si .a fat: Feestviering L.V.B. SCHAKEN. DAMMEN. m m m 3e klasse: S. D. O. II—R. C. L. IR, 12 uur L. M. G. IIL, F. C. IV, 12 uur. ie klasse: Victoria IILugdunum V, 111/2 uur; U. V. S. V—L. Boys 111, 11 uur. L Van Overal. Nu de keur der N ederlandsche voetballers te Rotterdam heeft gedemonstreerd voor de Technische Commissie kan de compe titie weer worden hervat. En er is volop reden om aan te nemen, dat spelers en publiek heel wat meer enthousiasme aan den dag zullen leggen voor deze wedstrij den, dan voor die waarop de Maas stad een week geleden is „vergast." Het volledige programma biedt trouwens 'duizend-en-één mogelijkheden! V.U.C. kan, naar het ons wil voorkomen in de eerste afdeeling wel de leiding behouden nu R.C. H. haar van partij moet dienen, maar veel minder gunstig is de situatie voor H.F.C., dat in Schiedam bij H.D.V.S. te gast gaat. Het zou zoo'n wonder niet zijn als Van der Griendt c.s. een gaatje zouden weten te vinden in de wel hechte maar toch lang niet onpasseerbare Haarlemsche defensie, terwijl anderzijds de slappe H.F.C.-voor- hoede te zwak moet worden geacht om veel suoces te hebben tegen de verdediging der jongste eerste-klasser, die tot dusver onze verwachtingen heeft overtroffen. Wat Ajax in de Residentie tegen A.D.O. zal prestee- ren is een open vraag. De ex-U.V.V.'er Krooshoft is de achterhoéde komen ver sterken, maar daarmede neemt de schot vaardigheid nog niet toe. Een Amsterdain- 6che nederlaag lijkt ons vooralsnog het meest waarschijnlijke. Hilversum blijft thuis de baas over Stormvogels, terwijl U. V.V. niet sterk genoeg zal zijn om Spa-rta aan de Lage Weide te weerstaan- Voor de 3e klasse zien wij U.V.S. winnen van Alhpia, evenals Alphen van Hillinen. Of L.F.C. succes zal hebben tegen het niet sterke E.H.S. zal afhangen van haar volledigheid. Wij zullen liever geen. gooi doen naar den uitslag. In de tweede afdeeling gaat Feyenoord oen zwaren wedstrijd tegemoet tegen Z.F. O., dat de gewoonte heeft minstens één punt rijker van de overzijde der Maas terug te komen. Een winstpuntje voor de Zaan- kanters zou koren op den molen van Blauw Wit zijn, dat aan haar fraaie positie op de ranglijst verplicht is van Excelsior te win nen. Er zijn hier verder een drietal ont moetingen vastgesteld waarvan het resul taat zeer moeilijk valt te voorzeggen. Het Gooi leverde tot dusver betere prestaties dan H.V.V., maar algemeen wordt ver klaard dat de Groote Haagsche zich dit seizoen nog wel zal doen gelden en geens zins zoo zwak is als de uitslagen het willen doen voorkomen. Een verrassing van Haag- Bche zijde in den vorm eener overwinning is daarom lang niet onmogelijk. D. F. C. ontvangt Edo, dat ongeveer even sterk is, weshalve een prognostic liever achterwege blijve. In Velseroord komt H.B.S. bij V S. V. te gast. De baby der eerste klasse deed tot heden goed werk zonder zich echter bijzonder te onderscheiden, terwijl van H. B.S. eigenlijk hetzelfde kan worden gezegd. Inmiddels weten,de Kraaieu toch nog heel wat kracht te ontwikkelen, gelijk zij tegen Feyenoord hebben bewezen, en het komt ons daarom voor dat de gasten een kleine j zegen zullen behalen. In de 2e klasse krijgt A.S.C. bezoek van D.H.C. en over don uitslag zal nauwelijks twijfel bestaan. Gelukkig zal Goslings nog éénmaal kunnen meespelen in de roodzwar te gelederen. Het kan in ieder geval een factor zijn om de nederlaag niet al te groot te doen worden. Voor de 3e klasse speelt Lugdunum uit 'tegen Delft, dat op eigen terrein een niet