VLOERVACHTEN WAALS Meisjes PUR0L in zwart, grijs en beige f. 4.90 Extra groote maat f. 6.25 PARIS-DEAUVILLE. - OVERZICHT KAASMARKTEN. SCHEEPSTIJDINGEN. DE FONDSENMARKT. schappelijk bestaan hoogelijk te overdrijven. Jjat is bet geval met „The Season", die een onbeduidende periode uitmaakt van een tondensch jaar. Hoe onbeduidend het is, bleek o.a. de afgeloopen maanden, toen er zooveel drukte werd gemaakt over het feit, dat een paar jonge menschen, die behoor den tot „The Society" of den indruk gaven er toe te behooren, op een danspartij ver schenen, waartoe zij niet waren uitgenoo- digd. In Augustus verliest Londen een paar duizend van zijn bewoners. Zij worden vervangen door vacantiegangers uit de pro vincie en door vreemdelingen, die verstandig genoeg zijn om te beseffen, dat de zoo genaamde stille tijd van Londen geen af breuk zal doen aan hun vacantiegenot en aan de gelegenheid de stad te leeren ken nen. Deze uitheemsche menschcn zijn in Augustus een aantrekkelijkheid te meer in Londen. Het zijn veelal de beste en belang wekkendste toeristen, niet het slag, dat zich met dollars en guldens een plaatsje tracht te verwerven in de zon van het seizoen, maar de bewonderenswaardige soort, die uit de salarissen van nuttige ambten en be roepen nog genoeg overspaart om er een ontdekkingsreis naar Londen mee te be kostigen. Zij vinden een onderdak in de bescheiden maar goede hotels van Bloorns- bury, in de omgeving van het Brilsch Mu seum, en leggen bij hun „sightseeing" ge tuigenis af van hun beschaving, omdat zij weten wat zi'j willen zien en omdat zij kennis hebbem van de dingen, die de be langstelling waard zijn. Wanneer men in deze dagen door de hoven vaji The Temple dwaalt of den eetlust bevredigt in The Cheshire Cheese, in Fleet Street, of belangwekkende punten van de City of Westminster bezoekt, hoort men vele talen van de wereld spreken en knjfft men het gevoel, dat Londen de hoofd stad van de wereld is, die iedereen, die zijn opvoeding volledig wil maken, wenocht te zi en. De parken zijn nooit zoo aantrekkelijk als in Augustus, wanneer ze meer dan *ooit zijn herschapen in speelplaatsen voor de schoolkinderen, die niet naar de zee gaan of niet zijn gegaan of reeds zijn terug gekeerd. Ik kan mij niets frisscher en niets verheffenders indenken dan de tooneelen rend „The Round Pond", in Kensington Gardens of rond den kleinen vijver bovenop de heide van Hampstead, niets gezelligers •ook dan het schouwspel van de ravottende opgewekte en toch ook naar volwassen opvattingen zich zoo goed gedragende Londensche jeugd. Scheepje-zeilen is in Lenden een hoog ontwikkeld kinderspel, dat de autoriteiten altijd krachtig hebben aan gemoedigd, door speciale zeilvijvers te ma ken. Op den Ronden Vijver van Kensington ■Gardens, die in een welvarend stadsdeel ligt, ziet men de schoonste model-zeiljach- tc-n, vaak door handige kinderen zelf ver vaardigd, elkaar bekampen. Ware regatta's in miniatuur hebben op de Londensche parkvijvers plaats en de kinderen rennen onvermoeid de vijvers rond om hun scheep jes na snellen en vlotten overtocht teriig'te sturen langs denzelfden weg. De parken zijn aldus in Augustus rustiger en toch levendiger. Het gejoel der Londen sche kinderen met vacantie heeft het deftig geleuter van menschen, die in „The Season" onder de boomen van Rotten Row wandelen vervangen. Voor de bewoners zelf wordt Londen in Augustus een stad van avontuur. De af standen zijn hier veel te groot om ze per voet af te leggen. Daarom is alleen dat Londen, waar de omnibussen doortrekken, ons gemeenzaam. Maar om dezen tijd wor den vele stralen opgebroken, waardoor de routes der omnibussen wijzigingen onder gaan. Wanneer ge nu op een bus stapt, is er alle kans, dat het vehikel u lang9 buur ten en wegen brengt, die ge nimmer hebt gezien. Zoo maakt men nieuwe ontdekkin gen. Verleden jaar waren wij in dit opzicht al bijzonder gelukkig, daar Piccadilly op gebroken was. De omnibussen moesten toen door de Mali gaan, langs het Buckingham- paleis en stelden de passagiers bovenop in staat belangstellende blikken te werpen in de schoone tuinen van den Koning, hetgeen sinds menschenheugcnis geen Londenaar van de openbare straat af had kunnen doen. Soortgelijke Verrassingen biedt de stad al tijd in Augustus. In de restaurants ziet men