69ste JAARGANG MAANDAG 3 SEPTEMBER 1928 No. 21004 STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden VISSCHERIJ-BERiCHTEN. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiön uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd rijn. Voor alle andere adverteritiSn 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 2.35. per week ƒ0.18 Builsn Leiden waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2 35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. ADRES AAN DEN RAAD. Door de heeren Jac. Tjalsma en G. W. L. Monné, voorzitter en secretaris van de af- deeling Leiden van den „Bond van Ned Onderwijzers is het volgende adres tot den Raad gericht: In opdracht onzer afdeelingsvergadering van Zaterdag 1 September j! wenden wij ons tot Uw College om de ernstige ont stemming onzer afdeeling over te brengen over de voorstellen van B. en W. lot over plaatsing van onderwijzers en onderwijze ressen.-- Deze ontstemming geldt niet de k=uze van de over te plaatsen personen, maar de wijze waarop de overplaatsing geschiedt. Artikel 36, lid 9 der lager-onderwijswet 3920 kent den Raad de bevoegdheid toe, na overleg met den inspecteur onderwijzers en over te plaatsen van de eene school in de gemeente naar een andere. Maar dat dit, zcoals hier gebeurt tegen den zin van be trokkenen cn sterker nog. zonder medewe ten van de betreffende personen, is 'och zeker niet de bedoeling van den wetgever geweest en zeer stellig niet in bet be'an, van het onderwijs Onze afdeeling vindt het ongepast en er gerlijk dat onderwijzers, op wier plichtsbe trachting niets valt aan te merken, uit hun werkkring worden gehaald en maar ergens naar toe worden gestuurd als gold het 't ver lichten v. een of ander karwei. Ook is het de afdeeling een raadsel, dat in de vacature, ontstaan door de overplaatsing van den heer Van der Neut naar de Centrale School voor het 7e leerjaar, niet wordt voorzien door i zijn plaats een over-complele leerkracht te stellen. Nu wordt eerst de heer J. W. v. d. Reijden uit zijn werk gehaald om de plaats van den heer Van der Neut in te nemen, verder de heer J. Noë om de plaats van den heer v d. R. over te nemen en eindelijk komt in de plaats van den heer Noë een overcomplete leerkracht. Door zoo te doen wordt het on- derwijsbelang ernstig geschaad, en dit kan toch niet de bedoeling van Uw College zijn. EERSTE LUSTRUMVIERING VAN DE BUURTVER. „EENSGEZINDHEID". De buurtvereeniging „Eensgezindheid" schijnt geabonneerd te zijn op prachtig weer. Althans ieder jaar als zij een feest voor dc kinderen van haar leden houdt, is bet op den Jang te voren bepaalden dag ideaal weer. Ook Zaterdag liet deze belang rijke factor voor bet welslagen van een kin derfeest dat op straat gevierd wordt, weer niets te wenschen over en een vroolijk zon netje droeg er veel toe bij. om de kwistig met doeken en ander decor versierde straten een recht feestelijk aanzien Ie geven. Het jonge volkje, dat zich in de stralen bewoog, beeft volop genoten van het groote program ma vol verrassingen, dat het bestuur had opgesteld en dat vroeg in den middag reeds werd ingezet met de vertooning van een poppenkast, waarvan de kindren gretig hebben genoten. Maar zeker hebben zij zich niet minder kostelijk geamuseerd tijdens de spelletjes, die daarna in de verschillende straten werden gedaan.en waarbij prijzen fe behalen vielen. l.Jverig is er door de meisjes snelgewandeld met versierde poppenwagen- tjes, en balletje gereden, blokjes geraapt en door de oudste (1314 jaar) een stoelendans gedaan. En de jongens hebben elkander be vochten in den strijd op een vliegenden Hollander, in een wedloop inet