te onderschatten tegenpartij schijnt te zijn. Groenwit zal duchtig moeten aanpakken om haar mooie positie te handhaven. Norvicus, dat verleden week met 91 van Naaldwijk verloor, gaat bij Togo op bezoek. Laa.t ons hopen dat de Noordwij- kers bet er thans wat beter afbrengen.... Ia bet Oosten is A-G.O.V.V. ook dit jaar ■weer een der ernstigst© gegadigden voor het kampioenschap, tegen wie Tubantia het niet zal kunnen bolwerken. Wij geloo- ven dat Kluin c.s. het dezen keer een heel eind zullen brengen. Go Ahead maakt eveneens een kansje, naaT het schijnt, maar de Deventenaren spelen toch stellig minder constant dan de club uit Apel doorn. Het is zelfs zeer de vraag of zij morgen tegen Enschedé meer dan één punt uit het competitie-vuur zullen weten te sleepen. De oud-kampioene Z.A.C. krijgt haarbanden vol aan Heracles, dat zoo on geveer van gelijke sterkte zal zijn. Wellicht geeft het terreinvoordeel den doorslag. Enscb Boys en Vitesse tenslotte zien wij respectievelijk winnen van het <ceer zwakke Robur en van Wageningen. De krachtsverhouding in bet Zuiden is nog altijd zeer onduidelijk. Philips speelt niet die bijzondere rol. welke men haar in den aanvang der competitie had toege dacht, terwijl ook Willem II technisch niet zoo heel hoogstaand spel levert. De zwak ste is momenteel B.V.V., dat morgen tegen M.V.V. ondergaat. Roermond krijgt klop van N.A.C. evenals Wilhelmina van Ghe- ring c.s. Wat echter te zeggen van Eind hovenPhilips en van Willem II Noad 1 De stand wijst uit dat Philips en Willem II moeten winnen en inderdaad is de kans daarop vTij groot, maar anderzijds zijn hun tegenstanders toch ook tot verrassingen in staat, zoodat de strijd geheel open moet worden jaar, staan de papieren der menschen uit Leeuwarden werkelijk niet ongunstig. G. V.V. verliest in eigen huis van W.V.V., dat langzaam maar zeker beter in vorm komt. Achilles, waarin de ex-A.S.C.'er Dellebarre linksbuiten speelt, zal in het Asser bosch tegen Be Quick geen stand kunnen houden, en tenslotte zien wij Veen- dam, dank zij haar terrein voordeel, de punten deelen met Alcides. A. S. C.—D. H. C. Het A. S. G.-elftal komt morgen in de volgende opstelling uit: Croes Heering Fontein Bliek de Jongh Brouwer Janssen Han Goslings Schmidt Alt RECLAME. In het Noorden is Friesland klaarblijke lijk eemgermate in décadentie en een ne derlaag tegen Velocitas is dan ook zeker. Daarentegen behoort Leeuwarden, dat met G V A.V niet veel moeite zal hebben, tot de sterkste ploegen dezer afdeeling Waar Velocitaa minder sterk is dan verleden Programma's en bewijzen van toegang voor den feestavond op 27 October a.s., kunnen 10 cent per persoon als volgt aan het Bonds-Bureau Nieuwe Rijn 26 worden afgehaald. 9109 De leden van A.S.C. en t. Boys Maandag a.s. 79 uur n.m. De leden van L.F.C. en R.C.L. Dinsdag a.s. 79 uur n.m. De leden van Lngdnnnm en U.V.S. Woensdag &.S. 7—9 uur n.m. De leden van D.V.S.. S.L.F. en Fides Pacta Donderdag a.s. 79 uur n.m. Elk lid heeft recht tot introductie van 1 dame. De leden der vereenigingen buiten Leiden geven zich voor programma, bewjjs van toegang alsmede voor introductie op aan den Secretaris van hun vereeniging. KORFBAL. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. West I Noord: D.T.V.-Excelsior; D.V.D. Koog/ZaandijkOlympia-Westerkwartier. West I Zuid: Deetos-FluksEiber nest-Vi tesse; H.S.V.-Velox; Het Zuiden-H.K.V. Oost 1 AOnder Ons-E.K.C.A.Be Quick- Noviomagum. Oost IB: Rigtersbleek-Achilles (13/X); H. K.C.