STENO GRAFIE BEDIENDE M "SSER. Marepoofl AUT OMOBIEL VEEREN PONT 159 kt# 3 OCTOBER-FEEST WINKELHUIS DIENSTBODE JAC. SMITTENAAR, Burgerwoonhuis TANDHEELKUNDE OUDERS! li JAN. - EXAMEN - BESTE DOGCART den gtheelnn dno geopend Steeds 't Nieuwste in alle Afdeelingen. LAST VAN VOET OF SCHOEN? J. A. SCHRAMA - - Mauritsstr. 59 SPECIAAL ADRES Technisch Bureau „ELECTRA" GEBR. BRANDT 1899a van B. en W. gedebatteerd waarbij ook de gemeente-ambtenaar die in de Commissie als secretaris had gefungeerd, in het debat ge- gebracht werd. Het derde Commissielid dr. Lodder nam met B. en W. den ambtenaar, die volgens de beide andere heeren, de com missie niet behoorlijk zou hebben ingelicht, inbescherming. Overigens liep de questie over de vraag of de Raad wel genoeg wordt gekend bij het doen van uitgaven voor het bedrijf. De rekening werd tenslotte toch goedge keurd waarop de vergadering na behandelen van eenige belasting-reclames en rondvraag te ruim elf werd gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia ,d. van D. C. van Leeu wen en A. Plug. Klazina Jacoba, d. van M Hus en E. van Duijn. Wouter Fran- ciscus, z. van J. W. J. Korndorffer en A. van Duijvenbode. Lena, d. van A. van der Plas en A. Barnhoorn. Cornelis, z. van C. Varkevisser en D. Messemaker. Ondertrouwd: P. van Delft en H. van Klaveren. A. de Vreugd en A. Meijvogel. P. de Best en J. van Duijn. L. Haas noot en A J. Durieux. Gehuwd: P. Kuijt en J. den Hollander. G. Kuijt en KI. van der Plas. C. Barn hoorn en L. van der Niet. D. van Duij- venbode en A. Kloos. De heer W. Wouda heeft bedankt als lid van den raad en wel om gezondheids redenen. De heer Wouda stond op de lijst der Christelijke Volkspartij en werd als zoodanig gekozen als no. 2 van de lijst waarop 4 leden gekozen werden. Als opvol ger staat op deze lijst de heer D. de Jong. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het liep deze week vlot in den handel. Voor bloemkool was er goede vraag en mede als gevolg van verminderden aan voer omdat de vroege bloemkool op raakt en de late in het beginstadium is, liepen de prijzen 9tecds op, zoodat Vrijdag zelfs al tot f.23 betaald werd voor 1ste soort. Ook voor zandaardappelen is er meer vraag met iets betere prijzen tot f. 1.80 per kist. Bos- peen gaat steeds voor dezelfde prijzen ter wijl boonen duur blijven. Het gewas van late bloemkool is over het algemeen goed zoodat van het geleden verlies nog veel kan ingehaald worden. KATWIJK AAN ZEE. Zilveren jnbilenm van den heer P. van Rijn. KATWIJK AAN ZEE. Eiken Maandag en Woensdag houdt HARTOGS Spreekuur van 10-4 uur VOORSTRAAT 4 b. d. Boulevard. Tarief: Kunsttanden vanaf f 2.pijnloos trekken inbegrepen Plombeeren v af f.2 50 Vernieuwen van oude gebitten billijk Schriftelijke garantie. 9966 Den lslen Oct. 1903 kwam bij de gasfa briek als leerling-fitter in dienst de toen 12- jarige Piet van Rijn. De handige jongen werd al spoedig ook gebruikt voor het innen van kwilanties, en aangezien Piet niets te veel was leerde hij spoedig fitten en bleek bo vendien zoo handig accuraat en betrouwbaar dat allengs het innen van gelden hem ge heel werd opgedragen. Met den groei van het bedrijf moest van Rijn zoo lang zoo meer zijn oude werk laten varen en werd meter- opnemer-geldinner. De gasfabriek werd met het waterbedrijf en het elec. bedrijf verbon den en daarmede werd de tak van de meter- opnemer niet weinig verzwaard. Was dit aanvankelijk een bijbetrekking, thans kreeg hij hulp bij dit werk. Nooit stelde hij teleur Hij .bleef de betrouwbare ijverige en zeer accurate opnemer-geldinner. Met hem dorst men het aan de meteropneming te reorga- uiseeren. De opnemersploeg werd uitgebreid en thans is v. Rijn Hoofdmeteropnemer-geld- inner in een