UIT DE OMSTREKEN. voorzitter zal de mogelijkheid daartoe, in overweging nemen. Het voorstei van B. en W. wordt hierna zonder h. st. aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. om in te trekken de beschikbaarstelling van grond in „Haze- veld" voor de stichting van een Nijverheids school. Zonder discussie en z. h. st. aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Zaalberg straat, aan de firma W. van der Bijl q.q. Betreft den verkoop van een perceel bouw grond aan de Zaalbergstraat, tegen een prijs van f. 6 per vierk Meter. Z. h. stemming aangenomen. 6. Voorstel van de Commissie voor bet ontwerpen van strafverordeningen tot aan vulling van de Algem. Politieverordening. Be aanvulling betreft het volgende artikel*. Het is verboden door middel van een toestel, bestemd tot het hoorbaar maken van muziek of van de menschelijke stem hetzij in een afgesloten ruimte, hetz\j in de buitenlucht, voor de omgeving hinderlijk geluid te maken. De bedoeling is te voorkomen, dat om- venenden hinder ondervinden o.a. van radio toestellen, als deze voor een open venster geplaatst worden, of gedurende den nacht in werking gesteld worden. Een dergelijke bepaling is reeds in meerdere plaatsen van kracht. Het voorstel wordt hierop met 14 teg?n 3 stemmen aangenomen. Tegen: de heeren Dijk, Den Hertog en Ten Cate Brouwer. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging .ran de gemeentebegrooting, dienst 1928.' Betreft eenige administratieve wijzigin gen. Z. h. 6t. aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente in de vacature van J. C. Baart. Aanbevolen worden de heeren: 1. A. P. Ohardon2. J. C. Vellekoop. Benoemd wordt de heer A. P. Chardon. Op den heer A. P. Vellekoop worden twee stemmen uitgebracht. 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging van Se verordening regelende de bijdragen welke ambtenaren en oud-ambtenaren verschul digd zijn aan de gemeente in verband met Se pensioenaanspraken 'krachtens de Pen sioenwet 1922. Het voorstel van B en W. wordt z. h. st. laangenomen. Rondvraag. De heer Ruling vraagt of het niet mogelijk is om op de Lage Zijde nabij Zwammerdam een verkeersagent te doen postvatten, op dagen waarop het ver keer wegens werkzaamheden aan den Rijksstraatweg wordt omgelegd. De Voorzitter antwoordt, dat tot op heden het hem niet bekend was, wanneer het verkeer langs de Lage Zijde werd geleid. Aan het adres van den Hoofdingenieur van den Waterstaat is thans een schrijven ver bonden, waarin o.a. verzocht wordt dit tijdig aan het Gemeentebestuur te berichten, opdat de noodige voorzieningen getroffen kunnen I worden. De heer den Hertog wijst op de belemme- i ring die het verkeer ondervindt, door de ver- strating van den Rijksstraatweg, welke ge lijktijdig over de volle breedte geschiedt. Spr. vraagt of dit niet over de halve breedte van den weg kan plaatsvinden, zoodat steeds de I helft van den weg voor het verkeer be schikbaar blijft. De openbare vergadering wordt hierna gesloten, waarna de raad in geheime zit ting overgaat. De 17.000ste. Woensdag j.l. werd ter secretarie de 17.000ste inwoner ingeschreven. Het was Jan Dekker, zoon van Klaas Dekker en van Janna Stegeman, wonende Korts teekter weg No. 56, geboren 3 September 1928. Van het gemeentebestuur ontving het ge zin waarin de nieuwe wereldburger is ge boren, eenige verrassingen. De tentoonstelling van bloemen (Flora- liatentoonstelling) vanwege de vereeniging Alphen Vooruit" zal gehouden worden op Vrijdag 14 en Zaterdag 15 September a.s. in het gymnastieklokaal van de Christelijke H. B. S. aan de Stevinstraai De eerstvolgende pluimvee en ko nijnen tentoonstelling is thans reeds vast gesteld op 17, 18 en 19 Januari 1929. De opbrengst over de maand Augustus van de busjes van het uitbouw comité van de Ned. Herv. Kerk