Het Athletiekfeest van „Brunhilde". 698te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 10 September 1928 Derde Blad No. 21010 SPORT. CARTER'S IS2I PILLS FEUILLETON. De verdwenen Noodmunten. De A.V. „Twente" verbetert het record 4 x 100 M. estafette Ook „Brunhilde" loopt binnen recordtijd. Mej. Briejer. Ter propaganda voor deze mooie zomer sport had „Brunhilde" gisteren nationale atletiekwedstrijden georganiseerd voor da mes en zij heeft haar doel daarmede ten volle bereikt, dank zij de zeer goede leiding. Jammer was het, dat de Nederlandse he Voetbalbond te weinig sympathie voor de athletiek had getoond om den voetbalwed strijd A. S. C.-V. O. C. op het terrein achter „Pomona" af te lasten, waardoor de publieke belangstelling natuurlijk minder was dan anders het geval zou zijn geweest, maar zij was ook nu nog zeer bevredigend. Boven dien was het schitterend zomerweer (alleen tegen 't slot moest even voor *n onweersbuitje I worden gestopt) en waren, vrijwel zonder uitzondering, de beste Hollandsche dames- athleten naar de Sleutelstad gekomen, om elkaar den palm der overwinning te be twisten. Zij hebben over het algemeen uit stekende sport gegeven, terwijl de record- verbetering in den estafettewedstrijd door de Twentsche dames dezen dag de kroon op I het werk heeft gezet. Te fraaier en overtui- gender is bovendien deze verbetering van het oude record van het Haagsche Hygiea, wanneer men nagaat dat zoowel Twente als Brunhilde eerst in de series en daarna beide in de finale binnen recordtijd hebben ge- lloopen. Gaan wij in het algemeen de prestaties na, tlan valt direct op het groote aantal over winningen der Twentenaren, die, vooral dank zij den steun van de twee Olympiade deelneemsters Detert en Ter Horst, in totaal niet minder dan 61 punten veroverden en aldus onbedreigd den vereenigingsprijs in de wacht sleepten. Brunhilde bracht het tot 33 punten, en kan eveneens op een goeden wedstrijddag terugzien. 'Hier was het mej. Briejer, die de meeste punten bijeen/bracht. Niet vergeten mag trouwens worden, dat Twente eigenlijk een aanmerkelijken voorsprong op andere ver- eenigmgen heeft, doordat haar leden uit een groot aantal gymnastiekclubs worden ge vormd. Eenigszins teleurstellend was het werk van Quick (Gouda), dat maar één eer sten prijs won en het bij de algemeene klas- rif icatie niet verder heeft kunnen brengen, dan de vierde plaats, welke zij dan nog met Nieuw-Brunhilde moest deelen. Natuurlijk hebben de loopnummers ook au weer de grootste belangstelling getrok ken. De 800 Meter bracht een even verras sende als verdiende nederlaag van de Ne- derlandsche recordhoudster, mej. Mallon (Gouda), die klaarblijkelijk overtuigd van de overwinning na het schot ietwat over moedig den kop nam, daarna onder den in druk scheen te komen van de felle dreiging van de haar dicht op de hielen volgende mej. Tijm, uit Haarlem, ten slotte steeds zwaarder ging loopen en in den eindspurt volkomen kansloos was tegen de Haarlem- sche loopster, die "haar tactisch verre de baas was. De oud-kampioene, mej. Van Noort, van Brunhilde, bracht het niet verder dan tot de derde plaats. Op de 100 Meter liep mej. Ter Horst, uit Enschedé, in recordtijd. Aanvankelijk had de fraai startende mej. Briejer de leiding, doch op ongeveer de helft der baan kwam mej. Ter Horst naar voren om met klein verschil te winnen Haar tijd was gelijk aan het Nederlandsch record, dat met 12,9 sec. op naam staat van de Haagsche mej. Aenge- nent. De 