hindernissen, bij het tonnetje- en lobbetjesteken en even eens bij een stoelendans. En de ouders en groote broers en zusjes van de deelnemende kinderen uil de buurt hebben zich al even goed geamuseerd, bij het volgen van de spel letjes. Alles verliep vlot. Iedc-r van de talrijke spelleidsters en spelleiders wist precies haar of zijn laak en het wakkere bestuur was den geheelen dag overal waar zijn tegenwoordig heid gewenscht kon zijn Onze burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen en oud-burgemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, die tijdens zijn burge meesterschap ieder jaar een kijkje kwam nemen als er kinderfeest van „Eensgezind heid' was. brachten ditmaal samen een be zoek aan de buurt en loefden geruimen lijd te midden van de feeslende kinderen, die wel nauwelijks zullen hebben gemerkt welk een onderscheiding hun fe beurl viel. De ouders evenwel hebben ook dit bezoek op hoogen prijs gesteld en het bestuur van de buurtvereeniging. dal de ingenomenheid van onzen burgemeester met zijn werk mocht vernemen, was er in niet mindere mate gevoelig voor. Als ieder jaar bestond er ook weer veel animo voor de grabbeltonnen, die op drie plaatsen in de huurt, in de Munnikenstra'at. m de Trompstraat en in de Oostersiraat stonden opgesteld. En het oplaten van circa duizend postduiven door den T.eidschen Post- duivenbond was een zeer gewaardeerde Wtra attractie. „Polyhymnia" beeft het ge- r heele middagfeest met opgewekte muziek op- geluisterd. Naast allerlei andere nummers blies het muziekgezelschap ook eenige po pulaire kinderliedjes, die natuurlijk zeer in den smaak vielen. Het geheele middagfeest is" onvergetelijk geworden voor wie het heeft bijgewoond en de vreugde van de kinderen, waarvoor het met zooveel liefde en toewijding was georganiseerd, heeft opgemerkt. En wel in de eerste plaats zal hel onver getelijk zijn voor de kinderen, die de spel letjes hebben meegespeeld en die met aar dige prijzen en prijsjes naar huis konden gaan. Voor een korle wijle slechts, want des avonds is het feest voortgezet en terwijl in de buurt de feeststemming voortdurend steeg, begon het avondconcert, dat ..Po lyhymnia" op den hoek van de Evcrlsen- straat en de Munnikenstraat voor een zeer talrijk publiek, dat zich zeer dankbaar be toonde. gegeven heeft en dat met een rond gang door de buurt werd besloten. Daarmede behoorde dc viering van het vijfde jaarfeest, die van het eerste lustrum, voor wat het kinderfeest betreft, tot het verleden. Er werd op dezen dag niet ge sproken en niemand heeft officieel het be stuur dankgezegd voor het vele werk, dat het gehad heeft om het kinderfeest zoo vol maakt le doen slagen. Maar stellig zullen de buurtbewoners op 26 October, wanneer 't lustrum eigenlijk eerst officieel op een avondfeest wordt gevierd, de gelegenheid om de mannen, die zoo machtig veel doen voor hun medebuurtbewoners en hun kinderen te huldigen, te baat nemen. Die hulde kan nooit overdreven zijn. De prijzen werden aldus gewonnen: Groep A: R. v. d. Vegle le pr., G. Meijer troostprijs. Groep I. A. Verbiest le pr., A. Rodenburrg 2e pr., K Flaman 3e pr. Groep B: W. van Loon le pr.. B. Eldcr- horst 2e pr., J. Waanders 3e pr. Groep II* F. van Dreumel le pr., R Wie-j linga 2e pr., .1. v. d. Tuuk 3e pr. Groep C M. Meilol le pr., T. van Loon 2e. D. van Ark 3e pr Groep III* A. van Loon le prD. Rob bers 2e pr.. Th. Elderhorst 3e pr. Groep D- C. van Biemen le pr., C. van den Broek 2e pr.. M. de Bruijn 3e pr. Groep IV: J. Sjardijn le pr.. N. Snel 2e pr.. J. Verder 3e pr. Postduivenvereen.De Trekvogel le pr., L. T C. 2e pr.. De Bonle Duif 3e pr. (voor grootst aantal duiven per vereen. Overige vereen ontvangen diploma deelname). Een mooie fruitmand gewonnen als prijs voor stoelendans (dames van spelleiders) mej Mieremet. Een taart, beschikbaar gesteld door fa. Kooie. Nicola en Co.. werd gewonnen door mej. Ruygendijk voor het raden van een aantal olienootjes in een flcssch. geraden 423. 