ploeg van vier man, die elke maand ruim 6500 meters opneemt en direct bij de opname met den gebruiker afrekenen. De ingewijde weet wat dit beteekent. te meer als we mededeelen dat het werk van van Rijn en zijn afrekening steeds klopt. Hij heeft zich een algemeenen bekendheid verworven, is bij allen gaarne gezien, en wordt door zijn bestuur gewaardeerd. Een kwart eeuw heeft hij zich met veel toewij ding aan zijn taak en aan hel gemeente belang gegeven. Het zal hem bij zijn jubi leum zeker niet aan belangsteling ontbre ken. Aan het Bureau van Arbeidsbemidde ling stonden als werkzoekend ingeschre ven: 1 grondwerker, 1 arbeider, 1 timmer man, 1 bouwkundig teekenaar en 5 jeugdige meisjes. Den laatsten tijd wordt aan de Zan derij in de Noordduinen gedurende dag en nacht onafgebroken gearbeid Onnoodig te zeggen dat het werk met rassche schreden vordert Er is nu al een groote hoeveelheid land klaar gemaakt hoofdzakelijk bestemd VGor de bloemisten. LISSE. Burgerlijke Stand. GeborenHendrika D. v. J. van Winkel en J. Spies. Maria Cornelia Johanna, D. v. G. J. Ransdorp en T. H. Dings. Bastiaantje, D. v. L van Rijssel en L. A. j Rood en burg. Overleden: Johannes Franciscus Schroeg wednr. van J. C. Catin 79 j. I In verband met de a.s. hoofdbestuurs- i verkiezing waarbij de heer J. M. van Til van de afdeeling Lisse der Alg. Ver. van Bloembollencultuur aftredend is, deelt het bestuur mede, dat het voornemens is op de eerstvolgende afdeelingsvergadering als candidaat voor bet hoofdbestuur voor te stellen, den heer A. Verduin Jr. NOORDWIJK. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week 15 personen als werkzoekenden ingeschreven, t.w. 6 losse arbeiders, 4 tim merlieden, 2 stucadoors, 2 visschers en 1 landarbeider. NOORDWIJK-EINNEN. Op 10 October hopen de heer en mevr. Rotowsky in Hotel Royal een muzikale sorrée te geven. Een gedeelte van den avond zal worden besteed aan bet débuut van Mr. Max met zijn schimmenspel „De Ontwikkeling der Menschheid". Een en ander is een kunstwerk van den schilder caricaturist Frans Cleton en ver vaardigd door kunstnijveraar9 te Djocdja op Java. Om ,,elck wat wils" te geven, is er na afloop bal met attractie. OEGSTGEEST. Achter het Groene Kerkie had gisteren avond circa 10 uur een aanrijding plaats tusschen een personenauto gemerkt H. 62951 en een auto uit IJmuiden bestuurd door S. De personenauto werd aan de voorzijde ernstis beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. VOORHOUT Gemeenteraad. De Waterleiding. De begrooting 1929 goed gekeurd. De belastingen wor den wederom verlaagd. Ver plaatsing van de vuilnisbelt Voorzitter de burgemeester. Alle leden waren tegenwoordig. Na opening op de voorgeschreven wijze, werden de notulen van de vorige vergade ring vastgesteld. Diverse ingekomen stukken gingen zon der meer onder den hamer door. Naar aanleiding van een ingekomen adres van het gemeentebestuur van Arnemuiden aangaande de kwestie van aftrek der school gelden van de uitkeeringen ingevolge art 104 der Lageronderwijswet, werd zonder hoofdelijke stemming besloten met den in houd van het adres instemming te betui gen. Van het rapport inzake de waterleiding, uitgebracht door de Maatschappij „Mabeg" te Utrecht deelt de voorzitter de conclusies mede, welke hierop neerkomen, dat de proefboringen in allen deele geslaagd zijn en dat bewezen is, dat in het terrein voor j het pompstation te Noordwijkerhout vol- doende en zeer goed drinkwater aanwe zig is. Het eindrapport met kostenbegrooting en explojtatieopzet heeft de heer ir. Driessen momenteel in bewerking. Te verwachten is, aJdus de voorzitter, dat de voorbereidingen spoedig haar beslag zullen krijgen, zoodat met aanbesteding weidra begonnen zal kun nen