebel, terwijl de in omloop zijnde bankbiljetten een waarde van 730 millioen roebel vertegenwoordigden ('n ver dubbeling van de circulatie en achteruit gang van de dekking dus). Drie jaar geleden bezat de Rijksbank aan buitenlandsche valuta voor 101 millioen roebel. In de maanden April en Mei van 1925 werden hiervan 50 millioen naar het buitenland uitgevoerd om de in het buiten land gekochte levensmiddelen te betalen. De bolsjewiki hadden n.l. in 1924. ondanks de slechte opbrengst van den oogst, den uit voer van graan geforceerd met het gevolg dat in Rusland hongersnood uitbrak en de regeering, die nog kort geleden graan uit voerde in het buitenland graan moest koo- pen, waarbij zij voor de gekochte levens middelen veel meer moest betalen, dan zij voor het uitgevoerde graan heeft ont vangen In 1926 moest opnieuw valuta of goud uitgevoerd worden, omdat de .bolsjewistische economen zich vergist hadden bij de schat ting van den uitvoer. De invoer overtrof den uitvoer en de bolsjewiki. die hun valuta- voorraden niet wilden uitputten (die voor raden bedragen nu 50 millioen), ging over tot den gouduitvoer. De handelsbalans van het laatste jaar was actief (de uitvoer overlrof den invoer met 57.8 millioen roebel). Dit werd bereikt door een lorceeren van den uitvoer en een inkrimping van den invoer tot de uiterste grens. Zelfs de allernoodzakelijkste genees middelen werden niet ingevoerd om de ba lans niet te bederven. Op deze wijze zou de sovjet-regeering haar bezit van' buiten landsche valuta kunnen aanvullen, maar de verplichtingen, die het gevolg waren van de transacties van de sovjet-regeering in het buitenland, en de kosten van het gedes organiseerde transportwezen verslonden de met zoo veel moeite en ten koste van zoo veel ontberingen verkregen reserve. De laatste maanden nam de uitvoer steeds af en de handelsbalans werd passief. On- darfks alle maatregelen van de sovjet-regee ring overtreft de invoer den uitvoer, omdat de boeren weigerden de regeering graan te verkoopen en het geheele regime berust juist op den graanuitvoer. De eenige red ding zou zijn: den invoer nog meer te be perken om den balans zoo niet actief te maken, dan in elk geval in evenwicht te brengen Dit is echter onmogelijk, omdat inge voerd worden machines, die noodig zijn voor de nieuwe fabrieken. Een beperking van dezen invoer zou ten gevolge hebben, een vermindering van de productie der in dustrie, h-etgeen de ontevredenheid nog acuter zou maken en de waardeverminde ring van den tsjerwonjets in de hand zou werken. En intusschen moet de sovjet-regeerin-g haar verplichtingen voor de in het buiten land verkregen credicten nakomen. Do eenige wijze, waarop de sovjet-regeering dit kan doen, is goud en valuta uit to voeren. Voor dat doel werd het goud naar Amerika uitgevoerd; voor dat doel zullen nieuwe goudzendinpen volgen. Dat betee kent echter een voortdurende verzwakking van de dekking der bankbiljetten, hetgeen tot een voortschrijdende depreciatie van de tsjerwonjets zal moeten leiden. Er blijft den bolsjewiki nog één middel over: de productie van de goudmijnen op te voeren en op deze wijze de tekorten te dekken. De sovjetregeering doet dan ook al bet mogebjke om dit doel te berei ken. De bewering van sommige Russische economen (onder de «migrés), dat de goud productie in Rusland een volkomen quan- tité négligeable is, is onjuist. Dit kunnen wij reeds uit het volgende feit vaststellen: in Maart 1925 bedroeg de dekking 260 mil lioen roebel. 