bedraagt f. 183.77 1/2. Vrijdagmiddag geraakte een woonwa gen van het circus Roberti, door het achter- uitloopen van het paard nabij de brug aan den Toegangschenweg in de langs die weg Selegen sloot. Persoonlijke ongevallen had den niet plaats doch een ander eveneens achter den wagen loopend paard kwam ook in het water terecht, verdronk en moest naar de noodslachtplaats aan de Aarkade alhier worden overgebracht. Gevonden voorwerpen: twee porte- monnaies met inhoud, een belastingplaatje, 1 damestaschje met inhoud en een knip jes. Inlichtingen politiebur. Julianastraat. Morgen zal alhier de collecte voor het Kinderhuis „Voordorp" plaats hebben, welke van 4 Aug9. is uitgesteld tot 11 Sept. Het bestuur hoopt dat de opbrengst van deze jaarlijksche collecte, die wan vorige jaren zal overtreffen. BODEGRAVEN. Doodelijk ongeval. Heb 11-jaxig zoontje van den landbouwer 'V. B. aan de Noordzijde reed een eindje Jee met de vrachtauto van den melkhan delaar S. De vrij jeugdige bestuurder van de auto en de jongen hebben volgens oog getuigen in de auto al rijdende gespeeld en °P het oogenblik dat de jongen uit de auto springen wilde, maakte deze een bocht en reed paTdoes in het water. De bestuurder jrreeg een bloedende hoofdwonde, die veel bloedverlies veroorzaakte maar kon gemak kelijk op het droge komen. Met den jon den is het echter moeilijker. Deze stond rechtop, met het voorhoofd boven water, in de liggende cabine. Toch kon een toegescho ten man hem onmogelijk omhoog krijgen. Waarschijnlijk bleef de voet ergens haken. Toen men met vereende krachten het jonge tje op het droge had gehaald waren de levensgeesten reeds geweken. Men kan zich de ontsteltenis der ouders voorstellen. Ten overstaan van notaris Krvlsemann werd in hotel van Rossum publiek verkocht de zeepfabriek aan de Noordzijde alhier, eigendom van den heer J. van Dam. Deze werd ingezet op f. 11400 en afge mijnd op f. 6 door den heer J. F. Pastoors te Hilversum. De kooper kocht ondershands de inventaris en machines. Het bedrijf zal dus worden voortgezet. De brandweer heeft thans voor de eer ste maal na het gereedkomen van de brand put in het plantsoen, op dezen put met de autospuit proef gedraaid. Het totstandkomen van dezen wel was dringend noodig, omdat het water in deze omgeving ver te zoeken is. Onder groote belangstelling werd de mo tor aan den mond der wel gekoppeld en be gon men te draaien. Een der bezwaren, die men terstond bemerkte was dat het water in de wel veel te diep stond, zoodat de pomp geruimen tijd lucht zou moeten zui gen, waarop ze natuurlijk niet berekend is. Toen deze eenmaal weg was, kon de pomp met volle kracht werken, zonder dat er een oogenblik watergebrek was. Men meent een oplossing gevonden te hebben om ook dit euvel, dat toch tot vertraging aanleiding zou geven, te verhelpen. LEIDERDORP. Gemeenteraad Aankoop van een motor- spnit De straatverlichting. De heer A. van Leeuwen is met kennis geving afwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen van de vorige ver gadering worden gelezen en goedgekeurd. Daarna deelt de voorzitter mede, dat het inderdaad mogelijk is de sloot achter de hui zen van de Van der Doestraat onder de schouw te brengen. B. en W. hebben be sloten een algemeen onderzoek in te stellen naar de slooten achter de woningen en te overwegen of de verordening, betreffende de schouw behoort te worden toegepast. Voorts deelt de voorzitter mede, dat de lantaarn bij De Graaf in tweeën is gereden en het moeilijk is deze dichter bij de sloot te plaatsen. B. en W. zullen evenwel een onderzoek ter plaatse instellen. Het onderzoek naar den woningtoestand is in behandeling genomen. De kwestie van den open vuilniswagen en het pad langs den Hoogmadeschen weg is nog niet opge lost. Wordt o. m. ter tafel gebracht en