-D.O.S. Noord I: Wordt Kwiek-Friso. Overg. Noord A: Ready/T 2-K.V.O.; Z.K. V.-OosterparkK.V.D.-Biithoven. Overg. Noord B: Volh.-K.V.K.V.; K/Z2-W. kw2; Eendracht-Ready/Tecka. Overg. Zuid: D.K.G.-O.S.C.R.ILB.S.-Ro- zenburg; A.L.0.-H.K.V. 2. West II E: S.D.O.-Gymnasiasten; Vitesse (Haag)-Vitesse II. Overzicht. Wanneer een twaalftal een wedstrijd gaat spelen op een lastig terrein, tegen een sier- ken tegenstander, dan heeft het onge acht de omstandigheden toch altijd een kans op de overwinning. Dat noemt nien eenigszins wetenschappelijk: de theoretische kans. Echter hebben wg, als we veronderstel len dat Fluks in Dordrecht succes kan be halen, met slechts de theoretische mogelijk heid op het oog. Zeker, Deetos is tot op heden ongeslagen gebleven, doch daar staat tegenover dat de overwinningen geen van allen groot z\jn geweest en daarbij dient evenmin vergeten dat het den Dordtenaren bij hun overigens verdienstelijke vexichtingen, Diet is tegen geloopen. Fluks gaat naar Dordrecht nadat zij een week tevoren een onverwachte nederlaag heeft geleden. Zg zal nu zjjn wakker geschud en wel begrepen hebben dat zij niet onge naakbaar is, dat ook door haar moet ge werkt worden om het doel te bereiken. vVe vertrouwen dat Fluks zich van dit laatste be wust is, dan kan zij den strijd te Dordrecht met vertrouwen tegemoet zien. Als Fluks' twaalftal-commissie het twaalftal gaat wijzi gen. dan hopen we ïiat de aanval Meyiink- Tuk, welke vroeger 'zich vaak heeft onder scheiden, in het tweede twaalftal nu voor Fluks I zal worden opgesteld, en dat men voor v. Bemmel een schotvaardig medespeler zal weten te vinden. Er is dan geen reden tot ernstige bezorgdheid voor onze stadgenoo- ten. Vitesse zal haar eerste bezoek aan Den Haag brengen en komt tegenover het twaalf tal van Ons Eibernest, een ploeg welke bij Laar eerste optreden in de hoogste afdee ling al aanstonds van zich deed spreken. Of nu Vitesse in staat zal blijken zich da nieuwe eerste-klasser van het. lijf te honden? Veel zal er van afhangen of Viteese zich aan het ongelijke en kleine terrein weet aan te passen. Stogt zij daarrin dan is een var- ceeliDg der punten niet onmogelijk. V erdei is er een dubbele ontmoeting Kotterdam-Den Haag. Bij den wedstrijd Het Zuiden-H.K.V. is de overwinning in ieder geval voor de Rot. terdamsche club, doch op Houtrust zal H. S.V. er misschien in slagen van Velox te winnen. In Noord-Holland is Excelsior nog ongesla gen na drie wedstrijden. Het zal den Hilver summers echter lastig vallen bnn mooi re* cord te bewaren nu zij D.T.V. bezoeken. Er zal tusschen beide twaalftallen niet veel ver schil zijn, al ziet het er naar uit dat de be zoekers een betere kans hebben dan de thuis club D.V.D. en Koog/Zaandijk hebben geen van beiden veel goeds gedaan. Als zij gelijk speelden, zou dat geen verrassing zijn. Olym pia heeft zich na haar eerste nederlaag her steld. Vorige week ontging den Bussumers een verdiende overwinning op Koog/Zaandijk, maar misschien weten zjj het nu met eenig geluk tot een zege te brengen ten koste van de A'damsche buurtclub. E.K.C.A., de Oostelijke kampioen, heeft vorige week een onverwachte nederlaag ge leden, en de Amhemsche club zal nu wel dubbel op baar hoede zijn niet verder te strui kelen, wat Onder Ons tot haar schade zal on- dervinden. Wordt Kwiek heeft te Jubbega een gemak- kelijken thuiswedstrijd tegen de andere Frie- sche eerste-klasser uit Leeuwarden. Twee van de drie Leidsche 2e klasse twaalftallen komen morgen in het veld, en beiden