1 April 1928 bedroeg de dek king 254 millioen. Een achteruitgang dus van 6 millioen roebel. In deze drie jaar werd echter veel goud en valuta uitgevoerd (alleen buitenlandsche valuta voor *>0 mil lioen roebel!): het verschil kon dus alleen aangevuld worden door de productie van dé goudmijnen. Wij komen dus reeds a priori tot de slotsom, dat de productie der goudmijnen veel belangrijker moest geweekt zijn dan sommige „witte" bladen beweren. De balansen en verslagen der trusts, die de goudproductie controleeren, bevestigen deze veronderstelling ten volle. Uit de offi- eieele verslagen van het volkscommissariaat van financiën zien wij, dat de goudproü-rc- tie van de Sovjet-Unie iD 1927 47 pCt. van de vooroorlogsohe productie bedroeg. De volkscommissaris van financiën en de trust Sojoezzoloto. die do feitelijke leiding van alle goudmijnen heeft, hopen binnen eenige jaren het vooroor]ogsebe peil te bereiken. De uitvoerbaarheid van dit plan is meer dan twijfelachtig, maar dat de productie binnen afrierabaren tijd meer dan 47 pCt. van de vooroorlogsche productie zal bedra gen, is zeer waarschijnlijk. Ofschoon wij dus de bewering van hen, die de goudproductie der Unie bij de be spreking van den tegenwoordigen toesta-ml der Unie als van geen belang achten, niet deelen, moeten wij toch erkennen dat de fioop van de bolsjewiki om op deze wijze uit do impasse te geraken, ijdel is. De goud productie zal ontoereikend zijn om zoowel de passiviteit van de handelsbalans gopd te maken als ó°- dekking van de bankbil jetten. die nu bedenkebik laag is. op te voeren. De toestand blijft dus précair. Redding zou gebracht kunnen worden door een leening in het buitenland. Een tijdlang hebben de bolsjewiki hierop ge speculeerd, maar nu zijn zij er zich van bewust, dat het buitenland hun geen geld zal leenec. In het .allergunstigste geval kunnen zij hopeD op min of meer langdu rige credieten Den laatsten tijd is echter deze hoop zeer klein geworden. Zelfs Duitschland. dat tot nu toe neiging ver toonde den bolsjewiki credieten toe te staan, heeft den laatsten tijd besloten wat voorzichtiger te zijn De weigering van Duitschland om de sovjet-regeering nieuwe credieten toe te staan, was. zooals bekend, de aanleiding tot hot afbreken van de on derhandelingen tusschen beide staten, het geen Worosjilow, de volkscommissaris van oorlog en marine, kort geleden openlijk heeft erkend. De positie, waarin de sovjet-regeering nu verkeert, is zeer moeilijk. In geen jaren heeft de toestand den bolsjewistisch en lei- ders zooveel zorgen gebaard als nu. Het vraagstuk van de goudreserve krijgt, voor de bolsjewiki een tragisch karakter. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. VOOR ZONDAG 14 OCTOBER. Hilversum 1071 M. 9.15: VARA. Lezing door Meyer de Vries- Welvaartspolitiek (2) 10.00: VARA Concert en gramofoon- platen Kwartet: Hugo de Groot, viool. J. Schuyer, viool. W. Wyle. cello. J. Jong, piano 1.002.30- Lvnchmuziek door het Trio Rentmeester 2.303.30: Solisten concert. B. Hopman, viool, A. Hopman, piano. B. C. Hopman, piano 3.305.00: Orkestmuziek ei. koorzang Zaanland's kapel Dir P. Zwager en Zaanland'? mannenkoor 5.006.00 VARA. Kinderuurtje, o. 1. v. W. v. Cappellen. Medew. J. Bacilek. Een 1 uurtje bij de fam. Mulder 6.30; VPRO. Dienst i. h. Gcb. v. d. N. P. B. te H'sum. Voorganger Ds. G. v. Duvl. F. Kloek, orge'l. T. Vellinga, tenor. VPRO.