69^ JAARGANG VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1928 No. 21020 STADSNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 2.35, per week 0.18 Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f 2.35 -f- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. PROF. Mr. W. VAN DER VLUGT. De gezondheidstoestand van den Leid- schen oud-hoogleeraar prof. mr. W. van der Vlugt, is in den laatsten tijd zeer achteruit gaande. De patient wordt in Epe, waar hij in de laatste maanden verblijf had, ver pleegd en is te zwak om naar zijn woon plaats 0egslgee9t te wórden vervoerd. Wanneer in den ziektetoestand niet spoe dig een kentering ten goede komt is bin nen betrekkelijk korten tijd helt ergste te vreezen. WINKELWEEK 1928. Propaganda voor organisatie van den Middenstand. In de Kleine Stadszaal is gisteravond een vergadering gehouden ter bespreking van de plannen voor de winkelweek die op Woens dag 26 dezer zal beginnen. De vergadering werd geleid door den heer J. Meijers, voorzitter van de winkelweek commissie, die de vrij talrijk opgekomen be langstellenden welkom heette en een uit eenzetting gaf van de wijze waarop de com missie de winkelweek 1928 denkt te organi- seeren en hoopt tot een succes te maken. Spr. zeide dat men op een andere wijze te werk wil gaan dan in het vorige jaar en dat men geen jury instelt voor de beoordee ling der etalages, noch prijzen beschikbaar stelt, maar er slechts op uit wil zijn een zoo groot mogelijk aantal koopers op straat te krijgen op de dagen waarop de Leidsche winkeliers iets extra's van hun etalages zullen maken. Wij hopen talrijke kijkers voor onze uit stalkasten te krijgen, en wij hopen dat die kijkers ook koopers zullen worden. Het is, aldus de heer Meijers, geen kunst om met veel kosten een goed resultaat te behalen. Doch wij willen pogen succes te hebben met minimum kosten en zoo zullen wij andere middelen aanwenden dit jaar, om duizenden menschen op straat te lokken. Reeds meer dan 300 winkeliers gaven zich voor deelneming aan de winkelweek op, en wij rekenen er op dat in de naaste toekomst nog veel meer winkeliers zich zul len aanmelden. De gelegenheid daartoe is nog open bij den heer T. F. Vlieland, Nieuwe Rijn 50, den secretaris van de Commissie. Ten slotte deelde de heer Meijers mede dat het in de bedoeling van de commissie ligt bij wijze van attractie in iedere étalage des middags om twee uur, een artikel te leggen, dat te laag geprijsd is. Dit artikel zal dan tegen den genoteerden prijs worden verstrekt aan wie er het eerste om vraagt. Onnoodig te zeggen, dat deze attractie be oogt in het middaguur vooral veel koopers naar de winkels te trekken. Het publiek weet namelijk dat er gedurende de winkel week ongeveer 2400 koopjes te halen zijn in de winkels van de deelnemers en het zal stellig trachten daarvan te profiteered opening zal niet met redevoeringen of eerewijn geschieden dit jaar, maar een stoet van auto's met opschriften, voorafgegaan door een auto met een klein muziekkorps zal den Leidenarcn aankondigen dat de winkelweek 1928 is begonnen. En iederen avond zal het Harmoniegezelschap' „Werk- mans Wilskracht" een wandeling door de verschillende wijken van de stad makenen er daardoor toe bijdragen dat het publiek in eon feeststemming komt en niet in huis blijft Nadat de heer Meijers de jongelui die de vergadering gisteren met muziek opluister den, had bedankt voor hun gewaardeerde medewerking, zeide spr. dat men deze bij eenkomst van middenstanders een prach tige gelegenheid had geoordeeld, om eenige voormannen uit de middenstandsbeweging als spreker uit te noodigen. Hij