UIT DE OMSÜiEKEH. Mavrides'<Pl3INCE EGYPTtA CIGAR ETTES VRAGENRUBR1EK. FAAM HAARLEMMERMEER. Dinsdag is in haar woning in de Con- courtlaan te Hoofddorp op 46-jarigen leef tijd overleden mej. E. C. van Otterloo, hoofd aan de Nijverheidsschool voor meis jes aldaar. Gedurende eenige jaren is zij met veel ijver en toewijding aan deze school werk zaam geweest. Tot bestuursleden van de afdeeling Haarlemmermeer van den Ned. Protestan tenbond ziin gekozen de hecren C. Jeuring en J. Nijdam (secretaris). Toen de tuinder T. nabij Nieuw-Ven- nep alhier 's morgens op zijn land kwam, bemerkte hij dat van de aldaar aanwezige gerooide aardappelen een partij was ontr vreemd, terwijl men en passant ook een hoeveelheid ledige zakken had medege nomen. De politie stelt een onderzoek in. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de christelijke school te Abbenes al hier (vacature-mej. Van Urk) hebben zich niet minder dan 80 sollicitanten aangemeld. De politie is er in geslaagd den dader op te sporen van den bij den caféhouder De G. de Nieuw-Vennep alhier gepleegden diefstal van een bedrag van ongeveer f. 130 hetwelk, terwijl de bewoners even afwezig waren, uit een lade werd weggenomen. Tegen den man, de arbeider v. D., werd proces-verbaal opgemaakt. De heer A. v. d. Ploeg te Hoofddorp is geslaagd voor het examen M. 0. K. IV (delf stof-. aard-, plant- en dierkunde). HILLEGOM. D0 raadsvergadering is andermaal ver zot, en nu vastgesteld op I>in6dag 16 Octo ber a.si NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. Het raadhuis verkocht. De bouw van een nieuw ge meentehuis aangehouden. Voorzitter: Burgemeester van Iersel, Aanwezig: alle leden. De voorzitter opent met gebed en doet mededeeling van eenige ingekomen stuk ken; o.a. een verzoek van dr. A. G. Romijn om eervol ontslag als gemeente-geneesheer, wegens vertrek naar Rotterdam; een ver zoek van denzelfden geneesheer om zijn op volger in zijn plaats als gemeente-genees heer te benoemen en om tevens een zelfde toelage aan dezen nieuwen dokter toe te kennen. D© voorzitter wijdt aan den vertrekken- den geneesheer eenige sympathieke woor den, herdenkt diens achtjarige werkzaam heid in de gemeente en spreekt de hoop uit, dat het dr. Romijn in Rotterdam steeds wel moge gaan. De raad gaat echter niet in op het verzoek om benoeming van den opvolger tegen ge lijke toelage. Een afwachtende houding zal eerst worden aangenomen en de benoeming van een gemeente-geneesheer wordt alsnog aangehouden. Hierna wordt aangeboden de gemeente- rekening dienst 1927, alsmede de rekening van het grondbedrijf, dienst 1927. Voor beide rekeningen wordt eene com missie benoemd, welk ealle posten mini- tieus zal onderzoeken en welke in een vol gende vergadering rapport zal uitbrengen. De commissie zal bestaan uit de heeren Geerlings, Gevers en v. d. Klauw. Alsnu komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot^het verkoopen van het thans bestaande raadhuis voor f. 10.000 aan de N.V. Lissesche Bankvereeniging te Lisse. In een reeks van vorige geheime verga deringen van den Raad was dit punt reeds van aile kanten bekeken en overwogen. Met algemeene stemmen en zonder de minste discussiën ging de aangekondigde verkoop van het raadhuis aan bedoelde Bankvereeniging er door. De eerste termijn van oplevering zal zijn 31 Dec. 1929, ter wijl de gemeente nog voor haar rekening neemt, het verzetten van het hekwerk en nog eenige karwijtjes. Het voorstel van B. en W. tot het geven van opdracht tot den bouw van een nieuw raadhuis