Drostes Enorme afslag Rund- en Varkensvleesch! \èrpleegstep Cacao G£tydtfe(/tom Fa. I. ZANDVOORT, Leiden - Noordwijk 69sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 12 October 1928 Vierde Blad No. 21037 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. DROSTES OUDE VEST 55 HOEK MARE - TELEFOON 880 Noordwijk: KERKSTRAAT v.h. P. J.KROL,TEL. 327 Ossentongen 75 ct. p. pond, Lamsbout 60 ct Lamsschouder 50 ct, Lamsvleesch 40 ct. Bestellingen te Leiden en Noordwijk worden zonder verhooging thuisbezorgd PIANO. INGENIEURS-BUREAU M.E.T.H.A. - DEN HAAG. ALPHEN AAN DEN RUN. Gevonden voorwerpen: 1 steenkrui- wagen, 2 paar br. draagbanden, 1 koperen ketting met slot, 1 kinderportemonnaie, rij- vielplaatje op veer, 1 groote schaar. Inlich tingen politiebureau Julianastraat. BODEGRAVEN. Een groote verbetering bij het Station. De nieuwe verkeersweg bij het Station is nog wel niet voor het publiek openge steld, maar toch is deze zoover gereed dat de vroegere spoorputten nu geheel zijn ge- dichl en Lange den vroegeren zuidelijken oever een flinke breede straat is gelegd, waarlangs heel binnenkort de trottoirs zul len worden gelegd We hebben op den nieuwen weg eens even een kijkje geno men Het ziet er op het oogenblik nog wat „unheimisch" uit, het is alles zand en nog eens zand wat we zien In het voorjaar ech ter zal dat wol veranderen. Het gemeente bestuur dal tot nu toe nog niet zoo heel veel voor beplanting heeft gedaan wil de enlree van Bodegraven vanaf het Station nu een danig opknappen. Langs de Zuidelijke trot toirs zal de Spoorweg Mij. haar afstaan een flinke strook grond, die keurig beplant zal worden en werkelijk een fraaie afsluiting kan worden van het spoorwegterrein. Het overige deel van de gedempte groole put be houdt de Mij. voor verdere uitbreiding van haar terrein. Aan de zijde van Oud-Bode graven is een mooie aansluiting verkregen met het eindpunt van de Willemstraat, waardoor een ruim pleintje is verkregen dat het den auto's gemakkelijk moet maken om te draaien naar het slachthuis. Bovendien is de „zak" in het terrein, waardoor de helling naar den spoorweg overgang nogal bezwaarlijk was, nu wegge nomen. Aan de zijde van het station is het doodloopende eind van de Prins Hendrik straat, dat al 15 jaar met een hek was af gesloten, doorgetrokken, gelijk met den nieuwen straatweg en schuin afgebogen naar het Station. Er blijft dan een open ter- reintje aan beide zijden van de straal, dat eveneens voor beplanting in aanmerking komt. Deze doortrekking zal tengevolge heb ben dat het verkeer naar het Station, dat tot nu toe altijd door Prins Hendrik-, Ko- nings- en Julianastraat kwam allicht van zelf de Prins Hendrikstraat zal uitloopen. Jammer echter dat men nu voor enkele ja ren het Station heeft gebouwd voor het einde der Julianastraat. Over de plannen met de vroegere kleine spoorput bestaat nog geen zekerheid. Wel licht zal dit terrein worden verkocht. Het heesterperk voor het Station zal in verband met de vedere beplanting verdwijnen, waar door een nog ruimer Stationsplein zal ont staan. Zware kazen. Als een bijzonderheid kan worden mede gedeeld, dat 1.1. Dinsdag op de wekelijksche kaasmarkt alhier een partij Goudsche kazen werden aangevoerd, waarvan iedere kaas 83 pond woog, een