gaf daarop allereerst het woord aan den heer Mayer, voorzitter van de Middenstandscentrale al hier, die er op wees dat het organiseeren van een winkelweek waarlijk geen sine cure is. Spr. hoopt dat de enthousiaste in leiding van den heer Meijers een aanspo ring mag zijn, voor wie zich nog niet als deelnemer aan de winkelweek heeft opgege ven, om zulks nog onverwijld te doen. Hij herinnerde aan de reglementaire verplich ting van de Middenstandscentrale om het houden van winkelweken te bevorderen en wenschle commissie en deelnemers van harte een groot succes toe. De heer Ingenoo), directeur van het bureau van den Kon. Ned. Middenstands bond te 's-Gravenhage, was de eerste rede naar van den avond. Spr. gaf een uiteen zetting van de groote lijn die de midden- etandsbeweging volgt. Hij zeide dat de middenslandsbeweging krachtig is en ge zond en wees op de onjuistheid van Kar! Marx' voorspelling, dal de Middenstand tot verdwijnen gedoemd zou zijn, omdat hem Eeen plaats in de maatschappij toekomt. Niet als een andere categorie is de midden stand op eigen belang uit in de eerste plaats, doch hij wil allereerst het algemeen belang dienen. Spr. herinnerde aan de sta kingen die een wapen zijn in de hand van de categorie waarmede hij den midden stand vergeleek. De Middenstand is ook niet arbeisschuw en heeft dit altijd bewezen. Hij ziet arbeid niet als een 9traf, maar ais een zegen van Hooger Hand. Tusschen de twee andere categoriën zit de middenstand. Hij heeft le zorgen voor goede distributie van de. producten, en het is jammer dat hij daarbij dikwijls zoo gedwarsboomd wordt, door wetten die klemmend en belemmerend zijn. Spr. herinnerde aan het verzet van den middenstand tegen de winkelsluiting en hield in verband met de talrijke gemeen schappelijke belangen een klemmend be toog voor organisatie. Er zijn, aldus de heer Ingenool, drie orga nisaties, een Neutrale, de oudste en de grootste, een Christelijke en een Katholieke. Men sluite zich aan bij een dier drie orga nisaties. Met het uitspreken van den wen9c.h dat het resultaat van de komende winkelweek mag zijn, dat het besef van de noodzake lijkheid en het nut tot organiseeren opleve, eindigde spr. zijn enthousiast ontvangen rede. De heer Van der Stap van den Chr. Bond was de tweede spreker. Hij begon zich af te vragen of het feitelijk nog wel noodig is, over het nut en de nood zakelijkheid van organisatie te spreken. Ook deze spreker wees er op dat tusschen de beide andere machtige groepen, het groot kapitaal met zijn trustvorming ter eene, en de arbeidersbeweging met zijn coöperatie en socialisatie ter andere zijde, de middenstand staat. De Middenstander mag niet philoso- feeren, hij moet een open oog hebben voor de dingen die zijn belangen in den weg 9laan en door organisatie heeft hii de moei lijkheden le overwinnen. Niet slechts belas tingdruk, maar vliegende winkels, valuta huizen, concurrentie door gemeentelijke winkels, het zijn allemaal dingen die den middenstand in zijn geheel bedreigen en waartegen alleen door organisatie en ge meenschappelijk ageeren kan worden opge treden Goede wetgeving en goede voorlichting worden door de bestaande organisaties be vorderd. Zij bevorderen tevens behoorlijk vakonderwijs en ijveren voor degelijke be drijfsorganisatie. De middenstanders vragen te veel als ,.men hen over organisatie spreekt, of hun dat ..geld in het laadje brengt" Zij kijken te veel naar het malerieele voordeel van orga nisatie. Doch laten zij toch niet vergeten dat er nog andere belangen "zijn. Laten zij niet eigenwijs zijn, hun lauwheid afleggen en zich aansluiten bij een der drie bestaande bonden. De heer Jansen, van den R.