't waren er 427. CONTRACTACTIE BIJ DE COöP. „ONS DOEL". Het bakkerspersonee! van de Coop. „Ons Doel" le Leiden, is onder leiding van de hoofdbesturen van de Moderne. Roomsch- Kalholieke en Christelijke organisaties van Arbeiders in het Bakkersbedrijf bijeen ge weest ter bespreking van het schrijven, het welk door de hoofdbesturen van het Coöp - besluur inzake het afsluiten van een con tract. was ontvangen. Zoowel de besturen als het coöp.-personeel kunnert zich niet vereenigen met de motie ven, welke door hel coöperatie-bestuur wor den aangevoerd om zelfstandig een conlraet af te sluilen. De hoofdbesturen werd opgedragen om met alle ten dienste slaande middelen Ie trachten alsnog tot overeenstemming met het Coöp - bestuur te komen, waardoor dc afsluiting van een arbeidsovereenkomst wordt verzekerd. SUCCESSEN VAN HET HARMONIE GEZELSCHAP „DE POST". Zaterdag behaalde hel harmoniegezelschap ,.Dc Post" op het concours te Rijswijk de vol gende prijzen: in den cojieertwedstrijd (cej*e- fdceling) 2en prijs met 97 punten benevens de legpenning, geschonken door ihr mr dr. fï V van Karneheek. Minister van Staat; in de afd marschwédstrijd een len prijs en tevens een extra prijs (gouden lier) De Post behaalde met nog twee corpsen het hoogst aantal punfen. zoodat voor den wisselbeker moesl geloot worden Deze beker kwam door het lol in handen van de vereeniging uit Slikkerveer In den Vaandel wedstrijd werd een 5e prijs toegekend. Voorwaar een mooi succes, daar het corps oor het eerst in de eere-afdeeling uitkwam ?.en woord van lof aan „De Post" en haar ranigen directeur, den heer M. Bolderdijk. LEIDSCHE BELASTINGOPHAALDIENST. Genoemde dienst heeft in de afgeloopén maand aan den Rijksontvanger afgedragen een bedrag van f 22 296 81 Het aantal leden bedraagt thans 3028. MIDDAGCONCERT VAN ORPHEUS". In „Zomerzorg". Indien we het succes van het concert dat Orpheus" gi9lermiddag in Zomerzorg heeft gegeven, moeien afmeten naar de be langstelling van hel publiek, zou er aller minst reden tot juichen zijn. Hel toch wel uitgelezen weer ten spijt, waren niet meer dan circa vijftig hoorders in den tuin aan wezig. Maar deze weinige bezoekers zullen met ons. stellig onverdeeld hebben genoten van het programma dat Orpheus ten ge- hoore heeft gebracht. Reeds naar aanleiding van de beide vorige concerten, die nog versch in het geheugen liggen, hadden wij gelegenheid op te merken, hoe correct, be sc.haafd en beheerseht alles wat Orpheus (en beste geeft klinkt. Het concert van gis teren mag artistiek een nog groo'er succes hoeten dan bedoelde voorgaande. Hoe heer lijk klonk de Ouverture van Von Suppé, Morning. Noon and Night in Vienna, waarin de obligaatjet fijntjes werden geblazen en waarin vooral het uitstekend ensemblespél van de volgelingen van den heer Vink Ie prijzen viel Dat was trouwens ook in de Ouverture Si j'étais Roi van Adam hel ge val. evenals in alle andere nummers die wij gisteren hoorden Wij denken aan Zigeuner- Iiebe, den wals van Franz Léhar en aan de uitwerking van het prachtige hoofdmotief tot het triomfantelijk slot. En dan de Fan tasie on Gounod's opéra Faust, van den heer Vink. die terecht een extra krachtig applaus verwierf. Het was jammer dat op hel laatst een der clarinetten hierbij even twee kleine foutjes maakt. Want overigens was het een waarlijk sublieme