AGENDA. Rook de Sigaret met de garantie voor zuiverheid VIRGINIA Ook met kurk en goud. MUZIEK. RECHTZAKEN. CORRESPONDENTIE. Zaterdag. Joruël: Bidstond te halfnegen. Zondag. Jeiuël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en nam. halfzeven. Legei des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Ned. Leger des Heiis: Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfvier en halfacbt nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59)Sa menkomst te 8 uur. Vrije Evang. Gem.Samenkomsten te 30 uur voorm. en te 7 uur nam. Maandag. Zweminrichting Hooge-RijndijkAdspi- rantenwedstrijden L.Z.C. te Icwart over fteo. Dinsdag. JeruelBijbelbespreking te 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst te 8 uur nam. Vrijdag. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeentezaal) Spr. ds. Zandt, van Delft. 8 uur nam. Dagelijks. Casino-bioscoop". Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur: Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor theater", Stationsweg. Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur. '9 Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Thealer", Breeslraat: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags familiematinee. Do avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Aug. tot en met Zondag 2 Sept. waargenomen door de apotheek van den heer: M. Boekwijt, Visch- markt 8. Telefoon 552. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur Uit Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Blóte, Boonacker, Janssens, Muyzert en Veldhuyzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. Do Oegstgeestsche apotheek, de Kempe- naerstraat 4, tel. 274 is dag en nacht ge opend. ken dank van het bestuur betuigd, waarna de zeer geslaagde bijeenkomst met het ge zamenlijk zingen van Gezang 180 vs. 1 cn dankgebed werd gesloten. Na den oplochl werd hel even wat rus tiger in de slad, maar tegen apht uur her leefde alles weer en vooral nabij de plaat sen waar muziek was, op do Lammermarkt, op de Korenbeurs en in Musis Sacrun? was het druk. Uit den aaTd der zaak heti'schte wel de groolsie belangstelling nabij dn Korenbeurs, waar men ook ging kijken naar de verlichting met vetpotjes. Het L. S. M. blies hier dapper op los. Op de Lammermarkt was hel.,,De Post, dio het publiek amuseerde en in den sleehls door zeer weinige belangstellenden bezoch ten tuin van Musis concerteerde Orpheus", Niet alleen bij de plaatsen, waar muziek was, maar ook overal elders in de slad heerschte een vroolijke stemming en in de café's, waar muziek was. viel deze even eens waar Ie nemen. fin voopal in „Zomcrzorg" en „Zomer- lust", waar gedanst werd, hebben de jonge lui gisteravond de bloemeljes buiten gezet. Niet minder dan honderd musici, waar onder bet volledige Harmoniegezelschap „Merkman s Wilskracht", werkten in ..Znmerzorg" mrde tot verhooging van de pret en het fraaie vuurwerk, dat hier legen elf uur werd afgestoken, behoorde tot een deb glorienummers van hel Koninginnedag- programma. Ook in „Zomerlusl" zaten voor deze bijzondere gelegenheid twee kapellen. De politie had dit jaar aan alle café houders slechts lot één uur vergunning gegeven om hun zaken geopend 1e houden" en zoo werd het bijna twee uur eer de rust in de stad volkomen genoemd kon worden en de feestgangers hun nachtlegers hadden opgezocht. VERSLAGEN OVER RIJKSMUSEA. Aan de verslagen omtrent 's Rijks Verza melingen van Geschiedenis en Kunst is nog ontleend: Rijksmuseum van Oudheden. Een jaar van grooten tegenspoed en diepen rouw was 1927 voor dit museum. Nadat men in De cember van hel vorige jaar het geheele mu seum voor het publiek had kunnen open stellen, kon worden verwacht, dat een periode