-koor en strijk orkest 8.1511.00: Populair concert. Om- roep-orke9t o. 1. v. Nico Treep. J. P. J. II. Clinge-Doorenbos met pianobegel. Huizen, 310.9 M. Na 6 uur en tijdens Hoogmis 1870 M. 8.30—9.30: NCRV. Mor genwijding o. 1. v. Ds. L. Oranie. Hel Chr. Radio-dubbel-kwarlet ..Hoort Gij die Stemme", o. 1. v. I. v. Heerden 10.45 12.00: KRO. Hoogmis in de Petrus en Pau- luskerk i. d. Kalverslraat A'dam. Het koor voert uit de 4 st. mannenmis ter eere v. d. II. Servatius, van F. Barlhelomeus. o. 1. v. P. Ravensloot. Na de II. Mis ..Dominc-1 Salvam fac", waarna het lied „Maria onze Moeder". Predikatie door J. F. A. Bots: Sociale ver- eenigingen 12.301.30: KRO. Lunch- muziek door het KRO.-trio 1.302.15: KRO. Spr.: Dr. J. E de Quav: Enkele in drukken van het Ilern. Psychotechnisch Congres te Utrecht 2.305.30: Uilzending van het Bisschopsspel in de groote Schouw- burge te R'dam, ter gelegenheid v. d. huldig, van Mgr. J. D. .1. Aengcnent, Bisschop van Haarlem, door Katholie'k R'dam 5.20: NCRV. Dienst' in de Geref. Kerk te Bode graven. Voorganger: Ü9. Joh, Dam. 1. Orgel 2. Votum en Ze'gengroet 3. Zingen Ps. 89 7 4. Geloofsbelijdenis (der 11 Artikelen). 5. Lezen 1 Samuël 30 18. 6. Gebed. 7. Voor lezing v. d. lekst 1. Sam. 28 7 a. 1 Sam 30 6 b. 8. Zingen Ps. 42 3 en 5. 9. Ie' ged. preek. 10. Tusschenzang Ps. 146 3; 11. 2e ged preek. 12. Dankgebed. 13. Zingen Ps. 138 3. 14. Zegen. 15. Orgelspel 7.30 8.00: Apologie. Spr Pater W. Arts KRO. 8 00: KRO. Concert. De Amslerdamsche Orkestvereen. o. 1 .v. F. v. Dieöenbeek en Joh. H. Nelissen, bariton 10.45: Epiloog door het Klein-koor o. 1. v. Jos. II. Pickkers 10.00: Persber. Daventry, 1600 M. 3.50: Orkeslconcert. Het Svmphonie-orkest o. 1. v. Basil Cameron 5,20: Concert. D. Noble'. bariton 5.50. Voorlezing uit: „The Pilgrim's nrngress", van J. Bunyan 6,05: Bach's kerkcantate no. 56. R. Burnett, bariton. Koor en orkest van Glasgow 8.15: Kerkdienst 9.05: Liefdadigheidsoproep 9.10: Weerber NieuwsbeT. 9.25: Balladenconcert. E Black. alt. I. Scharrer. piano. S. Thomas, tenor. G. Towbin, riool. De Wireless Singers 10.50: Epiloog 11.00—11.20: „The silent Fellowship". Parijs ..Radio-Paris'". 1750 M. 12.20: Religieuse uitzending. Causerie, zang en muziek 1.052.10 Orkeslconcert 4.50 5.50: Orkeslconcert 8.35: De Poppen kast van Badio-Pari? 9.2011.20: Con cert. Orkest. Mile. Gatineau. zang. Mile. Dëmellier. zang. Langenberg, -169 M. 8.259.20: Evang. Morgenwijding 11.1511.55 Liederen v. Schubert 12.201.50: Orkestconcert 3.505.20: Orkeslconcert 7.20- Volkscon cert. Werag-orkest. H. B. Ulbrich. tenor. R. Rignalda. viool. Daarna tot 12.20: Dansen. Zeesen (Königswuslerhausen). 1250 M. 8.15: Morgenwijding 10.20: Opening v. d. Herfsttenfponstelling 10.50: Orkestconcert 3.505.20; Dansmuziek 7.20: Concert. Met den microfoon op het vliegveld. Alf. Braun spreekt uit het vliegtuig 8 20. Orkestconcert 8.50: Lezing. Daarna tot 11.50: Dansmuziek. Hamburg. 