200 Meter was voor mej. Briejer (Brun hilde), die weinig of geen concurrentie had, evenmin als bij het verspringen, dat zij won met een sprong van 5.24 M., aldus 8Va c.M. boven haar een week te voren te Enschedé gevestigde record blijvende. Het kogelstooten, speer- en discuswerpen waren voor de Twentsche dames, die, gelijk reeds gezegd, eveneens zegevierden in de 4 x 100 Meter estafette. Brunhilde, dat de binnenbaan had, was spoedig tweede, maar vermocht Twente niet te bedreigen. De ploeg der Leidsche dames bestond uit: A. van Noort, A. Snel, A. Lindner en M. Briejer. De volledige uitslagen zijn als volgt (er waren in ieder nummer 3 prijzen, terwijl de eerste zes voor de puntentelling meedongen): 100 M. hardloopen: 1ste serie: H. Hen- nink (Twente, Enschedé), 13.8 sec.; 2. L. Rombout (Sparta, Dordrecht), 13,9 9ec. 2e serie: 1. M. Briejer (Brunhilde, Lei den) 13,2 sec.; 2. H. van Wezel (Twente) 13,4 sec. 3e serie: 1. E. ter Horst (Twente) 13,3 sec.; 2 A. Lindner (Brunhilde), 14,4 sec. '4e serie: 1. S. Detert (Twente), 13.3 sec.; 2 G. Hoogendoorn (Nieuw Brunhilde, Lei den), 13,4 sec. Finale: 1. E. ter Horst (Twente), 12,9 sec.; 2 M. Briejer (Brunhilde), 13 sec.; 3. S. Detert (Twente); 4. G. Hoogendoorn (Nieuw Brunhilde); 5. L. Rombout (Sparta); 6. H. Hennink (Twente). Hoogspringen: 1. mevr. SlobbeMallon (Quick, Gouda), 1.40 M.; 2. S. Detert (Twen te), 1.35 M., na loting met: 3. E. ter Horst (Twente), 1.35 M.; 4. W. Hamerslag (Hygiea Haag), 1.30 M.; 5. S. Aandewiel (Hellas, Haag), 1.30 M.; 6. W. Dieben (Brunhilde), 1.30 M. 800 M. hardloopen: 1. A. Tijm (Concor dia, Haarlem), 2 min. 40,2 sec.; 2. A. J. Mallon (Quick, Gouda), 2 min. 40,6 sec.; 3. A. van Noort (Brunhilde, Leiden), 2 min. 41,2 sec.; 4. M. v. d. Velde (D. O. S., Rot terdam); 5. T. Steffelaar (Hellas, Haag); 6. T. v. d. Leede (Hellas, Haag). 200 M. hardloopen: 1. M. Briejer (Brun hilde, Leiden), 27,6 sec.; 2. T. van Halst (Concordia, Haarlem), 30 sec.; 3. G. Visser (Hygiea, Haag); 4. mewr. Slobbe'Mallon (Quick, Gouda); 5. R. Tiekink (Twente); 6. T. Steffelaar (Hellas. Haag). Voorspringen: 1. M. Briejer (Brunhilde, Leiden), 5.24 M 2. S. Detert (Twente). 5.01 M.; 3. G. Hoogendoorn (Nieuw Brunhilde, Leiden), 4.96 M.; 4. E. ter Horst (Twente), 4 85 M.; 5. G. Tourion (Olympia, Haag), 4.82 M.; 6. W. Hamerslag (Hygiea, Haag) 4.79 Meter. Kogelstooten: 1. J. H. Heutink (Twente), 9 57 M.; 2. B. Zwaan (Hellas, Haag) 9.32 M.; 3. V. Corver (Brunhilde, Leiden), 9.11 M.; 4. B. Hoogendoorn (Nieuw Brunhilde, Leiden), 9.07 M.; 5. L. Rombout (Sparta, Dordrecht), 8.98 M.; 6. R. Tiekink (Twente), 8 85 M. Discuswerpen: 1. D. Wevers (Twente), 26.52 M.; 2. B. Hoogendoorn (Nieuw Brun hilde, Leiden), 25.82 M.; 3. N. Mürr (Hygiea, Haag), 24.13 M.; 4. S. Bakker (Concordia, Haarlem), 23.82 M.; 5. A. Kramer (Concor dia, Haarlem), 22.45 M.; 6. R. Tiekink (Twente), 20.62 M. Speerwerpen: 1. R. Simmelink (Twente), 28.24 M.; 2. L. Rombout (Sparta, Dordrecht) 27.95 M.; 3. D. Leonhart (Twente). 24.87 M.; 4. A. Tijm (Concordia, Haarlem), 22.81 M.; 5. B. Zwaan (Hellas, Haag) 22.59 M.; 6. V. Corver (Brunhilde, Leiden), 20.07 M. Estafette 4x 100 M.: 1ste serie: 1. Twente, 53,8 sec. (wat reeds een nieuw Nederlandsch record was); 2. Hellas n-, 3. Nieuw Brun hilde. 2e serie: 1. Concordia, 56,9 sec.; 2. Quick; 3 Brunhilde 3e serie: 1. Brunhilde, 54.2 sec.; 2. Olympia; 3. Hellas I. Finale: 1. Twente, 53,5 sec. (nieuw Ne derlandsch record); 2. Brunhilde. 54 sec.; 3 Concordia; 4. Olympia; 5. Quick, 6. Hellas. Algemeene klassifïcatie1. Twente, 61 pnL; 2. Brunhilde, 33 pnt.; 3. Concordia, 23 pnt.; 4 en 5 Quick en Nieuw Brunhilde, beide 15 pnt.; 6. Hellas, 14 pnt.; 7. Hvgiea, 11 pnt.; 8. Sparta, 9 pnt.; 9. Olympia, 5 pnt.; 10. D. O. S., 3 pnt OM DEN PRINS-HENDRIK-BEKER. Pasman en v. d. Zee verbeteren het record polstokhoogspringen. Onder begunstiging van warm weer von den op het Quicktorrein te Nijmegen do jaarlijksche wedstrijden plaats om den Prins Hendirik-beker die een vrij tal rijk publiek trokken en goede sport gaven. De uitslagen waren; 100 M. hardloopen. FinaleL M. v. d. Berghe 11 sec.; 2. H. de Boer; 3. A. v. Welsener; 4. A. v. Ma an en. Polsstok-hoogspringen1. Pasma 2.6014 M.2. A. v. d. Zee 3.60 M., verbeteren bei den het Nederlandsch record ten name van H. de Keizer 3.5914 M.3. v. d. Mast; 4. v. d. Mussen. Discuswerpen: 1. G. Eijster 38.74 M.2. W. v. d. Kuip; 3. A. v. d. Zee. Verspringen1. H. de Boer 7.05 M.2. A. Nooij3. A. v. Welsener; 4. Zwager man. 800 M. hardloopen: 1. Hoogerwerf 2 min. 5 2/5 sec.2. K. v. d. Burg; 3. C. Wink; 4. Brandenburg. 1500 M. hardloopen 1. A. Klaase 4 min. 17 4/5 sec.; 2. Peper; 3. J. Jansen; 4. H. 400 M. Finale: 1. Prins 53 2/5 sec.; 2. K. v. d. Burg; 3. Sdhmidt; 4, Jansen. Kogelstooten1. Eijsker 12.08*4 M.2. Stecker; 3. Zwagerman; 4. Dirkx. Hoogspringen1. Burhman 1.75 M.2. v. d. Mast; 3. v. d. Kuip; 4. Zwolsman. Estafette 4 x 100 M.1. Haarlem 45 1/5 sec.; 2. Te Werve; 3. Feijenoord; 4. Gel- denpalsen. Speerwerpen: 1. v. d. Leij 48.84 M.2. Looij3. Schikkel; 4. Huijbers. 3000 M. snelwandelen 1. Ekkers 15 min. 29 sec. 2. Verleng; 3. v. Doesburg. 110 M. hordenloop: 1. Spel 16 sec.; 2. Brandenburg. 5000 M. hardloopen1. A. Klaasse 16.17 2/5 min.2. v. Henven; 3. Groeneweg; 4. Brons, 4 x 400 M. estafette: 1. Haarlem 3.33 2/5 min.; 2. Feijenoord; 3. TJDI. Haarlem herwon den beker met groeten, voorsprong. VOETBAD. ERGERLIJKE BUREAUCRATIE BLJ DEN N. V. B. Is de bond er voor de vereeni- gingen of omgekeerd? In ons Blad van Zaterdag noemden wrj de voorbereiding van het jubilenm-tournooi van den Leidschen Voetbalbond een lijdens- En dat is.'art geworden, dank zg de zeer onwelwillende houding van het bondsbestuur, dat met volkomen negatie van de belang3n van L.V.B., A.S.C. en in zekeren zin ook van V.O.C., bleef aandringen op het dooo gaan van den competitie-wedstrijd A.S.C. V.O.C., niettegenstaande door beide partgen en bovendien door den L.V.B. zeer zeker gemotiveerde verzoeken om tritstel waren ingediend. En nu moge hert waar zgn, dat deze regelen achteraf weinig aan het gebeurde vermogen te veranderen, het lijkt ons toch niet ondienstig op deze plaats eens uiteen te zetten op welke wgze het bestuur van het opperste voetballichaam in ons land, dat toch gekozen is om de belangen der aangesloten vereenigingem te behartigen,.... juist het tegendeel doet. Dato 13 Augustus j.L schreef de L.VJB. aan het bondsbestuur, dat het zich voorstelde ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan jubileum-wedstrijden te organiseeren. Waar de practijk van vele jaren heeft geleerd, dat op den tweeden Zondag in September het competitierad toch nog niet ten volle draait, bepaalde het L.V.B.-bestaui- den datum op Zondag 9 September en ver zoekt in datzelfde schrijven om op dezen dag voor geen der Leidsche N.V.B.-ver- eenigingen een competitiewedstrijd vast te stellen. Een ieder, die weet, wat de L.V.B. in d e afgeloopen kwart-eeuw voor het Leidsch voetbal heeft gedaan, zal de gemotiveerdheid van dit verzoek erkennen en er was dan ook niemand allerminst van het L.V.B.