aan den architect A. J. Kropholler te Wassenaar werd verworpen. Bedoelde architect A. J. Kropholler te Wassenaar, is hier reeds een oude bekende, daar hij ook architect was van de R.K. bouwvereeniging „Antonius van Padua" alhier, en reeds heele straten in de ge meente gebouwd werden onder zijn archi tectuur en steeds tot volle tevredenheid. Er zijn echter meer concurrenten in dit geval. De firma Posthumus Meyes te A'dam is een ernstige mededingster. De gemeente, die graag onpartijdig wenscht le blijven, heeft plan een prijs vraag uit le schrijven. Iedere architect kan dan een proef-leekening voor een nieuw raadhuis maken, waarvan de bouwkosten geraamd worden op plm. f. 45.000. De bouwplannen voor het nieuwe raad huis worden verder aangehouden, doch zeker is het reeds, dat het zal verrijzen op gemeentegrond juist aan de overzijde van het oude gebouw en wel op de plaats waar de vroegere oude openbare school stond, en waar nu nog de brandspuit-bewaar- plaals is. Er is daar ruimte voor een grootsch gebouw met groot plein er voor en staande aan hvee wegen. Tevens zal er komen een politie-bureau, cachot, concierge-woning, enz. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot den verkoop van een perceeltje grond ter grootte van ongeveer 100 vierk. M. k f. 3 per vierk M aan Th. den Hollander. Eveneens werd aangenomen het voorstel van B. en W. tot den verkoop van een per ceeltje grond ter grootte van ongeveer 200 vierk. M k f. 2.60 per vierk. M. aan P. J Thomasse Op voorstel van den heer A. H. v. Noort zal ook hel achterste deel van den Schulp weg verbeterd worden. De nieuwe naambordjes voor de straten zijn gearriveerd doch het gemeente-bestuur heeft ze afgekeurd en ze zullen verbeterd moeten worden. Hierna geheime zitting. Alhier zal zich als geneesheer vestigen de heer dr. Wüsting uit Boxtel. In café v. d. Berg vergaderde Woens dagavond het bestuur van den R.K. Volks bond met den nieuw benoemden adviseur, kapelaan van Straelen. Met algemeene stemmen werd besloten het vijftien-jarig bestaan van de afdeeling op grootsche wijze te herdenken op ver schillende feestavonden in November a.s. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De verordening op losloo- pende honden gehandhaafd. De verordening op het rijden. Voorzitter, de heer J. G. M. van Griet- huysen. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen worden voorgelezen van de vorige vergaderding, die onveranderd wor den vastgesteld. 1. Mededeeling ingekomen stukken w.o.: dat B. en W. de kas van den Gemeente ontvanger hebben nagezien en in orde be vonden. Missieve van Ged. Staten houdende goed keuring van genomen raadsbesluiten. Verslag van den keuringsdienst van Wa ren over het tijdvak 2 Jan.30 Sept. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens is ingekomen een verzoek van A. Louwers te Katwijk om ver gunning tot het bouwen van 3 Autoboxen met bovenwoning in de van Duivenvoorde- straat, wordt verwezen naar B. en W. Van een aantal ingezetenen is ingekomen een adres waarin wordt gevraagd om de veror dening op de honden in te trekken en zoo noodig een nieuwe regeling te treffen ter dezer zake. Bijgevoegd is een concept waarin de belangen van onderteekenaars worden voorgesteld. De Voorzitter deelt mede dat naar aan leiding van dit adres tevens van andere zijde een adres is ingekomen waarin wordt ver zocht de bestaande verordening te handha- ven. In het eerste adres wordt gewezen op de onbillijkheid voor houders van honden, wiens beetetje gevaar beloopt te worden