TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICH Burgerlijke Stand v. Leiden. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 771. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 4 Oct., medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste stand 772 te Breslau. Laagste stand 749.4 te Vardö. Verwachting tot den avond van 5 October: Zwakke tot matigen Oostel. tot Zuid-Oostehjken windlicht- tot halfbewolkt; later toenemende bewolking; droog weer; iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. II1/' gr. C. 53 gr. F.) 12 uur 's midd.: 12 gr. C 54 gr. F.) 3 uur nam. 13 gr. C. (56 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Vrijdag. Hoogste stand des voorm. te 7 uur 21 min. Hoogste stand des nam. te 7 uur 54 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag 7.02 n.m. tot 6.37 v.m. Berlijn steeds op de hoogte te blijven hou den mot de verschillende weerberichten en met de positie van het luchtschip. In ver band met een en ander bleef Waalhaven den geheelen nacht geopend. Van Rotterdam ging liet de Noordzee over naar Engeland, waar over Londen, Pulham, Darmouth etc. werd gevlogen, 't Was na den oorlog, foen Zeppelins luchtaanvallen deden op Engeland's hoofdstad, de eerste maal, dat een Zeppelin weer boven Enge land verscheen. Via de Noordzee werd weer de terugreis aanvaard en over Schiermonnikoog ging het via Bremen, Hamburg. Kiel. Lubeck naar Berlijn, waar een eskader vliegtuigen den Zeppelin begeleidden, de klokken luid den, enz. Vele radio-gelukwenschen werden gewisseld. Boven het paleis van den Rijkspresident werd een bloemenhulde neergeworpen. Gisteravond om 6 uur is de Zeppelin te Friedrichtshafen vlot geland. Het lucht schip is 34'/* uur in de lucht geweest en heelt een afstand van 3000 kilometer afge legd. In vakkringen is men over het resultaat zeer voldaan, temeer daar de weersomstan digheden niet zoo gunstig waren. Degenen, die de reis hebben meegemaakt beschreven vol geestdrift hun indrukken. Vooral het nachtelijke gedeelte van de vaart had een diepen en imposanten in druk gemaakt. Een der schoonste indrukken maak le Rotterdam bij avondschemering. Overal in Nederland en Engeland werd het luchtschip hartelijk begroet. De geestdrift in Duitschland was onbe schrijfelijk. Het luchtschip wordt thans voor de reis naar Amerika gereedgemaakt. Voor deze reis zal ook post worden meegenomen, die 7 October afgestempeld wordt. Waarschijnlijk zal tevoren nog een korte inspectietocht worden gehouden om nog enkele aangebrachte verbeteringen te be proeven. DE OVERSTROOMING BIJ DEN IJZER. Volgens de laatste berichten uit Nieuw- poort is een aanzienlijk deel van hel onder- geloopen land thans weer van water bevrijd en wordt geen herhaling der ramp meer ge vreesd. Het door zeewater overstroomde land heeft een oppervlakte van 230 hectaren. BERGSTORTING. Bij BelHnzona heeft op den Monle Arbino een groote bergslorting plaats gehad. De bergtop is als een geweldige lawine van steen en gruis in hel dal geslort. De lawine heeft 2'/a vierkante K.M. op pervlakte en is op vele plaatsen ongeveer 100 M. hoog. Ongeveer 20 Alpenhutten, die echter, daar de bergslorting sinds eenigen tijd te voor zien was, ontruimd waren, werden vernield. Een enorme hoeveelheid grond, naar schatting 30 miltioen