69ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 26 September 1928 Derde Blad No. 21024 GEMENGD NIEUWS. Het nieuwe product hoofdpijn, migraine, neuralgie, kiespijn. RADIO-PROGRAMMA 's Morgens en 's Avonds FEUILLETON. De verdwenen Noodmunten STORING IN HET SPOORWEGVERKEER Een drijfstang van een locomo< tief gebroken. De stoomtrein uit het Zuiden, .welke te Den Haag om 11 u. 40 moet aankomen s'avonds, is gisteravond bij den Kleyweg onder Rijswijk vastgeloopen. Er werden twee rangeermachines uit Den Haag heen gezonden. Achter den vastgeloopen stoom trein zaten twee electrische treinen uit Rotterdam, welke in de stagnatie moesten deelen. Later werd gemeld dat de stoomtrein tegen halftwee in de Residentie is binnen gekomen. De oorzaak van de vertraging blijkt een gebroken drijfstang der locomo tief te zijn geweest. Kort daarna zijn de beide electrische treinen ook binnengekomen. NACHTELIJKE AANRIJDING TE DEN HAAG. Een agent 300 Meter door een anto voortgesleurd. Gisternacht surveilleerden twee agenten van politie per rijwiel aan de Laan van Meerdervoort te Den Haa£. Bij de Rozenstraat kwam een auto met groote snelheid hen achterop rijden. Naar de verklaringen van een der agenten gaf de chauffeur geen signalen. De 55-jarige agent de P., werd door den voorbijsnellenden auto gegrepen en meege sleurd. Ongeveer 300 M. verder werd de man door zijn collega gevonden. Wonder boven won der had hij oogenschijnlijk geen ernstige kwetsuren bekomen. Echter had hij aan ar men, gelaat en beenen schaafwonden. Zjjn fiets was verdwenen. Later in den nacht is deze op den hoek van de Laan van Meerdervoort en Hyacintstraat geheel ver nield terug gevonden. Ü3 auto is doorgereden. De andere agent was niet in staat om 't nummer te no- teeren zoodat de chauffeur tot op dit oogen- blik nog niet is opgespoord. Ebhter stelt de politie alle pogingen in het werk hem te vinden. De auto is gereden in de richting Kijkduin. Vermoedelijk is het een open, twee persoonswagen geweest, van öonïere kleur. DE ORKAAN OP DE BOVENWINDSCHE EILANDEN. Bi, het departement van koloniën is van den waarnemend gouverneur van Curasao Aet lolgende. op 21 dezer verzonden, tele- grafich bericht ontvangen: Ontring van gezaghebber St. Martin als nog ndiogrammen resp. luidende ,,in aan vulling van mijn sein gisteren betreffende stormchade zij medegedeeld dat geen noe menswaardige persoonlijke ongelukken te boekei vielen op eilanden en dat zoowel mails als bemanning Virginia gered zijn. Bericlfc ontvangen gedeelte wrak Virginia opgepkt Tortola." AUTO OMGESLAGEN. Een auto, bestuurd door E. R.. reed op den Deftweg te Rijswijk toen uit de andere richting een auto aankwam, door welks lich ten R. yerd verblind. Om een wielrijder te sparen stuurde hij zijn auto dwars over de trambaai, waardoor hij aan den anderen kant vai den weg in het zand terecht kwam Een wél van den auto brak, hij sloeg om en eender inzittenden raakte er onder, doch heeft sechts lichte kwetsuren bekomen. BOEFJE. De B-jarige G. M. was als leerling in dienst oij den koperslager M. in de Anjer straat te Rotterdam. De jongen had geen Kin in werken en nam ontslag, zonder dat zijn oaders dit wisten. De geheele vorige week geeft hij op straat rondgeslenterd, om rijn ouders te doen gelooven, dat hij aan net werk was. Zaterdags moest hij evenwel Jijn loon afdragen. Eerst heeft hij toen, om RECLAME. LIJSTENMAKERIJ. Tijdens de Winkelweek geven wij 15 pCt. lorting voor het omlijsten van platen foto's enz. Van ouds bekend Lijstenmakerij „DE CONCURRENT", laarlemmerstraat 62 bij de Vronwensteeg. aan geld te komen, een vriendje met een brief naar een caféhouder aan de Prins Hendrikkade gestuurd. In dit briefje werd den caféhouder, die een klant is van den koperslager, verzocht