vertolking. Voor de pauze hebben wij met bewon dering geluisterd naar de vertolking van Luïgini'? ..Ballet Egyplien" met zijn gees tige melodie on zijn prachtig breed slot. En na de pauze hebben wij onverdeeld genoten van ..Zwei Elegische Melodiën" van Ed- vnrd Grieg De vertolking van deze melo diën van dr-n grooten Noorschen compo nist. deed on" heter nog dan al hel andere wal wij gisteren on eprder reeds hoorden, heseffen welk een knap harmoniegezei- schap Leiden in Orpheus" bezit. Hoe be heerseht en juist geaccentueerd klonk het navrante ..tTerzwunden". en hoe tintelend en opgewekt blies men ..Der Fruhling". Al'een deze beide klassieke werken le boeren was''hef hijwonen van dit middag concert ten volle waard. De uilvoering van de genoemde composities, dwong respect af voor Orpheu? cn zijn knappen directeur. Tot conservatrice aan het laboratorium voor medische chemie der Rijks-Universiteit alhier is benoemd mej. J. R. Broeze, chem. docta. te dezer stede. Op het muziekconcours te Rijswijk be haalde de muziekvereeniging T C. en L., alhier, een 3en prijs met 64 p. in de afdee ling Harmonie, le afd.. en nog een 2en prijs met 15 p in den marschwédstrijd. Voor de uitdeel in g van haring en witte brood op 3 Oct. a s hebhen zich Zaterdag avond ruim 2400 personen opgegeven, onge veer heizelfde aantal als vorig jaar. Zaterdagnamiddag reed de 16-jarige N. Z uit Rijnsburg. langs de Breestraat in de richting Steenschuur rechts naast de tram. Doordat het nog al druk was op de straal, waardoor zij in het gedrang kwam, naderde zij de tram te dicht, haar rijwiel werd er door aangegrepen en zij kwam te vallen Het rijwiel werd zoo goed als geheel vernield en het meisje brak een enkel Zij werd door den E H. D. naar liet Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Zondagvoormiddag zou de 27-jarige monteur N. Corba. van hier, met nog een paar andere monteurs eenige herstellingen doen aan de bovenleiding van de electrische tram aan den Hooge Rijndijk De man viel van den ladder en kreeg een bloedende wonde aan hel hoofd en kwam onder het vallen ook nog met zijn rechterhand met een spandraad in aanraking, waardoor de elec trische stroom ook zijn hand verwondde. Naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht vond men er den toestand niet bijzon der ernstig en kon de man. na verbonden te zijn. huiswaarts keeren, al achtle men het goed, dat hij nog eenigen tijd onder behan deling van zijn huisdokter bleef. Gisternacht viel een vierjarig meisje van de familie \V wonende in de Bouwe- louwensteeg, van de trap. Het kind werd naar hel Academisch Ziekenhuis gebracht. Het viel echter nogal mee Nadat een bloe dend wondje aan het hoofd was verbonden mocht zij weer naar huis. In den Cronensleinpolder hebben balda dige handen een negental ruilen van een veestal vernield De politie zoekt naar de daders In den Nic-uwe Rijn is drijvende gevon den een kano. die waarschijnlijk door jongens prggns vandaan is gehaald, waarna zij er mee zijn gaan varen. Nadat zij vreesden door de politie te zullen worden aangehouden hebben ze het vaartuigje aan zijn lot over gelaten In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Datum Dagen Volw. pers 27 Aug Maandag 28 Auc Dinsdag 29 Aug Woensdag 30 Aug Donderdag 31 Aug Vrijdag 1 Sept. Zaterdag 30 33 31 32 31 30 Kinderen 1 1 1 1 1 I Tot. 31 34 32 33 32 31 ONDERTROUWD: W. D. A. Truyers, jm. 27 j. en M. Labor- dus, jd. 27 j J. J. den Os. jm. 21 j. en M. Gorrec, jd. IS j. G. A. Ba list. jm. 24 j. en M. M. Nap. jd. 21 j. A. Rietkerken, jm. 29 j. en M. M. v. Polanen.jd. 22 j. F. P. Smit. jm. en J. W. H. Gascard. gesch. P. v. d. Put. jm. 23 j. en J. H. Smeele. id. 24 j. H. v. d. Hoeven, jm. 26 j en D. Biemond. jd 24 j. P. Gerth gesch. 