-K. Midden slandsbond die vervolgens het woord voerde en de rij der sprekers sloot, zeide liefst niet uit zijn ervaring te willen y^rtellen. Dat zou slechts tot bitterheid stemmen, aldus spr., want de middenstanders laten hun voor mannen sjouwen en zeggen dal het ,,die kerels" alleen maar om een baantje te doen is. Spr. gewaagde daarop van eenige voor beelden van het werk van de leiders, voor de leden, waaruit het tegendeel overtuigend hleek. Hij wees erop hoe in de moeilijke dagen van 1918 de middenstanders naar de organisaties liepen, maar hoe ze toen later de rust was weergekeerd, weer wegliepen, na een jaar of anderhalf jaar contributie te hebben betaald. Voor vakorganisatie gevoelen de midden standers soms nog iels, maar van stands organisatie willen zij gewoonlijk niets weien. Dat is ongehoord, aldus spr.. en als de mid denstanders daarvoor niet eens gestraft wor den, dan hebben zii dit te danken aan het vasthouden van een kleine groep getrouwen. De hc-Cr Jansen hoopte dat het een mooi feest zou worden tijdens de winkelweek die men hier gaat houden en hii sprak den wensch uit dal de middenstanders door een drachtige samenwerking straks de Breestraat zouden maken tot één groot warenhuis. Steek de vlaggen uit. de banieren op, De Middenstand herwint zijn macht. Wanneer hij bouwt op Godes kracht. Met deze- woorden eindigde spr. zijn luide toegejuichte rede. Nog sprak tenslotte de heer Molkenboer, die een verzoek kwam overbrengen van de Ver. voor Nederlandseh fabrikaat, om tijdens de winkelweek bordjes met spreuken in de étalages le willen leggen en ophangen als een opwekking voor hel koopen van artike len van Nederlandseh fabrikaat en nadat spr. daartoe de aanwezigen had opgewekt en hun de verzekering had gegeven dat de Ver- eeniging tegenover die vriendeliikheid van de winkeliers een attractie zou stellen spraken de heeren Mayer en Meijers nog ieder eenkort woord tot slot. Zoo werd het elf uur eer de geslaagde vergadering ten einde was. Naar men uit hetgeen de heer Meijers over de plannen voor de winkelweek heeft mede gedeeld heeft kunnen lezen, heeft het er allen schijn van dat de winkelweek 1928 inderdaad een groot succes belooft te wor den. De commissie werkt ijverig aan de voor bereiding en zij ziet tot haar genoegen dat het aan medewerking niet ontbreekt. De winkeliers zijn enthousiast-voor de plannen van de commissie, die sober, maar werkelijk we'l een goeden kans op groot effect bieden. Nog dient vermeld dat de commissie aan iederen deelnemer een vlag zal verstrekken, or>dat Leiden tijdens de winkelweek, dus van 26 September tot 3 October in een machtigen vlaggentooi zal prijken. HET GENOOTSCHAP „KENNIS IS MACHT." Het aantal leerlingen dat zich voor den nieuwen cursus voor de onderscheidene les sen: Boekhouden, Handelsrekenen, Steno grafie, Ned. Taal, Fransche, Duitsche, Engel- sche en Spaansche Handelscorrespondentie enz. heeft aangemeld bedraagt niet min der dan 130 een aantal nog nimmer te voren bereikt. In de laatste jaren bewoog zich dit getal om de honderd. Een bewijs, dat er steed meer naar goeu onderlegde handels- en kantoorbedienden wordt gevraagd en voorts dat het onderwijs van het Genootschap dat trouwens zijn leer lingen zoowel uit de buitengemeenten als uit de stad zelf trekt, bij voortduring in ster kere mate wordt gewaardeerd. REDDINGSBRIGADE. Geslaagd zijn voor diploma A de heeren: P. Borgerding. E. Casteleyn, H. C. Kosto, K. Kraayenbrink, H. Queslroo. D. L. J. le Rütte en K. T. v. Wingerden. Voor diploma B de heeren: D. v. Driesum, J. II. de Iïeide, A. Kraayenbrink