gewicht zóó zwaar als nooit te voren bij een aangevoerde partij was voorgekomen De landbouwer had deze partij op zijn boerderij zelf gemaakt en ontving 70 cent per pond, waardoor hij voor deze partij ruim f. 1000 ontving. Zoo wel kooplieden als de boeren toonden groote belangstelling voor deze partij, waarmede op een tentoonstelling de eerste prijs werd behaald Een Duitsche firma heeft de partij aangekocht. Gevonden voorwerpen: een portemon- naie met inhoud, een belastingplaatje, een huissleutel en een fiets. Zondagmiddag a.s. zal de godsdienst oefening in de Geref. Kerk alhier worden uitgezonden via den Huizer zender Ds. Dam zal daarbij spreken over 1 Sam. 28 vers 7a en 1 Sam 30 vers 6b. n 1. over Saul, uitredding zoekende bij een heks te Endor en David zich versterkende in God. Woensdagavond werd door den blin den organist H. J. Kruithof uit Kampen een orgelbespeling gegeven in de Gereformeerde Kerk. Er was tamelijk veel belangstelling. Na een inleidend woord van ds. Dam werden op zeer verdienstelijke wijze door den blin den speler verschillende stukken, w.o. meer dere eigen composities gespeeld. Ter afwis seling werd door hem een enkel nummer met zang begeleid. Tenslolte werd door hem gelezen een stuk uit Christus Renumerator van ds. v. d I.inden Ds. Dam sprak woor den van dank voor het genotene. Zekere G. te Nieuwerbrug was aan het perenplukken in een hoogen boom, toen hij door een misstap van een langen ladder pardoes naar beneden viel. Wonder boven wonder kwam hij er mei een gebroken arm af Dr. van Beek legde een eerste verband waarna de jongeman naar het Ziekenhuis te Leiden vertrok voor verder onderzoek. Woensdagavond vergaderde de Bonds- ring „Bodegraven en Omstreken" in de Ver- hoeff-Rollmanzaal. De nieuw gekozen voor zitter de heer J. Pilkes (Alphen), opende de vergadering en bracht dank aan zijn afge treden voorganger den heer G. Batelaan al hier. Deze sprak daarna over „Huisgezin en Jongelingsvereeniging". Over dit onder werp werd geruimen tijd gediscussieerd. Tenslotte sprak nog de heer W. Verbrug al hier. De vergadering was vrij goed bezocht. Tot secretaris van de Knapencom- missie, uitgaande van de Chr. J. V. „Timo- theus" en leiding gevend aan de Knapen- vereeniging „Obadja" is benoemd de heer W. C. Luuring, alhier. KOUDEKERK. Woensdagmiddag en -avond werd in de koorzaal der Ned. Herv. Kerk alhier de jaarlijksche verkoop gehouden van de ge maakte goederen door de Chr. Vrouwen- vereeniging ten bate van de Ned. Herv. Kerk. Ds. Odé opende de bijeenkomst, waarna een aanvang werd gemaakt met den verkoop. Al spoedig bleek dat het ten verkoop aangebodene vele koopers vond; des avonds werden de gemaakte spreien enz. verloot, waarna Ds. Odé de aanwezi gen dank zeide voor hun tegenwoordigheid, de leden der vrouwenvereeniging in het bijzonder voor het welslagen van deze avond en eindigde met het laten zingen van Ps. 103 1. Bij de gemeente-politie zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een gevonden waterpas. Voor rekening van den Benthuizen- polder is aan den heer G. de Graaff, aan nemer alhier opgedragen het bouwen van een sleenen watermolen voor den som van f. 5500, in dé plaats van den onlangs af- gebranden houten watermolen in den Groenendijk. Onze vroegere