kuhieko meter, is bij Orbedo vastgeloopen, halverwege het Ar- bedo-dal, en vormde een dijk. die liet dal geheel verspert. Het aspect van den berg is geheei ver andert De schade zou een half miltioen francs bedragen. Ongeveer 2'/a millioen vierkante meter bosch en weide zijn verwoest. Er zijn geen slachtoffers. GEVECHT TUSSCHEN BOEREN EN ZIGEUNERS. In een klein Slowaksch dorp bij Xove Mesto aan de Waag is het in den nacht van -laandag op Dinsdag tot een hevig gevecht U9schen de dorpsbewoners en zigeuners ge- Komen. In dit gevecht werden drie zigeu ners. drie vrouwen en een kind van zes. °°^geslageii. Zeven andere zigeuners werden ernstig gewond. Twee zigeuners 7 a" t°p diefs,al betrapt en hadden ge- re dorp ïd vlammen te doen op gaan Toen werkelijk in twee schuren Brand uitbrak, overvielen de boeren de kolonie der zigeuners en sloegen hen neer. DE STAKINGEN IN NOORD-FRANKRIJK. PARIJS, 4 Oct. (Belg. Tel. Ag.. Vol gens een telegram uit Rijsel aan de Matin, volgen de orders inzake de algemeene sta king elkaar met groote snelheid op. wat wel getuigt van de groote verwarring, die er heerscht. De leiders der beweging blijken onmachtig iets aan den toestand te verande ren. In de geheele streek neemt de stakings beweging zïenderoogen af, zelfs in de meest centrale punten zooals Houplinnes en Helle mes, waar de communisten een sterke positie innemen. EEN PRINS GEVLUCHT. BOEDAPEST, 4 Oct. (V.D.) De „Perte Lavlo" meldt uit Grosswardein, dat prins Nico'laus de jongere broer van ex-kroon prins Carol met een dame is gevlucht en zich thans te Parijs bij prins Carol bevindt Tevergeefs zou de Koningin hebben gepro beerd hem tot terugkeeren te bewegen. Zijn vlucht moet in Roemenië geheim gehouden worden. ALGEMEENE STAKING VAN TEXTIEL ARBEIDERS TE LODZ. WARSCHAU, 4 Oct. (V.D.) Woensdag avond hebben de textielarbeidersorganisa ties te Lodz de algemeene staking afgekon digd, die hedenmorgen te vier uur is be gonnen. De aanleiding tot de staking is dat de eisch tot loonsverhooging met 20% door de werkgevers is afgewezen en dat de be middelingscommissaris een uitspraak uit gesteld heeft tot Maandag 8 October, waar in de arbeidsorganisaties eën poging zien de zaak op de lange baan te schuiven. DE ZUID-AFRIKAANSCHE DIAMANTINDUSTRIE. KIMBERLEY, 4 Oct. (Reuter). Boydell, de minister voor arbeidszaken, richtte zich, in een door hem gehouden rede, op een open bare vergadering, tot de Nederlandsche en Belgische diamantslijpers en verzocht hen, zich er wel rekenschap van te geven, dat Zuid-Afrika, met het inrichten van een in dustrie zooals het diamantslijpen, alleen doet, wat ieder ander land reeds jaren geleden zou hebben gedaan. In geheel Europa zal men moeten erkennen, dat het oprichten van deze industrie in Kimberley het begin moet wor gden der verplaatsing van de gansche dia- mantslijpnijverheid der wereld, naar Zuid- Afrika. DE „KRASSÏN" TERUG IN LENINGRAD. MOSKOU 4 Oct. (V. V.) De „Krassin" is in de Finlandsche Golf aangekomen en zal Vrijdagmiddag te Leningrad terugkeeren. DE R 101. LONDEN. 4 Oct. (Reuter). De bouw van het reuzen luchtschip „R 101" te Cardington hij Bedford, is thans reeds voor de helft ge reed. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden rekent men er op, dat het luchtschip tegen Kerstmis geheel gereed is. liet luchtschip is bestemd om vluchten le doen naar Australië, Indië en Egypte cn zal nog grooter worden dan de nieuwe Duitsche Zeppelin. Zijn gewicht bedraagt slechls 150 Engelschc tonnen met passagiers, lading cn brandstof. AUTO IN DEN WESER GEREDEN. HERFORD. 4 Oct. (V. D.) In den nacht op Dinsdag is op de Mmdenerstra-sse de auto van een machinefabrikant uit Hcrford tegen een lage muur, die langs de rivier de Weser loopt, opgebotst. De wagen stortte in het ongeveer 8 meter diepe water. De be stuurder, de zoon van den fabrikant, was onmiddellijk dood. De drie overige passa- siers werden ernstig gewond. MOORD TE SJANGHAI. SJANGHAI, 4 Oct. (Reuter). De buiten- landsche concessie is met afgrijzen vervuld door de ontdekking der politie, dat een Esigel- sche verpleegster en een Engelsch koopman op straat zijn doodgeschoten. Men gelooft dat de beweegreden van de misdaad diefstal of wraak is in verband met den gisteren ge- danen inval bij een bende Chineezen, die zich aan onlvoeringspraklijken hadden schuldig gemaakt. Van deze Chineezen wer den twee gedood en acht gearresteerd. STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen Indisch recht de heer J. H. G. d'Ancona (Leiden); voor het candidaatsexamen rechts geleerdheid mej. A. M. van, Andel (Den Haag), de lieer W. S. Gelinck (Den Haag), en mej. J. A. H. Reitsma (Leeuwarden); voor het doctoraal examen wis- en natuur kunde hoofdvak plantkunde de heer J. Y. van der Vliet (Rotterdam). b*. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIË. De vierde van de vijf vluchten naar Nederlandsch-lndië is hedenochtend aange vangen. Precies kwart voor zeven is het vierde vliegtuig H-N.A.F.D. gestart van Schiphol. Voor het vertrek werd de be manning toegesproken door den heer Ent hoven van de Nederlandsch-Indische Lucht vaartmaatschappij, die hun een goede reis wenschte Zooals men weet, bestaat de be manning uit den eersten bestuurder J. S'-hott. der tweeden bestuurder le luit. C. J. J. M Waltmann en den werktuigkun dige D. O Seaton. Behalve deze beman ning is me' het vliegtuig medegegaan d© speciale larscher der Fokkerfabrieken, de heer Weichinan, die onderdeden heeft me degenomen voor het door den heer Prill- witz bestuurde vliegtuig, dat bij de landing te Cawnpore liebt beschadigd is. Het vier de vliegtuig heeft een grootere lading post medegenomen dan de vorige machines en wel tot een totaal gewicht van 237 K.G. Er was ook heden weer voor het vertrek van Schiphol gioote belangstelling van de zijde van het publiek. Vaz Dias meldt nader, dat het vierde post vliegtuig te 11.32 uur van Neurenberg naar Boedapest is vertrokken. MARINERAAD. Naar vernomen wordt is thans eerlang te i verwachten de samenstelling van den Ma- rineraad, bedoeld in de op 1 October j.l. in werking getreden Marine-scheepsongeval- lenwet Te verwachten is dat als voorzitter van den Marineraad zal optreden mr. G. Kir berger, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, en als diens plaatsvervanger de Raadsheer in den Hoogen Raad, mr. B. M. Taverne. DE KOOLMONOXYDE-VERGIFTIGING TE DEL IT. Alle verpleegsters zijn thans bniten gevaar. De laatste der verpleegsters van het SL Joris-Gasthuis le Delft, die gisteren, vergif tigd door koolmonoxyde, in bewusteloozen toestand werden aangetroffen, is thans eveneens buiten gevaar. Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeval duurt voort WEGENS MOORD VEROORDEELD. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft be vestigd het vonnis van de Vierde Kamer der Rechtbank aldaar, waarbij de 25-jarige Ita- liaansche beeldjeskoopman Domenico Nardi op 7 Juli l.l werd schuldig verklaard aan moord en deswege werd veroordeeld tot zes jaren gevangenisstraf. Nardi had nl. op 23 Januari jL een 20- jarige winkeljuffrouw, voor wie hij liefde had opgevat die niet meer beantwoord werd, op de brug over den Singel bij den Heiligen- weg met twee scholen uit een revolver doo- delijk getroffen. De advocaat-generaal mr. baron van Ilarinxma thoe Slooten, had bevestiging van het vonnis, doch verhooging der straf tot vijftien jaren gevangenisstraf gevorderd. OPZETTELIJKE BRANDSTICHTING. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft be vestigd het vonnis van de Rechtbank te Utrecht, waarbij een 34-jarige slager uit Soest werd veroordeeld tot twee jaren ge vangenisstraf, met aftrek van voor-arrest, terzake dat hij in den nacht van 22 op 23 Mei 1925 brand had gesticht in een perceel te Soest, door een brandenden, in benzine gedrenkten lap met het rieten dak in aan raking te brengen. De geheele woning, waar behalve verd. nog twee gezinnen woonden, brandde af. De advocaat-generaal had bevestiging van het vonnis der Utrechtsche rechtbank ge vraagd, doch verhooging van de straf, waar- vai} hij de preventieve hechtenis niet wenschte te zien afgetrokken. VLIEGONGEVAL. Van het marine-vliegtuig F 6 van het vliegkamp De Kooy is hedenochtend bij het starten de motor afgeslagen. Het toestel is dicht in de nabijheid neergekomen en be schadigd. Er hebben geen persoonlijke ongevallen plaats gehad. Hedenmiddag aanvaardde de nieuw be noemde professor in de dogmatiek prof. dr. Gerard T. Kreling O.P. zijn hoogleraars ambt aan de'R.-K. Universiteit to Nijme gen met een rede over den aard der H. Godgeleerdheid. Reuter meldt uit Londen De Nederlandsche sleepboot „Gele Zee'' is van Plymouth vertrokken omstreeks acht uur gisteravond, vermoedelijk om hulp te gaan bieden aan het Nedexlandsche stoomschip „Celaeno." GEVESTIGD: H. Advolcaat, verpleegster. Acad. Zieken huis. H. M. Alkemade, dienstbode. De Wetstraat 1. H. van Bakkum, bloemist. Rijnstraat 24. C. J. van Barneveld, dienstbode. Haarlemmerstraat 171. M. A. Beek, Vreewijkstraat 16. J. W. v. d. Berg, Fagelstraat 48. P. Beukers, ambt. Registratie. Da Costastraat 34. C. P. v. d. Bie en lam., hoofdonderwijzer, II. Rijn dijk ISO. P. van der Blom, smid, Anna Paulownastraat 14. G. van Bonin, arts, Witte Singel 8. J. Brinkman, opzichter Leidsche Hout, Naclilegaallaan 1. A. A. Bueno Bibaz, H. Rijndijk 77. II. Th. Casparie, leerares, Zoeterw. Singel 74. E. S. A. J. Dermont, P. K.-hof 38. W. I. M. en Th. O. M. Dieben, Maarsmanssteeg 9. H. J. Dijkma, reiziger, L. Mare 38. W. F. G. van Eek. koopman, v. Oldenbarne- veidslr. 39. H. G. Engelberts, Rapen burg 113. A. Flippo en fam., monteur, Tollensstraat 20. H. E. Gaykema-Land- wehr, Valdezstraat 7. H. G. Giljam, Jan van Goyenkade 22. H. A. Goethart, Witte Singel 69. A. J. Gooszen, J. van Goyen kade 37. C. van Haarlem, Doezaslr. 