395 M. 8.35: Moreenwijding 12 25: Orkestconcert 2 20- Bandonion- concert 3.50: Orkestconcert 4.00: Orkestconcert 7.20: De Marimbakapel. Cither, guitaar en doedelzak. Daarna tot 10 20: Cabaret. Brussel, 509 M 2.50- Ponulaii concert 5.20: Dansmuziek 6 20- Kindpruurtje 6.50: Trioconcert 8.35: Concert Orkest j en Mme. Berge, zangeres 10.85: Sluiten. MAANDAG 15 OCTOBER. Hilversum, 1071 M. 12.30-2 u.: Lunch muziek door het Trio Sjouwerman. 5 6 u. Kinderuur. O.l.v. Mevr. Ant v. Dijk. De Blijdemannetjes. 67.15: Concert door het Omroep-orkest. 7.157.45: Engelsche be ginners. 8.058.45: Lezing door prof. H. Zwaardemaker: Hardhoorendheid en luister- toestellen. 8.45—9.10: Concert. C Brons geest, bariton. 9.1011 u.: Kamermuziek door het Concertgebouw Trio (L. Zimmer-. man, viool, M. Loevensohn, cello, J. Spaan-t dc-rman, piano). Huizen, 3-10.9 M. Na 6 uur 1870 M. - Uitsluitend NCRV-uitz.— 12.30—1 45: Orgel-, concert door J. W. Moossdorff. 22.30:, School-uilz. Zang door J. A. Strinz, school hoofd. 45 u.: Ziekenuurtje, o.l.v. A. Blijleven 77.30: Slenografieles. 7.30 8 u.: Spr. Cr. v. Ravenzwaay: Muziek 8 u.: Concert. Het Chr Radio-orkest, o.l.v. J Pouwels, Mej. A. Stijger, sopraan, Mej. M. Scager, viool Spr. C. Smeenk, lid van de 2e Kamer- Grijpt de kansen. 1. Jubel-ouv. van Weber-, 2. Ie ged. rede?, 3. Symphonie no 2. D-dur, Haydn; 4. Ree, en aria uil hot Oratorium „Die Schöpfung", Ilaydn (sopraan); 5. 2e ged. rede; 6. ViooL concert E-moll, Mendelssohn. 7. Choral Allein Gott in der Ilöh sei Ehr"., Men^ delssohn. (viool.) Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek. 12.20: Bal ladenconcert, (sopraan-bariton). 12.50: Dansmuziek. 1.20: Orkestconcert. 2.20:; Voor de scholen. 2.40: Muziek. 2.50; Causerie. 3.20: Muziek. 3.25 Histor. causerie. 3.35: Muziek 3.40: Concert alt, viool, piano.) -1.35: Orkestconcert 5.35 Kinderuurtje. 6 20: Huishoudpraatje 6.36 Nieuwsber. 6.50: Voor padvind- slc-rs. 7.05: Pianosonaten van Schubert. 7.20: Dram. critiek. 7 35: Muziek- 7.45: Voorlezing door Mr. S. Breglia. 8 05: Vaudeville. Y. Darnac, Internationale liedjes 8.20: Kamermuziek M IlinnenbergLe- fèbre, sopraan. L. Goossens, hobo. liet Weensche strijkkwartet. 9.20 Nieuwsber. 9.35: Actueele causerie. 9.50: Nieuws ber. 9.55: Concert De militaire kapel. R. Easlon, bariton, C. Pollard, piano. I. Gray piano. 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Parijs", 1750 M. 12.50— 2.10; Orkestconcert. 4.055.05: Symn phonieconcert. Zang en dans. 8.501120? „Le Proces de Charlotte Corday", radio- tooneel. Daarna concert. Langenberg, 469 M. 11.30: Mechanl-» sche muziek. 12.251.50: Orkestcon- eert. 5.055.50: Koorconcert. 7.20—» 8.15. Concert. Klein Werag-orkest. 8.20— 9 35: Marcel Salzer-avond. Vroolijke voor lezing en muziek, Daarna lot 11.20 Dans muziek Zeesen (Koningswusterhausen) 1250 M. 11.204.20: Lezingen. 4.205.20: Or-, kestconcert. 5.207.05: Lezingen. 7.20: Lezing 7.50: Intern, programma-* uitz. Concert uit Weenen. Weener Philhar monic en Maria Gerhart, zangeres. Daarna tot 11.50: Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 1 4.20: Dansmuziek. 5.20: Vroolijk concert. 7.15: ,.Abu Hassan", kom. opera in 1 acte van Weber. „Die Pilger von Mekka", kom opera in 3 acten van Gluck 10.20. Sluiten. Brussel, 509 M. 5.20: Dansmuziek. 5.50: Orkestconcert. 6.35: Lezing. 6.50? Orkestconcert. 7.20: Gramofoonmuziek. 8.35: Vioolconcert. 8.5010.35: Sym- phonieconcert. 18

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9