worden. Komen er geen buitengewone tegenvallers, dan mag men tegen Mei vol gend jaar water uit de waterleiding ver wachten. Het rapport met bijlagen zal ter visie wor den gelegd voor de raadsleden. De voorzitter brengt ter tafel het plan tot aanleg van het plantsoen rondom de mu ziektent. Het plan bevredigt B. en W. nog niet geheel, evenwel vragen zij thans den Raad een crediet van f. 800 voor aanleg en machtiging om naar bevind van zaken te handelen. Aldus wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Aan de orde is het ontwerp der gemeente- begrooting dienstjaar 1929. (Het rapport der Commissie en de memo rie van antwoord van B. en W. daarop is bereids door ons gepubliceerd). De heer Witteman maakt gebruik van het houden van algemeene beschouwingen. Spreker brengt lof aan B. en W. voor de groote zorg, waarmede de begrooting blijkt te zijn opgemaakt. Hij spreekt ook een woord van dank voor het gevoerde beleid, dat het mogelijk heeft gemaakt nu weder om met een belangrijke verlaging van be lastingen te komen, welke verlaging niet onbelangrijk ten goede zal komen van de arbeiders en den middenstand. Spreker is verheugd, dat dit jaar wederom een flink bedrag is uitgetrokken voor de normale werkverschaffing, zoodat er voor den win ter is gezorgd voor productief werk. Onder de uitgaven zou spreker nog gaar ne een post opgenomen wenschen te zien voor uitbreiding van den politiedienst, het geen hij vooral in de wintermaanden noo- dig acht. Die uitbreiding ware z.i. te vin* den op een gemakkelijke en niet te dure wijze, door den gemeentewerkman als on bezoldigd veldwachter te beëedigen en hem dan op te dragen enkele avonden dienst te doen. Een en ander natuurlijk te rege len door het hoofd van politie. De voorzitter betuigt, zijn dank voor de hulde gebracht aan B. en W. Wat de poli- tiediensteiT betreft kan spreker toezeggen, dot deze zaak in het college van B. en W. een punt van overweging zal uitmaken. Het punt is nu te versch om direct een beslissing te nemen. Weth. v. d. Laan vraagt welke redenen Ontwikkelt het muzikaal gevoel uwer kinderen, en geeft ze een Mondorgel cadeau. Stuur nog heden postwissl van één gulden en wij sturen U franco tehuis een praebt Mondorgel, 32 tonen. Adresseeren aan I W. A. tWN, Voorslr 64 66, Katwijk a. Zee 7373 den heer Witteman er toe geleid hebben uitbreiding van politie voor to stellen. Zijn er soms mistoestanden, die zoo iets nood zakelijk maken I De beer Witteman beantwoordt de laatste vraag bevestigend en wijst op enkele mis toestanden in de omgeving van Teylinger- laan, 's-Gravendamscheweg en Loosterweg, alwaar meer straatpolitie hoogst gcwenscht sou zijn. Baldadigheden en vernielen zijn daar aan de orde van den dag of van derf avond. i De voorzitter gaat over tot artikelsge wijs© behandeling. Bij volgn. 78 is een voorstel van de com missie een jaarwedderegeling vast te stel len voor den 2den ambtenaar ter secretarie den heer A Bulten. B. en W. adviseeren geen regeling vast te stellen, maar than3 t 100 verhooging toe te kennen en verdel ieder jaar verhooging onder de oogen w zien. Na eenige discussie wordt conform het advies van B. en W. besloten. B. en W. zullen overwegen of er gronden zijn om met een ontwerp voor een algemeene salarisregeling bij den Raad te komen. Bij den post wegen had de Commissie aan gedrongen op het geleidelijk voorzien van de zijwegen van een gesloten wegdek, ter wijl zij voorts voorstelde langs de Hoofd- I straat in de kom tegcltroftoirs aan te leggen. De voorzitter zegt, dat E. en W. ten op- i zichle van het eerste punt steeds diligent zijn. De toepassing van een wegbedekking van z.g. Goudalite heeft de volle aandacht van het College. Ten aanzien van de aanleg van