en K. Stikkelorum. Voor diploma's A en B de heeren: G. v. Oerle, A. v. d. Reyden en W. Snoeker. ONTSPANNINGSAVOND VOOR MILITAIREN. Na een vermoeiende oefening, tot onder den rook van Scheveningen, werden de bij het 4e Regiment Infanterie' alhier, voor her halingsoefeningen onder de wapenen zijnde militairen gisteravond aangenaam vergast op een muziekuitvoering, gegeven door het Leidsche muziekgezelschap „Euterpe", het welk, onder leiding van zijn uitnemenden dirigent, den heer Noordanu9, voor de tweede maal in deze oefeningsperiode, bereid ge vonden was in de overvolle cantinezaal van de Morschpoortkazerne. een avond voor de militairen le geven. Met een wèlverzorgd programma heeft dit ensemble, op bijzonder verdienstelijke wijze, een twaalftal nummers ten gehoore gebracht en het stille luisteren gedurende het spelen, telkens gevolgd door een spontaan en dik wijls langdurig applaus, was voor de leden van Euterpe" een doorslaand bewijs hoe zeer de toehoorders hun werk waardeeren. Onder luide teekenen van instemming sprak de' le Luitenant Steenhauer. namens alle aanwezigen aan het einde zijn oprech ten dank uit voor hetgeen „Euterpe" dezen avond te genieten had gegeven. Dc-' twee meespelende dames ontvingen een welver diende bloemenhulde. Heden wordt in dezelfde cantinezaal een cabaret- en tooneelavond gegeven door „Nut en Vermaak", afgewisseld door muziek van de tijdeliike „stafmuziek" en morgen Zaterdag vertrekken de dienstplichtige officieren, onderofficieren en minderen weder met groot verlof huiswaarts. De heer N\ de Water alhier is benoemd als leeraar in hel handleekenen en imitee- ren van hout en marmersoorten, aan de avondteekenschool le Voorscholen. De hèer E. A. Th. Vermond hoopt op 2 October den dag te vieren, waarop hij gedurende 25 jaar in dienst is hij de Electr. Grof- en Kunstsmederij van den fa. M. den Os alhier. Ook gisteren was de Bazar voor het Tehuis voor Vrouwen die tot hedenavond in den foyer van de Stadszaal wordt ge houden, weer druk bezocht. Vanavond wordt alles wat nog over i9 uitverkocht. De firma J. Kriest Jzn., alhier be haalde op de nationale bloemententoonstel ling te Dordrecht met een groep dahlia's een eere-prijs en een kleine gouden medaille. Blijkens een advertentie, voorkomende in dit blad. worden a.s. Dinsdagmiddag en -avond 25 September belangstellenden in de gelegenheid gesteld de werkstukken der leerlingen van de Ambachtsschool te be zichtigen, welke den daaropvolgenden dag zullen worden verloot. Tevens wordt Dinsdagmiddag een open- ha ie les gegeven waarhij een ieder die in het Ambachlsonderwijs belang stelt, vrij een kijkje in de school kan nemen. VEE- EN KAASTFNTO ON STEL LING TE GOUDA. Gisteren is te Gouda een vee- en kaas- tentoonstelling gehouden, welke mede be doeld was ter herdenking van het 80-jarig bestaan der afdeeling Gouda van de Hol landsere Maatschappij van Landbouw. In de groep Zwartbond Hollandsch veeslag worden prijzen behaald door H. C. v. d. Kroft te Alphen t. w. eervolie verm. aan Jonge Max 92 in de klasse oudere stieren geboren voor October 1926; 3de prijs aan Daniël in de klasse HA-jarige stieren; eerv. verm. aan Antje 35 in de klasse Klamvaar- zen; idem aan Antje 4-3 in de klasse kuis- kalverpn; derde prijs aan Annemie, Geer- truida IV, Jo IV cn Bertha III in de klasse collectie van 4 melkkoeien en een eerste prijs in de klasse collectie van 5 pinken van één vader. De heer II W. Speelman te Bodegraven won de navolgende prijzen: melkkoeien geb. vcor October 1924; 3de prijs Tina; eerv. verm. Roellje A II; melkvaarzen, gcb. tus schen 1 Oct. 19251 Oct. 1926: Isle prijs Adriee 21; 