69^ JAARGANG MAANDAG 17 SEPTEMBER 1928 No. 21016 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Dr. T. BIJLEVELD. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: SO Cts. per regel voor advertentién uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentién 85 Cts, per regeL Kleine Advertentién uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voo» Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week 70.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' „0.18 Franco per post f 2.35 -F portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de N. V. Textiel fabrieken voorheen Gebrs. Van Wjjk Co. en rechtverkrijgenden, tot het uitbreiden van de fabriek van sajetten garens, wollen dekens er. tricotages in de perceelen Vestestraat Nis. 40—58, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie I. No. 2633. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 September 1928. 7237 SCHOUW VAN WEGEN ENZ. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 17 der Verordening van 6 Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatstelijk fewijzigd bij Verordening van den 6en Febr. 913 (Gemeenteblad No. 4) op wegen, lanen, Btrat6n, enz. en wateringen en slooten; Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen met Maandag 1 October e.k. zullen worden geschouwd alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de Öaarin gelegen of daartoe behoorende brug gen en andere kunstwerken, voor zoovel die bijzonder eigendom zijn, en, zonder verhindering door of vanwege rechthebben den, voor het publiek verkeer open staan en alle waterleidingen en slooten, en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behoorende sluizen, duikers, buizen, toegangskokers en derg& lijke werken, voor zoover die bijzonder èigendbm zijn, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 September 1928. 72:18 EEN GEWICHTIGE DAG VOOR DE REMONSTRANTSCHE GEMEENTE TE LEIDEN. Bevestiging en intrede van den nieuwen voorganger. Het i6 gisteren voor de Remonslrantsche Broederschap en in het bijzonder voor *Je Leidsche gemeente een gewichtige dag ge weest, doordat in de vacature ontstaan door het overlijden van haren populairen en zeer gewaardeerden voorganger ds. Lente is voorzien. De in-,de gemeente Gouda gevierde pre dikant ds. P. D. Tjalsma had vrijheid ge vonden het beroep naar de veel grootere Leidsche gemeente, waar de hoofdzetel der Broederschap: i9 gevestigd en waar hij heeit gestudeerd, aan te nemen en is gisteren -in de voormiddag godsdienstoefening door prof. dr. G. J. Heering bevestigd en heeft daarna zijn intrede gedaan. Het mooie, ruime kerkgebouw, voor deze gelegenheid door de goede zorg van een ge meentel id. den bloemist Ivors feestelijk ge looid was, geheel gevuld met belangstel- Jenden. Vertegenwoordigd waren o.a. de Leidsche Commissie voor de zaken der Broeder schap, het curatorium der Broederschap Cdr. C. D. Sax), afgevaardigden van de Leidsche Doopsgezinde, Luthersche en Waalsche ge meenten; van de Vereen, van Vrijz. Her vormden; den Ned. Prot. Bond; den Vrijz. Chr. Stud. Bond en den Vrijz. Chr. Jonge ren Bond, alhier. De Theol. faculteit der Universiteit was vertegenwoordigd door de hoogleeraren Jr. H. T. de Graaf en dr. H. Windisch. de waarnemende burgemeester J J. Splinter (de burgemeester zelf was verhinderd), ver gezeld dooT den wethouder den heer T. S. Gosiinga. verlegenwoodigden het gemeente bestuur. Ook merkten wij nog op de oud- predikanten ds. Boonacker en ds. Prins. Voorts waren er afgevaardigden van de Rem. gemeenten te Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, Utrecht. Haarlem. Arnhem, Dordrecht Gouda. Nieuwkoop. Oude-Wete- rïng en Zwammerdam. Bovendien waren er uit Gouda nog ruim een vijftigtal gemeenteleden voor deze plechtigheid overgekomen. Nadat prof. Fleering in gebed was voorge gaan en de gemeente Lied 24: 1 en 2 uit "den Bundel v. d. Prot. Bond bad gezongen. Ting de hoogleeraar zijn bevestigingstoe spraak aan. met op te merken dat het voot de gemeente een reden van groote vreugdf is. dat zij na zoo lang herderloos te zijn ge "weest, na dr Lente's overlijden, weer een eigen voorganger in haar-midden mocht ont vangen. 5Vat een predikant voor zijn gemeente 1 kan zijn wilde hij in het licht stellen naar aanleiding van Paulus woord aan zijn Korinthische gemeente (2 Kor. 1: 24); ,,Niet dat wij heerschappij voeren over uw geloof, maar wij zijn medewerkers uwer blijdschap. Het Christendom stelt zware eischen, het is de godsdienst van het Kruis, maar het is daarin tevens de blijde boodschap van Gods genade, zonder welke een ernstig mensch niet leven kan. Het geloof is niet afhankelijk van de kerk, maar de kerk is een groot middel in Gods hand om het ge loof te versterken. Daartoe dient de predi kant, ook als catechees en pastor, in de wereld des geestes, thuis te zijn, opdat hij den weg kan wijzen. Maar alle kennis staat bij hem in dienst van zijn roeping, van zijn verantwoordelijk werk. Ook hij is „gekomen om te dienen". Daarom wil hij geen heerschappij voeren, niet „meesteren" over het geloof. En ver trouwen op de waarheid van het Evangelie en haar macht, wil hij eerbied koesteren voor ernstige overtuiging, zooals hij zelf dien eerbied vraagt, Om dit vrijheidsbeginsel zijn de Romonstranten vroeger uit kerk en land gebannen, in den zelfden tijd dat vreemdelingen (Pelgrim-vader9) hier vrij heid vonden Nu is deze geloofsvrijheid ge meengoed geworden van den Nederland- 9chen burger, en is er een breed Vrijzinnig Protestantisme gegroeid, waarmee de Re- ■monstrantsche Broederschap samenwerkt. „Mederwerker uwer blijdschap". Dit houdt natuurlijk niet in, dat de predikant zich in de éérste plaats richt naar het •voordeel en de menschen zijner gemeente leden. Wie in de éérste plaats dienaar der gemeente is, dient haar slecht en is zijn plaats niet waard. In vrijen, geestelijken zin is de predikant boven alles dienaar van het Goddelijk Woord, dat hij zoo goed mo- gelijk tracht te verslaan. De luisterende houding waarin Michelangelo den profeet Jezaja heeft geschilderd, moet ook de zijne wezen. Mocht er ooit verschil van meening rijzen, den bedenke men de oud-Remon- strantsche wijsheid; „Éénheid is het noo- dige, vrijheid in het onzekere, in alles de liefde." Het wonder van waarachtige Evangelie prediking is, dat zij overal een diepen klankbodem vindt en heilige éénheid schept, iets van ,,de gemeenschap der hei ligen", waaruit de groote blijdschap oprijst. Wij mogen de blijdschap niet ten doel 9tellen. Een Christen zoekt niet het „Ko ninkrijk des geluks", zooals een modern boe,k heet, maar het „Koninkrijk Gods", dat naar Paulus woord is: „Gerechtigheid, vrede en blijdschap door den heiligen geest", gerechtigheid voorop. Zoekt eerst het Koninkrijk Gods en zijn gerechtigheid", zegt Jezus. Dan zal God de blijdschap niet onthouden, de blijdschap, die blijft en ver groot wordt. „Medewerken aan elkanders blijdschap' is: elkaar met Gods hulp leiden op den weg der gehoorzaamheid, den weg van het offer. „Via crucis nia lucis": de weg van het kruis is de weg tot het