Dans-Cursus - Groot Badhotel T. DEN DULK DUINOORD No. 16 De H. en C. Radio UIT DE OMSTREKEN. VAN BEELEN's TANDHEELKUNDE UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW. KATWIJK AAN ZEE. VISSCHERIJ-BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. apparaten onderscheiden zich door eenvoudige be diening en zuivere weer gave (geen accu meer noodig). Vraagt prijs en conditiën bij W. A. GOUW 8580 Voorstraat 64-66, Katwijk a. Zee AALSMEER. Kaar wij vernemen is café „De Kroon", eigenaresse mej. de Wed. Lobach, in de Dorpsstraat alhier, uit de hand ver kocht. Met ingang van 1 Febr. a.s. zal bet café voor goed gesloten en op zijn plaats een auto-garage gesticht worden. Van de vier calé's, welke tot vóór enkele jaren in de Dorpsstraat voorkwamen, zal er dna nog één overblijven, n.l. „Het Wapen van Aalsmeer". Met café „De Kroon" verdwijnt een van de oudste verlofslocaliteiten te dezer plaatse. Zoo blijkt hier, dat Aalsmeer zonder wettelijken dwang bezig is zichzelf „droog" te leggen. De prijzen der snijbloemen aan de vei lingen alhier besteed, beginnen thans op te loopen. Wat de cultuur van chrysanten betreft, deze heeft over het algemeen niet veel opgebracht. Nu gaat het veel beter en wordt bijv? Pulling lot 50 cent per bloem betaald, wat echter den doorsnee-prijs niet I zoo heel goed zal maken, daar het gros dezer bloemen zeer laag is verhandeld. De kasrozen worden thans tegen betere prijzen uit de markt genomen. HELLEGCM. 10-Jarig bestaan der Afd. Hillegom N.P.B. Tien jaar geleden is de afdeeling Hillegom ?an den Nederlandschen Protestanten Bond opgericht. Vóór 1918 werden door een comité zoogenaamde winteravondlezingen jgehouden van vrijzinnig Godsdienstig ka rakter. Deze lezingen werden goed bezocht en daaruit ontstond de behoefte aan een J hechtere band en aan uitbreiding van liet L' werk. Op 2 October 1918 is de afdeeling I opgericht, aanvankelijk bestaande uit leden I te Lisse en Hillegom. De Lisser-leden gn» gen spoedig tot de oprichting van een eigen afdeeljng over, waarna Hillegom op zich zelf voort arbeidde. De lezingen en de godsdienstoefeningen zijn in de eerste jaren in verschillende café-zalen gehouden, de houding van zaal-eigenaren was zeer tege moetkomend, doch de gewenschte sfeer ontbrak. Met de stichting van sfit Nutsge- bouw kwam daarin een groote keer ten goede. In den loop der jaren is het aantal bij- eenkomsten en Godsdienstoefeningen ge leidelijk toegenomen, er wordt Godsdienst onderwijs gegeven in drie klassen en een voorbereideide klas, het huisbezoek wordt behartigd; de afdeeling geraakte in het bezit van een orgel en schafte zich dezer dagen een spreekgestoelte aan, hetwelk in de gerestaureerde Nutszaal goed zal pas sen. Het 10-jarig bestaan der Afdeeling zal niet feestelijk gevierd worden, wel eenigs- zins plechtig in een Godsdienstoefening op Zondagmorgen om 10.30 uur onder leiding van Dr. J. A. Beyerman uit Amsterdam. Deze hoogbejaarde emeritus predikant heeft hier vele malen gesproken, hij is de aan gewezen redenaar voor deze gelegenheid. Mej. M. M. Tuyl Schuitemakcr zal solo zang ter gehoore brengen. Raadsvergadering uitgesteld. De vergadering van den Raad, uitgesche- ven op Woensdag a.s., is verzet op Vrijdag om 1.45 uur. Van punt 15 over de opcenten op de personeele belasting is thans het voorstel en de memorie van toelichting verzonden. B. en