doodgeschoten wanneer het zich .op „ver boden tijd" zonder geleide op den openbare weg begeeft, in het andere adres wordt ge wezen op de vele lasten die losloopende hon den veroorzaken. De Raad sprak zich na uitvoerige dis cussies bij stemming uit vóór behoud van den verordening met 1 stem tegen, die van den heer Varekamp. Verzoek Subsidie Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Het verzoek wordt voorgelezen B. en W. stellen voor om evenals vorig jaar aan deze instelling een subsidie te ver- leenen van f. 50.Waartoe wordt be sloten. Aanbesteding grind en bazalt leverantie De Voorzitter deelt mede dat verschillende inschrijvingen zijn ontvangen. B. en W. stellen voor de levenranties te gunnen aan de laagste inschrijvers nl. de firma Wil brink te Leiden voor grind f. 3.89 en de N.V. Bazalt-Maatschappij Rotterdam voor bazalt f. 6.89. Wordt besloten. Voorstel verbetering aanleg Rustenburger- pad en Valkenburgerweg. B. en W. deelen mede dat te dezer zake zich omstandigheden hebben voorgedaan die wijziging van het voorstel noodzakelijk maken, reden waarom dit voorstel thans wordt teruggenomen. Wordt goed gevonden. Vaststelling verordening op het rijden. De heer Varekamp acht deze verordening zeer ingewikkeld; zij moet zeker van alle zijden bezien worden. De tijd van bestudeering is voor vele leden te kort geweest Bij directe behandeling zullen zeker verschillende za ken aan de aandacht ontsnappen waarop dan later teruggekomen kan worden. Spr. stelt voor deze verordening thans niet te behandelen en de leden een concept thuis te zenden tot betere bestudeering. Het voorstel van B. en W. tot directe be handeling in stemming gebracht, wordt aan genomen met 8 tegen 3 stemmen, die van de heeren: Uittenbogaard, Varekaimp en v. Breda. Artikelsgewijze wordt de verordening voorgelezen en behandeld. Deze 49 artikelen tellende, verordening te omschrijven is niet doenlijk; vermelden wij daarom enkele besluiten: Het is o.a, verboden met rij- en voertui gen de volgende straten in te rijden. De Deutzstraat, van af de richting Gevers- straat, de Schoolstraat, van af de richting Deutzstraat, de Rijnzichtweg in beide rich tingen (in overweging zal nog genomen worden, dezen weg in één richting te mo gen berijden), het van Wijckerslootlaantje in beide richtingen. Vervolgens zullen ver schillende straten worden afgesloten voor het verkeer, in één of heide richtingen, voor auto's en motorrijwielen. Kenteekenen zullen daartoe worden aangebracht. Het is verboden aan bestuurders van rij en voertuigen, auto's, motorrijwielen en rij wielen, om een stilstaande tram voorbij te rijden, zonder voor in of uitstappende rei zigers voldoende ruimte over te laten. De verordening, waarvan de behandeling Tuim twee uur in beslag nam, wordt in haar geheel vastgesteld. Vaststelling verordening op het maken van mechanische muziek. De voorzitter deelt mede dat van ver schillende personen klachten zijn ingeko men inzake het maken van mechanische muziek (radio). Dientengevolge stellen B. en W. een ontwerpverordening voor waarin voorkomt, dat is verboden mechanische muziek bin nen of buitenshuis ten gehoore te brengen, die hinderlijk is voor de omgeving. Over de redactie bestaat een verschil van opvatting tusschen den heer Varekamp en den voorzitter, waarna de verordening wordt vastgesteld Wijziging verordening indeeling stern- districten. Ter toelichting deelt de voorzitter mede dat is gebleken dat 3 stemdistricten niet voldoende zijn waarom de volgende ver deeling der gemeente