10. T. M. II. Ilackslroh, Rijnsburgerweg 159. Th. en P. Hlawaty. dienstboden, Bree- straat 161. K. II Heeroma, Morschweg 28a. A. Hoelen. onderwijzer, J. de Witt- straat 37. W. H. S. I. M. S. Holzschuher von Harrlach, Hugo de Grootstraat 11. J. M. Hovenkamp, Rijnsburgerweg 159. H. C Huender, Rapenburg 131. C. G. de JagerGalavazi. Hooge Rijndijk 2 b. B. de Jong en lam., arbeider. Poelgeeststraat 22. A. Jonker, reiziger. Haagweg 28. M. J. Klaverwijden. St. Jacobsgr. 1 M. C. J Klesser, hulp i. d. huish., Breeslr. 15a. C. M. Knijnenburg, dienstbode. Heeren- steeg 25 Wed. J. de KoninkHuisman. St. Elisabethsgesticht F. J. M. E. Kop pend. Rijn- en Schiekade 3 X Kooy. ver pleegster. Diaconessenbuis F. P. Kou mans en lam., conservator. FaeeWraat 47 M Kraakman. Pr Wilhelmmastraal 18 a Wed J. v. Langeveldv. d Geest, Plant soen 107 a H. C. Leignts Bakhoven, Da Costastraat 7 Lie Tjiong Tie, Witte Rozenstraat 32 J. II C. Lisman, Haag- weg 7 a II. C. Luijt, Witte Singel 104 A. L. A. M. Manders, kantoorbediende, de Genestelstraat 10 L. J. M. Markese, dienstbode, Haagweg 47 Raden Mas Masjhocr. Rijn- en Schiekade 111 a P. W. M Mens. onderwijzeres, Heerenslraat 0 a II. M. de Monchv, Vliet 3 E. Nielutz, dienstbode. Stille Rijn 4 M. de Niet, Maredijk 151 A. M. Nieuwenhoven, Uiterstegrachl 11a H. P. van Ooijen, chaulleur, v. OldenbarnevcldtslT. 37 W. A. A. van Otterlo, Papengracht 24 II. P. van Praag. Oude Vest 33 c II. E. del Prado. verpleegster. Acad Ziekenhuis A. Pukropski. dienstbode. Rijnsburgerweg 48 E. Rosier. Stille Riin 4 E. .1. Roukens de Lange, Rapenburg 103 F. Rijnsburger, naaister. Utr. Jaagpad 22 M. C. A. v. SchagenKerkvliet. Rijn- en Schiekade 103 G. W. Scholte, Schelpenkade 39 G. J. Slijkhuis. K. M. Invalidenhuis G. M. H. van Soest. Fagelstraat 32 Souw Hang Tioen. Boisolkade 7 L. Steijnen. Lange Mare 66 A. O. H. Teilegen Groenhoven- straat 13 The Ring Tjiauw. Merelstraal 25 D. M. Timan, Sumatrastraat 2 a Tjiam Djoe Khiam. W. Rozenstraat 32 M. van Veen, Maredijk 101 C. Vogelesang, Havenkade 5 J. L. P. van de Vooren, banketbakker II Rijndijk 194 Wed. H. M. WarnsinckCartifr van Dissel. Warmon- derweg 31 L. Warnsinck. leerares. idem H. A. F. Wesseting en fam.. amanuensis, v. Limburg StirumslTaat 30 D. K. Wie- lenga, boekhouder. Oude Singel 186 M. B. van de Werk. Panengracht 17 A. Zwaan, dienstbode, Nieuwsteeg 15. VERTROKKEN: Joh3. Weers, Leiderdorp, Dr. v. Rijnstr. 9. M. Biesbroak, Alphen aan den Rijn, Wil- helminastraat 26. J. Krul, Medemblik., Café Rustenburg, Nieuwstraat. J. Vv. v. Roo(j, Boxtel, Stationsstraat. P. J. Staal. Ned. O.-Indiê. E. D. Bosscher, Groningen, Jozef Israëlstr. 46a. R. J. Hotstede, Wassenaar, v. Zujjien v. Ngeveld- straa t77. G. Nasveld geb. van Es, Voor schoten, Leidsche weg 217. C. J. Peri- lee, Dei) Haag, Galileistraat 47. D. Ei kerbout en fam., Oegstgeest, Rrjnzichtweg 112. G. Arendsen, Den Haag, Daguerre- straat 91. S. Saralta, Kamaren. (Honga rije). C. W. Jolfermans, Mill Hilt bij Lon den. W. Veenkamp, Zuid-Laren, Verpleeg ster. H. Flottmann, Lünne aan de Lippa (Dl.). B. L. A. v. Ncort, Dordrecht, Steeg- oversloot 75. W. Ilaneveld en lam, Haarlem, Leidsche vaartweg 107. P. A. Dozij en fam, Oegstgeest. Regentesselaan 17. A. C. G. Raumann, Breda, Oude Vest 32a. A. Stipdonk, Zeist, Steinlaan 15. M. v. Graas, Haarlem, Zuider Buiten Spaarne 16a rood. G. J. A. Saraber-Rosier