hebben daarbij weinig of geen vooruit zicht op eenig succes. Van het programma voor mogen zijn afge voerd de wedstrijden BilthovenK. V. D., A. L O.H. K. V. 2 en Rozenburg 2 O. S. C R. 2. Ingelascht zijn: K. V. D. Hercules, Rozenburg 2Velox 2, terwijl de wedstrijd Vitesse (L.)Ons Eibernest is om gezet in Ons EibernestVitesse (I..;. GYMNASTIEK. JUBILEUMUITVOERING VAN „HOU-VAST" TE ALPHEN. Medewerking dei Olympische turaersploeg. Gisteravond gaf bovengenoemde Alphen- sche vereeniging ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een jubileum-uitvoering mei welwillende medewerking van de Olym pische turaersploeg en van de damesgym- nastiekvereenigingen „Brunhilde" en ..Con cordia" uit Leiden in de zaal van de Martha- Stichting. Te circa halfzeven had de afmarsch van de deelnemende vereenigingen plaats vanaf 't station naar genoemde zaal. een en ander opgeluisterd door het muziekgezelschap „Crescendo", terwijl als aanhef bij de op stelling aan het station door de deelnemers en deelneemsters werd gezongen en door de muziek werd gespeeld het alom bekende turnlied Na aankomst in de overvolle zaal werd door den heer Metz uit Leiden een hartelijk openingswoord gesproken. Spreker heette in het bijzonder welkom onzen burgemeester, dr. H. J. Lovink, ds. Voors en den onder directeur van de Martha-Stichting. Voorts den heer L. N. van Dien, voorzitter van de jubileerende vereeniging. Uit de groole be langstelling concludeerde spreker, dat „Hou- Vast" zich in de gunst van het Alphensche publiek mag verheugen. Hij bracht een woord van dank aan de pers, aan de leden der Olympische ploeg en de dames gym- nastiekvereeniging ..Brunhilde" en ..Concor dia". Spr. hield den leden der jubileerende vereeniging voor oogen: ,,IIou-Vast" aan uw ideaal. Bedenk dat het lictjaam de lempel der ziel is, Beoelen vlijtig 'de gymnastiek, dan zal later als u ouder wordt, blijken dat er nog pit in u zit. Hierna volgde een vlotte afwikkeling van de eerste 4 nummers van hel programma, welke alle zeer goed werden uitgevoerd, in het bijzonder natuurlijk de paardoefeningen van de heeren der Olympische ploeg. Van de gelegenheid tot het aanbieden van gclukwenschen werd door velen gebruik ge maakt Allereerst voerde het woord dr. H. J. Lovink, die de hoop uitsprak, dat velen zich geroepen mogen voelen de vereeniging krachtig te steunen, zoodat de volgende pe riode voor haar even vruchtbaar zal worden als de thans algeloopene. Spreker bracht een woord van dank aan den heer P. Zuidam, leider der vereeniging, die den burgemeester dankte voor het gespro kene De heer Metz dankte eveneens ge noemden heer Zuidam namens den turn kring Leiden, daaraan toevoegende: uw lei der, de heer Zuidam, is de ziel van ,,Hou- Vast". Voorts werd nog het woord gevoerd namens Brunhilde" door mevr. Dieben Konings, door Concordia", den heer Gal- jaard, de voelbalvereeniging „Alphen", den heer G. v d. Kolk, „Alphia", den heer H. Meijers, ,,A F. C..' den heer v. d. Bijt en als slot namens de „Wilhelminavereeniging door den heer Jac. van Vliet. De toespraken namens de verschillende vereenigingen wer den gevolgd door aanbieding van tallooze bloemstukken, terwijl door de gvmnastiek- vereeniging „Sparla" een lauwerkrans werd aangeboden. Na de pauze werden de verdere nummers van het zeer uitvoerige programma vlug en correct afgewerkt, waarbij bijzonder opvie len en de aandacht van het publiek trokken de „rhytmische oefeningen van de dames van „Hou-Vast". De heer C. Laros. eere-lid van