gelezen: Verslag der gemeente over 1927, dat met de begrooting bij de leden zal rondgaan. Een missive van G. S. houdende de re geling der jaarwedde van den burgemeester. Een proces-verbaal van kasopneming, waaruit blijkt, dat in kas aanwezig was en moest zijn een.bedrag van f. 1410.65. Al daze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres van W. P. van der Gees! en anderen om doortrekking van de waterlei ding tot hunne woningen. B. en W. stellen voor dit stuk in handen te stellen van B. en W. voor prae-advies. De voorzitter zegt dat B. en W. zich op een breed standpunt stellen en de mogelijkheid onder oogen zullen zien van doortrekking der waterlei ding ook op andere punten in de gemeente. Conform het voorstel van B. en W. Aan de orde is thans wijziging der bcgroo- ting 1928 en wordt het betrekkelijke besluit model D vastgesteld. Voorts bieden B. en W. de begrooting aan, waar omtrent de voorzitter drie mededee- lingen doet t. w. dat daarop is uitgetrok ken een bedrag van f. 1000 voor werkver schaffing, alleen bij sneeuw of vorstperio den; b. dat de opbrengst der belastingen voor 1928 en 1929 van dien aard is, dat de jongste verhooging van opcenten op de R. I. B. weer kan worden teruggebracht van 125 tot 100; c. dat de opbrengst der water leiding f.1000 lager is geraamd, omdat B. en W. voornemens zijn een kleine wijziging in het tarief aan te brengen, hetgeen wet houder Splinter nog nader toelicht en waar door een billijker regeling zal worden ver- kregen. Vervolgens stellen B. en W. voor met in gang van 1 April 1929 de gemeente in 2 stemdistricten te verdeelen, nl. 9temdistrict I, omvattende de Kerkwijk tot de brug bij do Kalkovens en stemdistrict II het overige deel der gemeente. Conform het voorstel van B. en W. Aan de orde is thans aanschaffing motor spuit. De voorzitter zegt, dat alle leden heb ben kunnen zien, dat de demonstratie met de motorspuit een vlot verloop heeft gehad; B en W. stellen daarom voor de motor spuit over te nemen. Conform het voorstel van B. en W. Ten aanzien van het voorstel van B. en W. tot uitbreiding der straatverlichting zegt wethouder de Bruijne, dat B. en W. de ver lichting in de gemeente hebben opgenomen en bevonden dat die uitstekend was. B. en W. wenschen evenwel aan de verlichting nog eenige uitbreiding te geven en stellen den Raad voor een drietal nachtlantaarns bij te plaatsen t. w. bij de brug van Sille- vis, bij Irene en tegenover de Van der Does- straat; de heer Klaver zou ook een nacht lantaarn willen hebben bij het Van Leeu wenpark en de heer G. Groenendijk in plaats van bij de Van der Doesstraat een bij de Doesbrug. Dit laatste wordt niet noo dig geoordeeld en wat de lantaarn bij net Van Leeuwenpark betreft, daarnaar zullen B. en W. een onderzoek instellen. Verder stellen B. en W. voor bij lichte maan de lantaarns twee dagen langer te laten branden dan tot dusver hel geval was en de straatverlichting in plaats van met 1 September met 1 Augustus aan te vangen, een en ander zal een meerdere uitgaaf niet zich mede brengen van ongeveer f.800. üe raad gaat met deze voorstellen accoord. Vervolgens stellen B. en W. voor een verordening vast te stellen op het verhaal van inkoop pensioen. Besloten wordt te ver halen de helft van de inkoopsom. Aan de orde is thans het voorstel van 13. en W. inzake de bestrating. ^Wethouder Splinter zegt dat B. en W, hel volgende plan hebben n.l. om, indien de gemeente-financiên dit toelaten, op de be- grooling van 1928 f. 4000 te reserveeren en een zelfde bedrag op de begrooting 1929, zoodat in 1929 of anders in 1930 met de be strating een aanvang kan worden gemaakt, door deze wijze behoeft geen leening te worden aangegaan en wordt de renten uit gespaard. De raad gaat met het voorstel van B en W. accoord. Vervolgens wordt de