2de prijs Pietje 10; kuiskalveren: eerv. verm. Pietje 13 en Leidia; collectie van 4 melkkoeien; 2de prijs Gerrie B lï, Gerrie B I, Tina en Gerrie I. Voorts won J. Michielsen te Bodegraven in de klasse oudere stieren geb. voor Octo ber 1926 met Herman X een tweeden prijs; de Fokver. „De Toekoms/' le Waddinxveen in de klasse kalfstieren met Kris 11 eventens een tweeden prijs en H. Goebel te Alphen aan den Rijn in de groep varkens een eer sten prijs voor den zwaarsten ruin; idem voor de beste toom schrammen (min. 8 en van 25 tot max. 45 K.G.) en een eersten cn tweeden prijs voor de beste kwaliteit toom Hollandsche biggen. Op de kaastentoonstelling won H. C. v. d. Kroft te Alphen voor een inzending vol vette kaas van 36 K.G. een eersten prijs; A. J. Verkley le Sassenheim voor een in zending boeren-Leidsche kaas (plm. 9 K.G.) voorzien van het gedeponeerde han delsmerk een pprsten en Jan van Noorl te Lisse in dezelfde groep een tweeden prijs. AALSMEER. De firma D. Baardse Dzn. alhier be haalde op de nationale bloemententoonstel ling le Dordrecht met een groep begonia's een eere-prijs en een gouden medaille en de firma K. Maarsen Czn. met een groep cycla men bladplanten een verguld zilveren medaille. In de Woensdagavond gehouden ver gadering van de afd. der Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw- en Plantkunde, in hotel „De III Kolommen", deelde de voorzitter, de heer D. Jongkind Mzn., mede, dat de conferentie, welke de heer Mensing, seer, van den A. T. Bond te' Turijn (Italië) met de betreffende commissie der aldaar te houden tuinbouw tentoonstelling heeft gehad, tot een goed einde is gebracht Daarom is besloten, om op die tentoonstelling, welke van 27 October 3 November a.s. gehouden wordt, met een groote collectieve inzending rozen, seringen enz. uit te komen. Aalsmeer kriigt de be schikking over een ruimte van 260 M2. Be halve collectief zal er ook voor de kweekers gelegenheid zijn om individueel uit tc-' komen ook met pofbloemen en vorm-planten (buxus enz.). Teneinde de collectieve inzending mogelijk te maken, zullen subsidies worden gevraagd aan gemeente en veilingen. Bij de gehouden bloemenkeuring op deze vergadering verwierf de Fa. Topsvoort met een inzending dahlia's, in 32 soorten, een zilveren medaille, met lof der jury- HAARLEMMERMEER. Aan het (e Schoonhoven gehouden concours-hippiquc-' hebben ook een 6-tal leden van de landelijke rijvereen. „Kapitein van der Wal" (e Hoofddorp deelgenomen. Ook hier hebben zij weer meerdere suc cessen behaald. In het concours beste rij paard werd door den heer Joh. Ge'hrels een •fe prijs met ..Bleulé" en door den heer P. K. Kislemaker een 5e prijs met ..Bertha" behaald. In de vlakke baanren won P. Meer burg den eersten prijs met „Nelly" en J. Petrie den vijfden prijs met „Erna". In het springconcours voor landelijke ruiters behaalde de heer P. K. Kistemaker met „Bertha" den eersten prijs en de heer Meerburg met „Nelly" den vijfden prijs. Een schitterende prestatieI HILLEGOM. De firma K. van Bourgondiën en Zn. alhier behaalde op de nationale bloemen tentoonstelling te Dordrecht met een groep dahlia's een eere-prijs en een gouden medaille. LISSE Toelatingsexamens Rijkstuinbouwschool. Geslaagd zijn voor het toelatingsexamen der Rijkstuinbouwschool voor de Bloembol lencultuur alhier: D. F. Wesseling, Haarlem; J. J. v. d. Boom, Oudshoorn N. A. Captein, J. K. C. Dix, Heemstede; N. Frijlink, C. A. J. v. d Geest, C. le Grand, A. P. Koning, F. W. Koning, G. J. Pereboom, P L. Rotteveel, L. Verdegaa). Sassenheim; D. H. Keijser, Texel; S. Verdegaal, Noordwijkerhout