AMBACHTS-TEEKENSCHOOL _J KATWIJK AAN ZEE T. DEN DULK naai ytegsL UIT DE OMSTREKEN. BANKETBAKKERIJ KATWIJK AAN ZEE Chr. Zangver. „Halleluja" en Jeugdkoor TANDHEELKUNDE UIT DE RIJNSTREEK. blauwe p. BLOK-HANDDOEK li) ets VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN De inschrijving van Leerlingen voor den Wintercursus zal plaats hebben op Dinsdag 4 September a.s. des avonds van 7-8* uur in de School Voorstraat 47 te Katwijk aan Zee. Qsy Om toegelaten te worden moet voor I Januari 1929 den leeftijd van 13 jaar bereikt zijn. «094 AUTO OP HET TROTTOIR. Gisteravond te ongeveer half tien is op de Gedempte Slaak te Rotterdam een zeer ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door den chauffeur J. S., wonende Anna Paulownastraat, is plot seling met een vrij groote vaart tegen een naast elkaar staande haring- en fruitkar aangereden en toen lang9 een boom ge schuurd. De chauffeur, die de macht over het stuur kwijt moet zijn geweest i9 daarna met zijn wagen op het trottoir gekomen, waar vrij veel menschcn liepen. Dei 84-jarige mej. G. G. Luik, wonende in de van der Leckestraat, kon niet snel genoeg opzij springen en raakte onder den auto met het ontzettende gevolg, dat haar ee-ne been bij de knie, het andere bij den enkel werd af gereden. Zij is in zorgwekkenden toestand naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. De kraampjes waren nagenoeg vernield. De ontzetting onder hel publiek was groot. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in naar de schuldkwestie. De auto is in beslag genomen. DIEFSTAL VAN KOPEP. ARM VERSPLINTERD. Donderdagavond had te Nieuw-Am sterdam een ernstig ongeluk plaats. De 14-jarige Muskee geraakto met een arm in een in bedrijf zijnde stoomdorschmachine. De arm werd totaal versplinterd. NOODLANDING. HAARLEMMERMEER. De Koninginnefeesten. Onder begunstiging van prachtig weder hebben Vrijdag vele ingezetenen van Haar lemmermeer den verjaardag van H. M. de Koningin op waardige wijze gevierd. Reeds vroeg in den morgen leverden de verschil lende feestterreinen met de omgeving een recht gezelligen aanblik op, wijl uit tal van woningen de vaderlandsche driekleur wapperde en het oranjezonnetje, dat op zoo'n dag bijzonder aangenaam aandoet, zich slechts bij tusschenpoozen even schuil hield. Te Hoofddorp was het ook dit jaar met het organiseeren van een Koninginnefeest, zoo als men dit in vroeger jaren in het centrum van de Meer gewoon was, biet geloopen zoo als men dit gewenscht had. Toch was er eenige levendigheid waar te nemen, door dat de heer Dengerink, hoofd van de bij zondere school, met medewerking van ouders, schoolbestuur en particulieren, eenige aardige kinderspelen heeft doen houden. Door de pas opgerichte voetbalclub „Eer lijk ter overwinning" werd 's avonds op het gemeentelijk sportterrein een gecostumeerde voetbalwedstrijd gehouden, waarbij men zich kostelijk vermaakte. Te Nieuw-Vennep was het Oranjecomité evenals vorige jaren met een keurig samengesteld programma voor den dag ge komen. De regeling van het feest was bij de daarvoor geconstitueerde commissie, on der voorzitterschap van den heer J. A. van Arkel, in goede handen, zoodat met aller krachtige medewerking het feest schitte rend is van stapel geloopen. 