W. meenen, dat het voorstel van den heer Vooren, gedaan in de vergadering van 30 Augustus, niet in zijn geheel kan worden overgenomen; wel kunnen zij zich er mede vereenigen, de belasting nog een weinig te verlagen. De opcenten zullen zijn, volgens het voorstel van B. en W. tot uiterlijk 100. katwijk aan den rijn. Tuinbouw. Het koude weer belemmert den groei der najaarsproducten en dientengevolge is de aanvoer van bloemkool niet erg groot wat wel eenige prijsverhooging tengevolge heeft. Veel wordt er thans gekocht voor het binnenland. Ock voor conserven wordt flink gekocht tegen goede prijzen. De producten zijn wel iets later dan vorig jaar, daarom ook wordt naar beter weer verlangd omdat het gevaar voor bevriezen grooter is dan vorige jaren. Peen gaat goed weg. Uien zijn voor den tijd van het jaar zeer prijzig. De gewassen zijn hiervan over het algemeen best. Beste zaad- aardappelen goed gevraagd tegen goede prij zen. Kleiaardappelen kunnen niet meer dan f 1,10 per kist van 25 K.G. opbrengen. KATWIJK AAN ZEE. De nieuwe dienstregeling dei N.Z.H.T.M. De bewoners van ons zeedorp zijn alles behalve ingenomen met de winterdienstre- geling der N.Z.H.T.M. Ziehier eenige van hun grieven: Wil men van Katwijk aan Zee naar Den rlaag of verder reizen, dan moet men, vol gens de nieuwe tramgids, bij eiken rit te Leiden aan het slation overstappen. De zomerdienst gaf aan: om den ander. Ging men met de tram. die 10 minuten voor het halfuur van K. a. Z. vertrok, dan moest men te Leiden overstappen, met die tegen het heele uur vertrok, niet Hierbij komt nog, dat de Katwijksche rei zigers. die naar Leiden willen, met de trams van 7.18, 7.48. 8.18, 8.48, 9.18 enz. tot des 's avonds 19.18 te Rijnsburg ook al moeten overstappen op de Noordvvijksche tram. die hen dan verder zal brengen. Gaat men van Leiden met de trams 7.32, 8.02, 8.32, 9.02, 9.32 tot des avonds 19.02 naar Katwijk, dan moet men eveneens te Rijnsburg overstappen 1 En lot overmaat van ramp moeten de rei zigers uit Voorscholen en verdere stations tot aan Scheveningen, als ze niet de trams reizen, die 8.13, 8.43, 9.13 enz. tot 's avonds 19.13 van Scheveningen vertrekken aan de Korevaarstraat te Leiden op de stadstram overstappen, om Katwijk oF Noordwijk to be reiken. Vrijdagmiddag vergaderden bij den heer Jb. Pronk. Pension ..Noordzee" eenige dames waaronder Mevr. SchokkingMote lerkamp als Eere Voorzitster van de ..Afd Katwijk", der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren", met den heer Viervant Tukker van Leiderdorp als voorz. van „Het propaganda-Comilé" Het doel dezer vergadering was om maat regelen te treffen, voor de op 8. 9 en 10 No vember a.s. Ie houden Bazar voor „Dieren bescherming". Onder meer werd besloten dat een groep dames en jonge meisjes gevraagd zal worden ter assistentie van het Comité. Mevr. de Ruijter Zijlker. Mevrouw van Riessen le Katwijk a. d. Riin en Mevr. Brandt, Zeeweg 25 zijn aangewezen, om de voorwerpen die dierenvrienden voor dit doel afstaan, in ontvangst te nemen. Voor verdere bijzonderheden leze men de advertentie's die binnenkort in dit blad zul len verschijnen. De werkloosheid in deze gemeente is zeer klein in omvang. Slechts 8 personen waren aan de beurs ingeschreven, n.l 1 stucadoor, 2 losse arbeiders, en 5 jeugdige meisjes. noordwijk. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling, zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven. 14 personen, n.l. 5 visschers. 2 losse arbeiders, 2 timmerlieden, 1 opperman. 1 stucadoor. 1 schilder, 1 jongsle kantoorbediende en 1 jongen beneden 10 jaar.- KATWIJK AAN ZEE. Eiken Maandag en Woensdag houdt HARTOGS Spreekuur van 10-4 uur VOORSTRAAT 4 b. d. Boulevard. Tarief: Kunsttanden vanaf f.2.pijnloos trekken inbegrepen Plombeeren v.af f. 2.50 Vernieuwen van oude gebitten billijk Schriftelijke garantie. 6996 PIANO- en 0RGELHANDEL Katwijk aan Zee S'4> Door directen import uit le klas Buitenlandsche Fabr. zijn wij in staat het BESTE te leveren teg°n den LAAGST RN PRIJS BE» NOORDWIJKERHOUT. Op de veiling aan Piet-Gyzenbrug wer den nog 30 zakken boonen aangevoerd. Nu komt er een groote hoeveelheid kool ter vei ling, welke een Hinken prijs opbrengt. RLJNSBURG Gemeenteraad Uitdieping van de Vliel Demping van de Langevaart Oprichting van een grond bedrijf. Voorzitter: burgemeester J. .L. Bosschieter Afwezig met kennisgeving, wegens ver blijf in het buitenland, de lieer C. D. van der Vijver. De voorzitter opent de vergadering met gebed en lee9t vervolgens de notulen van twee voorafgaande vergaderingen, die on gewijzigd worden vastgesteld. De lieer W. L. v. d. Gugten merkt op. dat door een der leden, in de vorige ver gadering is opgemerkt, dat de maximum snelheid voor motorrijtuigen niet lager ge steld kan worden dan 20 K.M. Hem is ech ter thans gebleken, dat op gevaarlijke we gen die snelheid wel lager kan worden be paald. Ingekomen stukken. Onder de ingekomen stukken bevinden zich eenige goedgekeurde raadsbesluiten alsmede een verbeterde be grooting voor den Keuringsdienst voor vee- en vlee9chwaren, „kring Katwijk", waarbij het bedrag over 1929 door Rijnsburg te betalen, nader wordt bepaald op f. 2785.39. B. en W. bieden ter voorloopige vast stelling aan de gemeenterekening over 1927. Namens de commissie voor het nazien dier rekening, bestaande uit de heeren G. van Delft, K. Zandbergen en G. D. v. d. Vijver deelt de heer G. van Delft mede, dat de commissie eenige kleine opmerkin gen had te maken. De heer v. d. Vijver, die daarvoor een rapport aan spr. ter hand, zou stellen, had dit verzuimd, maar be zwaar tegen de voorloopige vaststelling be stond bij de meerderheid der commissie niet. Met algemene stemmen wordt hierna lot voorloopige vaststelling besloten. B. en W. bieden aan de gemeentebe- grooting en de begrootingen voor de be drijven, voor 1929. Besloten wordt die den leden ter kennis name toe te zenden. Volgens voorstel werd zonder hoofdelijke stemming besloten tot het wijzigen van de begrooting 1928. Van de wed. v. d. ZwanLuiing is inge komen een adres, waarin gevraagd wordt uitdieping van de Vliet, waardoor bet adressant mogelijk zal worden, met de door baar aangeschafte motorschuit voor haar kolenbergplaats te komen. B. en W. deelen mede, dat zooveel mo gelijk aan de uitdieping van de Vliet wordt gewerkt, door den daartoe bestemden ar beider, maar door ziekte van ander per soneel, moet dit wel eens wachten. Een ander voorstel ter tegemoetkoming van adressante's bezwaren kunnen B. en W. niet doen De heer v. d. Gugten vraagt-, of niet tijdelijk een baggerman kan wor den aangesteld. De beer I. Krait acht terecht in het adres alsals motief aangevoerd, dat het hier geldt een gemeentebelang. Hij vraagt dan ooü, of