plaatsgenoote mej. N. Israël is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Buitenveen (gem. Nieuw Leusen). LEIMUIDEN Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. van Lienden 24 jaar te Leimuiden, en Adriana Wittebal 22 jaar wonende te Nieuwveen. Gedurende het tijdvak 2 Januari 1928 30 September 1928 werden de volgende werkzaamheden door den keuringsdienst van Waren district Leiden verricht binnen deze gemeente. Ter plaatse werden 1709 monsters onderzocht en in het laboratori um 110. afgekeurd werden wegens toe stand 2 monsters In totaal werden 30 win kels geïnspecteerd. WADDINXVEEN. De burgemeester maakt bekend, dat in deze gemeente op Dinsdag 9 October jl. is komen aanloopen een groote hit, schim mel, merrie oud naar schatting ongeveer 6 jaar, flink gebouwd. Genoemde burgemeester zal gaarna in lichtingen ontvangen omtrent de herkomst van dezen hit. AALSMEER. Centrale Aalsmeerder Veiling. Woensdagavond vergaderde de Coöp. Vereen. ..Centrale Aalsm. Veiling" in het nieuwe gebouw, onder voorzitterschap van den heer Jb. Alderden Dzn. Na opening en goedkeuring der notulen, bracht de voorzitter in behandeling het be stuursvoorstel om een crediet van f. 3750 te verJeenen aan de plaatselijke collectieve inzending snijbloemen op de Turijnsche tentoonstelling, welke gehouden wordt van 27 Oct.—4 Nov. a.s. De heer Joh. C. M. Men- sing, alg. secretaris van den Aalsm. Tuin bouw Bond. had op zich genomen om in verband met deze tentoonstelling te Turijn en het nut, dat er voor de plaatselijke cultu res uit zou kunnen voortvloeien, een en ander mee te deelen. Spr. begon met te constateeren, dat de Aalsmeerders van huis uit goede kweekers zijn, waarbij zij be schikken over twee gunstige factoren: bo dem en klimaat. Bovendien hebben zij een uitstekende verkoops-organisatie in de vei lingen. Ondanks die verschillende gunstige omstandigheden moet al hun aandacht ge vestigd blijven op afzetgebied voor de pro ducten. Aalsmeer had bij de tuinbouwtel- ling in 1927 pl.m. 42 H.A. rozen onder glas. Naar schatting zijn er dit jaar weer 10 H.A. bijgekomen. Van iedere H.A. worden jaar lijks 1.000.000 rozen gesneden. Er moeten dus ruim 50 millioen rozen, benevens de andere producten- chrysanten, seringen, prunus, potbloemen, enz. worden wegge werkt ieder jaar, waar heel wat voor komt kijken. De landen, waar Aalsmeer voor zijn producten vasten voet heeft, moeten steeds intensiever worden bewerkt en daarnaast moet gezocht worden naar nieuw afzetge bied. Van het exposeeren der Aalsmeersche bloemen op de Turijnsche tentoonstelling verwacht de heer Mensing goede resultaten, temeer daar op korten afstand (2 uur spo- rens) de stad Milaan met zijn 2 millioen inwoners ligt. En al bereikten we nu alleen maar, dat die twee groote steden afnemers van onze bloemen werden, dan beteekende dat al weer zeer veel. De heer Mensing heeft voor het doel ook een bespreking gevoerd met den minister van Landbouw, met het resultaat, dat de regeering een bedrag van f. 2500 in de kosten van de expositie heeft verleend. Spr. raadde de vergadering aan het crediet van f. 3750 toe te staan, wat dan ook zonder bespreking geschiedde. Dan vroeg het bestuur nog een crediet van f. 80.000 tot dekking van verschillende posten, betaald en nog