's Morgens te 9 uur kwam de commissie in café-Nijssen bijeen, alwaar de wethouder van onderwijs, de heer Knaap, een openings rede hield en de heer Van Arkel een woord van dank bracht voor de van de zijde van het gemeentebestuur betoonde belangstel ling. Hierna werd met de schoolkinderen, die thet vlaggen en oranje-sjerpen waren getooid met de muziek van Hoofddorps „Excel sior" voorop een optocht door het dorp ge maakt, door vele groote en kleine belang stellenden gevolgd. Na terugkeer wérden de kinderen op ver snaperingen onthaald en op het feestterrein kinderfeesten gehouden, waarvoor fraaie prijsjes beschikbaar waren gesteld. 's Middags hadden verschillende volksspe len plaats, zooals ringrijden op de fiets voor dames en heeren, de traditioneele ringrij- derij met tweewielige rijtuigen; hemden race, stoelendans, mastklimmen, hard- loopen met hindernissen en auto-ringste ken. Er was veel animo voor al deze spelen die bijzonder in den smaak vielen bij het publiek. Er heerschte den geheelen dag een prettige en recht feestelijke stemming, ook langs den weg in het dorp, waarin de pof fertjeskraam en andere tenten goede zaken maakten. Het feest werd besloten met een schit terend vuurwerk. In Vijfhuizen werd *s avonds vanwege de vereeniging „Pro Rege" in de Gereformeer de Kerk een feestelijke bijeenkomst gehou- enden, waarin als sprekers optraden ds. Diemer en de heer A. G. Brörens. Muziek en zang wisselden het gesprokene af. In de Badhoevebuurt nabij Sloten werden onder groote belangstelling kinder- en volks spelen gehouden, opgeluisterd door muziek. Het feestterrein nabij den Sloterweg aldaar zag er keurig uit en bood voor velen een prachtige gelegenheid om zich naar harte lust te amuseeren. De organisatie was in gjede handen, zoodat de verschillende wed strijden vlot en uitstekend verliepen. Hulde aan de Oranjeverenigingen voor de uitnemende wijze waarop zij zich hebben geweerd, dank aan allen, die door gift of persoonlijke medewerking aan oud en jong een heerlijken dag van groot genot hebben bereid. Vrijdagavond geraakte op den Hoofd weg in Haarlemmermeer een wielrijder, de winkelier B., bij het passeeren van een auto, waarvan de verblindende lichten niet wer den gedoofd, de macht over 't stuur kwijt, waardoor hij onderstboven sloeg en met fiets en al in de wegsloot terecht kwam. Door den bestuurder van een voorbïjiijden- den wagen werd de man. die geheel met modder bedekt was en e'en beenkneuzing had opgeloopen, uit z'n benarde positie bevrijd en naar zijn woning gebracht, al waar geneeskundige hulp werd ingeroepen. HILLEGOM. In het bloembollenbedrijf is het druk, zeer druk zelfs, en daarom komt er weinig van feestvieren op den 31en Augustus. De Chr. Oranjevereeniging houdt elk jaar een bijeenkomst in den avond, schoolkinderen van een paar scholen hebben een feestje en de Harmonie speelt wel eens. soms ook niet. Half September is er weer tijd in het bollen- bedrijf en dan worden de volksfeesten ge houden. Tot onderwijzeres aan de Chr. School te Rijsenburg is benoemd mej. A. P. v. d. Hoogt, thans verbonden aan de School m. d. Bijbel, v. d. Endelaan, alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Liep het in den aanvang dezer week vooral met de bloemkool niet vlug. Vrijdag kwam er weer eenige opleving met ver hoogde prijzen. Thans worden van de vroege bloemkool wel de grootste kwanta aange voerd. Ook