ANEKDOTES. piet daar niet gezien, waarover zoovelen mij nu in hunne brieven schreven. Mientje en Nettie van Riessen, ja nu is het ineens veel vroeger donker, nu de zomer tijd is geëindigd Hoe laat komen jullie altijd van de gymnastiekles? en moet ja dan nog ver fietsen? Louise en Beppie Planje, dit was dus een afscheidsbrief van Louise. Ik begrijp wel, dat je nu niet meer mee kan doen en ik vind aardig dat je mij zóó hartelijk nog schreef, je was zoo'n trouw nichtje van mij. Als Beppie dan later alleen kan meedoen, zal ik het heel gezellig vinden om weer van jullie te hooren, dus we zullen elkaar niet vergelen, dat merk ik wel aan alles in je brief. Aagje van der Ham en Annigje Spek, zor gen jullie maar dat de brieven Maandags- morgens vóór 12 uur op het bureau L.D. rijn, want het i9 zoo jammer als ik ze eene week te laat kreeg, zooals nu deze keer. Leen en Janni Sckenkeveld hetzelfde zeg ik aan jullie, wat ik net hiervoor schreef. Vervelend dat Janni ziek is ge weest. Wa9 je 3 October al weer beter, zoo dat je ook wat van het feest hebt gezien? Jan Evers dat zou ik nu heusch niet kun nen zeggen, wat ik wel het mooiste van de optocht vond. Die heel kleine wagentjes vond ik wel bijzonder grappig, maar er waren ook groote praalwagens, die prachtig waren. Zie je, dan weer was er iets heel moois, dan weer iets grappigs, zoo van alle soorten wat, er was veel, heel veel te zien, ik ben blij dat ik den optocht 2 maal zal. Celia en Nico Kret de anecdotes zijn aardig, ik zal ze bepaald later eens plaat een. Hanna van Wilsum ik herinner mij niet, dat ik verleden week een brief van je heb ontvangen, en er waren nu ook geen 2 brieven van je in het pakket. Zorg maar dat de brief bijtijds wordt bezorgd, lees het be gin der correspondentie. Henk Boom je schreef: ik heb natuurlijk hutspot gegeten. Nu £k ook hoor, ik eet het graag, en zeker op 3 October, dat hoort er bij. Nel en Janny Hagoort dus nu zijn jul'lie het voorlaan samen, die ik kan vermelden. Ik was vlak bij jullie op 3 Oct. op de Plan tage bij den Hoogen Rijndijk heb ik den op tocht gezien. Nico van Wijk Azn. ik heb de optocht heel mooi gevonden, ik kan niet zeggen, mooier dan in 1927, want toen kon ik tot mijn spijt niet naar Leiden komen. O, die paardentram zag ik graag weer eens terug, ik heb er vroeger zoo dikwijls ingezeten. Annie en Pietje Jongeleen zóóveel pret gehad op 3 October? Dat is altijd gezellig hé als er familieleden over komen van elders om mee feest te vieren, hoe meer zielen, hoe meer vreugd op zoo'n dag. Ko Overduin ben je 's morgens al om 6 uur opgestaan, dat was vroeg, en toen den gansehen dag naar van alles gaan luisteren en kijken? was je niet heel erg moe 's avonds Kent je moeder mij goed? heb ik haar vroeger soms ook gekend? voor haar huwelijk? Henny Hulsbergen Hennine natuurlijk was ik nu met je korte briefje ook trvreden. Ja hoor, ik heb ook genoten van den optocht. Jannetje den Hollander ik krijg iedere week veel brieven, als je het lijstje namen eens telt, dan zie je wat een aardig aantal of het is. En het is soms heel verschillend, de eene week is het pakket dikker dan de andere. Lees jij in al die couranten, die zö bij je thuis hebben? Drie zusjes van Woudenberg dus allen naar Leiden geweest, en den optocht gezien. Lees maar het begin der corresDondenlie, dan weet je dat ik ook in Leiden was en de optocht zag. Leny Bril ik heb precies zooal9 jij, ook 2 maal de optocht gezien. Heb ie meegedaan aan touwtje trekken en toen een leeuw ge trokken? een groote? en waar staat nu die leeuw? Op je kamertie? Ali en Reinier den Hertog nu dat wil ik best gelooven dat jullie 's avonds je beenen voelde, als je zoo den heelen dag hebt rond- geloopen en gestaan om zooveel mogelijk van het feest te genieten. Als je