-bestuur die er aan twijfelde of het verzoek zou worden ingewilligd. Gelijkertijd kwam bij het A.S.C.-bestuur een verzoek binnen van de D.G.V. „Brüi> hilde" om op Zondag 9 September de De- schikking over het A.S.C.-terrein te mogen hebben tot het houden van nationale dame®- athletiekwedstrijden, de eerste van dien aard hier te lande. Hoewel ook A.S.C. niet twijfelde of het verzoek van den Leidschen Voetbalbond zou bg den N.V.B. een gunstig onthaal vinden, stelde het A.S.C.-bestuur zich zekerheid* halve nog even in verbinding met den N.V.EL en vroeg geheel buiten het verzoek van don L.V.B. om in géén geval voor 9 September een thuiswedstrijd voor A.S.C. I Ox II te willen vaststellen. Weliswaar werd in dit telefonisch onder houd geen definitieve toezegging door den N.V.B. gedaan, doch het A.S.C.-bestuur meen de te mogen verwachten, dat met het ver zoek althans rekening zou worden gehouden; reker.de bovendien op het nog verder streK- ker.de verzoek van den L.V.B. en verleende aan „Brünhilde" de gevraagde toestemming. Intusschen ving het L.V.B.-bestuur de voorbereiding voor het jubileum-toumooi aan; A.S.C. stelde gaarne het geheele Pomonar terrein ter beschikking; alle Leidsche N.V.B.- vereenigingen schreven in dus ook AJ3.C. 1 en niemand dacht er ook maar een oog en- blik aan, dat de N.V.B. nog steeds niet geantwoord had op het schrgven d.d. 13 Augustus, 't Duurde wel lang, maar acn, 't sprak immers van zelf, dat het verzoek zou worden toegestaan. Maar de mensch wikt en de N.V.B. beschikt. Tot het officieels orgaan van de „Sportkroniek" van Maandag j.L het sensationeele bericht bracht, dat voor Zondag 9 September voor de com petitie was vastgesteld de wedstrijd A.S.C. V.O.C. Alle overige Leidsche N.V.B.-ers had den vrgaf. „Een vergissing", dacht de L.V.B. „Ja, natuurlijk", beaamde A.S.C. Maat neen, 't bleek de bittere waarheid te zijn Onmiddellijk trok een L.V.B.-bestuurslid naar Z. Exc. minister Staal om aan te toonen, dat het doorgaan van dien wedstrijd het geheele sportieve gebeuren in Leiden, a.s. Zondag in de war zou sturen. Want öf de atletiekwedstrijden van „Brön- hilde" zouden op het laatste nippertje moeten werden afgelast 6f het jubileum-tournooi zou geen doorgang kunnen vinden. Want zonder de deelneming van A.S.C. 1 aan het tournooi vond p ra es es Steenhauer „de aardigheid eraf' en bovendien zóu A.S.C. dan geen terredn hebben. In beide gevallen waren aanzienlijke be dragen voor niets uitgegeven. Ook A.S.C. zat niet stil; zij vroeg uitstel aan den bond; tevergeefs evenwel Daarna aan V.O.C., dat spontaan en sportief uitstel verleende toen zij de ware toedracht der zaak vernam. Doch ook het Rotterdamsche verzoek in combinatie met dat van L.V.B. en A.S.C. en vergezeld nog RECLAME. Wees een Magneet, Trek de Aandacht. Maak er een eind aan - laat hardlijvigheid U niet vroegtijdig oud maken en U van Uw jeugd berooven. Heldere oogen, een frlssche leint. een veerkrachtige tred en een gezond uiterlijk trek ken tegenwoordig ieders aandacht Het is zoo gemakkelijk hoofdpijn en slechte spijsvertering, puistjes en een ongezonde gelaatskleur en vele andere ongemakken en pijnen, die door consti patie veroorzaakt zijn, te genezen. Ruim deze hinderpalen uit den weg, door nog vanavond CARTER'S KLEINE LEVER PILLEN in te nemen. Morgen zult U reeds ondervinden, dat daardoor de