bospeen is goed gevraagd terwijl de peen die moeilijk meer gebost kan wor den en aangevoerd wordt in kisten, ook goed koopers vindt tegen redelijke prijzen. Aard appelen gaan iets vlugger doch van redelijke prijzen kan nog niet gesproken worden. Alleen enkele extra parijtjes gaan voor zeer goede prijzen weg. Dit zijn de bekende aardappelen uit de Katwijksche „duin pannen". KATWIJK AAN ZEE. Volgens jongste opgave van het Ge meentelijk Arbeidsbureau was de stand der werkeloosheid arbeiders 3, grondwerkers 4, opperlieden 2, visscher 1, kuiper 1, bouw kundig teekenaar 1, te zamen 12 personen. Duinoord 16 - Telefoon 214 6128 Aanvang der Repetities Maandag 3 September. 6127 HET BESTUUR. KATWIJK AAN ZEE. Eiken Maandag en Woensdag houdt HARTOGS Spreekuur van 10-4 uur VOORSTRAAT 4 b. d. Boulevard. Tarief: Kunsttanden vanaf f.2..pijnloos trekken inbegrepen. Plombeeren v.at f. 2.50 Vernieuwen van oude gebitten billijk. Schriftelijke garantie. 4499 NOORDWIJK-AAN-ZEE. In de laatste dagen zijn weer zeer velen van de badgasten vertrokken. De trams waren meestal overvol, terwijl nog velen per andere gelegenheid ver trokken. Op het 9trand en op straat is het duidelijk merkbaar stiller dan in het begin dezer week. NOORDWIJKERHOUT. Vrijdagmorgen, arriveerde per auto Mgr. Aengenent, bisschop van Haarlem; op verzoek bleef alle eerbetoon achterwege. In den grootsten eenvoud werd Z. D. H. ont vangen in de pastorie van St. Victor, waar na aan eenige honderden kinderen uit beide parochie's het H. Vormsel werd toegediend, in de St. Victor-kerk, Vrijdagavond vergaderde in café „De Zwaan" de R.K. Midden stand sv ere em ging. liet eenige punt der agenda was: bespreking van den aanstaanden étalage-wedstrijd, waarvoor veel animo bestaat. Besloten werd over te gaan tot verkiezing van drie geheel onpartijdige personen, die hun oordeel moe ten uitspreken bij het toekennen der prijzen cn die, na afloop van den wedstrijd, moeten confereeren met het bestuur der Oranje vereeniging. Ter eere \an den verjaardag van H. M. de Koningin, gaf de Christel, muziekverecn. „Harpe Davids" een concert. Vaderland sche liederen wisselden af met gewijde mu ziek. fn de pauze betrad het zangkoor ..Con cordia" de gemeente-tent en onder leiding van den heer Verdoorn uit Leiden, werd onder groote aandacht, van-een talrijk pu bliek een zestal zangnummers ten gehoore gebracht. 's Avonds weerde de R.K. muziekvereen. „Jeanne d'Arc" zich dapper. Wederom brachten vaderlandsche liederen en vrpo- lijke marschen er de stemming ;n. Jong en oud verkeerde in feestvreugde. OEGSTGEEST. De Oranjefeesten. Op prettige wijze is in onze gemeente wederom het Oranjefeest gevierd. En al geldt dit feest voor een groot gedeelte van den dag voor de kinderen, ook de ingezete nen hebben dit feest op. waardige wijze medegevierd. Het weer was voor dit doel schillerend. en de Oranje-vereeniging als altijd, actief. Reeds vroeg in den morgen zag men de kinderen met oranje gelooid zich naar hunne scholen begeven waar de groepen werden geformeerd om circa 9 uur op het appèl te zijn aan het „Witte Huis" voor de in ontvangstneming van de eerste trac- tatie. Te halftien werd door de schoolkinderen een aubade gebracht vóór het Raadhuis. Deze zanghulde stond onder leiding van den heer J. van Noord, hoofd der O. L. school aan den Jforsch. Te