en fam. Heemstede, Azalaialaan 5. A. H. v. d. Rejjden, Heemstede, Binnenweg 159. J. B. v. Dieren en fam. Voorburg, Rem- brandtlaan 50. C. M. Wouters, Den Haag. Akeleistraat 101 Th. N. Muller, Den Haag, Akeleistraat 101. D. Helleman, Den Haag, Segherstraat 45. M. Kuiven- hoven, Den Haag, v. Drakelstraat 16. M. E. J. Stevens en fam., Amsterdam, Bart Diasstraat 41II. A. C. Voogd, Kotter* dam, Schietbaanlaan 112 a. W. P. Broers, Beverwijk, Kloosterstraat 10. A. P. Paar* öekooper en fam, Hillegom, Leidsche Straat weg 115. J. P. R. Dikshoorn, Amsterdam, Sandberg Lomanstraat 48. A. C. van Nes, Amster dam, Hondecoeterstraat 8III. -II. P. Diks hoorn, Amsterdam, Hendrik Jacobstraat 2. J. Paats en fam. Zoelerwoude, Vrouwen- weg 37a h. P. N. v. Velzen cn fam, Zoe- terwoude, Zuidbuurt, C. 69. Fr. van Soest, Oegstgeest, Kwaaklaan 12. N. v. d. Reij- den en fam, Scheveningen, Amelandsche straat 104. D. Kruithof, Warmond, B. 76 C. A. Rietveld, Zoelerwoude, Vrouwen- weg 37al. Ph. M. Chr. Ruipers. Gulpen, Cats 53. II. Gordijn, Lisse, Heereweg 103. O. E. A. Thomas-Stulterhcim, Abben- broek, Oudclandsche dijk 175 II A. G- M. Linders, Dordrecht, Voorstraat 368. J. A. Ch. Nonhebei en fam Oegstgeest, Duinzicht straat 4. Fr. de Haas en fam, Zoetcr- woude, Vrouwenweg E. 37a. k. F W. Wilmes, Amsterdam, da Costakade 6811. A v Egmond, Katwijk, Voorstrn.it 89. J. N. Blommaert, den Haag, Piet Ileinslraat 111 A. Reijenga, Leerdam, Markt 3. A. IL Geesink, den Haag, L. de Coligny- slraat 15. J. Wessels Boer, Utrecht., Mo- reelselaan 23. L. W. E. Vürtheim-Valk, Oegstgeest, Nassaulaan 7. A. M. Maass, Rotterdam, Ooslzeedijk 85. M. Timmer-v. Bloem, Haarlem. Rothuizen lOrood. II. C. Oudshoorn, Zeist, Aristoleleslaan 6. M. Wessel, Katwijk aan Zee, Duinoord 27. J. H. Klepper cn fam, Oegstgeest, Rijnzicht- weg 114. - B. v. Oosten, Alphen aan den Rijn, Hoofdstraat 327. C. C. N. Krom- Herderschee, Wassenaar, KI. Hoefijzerlaan 1 M. A. Ebeling Koning, Oegslgeest, War- monderweg 68. G. Kleinhans en fam. Utrecht. Vleutensche weg 291. C. L. Duy- velter, Wijhe, Hotel Kroes. Ph. Banljes, Zwarlewaal, Wijkverpleging. A. v. d. Weide, den Haag, Piet Heinstraat 104. G. Visser, Oude Mirdum, bij L. A. Visser G. J. v. d Mark. Hillegom, Vossedwars- slraat 30 B. A. Baars, Breda, Baronielaan 31. S. D. J. Oudshoorn, Voorburg, Roden- burgstraat 1. Do volgende passagiersschepen zijn Vrij dag 5 October in radio-telegrafische verbin ding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N. T. M. Radio-Holland. Alphacca, Rugby Radio. Alpherat, Rugby Radio. Chr. Huygens, Schevenin gen Haven. Crynssen, Rugby Radio. Flandria, Rugby Radio. Gelria, Darsena Norte. Gemma, Sabang Radio. Indra- poera, Scheveningen Haven. Insulinde, Karachi Radio. .1. P. Coen, Medan Radio. Joh. de Witt, Scheveningen Haven. Kon. d. Nederl, Alexandria Radio. Maas dam, Cabo Finislerre. Orania, Schevenin gen Ilaven. Palria, Scheveningen Haven. P. C. Hooit, Scheveningen Haven. Pr. Fred. Hendr, Rugby Radio. Rotterdam, New York WNY. Slamat, Scheveningen Haven. Tjerimai, Scheveningen Haven. Yeendam, Scheveningen Haven. Zee- landia Rugby Radio. RIJNSBURG, 3 October, Bloemenhandel. De aanvoer gaat verminderen, voornamelijk door het koude en soms gure weer waardoor de groei vertraagt en ook de kwaliteit ver mindert. De prijzen gaan van sommige artikelen, b.v. witte Asters, flink naar boven Zoo brengen Witte Asters van goede kwali- tijt gemakkelijk I. 0.901.per 100 op, roode 1. 