pensioensgrondslag van den veldwachter op f. 2050, van den deurwaarder op f. 15 en van den ontvanger op f.1225 vastgesteld. Bij de rondvraag klaagt de heer Vervark over auto's, die op hoeken van straten wor den neergezet. De voorzitter zegt toe zijn aandacht daaraan te zullen wijden. De heer Groenendijk zegt dat de Does- brug motilijk geopend' of gesloten kan wor den. De voorzitter zegt dat voor het herstel van de brug een bedrag op de begrooting van 1929 is uilgetrokken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de verga dering. Bevestiging en intrede ds. J. J. Dijk. Na des morgens te zijn bevestigd door ds. B. Hagenaar te Meppel, die een pre dikatie hield naar aanleiding van Ezechiël 33 vers 7, waarin werd uiteengezet: De roeping, het werk en uitoefening van het ambt, hield gisteravond ds. J. J. Dijk, overgekomen van Woudsend, zijn intrede bij de Gereformeerde Kerk alhier. Zijneer- waarde had voor deze gelegenheid tot tekst gekozen Psalm 132 de verzen 13 tot en met 16. De nieuwe leeraar bepaalde zijn gehoor bij Gods liefde tot Zijn volk, gegrond in Zijn welbehagen, uitkomend in de belofte hun geschonken. Na het beëindigen van deze ondor stille aandacht gehouden pre dikatie, werd door spreker het woord ge richt tot verschillende corporatiën, en ten slotte tot de gemeente, waarin hij uitsprak den weriseh. deze met Gods hulp te mogen die® en als herder en leeraar in dienst van zij# grooten zender Jezus Christus. Voor het beëindigen van den dienst werd de nieuwe leeraar toegesproken door den heer Van der Zwet, namens den kerkeraad, en door ds. Haspers als consulent en afge vaardigde van de Classis. Zoowel des mor gens als des avonds was een groote 6ohare in het kerkgebouw aanwezig. OUDE-WETERING. A.s. Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 11, 12 en 13 September, zal in enkele loka len van de N.V Ned. Krachtvoederfabriek „Muskalor" (hiervoor gratis afgestaan) een bazaar worden gehouden. De bazaar wordt georganiseerd door de Chr. Meisjesvereeni- ging „Dient den Heerc". Tal van vermakelijkheden zijn aanwezig. Het installatiebureau De Vries en Stevens te Leiden zorgt voor doorloopende radio- muziek. ROELOFARFNDSVEEN. Voor het examen huisbezoekster bij de T. B C.-bestrijding, afgenomen te Rot terdam. is geslaagd zuster Sinnige, wijkver pleegster bij het Wit-Gele Kruis alhier. TER-AAR. De Wilhelminaieesten. Alhier hadden onder groote belangstelling dei jaarlijksche Wilhelmina-feesten op het terrein te Aardam plaats. De opening ge schiedde ten gemeentehuize door den Voor zitter. Vandaar ging men in optocht met muziek naar het s feestterrein alwaar de vliegerwedstrijden voor de schoolkinderen werden gehouden. 2de dag. Bij de hard draverij (paard onder den man) behaalde de le prijs Theo. Kroft. 2e pr. M. Smoorenburg, 3e pr. H. Haak, 4e pr. F. Boerefijn. Kinder wagenrace voor dames: le pr. M. Slinger land, 2e pr. F. Verlaan, 3c-i pr. Th. Manschot Ringrijden met paard en tilbury: le pr. S. Kroft met mej. Rekelhof, 2e pr. W. Hassel met mej. Rijn9burger, 3e pr. P. Vink met mej: Akerboom. 4e pr. P. Duivenvoorde met mej. Zeijerveld Gecostumeerde korfbal wed strijd; lei pr. A. Palte, 2e pr. A. de Bruijn (mooiste costuum), 3e pr. G. de Groot (leuk ste indee): le pr. mej. A. Bergsms, 2e pr. mej. A. Voordouw. 