van rusligen arbeid zou zijn aange broken, waarin meer tijd zou worden gela len voor de wetenschappelijke bewerking van het museummateriaal Het heeft niet zoo mogen zijn. Da jonge conservator dr. A. E. Rcmouchamps kwam le sterven, een zeer groot verlies voor wetenschap en museum. Langdurige zieklc van een andere conservator, dr. W. D. van Wijngaar den. en nog andere omstandigheden brachten nog meer vertraging in het wetenschappelijk werk. Ook daardoor kon den niei alle lezingen en cursussen worden gehouden. Van het rijksmuseum werd een marmeren reliefjo en een aantal afgietsels ontvangen. De Egyptische afdeeling werd zeer verrijkt door geschenk en aankoop: zoo werd een collectie voor werpen van de opgravingen van Abydos ontvangen. Voor de Nederlandschc afdeeling werd een Brittenburg-schilderij en een groot aantal opgegraven voorwerpen ontvangen. Dat hangt natuurlijk ten nauwste samen met de eigen onderzoekingen van het mu seum op verschillende plaatsen in het land. Bij Wageningen werd een belangrijk graf veld uit de zesde eeuw n. C. ontdekt en on derzocht Ook op den Wageningschen berg werden een aanla! praehislorische tumuli onderzocht In Limburg werd bij Caberg n op andere plaatsen gegraven; allerlei b# langrijks kwam hier voor den dag. In dan Achterhoek en in Overijsel werden verschil lende plaatsen bezocht. Ook elders, b.v. te Utrecht en te Vechten, werden merkwaar dige vondsten gedaan. Ook Noord-Holland belooft nog veel op te leveren Het getal be zoeken van hel museum bedroeg 9606 per sonen, niet onbelangrijk minder dan het vorige jaai Rijks Ethnographisch Museum. Zeer veel aanwinsten werden hier door aankoop en geschenk, verkregen; zij leenen zich evenwel hier minder goed tot recapitulatie. Ook met andere musea werden meer dan eens voorwerpen geruild. Door Allerlei om standigheden miste de directeur gedurende bijna twee en half jaar een conservator voor de Japantche en Ghineesche afdeeling, na tuurlijk zeer tot schade van het museum en zijn wetenschappelijk werk. De reorganisa tie van hel gebouw in de Breeslraat is thans voltooid. Nu kan voor het eerst het publiek zich een oordeel vormen over de belangrijkste voorwerpen der Nederlandsch- Indi9che afdeeling. Tot nu toe was het ge bouw Hoogewoerd zoo overvol, dat het on mogelijk was in deze afdeeling zich eenig begrip te vormen van den inhoud er van. Zelfs nu nog, nadat honderden voorwerpen overgebracht zijn. is de toestand zoodanig, dat binnenkort een voorstel zal moeten worden gedaan om dit gebouw voor gewone bezoekers te sluiten: alleen voor studeeren den kan het toegankelijk blijven. Gewone bezoekers kunnen alles, wat zij wenschcn in het gebouw Breeslraat zien. Het aantal bezoekers bedroeg nu 9lechts 2708 personen. EEN HERDENKINGS-, DANK- EN BEDESTOND VOOR 't CHR. ONDERWIJS. Volgende week .zal een uitnoodiging worden verspreid, dragend tot opschrift „Na 50 jaren aan-de ouders, bestuurders, on- drrwijzers(essen) en verdere belangstellen den in het Christelijk Onderwijs, voor het bijwonen van een Herdenkings-, Dank- en Bedestond, welke zal plaats hebben op Woensdag 12 Sept., 's avons 8 uur in de Hoogland sche Kerk, alhier, en waarin als sprekers zullen optreden ds. Kuilman, alhier, en dr D. K. Wielenga, le Voor schoten. De plaatsen zijn «vrij. Er zal voor het Clir. Onderwijs worden gecollecteerd. Deze uitnoodiging, onderteekend door het Iccaal-comité, bestaande uit de hecren: A, J. de Lange. C. Th. Breebaart. J. A v. d. Reyden, J. B. Meynen en G. Kuperus, bevat levens een overzicht in vogelvlucht van de historie van het Chr. Onderwijs. Kort wordt aangegeven, hoe dit onderwijs zich ontworstelde aan den zwaren druk. dank zij de groote offervaardigheid van dcJ voorstanders, trots zelfs toeneming der wet telijke eischen, aan het onderwijs gesteld. Groot, heel groot is die offervaardigheid geweest. Gememoreerd wordt hel volkspetitionne ment van 1878, aan d.en Koning tegen do wet van hel ministerie-Kappeync. waarin o.a. deze bede: „Plaats, Sire. onder zulk een wetsvoor- draoht Uwe Koninklijke handteekening nooit. Uwer Majestcits rechtvaardigheid verórdene zulk een regeling van ons school wezen, dat voortaan voor den armsten, éven goed als voor den rijksten Uwer onder danen, de mogelijkheid besla, om, desver- lafigd, voor zijn kinderen een school te hebben met den Bijbel." Hol bracht ^geen uitkomst. De wet kwam er Doch in datzelfde jaar 1878 werd de Unie: een school met den Bijbel geboren en mede daardoor heeft het Chr Onderwijs zich eerst staande welen te JioiKlen en later ■gelijkheid bevochten met het openbaar ■onderwijs. Voetje voor voetje, lot in 1920, onder minister De Visser, de volledige ge lijkstelling was bcreiki. Er is, eindigt de uitnoodiging. wel alle reden voor zoo'n avond, als nu wondt belegd! OPTOCHT 3 OCTOBER. In verband met den aard van den Optocht op 3 October, „Het Vervoerwezen door alle Tijden Heen", heeft het Bestuur van Vreem delingenverkeer aan de 3-October-Vereeni- ging een praalwagen aangeboden, liet ont werpen hiervan is opgedragen aan den heer Jan de Quack Het Bestuur van 3 October is met dit be wijs van sympathie zeer ingenomen en ieder Leidenaar zal zeker dit bericht met even groote sympathie vernemen ACTIE VAN DE BUURT- EN SPEELTUIN- VEREENIGING „ZUIDERKWARTIER". In Sept. 1926 werd bovengenoemde Ver- eeniging opgericht, met het doel werkzaam te zijn voor de jeugd, waar gezin en school mochten te kort schieten, om hierdoor paal en perk te stellen aan de bandeloosheid en baldadigheid der jeugd. Allereerst "trachtte de vereeniging te verkrijgen een behoorlijk afgesloten en goed verzorgd speelterrein met speeltuin, voorzien van hel noodige spel materiaal. Om lot uilvoering der plannen te komen heeft de vereeniging versterkt door een inmiddels opgerichte speeltuinvereni ging Noorderkwartier" om hulp verzocht bij B. en W. en gevraagd of dit College het daarheen wilde leiden dat haar een stuk grond ter grootte van pl.m. 5000 M2 werd verstrekt in de omgeving van „Zuiderzicht" ten einde aldaar den verlangden speeltuin te kunnen aanleggen, een en ander toegelicht met verschillQnde gegevens inzake speel tuinwerk elders. Het College van B. en W. antwoordde het bestuur dat het aan het verzoek zooals het daar lag, geen gevolg kon geven. Naar hunne meening moet de tot stand brenging van inrichtingen als bedoeld in de eerste plaats aan het initiatief van particulieren worden overgelaten en door hen zooveel mo gelijk zelf worden bekostigd. Het verzoek zou daarom eerst nader in behandeling kun nen worden genomen wanneer de vereeni ging eerst de meest volledige inlichtingen omtrent haar financieelen toestand zou hebben verstrekt, een exploitatie beerooting van oen eventueel in te richten «v»plvp]d had ingediend en door In' vc van een werkprogramma aantoonde'haar doe! op weloverwogen wijze te' kunnen bereiken. Het bestuur der vereeniging heeft daaraan voldaan waarbij bleek dat het over de contri butie van 250 leden en een donateur be schikte met 'n contributiebedrag van f. 1360 en dat *r een tekort van ongeveer eenzelfde bedrag was. Hot Collego schijnt dit niet voldoende te hebben geachtzoodat na herhaald onder handelen voorloopig niets van de zaak zal terecht komen. Het bestuur heeft de uit voerige' correspondentie lusschen hen en het College van B. en W. over deze zafflé gevoerd thans ter kennis gebracht aan de leden van den gemeenteraad in de hoop dat een of meer hunner de actie