veel pret hebt, gaat de tijd gauw voorbij. Willy de Neys heb je daar dikwijls last van. van neusbloedingen, het i9 vervelend. AI9 je bet begin der correspondentie leest, dan merk je wel of ik de optocht heb ge zien en hoe of ik het vond. Herman Winterkamp, 0. foei daar zou ik net zooals jij duizelig van zijn geworden op die golvende zee, zoo omhoog en omlaag gaan. Tegen een draaimolen kan ik ook hee- lemaal niet, ab kind kon ik er ook niet togen. Dat plaatje van Giethoorn vind ik heel aardig, daar is mijn vader nog predikant ge weest, dus ik zie graag iets van Giethoorn. Adriaan Bakker ik heb wel evenals jij genoten van den optocht, maar niet zooals jij van het vuurwerk, toen was ik at we'er naar den Haag teruggekeerd. Dirkje Hopman heb je op den Hoogen Rijndijk 15 naar mij gekeken? neen daar was ik dezei keer niet Wat heb jij goed feest gevierd, 4 maal den optocht gezien en 2 maal naar het Schuttersveld geweest, heb je ook nog in de draaimolen gezeten? Annie en Adri Bavelaar ik zie wel uit jullie» brief dat jullie heel goed hebt feest gevierd, veel hebt ghoord, veel gezien en dus ook veel genoten, want het was een echte feestdag, die al vroeg begon en laat eindigde. Als ik zoo jong nog was als jullie, ja dan zou ik ook nog veel meer hebben gezien, 11 'v«den mef dipn mooien optocht. Hendrika Ouwerkerk, had je de laatste weken te veel werk? en -daardoor geen tijd Niete erg hoor. Cootje Poldervaart ja niet waar, dat was snoezig die heel kleine rijtuigjes met die kinderen er in. Toen ik een kind was, waren er nog geen clubs op hefc Volkshuis, dat is later pas gekomen. Ben jij op de zelfde club als Anje. Ik heb meer dan eens het lentefeest op het Volkshuis bijgewoond. Rie Lepelaar neen ik heb niets gewon nen, want ik ben niet op het Schuttersveld geweest, dus ik heb niet deelgenomen aan al die spellen en aardigheden maar daar om hoor ik wel graag er over en las ik met plezier dat mijn jeugd er van heeft genoten. *- Jo en Biekie Minn erna als je het begin der correspondentie leest, dan zie je dat ik juist aan 'n heel anderen kant der stad den optocht heb gezien. Bij jullie in de Oegst- geesterlaan was het natuurlijk echt vroo- lijk waar de optocht pauze heeft gehouden. Neen op het Schuttersveld ben ik niet ge weest Geertruida Kerkvliet, kijk maar het begin der correspondentie, dan weet je dat ik den optocht o zoo mooi vond. Ja, ik wist dat er vele kinderen 's morgens in het Van der Werffpark moesten zingen en voor-hen allen was ik ook blij dat het zulk mooi weer was. Betsie van Velzen, dank voor de raadsels, ze gaan bij den voorraad raadsels die later eens geplaatst worden. Jij schreef mij ook al zooals zeer velen dat je die kleine rij tuigjes het aardigste vond. Greta de Vries, wat een lange brief deze keer, je hebt dan ook dapper feest gevierd den geheelen dag en wilde mij dat alles eens uitvoerig vertellen, wat ik heel aardig van je vond, nu weet ik wat je allemaal hebt gedaan op 3 October. Heb je zoo'n mooie schemerlamp gewonnen met het touwtjes trekken, nu daar kan je lang ple zier van hebben. Houdt jij niet van huts pot, ik wel hoor. Marietje Sierag, was het voor hel eerst, dat je zoo'n mooi groot vuurwerk zag. Ik kon er niet naar toegaan, maar ik heb wel in den feestwijzer gelezen wat ze allemaal voor vuurwerk zouden afsteken, het was heel wat hoor. Vindt je dat geknetter som3 bij een vuurwerk niet grappig? Agatha Braat en Jo Nagtegaal, toen ik jullie de vorige maal schreef, wist ik nog niet dat er verandering zou komen dat de kindercourant al Donderdags dus een dag eerder zal verschijnen voortaan, dus zien jullie nu zelf maar, hoe je het met de brie ven doet Dus jullie zijn ook naar Leiden gekomen om mee feest te vieren. Anje de Gelder, ik vond dit volstrekt niet zoo'n