3e pr. mej. De Bruijn. Heeren: le pr. J. Visser, 2e pr. D. de Bruijn, 3e pr. B. de Regt. Poptrekken voor paren: le pr. A. Broer met mej. Dompeling, 2e pr. J. Zweers met mej. A. Voordouw, 3e pr. J. Ver beek met mej. N. Boer. Hardloopen voor Heeren: le pr. H. Baas. 2e pr. H. Verboom, 3e pr. Joh. Snijders. De uitreiking der prijzen had des avonds door den Voorzitter met een toespraak en onder veel belangstelling plaats. Het ge heel werd onder begunstiging van prachtig weer, besloten met een schittere'nd vuur werk. Raadsagenda. De Gemeenteraad zal vergaderen op Dins dag 11 Sept. aanstaande des v.m. 10 uur. n.t. Te behandelen:' 1. Ingekomen stukken; 2 Voorloopige vaststelling Gemeentreke- ning 1927; 3. Aanbieding begrooting 1929; 4. Wijiziging begrootingspost overdekte speelplaats enz.; 5. Nadere vaststelling Ge- meenterekenig 1926. WADDINXVEEN. De oudste inwoonster onzer gemeente Mej. de Wed. B. van der Neut, herdacht de vorige week haar 96sten geboortedag. Zij bezit nog een goede gezondheid. GevondenEen zakmes, een zilveren armbandje en een bos sleutels. Inlichtingen ter secretarie. Door baldadige handen zijn bij ver scheidene winkeliers in onze gemeente des nachts de ruiten beschadigd door scherpe voorwerpen. Een onderzoek naar de daders wordt ingesteld. Naar wij vernemen bestaan in het Oude Dorp plannen om tot oprichting van een z.g.n. „Buurtvereeniging" te geraken, ter viering van het Koninginnefeest aan het Oude Dorp. Men zou dan dat deel der gemeente willen versieren enz. Aan het postkantoor alhier, werd ge durende de maand Augustus 1.1. ingelegd f. 4580.31 en terugbetaald f. 2147.23. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het no. 3537. WOUBRUGGE Naar wij vernemen zal de burge meester na zijn aftreden op 15 September a.s; nog een maand lang het secretariaat waarnemen. Vrijdagavond waren in Hotel Gulde- mond de belangstellenden voor de feest viering bijeen. Er werd een voorloopig bestuur vastgesteld bestaande uit de heeren M. Zijderveld, voorzitter, J. Westmaas, se cretaris en C. van Klaveren, penningmees ter, geassisteerd door nog 10 commissie leden. Besloten werd, alhoewel laat in den tijd, 'n Koninginnefeest te vieren, zoo mogelijk op Donderdag 20 September a.s. Jongeda mes zullen lijsten voor inzameling van gel den laten circuleeren. De heer G. van Straalen stelde een stuk grasland beschikbaar, terwijl een program ma nader zal worden bekend gemaakt. AALSMEER De driejarige V. R. is gistermorgen bij het spelen in de Ringvaart geraakt en verdronken. Woensdagavond wordt alhier in hel gebouw „Irene" een vergadering gehouden met het doel tot de oprichting te komen van een Chr. Muziekkorps. A.s. Dinsdagavond wordt in hotel A. Met alhier een vergadering belegd door de ijsclub „Aalsmeer". Door het bestuur zal in bespreking worden gebracht de vraag of er al dan niet een land-ijsbaan in den Stom meerpolder gesticht zal worden. In aan merking genomen, dat het ijs in onze wa teren bij vorstperioden bijna altijd gevaar lijk geacht kan worden, niet het minst om de groote diepte van het water, zouden velen de stichting van een landbaan zeer toejuichen. Men zal daarvoor dan echter flink in de portemonnaie moeten tasten, daar de IJs club zelve niet over de benoodigde middelen beschikt. Bij de vele plannen, welke den laat- sten tijd zijn ontworpen door het gemeente- hestuur met het oog op een betere aanslui ting-van diverse wegen onderling, ten einde het verkeer daardoor te bevorderen, is thans in voorbereiding het plan den Ooslemder- rijweg te verbinden met den Aalsmeerder- weg in den Oosteinderpoel naar voren ge bracht. Zeer waarschijnlijk zal daarvoor de kweekerij van C. de Gooijer door de ge meente worden aangekocht, wat het moge lijk maakt een weg te leggen over de Stom meerkade. HAARLEMMERMEER. De 13-jarige J. T. d. H uil Uilhoorn, kwam bij Aalsmeer met zijn rijwiel in bot sing met een passeerende auto. Zijn rijwiel werd nagenoeg geheet vernield. De knaap kwam zelf met den schrik vrij. Het letter en nummer van de auto konden nog worden opgenomen. De politie werd met het ge beurde in kennis gesteld en maakte proces verbaal op. De raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 13 September a.s., des namiddags om 2 uur. HILLEGOM. Overlijden van burgemeester Wentholt. De gemeenteraad is