J. N. VREEBURG TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. LAND- EN TUINBOUW. Advertentiën. Dr P. H. VAN DER H000 WEERBERICHT. Barometerstand. hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 758. Hedenmiddag 3 uur: 763. TELEGRAFISCH WEERBERICHT raar waarnemingen in den morgen van 29 Sept., medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste stand: 766.8 te Vestmanoer. Laagste stand: 747.2 te Nordöayn. Verwachting tot den avond van 30 Sept.: Zwakke tot matigen, aanvankelijk meest N.- Ooeteljjken, later meest veranderlijken wind; zwaarbewolkt of betrokken; waarschijnlijk enekele regenbuien; des nachts iets kouder; overdag weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11% gr. C. (53 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 12V2 gr. C. (55 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zondag. Hoogste stand dos voorm. te 3 u. 55 min. Hoogste stand des nam. te 4 u. 14 min. Voor Maandag. Hoogste stand des voorm.' te 4 u. 33 min. Hoogste stand des nam. te 4 u. 52 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge-Rijndijk" 7 nur voorm.lö'/z gr. C. 11 uur voorm.: 15% gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 nur voorm.: 14% gr. C. 11 nur voorm.: 14% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a Zaterdag 7.12 n.m. tot 6.30 v.m. Zondag 7.09 n.m. tot 6.31 v.m. de pers over de amerik. nota. PAKIJS, 29 September. (V.D.). De Parij- sche ochtendbladen publiceeren de Ameri- kaansche nota van antwoord, veelal woor delijk. Uit de commentaren der bladen valt op te maken, dat men over den toon van de nota eenigszins verwonderd is, zoodat een deel der pers het zeil niet laat ontbreken aan onvriendelijkheden aan het adres der Vereenigde Staten. Wal den indruk betreft, die gemaakt is in de officieele Parijsche kringen, concludeert o.m. de „Chicago Tri bune", dat de scherpe formuleering van de nota in de officieele kringen als een slag ge voeld wordt. Men had niet aangenomen, dat de nota van Washington zulke heftige aan vallen tegen het Fransch-Britsche vlootcom- promis zou bevatten. De „New York Herald" schrijft, dat de Amerikaansrhe nota definitief den nagel ge slagen heeft in de „doodkist" van het Fransch-Engelsch accoord. Dit is ongeveer de opvatting, die te dezen aanzien in de Fran- sche hoofdstad heerscht. In officieele Fran- sche kringen is men het er over eens, dat het document niet tot een compromis zal kunnen leiden. De „Matin" verklaart, dat in kringen van deskundigen er op gewezen wordt, dat de Fransch-Engelsche overeenkomst beoogde iedere mogendheid vrij te laten zelf de groolte vast te stellen, welke zij in iedere categorie noodzakelijk acht. De officieuze „Petit Parisien" ziet m de Amerikaansche nota, hoewel zij op vrij laconieke wijze geredigeerd is, toch nog de mogelijkheid tot overeenstemming en vindt het wenschelijk hieraan de volle aandacht te wijden. De „Excelsior" is van oordeel, dat de Amerikaansche argumenten niet van kracht en vrijmoedigheid gespeend zijn. De kwestie van de beperking van de bewapening ter zee ii nu weer teruggebracht tot hetzelfde punt, waarop de laatste Geneefsche conferentie schipbreuk geleden heeft. Tijd en geduld zijn noodzakelijk om grondslagen te vinden voor een overeenkomst, die de Vereenigde Staten bevredigen kan. Het .Journal" vindt het zonderling, dat men in de wereld om 't definitieve Fransch- En^elsehe aeeoord zooveel drukte maakt. De