korten brief, je had nog een heele- boel geschreven hoor. Neen ik denk ook niet, dat je je erg lekker zou voelen als je eens een heelen dag in een zweefmolen zat, na een paar uurtjes of misschien al na een uur zou je roepen: och laat mij er toch uit! Jootje de Wekker, wat grappig dat je vader een poppetje heeft gewonnen. Jij hebt zeker evenals je broertje alles heel precies aaa je moeder verteld wat je overal hebt geziea je kijkt zeker altijd dubbel goed om het dan thuis duidelijk te kunnen oververtellen. Snoezig hè, die kleine rijtuigjes met paard, jes. Jan en Eempien Wassenaar, wat toevallij hè, toen ik jullie daar opeens voorbij zaj komen en dat jullie net naar binnen keken, want je wist toch niet dat ik daar zat. Wal een masse vermakelijkheden waren er op het Schuttersveld. Ik heb wel van vele van die dingen gehoord, al heb ik ze nooit ge zien. O, was Eempien toen het boek gaan halen, dat je oom voor haar had gehaald. Aart v. d. Nadort, zoo, btfn jii 's morgens ook eens gaan kijken naar de uitdeeling van| haring en wittebrood en zag je daar toen op straat al zooveel menschen. die kunsten maakten. 0, zoo'n dag izet men van alles en nog wat op straat. Jeanne Bertram je ziet, ik noem je nu ook bij je nieuwen schoolnaam. Ik zou onmogft lijk kunnen schrijven als iemand mij gewel dig zat te stooten en ook niet als er muziek was en iemand daarbij luide zong, als je blieft niet dan zou bijvoorbeeld mijne cor respondentie voor jullie nooit klaar komen. Annie van He*nsbergen. neen hoor. ik ging '9 avonds om 8 uur weer naar den Haag. dat was mij 'te vermoeiend om ook nog naar! alle feestelijkheden op het schuttersveld te| gaan kijken. Maar daarom kan ik toch veelj begrijpen dat jii dol veel plezier hebt gehad, als kind hield ik ook veel van al die pretjes. Guus en Janni Glasbergen ik miste iullie wel verleden week, ik wist niet dat je» vader; jarig was en het dus een vrooliike feestdag thuis was. Ik hoop van harte dat ie nu alle-j bei heele dagen naar school kunt gaan en dat het niet te vermoeiend zal zijn. Kon Janni ook mee met 3 October? Zullen jullïei zorgen dat ik den brief Dinsdags heb voor-| taan. nu was die mooi op tijd Dikkie van Dijk ja ik heb alles goed gezien van den optocht. Jamer dat iii niet kon gaan Vroeger ben ik heel dikwiils in de Lakenhal geweest. Waarom ging je zoo heel hoog in huis je brief schrijven? Die eene' anecdote heeft er al ingestaan of die ligt nog bij mijn voorraad, het kwam mij zoo bekend voor. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Ingezonden door Willy de Neys. Bedelaar belt aan bij een huis waarop staat dat er een dokter woont: „Mevrouw, zou de dokter ods; een oude broek voor mij hebben V' Dame: „Ik ben zelf de dokter." Ingezonden door Margaretha en Cor Sierag Moeder: ,,Jan stel niet uit tot morgen, wat je heden doen kunt. Jan: „Dat dacht ik ook ai Moeder en toen heb ik de heele koek maar opge geten." Ingezonden door E. v. B. Jantje heeft ergens een boek laten lig gen. Men vindt daarin een papier met wel 10 meisjesnamen. „Wat beduidt dat eigenlijk V' „O," zegt Jantje heei kordaat, „die moet ik alle 10 eens afranselen." Ingezonden door Ko Overduin. Meester: .„Als het onweert en je strijkt de haren van de kat verkeerd op, wat springt er dan in je oogen, Jan: „De kat, Meester." (In werkelijk heid zijn het vonken). Ingezonden door Albert en Joop v. Biezen* Kees is bijziende, en erg nieuwsgierig* Hij fietst voorbij een paal en ziet boven aan die paal een bordje bevestigd. Op dat bordje staat wat te lezen, maar hij kan het van beneden af niet zien. Kees spring» van zijn fiets en klimt vlug in die paal Als hij dicht bij het bordje is, leest hij tot zijn groote schrik: Nat. Geverfd 1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 18