den brenger f. 4.50 mee te geven. De caféhouder liep er niet' in en gaf geen geld mee. M. heeft daarop aan de Maashaven Oostzijde een rijwiel ge stolen en dit beleend. Van de opbrengst heeft hii f. 4.50 thuis afgedragen. De politie heeft hem aangehouden en opgesloten. ZIEKTEGEVALLEN AAN BOORD VAN HET S.S. „POLLUX". Een matroos overleden. Men meldt uit Amsterdam aan de „Msb." Het s.s. Pollux" der Kon. Ned. Stoom boot Mij. kwam gisteren van de Zwarte Zee hier binnen met de vlag halfstok. Wij vernamen, dat één der matrozen (uit Sche- veningen) aan een nog onbekende ziekte gedurende de thuisreis was gestorven. Het lijk was reeds door de bemanning op zee gekist en stond bedekt met de natievlag op het voordek. Nog een tweetal matro zen lag, vermoedelijk lijdende aan dezelfde ziekte, bij aankomst alhier nog in de kooi. Naar den aard dezer ziekte zal door den geneeskundigen dienst een onderzoek wor den ingesteld. Voor zoover reeds bij aan komst te LJmuidem geconstateerd, heeft, men evenwel niet met een besmettelijke ziekte te doen. INVAL IN EEN SPEELHOL. Tegen negentien personen pro- ces-verbaal opgemaakt. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft naar ,,Het Volk" meldt, de politie te Amsterdam een inval gedaan in een huis, waarvan haar was gebleken, dat op een der verdiepingen reeds sedert gerui- men tijd een speelhol was gevestigd. De tweede verdieping van het. perceel 44 aan het Damrak is als kantoorlokaal ver huurd aan een zakenman, die te Den Haag woont en daar slechts enkele uren per dag tot na Beurstiid vertoeft. Deze heeft tot het schoonhouden van zijn kantoor een diamantbewerker in dienst genomen, die daarvoor in de ochtenduren zorg dTaagt. Andere bemoeiingen heeft hij met de kan toorlokaliteit niet Zonder medeweten van don eigenaar echter heeft hij, naar onlangs is gebleken, het kantoorlokaal voor de avonduren verhnurd aan eenige lieden uit d on ker-Amsterd am. Deze heeren vestigden, in het kantoor van den Haagschen zakenman een gelegen heid, die spoedig in de kringen van ha zardspelers algemeen bekend was en zich dan ook avond aan avond tot diep ip den nacht in een druk bezoek verheugen mocht De diamantbewerker streek als huur een 'bedrag van f. 7.50 per avond op. Voor de ramen werden iederen avond zware gordijnen gehangen, opdat men van de straat geen licht zou zien branden. De exploitanten van dit speelhol hadden bij het hazardspel het beruchte „mijn en dijn" de leiding. Het is gebleken, dat er op één avond en nacht meermalen bedragen tot duizend gulden omgingen. Hst is der politie, bij het observeeren van dit speelhol, dat uiteraard met groote omzichtigheid geschiedde, ook nog geble ken, dat de in bet benedenhuis gevestigde caféhouder wist wat er boven zijh zaak ge schiedde, en daar voordeel van trok. Bin nenshuis door n.l. voorzag hij dc spelers op de tweede verdieping van dranken, wat hem na het sluitingsuur van zijn café des te gemakkelijker viel. daar hij zijn parti culiere woning op de derde verdieping had. Zooals reeds gezegd achtte de politie Maandagavond het oogenblikgekomen om in te grijpen. Een inspecteur van politie begaf zich met een aantal manschappen naar het Damrak. Men drong zonder veel opzien te baren tot de tweede verdieping door. waar een in burger gekleede agent aan het luikje in de deur klopte. Toen dit geopend werd stak hij zijn hand er door heen en opende de deur. „Handen omhoog", klonk toen het bevel van de met de revolver in de vuist achter hem aankomende politiemannen. Niet minder dan achttien paar handen gingen omhoog. Het speelgerei, alsmede het op tafel liggende geld en de aanwezige drankvoorraad, werden in beslag genomen. De achttien bezoekers zijn daarop naar het politiebureau aan de Warmoesstra»t overgebracht. Gistermorgen