licht. Daarna deed prof. Heering een ernstig beroep op de gemeente, om haar jongen voorganger even open en hartelijk tegemoet te komen als hij van zijn kant dat onge twijfeld zou doen. In de vacature hebben sommigen de gemeente met al hun kracht gedragen. Mogen zij het voorbeeld zijn van de anderen Niet alleen de voorganger, Allen zijn verantwoordelijk! Zóó alleen wordt een gemeente, wat zij in wezen is: een geloofsgemeenschap. Ten slotte werd het woord gericht per soonlijk tot ds. Tjalsma, die opstond. Prof. Heering wees op zijn uitnemenden studie tijd en zijn ernsligen studiezin, die hem in een academiestad van groot nut zullen zijn. Maar zijn vertrouwen grondde zich voor al op den eenvoud en ernst van den jongen prediker, die met zijn bezielend woord het oor der gemeente had. Hij was overtuigd, dat ijdelheid en eerzucht hem vreemd zul len blijven. Zijn eenig doel zal zijn: samen met zijn gemeente Gods weg te zoeken, sa men zich te stellen onder Zijn licht en Zijn liefde. „Dit zal de kracht zijn, die u staan de houdt: ik kom niet in eigen naam maar in den naam van Hem, die mij zendt, en die mij niet begeven noch'Verlaten zal." Toen noodigde de bevestiger ds. Tjalsma uit om openlijk voor God en gemeente te verklaren, dat hij van zins was om ge trouw aan de beginselen der Broederschap en in vertrouwen op Gods bijstand, zijn dienstwerk te verrichten. Een duidelijk „Ja!" uit het hart gesproken, was het ant woord. Daarop smeekte prof. Heering Gods zegen af op deze gelofte, op leven en arbeid van den voorganger, en op zijn samenwer king met de gemeente. De gemeente zong nu Lied 124 123. Daarna sprak ds P. D Tjalsma, na eerst zijn blik nog eens op de gemeente Gouda te hebben geslagen, naar aanleiding van 1 Joh. 5 4: Al wat uit God geboren is, over wint de wereld; en dit is het wapen waar mee wij de wereld overwinnen, ons geloof", een even bezielend als welsprekend woord Spr. mpende in dit woord een der hoofdge dachten van het Christendom te vinden een der leidende gedachten ook waardoor het werk van een predikant gedragen moet worden. Immers over de wereld spreekt dit tekstwoord en over het geloof daartegen over, over de wereld van 's menschen eigen leven met al de vreugde en smart, zon en duisternis, vrede en drift die die wereld openbaart, over de groote wereld ook der menschelijke samenleving met het groote en mooie maar ook met het lage en onedele en duivelsche dat zij laat zien, en over het geloof daartegenover als het van God ge schonken wapen dat die werelden overwin nen kan. Spreker werkte dat nader uit. Ge loof is het weten van een Andere Wereld en de overgave aan die Wereld; met dat geloof worden wij sterke, rustige menschen die het moeilijke en vaak zoo donkere leven aandurven en doorlichten met nieuwen glans en die de wijde menschenwereld in gaan, kennend hun taak, hun werk. Spr. hoopte vurig dat in de Leidsche ja ren die hem wachten, van dat geloof iets gevonden zal worden en dat God het lee- ren zal met dit geloof uit te gaan de wereld in, bereid tot werken, dienen, strijden. Dan, meende hij, zal het met de gemeente goed worden. Het treffend, van innige vroomheid ge tuigend woord, waarnaar met adejnlooze stilte was geluisterd, had blijkbaar diepen indruk gemaakt. De gemeente zong aan het slot den nieu wen voorganger Lied 13S vers 2 toe, even als de andere liederen door het orgel uit nemend begeleid. Daarna sprak ds. T. nog een persoonlijk woord waarin hij met nadruk deed uitko men hier niet gekomen te zijn om een be paalde richting te propageeren. Hij