in districten voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad wordt vastgesteld: j Stemdislriet I. wijk C: waaraan toege- i voegd van wijk D: de Rempenaerstraat, en de lanen van het Prins Hendrik en Juliana- park. Distr. II, wijk D: met uitzondering van bovengenoemde straat en lanen. Distr. III. wijk A: met uitzondering van Rijnzichtweg. Distr. IV, wijk B en E: waaraan toege voegd den Rijnzichtweg. De heer Uittenbogaard bespreekt de in stelling van een stemdistrict aan den Hoo- gen Mor9oh en een aan den BazaT. De voorzitter zet de bezwaren daartoe uit een. waarna de verordening wordt vastge steld. Reclame schoolgeld wordt behandeld in gesloten zitting. Rondvraag De heer v. d. Burg vestigt de aandacht op den onhoudbaren toestand van den sloot aan de Duinzichtstraat, en geeft in overweging tot demping over te gaan. De voorzitter zegt dat B. én W. nog niet met voorstellen tot demping kunnen komen, hoewel dit wel in uitzicht is gesteld. De heer Paardekooper wijst op den slech ten toestand van een gedeelte Terweeweg en Warmonderweg. De voorzitter zegt her stelling toe. De heer v. Breda verzoekt plaatsing van twee lantaarns aan het einde van den Rijn zichtweg waarvan de voorzitter aanteeke- ning doet. Hierna wordt de vergadering gesloten. Wie z*n zwaan is dat? Toen het dienstmeisje van perceel 36, Geversstraat alhier hedenmorgen 8l/a uur, van een boodschap terugkomend, door de voortuin liep, streek er plotseling iets wits langs haar schouder neer en zag zij op het gras een groote witte zwaan, die na enkele vleugelslagen den geest gaf. De groote vogel vertoont geen enkele verwonding eö- is een prachtexemplaar in zijn soort, de vleugel breedte is 2.40 M. de borstomvang 40 c.M., het gewicht wordt geschat op 20 pond. Er bevind zich geen ring om een der pooten zoodat de herkomst onbekend is. Wel wer den hedenmorgen vroeg twee zwanen in hei park van „Endegeest" bemerkt, zoodat ver moed wordt, dat één van deze twee het treu rig lot heeft getroffen. Het dienstmeisje mag werkelijk van geluk spreken, dat de vogel niet een meter meer zijwaarts is gevallen, want een dergelijk ge wicht op het hoofd te krijgen zou werkelijk geen kleinigheid zijn. WASSENAAR. Gemeenteraad. De begrooting 1929 goed gekeurd Verlaging van den gas- prijs voor indnstriëeele doeleinden Benoeming adjunct-directeur ge- m een tew erken. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor- j dig alle leden. Bij het voorstel tot vaststelling van de notulen der vorige vergadering merkt de heer Van Leeuwen op, dat in het voorstel omtrent salarisherziening ten aanzien van de politie een maximum-salaris is genoemd van t. 2050, terwijl dit in de regeling is ge bracht op f. 2150. De voorzitter zegt, dat juist is het cijfer, wat in de verordening is genoemd. De heer Van Tol heeft ook gemeend, dat de toelichting maatgevend was en oordeelt, dat op deze manier de raad om den tuin wordt geleid. De voorzitter kan deze uitdrukking niet toestaan, en komt er tegen op, dat men het telkens doet voorkomen of de besluiten worden veran derd. Hij acht dit misplaatst. De voorzitter zet dan uiteen, op welke gronden B. en W. tot hun voorstel omtrent de regeling van de jaarwedden van het po litiepersoneel zijn gekomen. Over het alge meen bleken de salarissen voldoende. De agenten 2e klasse zijn gelijkgesteld met die van de le klasse. Bovendien is de vergoe ding voor huishuur verhoogd. Verder gaan achten B. en W. niet noodig. In verband hiermede deelt de voorzitter mede, dat is ingekomen een voorstel