B. en W. bet niet gewenscht achten, deze zaak nog eens ernstig onder de oogen te zien, en desnoods bij den Raad te komen, met een voorstel tot grondige uitdieping van den geheelen Vliet. Wethouder S. Schoneveld acht Eet uitge sloten, dat de Vliet voor verkeer per mo torschuit geheel geschikt is te maken, maar niettemin is hi.i overtuigd, dat naar een oplossing gestreefd moet worden. De leden moesten echter niet verwonderd zijn, als bij voorgestelde maatregelen ook strafbe palingen in bet leven zouden worden ge roepen, voor hen die vuilnis in de Vliet gooien, wart bleef dit. als tot dusver door gaan, dan kon wel geregeld gebaggerd worden, en dat is eeD kostbare geschiede nis. B. en W. zeggen toe, de zaak in na dere overweging te zullen nemen, en adres- sante dienaangaande in te lichten. Vervolgens komt in behandeling een adres van G. v. d. Perk en verscheidene andere bewoners van de Langevaart, waar in aangedrongen wordt op demping van de gehcele Langevaast. Naar aanleiding van dit adres deelen B. en W. mede, dat door hen voorstellen kun nen worden gedaan, om aan het verzoek te voldoen. Wel is bij hen in beraad een plan, om de Oude Vliet, vanaf de Langevaart tot aan het liuis van Dr. ltijkmans te dempen, en wor den de kosten daarvan thans nagegaan. De heer G. v. Delft vraagt of met aanslui ting hieraan ook niet het gedeelte Lange vaart tot de brug bij de z.g. v. Delftskade meteen gedempt kan worden. De voorz. meent, dat den leden bij be schouwing van de begrouting duidelijk zal zijn, dat een dergelijk werk, waaraan be langrijke kosten zijn verbonden, thans niet kan worden uitgevoerd. De heer Knijff, als bewoner van de Langevaart, wijst er op, dat een deel van de aangevoerde en werkelijk bestaande bezwa ren, door de bewoners zelf worden veroor zaakt, doordat zij vuilnis storten. De heer T. Kralt zegt dat deze zaak niet nieuw is, en den leden, ook zonder dit adres wel bekend, al zijn in het adres de feiten al leen wat sterk overdreven voorgesteld. Mocht ook vroeger gemeend wórden, dat een cieel der bewoners opbehoud van het vaarwater wel prijs zou worden gesteld, en eerder op uitdieping zou worden aangedron gen, uit dit adres, door het meerendeel der bewoners onder teekend, blijkt wel het tegen deel. Spr. meent ook wel, dat de Raad in be ginsel bereid i9 tot dempen, maar alleen om financieele redenen daartegen is. Om nu adressanten een inzicht te geven van den goeden wil van den raad, vraagt spr. of het B en W. niet mogelijk is een globale schat ting van de kosten van demping der Lange vaart te doen maken, wat de leden straks de beslissing makkelijker zal maken. Wethuuder S. Schoneveld acht dil volko men overbodig. Zooals uit de begrooting zal blijken, zal het door vermindering van ontvangsten en verhooging van uitgaven de grootste moeite kosten, met de thans opgelegde lasten rond te komen. Met demping zal naar spr.'s mee ning zeker een bedrag van f. 40.000 ge moeid zijn, en dit het budget zoodanig be zwaren, dat .de genoemde lasten belangrijk verhoogd moeten worden. Was de demping van de Oude Vliet orn bepaalde redenen dan ook niet zeer urgent, dan zouden B. en W. ook daaraan niet gedacht hebben. Spr. is sterk voor dempen, maar eerst als de finan ciën dit toelaten. De heer T. Kralt acht de door den wet houder aangevoerde motieven zeer gegrond, maar versterken deze naar zijne meening