zal willen steune'n. DE LEIDSCHE BELASTING OPHAALDIEN8T. Het bestuur van boyengenoemden dienst heeft een verzoek om subsidie gedaan aan 's Lands regeering, en heeft hierop het vol gende antwoord ontvangen: Naar aanleiding van uw adres van 11 Mei 1928 om toekenning van een subsidie deel ik u mede na de zaak nauwkeurig overwogen te hebben, dat deze subsidie, be houdens aan spaarbanken met reservefonds, aan particuliere ophaaldiensten tot dusver niet wordt verleend en in het onderwerpe- lijk geval geen uitzondering kan worden ge maakt. waar de verhouding lusschen den dienst en de gemeente Leiden niet zoodanig is. dat deze dienst met dien van een open baar lichaam op één lijn kan worden ge steld. De Minister van Financien Voor den Minister De Secretaris Generaal (w. g.) De Vries. In ^erband met dit afwijzend antwoord heeft het bestuur thans besloten den Raad der gemeente Leiden te verzoeken het ge meentelijk subsidie dermate te verhoogen, dat hel geheel exploitatie-tekort hierdoor kan worden gedekt. Eon verzoek in dien geest is reeds aan den Raad verzonden. DE BIOSCOPEN. Het Trianon-Theater heeft voor deze week een keurig programma samengesteld. Na liet uitgebreide journaal en een zeer geestige 2-actcr, wordt de hoofdfilm voor de pauze „Gesloten Poorten" gedraaid. Deze rolprent, waarin een keur van acteurs en actrices spelen, mag genoemd worden om het prachtig moraal, de schitterende decors cn het ontroerend spel, dat den toeschouwer boeit van 't begin tot 't einde. Voor de pauze verschijnen nog ten too- necle: ..The Four Ottrud'9", die eenigd zangnummers ten gehoore brengen. Zij wer den door de Trianon-bezoekers oP een har telijk applaus onthaald. Speciaal dient het derde nummer vermelding, een zelfgemaakte potpourri van de mooiste walsen door Johan Strauss. Het was een succesnummer De film na de pauze is getiteld: ,,de Schande van het rc-'giment". Een grappig verhaal Wallace Beery, die de hoofdrol vertolkt als Riff Swanson, komt door om standigheden als. vrijwilliger in het leger van Amerika, dal Frankrijk hulp moet bicden in den oorlog in 1917. Natuurlijk is hem alles onbekend omtrent den dienst en geen wonder dat hij ,,'t zwarte schaap" van de officieren i9. De grappige momenten zijn niet van de lucht. Wallace Beery en partners, kunnen op een best ge slaagde film terugzien. In het Casino-theater, draait voor de pauze het Hollandsch Nieuws, een welen- schappelijk filmpje over het leven der wilde dieren, prachtig gephotographeerd „Do Vos.,' een klucht ..Hou Zee" en een detectivefilm in 5 acten getiteld: „De Dubbelganger". Max Landa. dip er de hoofdrolvertolker in is, geeft subliem spel en weet den bezoeker le boeien. Het spel staat op hoog peil. Wij zul len den inhoud van deze film niet verklap pen. Voor hen, die volgende week Casino- theater bezoeken, is hel verrassender en aangenamer, wanneer de verschillende mysteries worden opgelost en zij daarvan nog niels welen. Na dc pauze draait een goed gespeelde sensatieklucht. Zijn nachtmerrie. Ook in deze film vindt men bewondering voor spel en spelers. Deze rolprent, die 'l aanschouwen waard is. bevat de geschiedenis van iemand, die eenig?.zin9 „geschrokken" van een fuif komt en in handen valt van een inbrekers bende. Al laat zich de toestand in 't begin donker aanzien, toch heeft het ook nog wel z'n voordeelen. aldus betuigt de rest der film Na regen komt zonneschijn... Ook hier is dit het geval. Alles komt weer in goede hanen, en „hij" trouwt met een lief tallig meisje. dat veel van kindertjes houdt. Een nieuw strijkje heeft gisteravond in Ckjsino-lhcaler haar intrede gedaan. We zijn vol lof over 't gepresteerde. Er werdpas sende filmmuziek gegeven. Wij hopen dat hel zoo