42 j. en J. A. Roos, jd. 20 j. M. W. de Visser, wedr. 52 j. en C. J. Hozee, jd. 40 j J. C. J. Lambermonl. jm. 25 j en A. F. M Bernard, jd. 27 j. A. G. Fasscur. jm 21 j en M. Botermans jd. 20 j. C J. J. Harteveld, jm. 24 j en A. Boehmer. jd. 25 j. L. Era dus. jm. 28 j. en J. Ju. jd. 32 j. J. II. Schlagwein. jm. 25 j. en I. C. Hoppen- brouwer, jd. 20 j. IJ MUI DEN. 3 September 1928. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.500.44; Griet per kist van 50 K.G f.5422.50; Tongen per K.G. f 2.901.70; Groote Schol per kist van 50 K.G. f.5049: Middelschol per kist van 50 K.G. f.4840; Zetschol per kist van 50 f.4029; Kleine Schol per kist van 50.K.G. f 297; Schar per kist van 50 K.G. f. 17 10; Tongschar per kist van 50 K.G. f. 6254 Roggen per 20 stuks 1 1914.50; Vle'eten per stuk f. 2.790.60; Pieterman en Poon tjes per kist van 50 K.G. f. 7.502.-10; Groote Schelvisch p. kist van 50 K.G. f. 35 26; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 2415.50, Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 1611; Kleine Schel visch per kist van 50 K.G. f. 92.80; Kabel jauw per kist van 125 K.G. f.5736; Gul len per kist van 50 K.G. f. 15.506; Lengen per sluk f. 1—0.43; Heilbot per K.G. f. 1 60 1.35; Wijling per kist van 50 K.G. f. 3.40 2; Koolvisch per stuk f. 10.-40; Makreel per kist van 50 K.G f. 20.5012.50. Aangekomen 19 Stoomtrawlers: 1JM. 119 met f. 2600; IJM. 143 met f. 3800; MM. 53 met f.1800; IJM. 271 met f.5000; MM. 44 met f 5100; IJM. 503 met f.2200; IJM 39 met f.4400; fJM 1 met f 2200. IJM 135 met f. 1600; IJM. 36 met 1. 2300; IJM. 9 met f 2223; IJM 34 met f. 1009; IJM. 82 met f 3562; IJM. 68 met f. 1320. IJM 306 met f. 2857; IJM. 157 met f 2243 en IJM. 168 met f. 1562 (van IJsland) besomming. In de haringhaven de molorlogger: KW. 158 met 258 en de KW 2 met 421 kantjes haring voor Katwijk. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom den Volkenbond. De raad van den Volkenbond is Zaterdag morgen te tien uur weer in openbare zitting bijeengekomen. Bij de opening van de zitting herdacht de voorzitter, de Finsche minister van Lui- tenlandsche zaken, Procope, den overleden vice-president van het permanente hof van internationale justitie, André Weiss, te Den Haag, die aan het door den Volkenbond in hei leven geroepen hoogste gerechtshof door zijn buitengewone werkkracht groote diensten heeft bewezen. De Japansche gedelegeerde Adatci sloot zich b\j de woorden van den president aan en wees op de groote juridische kennis en de strikte onpartijdigheid van den over ledene. De Raad behandelde daarna eenige minder belangrijke kwesties. Daarna ging de Raad weer in geheime zitting ter bespreking van het voorstel der Hongaarsche regeering in zake de Roe- meensch-Hongaarsche optantenkwestie en ter behandeling van het bouwplan voor een nieuw Volkenbondspaleis. Naar verluidt, zal de antwoord-nota aan de regeering van Costa Ric3, die gezichts punten bevatten: 1. De raad is niet in staat een nter- pretatie van de Monroe-leer te geven, daar dit aan de betrokken mogendheden moet worden overgelaten. 2. Het feit, dat in art. 21 van het pact van den Volkenbond de Monroe-leer wordt genoemd.beteekent geenszins, dat dit een bijzondere uitbreiding of beperking van zijn geldigheid meebrengt. 