Vrijdagavond in een buitengewone zitting bijeen gekomen. Be halve de raadsleden, waren de gemeente ambtenaren en het gemeente-personeel aan wezig. De heer Balvers deelde als waarnemend burgemeester en voorzitter het droeve be richt mee-, daarna sprak de heer Vooren als oudste raadslid, waarna mr. Sens een kort woord sprak namens de ambtenaren en het personeel der gemeente; alle sprekers ge tuigden van innige deelneming met het ver lies. De raad droeg daarna aan B. en W. op de deelneming en het rouwbeklag over te brengen aan de familie Wentholt. De teraardebestelling zal plaats helbbcn op Dinsdag a.s., nam. 2 uur. Alle feestelijkheden in de a.s. week, zoo wel de harddraverij als de volksfeesten,'zijn tot nader order uitgesteld. Het Gemeentehuis zal Dinsdag a.s. na 12 uur voor het publiek gesloten zijn. Het kan toor van gemeentewerken is dan ook ge sloten. Voor de bediening van de telefoon ge durende den nacht zijn aangesteld de heeren J. v. d. Reep en A. van Drunen De onlangs ingevoerde doorloopende telefoondienst wordt zeer gewaardeerd. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus, z. v. A. Guijt en J. Vlieland. Maria Helena, d. v. C. Boe- zaard en G. Vlieland. Jacob, z. v. H. van Beelen en A. van der Boon. Willy Hen- drika, d. van A. de Jong en H. A. P. Kwaad gras. Alida, d. v. D. A. Maagdelijn en A. van Duijn. Jannetje Helena, d. v. L. Barnhoorn en J. Hasenoot Michiel, z. v. W. de Jong en A. Hoek. Pieter, z. v. Jb. van der Bent en N. Zwaan. Lydiea, d. v. Jb. van der Bent en N. Zwaan. Cornells, z. v. A. van Rooyen en N. van der Plas. Dirk, z. v. Jb. Berkheij en C. Meijvogel. Ondertrouwd: Cornelia Geijteman en Cor nelia van der Plas. Magchiet de Best en Adriana Haasbroek. Arie den Hollander en Meijntje Parlevliet. Jacob Maljaerd Glasbergen en Wilhelmina Ariea den Haas. Gehuwd: J van Staveren en M. G. Berk heij. D. Guijt en E. van der Plas. J. van Egmond en M. J. Hoekstra. Jb. Kor- pershoek en M. Vooijs. Overleden: Leuntje Spaanderman, echtg. van L. Schaap. 75 j. Huibertje Pluim graaf!, echtg. van W. J. Zwaan, 31 j. Willem Vooijs, wednr v. C. van der Plas, 68 j. Maarten van Duijvenvoorde, wednr y. J. de Vreugd, 87 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tninbonw. Het gaat thans goed voor de tuinders, die het voorrecht hebben bloemkool te kunnen aanvoeren De prijs loopt steeds naar boven, voornamelijk door de goede vraag voor ex port. Zelfs met het warme weer gaat de ver zending nog door; bewijs, dat het artikel goed gevraagd is. 1ste soort liep gisteren tot f. 31.30. Bospeen komt niet veel meer, doch gaat goed weg. De meeste peen komt thans in kisten. Voor conservenfabrieken gaat het even trager. Boonen worden steeds duurder. Aardappelen goedkooper. Alleen extra par tijtjes kunnen graag koopers vinden tegen f. 1.40 per kist. Het gewas late bloemkool staat tamelijk goed. Gehoopt wordt dat ook dan de vraag goed zal zijn. Dat kan nog veel goed maken. KATWIJK AAN ZEE. Als een bewijs hoe men de duinwan delingen op prijs stelt, kan dienen dat gedu rende het badseizoen aan circa 1700 per sonen een duinkaart werd uitgereikt. De agent van politie Jaes. Janse, te dezer plaatse werkzaam, verwierf Zaterdag j.l. te Amsterdam het politie-diploma met aanteckeningen, ingeslpld door de vakcom missie van den Alg. Ned. Pot. Bond. LISSE. Cc etalagewedstrijd. De uitslag van den etalagewedstrijd, ge houden tijdens de winkelweek alhier is, dal het publiek den lsten prijs toekende aan den hoer Ger. J. Rosier met 112 punten; den 2en prijs aan de firma J. Cammenga en Co. met 78 punten en den 3en prijs aan den heer C. Tissing met 63 punten. De prijs voor het publiek (f. 25), werd bij loling toegekend aan mej. de wed. de Jeu: de 2e prijs f. 10 aan den heer J. Kloris en de 3e prijs f. 5 aan mej. C. de Vos. Een