te betalen voor den nieuwbouw, wat werd toegestaan. Wordt het geheele crediet verbruikt dan heeft de nieuwe veiling in totaal f. 555.000 gekost. Met een woord van dank sloot de voor zitter de vergadering. XATWIJK AAN ZEE. Toen een zoon van A. v. D., Prinsen straat, gisteravond van zijn werk kwam, werd hij in de zanderij om de Noord door twee personen aangevallen, die hem op het hoofd sloegen en daarna aan de haal gingen Aangifte is bij de politie gedaan die een gestreng onderzoek instelt. NOORD WIJK-BINNEN In de Geref Kerk alhier, trad dr. J. Hoek van den Haag op, met het onderwerp „Te Wapen", zulks op uitnoodiging der Chr. Jongel. Vereen. „Calvijn". Na gemeenschappelijk zingen van Psalm 103:9 gaat Zijneerw. voor in gebed en leest Efeze 6 1020. Ons onderwerp, aldu9 spr. klinkt zeker wel wat krijgshaftig, we willen dan ook aantoonen hoe we geeste lijk gewapend moeten zijn. Een oprecht geloovige zal niet ongewapend zijn. want zulkeen zal het welen, dat de strijd gaat tegen Satan, wereld en eigen vleesch. Aan de hand van een drietal schriftgedeelten wil spr. aantoonen de noodzakelijkheid ora te wapenen voor den geestelijken strijd Als het wapen noemt de H. Schrift dan Gods Woord. Christus zelf sprak immers in de woestijn der verzoeking ..Daar staat ge schreven." En ook de Psalmist verstond het „Uw woord is een lamp voor mijn voet, en een licht op mijn pad" Hoe zullen we ons dan wapenen, met het Woord. We zul len moeten weten en begrijpen wat het Woord Gods bevat. Jongeren en ouderen moeten dat Woord bestudeeren. Hiervoor biedt de J. V. een 9choone gelegenheid. Spr. wil dan ook de jongeren hartelijk opwek ken om zich aan te sluiten bij de plaatse lijke C. J. V. Deze met aandacht gevolgde rede wordt door 9pr. met dankgebed ge sloten. waarna tenslotte werd gezongen Psalm 86 vers 6. OEGSTGEEST. Verwijzende naar onze advertentieko lommen wcydt de aandacht gevestigd op de heropening van de geheel gerestaureerde kapsalons van den heer van Bellen in de Kempenaerstraat. 't Behoeft niet gezegd, dat dit pand een grondige verandering heeft ondergaan, voor 't geen van buiten af reeds eenigen Hjd zichtbaar is gewest, doch bij cns bezoek, nog achter de gesloten gordijnen is ons duidelijk gebleken dat ook het in wendige van dit pand zoodanig is gerestau rcerd dat van den ouden toestand niets is overgebleven De winkel en daarachter ge legen kapsalon voor heeren is thans in modernen stijl verbouwd en naar de streng ste eischen. welke aan zoodanige zaak zijn opgelegd, ingericht. Bijzonder trof ons de inrichting en stijl van de damessalon waar een tweetal boxen in gereedheid zijn ge bracht. De verbouwing is tot volle tevreden heid volbracht door den heer W. Mulder als hoofdaannemer, waarbij de heeren P. Schippers en W. Nulle resp. het schilder werk en de electrische installatie ver zorgden. Wij wenschen den energieken* on dernemer, die met geschoold personeel werkt veel succes. In een gehouden vergadering van het Winkelweek-Comité 1928 is het financieel verslag vastgelegd als volgt. Ontvangsten f 2114.69'. Uitgaven f.2114 59 Batig saldo f. 0 07s. Wij brengen het comité bij deze hulde, voor zijn beleid en zuinig beheer. Rekening en verantwoording liggen voor belanghebbenden terinzage tot 20 October bij den