bewerkers van de overeenkomst neb- Den niet juist gehandeld toen zij de clau sules van £/t verdrag verheimelijkten. De „Echo de Paris" kan zich een zekere tevredenheid over de weigering der vereen. Staten niet verhelen. Het blad eischt, dat Frankrijk als tevoren de Engelsche these zat ondersteunen, daar Engeland den alge- meenen militairen dienst, welke voor Frank- rtfks militair systeem den grondslag vormt, buiten beschouwing laat en de theorie der totaal-tonnage Frankrijk in onaangename ver wikkelingen met Italië zou brengen. De „Figaro" en de „Gaalois" trachten de ontevredenheid over de afwijzende hou ding der Ver. Staten op Duitechland af te wentelen. De „Ganlois" schrift, dat indien de Duitsche invloed, dan niet de beslissing van de Amerikaansche regeering bewerk\ bee t, hij er toch ontegenzeggelijk toe heeft bijgedragen een voor het Fransch-Engelsch compromis ongunstige atmospheesr in 't leven te roepen. Verrassend is de omstandigheid, da\ Wastiiigton zich bijjkbaar laat leiden door een gevoel van wantrouwen tegenover de mogendheden, waarmede het een eeuwig vredespact gesloten heeft. Het Engelsch- Fransche vlootaccoord is thans practisch op gegeven. Voor de conservatieve regeeiing- baidwin beteekent de Amerikaansche nota een harde slag. Nog heviger wordt deze slag gevoeld door deu Volkenbond, welk insti tuut het onmogelijk gemaakt wordt het ont- wapeningswerk voort te zetten. LONDEN, 29 Sept. (V.D.) Het antwoord van de Amerikaansche regeering op de Engdsch-Fransche vlootovereenkomst heeft in de Engelsche openbare meening een zekere ontspanning te weeg gebracht, daar het aan de pijnlijke onzekerheid een einde maakt Men ziet echter in de Amerikaansche nota een bevestiging, dat de Amerikaansche regeering inderdaad niet den voiledigen tekst van de Engelsch-Fransche overeenkomst heeft ontvangen, doch uitsluitend een mede- deeling omtrent den inhoud. Tweemaal moesten uit Washington nadere inlichtingen worden gevraagd. De ochtendbladen leveren nog geen diep gaand commentaar op de nota. De „Times" meent, dat de Amerikaansche nota tot resultaat zal hebben dat de moei lijke kwestie' van de beperking der vloten tot een later gunstiger tijdstip zal worden uitgesteld. Het blad meent, dat de nota in vriendeschappelijke toon gehouden is en dat Coolidge wenscht voorzoover zulks in ver band met de Amerikaansche veiligheid is, deel te nemen aan de internationale pogin gen om tot vermindering der bewapening te komen. De vlootovereenkomst met Frankrijk is zeker niet als tegen de Vereenigde Staten gericht te beschouwen, doch als grondslag voor een aigemeene bespreking der vlootbe- perking. De motieven van Groot Brittannië worden klaarblijkelijk in de Vereenigde Staten nog niet goed begrepen. De bespre kingen te Washington en Geneve waren niet meer dan een voorloopig onderzoek en zul len eerst later vruchten dragen. Het uit blijven van directe resultaten kan niet be schouwd wordon als een veroordeeling van de oprechte wenschen tot een resultaat te komen. De Amerikaansche nota geeft den wensch tot nadere onderhandelingen te kennen. De deur is nog niet gesloten. De „Daily Telegraph" protesteert tegen het geheimhouden van de Britsche nota door het Foreigh Ofice en verklaart, dat er op het oogenblik geen vooruitzicht op vloot- beperking bestaat. De „Morning Post" noemt de Amerikaan sche nota een opheldering voor de Britsche openbare meening. Terwijl de toon alge meen