trottoirs in de kom deelen B. en W. het gevoelen van de Commissie. Zij stellen rich voor eerlang met een plan te komen oir reeds daar trot toirs aan te leggen, waai zulks met het oog op de ruimte mogelijk is. Tegelijkertijd meenen B. en W., dat het, ter verfraaiing van de kom der gemeente, i wenschelijk zou zijn aan den wegkant langs den kerkvijver een aardige afscheiding aan te brengen. Het is daar het mooiste plekje van de gemeente, dat m eenigszins be dorven wordt door de slechte afscheiding die cr slaat. Het advies van B. en W. wordt hierna goedgekeurd. Dei heer v. d. Voet vraagt of het de be doeling is om de nieuwe straten in het bouwplan van een keibestrating en van tegeltrottoirs te voorzien, incluis de Boer- haavestraat. Ook merkt spreker op. dat het hoofd- I riool in de Boerhaavestriat niet goed ligt, daar het water van uit het hoofdriool terug loopt in de nieuwe rioleerng van de huizen. De' Voorzitter zegt. dal zeer binnenkort een plan inzake den wegenaanleg, rioleering enz. is te verwachten, bij welks vaststelling met de geopperde bezwaren rekening ge houden kan worden. Het is zeer waarschijnlijk, dat de B.-straat en de nieuwe straten een tegeltrotloir zullen krijgen. Met betrekking tot den tost gemeentereini ging droog de Commissie aan od het ver plaatsen van de vuilnisbelt. Weth. v. d. Laan stelt aan de Commissie de vraag of zij mischien een goede oplossing weet te vinden, waarop de heer v. d. Hulst antwoordt, dat zij een morste! meende te moeten afwachten van B en W. De heer v. d. Laan heft gedacht om het verst verwijderd punt vin het Everlasting- terreii als opslagplaats te gebruiken, door aldaar het zand te hale* voor de ophooging der straten en in het uitgegraven gedeelte de vuilnis te laten storten. Dit lijkt spreker dö meest economische oplosing. die twee be langen tegelijk dient Tegen deze gedachte heeft de raad geen bezwaar. B. en W. zullen het plan verder uitwerken. Na eenige toelichting op den post zieken verpleging en brandweer leest de Voorzitter voor een adres van de Geilenfokvereeniging om een subsidie uit de gemeentekas. De meerderheid van de Commissie is tegen en de minderheid voor toekenning van het sub sidie. De verhouding in B. en W. is aan die van de Commissie gelijk. Lang wordt over deze zaak geredeneerd. De stemming heeft tot uitslag, dat 4 leden togen en 3 voor subsidieverleening zijn. Voor stemden de heeren v. d. Laan, v. d. Voet en Witteman. Het voorstel van B. en W. de 100 opcen ten op de Personeele belasting af te schaf- I fen en de gem. inkomstenbelasting weder om met een half procent te verlagen, werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De heffingsverordening op de Pers. belasting wordt ingetrokken. Hierna wordt de begrooting zonder hoof delijke stemming iD haar geheel vastge steld. Goedgekeurd wordt het besluit tot wijzi ging der begrooting van 1928. In de rondvraag vestigt de heer v. d. Voet er de aandacht op, dat het werpen van vuil nis in den te dempen sloot langs het Armen- land onoordeelknudig geschiedt I De voorzitter zegt een onderzoek toe. Weth. v. Reisen heeft gehoord, dat tenge- I volge van het veranderen van de stroom spanning vanwege de Lichtfabrieken van 120 volt in 220 volt, er meer stroom ver bruikt zal worden. De voorzitter is van gevoelen, dat de ver andering van spanning weinig invloed zal hebben op hel stroomverbruik. Evenwel zal hij bij de Lichtfabrieken omtrent deze zaak informeeren. De heer Witteman wijst op den onhoud- baren toestand in den bpcht van de Loos terweg. Misschien is aldaar een andere weg. bedekking gewens'cht hetgeen de Voorzitter zegt met B. en W. te zullen bespreken. De heer v. d. Hulst heeft vernomen, dat het verfwerk in de bestaande woningen van de Bouwvereeniging is opgedragen aan een schilder buiten de gemeente, terwijl er slechts een klein verschil bestond met da inschrijving van een schilder uit Voorhout. In zulke gevallen zal spreker 't werk liever aan ingezetenen opgedragen. De Voorzitter merkt op, dat deze zaak be hoort tot de bevoegdheid van de Bouwver eeniging. Niettemin willen B. en W. het hier gezegde wel onder het oog brengen van hel Bestuur. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten en overgegaan in geheime verga dering. WASSENAAR Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. W. de Groot en M. J. de Wit. Geboren: Alida Helena d. v. J. C. Hooge. veen en A. A. van der Helm. Evert Gerrit, I z. v. G. J. E. Mouw en J. Jongkind i Alexander, z. v. A. Kwetsie en H. C. van Driel Wilhelmus Philippus Hubertus, z v. H. F. J. Lamaker en A. M. H. Hagen. i Alexander Hendrik, z. v. A. H. Giel en H. A. Verbeek. Overleden: Jhr. Eduard Otto Berg, m. v, C. G. Bray, 39 jaar. Gerrit Teernik, m. v. M. G. Schriek, 63 jaar. Bij de arbeidsbemiddeling staan inge schreven: 13 grondwerkers, 6 losse werk. lieoen, 1 opperman, 1 kantoorbediende, 1 elctricien-inslrumentmaker. Tol onderwijzeres aan de RK Meis jesschool alhier is benoemd mej, J. de Vree te Hilversum. Tot tijdelijk boekhouder bij het water leidingbedrijf is benoemd de heer C. H. Kip. persluis. Als ge U vóór 8 October opgeeft als leerling kunt ge met succes afleggen (Den Haag) als Kantoorstenograaf. Inschr. ook voor Typen, Boekh.. Talen en Corresp. Dagelijks 23, 78 uur. INSTITUUT (Hoofdkant. Den Haag) BREESTRAAT 8126 Te koop: een 8099 op gummi, laag op de wielen, bij W Th ZWARTJES. Carros serie- en Wagenmaker. Lang* itraat, h Achterw Wassenaar. Mooie Burgerwoning Ie hunr, keurig onderh., H Rijndijk 204. Direct te aanv. 6 kamers, vestibserre, keu ken, schuur, voor en achter gr. tuin Huurprijs billijk Bevra gen: Steenschuur 12. 8178 L. S. Hiermede hebben wjj de eer onze Cliënteele beleefd mede te deelen dat vanaf MAANDAG 1 OCTOBER a. s. in onze zaak zal optreden een nieuw Strijkje onder leiding van den Heer PPILIPS BOERS, laatst genoemde Solo-Violist is voor Leiden geen onbekende. Wij noodigen U beleefd tot een bezoek uit, Hoogachtend, Ho tel-Café-Restaurant BELLEVUE L. J. PLATTEEL, Steenstraat 51. P. S. Wij maken U beleefd opmerkzaam dat er in onze zalen, Maandag en Dindag ge legenheid tot dansen is. 8156 8189 Op F*brlebsk*ntoor alhier wordt gevraagd een aankomend ar. ol m.) is de zaak van de tevens mnziek en gelegenheid tol eten. 8160 met kantoorrontine. Brieven onder No. 8173 aan hot Bnroan van dit Blad. Ie huur: Lange Dieisteeg 17. Flinke Winkel. Portiek. Twee stof- lichte etalages. Muurkasten en 'nonbank Rnime wening. Inlichting bij v. d. ZANDEN, Breestraat 77. 8176 ADVIE8 GRATIS 8188 voor aanmaken var Automobielveeren eveneens repa- reeren en opzetten. Veeren, door ons gemaakt worden voorzien van gernimde hard bronzen Bussen. Oude Varkenmarkt 3b - Leiden - Telef. 389 Mevr. G. KROUWEL, Huize „Nancy", Sassenheim, vraagt met 1 November een flinke niet beneden de 20 iaar; zelf standig kunnende koken en werken. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. 8100 MUSICOLOOG, N. Conservatorium „Muziek- Lyceum", Amsterdam. HOOGE RIJNDIJK No. 88, HEERENSTRAAT No. 65, Ook gevestigd de .Wasienaarscha Muziekschool' Santborstlaan 59, 2 min. vau halte „De Deyl". Piano, Viool, Cello, Orgel Solfège, Harmonie, Muziekgeschiedenis VRAAGT PROSPECTUS. 9301 Tc huur: een zeer goed on derhouden met tuin, en van alle gemak ken voorzien. Te aanvaarden 15 Oct. Staande Meerburgstr. No 13 Te bevragen: A J, v. d. POEL, Rapenbnrg 44, Tel. 2175 Leiden. 8150 8—6

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 18