0.250.4O, idem blauw I. 0.250.42, Dahlia's gaan van f. 2.20i.Pompon- Dahlia's f. 0.50—0.80. Zinnia's I. 0 30—0.60. Herlstaslers Ella f.58.per 100 bos, Lilyputters f. 46.Scabiosa f. 0.70—1.— Anjers f. 0.901.30, Chrvsanthcn f. 0.20i 0.42 per bos, Gladiolussen f. 0.400.90. ALPHEN a. d. RIJN, 4 Octobor. Kaas markt. Aangevoerd 37 partijen. Prijzen met rijksmerk le soort f. 0.610.04, 2e soort f. 0.570.60. Handel vlug. GOUDA, 4 Oct. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 1921 stuks, waarvan 310 siaoht- varkens.; 5 vette van 34 cent tot 35'/» cent per pond, levend met 2 pet. korting; Lon- densche van 26 cent tot 30 oent per pond, levend met 2 pet. korting; Zouters van 32 cent lol 34 cent per pond; levend met 2 pet. korting; 492 magere varkens f.25 tot f. 40 per stuk975 biggen f. 10 tot f. 18 per stuk 12 runderen 1.223 tot f.325 per stuk; 20 nuchtere kalveren f. 12 lot f. IS per stuk; 2 graskalveren62 schapen f20 tot 1.26 per stuk; 48 bokken en geiten f. 2 tot I. 6 per stuk. Handel: alle soorten matig. Kaasmarkt. Aanvoer: 294 partijen kaas. Prijzen le kw. met rijksmerk f.53 tot (.62; 2e kw. met rijksmerk f. 63 tot f. 57le kwa liteit zonder rijksmerk 1.53 tot f. 56; zwara f 64. Handel vlug. Aanvoer 223 partijen eieren. Kipeieren f.8 tot f. 9.50 per 100 stuks; eendeieren f. 6.50 tot f. 7.50 per 100 stuks: Handel vlug. Aanvoer 799 ponden boter. Goeboter f. 1.10 lot f 1,20 per pond; Weiboler f. 1.05 tot f. 1.15 per pond. Handel vlug. LEIDSCHENDAM, 3 Oct. Aanvoer 3000 stuks eieren. Prijs kippeneieren f. 9.15 10.50 p. 100 st. Eendeneieren I. 6.407.30. Kuikeneieren f. 6.257. Ganzen per stuk f. 3.50. Kippen f. 0.501.50. Hanen f. 1.60 9.05. Eenden f. 0.051. Jonge hanen f. 0.60—1.05. Duiven f. O 130.28. Konijnen f. 12.80. Zoete kaas R.M. f. 0.60—0.80 p, pond. Leidsche kaas f. 0.3S—0.48. Aardap pelen f. 1.752 p. half mud. VOORSCHOTEN, Veiling V.P.V., 3 Oct Kippeneieren f 10—11,90 per 100; Kuiken eieren f9,60—9,90 per 100; Eendeneieren f9,10 per 100. Duiven f0,09 per stuk; Kip pen f0,18 por stuk. Ondertrouwd; ANNY PIERL6T en J. W. VAN ROOT. Arts De huwelijksvoltrekking zal plaats hebben op 25 Oct. a s. in de Parochiekerk van O. L. V, Onb. Ontv. le 10'/i uur. Leiden, Oude Vest 157. Eindhoven, Boschdijk 103. Leiden, 4 Oct. 1928. 1592a Getrouwd: JAC. VAN 'T HOOFT en ELSE KÖGLER Leiden, 4 October '28. Kernstraat 17a. 1684a Algemeene kennisgeving. Heden overleed, door een droevig ongeval, onze innig geliefde Echtgenoole en zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Behuwdzuster, Mejuffr. ADRIANA IJSPELDER geb. PRONK, in den ouderdom van bijna 69 jaar. diep betreurd door ons allen Uit aller naam: G. IJSPELDER. Scheveningen, 2 Oct. 1928. Vuurbaakstraat 4. 1624a Heden overleed, na een kortstondig lijden, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. de Wei. G. VISSER geb. STEENEVELD, in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam: Zegwaart: G. VISSER. Voorscholen: J. JANSEN. T. G. JANSEN— VISSER en Kleinkinderen. Zegwaart 3 Oct. 1928. Eenige en algemeene kennisgeving. 1619a 3-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3