vriendschappelijk is, is de inhoud duidelijk en logisch. De Amerikaansche tegen-voorstellen kunnen eerst naar huD waarde beoordeeld worden, wanneer de ad miraliteit en het ministerie van marine zich er mee zullen hebben beziggehouden. De „Daily Express" protesteert met klem tegen de geheimdoenerij van de Engelsche regeering en meent ironisch, dat de Engel sche regeering dit blad en de andere Engel sche bladen zeker in staat zal stellen het Britsche antwoord op deze nota uit de Ame rikaansche bladen over te nemen. Van de liberale bladen zegt de „Daily News", dat voor Groot-Brittannië en Frank rijk thans nog de taak overblijft hun kost bare overeenkomst aan het licht te bren gen. Beiden moeten het lot danken, dat zij de kwestie van de ontwapening en van den vrede niet hopenioos geruineerd hebben. Het Labour-orgaan „Daily Herald" acht het aanvaarden van de Amerikaansche voorstellen door de Engelsche regeering nauwelijks te verwachten De mogelijkheid bestaat, dat de onderhandelingen over de beperking van de vloten geheel mislukken en dat een tijdperk van een wedloop in de bewapening ter zee aanbreekt OVERSTROOMINGEN IN ZUID-FRANKRIJK PARIJS. 29Sept (V.D.) Het einde van de week bracht in vele streken van Frankrijk hevige onweders met regen. In de omgeving van Pont dux Fosse is de Drac buiten haar oevers getreden. Het dorp staat gedeeltelijk onder water. Bij St. Clement heeft een berg beek door het verstopt geTaken van een brug verwoestingen aan den spoorweg aangericht Een goederentrein ontspoorde. Het verkeer is gestremd. Ook uit Iargentiere-Savines wordt schade gemeld. Bij Bourg d'Oisans werden drie dor pen overstroomd. CORRUPTIE ONDER POLITIEPERSONEEL. PHILADELPHIA. 29 Sept.. (Reuter). Bur gemeester Mackey heeft een maatregel ge nomen tegen de politiebeambten, zóó kras als nooit te voren voorgekomen. Hij heeft namelijk gelast dat elke politieman in de stad van zijn ambt wordt ontzet De maat regel was noodig wegers de onder het po litiecorps heerschende corruptie, welke ge bleken is uit een onlangs ingesteld onder zoek naar de methoden en het optreden der dranksmokkelaars. 10.000 DOLLAR GEROOFD. NEW YORK, 29 Sept. (Reuter). Terwijl een met gewapende politieagenten bemande auto buiten het station van de Pennsylvania railway wachtte om de postzakken met aan- gelcekende brieven, die een waarden van meer dan 10.000 dollar bevatten, te be schermen, overweldigde een bende van 12 bandieten de negcr-porlier, die de zakken over het perron droeg, ontnamen hem de zakken en maakten zich in twee racc-auto's uit de voeten. WEER IN VRIJHEID GESTELD. ANTWERPEN, 29 Sept. (Belg. Tel Ag.) De drie individuen, die verdacht van brand stichting op het fort Hoboken gearresteerd waren, zijn weer in vrijheid gesteld. huldiging koningin-moeder Het voornemen van de bij het Comité 1929 aangesloten vereenigingen is H.M. de Ko ningin-Moeder, wanneer zij einde October weder in de Residentie komt. een ovatie te brengen. Het is ni. gebleken, dat in breeden kring de wensch bestaat de zeventigjarige Vorstin, die den 2e Aug. in Soestdijk was, mede met het oog op haar Gouden feest Ie Den Haag te huldigen, zoodra hiertoe ge legenheid bestaat Besloten is deze huldi ging (e doen plaats hebben bij Haar komst in de Residentie, daar voor een ovatie in de buitenlucht, de maand Januari, waarin de herinneringsdag valt, van het vijftig jarig verblijf van Hare Majesteit in Nederland, zich niet