3. De raad wQst op het voorstel van de regeering van San Salvador, tijdens de vre- d es-conferentie te Versailles gedaan, waarin aan president Wilson om een inlerpretatia van de Monroeleer werd verzocht De Ameri- kaansche gedelegeerde heeft destijds te Versailles op de rede van president Wilson, op de tweede pan-Amerikaansche conferentie te Washington over de beteekenis van de Monroe-leer gehouden, gewezen. Dit antwoord van den raad van den Vol kenbond beteekent, naar algemeen aangeno men wordt, een ontwijkend antwoord op het voorstel van Costa Rica. De Volkenbond BINNENLAND. De Memorie van Antwoord inzake het ontwerp tot herziening der Raden van Be roep bij de Directe Belastingen. (Binnenland 2e Blad). De hnldiging van mevronw Noordewier— Reddingius. (Kunst 3e Blad). Ernstig anto-ongeval bij Lexmond. Twee dooden. (Laatste Berichten le Blad). De athleiiekwedstrijden van den Leid- schen Voetbalbond. (Sport 2e Blad). Leidsche successen op de kampioenswed strijden der Kon. Ned. Athletiek-Unie. (Sport 2e Blad). BUITENLAND. Rondom den Volkenbondsraad te Genève. (Builenl. en Tel. le Blad). De Fransche minister van handel Boka- nowski is bij een vliegongeval met de drie andere inzittenden gedood. (Buitenl. 1e Blad). Nienw-Zuid-Wales blijft nat. (Buitenl. le Blad). Calles weigert aan te blijven als president van Mexico. (Buitenl. le Blad). De vliegers Hassell en Cramer zijn gered. (Tel. le Blad). Een vliegtnigdrijver van de Latham ge vonden. (Buitenl., le Blad). weigert in een andere richting in zake da Monroeleer een standpunt in te nemen en verwjjst alleen naar de bekende geschiedenis van de totstandkoming van art. 21 van het pact van den Volkenbond. De Volken bondsvergadering zal ook over moeten gaan tot de verkiezingen voor den Raad, om China, Nederland en Colombië ta vervangen, wier beurt van aftreden het is. Naar wij vernemen, zal China verzoeken om onmiddellijk herkozen te worden. Dit ver zoek zal door de groote mogendheden ge steund worden. In de plaats van Nederland zal Spanje en in de plaats van Columbië een andere Latijnsch-Amerikaansche slaat, vermoedelijk Venezuela, gekozen worden. Vcor den post van voorzitter van de vergadering wordt in bevoegde kringen voor al Zahle (Denemarken) genoemd. In de kringen der Volkenbondsgedelegeer den is men, naar men van goed ingelichte zijde mededeelt, van meening, dat de kwestie van de onderhandelingen tusschen Polen en Lithauen overgelaten zal worden aan de be treffende commissie van den Volkenbond, die ze verder zal onderzoeken. Men neemt algemeen aan, dat de raad gedurende de huidige zitting de Lithausche kwestie niet meer zal bespreken. De raad zal waar schijnlijk alleen het rapport aanhooren van den Nederlandschen minister van buitenl. zaken, volgens hetwelk de onderhandelingen tusschen Polen en Lithauen in den komenden tijd voortgezet moeten worden. FRANKRITK. Fransche ministerraad Minister Bokanowski bij een vliegongeluk gedood. Hel Fransche kabinet heeft een zitting ge houden in het landhuis van Poincaré «e Sainpigny Tijdens hel dejeuner, dat Poin caré gaf naar aanleiding van zijn twee jarige werkzaamheid als minister, wierp een vlieger boven het huis van Poincaré bloemen neer l)e ..Matin" geeft een uitvoerig bericht over deze zitting. Volgens dit bericht heeft de zitting 3 uur geduurd. In het begin had den Poincaré en Briand hun besprekingen met dr. Slresemann Kellogg weeggegeven. Hieraan hadden zich besprekingen in zake de Volkenbondszilling te Geneve aange knoopt. De volmachten van Briand zijn ver nieuwd. Verder werd gesproken over de te nemen maatregelen tegen de anti-militaire propaganda van de communisten. Ofschoon de ministers over het algemeen van de goede stemming van de reservisten over tuigd waren en niet geloofden, dat deze ten offer zouden vallen aan de Moskausche propaganda, was hel toch geraden met de grootste strengheid tegen de communistische

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1