kinderfeest. Vrijdagavond had een bijeenkomst plaats door eenige ingezetenen belegd om een be spreking te houden over de vraag of het al dan niet gewenscht is een kinderfeest te or- ganiseeren. De heer N. Matthijs liet uitkomen, dat ver leden jaar ook een kinderfeest was gehouden, waar maar een gedeelte der schoolkinderen aan meedeed. Verschillende bezwaren op allerlei gebied kwamen naar voren, doch het slot van de zaak was, dat een besluit werd genomen, dat nog dit jaar, in de laatste week van September, een kinderfeest zal worden gehouden. Verder werd besloten in de toe komst een permanente commissie te benoe men tot het organiseeren van een jaarlijksch kinderfeest. Het bestuur bestaat thans uit de heeren N. Matthijs, voorz., J. C. de Haan, 2e voorz., C. Strik, le seer., G. J. Wansink, 2e secr., B. Donk, le penningm., A. Buurman, 2e penn. Tot commissarissen werden benoemd de hee ren J. Kuipers. D. J. Schouten, L. Schoort, .1. ten Hagen, K. van Riek, W. Goldberg G Vreeburg, A. Tibboel en M. Bliek. Zaterdag zullen verschillende dames wor- den uitgenoodigd om het financieel© vraag- stuk op te helpen lossen. De heer Hekkers staat voor dit doel z'n vergaderzaal geheel belangloos af. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Ibeltja, d. v. M. van Marsbergen en G. Smink. Helena Johanna, d. v. A. v. d. Meer en C. S. v. Kampen. Mathijs, t' lV' 0,1 Koojjman. Maria Johanna Huberta, d. v. H. P. Hartveld en J. A. Hockx. Johannes Nicolaas, z. v. P. C Kops en P. v. d. Westen. Willam,' z. v. S. van Voorst en C. v. Blitterswiik. Overleden: Maria Vlugt, 16 jaar. Gehuwd: I. v. Iwaarden en J. M. Wasse- naar. J. L. Wesselo en S. Hekkers. Zondagmorgen werd alhier brand ge alarmeerd. Het bleek weldra, dat het groote witte huis van den heer Sobels in vlammen opgmg. De motorspuit was weldra in volle actie waarbij de slangen op de waterleiding -krachtdadige hulp verleenden. De geheele bovenverdieping werd door den brand ver-1 nield. Naar men ons mededeelde, was de brand ontstaan op de badkamer. Verzekering dekt de schade. Heeft het comité „Lisse Vooruit'' eenigen tijd geleden een autotocht georgani seerd voor do ouden van dagen hier ter plaatse, thans hebben eigenaren van auto's besloten hun auto's beschikbaar te stellen voor dezelfde route, voor de kinderen, die opgevoed worden in het St Vincentiushuis. Een kindervriend heeft toezegging gedaan dat allen kinderen in het café „De Nachte gaal" een ferme boterham zal worden ver sterkt. In de „Groote Vink" nabij Leiden zullen de kinderen naar hartelust in den tuin mogen genieten. Een mooie daad. Zaterdagavond werd de Winkelweek: alhier door muziek gesloten. Gedurende deze week was het 's avonds druk voor de win kels en dat het niet alleen druk vóór de winkels is geweest, dat bewijst het aantal bonnen, dat werd uitgegeven. Zooals bekend is, werd aan iederen koo per, die voor één gulden kocht, een bon uit gereikt. Zaterdagmorgen werd de 15.000ste bon door notaris Van Pelt afgegeven. Zaterdagavond omstreeks kwart over elven werd nabij de Stalen brug tusschen Sassenheim en Lisse de heer B., van Hille- gom, die per rijwiel huiswaarts keerde, aan gereden door een auto. Bewusteloos werd hij door den heer Dolk, cand.-notaris te Hil- legom, opgenomen en naar dr. Haase ver- 1 voord, die een lichte hersenschudding con stateerde. In den loop van den dag werd hij huiswaarts vervoerd. Zijn toestand is redelijk wel. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende Augustus ingelegd f. 14.590.27 en te rugbetaald f. 5.319.60. Het laatste boekje draagt het nummer 6536. NOORDWIJK. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Geertjen, d. v. G. v. Weeghel en A. d. Mol. Petrus Johannes, z. v. H. J. Groenewoud en A. Waasdorp. Dirk, 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7