waren de ver- hooren geëindigd en konden de arrestan ten, nadat tegen elk hunner pro ces-verbaal was opgemaakt, vertrekken. Ook tegen den caféhouder is procesverbaal opgemaakt. GASCORRUPTIE TE WORMERVEER. Wordt de directeur oneervol ontslagen? Eenige maanden geleden werd te Wor- merveer bekend dat de ex-directeur van het gemeentelijk gasbedrijf steekpenningen zou hebben aangenomen. De gemeenteraad be handelde deze aangelegenheid eenige malen in geheime zitting, waardoor naar buiten niet vele bijzonderheden uitlekten. Onge veer twee jaren geleden werd de directeur L. op diens verzoek eervol ontslagen we gens gezondheidsredenen. Nadat bekend was geworden, dat de directeur steekpen ningen zou hebben aangenomen, hebben B. en W. getracht die gelden van den heer L. terug te ontvangen. De directeur wei gerde evenwel de door hem ontvangen gel den in de gemeentekas terug te storten. Blijkens het destijds door de justitie inge stelde onderzoek ontving de directeur L. alleen in 1919 van de N.V. Gaulzsch' Ind. Mij. f. 1125 en van de N.V. Gasmeterfabriek Wilson te 's-Gravenhage f. 3984.85 aan pro visie. De justitie vond geen termen om tot vervolging van den heer L. over te gaan. B. en W. stellen nu voor om het eervol ont slag in te trekken en te wijzigen in oneervol ontslag. Hierdoor zou het aan den heer L. toegekend pensioen door hem worden be houden. Daarnaast geven B. en W. in over weging, om geheel los van de afkeuring en los van het ingediend verzoek den heer L. alsnog oneervol ontslag te verleenen niet overeenkomstig zijn eigen verzoek, op een tijdstip, waarop hij niet voor de verdere waarneming van zijn betrekking was afge keurd. Op dien grond zou hem geen pen sioen verleend kunnen worden. Het ge meentebestuur meent, dat het optreden van den ex-directeur van dien aard is, dat alles moet worden aangegrepen om hem niet on gestraft te laten. Indien de gemeenteraad in dezen zin zou besluiten, komt de pensioen raad voor een geval te staan, dat zich nog nimmer heeft voorgedaan, doch B. en W. oordeelen, dat dit eventueel te nemen be sluit geëerbiedigd zal moeten worden en ge handhaafd zal blijven zoolang het niet bij Koninklijk besluit is vernietigd wegens strijd met de vet of het algemeen belang. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Bij den bouw van de nieuwe buitenplaats Lookhorst in Leusden, nabij Amersfoort, is gisteren de 60-jarige stucadoor G. H. G. van een ladder gevallen. Hij is aan de ge volgen overleden. BRANDEN. Bij den heer E. de Boer aan den Spaarn- dammerdijk te Halfweg is gistermorgen brand uitgebroken in het woonhuis, ver moedelijk door het omvallen van een petro leumkachel. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch het vuur had toen zulk een omvang aangenomen, dat blusschen vruchteloos was. Het woonhuis brandde geheel uit, al leen een schuurtje bleef staan. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Wehl (Geld.) i9 de boerderij van W. G. Hartjes geheel afgebrand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners zich ternauwernood konden redden. De 9chade wordt door de verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. RECLAME. 7828 tegen E$8 naam fis een waarborg voor hooge9 wetenschappolilke waarde. nu Te Zwolle ontstond door onbekende oor zaak brand in een perceel aan den Mid lel weg. bewoond door de familie B. De brand ontstond tijdens afwezigheid van de bewo ners en was spoedig gebluscht. Op het zolderkamertje, waar de brand wa9 geweest, vond de politie onder een hoopje afgebrand riet een in petroleum ge- drenkten doek. De man en vrouw werden aangehouden en aan een verhoor onder worpen. Hierbij bleek dat de vrouw, die het laatst de deur was uilgegaan, verdacht moet worden van brandstichting. De man die aan dit