leent. Bij de ovatie zullen zich doen hooren de leden van de bij het Comité aangesloten zangvereenigingen. De zang zal worden be geleid door de muziek van de Koninklijke Militaire Kapel, welke voor.dit doel beschik baar is gesleld. De heer Boer, eerste luite nant-directeur van de K. M. K. zal de leiding hebben bij de zangershulde. Het is de bedoeling, dat bij de huldiging welke zal plaats hebben Zaterdag 27 Octo. ber des namiddags alle bij het Comité 1929 aangesloten vereenigingen aanwezig zullen zijn, hetzij vertegenwoordigd door een de putatie, hetzij met de leden. Na afloop van de zanghulde zullen de aangesloten vereenigingen een défilé houden voor H. M. de Koningin-Moeder. Omtrent de plannen voor de herdenking in Januari a s. van het vijftigjarig verblijf von H. M. de Koningin-Moeder in Neder land zullen spoedig mededeelingen kunnen worden gedaan. de postvluchten naar indie. B(j de Ned.-Ind. Luchtvaart-Maatschappij is uit Konstantinopel dato gisteren het vol gende bericht ontvangen van Prillwita, Weg- ner en Lischer, de bemanning van het derde vliegtnig, H.-N.A.F.C.: „Wjj zijn om 8 nnr 5 uit Boedapest ver trokken en kwamen om 13 unr te Soffia aan. Vandaar vertrokken wjj om 14.15 naar Konstantinopel, waar wjj 17.30 landden. Aan boord alles wél. Wij gaan morgen door. Het weer is goed, maar wij hebben te kampen met sterken tegenwind." Uit Rangoon seinen Moll, v. Haselen en Elleman, de bemanning van het tweede vlieg tuig H.-N.A.F.B., dato 28 September: „Het loopt ons niet mee, want wjj heb ben drie middagen verspeeld. In Aleppo ondervonden wjj vertraging in het bijvullen van benzine, in Allahabad werd motorstoring verholpen, in Rangoon, waar het hevig re gende, ondervonden wij eveneens vertraging met het bjjvuilen van do benzine. In Ran goon was bericht ontvangen, dat het vlieg veld Bangkok door den zwaren regen on bruikbaar is. Wjj waren derhalve oorspron kelijk van plan te vliegen naar het mili taire vliegveld Kokluk, 280 K.M. ten Zui den van Bangkok. Wjj bebben echter be sloten heden van Rangoon direct door te vlieger, naar Sengora." De directie der Ned.-Ind. Luchtvaart-Mjj. teekent hierbij aan: Waar de grondorganisatie langs het groot ste gedeelte van de route zeer gebrekkig is, hetgeen uit bovenstaand telegram nog eons duideljjk bljjkt, is er voorloopig geen sprake van nacktvliegen en moet de ge- heele afstand van omstreeks 14.000 K.M. in ongeveer 80 vlieguren worden afgelegd. Dus is élk uur, dat op de vliegvelden ver speeld wordt, een streep door de rekening. De vliegvelden zelf zijn vaak in zeer slechten staat tengevolge van den regenval, de voor ziening met benzine geschiedt op primitieve wijze met 10-liter bussen, die in een grooten trechter met zeemleder gevoerd, geleegd moeten worden. Wat dit beteekend in een tr&pischen regen kan men zich vooretellen. Do ontbrekende vliegtjjd Karachi-Jodkpur is thans nog door Moll geseind. Het vertrek uit Karachi had plaats 15 nnr 15 op 25 Septemer, aankomst te Jodkpur 18 uur 45. kapt. koppen te bandoeng gehuldigd. Kapitein Koppen en zijn reiagenooten werden gisteravond te Bandoeng door den Middenstand gehuldigd. De voorzitter der vereeniging bood den heeren Koppen, Kengen en van Herck medailles met toepasselijke opschriften aan. Kapt. Kappen laste in zijn antwoord een propaganda-woord in voor hel gebruik ma ken van het civiele luchtverkeer in Ned.