G. C. Tromp, G. v. d. Zaal. Lisse; L. v. d. Sije, LeiderdorpB. H. Wepster, Rotter dam. Afgewezen werden drie candidaten. Toegelaten zijn tot de 2de kl.C. A. BINNENLAND. Wijziging der Ouderdomswet. (Binnen land, 2e Blad). De Rotterdamsche burgemeesterskwestl^ (Binnenland, 2e Blad). Vergadering van het Doris Rijkersfonda. (Binnenland, 2e Blad). Te Apeldoorn is een gashouder ontploft; twee personen zijn gewond. (Gemengd, 3e Blad). Een circulaire van den minister van On derwijs inzake de Ambachtsscholen. (Kerk en School, 2e Blad). BUITENLAND. Voortzetting van den arbeid in den Vol kenbond en in de Commissie (Buitenland, le Blad). Uitbreiding van de macht van den grooten fascistischen Raad in Italië. (Buitenland, le Blad). De amnestiekwestie in België weer uit gesteld. (Buitenland, le Blad). De helicopter van de Ia Cierva is be schadigd. (Buitenland, le Blad). GehreJs, HuizenH. Hogewoning, Oegst- geest; N. H. Meijne, Akersloot; J. C. J. Oostdam, Noordwijkerhout en H. A. J. Roozen, Bennebroek. Na afgelegd her-examen werden nog tot de 2de klasse bevorderdD C. Ketelaar, Overveen; W. Veldhuijs, Hillegom. Niet bevorderd werd één leerling. Tot de derde klasse werden na afgelegd herexamen bevorderd: G. H. J. Molenia, Wassenaar; C. N. Veldhuijzen van Zanten, Hillegom; A. J. G. Hermans, Hillegom. NOORDWIJK. Bij de politie alhier werd aangifte ge daan dat zekere v. d. A. met zijn motor rijwiel op den Heerenweg alhier tegen een aldaar staande auto die slechts door een. zaklantaarn werd verlicht was opgereden. Het motorrijwiel werd door de botsing ern stig beschadigd, terwijl de motorrijder lichte verwondingen opliep. Gevonden voorwerpen: 1 handtaschje met inhoud, 1 gedeelte van een bijbel, 1 porlemonnaie met inhoud, 1 jachthond en 1 wollen ve9t. inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden verstrekt aan het politiebureau ie Noordwijk Binen uitsluitend des Zater dags van 12 lot 1 uur. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. Verschillende subsidie- kwesties. Voorzitter: burgemeester Van Iersel. Afwezig: de heeren jhr. Gevers en Geer- lings. De voorziter opent met gebed en doet mededeeling van verschillende ingekomen stukken. Op een ingekomen adres van de muziek vereniging „Soli Deo Gloria" uit de Zilk werd goedgunstig beschikt. Er wordt m. f. 100.gegeven voor é£n keer om lege- moet te komen in de kosten van oprichting; ook de beide bestaande Muziek-Vereen, op het dorp hebben bij oprichting een bedrag van honderd gulden ontvangen. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. lot vaststelling der vergoeding volgens art. 101 1ste lid L. O. Wet 1920. Eveneens werd aangenomen het voorstel van B. en W. tot vastelling Jer vergoeding volgens art. 101 8e lid L.O Wol 1920 be treffende de Ned. Herv. Schoo! mot den Bijbel. Het adres van het R.K. Kerkbestuur ,,St. Jozef" houdende verzoek om subsidie voor de R.K. Bewaarschool had heel wat voeten in de aarde. De voorzitter deelde med3. dat hij overal in den omtrok geïnformeerd heeft, doch dat geen enkel Gemeentebestuur zoo veel subsidie aan een bewaarschool geeft, als hier gevraagd wordt. De subsidie van 25 cent per week voor elk kind der R.K. Bewaarschool alhier, wordt in geen enkel geval gegeven. Bij de aanstaande begrooling zal op voor stel van den Voorzitter een bedrag als sub sidie worden uitgetrokken voor alle be waarscholen alhier, naar verhouding van hel aantal leerlingen. Hierna werd vastgesteld het kohter van de bedrijfsbelasting van het jaar 1928. Hierna geheime zitting. De K.N.A.C. en de A.N.W.B. hebben aan de gemeente Noordwijkerhout een sub-

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1