misdrijf niet medeplichtig bleek, werd spoedig weer op vrije voeten gesteld. IN DE SLOOT GEREDEN. Gistermorgen Is de ongeveer 50-jarige postbode A. Sneep te Heiningen, bij Willem stad, na de vroegpost naar de tram te Hei- wijk te hebben gebracht, in den Heininger- weg met zijn fiets in de sloot gereden en verdronken. Vermoedelijk is duizeling de oorzaak van dit ongeval. KIND ONDER EEN KAR EN GEDOOD. Te Sohijnd-el i« het 3-jarig zoontje van den winkelier van D., die bezig was een wagen te laden, onder den wagen geko. men. Het trok een stut omver waardoor de wagen achterover sloeg en op het hoofd van het kind terecht kwam. De kleine was op slag dood. ONGELUK IN EEN MUN Op de staatsmijn Wilhelmina is een on geluk gebeurd. De 25-jarige ongehuwde hou wer H. Dumont uit Bochholtz was in de 331 M. verdieping aan het werk, toen, door dat het dak gedeeltelijk doorbrak, hij daar door getroffen werd en gedeeltelijk onder de steenen bekneld raakte. Na enkele oogen- "Mikken was hij bevrijd en werd naar het St. Josefs ziekenhuis te Heerlen overge bracht, waar bleek, dat hij enkele ribfrac- turen en een longperforatie had bekomen. Zijn toestand is naar omstandigheden gun stig. VERDUISTERING. Te Assen is in arrest gesteld J. L., wis- sellooper, wonende te Coevorden, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan ver duistering van een bedrag van ongeveer f. 35Ó0, ten nadeele van de Groninget Bank. Ik heb je nog nooit zóó droomerig zie kijken, zei de verliefde jongeman. Je bent ook nog nooit zóó laat ge bleven, antwoordde zijn slaperige verloofde. VOOR DONDERDAG 27 SEPTEMBER Hilversum (1071 M.) 12.302.Lunch- muziek door het Trio Verhey. 6.007.30: Dinermuziek door het Kwartet Rentmeester 7.307.45: Vioolsolo met pianobegel. 8.0011.00: Concert door het Omroep-or- kest o. I. van Nico Treep, Cath. de Vogel, sopraan, Han Beuker en Wouter Denijs, pianoduo. Linn Mol, pianobegel. 10.15 Persber. Huizen (340.9 M., na 6 uur 1870 M.), uit sluitend NCRV.-uilzendingen). 12.301.45: Concert, mevr. I. Mulder-Belser, alt mezzo, J. H. E. Wittpen, fluit, F. Uittenboogaard, orgel en piano. 5.307.00: Friesch uurtje, o. 1. van G. Brouwer, bariton, Chr. Willemsen, viool, H. Burga, piano. 7.30- 8.00: Cursus apologetiek, o. 1. van Prof. Dr. J. A. C. v. Leeuwen. 8.009.00^Orgel bespeling in de Groote Kerk te Alkmaar door Jan Zwart. 9.0010.30: Concert, mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode, piano, J, H. Clemens, fluit, H. Harmann, viool. Daventry (1600 M.) 10.35: Kerkdienst. 11.20: Gramofoonmuziek. 12.20: Con cert voor sopraan, bariton en viool. 1.20- 2.20: Gramofoonmuziek. 2.50: Lezing. - 3.10: Muziek. 3.20: Vesper in de West- minster Abbey. 4.05: Huishoudpraatje. - 4.20: Concert Brown's kwintet en vocale solisten. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Mu ziek. 6.35: Nieuwsber. 6.50: Voor landbouwers. 7.05: Vioolmuziek van Kreisler. 7.20: Actueele causerie. 7.35 Muziek. 7.45: Lezing: Life in Roman Britain. 8.05: Liza Lehmann-program- ma. „The golden Treshold". Indiaanscha zangcyclus voor soli, koor en orkest, K, Winter, sopraan, E. Coleman, alt, E. Greene, tenor, F. Phillips, bariton. Koor en orkest. 9.05: „The House Agent", 1-actefl van Grace. 9.35: Lezing van Genève* The way of the world. 99.60: Nieuws ber. 10.10: Variété, Parkington-kwintet 10.5012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M. 12.50? Orkestconcert. 4.055.05: Trio-concert (piano, viool, cello). 8.5011.20: Con cert „Le Theatre du Petit Monde", Orkest o. 1. van hr. Defosse. Langenberg (469 M.) 12.301.10: Mecha nische muziek. 6.056.50: Russisch' concert, H. Guermanova, alt, met piano- en vioolbegel. 8.20: Orkestconcert. 