- Indië. Met ingang van 1 October a.s. worden de volgende vliegdiens'en, waarmede de luchtpost wordt vervoerd, opgeheven: le. de luchldienst ZwedenFinland; 2e. de luchldienst op Zwitserland (waarop aansluit de luchtverbinding op Spanje); 3e. de ochtendluchtdienst op Parijs (waarop aansluit de luchtverbinding naar Marseille). De aandacht wordt er op gevestigd, dat de correspondentie voor Brilsch-Indiê, Pe nan. Singapore en Ned. Indië nu niet meer des Vrijdags per vliegtuig naar Marseille kan worden overgebracht ter doorzending met de schepen van de P. en O.-Iijn. UIT NED. OOST-INDIE. 15 jaar gevangenisstraf. MEDAN 28 Sept. (Aneta). De Raad van Justitie veroordeelde Aisah, de echlgenoote van den heer Dias te Tandjong Pinang, die haar stiefzoon vergiftigde door arsenicum in havermout en koiife te mengen, tot een gevangenisstraf van vijftien jaren Veroor deelde toekende hooger beroep aan. noordwijzerhout. Het ophalen van vuilnis. Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis. dat te beginnen Dinsdag 2 October a.s. des Dinsdags voormiddags en Vrijdags voor middags in het dorp Noordwijkerhout asch en vuilnis bij de ingezetenen zal worden opgehaald, dal te beginnen Woensdag 3 October a.s. des voormiddags en Zaterdags voormiddags asch en Vuilnis in de Zilk en Ruigenhoek bij de ingezetenen zal worden opgehaald. dat de trajecten, die voor ophaling van vuilnis in aanmerking komen, zijn de vol gende: lo. in het Dorp: de Dorpsstraat, den Dorpsringweg, den 's-Gravendamschen weg van het slation af tot de woningen van Wetering-Korlekaas, den Haarlemmertrekvaartweg van de wo ning van C. van der Tang af tot J. van der Klugt, het Harde Pad, de Havenstraat, de Heerenweg van de woning van J. Waaning af tot het Dorp, de Jansensleeg, de Kerk straat, de Kortenbachstr.uat. de Langevelder- weg van de woning van Dr. de With af tot hel Dorp, de Nieuwe Duinstraat, het School- laanlje, de Schoolstraat en de perceelen van C Verlaan Jr. en G. van den Aardweg aan den Gooweg en de perceelen van Van Kan tot en met Van der Peijl aan den Ouden Schulpweg. 2o. in de Zilk en Ruigenhoek: de Beeklaan. de Delfweg van den Ruigen hoek af tot de woning van A. van Kam pen. de Regenvlielweg, de St. Jacobstraat en de Zilkcrduinweg van de boerderij „Was senaar" af tot de woning van J. Beelen; Het vuilnisophalen begint des voormid dags le acht ure. De ingezetenen worden verzocht de asch- ketels tijdig vóór langs de straat te zetten. Wat niet tijdig langs den weg klaar staat, wordt niet medegenomen. pluimvee. wat er gebeurt met het voedsel op zijn weg door de kip. Onder verteren van voedsel verstaat men alles, wat er in het dierlijk lichaam plaats vindt om het opgenomen voedsel zoo te ver anderen, dat het door het lichaam opgezo gen en gebruikt kan worden. Hoewel het eene voedsel gemakkelijker verleerbaar is dan het andere, moeten ze toch alle een be werking ondergaan: de oplosbare bestand- deelen uit 't voedsel moeten opgelost wor den en de onoplosbare of moeilijk oplosbare moeten oplosbaar gemaakt worden. Alsof het arbeiders zijn, die met houweel en springstoffen de rotsen verbrokkelen tot bruikbare bouwsteenen, of graveurs die met stift en bijtende vloeistoffen het metaal be werken, zoo trachten de dierlijke organis men met mechanische en scheiknndige hulp middelen het natuurlijk voedsel tot bruik bare, eenvoudige bouwsteenen af te breken. Op den weg, dien het voedsel in het dier lijk lichaam doorloopt, op heel dien langen verteringsweg