ingewanden pijnloos functloneeren. Ge zult U opgelucht voelen, en den nieuwen dag met frisschen moed begfnnen. Bedenk, dat zij volgens doktersrecept zijn samengesteld en door oud en jong kunnen worden gebruikt Ze zijn klein en met een suikerlaagje bedekt dus gemakkelijk te slikken en bevatten geen giftige stoffen. Het is een zuiver plantaardig middel, dat de natuur op wetenschappelijke wijze te hulp komt Vraag .Carter's"- met bovenstaand merk Bij Apoili. en Drog., in roode kokertjes van 75 ct en f 2.25. Import. Fa. B. MelndcrsmaDen Haag. 17 2207 vac een gelijkluidend verzoek van de K.N.A.U., werd „gewezen van de hand". Daarna werd den heer Staal door A.S.O. verzocht den wedstrijd in Rotterdam te doen spelen. Maar deze bleef onvermurwbaar; dat ware te veel concurrentie voor aen c-indstrgd om den Zilveren Bal tusschen Feyenoord en H.B.S., was zgn motiveering; De telefoon op het bondsbureau stond niet stil; van alle kanten kwamen de ver zoeken in, A.S.C. vroeg nogmaals de moei lijkheden mondeling te mogen komen toe lichten voor de bestuurscommissie; alles tel vergeefs: A.S.C.V.O.C. moest en zou ga« speeld worden. „Dan maar geen jubileum-tournooi en geen athletiek-wedstrrjden", vond de heer Staal. Toen Zaterdagmorgen eindelgk beker. <1 werd, dat A.S.C.V.O.C. gespeeld moe^tj worden, lastte de L.V.B. onmiddellijk zijn wedstrgden af.... Met een bloedend hart, maar men wilde A.S.C. niet in nog grooteu moeilijkheden brengen en dies.... basta! A.S.C. voelde zich tegenover „Brunhilde'* moreel gebonden om haar eens gedane toe zegging gestand te doen en na heel veel vijven en zessen keurde de N.V.B. goed, dat de wedstrijd op het Pomona-terrein gespeeld zou worden. En zoo konden dan tenslotte de atletiek wedstrijden doorgaan met de concurrentie A.S.C.V.O.C. en omgekeerd. Nu schuilen er in dit verhaal uit objectief Leidsch oogpunt beschouwd twee fouten, die wg geenszins zullen trach ten te verdoezelen. In de eerste plaats ging de L.V.B. aan het organiseeren en vaststellen, zonder dat door den N.V.B. officieel toestemming was verleend. Men moge van het N.V.B.-bestuur tegenover een sportlichaam als de Leidscha Voetbalbond een dergelijke onwelwillende houding niet verwacht hebben, zakelijk ge sproken was het een fout. In voetbal terminologie zouden we het als een niet- strafbaar verzuim willen kwalificeecfen, dait door een onbillgken scheidsrechter over dreven zwaar is bestraft. In de tweede plaats beging AJ3.C. een fout door aan „Brunhilde" de beschikking, over het terrein te geven zonder de zeken* heid te hebben het veld zelf niet noodig te hebben. En ook AJ5J.C. is zg het ook in mindera mate dan de Leidsche Voetbalbond door den N.V.B. gedupeerd èn door het mindar goede terrein èn door de concurrentie van „Brunhilde". En dan spreken we nog niet eens van de onkosten door L.V.B. en A.S.C. in da afgeloopen dagen gemaakt om te trachten! de oppermachtige N.V.B.-bestuurderen van de dwalingen huns weegs te doen terug- keeren. Den enkelen verstokten optimisten, die nog dachten, dat v oetbal een genoeglijkheid.