juist zijn standpunt. Wanneer de kosten werkelijk zooveel be dragen, als is aangevoerd, dan kunnen de leden met te grooter vrijmoedigheid tegen deze plannen stemmen. B. en W. zeggen toe een nader onderzoek in te zullen stellen, en een raming van de kosten te houden en met nadere voorstellen bij den Raad te komen. Ingekomen is een verzoek van de Gewes telijke Landstormcommissie, om toekenning van oen subsidie ad f.50, B. en W. stellen voor een jaarlijksch sub sidie van f. 25 te verleenen. De heeren T. Kralt en W. L. v. d. Gug ten achten het belang en de Laak van den Landstorm wel zoo gewichtig, dat naar hun aieening B. en W. op het gevraagd bedrag niet hadden behoeven te beknibbelen. Wethouder S. Schoneveld merkt op. dat B. en W. ook van het belang van den Landstorm wel overtuigd zijn, en dat het bedrag door hen is bepaald, getoetst aan wat andere gemeenten bijdragen. Waar ech ter uit de besprekingen blijkt, dat de Raad wel een roijaler standpunt in wil nemen, bestaat bij B en W. geen bezwaar, hun voorstel te wijzigen. Hiertegen wordt geen bezwaar gemaakt, en zonder hoofdelijke stemming wordt besloten een subsidie ad f. 50 te verleenen. B. en W stellen voor in beginsel te be sluiten tot oprichting van een gemeentelijk grondbedrijf, in verband met den aankoop door de gemeente van H. A. 1.77.07 bouw grond Als regel stellen Ged Staten den eisch, dat voor een grondbedrijf de beschikking over minstens 5 HA is verkregen, zoodat goedkeuring van een besluit niet zeker is. Er kunnen echter motieven zijn, waarom die goedkeuring toch wordt verleend. Alvo KATWIJK AAN ZEE. lederen dag gelegenheid tot inschrijving bij de Directie voor deelname aan Klassikale (populaire) les a f. 0.50, en Besloten Clubs f. 17.50 per leerling. - Ook gelegenheid voor privé-lessen door eerste kracht. De lessen hebben plaats op Maandag en vangen aan ongeveer half October. - Kinderlessen onmiddellijk na schooltijd. rens B. en TVverdere stappen doen. zou den zij echter gaarne het inzicht van den raad welen Als argumenten voor een grondbedrijf kunnen worden aangevoerd: het feit dat de gronden uitsluitend zijn aangekocht om in de dringende behoefte aan bouwgrond te voorzien, en ook het voornemen om voor genoemd doel nog meer grond aan te koo- pen. Het komt daarom B. en W. gewenscht voor, daarvoor direct een afzonderlijke ad ministratie in te voeren, opdat een behoor lijk overzicht wordt verkregen over den gang van zaken bij dit bedrijf, terwijl het tevens billijk wordt geacht, dat rente en aflossing ten laste van dit bedrijf komen en niet op hot gewone hudget drukken. Voor deze bijzondere administratie behoe ven nagenoeg geen kosten te worden ge maakt, omdat zij bij de andere bedrijven kan worden ondergebracht. Wethouder S. Schoneveld licht de finan cieele zijde van deze kwestie nog nader toe, waarna de raad zich in beginsel ritspreekt vóór oprichting van een grondbedrijf. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den Commissaris der Koningin en op voorstel van B en W wordt besloten, het besluit tot wijziging van het verkeer door de Kerkstraat, zooals dit onlangs door den raad werd genomen, nader met redenen te o.nkleedcn. Rondvraag. De heer W. L. v. d. Gugten vraagt of "thans bij het naderen van den winter, plaat sing van een lantaarn bij de brievenbus van het Postkantoor tegemoet kan worden gezien De webhouder acht het bezwaarlijk aldaar een nieuwe lantaarn te plaatsen, omdat er dan drie zeer kort op elkaar slaan. Dr. Jonker merkt op, dat een klein lampje vanuit het Postkantoor te ontsteken, al vol doende is. B. en W. zeggen toe in die richting een oplossing te zullen zoeken. Verder meent de heer v. d. Gugten, dat door den raad is besloten een proef te nemen met een bepaald procédé voor wegenverharding. Wethouder Schoneveld zegt, dat cr geen besluit is genomen, wel zijn B. en W. ge machtigd deze proeven le doen nemei^ maar intusschen zijn ook andere procédé s ter sprake gekomen. De voorzitter zegt, dat deze zaak nog niet van de baan is, daar juist dezer dagen elders zal worden nagegaan, hoe de resultaten van verschillende procédé's zijn en wellicht dat dan nog proeven hier volgen. Nadat ook nog eenige reclames honden belasting zijn behandeld, wordt de vergade ring door den voorzit Ier gesloten. Op verzoek van B. en W. zullen Woensdagmorgen a.s. om tien uur aan de Vliet alhier demonstraties worden gehouden met een viertal motorbrandspuilen. De de monstralies zullen slaan onder de deskun dige leiding van een Hoofdbestuurslid van den Brandweerbond. Het ligt in het voornemen, na deze de monstraties lot aanschaffing van een motor- brandspuit aan den raad voorstellen te doen. sassenhf.im. Voor predikant bjj de Geref. Kerk van Sassenheim is het volgende tweetal opge maakt: ds. F. A. den Boeff van Amersfoort en os. Y. van der Zee van Amsterdam-WesL De bazaar ten bate van de Chr. Fröbel school fdie 16 en 17 October zou gehouden worden, is uitgesteld tot 21 en 25 October. warmond De heer J. Eisenberger alhier is bestemd voor uitzending naar Ned.-Indië als onderwijzer 2de klasse bij het openbaar lager onderwijs. wassenaar Op de aanbeveling ter benoeming van een adspirant-directeur van gemeentewerken zqn door B. en W. geplaatst: 1. D. N. de Lan^e te Haarlem. 2. H. A. de Ha* te 's-Graven.ha->. 3. J. D. ,T. Wallenburg te Alphen a. (1. Rijn. Bij de arbeidsbemiddeling staan inge- schreven 11 grondwerkers, 7 losse werklie den, 1 broodbakker en 1 kantoorbediende. BOSKOOP. Donderdagavond om halfacht werd onze gemeente in donker gezet door een be langrijke storing in de hoofdleiding van het electrisch bedrijf, welke geduurd heeft tot middernacht en een groote last en schade post voor de inwoners is geweest. hazerswoude. Woensdagavond is een begin van brand ontstaan in de woning van den heer P C. Groen Czn. alhier. Omwonenden za gen dikke rookwolken en vlammen opgaan uit het achterste gedeelte van het gebQuw waarin stalling en bergplaats voor stroo enz. Onmiddellijk waarschuwden zij de be woners die reeds ter ruste waren voor het gevaar waarin zij verkeerden. Met vereen de. krachten slaagde men er in den brand te blusschen. woubrugge. —In de vergadering van B en W zijn benoemd de heeren Joh. van Reenen tot tijdelijk secretaris gn Mr. I. Ileeringa lot ambtenaar ter secretarie. maatschappij voor tuinbouw en plantkunde. He 73sle jaarvergadering dezer maat schappij zal op Woensdag 21 October, des voormiddags te halfeif, worden gehouden in een der zalen van Krasnapolsky te Amster dam. Volgens het verslag sluit de rekening over 1927 tot een totaal van f. 18.425.21, met een nadeehg saldo van f 2457 91. Electrische Brood-, Koek en Banketbakkerij HOEK 8TENGELIN3TRAAT alphen. Tot tweede predikant bij de