blijven mag. In een bioscooptheater is goede muziek een vereischte. Een goed programma. Melro-Goldwyn presenteert in het Luxor- theater de film „Cadeltenliefde". die hoewel bedoeld als voorfilm het bespre ken ten volle waard is. Een film uit het leven der cadetten in West Point, de be roemde academie voor jonge officieren. We maken hier de onde. 1. dingen mede van een jong cadet, dio' behalve vroolijk en spor tief. dikwijls verwaand en brutaal is. On danks dit laatste is er een meisje dat hem graag lijden mag, welke gevoelens hij maar al te graag beantwoordt! Met „Slavenboeien" de tweede film bedoelt de regisseur de willekeur waarmee de Russische lijfeigenen behandeld werden in 1850 te toonen. Hier is het Tatjana. die ondanks haar liefde voor den graaf Alexei, den boschwachter Nikita, trouwen moet, ter wijl Alexei prinses Sonja als vrouw nemen moet. Op het verlovingsfeest verbreekt de graaf de verloving wanneer hij van Tatjana's gedwongen huwelijk hoort en gaat naar zijn landgoed terug, om den schaamteloozen Nikita le straffen. In diens woning gekomen hoort hij tot zijn groote ontroering dat de boschwachl*T hef nrisje alleen trouwde om haar voor erger bewaren. Een scheiding wordt door den woedenden gouverneur ge RECLAME. 6019 ARDATH LONDON weigerd; welnu. Nikita zal die forceeren! Bij een bedreiging van den vorst wordt hij neergeschotenTatjana is vrij. Dit is de inhoud, ontdaan van alle bij komstigheden die de film echter tot een mooi werk maken; mooie opnamen aan het land, keurige fotografie en niet fc vergeten Mona Maris' spel als Tatjana! Melro-Gold wyn en Ufa zijn deze week in Luxor uit stekend vertegenwoordigd. Onze vroegere stadgenoot dr. J. F. S. Esser, indertijd een bekend chirurg, thans woonachtig in Frankrijk, doch enkele dagen in Katwijk vertoevend, heeft in het Diaco- nc-ssenhuis een vrij ernstige operatie onder- gaar». De patiënt is thans herstellende. Het programma voor het concert in het Kooipark op Dinsdag a.s. 8 uur luidt: No. 1. „Scaldis", marsch, Morks; no. 2. Luslspiel Ouverture. Kéler-Béla; no. 3. Ma- ritana Wals, Dellinger; no. 4 .Potpourri, Renaud; no 5. a. „O Sole Mio", Di Cagna; b. „La Czarina", Ganne; no. 6. Esplna Wals, Waldleufel; no. 7. Prins Hendrik marsch, Geijp. Wij verwijzen naar een advertentie voorkomend in dit Blad betreffende door het Instituut Pont alhier te organiseeren propaga nda-cursussen. 3e ZOMERCONCERT PIETERSKERK Met drie orgelwerken van Bach heeft de heer Mens persoonlijk deel genomen aan zijn derde concert. Te wetenpreludium en fuga in c klein (No. 5 uit den derden band), een werk dat nog niet het absolute mees terschap, de volkomen geslotenheid in do samenstelling vertoont waarover Bach later beschikt als zijn tijdgenooten Corelli en Vivaldi hun invloed doen gelden, een werk dat nog aan zijn voorganger Buxtehude doet denken met liet min of meer uiteen vallende, verbrokkelende zoo men wil, dat dezen eigen was Nochtans een meester werk dat boven allen tijd, ook den onzen, is verheven, al voldoet het dan niet geheel aan den .ook aan Bachs werk optieenden, eisch voor fuga, dat ze in het begin goed, in 't middendeel nog beter en in het slot deel uitmuntend moet zijn. Niets dan lof voor de wijze waarop de heer Mens ook thans weer dit, zoo belangrijke, werk heelt uitgevoerd. De expositie liet niets te wen- schen- De prachtige koraal ,,Liebster Jesu wir sind hier" en het andante uit de 4e driestemmige sonate (vandaar trio-sonate geheeten naar toenmalig spraakgebruik) waren de overige nummers. Vooral het laat. ste nummer t.rof ons door zijn gescheiden- zijn van de drie stemmen en haar opgaan tot een eenheid. Hierin is juist de moei lijkheid, voor den uitvoerder, gelegen van deze, voor