^ spei is, wordt op deze wijze door den N.V.B. wei het allerlaatste sprankje illusie ontnomen. Door J. S. FLETCHER. Geautoriseerde vertaling uit 't Engelschdoor Mr, G. KELLER. tt) ft „Inderdaad. Doch heeft u ook wel eens üet bedrag van 15000 Pond hooren noe men?" „Vermoedelijk wel; boe zou ik er anders op zijn gekomen?" „Heeft u eenig idee waar u het kan ge- koord hebben?" Jieve hemel, wat een vraag I Hoe ter we reld zou ik daarvan eenig idee kunnen héb- ten? Denkt u dan om den drommel, dat de menschen hier niet praten? Natuurlijk, heeft ®on hier heel wat gepraat, vooral toen de couranten zich met de zaak bemoeiden sinds het onderzoek van den coroner enzoo- voortl" „Ik zou toch gaarne willen weten, waar 0 het gehoord heeft," hield Stevenege aan. „Nu, dat is me absoluut onmogelijk vriend! Ik behoor tot die menschen, die overal zijn te vinden, een zwerver in het maatschappelijk leven. Het is mogelijk, dat ik het op de sociëteit heb gehoord, maar hef. kan ook in de biljartkamer van het „Dra vende Hert" geweest zijn, of wel op een mid dagvisite bij een oude dame, of ergens op oen diner; er wordt overal braaf gekletst, jj'aar ik had den indruk, dat het aanbod 15000 Pond was. En waarom wil u dat nu met alle geweld weten?" „Om u de volle waarheid te zeggen, ik weet zelf niet goed waarom ik er zoo nieuwsgierig naar ben," antwoordde Steve nege lachend „Intusschen, zekerheid heb ik nu nog niet, nietwaar?" „Door mij ten minste niet," zei Oswald. „Maar morgenochtend vroeg spreek ik Bransdale zelf in het Savoy-hotel en als u er op staat zal ik het hem uit uw naam vragen." „0, neen, neenl Val hem daar niet mee lastigl" antwoordde Stevenege. „Ik zou niet willen dat hij dacht dat ik mij mengde in een zaak die, goed beschouwd, een particu liere aangelegenheid is tusschen hem en den burgemeester." „Thans niet meer zoo erg particulier, zou ik meenen," merkte Oswald spottend op. „Ze lijkt mij ten minste nogal een zaak van openbaar belang." „Nu, laten wij er maar niet verder op doorgaan," zei Stevenege. „Ik was alleen nieuwsgierig hoe het praatje, dat het bod 15000 Pond had bedragen, in de wereld was gekomen. Dat is alles." Oswald raapte een vel pakpapier op, be schouwde het aandachtig en begon een der schilderijen er in te pakken. „H'm," bromde hij, „als u de luidjes van Alanschester zoo goed als ik kende, zou u zich er eer over verwonderen, dat men niet sprak over 50.0000 in plaats van 15000 Pond! Niet meer dan een kleine overdrij ving, gelijk wij gewoon zijn, wanneer een praatje door Alanschester de ronde doet." Stevenege vertrok weer, nu echter om de zaak eens flink aan te pakken. Hij wilde vooreerst wat meer weten omtrent Hicking en wel naar aanleiding van wat de onbe kende romanschrijver in zijn brief had ge opperd. En als detective wist hij natuurlijk waar hij zijn informaties kon inwinnen. De ambtenaren ten stadhuize zouden ongetwij feld weten of Hicking iemand was voor wien een bedrag van honderd Pond een ka pitaal beteekende, of wel, dat hij er zijn hand niet voor omdraaide. Hij vervoegde zich dus bij hen, hun geheimhouding van wat hij hoorde belovend. Maar hij vernam niets wat tegen Hicking pleitte. Volgens de inlichtingen die Stevenege van een der ambtenaren ontving, behoorde Hicking tot de gegoede burgerij. Hij had een goede zaak ^bezat vast goed, hij zat er warmpjes in gelijk met zooveel winkeliers te Alanschester het geval was. Hij hield ongetwijfeld van een glaasje en ook wel van meer dan een, wan neer hij des avonds in de gelagkamer zat en was dan praatziek en knorrig, maar wat zijn financiën betreft, was hij zoo solide als een huis. Het bleek wel duidelijk, dat er geen enkele reden was om te vermoeden dat Hicking begeerig was geweest naar Ty son's spaarpenningen of hem er om zou ver moord hebben. „In die richting behoeven wij niet verder te zoeken," bromde Stevenege, na afscheid genomen te hebben. „Wij