Ned. ITerv. Kerk (Julianastraat) is thans officieel be roepen en heeft het beroep inmiddels aan genomen. Ds. G .L Brouv.vr van De Meern zal 10 Nov a.s. zijn intrede doen. De opbrengst van de dankoffer-collecte (voorheen duizend gulden collecte) 1928 bedraagt f. 1409.37 tegenover f. 1122 451/» over het jaar 1927 met nagiften. De opbrengst van de busjes van Uit bouw bedroeg over de maand September op f. 159.51 Heden verscheen het financieel ver slag van de ..Commissie voor Kerkcontribu- tie" l Juli 19271 Juni 1928 waaruit o m. bleek dat de opbrengst over het tweede boekjaar bedraagt f. 4872.04'/* en hoewel dit boekjaar een maand eerder werd afge sloten werd dit jaar ongeveer f. 1400 meer ontvangen dan het vorige Bij de te 's Gravenhage gehouden aan besteding v. d. bouw van een concierge-ge- bouw en sehooluitbreiding eener R.K. School te 's Gravenhage was de Fa A. en .1 den Ouden, aannemer alhier, de laagste inschrij ver voor respectievelijk f. 6300 en f. 21.550. fJMUIDEN7, 6 Oclobe rJ028. vischprijzen. Tarbol per K.G. f. 1.60—f. 0.40; Griel per l-!?! rV«n 1-25; Tongen per i b.G. f. 3.25f. 1.90; Groote Schol per kist \an 50 K.G. f.31; Middelschol per kist van 50 K.G. f 34f.30: Zclschol per kist van 50 K.G. f.37f 30; Kleine Schol per kist van 50 K.G f 2SJf. 3.10; Schar per kist van uO K.G. f 132.70; Roggen per 20 stuks 120f.14; Vleelen per sluk f. 2.13f. I Pieterman en Poontjes per kisl van 60 K.G. 12f. 3.50; Groote Schelvisch per kist van 50 K G f 36— 25: Middel Schelvisch per kist van 50 K G f. 28—f 17; Kleinmid- del Sehelvisch per kist van 50 K.G. I. 16— f.10: Kleine Schelvisch ppr kist van 50 K.G. f. 10f. 3 50; Gullen per kist van 60 K.G. f 23f 8; Lengen per stuk f. 1,40— f. 0.8Ö; Heilbot per K.G. f. 4.60f. 1.40; Makreel per kist van 50 K.G. f 15—f. 11. Aangekomen 16 stoomtrawlers: I.IM 43 met f. 34f8. HM. 127 met f.3255. HM 53 mei f 3638. HM. 15 met f 260!. HM 180 mei f 2297. HM 331 met f 2008 HM 50.1 mei f 2271 IJM. 36 met I 2376. I.IM I met f.2154 HM 491 met f.4555. HM 122 met f. 2(38, HM 82 met i.6500 IJM. 77 met f. 3391, I.TM 147 met f.2799. IJM 15 met f. 5078, IJM 159 met f 3018. en in de ha ringhaven de loggers: KW. 56 mei 538 en KM 121 met 437 kanljes pekelharing voor Katwijk. PraairaTorl Hr. Ms. Triion". 4 October. Op 52 gr. 49' Nbr. en 3 gr. 40' 01 KW 99, 2 manden; KW. 36 verkend, weekbladen. De „Vrijdagavond" bevat beschouwingen over het slralend slot der Tisjriefccslen, do laatste uren van den Godsprofeet, do ge schiedenis der Joden in Palestina in vroeger eeuwen, en de Talmoed en de moderne pedagogie. De ..Haagsche Post" schrijft over de ge meentelijke inkomstenbelasting, den we deropbouw van Duitschland, de trues van den magiër, concentratie in de seheepsbouw- industrie, enz. Tn de .Groene Amsterdammer" vinden wij artikelen over: de laatste ronde der Slalen- Oeneraal; den wereldbond der kerken voor den vrede: onsportieve belastingen: de na- tuurschoonwet en de stikslofinduslrie. Met een straatscêne uil Damaskus opei de ..Wereldpost'' haar nieuwe nummer, da. Verder aandacht besteedt aan: hel Stadhuis Ie Hengelo, het oogsten van ananas, het Koninklijk bezoek aan Amsl- rdam, enz Het Leven" geeft foto's van een diplo- matenconferentle te Genève, den schouw burgbrand te Madrid; en een huwelijk in de panache keizersfamilie. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7