den hoorder, zoo eenvoudige stukken. En hoe eenvoudiger ze dezen lij ken, dee te beter zijn ze gespeeld. Als medewerker had de heer Mens dezen keer niet minder dan het Palestrina-koor van den heer Jos. Vranken uit Don Haag. Wondermooi heeft dit kleine koortje, dat door slechte een 25-tal dames en heeren wordt gevormd, gezongen. Maar ze zijn als zangmateriaal van de eersto keur. Hun op treden was een weldadige demonstratie van wat a capelia koorzung moet en kan zijnklankschoonheid van hooger orde dan die van welke andere combinatie ook. De fijnheid van afwerking, de verzorging van het pianissimo, gelijkheid van inzet, zonder in het overdrevene te vallen van sommige liedertafels voor wie het uiterlijk alles is, waren bewonderenswaardig. Met den fijnen rauzikalen geest van den. voboctreffelijken koorleidei is zoo'n élitckoor" bij uitstek aangewezen op Paiestrma, den meester der zoo innerlijke en innige, dei zoo door en door vrome muziet der Roroemscbe school, die geheel vrij is gebleven vap 'den pro- fanen geest, die langzamerhand zich drong in de kerkmuziek van de Venetiaansehe school. Van dezen grootmeester der 16e eeuw heeft het koor een mis gezongen (Veni sponsa Christi)"en een viertal motet ten het een al schooner dan het ander. En tot besluit een vijftal oud-Eollandsche geestelijke zangen, door den heer Vranken zinrijk en klankschoon geharmoniseerd en voor koor bewerkt. Omdat de prestaties van dit koor het volmaakte nabij kwamen willen we de opmerking niet in de pen houden, dat de sopranen in het ensemble iets te zwak waren. Aan het heel hoogo mag men immers de allerhoogste eischen stellen Zeer verdienstelijk cellospel van mej. Greta van der Wal, dat uit een vroeger op treden hier ter stede nog in onzo herinne ring voortleefde, bracht de altijd aange name afwisseling van den gestreken toon. Een paai* buitengewoon voor dó kerk ge schikte stukken uit de oude FraUsche en Italiaansdhe school heeft ze voorgedragen, zeer muzikaal, voornaam en met alle toon- charme waaraan een mooie violoncel, en £ij beschikt over een fraai instrument, zoo rijk is of liever zoo rijk kan zijn ai!s zij naar den eisch wordt behandeld. Het kerkgebouw was prachtig bézet. - HAAGSCH KANTONGERECHT. 8 jaar en nog nooit.... Mej. N, D. vond het zóó erg. wat ze misdreven had, dot ze niet van een schikking had willen weten, maar zelf den tocht van Wassenaar naar de Prinsegracht te Den Haag had ge maakt, om daar vrijwillig rekening en. ver antwoording ie komen afleggen van het haar ten laste gelogde feit. Met een frissche kleur op de wangen, een zwart verpleegsterskapje met op den rug afhangend doek, wit verplecgsterscos- tuum om haar leden en een ochtendblad en taschje in de hand, stond ze boetvaardig voor mr. Rijke. Wat ze misdaan had? Ze had in donker gereden - zonder licht! Dat bekende ze dadelijk. „Waarom bent u dan hier gekomen-?"* vroeg de kantonrechter. „Ik ben acht jaar vroedvrouw, in Wasse naar", was het antwoord, „cn ik heb nog nooit een bekeuring gehad. Ik kwam juist van een patiënt af en nou vind ik het zoo jammer, dat ik een proces-verbaal heb ge kregen." „Ja, u moet toch zorgen, dat uw lan taarn brandt." „Maar als ik nu gauw naar een patiënt moet en de lamp wordt onklaar en er wordt op me gewacht, dan zou ik moeten stop pen en zoo alles meer. dat gaat toch niet". Nu was mr. mr. Rijke het met haar eens. ..Dat is vervelend en daarom zou jk u aan raden in het vervolg twee lantaarns bij u te hebben." Maar er waren in elk geval verzachtende omstandigheden cn mej. N D. kreeg slechts de kleinste boete vijftig centen te be- talon. (Vad.) W. D. te L. Wendt u met uw stuk tot het Kerkbestuur. 2—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2