9.20: Hans Sachs-avond. Trio en H. Mühlhofer, declamatie. W. Wahl en leden van het Sted. Theater. Daarna tot 12.20 Dansmu ziek. Königswusterhausen (1250 M., Zeesen). - 12.205.20: Lezingen. 5.20—6.20: Or kestconcert. 6.208.05: Lezingen. 8.2010.00: Lezingen. Hamburg (395 M.) 4.85: Voorlezing. - 5.20: Ludwig Richter-viering. 6.20: Or kest-concert. 8.20: „C. Ferd. Meyer", met medew. van A. Martini, bariton. i 9 3511.20: Instrumentaal soli in de opera, Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Brussel (509 M.) 6.20: Orkestconcert. 8.35: Gramofoonmuziek. 8.50: Be roemde ouverture's. 9.6010.35: Dans muziek. RECLAME. zijn de meest geschikte momenten om Purol toe te passen; daarom behoort op iedere slaapkamer een doos of tube PuixjI aan wezig te zijn. 8837 Door J. S FLETCHER. Geautoriseerde vertaling uit 't Engelsch door Air. G. KELLER. 58 HOOFDSTUK XXV. De handboeien. Stevenege had vooraf zijn kaarlje met zijii beroep naar binnen gezonden met het veizoek den dominé even te mogen spre ken, en de oude predikant had het in zijn hand, toen hij opstond en kij keek beurte lings naar Stevenege en het kaartje, alsof de bezoeker en het stukje karton boven zijn begripsvermogen gingen. Toen Stevenege zijn verbijstering bemerkte, deed hij een paar schreden naar hem toe, terwijl de anderen bij de deur bleven staan. „Het spijt me. dat ik u moet lastig val len, mijnheer," begon hij, „maar het doel van mijn komst kunt u wellicht afleiden uit "Wat u op het kaartje ziet." De oude heer keek hem verbijsterd aan. „Ja, ik zie wel wat op uw kaartje 9taat," antwoordde hij. „doch ik begrijp niet waar om u mij uw kaartje heeft laten brengen. Staat bet in eenig verband met mijn parochie?. „Het doet me leed, dat het in verband met hw eigen huis staat," antwoordde Steve- nege. „Er vertoeft in uw woning, mejuf frouw Lansdale uit Alanschester En naar ik meen logeert mede bij u een jongmensch uit dezelfde stad, zekere mijnheer Oswald Cleverley „Juffrouw Lansdale, mijn petekind, is in derdaad hier," antwoordde de oude inan. „En ook mijnheer Cleverleydie kwam hier gisteravond aan. Maar...." „Ik wenschte juffrouw Lansdale en den heer Cleverley te spreken in verband met een geval van moord te Alanschester, waar van ik, zooals hun beiden bekend is, het onderzoek op mij heb genomen haast van af het oogenblik dat de moord werd gepleegd. Hedenmorgen heb ik het een en ander ont dekt, dat mij de overtuiging heeft geschon ken dat zij meer omtrent enkele feiten op de zaak betrekking hebbend weten dan zij mij hebben medegedeeld, hoewel zij ruim schoots gelegenheid hebben gehad mij alles wal zij op het hart hadden mede te deelen. Ik moet ze bepaald spreken De oude heer nam zijn bril af en l^gde deze op zijn lessenaar. Hij keek, mét zijn oogen knippend,, naar Penthony en What- more, die nog 9teeds bij de deur stonden. „Behooren beide heeren tot de politie, evenals u?" vroeg hij. „EeD er van," verklaarde Stevenege met een gebaar naar Penthony. De ander is iemand, die naar ik thans geneigd ben te gelooven, volkomen onschuldig is aan de te Alanschester gepleegde misdaad, welke men hem had ten lake gelegd, den moord, waar over ik u daareven sprak. Vanmorgen vroeg hebben-wij hem te Liverpool gearresteerd. Hij stond op het punt naar New-York te vertrekken op een passagebiljet dat juf frouw Lansdale hem had verschaft. Hij ont ving vanmorgen le Liverpool een aange- teekenden brief met 250 poiid, welke giste renavond juffrouw Lansdale uit dit dorp, uit Winserley, aan hem had gezonden. Vol gens hem wilde juffrouw Lansdale met alle geweld, dat hij het land zou verlaten en nu wil ik aan juffrouw Lansdale vragen, wat dat alles beteekent." De oude predikant begon met zijn vin gers tusschen d© papieren op zijn lessenaar te zoeken, wat voor Sievenege het bewijs was. dat hij zich niet op zijn gemak gevoel