burgemeester, de heer J. G. M. van Griethuysen nam met do wethouders en eenige leden van den gemeenteraad deze aubade in ontvangst. Wij brengen gaarne hulde aan dezen energieken leider, kennende de moeiten en zorgen voor instudeering van dezen kinder zang, die ditmaal op voorbeeldige wijze is uitgevoerd. Vervolgens is een kinderoptocht gehouden door een gedeelte van de ge mekte, waarbij de muziekcorpsen „de N. Z. II. T. kt." en „Triumph" hunne medewer king verleenden. Na afloop heeft het tweede onthaal plaats gehad. Het feestprogramma bevatte een aantal kinder- en volksspelen die om 1 uur een aanvang namen. Do uitslagen hiervan zijn voor zoover wij konden bemachtigen als volgl: Kaarshappen voor jongens van 1214 jaar: le prijs J. Bonnet, 2. N. Gordijn, 3. A. Wassenburg, 4. M. Schama, 5. D. Juffer mans, 6 J. Timmermans. Slaat den kop er af voor meisjes van 14 tot 16 jaar: le prijs Dina v. d. Luyt, 2. R. Hoogewoning. 3. Jani v. Velzen, 4. Joh. Lubbe, 5. M. Mechelse. 6. Rie Kamsteeg, 7. An. Bremmer, 8. M. v. Rij, 9. Everd. v. Leeuwen. Blaastrappcn voor jongens van 13—15 jaar: le pr T. Stravers, 2. K. Knijnenburg, 3. H. Hogervorst, 4. A. Jansen, 5. K. Lubbe. Ringsteken jongens boven 16 jaar: le pr. Am. Kooloos, 2. Th. Hogervorst, 3. II. Bor- gerhoft Mulder, 4. B. Jansen, 5. P. Slootweg. Versiering jongensrijwielen: le pr. Th. Hogervorst. 2. J. Wijsman, 3. H. Borgerhoff Mulder. Ringsteken meisjes boven 16 jaar: le pr. Coba Schippers, 2. Dina van Esch, 3. Anna Jungerius, 4. K. v. d. Geer, 5. Cor Ruigrok. Versiering rijwielen meisjes: le pr. An nie Bakker, 2. Jane. Schrier, 3. Ann. Jun gerius, 4. Ann. Schrier, 5. Trina de Koning, 6. Cor. Maat Tonkneppeten voor mannen boven 18 jaar: le pr. W. de Wit, 2. J. Glasbergen, 3. W. Zandvliet, 4. D. Hoogervorst, 5. E. Bins- bergen, 6. W. F. v. d. Sleet, 7. H. Onderwa ter, 8. J. de Wit. Vliegerwedstrijd met eigen gemaakte vlie gers. Mooiste vlieger: le pr. Wim Jongmans, 2. Jac. Koordes. Geestigste vlieger: le pr. Wim Ruigrok, 2. Gcrrit van Tol. Hoogste stand: le pr. Rens de Jong, 2. J. AJtorf, 3. Wim Jongmans. Rustigste stand: le pr. Wim Bonnet, 2. Rens de Jong, 3. Ant. Juffermans. De deelnemers aan de vliegerwedstrijd werden onthaald op gruit, aangeboden door wethouder Rubenkamp. De beoordeelingen van de versieringen hadden plaats om 3 uur waarna direct de ringrijderij een* aanvang nam. De jury be stond uit de heeren J. Kamsteeg, W. v. Eg- mond en A. T. Kraan. De versieringen waren prachtig, vooral van de auto's hoewel het aantal niet bij zonder groot was. De uitslagen zijn als volgt: Ringsteken voor paren. Aantal deelne mers 13: le prijs mej. J. Bakkerden heer C. Bakker Jr., 2. mej. C. Breedijkden heer J. Bouman. 3. mej. A. de Ridderden heer G. de Groot. Versierde rijtuigen: le prijs de heer C. Bakker Jr.. 2 de heer J. Hogervorsl, 3. de heer L. .Wijsman. Versierde auto's: le prijs de heer J. Pos Jr., 2. de heer H. W. Rubenkamp, 3. de heer A. T. Kraan. Voor het eerst zagen wij hier ringsteken door dames in auto's, aantal deelneem sters 5. le prijs mevr. Kraan, 2. mevr. Koelman, 3. mej. Heemskerk. Na afloop dezer laatste wedstrijden trad de heer J. van Noord naar voren en sprak namens dr. Timmermans die wegens fami lieomstandigheden verhinderd was te spre ken, ëen woord van welkom tot dicht opeer.. gepakte