vafi den heer Vogels om de jaarwedden van het politiepersoneel alsnog met f. 100 te ver- lioogen en de vergoeding voor het inspeo- teursdiploma te schrappen. De heer Vogels licht toe, dat het behalen van dit diploma iets onbereikbaars is. Bo vendien hebben de agenten verwachtingen gekoesterd, welke niet bevredigd zijn. Hij wil daaraan door zijn voorstel tegemoet komen. De heer Versteeg acht het ver keerd, op het eenmaal genomen besluit terug te komen. De voorzitter vindt het beter het ver zoek om advies naar B. en W. te zenden. Na eenige discussie wordt hiertoe be sloten. De gewraakte passage in de notulen wor den met 10 tegen 3 stemmen vastgesteld. Hierna wordt mededeeling gedaan van eenige brieven, waarbij raadsbesluiten goedgekeurd werden teruggezonden. Aangeboden wordt de begrooting der ge meente over het dienstjaar 1929. De ge wone dienst sluit in ontvangsten en uib- gaven met een bedrag van f. 853.541.50Vf», de kapitaaldienst geeft aan inkomsten f. 57.005,95Vf>, aan uitgaven f. 24.277.22V4 en sluit dus met een batig saldo van f. 32.728.76 Betreffende het in den gemeenteraad uitgesproken vermoeden, dat het door Lei den geleverde gas van slechter gehalte zou zijn dan het vroeger door de eigen fa briek geproduceerde en dientengevolge de gasprijsverlaging slechts een schijnver- laging zou zijn geweest, welko door meer der verbruik weer wordt tenietgedaan, is een rapport opgemaakt door de Gascom- missie waaruit blijkt, dat van een alge meene stijging van het verbruik geen sprake is en de kwaliteit van het gas geen reden tot opmerkingen geeft. Het rapport wordt goedgekeurd. Besloten wordt aaD de Wassenaarsche Bouwvereeniging te verkoopen een partij buiten dienst gestelde slangen van de brandweer. Ingekomen is een schrijven van den heer H H. Broekhaus, waarbij namens zijn principaal een som van f. 1000 wordt aan geboden als bijdrage in de kosten van aan leg en. verbreeding vaji een gedeelte van RECLAME. 8926 Eens op een dag vroeg Sultan Omar: O, zeg mij, Moorkop Mahomed, Is 't werk'lijk waar, of zei je 't zoo maar. Was dit de laatste sigaret? De doos is leeg, o, groote Heer. U hebt er nu geen enk'le meer. Waarom ook Uw zin op één merk toch gezet? Probeert nu nog eens zoo'n and're sigaret Doch Omar sprakNeen, Moor, geenszins, Er is slechts één Mavrides* PRINCE! Met 1 Coupon bij 10 Sigaretten den Zijdeweg, teneinde op een perceel grond aan dien weg, welke geen bouw straat is, een landbouwerswoning te kunnen stichten. De voorzitter zegt, dat B. en W. hebben berekend, dat met een bedrag van f. 1340 genoegen genomen zou kunnen worden. Daarop wordt conform het voorstel be sloten. Van Gebrs. Alkemade is een verzoek in gekomen om een houten schuur te mogen bouwen op een perceel land aan het Ker- kehout. Het verzoek wordt ter afdoening gesteld in handen van B. en W. Goedgekeurd wordt de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1927 sluilend in ontvangst met f. 4036.521/* en in uitgaaf met f. 4303 96 alzoo met een nadeelig slot van f. 267.431/*. De begrooting voor 1929 sluitende in ont vangsten en uitgaven met f. 4-994.781/* wordt eveneens goedgekeurd. Naar aanleiding van een verzoek van enkele gebruikers van industriegas, om ver laging van den prijs van dit gas, stellen B. en W. voor den prijs te bepalen op 7 cent doch afwijzend te beschikken op hun ver zoek, om aan dit besluit terugwerkende kracht te verleenen en om rente te vergoe den van de gestorte waarborgsommen. De heer van Leeuwen merkt op, dat aan deze verbruikers indertijd een