ongewone ge zichten. Het is minder stijf dan het hoog geprezen seizoen. Vreemdelingen spreken luider en getuigen veel opvallender dan „de inboorling" het doet, dat zij het naar hun zin hebben. Maar de inboorling waardeert het en wórdt van den weeromstuit ook een, vrijer en genoegelijker wezen. In Augustus schijnt de stad nieuw leven te krijgen, zich te verjongen, ofschoon het loover aan dc hoornen en het gras in de perken beginnen te verdorren en het eerste alsnog vale bruin van den Herfst krijgen. De £agen worden korter en de avond komt met violette nevels die om de boomen hangen en de scherpte wegnemen van de lijnen en vormen in de straten. Soms is de avond al wat koel; en de onvolprezen zonsondergangen nemen in pracht toe. Voor al die aantrekkelijke openbaringen van Londen in Augustus vergeten wij graag, dat zij de voorboden zijn van de onvriende lijkste Herfstatmosfeer, die ooit een stad in de wereld aan haar bewoners heeft opge drongen. RECLAME. Haarlemmerstraat 130 -136. In de maand Augustus leeft Parijs pre cies zooals in de andere maanden van het jaar, maar haar ziel is in Beauville. En met die „ziel" bedoel ik nu volstrekt niet alleen de beau-monde, de grand-monde en de de mi-monde, die daar baadt, flirt, speelt en probeert elkaar door grenzelooze luxe en verkwisting te verblinden, maar even goed de „kleine luyden", die in Parijs gebleven zijn en daar doorgaan met hun gewone, dagelijksche werk, en de kleine winke liertjes, die niet van achter hun toonbank vandaan zijn gekomen. Zelfs die droomen en praten nu slechts over Deauville en inte resseeren zich nu slechts voor Deauville. Het kranten-feuilleton, dat anders de eer ste aandacht heeft van de midinettes en de employés wanneer ze op elkaar gepakt in de métro naar hun werk reizen, wordt in deze maand geheel verwaarloosd, hoe prik kelend de intrige en hoe dramatisch de situatie er ook in moge zijn, voor de een of andere bijzonderheid over het leven in Deauville, dat nu de eerste eer der be langstelling heeft, zoodra de krant openge vouwen is. Heb je 't gelezen, Jeannette, dat giste ren in het Casino Zographas aan de speel tafel ging zitten en drie millioen naast zich neerlegde? Drie millioen?! Oh lèL-Iè. Een werkman tegen zijn kameraad: Heb je dat gezien? Een van de Dolly sisters, Rosy, heeft twaélf Rolls-auto's! Bij den slager vraagt-een klant: Gaat u dit jaar niet naar buiten? Natuurlijk wel. Aanstaanden Zondag ga ik voor een paar dagen misschien. En waar gaat u heen? Waarschijnlijk naar Deauville. Maar enkel een hotel-kamer moet daar al schatten kosten! De slager glimlacht met spottende toe gefelijkheid. Ik ken iemand in een klein dorpje, daar vlak bij, en dus met mijn auto u begrijpt Deauville is de folie van den dag. Deauville overbluft iederen dag darijs weer met nieuwe krantenberichten over de ongehoorde luxe die er ten toon gespreid wordt, over de waanzmnig-hooge geldsom men, die de gasten er uitgeven, over de mil- lioenen, die er gewonnen en verloren wor den bij het baccara, het trente-et-quarante of een ander hazard-spel. Als men de conversaties aanhoort in de groote café's en andere openbare gelegen heden, steeds hoort men Deauville, Deau ville.... men is er geweest, men gaat er heen, of men maakt plannen om er heen te gaan. Want Deauville is niet zoozeer een plaat9 om er te wonen en te baden en zich te amuseeren, als wel een plaats, die er voor bekend is, dat d&óx de gunstelingen van het lot een zomerverblijf houden; een plaats, waar slechts de rijkslen en de machtigsten der aarde verschijnen, en dus een plaats, waar graag iederéén zich zou willen vertoo- nen en gezien worden, en iets schijnön. O. iets te schijnen! wat zou de mcnsch niet geven om meer te schijnen dan hij is. En dus, om eenige oogenblikken, eenige da gen in Deauville te kunnen doorbrengen, zijn er menschen, die zich graag daarvoor ruineeren. en anderen, die een heel jaar lang als slaven werken, en zich het aller- noodigste ontzeggen, om in de maand Aug. de opbrengst van al die inspanning en op offering in een paar dagen te verkwisten, en dan weer hun ketenen op te nemen, die hun nu zwaarder wegen dan ooit te voren, maar ze hebben het voordeel verworven om zonder te liegen te kunnen antwoorden op de vraag: Waar ben je geweest in je vacantie? Waar, in