schare. In deze feestrede hoopte spr. dat God moge geven dat H. M. de Koningin nog vele jaren gespaard blijve voor het Nederland- sche volk. Dank bracht spr. voor den linancieelen steun van het gemeentebestuur als ook van de leden en donateurs. Vervolgens richt spr, zich tot de dames en heeren die hebben medegewerkt tol hel welslagen van dit feest, hen dank brengende, evenals tot de beide muziekcorpsen, politie en deelnemers(sters;. Een bijzonder woord van hulde en dank brengt spr. tot dr. Timmermans, de ziel van het Oranjefeest. Een driewerf hoera werd le zijner eere aangeheven. Hierna had de prijsuitreiking plaats en werd tot slot van den middag het Wilhel mus gezongen, begeleid door de muziek. Het avondfeest is evenals andere jaren gevierd, meest voor de jeugd, in de om geving van het Wilhelminapark, waar de muziek van de N. Z. H. T. M. een con cert gaf. Dank zij hier gebracht aan het wakkere bestuur van de Oranje-vereeniging, en de goede hulp van politie, waardoor dit feest in goede orde en prettige feeststemming is ge vierd. ALPHEN. Installatie van het nieuwbenoemde Hoofd dei Kon. Emma school. Donderdagmorgen had in beperkten kring van genoodigden de installatie plaats van het nieuw benoemde hoofd der chr. school voor buitengewoon onderwijs alhier, den heer Lablans Jr., voorheen onderwijzer aan de dr. Piersonschool, Den Haag. Daar ao nieuwe school, zooals bekend is, aanvanke lijk vrij primitief is gehuisvest in het ge bouw „Concordia", had ds. Voors zijn op perzaal voor deze gelegenheid afgestaan. In zijn welkomstwoord kon de voorz. o.a. mededcelen, dat H. M. de Koningin-Moe der, haar toestemming had gegeven, tot het noemen der school met den naam „Ko ningin Emma-School". Onze burgemeester, dr. Lovinck deed door zijn tegenwoordig-4 beid van zijn belangstelling blijken. Het nieuwbenoemde hoofd werd o.a. hartelijk toegesproken door den burgemeester, na mens ouders van kinderen en namens col lega's schoolhoofden, terwijl in deze bijeen* komst tevens werd afscheid genomen van het waarnemend hoofd der school den heer C. de Vries van Oegstgeessit, die vanaf de opening tot nu de school diende. De heer Lablans verbond zich aan zijn nieuwen arbeid met woorden die getuigden van zijn liefde voor het buitengewoon onderwijs. Wilhelminaveteeniging. Ook de .Wilhelmrnavereeniging Kefc zich gisteren weer niet onbetuigd. Des middags werd het terrein voor een ieder toeganke lijk gesteld tot bijwoning van de door haar uitgeschreven kinderspelen waarvoor ook thans wederom veel animo bestond. De uitslagen van deze kinderspelen zijn ah volgt: Houtje-srapen, le prijs F. Martens, 2. K. Vrisekoop, 3. A. Bosman, 4. S. v.: Leen, 5. C. Zuidam, 6. W. v. Vliet, 7. S. v. Geen. 8. R. v .d. Hoorn, M. Visser, 10. N. Streng. 11. N. den Hertog, 12. A. Tuinemburg, 13. E. Uithol, 14. P. Vrise- koop, 15. A. Streng, KoethappenBeste koekhapper: J. Korver, 2. L. Rombout, 3. J. Wieman, 4. J. Wiegman, 5. J. Vrise- kooop. Blaas trappenle pr. H. de Jong, 2. W. de Jong, 3. D. de Jong, 4. I. Dom burg, 5. A. de Vlaam, 6, B. Rombout, 7. A. v. Veen, 8. 