richtte zich vervolgens nog tot prof. Heering, me vrouw Lente, in wier hoofd in dit uur veel zal zijn omgegaan, tot mevrouw Roessingh aan wie hij evenals aan haar te vroeg over leden onvergetelijke echtgenoot voor zijn geestelijke vorming veel te danken heeft gehad. Hij dankte ds. Kramer voor hetgeen hij voor de gemeente en voor de catechisan ten tijdens de vacature had gedaan om ten slotte de vertegenwoordigers der verschil lende lichamen uit Leiden en van elders te danken voor hun tegenwoordigheid, terwijl hij nog eens zijn erkentelijkheid betuigde aan zijn oude gemeentenaren die hier in zoo grooten getale tegenwoordig waren. De dag van gisteren is voor de Remon- strantsche gemeente en voor haren nieuwen voorganger een goede dag geweest, die een belofte inhoudt voor de toekomst. LEIDSCH UNIVERSITEITSFONDS. 1927—1928. Omtrent het Leidsch Universiteitsfonds, in 1890-*91 op aanstichten van prof. mr. P. A. van der Lith opgericht en gereorgani seerd in 1917, welk Fonds zich tot doel stelt de bevordering van den bloei der Leidsche Universiteit en van de studie al daar, in den ruimsten zin, heeft zijne werk zaamheden in het afgeloopen jaar voortge zet in dien zin, dat in de eerste plaats zoo veel mogelijk werd voorzien in de meest dringende behoeften der verschillende fa culteiten. Aan de faculteit der godgeleerdheid, aan de vereenigde faculteiten van rechten en letteren, werden gelden toegestaan voor het houden van voordrachten en prof. Lorentz werd weder verzocht voordrachten te hou den over natuurkunde. Het onderwijs van den privaat-docent dr. Gerth werd opnieuw gesteund, aan de door prof. Vogel georgani seerde cursussen in levende Oostersche ta len werd, evenals aan het instituut-Kern zelf, subsidie verleend. Aan prof. Vurtheim en prof. Escher werden voor hun weten- schappelijken arbeid eveneens geldelijke bijdragen verleend. Als voorzieningen van algemeen univer- sitairen aard mogen genoemd worden subsi dies ten behoeve van ,.de cité universitaire Parijs", van het congres der „International Astronomical Union", van de voorberei dende maatregelen voor de stichting van een studentenhuis en van de Vereen, van de Geschiedenis van de Genees-, Natuur- en Wiskunde. Naast dit alles wordt in het verslag her innerd aan den bestendigen steun aan onze Universiteit verleend door de bijzondere vier leerstoelen van het Fonds enz. enz. De Universitteitsdag werd op 3 October te Haarlem gevierd. Het aantal ondersteuners op 1 Juli 1928 bedroeg in totaal 1860. EXAMEN INSTRUMENTMAKER. Voor het in het Natuurkundig Labora torium alhier gehouden examen slaagden voor leerling-instrumentmaker E. Weisbard te Rotterdam, A. Kuivenhoven alhier, A. II van Goinga te Almelo, A. Hessin? te Reukum. .1 W H. Slempkens te Arnhem. W. Reijngoud alhier. R. M van PuffelcD te V'issingen C E Mony Ie Deventer. N. oe Vries te den Haag. J W Groenewold te Apeldoorn. .J. W. van Wijk alhier. II. van Raalte Hoogeveen, H S. Fuchs alhier. W Gcres te Oostvoorne. W. van den Berg alhier 1. F. Groen te Haarlem, P. C. Setteur te Apeldoorn, L. de Haan alhier-.voor gezel-in- -Irumenlmaker. A Messjnger. te Amster- 'nm, G L van Erp Ie Eindhoven H Eischelsheim' L Amsterdam; voor leer- ing-glasblazer W .fezeer te Utrecht, J. W. I van Gastel te Amsterdam, L. Verschragen Ie Delft, R. H, Chappel! te Toronto (Canada) i Afgewezen werden vier candidates Voorzitter der examencommissie was de heer FI. J. Wessels, chef der Herstellings werkplaats Rijkstelegraaf te den Haag, se cretaris dr. C. A. Crommelin alhier. VOORBEREIDINGEN