kunnen Hicking van de lijst afvoeren. Maar Ollard. Na een oogen blik de zaken overdacht te hebben, begaf hij zich weer naar Ollard's bureau en na eenigen tijd gewacht te heb ben kreeg hij hem ten slotte weer te spre ken. „Het spijt mij, dat ik u weer lastig moet vallen, na pas bij u geweest te zijn, burge meester," verontschuldigde hij zich „maar ik heb u nog één ding te vragen. Hoeveel brieven heeft u in het geheel van den heer Bransdale ontvangen in verband met de onderhandelingen over de noodmunten?" Ollard. die het blijkbaar verre van aan genaam vond alweer ondervraagd te wor den, ging naar een brandkast, die in een hoek van zijn bureau stond. „Ik weet niet in hoeverre dat van belang kan zijn, mijnheer Stevenege," antwoordde 'hij wat knorrig, „maar de heeren van de politie hebben altijd hun eigen manieren van zaken te behandelen en ik kan het u gelukkig gauw genoeg zeggen." Hij sloot zijn brandkast open, trok er een lade uit en haalde er een pakje brieven, alle in hun enveloppe, en met een elastiek bijeengehou den, voor den dag. „Hier heeft u ze, mijn heer. Een, twee, drie, vier, vijf! Dat is alles, mijnheer Stevenege." „Vijf?" zei Stevenege. „Vijf in het geheel. Dank u. burgemeester; dat was al wat ik u te vragen had." Hij begaf zich van Ollard's bureau direct naar het post- en telegraafkantoor om den hoek. En daar verzond hij een met eenige zorg opgesteld telegram, luidend: Stuart Bransdale, Savoy-hotel, Londen. Wil mij seinen hoeveel brieven precies u aan Ollard heeft geschreven om trent bod voor noodmunten. Zoo mo gelijk met opgave dagteekening van elk. Stevenege, Dravende Hert, Alanschester. „Bransdale bezit natuurlijk copie van al die brieven." bepeinsde hij bij het verlaten van het postkantoor. „Of juffrouw Skeel heeft ze op haar kantoor. En als ik ant woord van hem heb Een politie-agent kwam op hem af en salueerde, zeggend: „De hoofdinspecteur zou u gaarne ge sproken hebben, mijnheer Stevenege. Ik ben naar het „Dravende Hert" geweest, maar daar zei men, dat u er op uit was gei gaan. Hij heeft nieuws omtrent Whatmore, mijnheer. Ik geloof dat er haast bij is." Stevenege spoedde zich naar bet politic bureau. Een mooie auto stond voor da deur; op zijn kamer was Detterling bezig een overjas aan te trekken. Hij haalde ecu andere jas van den kapstok en bood die den detective aan. „Trek die aan," zei hij. „'t Is wel lekken weer, maar als we straks tusschen de heu-. veis en over de heide rijden, kan het flink koel zijn. Ik heb nieuws omtrent Whatmore vernomen, ten minste ik geloof, dat het Whatmore betreft en ik zou graag zién, dat u meeging. Het is een ritje van een twintig mijl; kapitein Marshall heeft me zijn auto en zijn chauffeur geleend, i-n ieder geval een aardig uitstapje." „Hoe luidt dat nieuws?" vroeg Stevenege terwijl hij zijn jas aantrok. Geeft het wat houvast?" „Het komt hier op neer," antwoordde Det-f terling, „en al9 gewoonlijk in dit land is het te laat om onmiddellijk van nut te zijn. De stationschef te Swarthbeck heeft me daareven getelegrafeerd, dat een persoon, wiens signalement beantwoordt aan dat van Whatmore, gisteravond van daar met den laatsten trein in Zuidelijke richting is ver trokken. En nu ga ik er wat naders over hooren." „Waar ligt Swarthbeck?" ,Aan den anderen kant van de heide, ten westen van Alanschester. We hebben een flinke rit te maken, maar er is een uit-j stekend hotel. Ga mee, we moeten weg!" (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9