0. v. d. Berg. Baldragen le pr.O. Stuiver, 2. J. de Rijnsburger, 3. M. Reumerman, 4. M. van der Meent, 5. C. v. Geen, 6. G. Braskesr, 7. B. v. d. Pijl en 8. C. v. Gils. Na deze spelen werd 'de optocht opge steld, welke bestond uit fraaie versierde poppenwagens, rijwielen, vliegende Hollan ders, etc. De lange stoet van kinderen werd vooraf gegaan door een ruiter te paard waarachter het bestuur gezeten in een landauer, terwijl een en ander werd be geleid door het harmoniegezelschap Leo XIII. De optocht maakte een rondrit door «le kom van onze gemeente en werd weder om op het terrein ontbonden, waar de prij zen van de kinderspelen voor de bestuurs- tent werden uitgereikt. Voorts weid des avonds door de plaatselijke muziekvereeni- gingen op het terrein onder groote belang stelling tot half elf een uitstekend geslaagd concert gegeven, waarmede de feestelijkhe den voor dit jaar wederom werden geëin digd. ts Sedert eenigen tijd miste men op een fabrieksterrein aan den Zwaanshals te Rot terdam geregeld koper. Gisteren hebben drie leden van het persoóeei tijdens het schaftuur zich verborgen opgesteld en weldra zagen zij een mede-arbeider, den 27-jarigen W. J. C. P., naar het verlaten kantoor loopen, waar hij den sleutel van 'n loods weghaalde. Met den sleutel maakte hij de deur van de loods open waarna hij naar binnen ging en in het daar opgeslagen liggende koper begon te scharrelen. De drie mannen sprongen Voor den dag. wierpen de deur op slot en belden de politie op. P. is aangehouden en opgesloten. HIJ, ZIJ EN DE DERDE Eenige jaren lang heelt het echtpaar B. gewoond in een pand aan den Zwaanhals te Rotterdam. Toen kwam de dag, waarop men het wijzer oordeelde maar >van elkaar te gaan. De heer B. vehkocht zijn boedel aan zijn vriend v. J. Deze haalde het ge kochte niet uit het huis, maar trok er zelf in, hoewel mevrouw B. er was blijven wo nen. De heer B. verdween voor Langen tijd, en kwam Donderdag plotseling weer te voorschijn. Hij kwam zijn vrouw eens op zoeken, om er zich van te overtuigen, of zij hot met den remplacant beter had ge troffen dan met hem. Van J. was ook thuis en met zijn drieën hebben zij heel gemoe delijk over koetjes en kalfjes gekeuveld. Maar het gesprek nam eensklaps een min der aangename wending, er ontstond ruzie, het eene woord haalde het andere uit en er ontstond een vechtpartij. De heer Van J. haalde een mes te voorschijn en gat don heer B. een snede over de rechterhand. De heer B. had zijn hond meegebracht en uit wraak hitste hij het dier tegen zijn vrouw op. De echtgenoote liet zich niet onbetuigd, haalde de pook uit de keuken en sloeg daar mee haar wettigen wederhelft op het hoofd. Het gevolg van de algeméene vechtpartij was, da.t allen min of meer ernstig verwond raakten en men zich in het ziekenhuis aan aan den Bergweg moest laten verbinden. Toen een agent proces-verbaal wilde op maken wegens mishandeling, bleken alle drie het er volmaakt eens over te zijn, dat men niets met de politie had te maken en in een zeer eensgezinde stemming is het drietal gearmd naar den Zwaanhals terug gekeerd. CN.R.Ct.). WAGON MET STROO IN BRAND GERAAKT. Gistermiddag kwam een hoogbeladen wagon met stroo, die tusschen een goederen trein was gehaakt van de Wesllandsche Stoomtram Mij., te Poeldijk onder de ge meente Monster in aanraking met twee zich over deal spoorweg bevindende electrische draden, waardoor deze afbraken en kort sluiting ontstond. Door de vlammen, die uit sloegen, geraakte de passeerende wagon met stroo in brand. Ijlings werd de trein tot stilstand