VOOR DEN 3 OCTOBER-OPTOCHT. In de tent aan de Bnrggravenlaan. In ons bla-d van Zaterda-g hebben wij ge meld dat in de tent aan de Burggraven- laan, onder directe leiding van den heer Jan de Quack reeds sedert veertien dagen hard gewerkt wordt aan het vervaardigen van de wagens die in den optocht op 3 October zullen deelnemen. Hedenmorgen hebben wij een vluchtig kijkje genomen in de tent. En daar hebben wij gezien, hoe naarstig en vooral met toe wijding er gewerkt wordt aan het uitwer ken van de teekeningen van den heer De Quack. Timmerlieden en schilders, stoffeer ders en beeldhouwers arbeiden onverdro ten aan het moeilijke maar stellig dank bare werk dat aan hun zorgen is toever trouwd. Enkele wagens naderen reeds hun voltooiing en er is slechts weinig fantasie voor noodig, om te voorspellen dat er voor zoover men na wat wij thans zagen mag oordeelen, verschillende schitterende wa gens in den optocht zullen mederijden. Wij mogen en zullen dan ook geen details verklappen van wat wij zagen. Doch wij verklagen gaarne, dat. als de overige wa gens naar evenredigheid van wat wij zagen zullen zijn. de optocht van dit jaar zeer bijzonder en zoowel om zijn oorspronke lijkheid al-s om de zorgen die er aan zijn besteed, grootsch zal worden en de meest hooggespannen verwachtingen wel zal over treffen. "Reeds thans wordt in de tent aan de Bnrggravenlaan tot 's avonds laat gewerkt en waarschijnlijk zal cr naarmate de dag van het feest van Leiden's ontzet nadert nog wel lat^r gewerkt moeten worden. En de chaos van houtkrullen en spaanders en stukken doek en potten verf zal nog wel grooteT worden eer ontwerper en uitvoer ders van de wagens voor den optocht zul len kunnen zeggen dat zij hun taak vol bracht hebben. DOOPSGEZINDE JONGERENDAG TE LEIDEN. Op Zondag 30 dezer zal in de Doops gezinde kerk aan de Pieterskerkstraat een Doopsgezinde Jongerendag gehouden worden die te 10 uur zal aanvangen met een gods dienstoefening onder leiding v. ds. L. Bonga alhier. Daarop volgt te halflwaalf een gemeen schappelijke wandeling die een uur zal duren waarbij de Leidsche Jongeren in de gelegenheid zijn de vrienden van elders een en ander van Leiden en omgeving te doen. bezichtigen. Na de wandeling wacht den jongelui een koffiemaaltijd waarna een bezoek zal wor den gebracht aan het Stedelijk Museum „De Lakenhal". Klokke drie komt men weer in de Doops gezinde kerk bijeen. In deze samenkomst zal mej. H. van der Slooten een godsdienstig onderwerp inleiden, waarover van gedach ten kan worden gewisseld. '9 Avonds komt men nogmaals bijeen. Daar zal Tilly Kelder een wijdingswoord sprekep. Verder muziek en declamatie. Op deze bijeenkomst zijn ook oudere leden en vrienden welkom. HET 143-JARIG BESTAAN VAN HET GENOOTSCHAP „M. S. G." Het feest der cud-leerlinqen. Het getuigt van het goede onderwijs, hetwelk vanwege het genootschap „Mathe sis Scientiarum Genitnx" gegeven wordt, dat de oud-leerlingen jaarlijks in feeste lijke bijeenkomst tezamen komen om in vereeniging uiting te geven aan de gevoe lens van dankbaarheid jegens hun oude schooi, waar vaak lange jaren geleden de fundamenten werden gelegd voor hun toe komstige maatschappelijke loopbaan. Men kan het altoos zoo echt merken, hoe de reünisten deze bijeenkomsten op prijs stellen; overal ziet men weer oude beken den herinneringen uit vroeger jaren wor den nog eens opgehaald, kortom het fees<„ der oud-leerlingen is de genoeglijkheid zelve. De voorzitter, de heer O. S. Knot-hnerus heeft het in zijn openingswoord n^jg weer eens