de. Hij zei ten slotte: ,,Ik wil hopen, dat het niets ernstigs be teekent, maar ik ben bang, dat zulks wel het geval zijn. Er is het een en ander voor gevallen, dat.... nu, dat me niet bevalt. Daar u detective is en ook mijn petekind en dien heer Oswald Cleverley kent, acht 'k hel gewenscht u mede te deelen. wat mijn geest bezig houdt Twee dagen geleden kwam juffrouw Lansdale onverwachts hier. Zij deelde mij mede, dat zij om bepaalde redenen waarover zij zich niet nader wilde uitlaten onmiddellijk met dien mijnheer Cle verley wilde huwen, dat hij naar Londen was gegaan om van den aartsbisschop een vergunning daartoe te verkrijgen, dat hij gisterenavond mei dat stuk hier zou kom^n en dat zij gaarne zouden willen dat ik het huwelijk zou voltrekken. Ik drong er op aan, dat zij mij zou mededeelen, waarom dat alles moest gebeuren, doch zij weigerde dit, smeekte mij, haar niet verder le ondervra gen. Ik bemerkte wel, dat zij buitengewoon zenuwachtig was en ernslig bedroefd over iets, maar ik onthield mij van verdere vra gen. De heer Cleverley kwam hier reeds vroeg, gisterenavond. Hij had de vergun ning weten te verkrijgen, vermoedelijk onder voorgeven, dat zij onverwachts Engeland moesten verlaten. Nadat hij hier was aan gekomen, blijven zij samen een tijdje in deze kamer en daarna gingen zij met hun beiden naar het postkantoor." „Dat was dan om het geld naar Liverpool te zenden." bromde Stevenege. „Natuurlijk weel ik daar niets van," zei de predikant. „Na hun terugkeer brachten wij de rest van den avond samen door. Ik had dien mijnheer Cleverley nooit vroeger gezien en wist ook niels va* hem, behalve dat juffrouw Lansdale mij had medegedeeld dat zij elkander al van kindsbeen af kenden. Ik vond het een schrander, welbelezen, be gaafd jongmensch, m3ar hij maakte op mij tevens den indruk van wat egoïstisch en met zich zelf ingenomen te zijn. Ik gevoelde me niet gerust en vertelde dit aan mijn petekind, er op aandringend dat zij zich nog- eens zou bedenken, alvorens te trouwen. Ik verkeerde zooals u kunt begrijpen, in een moeilijke positie Gewapend met de door hem losgekregen trouwvergunning kunnen zij eiken predikant, waar en wanneer ook vragen hen in den echt le verbinden. In- tusschen deelde zij hem vanmorgen in mijn bijzijn mftda, dat zij met hem eerst nog eens wilde pralen; zij zijn daarvoor samen uit- gegaan en zijn nog niet thuis. Maar nu komt u bij mijl Ikik zou wel willen vveten^wat achter dat alles zit. U zegt. Zij komen daar over het grasveld op het huis aanloopen, mijnheer!" viel Penthony hem in de rede. „Zij komen door de tuin deur naar binnen!" Sievenege glipte ijlings van de plek waar hij stond; tusschen den lessenaar van den predikant en het openslaande raam, in de schaduw van een hooge boekenkast. Op het zelfde oogenblik deinsde Penthony achter uit naar den anderen kant, terwijl hij What- moro toefluisterde te blijven staan waar hij was. En Whatmore bleef staan, zoodat ieder die door den tuindeur naar binnen trad, hen kon zien. Toen dan ook Barbie Lansdale een oogenblik later de deur openduwde en de kamer binnentrad, op den voet gevolgd door Oswald Cleverley, vielen haar verbaasde blikken hél eerst op hem. Zij bleef stokstijf en naar adem hijgend staan; het volgend oogenblik had zij Stevenege en Penthony in het oog gekregen en haar tot op dal oogenblik bleek gelaat, werd met een don keren blos overtogen om daarna weer alle kleur te verliezen Zij keek Whatmore ver schrikt aan en deed plotseling een uitroep hooren, welke bij ten minste een der aan* wezigen plotseling een licht deed opgaan: .0 Whatmore!" riep ze. Je hebt jo hebt mijn oom toch niet verraden? O, What more, Whatmore, wat heb j'e gedaan?" (Slot vol«U

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9