gebracht en de overige wagons af gehaakt. Hierna is met twee stralen op de waterleiding hel vuur na geruimen tijd ge- bluscht. Verbrand zijn 200 balen stroo, ter wijl ook de wagon veel schade bekwam. De ontstane storing in het electrisoh net k<m vrij spoedig worden hersteld. DOODELIJK ONGEVAL TE WOERDEN. Gistermiddag is de heer P. J. Smink, die sedert meer dan 20 jaar als redacteur ver bonden was aan de „Prov. Geld. Nijmeeg- sche Courant, te WoerdeD door een botsing van zijn motorrijwiel tegen een auto, die van den anderen kant kwam, gedood. Hij schijnt nog eenige oogenblikken na het vreeselijk ongeval te hebben geleefd, doch was toen buiten bewustzijn De heer Smink was met zijn zoontje, die op de duo zat, gistermorgen uit Scheveningen vertrokken, waar hij met zijn gezin de vacantie doorbracht, en hoopte om 5 uur te Nijmegen tei zijn. Het zoontje, dal zeer geschrokken was, bekwam geen letsel. LIJKEN GEVONDEN. Te Callantsoog is opnieuw bij paal 16 een In vergevorderden staat van ontbinding ver- keerend lijk aangespoeld, waarschijnlijk van een manspersoon. Uit het Spuikanaal te Schiedam is gister middag opgehaald het in verregaanden slaat van ontbinding verkeerend lijk van een naar schatting 55-jarig manspersoon. Het lijk. dat op het oogenblik nog niet is geï dentificeerd, is naar de Aig. Begraafplaats overgebracht. OVERREDEN EN GEDOOD. Te Terheijden is het 6-jarig zoontje van den heer C. den Exster. toen het van achter een melkwagen kwam, door een auto aan gegrepen en zoo ernstig gewond, dat het kind spoedig overleed.. ONDER EEN WAGEN GERAAKT. Te Budel is de voermaft W. L. onder een kermiswagen geraakl en overreden. In zorg- wekkenden toestand is hij naar Eindhoven vervoerd. Donderdagmiddag moest het marine watervliegtuig W 69 op geringe hoogte een noodlanding doen, tengevolge van het bre ken van de schroef. Nadat het toestel ge demonteerd was, werd het naar 't vliegveld de Kooy bij Helder vervoerd. Bestuurder en waarnemer kregen geen letsel. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Te Spekhotzerhcide is het 3-jarig doch tertje der familie V. onder de auto van G. geraakt, bij het oversteken van een straat. De arme kleine bekwam een zware hersenschudding en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Kerkrade gebracht. Den chayffeur treft geen schuld. De chauffeur van den heer L.. tabaks handelaar te Groningen, reed te Winschoten een dochter van den heer B. Burema, te Heiligerlee aan met hel gevolg, dat het meisje ernstig werd verwond en naar huis moest worden gebracht. Tegen den chauffeur, die weggereden was, is proces-verbaal opgemaakt. MIJNONGELUK. In de -uijn Laura te Eijgelshoven geraak te de mijnwerker L„ uit Haanrade—Kerk rade, met het hoofd bekneld tusschen twee kolenwagens. Met 7-ware verwondingen werd L. naar het St. Joseph-hospitaal ge bracht. VERDRONKEN? De kapitein van de Nederlandsche stoom boot „Boskoop", welke te Rotterdam is aangekomen, heeft gerapporteerd, dat een der leden van de bemanning, M. J, Kruyt, 27 jaar, vermist wordt. Vermoedelijk is hij bij het 's avonds aan boord gaan le Duin kerken verdronken. Goeden dag, mijnheer de agent. Hoe kan je weten, dat ik agent ben. als je blind ben? Omdat mijn hond bromt. RECLAME. Op vertoon van dezen bon 6117

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 6