gezegd, hoe dankbaar hij er Voor was, dat zoo vele oud-leerlingen teg ënwoordig waren en hij hoopte daaihij, een een drachtige samenwerking het ^genootschap tot steeds grooler bloei zou V0rengen. En die samenwerking zou spreker ook doorgevoerd willen zien in d)e feestviering, welke èn ter wille van het' meerder wei slagen èn ter wille van de Versterking van den band, welke de Mathesi anen bindt door leerlingen en oud-leerlinger, te gelijk moet plaats vinden en niet zoo.'iig tot dusverre 'f»der afzonderlijk Daartoe rie i spr aller 'medewerking in. Daarop werd door allen spotaan het Ma- thesianenlied gezongen. De verzorging van het 'Verdere deel van het programma waa opgec^^ gees BINNENLAND. Overdracht van hei rectoraat der Leidschg Hoopeschool door Prof. dr. A, J. Wensinck aan Prof. Jhr. mr. W. J. M. van Eysinga. (3e Blad) Bevestiging en intrede van ds. P. D. Tjalsma bij de Remonstrantsche Gemeente te Leiden (Stadsnieuws, le Blad.) Afscheid van ds. Boeijenga van de Gerei. Gemeente te Sassenheim. (Uit de Omstreken, 2e Blad.) Verschenen is de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsont werp tot wijziging der bepalingen op da ouderlijke macht. (Binnenland, 2e Blad.) Op den landstormdag in den Haag zal gedefileerd worden voor H.M. de Koningin. (Binnenland, 2e Blad.) Een nieuwe opstand tegen de tollen. (3ê Blad) Ook de vierde Scheveningsche uitbreker is gearresteerd; hij wandelde in Den Haag. (Gemengd, 3e Blad.) Liebermann te Helsdngfors aangehouden. (Gemengd, 3e Blad.) De jubileumwedstrijden van den Leid- schen Voetbalbond. (Sport, 3e Blad.) BUITENLAND. Voorloopig besluit inzake de kwestie van ontruiming van het bezette gebied. (Buiten- land, le Blad.) Verzet in Afghanistan tegen de reorgani satieplannen van den Koning. (Buitenl. lei Blad.) Rede van Hertzog te Kaapstad. (Telegram men, le Blad.) Bijzonderheden over de gevolgen van den orkaan in den W.-Indischen archipel (Bui tenland en Telegrammen, le B'ad> Ook Sjanghai door een cycloon bezocht. Buitenland, le Blad.) Dr. T. Bijleveld, die gisteren zijn zilveren jubileum als controleerend-geneeskundige bij de uitvoering der Ongevallenwet in het district Leiden vierde. Pruis en z'n gezelschap en ze hebben dit op onverbeterlijke wijze gedaan. Stella Seemer zong aardige lied.ip^ prof. Ben Ali Libi goochelde, dat Tiet* een lust was, keurig geassisteerd .^«jor een amateur uit het publiek, die 'Tn'et groote virtuositeit telkens zakdoek1D z'n borstzak toover- de en last notje^ast. was er Kees Pruis met zn moppen» en liedjes. „Kees" had er zelf schik ifu Zaterdagavond en er heerschte dan o/ok jn den goedgevulden Foyer van de Staf&szaal een buitengewoon geanimeerde Stemming. Vanzelfsprekend volgde er een bal tot slot. Met jeugdig enthousiasme mengden zich de oud-leerlingen van tusschen de 40 en 60 jaar met hun dames tusschen de dansende paTen als waren ze pas twintig. Maar och „Mathesis" bestaat toch ook maar ééns 143 jaar! CONCERT VAN „WERKMANS WILSKRACHT" TN DEN TUIN VAN ZOMERLUST. Wel laat in het seizoen nog was het gis teren voor een tuinconcert doch het schit terende weer waarvan wij nog zoo ruim schoots mogen genieten was oorzaak, dat vele leden van den trouwen aanhang luisteren naar het fraaie programma dat voor dezen avond was samengesteld Reeds lang voor achten wns rle tuin bijna geheel met belangstellenden gevuld en spoedig werd het moeilijk zich een plaatsje te veroveren. Het programma bevatte voor de pauze o.a. de bekende Ouverture „Dichter raw

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1