verlaging van den prijs is voorgespiegeld, welke nim mer gekomen is, zoodat zij wel eenig recht op restitutie kunnen doen gelden. Hij doet derhalve het voorstel tot teruggave van het teveel betaalde. De heer Prin9 is van hetzelfde gevoelen als de heer van Leeuwen. Na eenige dis cussie nemen B. en W. het voorstel van den heer van Leeuwen over. Het aldus gewijzigde voorstel wordt daar op aangenomen. Tot adjunct-diecteuT van gemeentewer ken wordt vervolgens benoemd met 7 stem men de heer Ir. H. A. de Haas te 's-Graven- hage. De begrooting voor het dienstjaar 1923 wordt in uitgave verhoogd met f. 1980.11 voor den gew. dienst -en met f. 400.276.61 voor den kapitaaldienst. Thans komt Wieder ter tafel het verzoek van den heer J. Prins alhier, om vergun ning tot het afgraven van duinen en het aanleggen van een weg achter de Kieviet. De voorzitter lee9l het rapport van de Schoonheidscommissie voor, waarin wordt geadviseerd het ingediende plan te verwer pen. Naar aanleiding van dit rapport 9tellen B. en W. voor, mede gelet op het advies van de Commissie voor Openbare Werken, het verzoek af te wijzen. De voorzitter licht toe, dat dit terrein voor bebouwing is aangewezen, omdat er indertijd plannen bestonden tot het bouwen van een groot hotel. Het is dus begrijpelijk, dat de eigenaren, waarvan het bouwterrein is. deze gronden willen exploiteeren. B. en W. stellen daarom voor aan adres sant te berichten dat hij zich omtrent de bebouwing moet verstaan met de Schoon heidscommissie. Dc heer .Wouters heeft in de vergadering van de Commissie al opgemerkt, dat hij hoopte dat wanneer de Schoonheidscom missie onmogelijke eischen zou stellen, B. en W. toch zouden trachten een oplossing te vinden. Er is met bouwen reeds een be gin gemaakt, wat te betreuren is. Het ware beter geweest, als voor deze terreinen een algeheel plan van bebouwing was opge maakt. Verder zegt hij, dat voor dit terrein geen breede wegen noodig zijn. Smalle toegangs wegen zijn voldoende. De heer van Leeuwen zeef. dat hij als niet-deskundige moeilijk kan oordeelen. Uit de voorgeschiedenis heeft hij echter de ge dachte gekregen, dat men concurrentie vreest en alles heeft den 9chijn. of met twee maten wordt gemeten. Hij vraagt of de eischen we'lke aan verzoeker zijn gesteld ook aan anderen zijn voorgelegd. Hij stelt voor de beslissing een maand uit te stellen Inmiddels kan adressant overleg plegen met de Schoonheidscommissie. De heer Prins is van oordeel, dat naast de kwestie» van het natuurschoon ook de vrees voor het bederven der wegen van De Kieviet een rol, heeft gespeeld. Hij meent dat dit geen argument voor weigering mag zijn. Indertijd is geantwoord bij zandvervoer el ders, dat tegen vernieling van de wegen niets kan worden gedaan. In stemming komt daarop het voorstel van B. en W. om het verzoek van adressant af te wijzen en hem mede te deelen. dat hij zich zoo spoedig mogelijk moet verstaan met de Schoonheidscommissie. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. Tot technisch ambtenaar 2e klasse bij Gemeentewerken wordt benoemd de heer J. M. Keemink en lot technisch ambtenaar le klasse de heer J. C. Bolten. Besloten wordt f. 100 toe te kennen voor het behalen van het diploma Gemeente- financiën en evenc-Cns voor het diploma Staatsinrichting. Hierna sluiting. P. V. te L. De meubelen zijn geschal op een waarde van f. 1200 tot f. 1400. RECLAME. ib aoedz toUktli Vhcóecht tL cenb \cenpafye LOUIS DOBBELMAMN-ROTTERDAM 8936 3-J

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10