wordt het voedsel met die hulpmiddelen voortdurend aangevallen; dat begint al bij den bek en het eindigt bij de anale opening, net zoo lang lot het in stukjes uiteenvalt, die met den bloedstroom en in dezen opgelost naar die licbaamsdeelen ge voerd worden, die gevoed moeten worden. Bij vele dieren zijn de tanden in den bek het allereerste wapen, dat ten aanval gaat; zij grijpen het voedsel; ze knippen het fijn of kauwen en vermalen het geruimen tijd. Vogels hebben geen tanden, toch is hun met stevige hoornlijsten bekleedde, stevige, puntige snavel zeer doelmatig voor de voed- selopnamc. De aller-allereerste vogel, de voorwereldlijke, had wel degelijk tanden, een langen bek vol! Waarom alle ons be kende vogelsoorten, die na den oer-voorva- der op onze aarde geleefd hebben, geen tanden meer vertoonen? Mogelijk omdat alle vogels allemaal altijd schrokkende gegeten hebben, bang voor vijanden, bang voor de gulzigheid van hun soortgenooten? Daardoor zijn misschien langzamerhand die tanden totaal overbodig geworden, want al9 het voedsel terstond weggeslikt wordt, is er nooit iets om te kauwen in den bek aan wezig. Dit haastige wegslikken heeft nog een an der, ernstig gevolg voor de spijsvertering. Want bij dieren, die hun voedsel in den bek fijn kauwen en kleiner maken, wordt tege lijkertijd de spijs vermengd met het speeksel uit de in den mond gelegen klieren en in dat speeksel, dat er zoo onschuldig uitziet als water zitten verschillende stoffen, die het voedsel scheikundig aantasten en dus reeds verterend werken. De schrokkende kip is om die reden, al9 ze geslikt heeft, twee tempo's achter, verge leken bij kauwende dieren en ware het niet, dat ze een paai speciale inrichtingen heeft, die haar weer de schade doen inhalen, voor dat de spij9 de darmen bereikt, zij zou wei nig nuttig effect uit het opgeslokte halen en haar uitwerpselen zouden vrijwel nog on verteerd voedsel bevatten; het genus kip zou vermoedelijk niet meer rondwandelen op dit ondermaansche. Vóórdat namelijk het voedsel de maag be reikt, wordt het een tijdlang opgehouden in den krop; dat is een zakvormige verwijding van den slokdarm, waarin zich 9lijm- vormende klieren bevinden. In dezen krop, die vooral groot is bij alles etende en veel groen etende vogels (bij dui ven zijn er zelfs twee) en ook groot is bij onze kip, wordt de vertering ingeluid; het voedsel wordt er met slijm vermengd en geweekt. Na enkele uren verlaat het voed sel den krop en door de spierbeweging van den slokdarmwand (een mechanisch hulp middel bij de spijsvertering, dat niet over het hoofd gezien mag) wordt het voedsel naar de maag getransporteerd. Hier nu zetelt de andere helft van het paar speciale inrichtingen, want die maag is een dubbel- maag en bestaat uit twee afdeelingen. De voorste staat wat verterende uitwerking betreft gelijk mèt.dè maag in het alge meen; hierin bevinden zich namelijk de klieren, wier afscheidingsproduct het eiwit van het voedsel af gaan breken en in ge ringe mate ook de vetten. De tweede maag. dat keiharde roode ding in de kip. is krachtig gespierd en de binnén- oppervlakte is met stevige platen verhard, zoodat de spijsbrij uit de kliermaag in dezen molen geraakt nog terdege fijngemalen wordt, voordat de poorten naar den dunnen darm geopend worden. In het voorste gedeelte van den dunnen darm. de twaalfvingerige darm. mondt de alvleeschküer uit en door dit pankreassap, door de darmsappen