de jubilee rende vereeniging, richtte als slot woorden van dank tot den heer Zuidam voor alles wat hij voor „Hou-Vast" heeft gedaan en bood hem namens leden en oud-leden een rookfauteuil aan. Ook mej. Beenakker en de heer v. d. Leek ontvingen als blijk van waardeering een geschenk, terwijl verder de leden van de deelnemende damesvereenigin- gen ter herinnering aan dezen avond een medaille en de heeren van de Olympische turnploeg een zilveren vulpotlood ontvingen. Mede kreeg de heer Hildernisse als leider van de muziek tijdens de rhytmische oefe ningen een fraai geschenk. „Hou-Vast" kan op een zeer geslaagden en bij het publiek bijzonder in den smaak gevallen feestavond terugzien. ROEIEN. WESTELIJKE ROEIBOND. Het programma voor de morgen te Dellt te houden roeiwedstrijden van den Weste lijken Roeibond luidt: Voorwedstrijden: Beginnelingen -ill uur le heat De LaakDie Leythe; 11.15 uur Row over De SchieHet Spaarne; 11.30 uur Row over Delflsche Sport. Overnaadsche Vier: 1.30 uur le heat De SchieDie Leythe; 1.45 uur 2de heat De LaakHet Spaarne. Jonge Skiff- 2 uur le heat De LaakDe Schie; 2.15 uur 2e heat Het Spaarne Dclftsche Sport. Beginnelingen Vier 2.30 uur Delflsche SportHet Spaarne2.45 uur 3e heat win naar le heatDe Schie. Slijlroeien Dames 3 tot 4 uur le heal Die LeytheHet Spaarne; 2de heat De Schie De Laak: De Delftsche Sport. Eindwedslrijden: Overnaadsche Vier 4 uub winnaar le heatwinnaar 2e heat Jonge Skiff 4 15 uur winnaar le heat winnaar 2e heat. Stijlroeien 4.30 uur winnaar 2e heal winnaar le heat. Beginnelingen Vier 5 uur; winnaar 3e heatwinnaar 2e heat. ZEILEN. VERKOCHTE SCHEPEN. De „Waterkampioen" meldt: De Amsterdamsche scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. kocht van de heeren Doe- des en De Wit den achfmeler „Hollandia", van den heer Doedes den zesmeter „Prinses Juliana" en van den heer Ruys het toerjacht „Pelikaan". WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERISTEN VEREEN. „SWIFT". Morgen 9 uur zal de samenkomst zijn van de deelnemers en deelneemsters aan de Klokjesrit, in „Oud-Hortuszicht", Witte Singel. Te 10 uur zal de eerste deelnemer ver trekken, verder steeds na iedere minuut één. De route gaat vanaf den Theetuin langs de Vink, Voorschoten, Wassenaar, Katwijk B., Noordwijk B., Voorhout, Oegslgeest, Leiden, eindpunt aan den Theetuin. Onderweg staan geheime controleposten, welke den tijd noleeren waarop daar een deelnemer passeert. Voor elke minuut dat deze daar te vroeg of te laat komt krijgt hij een strafpunt De snelheid mag niet meer of minder zijn dan 15 KM. Hij of zij die daarbij het minst aantal punten behaalt wordt win naar. Voor deze rit zijn er voor de heeren 10, voor de damps 5 prijzen disponibel ge steld, welke direct na afloop van de wed strijd aan de winnaars worden uitgereikt. (Zwart). Goede oplossing probleem Ellerman van den heer Van der Linde. De oplossing van het probleem van De Jong is: 1. Pd4. Er kan' volgen Dd7. Dg 4 enz., of De8, Dhö enz., of cd4:, Dhl enz., of Da6, Pb5 enz. De oplossing van het probleem van Schiffmann is: 1. Lgl. De matdreiging f4 kan nu weerlegd worden door met de dame, het paard of de pion op e4 te slaan. De zet f4 zou dan dat zwarte stuk ontpennen. Het thema is dus penning van zwart als verdediging. Een moderne driezet van dr. De Jong is de volgende Dr. L. M. DE JONG. Tijdschrift N. S. B. 1928. Wit begint en geeft mat in drie zetten. Wit: Khl, Dd3, Lb3, Pd2, pi c2 en c4. Zwart: Kcl, Lal, pi a2 en b2. Een tweede belangrijke partij uit het tournooi te Kissingen was die van Euwo togen Yates, waeardoor onze kampioen op de derde plaats kwam. Zij werd door Yates schitterend gespeeld. Dr. M. Euwe. F. D. Yates. 