penningmeester den heer W. Hien- kens. Morgenmiddag te' halfdrie houdt de Oegstgeeslsche Burgerwacht od baan V te K al wijk -aa n-Zee onderlinge schietwed strijden. De prijzen bestaan uit kunstvoor werpen. VOORSCHOTEN. In den afgeloopen nacht is in de Vliet dwar* in de vaargeul, een zandbak gezon ken Een passeerende vrachtboot geladen met haring voer op dezen zandbak en kon eerst na vele moeiten los komen en zijn reis vervolgen Men zal heden trachten den zandbak te lichten. WARMOND. Rectificatie. In ons rarfidsverslag van gisteren staat vermeld, dat tot plaatsvervangend-burge- meester is benoemd de heer Heijl. Dit is in dezen vorm onjuist, daar van rijkswege bij ontstentenis van den burgemeester als zoo danig optreedt de wethouder, de heer Alb. Oudshoorn. Eerst bij afwezigheid van dezen treedt in zijn plaats op de heer Heijl. Waar het dit jaar 25 jaar is geleden, dat in Warmond de R.-K. Kiesvereniging werd opgericht, heeft het bestuur dier ver- eeniging een herdenkingsavond uitgeschreven op 22 October a.s. Als spreker zal optreden Baron Van Wijnbergen, een vooraanstaand figuur in de Katholieke Staatspartij. Deafd. zang van St. Matthius zal den avond opluiste ren. Naar men ons mededeelt, heeft de heer J. Bakker aan het bestuur van de K.-K. Kiesvereeniging bericht ingezonden, dat hij zijne benoeming als lid van den raad in de vacature J. H. Haverkort, heeft aan vaard. Gisteren had het 4-jarig dochtertje van den heer L. H. het ongel ak onder een wagen te geraken. Het kind werd met een gebroken beentje opgenomen en naar de ouderlijke woning vervoerd. BONBONS PASTILLES CHOCOLADE „Droste" op iedei artikel, waarborgi kwaliteit* V- 99 i•- '..V V 9030 Hollandsch Rundvl. Haas (ook gedeelte) 1.10 Biefstuk 1. Contrafilet 75 Rosbief 75 Rollade 70 Rauw vet 50 Ribstuk 75 Riblappen '70 Bij 5 pond 3.25 Gehakt en Soepvleesch 60 Lappen extra 60 Bij 5 pond 2.75 Varkèns vleesch Fricandeau Rollade Carbonado Lappen Reuzel Versche worst en geh. Vette Lappen Rookvleesch Gesmolten rundvet Bij 5 pond Volvet Kalfsvleesch 80 Kalfsoesters 1.30 80 i Kalfsfricandeau 1.20 65 J Kalfsnierstuk 90 75 j Kalfslappen 85 50 Kalfscarbonade 75 50 I Kalfspoulet en gehakt 75 35 Kalfsborst 90 23 Rolpens 75 50 Rolpensvet 60 1.90 1 Vleeschwaren. Cornedbeef, per blik, inhoud 5Va pond f.2. Rookvleesch 23 Ham 23 Bloedworst 8 Boterhammenworst 15 Tongenworst 15 Pekelvleesch 20 Hoofdkaas 10 Rookworst 14 Cornedbief, per «ons 10 Leverworst 12 GRIJZE HAREN 7 7 7 7 Gebruikt dan „Osiris", het geeft geleidelijk zonder verven aan grijze haren hunne oor- spronkeiijke kleur en levens- kracht terug. Verkrijgbaar 11. 3.per flacon bij 9084 GEBRS. SUSAN. Haarlemmerstraat 39—41 en Apothekersdijk 20. Te koop oevraagd: een Piano met opgaaf van merk. Br Bur. van dit Blad onder No. 9043. ine compl. Radiotoestel I0J." met luidspreker, anode, accu, lampen en spoelen, 10.— per maand, rente inbegrepen. one compl. Radiotoestel LLOim met plaatstroom, 12.50 per maand. IV RADIO DAVID LE FEBER - KORTE DIEFSTEEG 6a - LEIDEN. nrn complete Philips- lJU - Combinatie (exclus, rente) 14.— per maand. QC compl. Super Hetro- •wJ dyne 6-lamps toestel f behalve luidspreker) op lichtleiding, 15.per maand rente inbegrepen. 9024

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 13