van den dunnen darm zelf en door de gal. die door de lever ge maakt wordt, door deze drie tezamen wor den respectievelijk eiwitten, koolhydraten en vetten zoodanig onder handen genomen, dat aan het einde van den dunnen darm gekomen vrijwel alle verteerbare stoffeu uit het voedsel door den darmwand heen gefiltreerd zijn in den bloedstroom. Alleen de vezelstoffen, de plantaardige cellulose vezels weerstonden tot nu toe iederen aanval. Echter worden deze, voor een deel althans, ook nog klein gekregen en wel in de twee groote blinde darmen, waarin een geheel ander soort hulpmiddel bij de spijsvertering zich bevindt, of liever gezegd leeft, namelijk een ontelbaar aantal bacteriën, die zonder veel moeite listiglijk volbrengen, wat noch maag. noch dunne darm hebben kunnen doen, zoodat ook uit de plantaardige vezels de kip nog een zekere mate van nuttig effect haalt. Het is minder smakelijk om te bedenken, dat dit verte- rings-proces geheel te vergelijken is met het rottingsproces, waaraan plantendeelen op den bodem van een sloot bloot staan en waarvan ieder wel de afschuwelijke goor van de daarbij zich ontwikkelende gassen kent. Via den dikken darm bereikt nu de on verteerbare rest de cloacka; in dezen zink put monden behalve de darm ook nog de urinewegen, waarlangs de witte, half-vloei- bare urine afvloeit om gelijktijdig met de darmuitwerpselen ontlast le wordenen ook monden in de cloacka de eileiders of de manlijke geslachtsgangen; door een ge meenschappelijke opening, de anale opening verlaten alle producten van de kip het lichaam. In plaats van kaarten. Zoo de Heere wil, hopen onze geliefde Ouders BERNARD MOOLENAAR en JOHANNA BERGMAN den 8en October hun 25-ja- rige Ecbtvereeniging te her denken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare kinderen PIETER en Verloofde ANTON en Verloofde BOUKJE en Verlooide NELLY en ANNY. 8097 Breezand (Eldorado). Receptie Woensdag 3 Oc tober van 39 uur n.m. De Heer en Mevrouw LOCHER—HIBMA hebben het genoegen kennis te geven van de geboorte van hun Zoon johannes theodoor. Bratislava (Tsjechoslowakije), 28 Sept. 1928. 8131 Adres: u pana Cerycha, Telocvicni ulica 2'2/XIII. Voor de vele blijken van deelneming, bij het onver wachts overlijden van onzen lieven Vader ondervonden, in het bijzonder de Familie D D. NOORDMAN, betuigen wij on zen hartelijken dank. 8067 Ook namens verdere familie: A. TH. VAN DER ZON— VAN ABSWOUDE. A. G. VAN DER ZON. Leiden, Paul Krugerstraat 16A. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen gedu rende de ziekte en na het over lijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder batje de leen Weduwe van HENDRIK DE WIT betuigen wij onzen hartelijken dank. 1290a Namens de Familie: G. DE WIT. Wassenaar. 29 Sept. 1928. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden tij dens de ziekte en na het over lijden van onzen lieven, onver- getelijken Man en Vader, den Heer PERRIT FREDERIC KOTER, betuigen wij onzen hartelijken dan. 8159 Uit aller naam: Wed. J. MEIJER— LABORDUS. Jan de Laterhof 4. 8101 ARTS, VOOR TROPISCHE ZIEKTEN EN HUIDZIEKTEN TIJDELIJK AFWEZIG. Praktijk wordt te zijnen huize waargenomen door Dr. LICHTENBELT. Spreekuur 1012 v.m. TANDHEELKUNDIGE INRICHTING WATERSTEEG 2a Hoek Hoogewoerd Tel. 2522. SPREEKUREN: Dagelijks van 8'/i1 en van 25 nnr. Bovendien: Maandag-, Woens dag en Vrijdagavond van 79. 8130 3-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3