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Lb5 a6 4. La4 Pf6 5. 0-0 Le7 Spaansch! Pe4: is uit de mode. 6. De2 b5 Gewoonlijk speelt wit Tel. 7. Lb3 d6 Ook d5 kan hier geschieden. 8. a4 Tb8 9. c3 O—0 10. ab5 ab5 11. d4 ed4: 12. Pd4: Pd4: 13. cd4: Te8 Wit wil in het centrum aanvallen, zwart rekent op zijn damevleugel. 14. Lf4 Lf8 15. Pd2 Jb7 16. f3 Pci5 17. Lg3 Df6 18. Ld5: Ldo: ^ïa Lf2 is Pf4 mogelijk. 19. Dd3 Lc4 20. Pc4 bc4: 21. Dc4 Tb2 22. Ta7 c5 Zwart krijgt nu een vrije pion op damevleu gel. 23. do5: de5: 24. Tfdl Tb4 25. Dd5 e4 96. Ld6 Ld6: 27. Dd6: Tbl Zeer mooi. Df6kan nu niet en er dreigt Db6f. 28. Td7 Tdl :f 29. Ddlc3 30. Dd4 c2 31. DC4 DMf 32. Kfl clD+ opgegeven. Na Delvolgt Db5f met torenwinst. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. <8 (Wit). wit 16 schijven op 26, 27, 28, 30, 31, 32, 35, 36, 37, 38, 39, 42, 43, 45, 47 en 48. Indien zwart 2025 speelt wat is voor wit dan de beste voortzet. PROBLEEM No. 429 A. PERNET. zwart 13 schijven op 8, 9, 10, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 22, 23, 24, 28. (Zwart). j J M. Ai -w wil 13 schijven op 17, 25, 34, 35, 37, 38,1 40. 41, 43, 45, 47 en 49. VRAAGSTUK No. 430 (V.Wageningen) 1911 voor beginners. Zwart 7 schijven op 9, 13, 14, 16, 2, 23 en 28. Alle correspondentie betreffende deze ru briek te zenden aan het Bureau van ons Blad of aan den Red C de Nie. Joris v d. Haagenstraat 26, 's-Gravenhage Oplossin gen binnen drie weken na publicatie. PARTIJ VRAAGSTUK No. 428. zwart 16 schrijven op 2, 3, 4, 6, 8, 11, 12 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 23 en 24; l Wit 7 schijven op 24, 32, 34, 37, 38, en 41. Wit forceert de winst. OPLOSSING No. 415. Wit 3—25, 25—39, 39—50, 28—22, 17x18, 50x28. Zwart 34—40, 40—45, 35—40, 7—12, A 40—44 45—50. Wit 8—12, 28—50, 2—7, 50—45 —45—50 wint. Zwart 50—45. 45—23, 23x1, 1—6. Wit 17x6. 50—28, 22—17, 6x17. Zwart A 7—11, 40—44, 45—50, 50x11, OPLOSSING EINDSPEL No. 416. Wit 7—2. 2—7, 25—20, 20—15, 15—10, 7x10, 40—34, 47x36. Zwart 19—23, 23—29, 26—31, 31—37, 29—33, 33—38, 37—41, 38—42. Wit 39—48. 104. 48—42, 4x15 wint. Zwart 42—47, 47—33? 38x47 (Hoofd variant.) De ondervarianten zijn aan de hand van de hoofdvariant te vinden. Een zeer fraaie winslgang. OPLOSSING EINDSPEL No. 417. Wil 37—19, 31—42. 41—36, 43—48, 36 —47. 47— 20 en 19—30. Zwart 3—25, 25—9, 9—25, 25—20, 25-3 Gaat zwarl direct naar 3 terug volgt vangstelling op de lijn 263. OPLOSSING No. 418. Dit eindspel is zooals Hemmes schrijlt no. 417 op den kop. Wit speelt als eerste zet 2810; en nu ontstaan de zelfde varianten in omgekeer de richting als van eindspel no. 417. De vangstelling verkrijgt men dan op de lijn 326 of 2548 enz. OPLOSSING EINDSPEL No. 419. Wit 1133, 72, vangstand op 315. Zwart 2530. Op zwart 2548, 325. Hemmes noemt deze. een van de mooiste standen. Internationaal tournooi om het wereld* kampioenschap. De wedstrijd om het we reldkampioenschap zal 20 October a.s. Amsterdam aanvangen Er worden gespeeld twee ronden per dag, aantal spelers naai alle waarschijnlijkheid 12, met een tus- schentijdsche rusttijd van 2 dagen. Duur van het tournooi dus veertien dagen. Uilslagen en bijzonderheden van Jen wed strijd zuilen belangstellenden per radio kunnen vernemen. .Ai 2f

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 14