Deauville, natuurlijk. Door dat antwoord vol rustige zekerheid is de vrager verslagen, verpletterd, ver nietigd, en als hij die uitwerking ziet voelt zich de ondervraagde zwevenzweven ergens in verre hoogten van geluk en zaligheid. Deauville.... een dorp aan de zeekust. Is het klimaat er beter dan da4 van andere stranden. Geenszins. Hebben zijn palaces, zijn casino, zijn café's of zijn danszalen meer bekoring dan die van elders? geens zins. En toch, wie zal verklaren door welk psychologisch wonder een tallooze menigte, alles wat de wereld aan rijksten, machtig sten, meest door het lot begunstigden en meest pretentie-vollen biedt, ieder jaar weer die plaats letterlijk overstroomt, er wedijvert in praal en pracht, die niet over duizenden maar over millioenen loopt, er met fortuinen smijt, om daarna weer te ver dwijnen tot het volgend jaar Er is geen enkele badplaats op de we reld, geen enkele ville d'eau ,die een glorie als die van Deauville kent. 2elfs niet het vernikkel ijke Monaco, met zijn toch wereld beroemde speelzaal. Toch steken er boven deze tallooze me nigte, waarvan ieder dagelijks minstens 'n 2000 francs aan noodzakelijke onkosten te betalen heeft, eenige figuren uil. die het geheel als het ware beheerschen, wier ver schijning alle halzen doet uitstrekken, alle verbeeldingen opjaagt, en tandenknarsingen van afgunst wekt. Zie je daar dat donkere, elegante type, die daar zit te lachen met een troepje vrinden? Dat is Z. hij heeft daarnet bij het „privé" veertien millioen verloren. En die dikke zwarte daar niet zijn uitpuilende oogen, bijna zonder uitdrukking, die heeft gisteren zeven millioen verloren, maar vandaag heeft hij dat verlies weer ingehaald met een winst van tien millioen. En die dame daar, dat is Mrs. Hopking, een Amerikaansche. Dié beklaagt zich er over, dat ze te veel geluk bij het spel heeft, ze wint altijd, en daardoor interesseert het spel haar niet meer Want in de speelzaal krijgt men 'n kijk op den rijkdom der verschillende spelers, en de minste gebeurtenis in de speelzaal passionneert iedereen, en iedereen is daar slechts om zich te laten zien, indruk te te maken, bewondering en verwondering te wekken, den anderen de oogen uit te steken. Vanaf la petite dame parisienne, die niet weet w&t voor buitenissig badpak ze ma eens bedenken kan. om de aandacht op zich te vestigen, tot dien onbekenden schilder toe, die bij wijze van jas een broek draagt, zijn armen door de pijpen gestoken; of dien anderen beroemden schilder, die op zijn handen loopt; tot den radjah toe, die niet weet, werkelijk niet weet, tot hoever zijn onmetelijke fortuin gaat, die volstrekt niet naar Deauville gekomen is om daar de frissche zeelucht in te ademen of om de verstikkende hitte en het stof van zijn stad te ontvluchten (want het grootste deel van zijn dag brengt hij door in de verstikkende danszaal-atmosfeer en in de benauwde lucht der speelzalen) maar enkel en alleen om zich daar te vertoonen, daar opgemerkt te worden en zoo mogelijk daar ver, ver uit te steken boven de anderen, zoo ver hij maar kan en door alle middelen, die dat maar mogelijk maken. Dat is Deauville. Een voor de rest..., werkelijk, het minste kleine badplaatsje, de minste „petit trou pas cher", zooals de Pa- rijzenaars zeggen, kan het opnemen tegen Deauville. M. DE ROVANNO. Parijs, 23 Aug. 1928. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsche Leidccne gestempelde lichte lichte zware (1) (2) (1) (2) (D (21 (1) (2) CD (2) 27 Aug. Oudewaler 95 135 104 f 50 f 50 f 42 f 58 f 58 f 50 f f f f f f 28 Aug. Bodegraven 373 455 421 f55 155 1 45 I 61 161 I 53 I 64 f 64 1 54 f I I 20 Aug. Woerden 462 500 447 155 f56 146 f59 159 151 162 f62 163 f I I SO Aug. Gouda 353 309 268 I 54 I 54 f 48 1 60 f 60 f 54 f 62 f 60 f 52' 1 f 30 Aug. Alph. a d. R. 47 53 50 f 1 f 1 60 1 61 1 51 f 61 f 1 f 1 f 29 Aug. Leiden 60 122 133 f 58 f 59 f 50 1 1 I f f f 58 1 60 I 61 (1) Zijn de opgaven van de vorige week. (2) Zijn de opgaven van 29 Aug2 Sept. 1927. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SCHOUWEN, uitr., pass. 30 Aug. Ouessant. MODJOKERTO, thuisr., pass. 30 Aug. Perim TABANAN, thuisr., pass. 31 Aug. Sagres. S1BAJAK, uitr., 31 Aug. van Marseille. TAMBORA, (huisr., 31 Aug. van Singapore. SITOEBONDO, thuisr., pass. 31 Aug. Sagres. TERNATE, thuisr., 1 Sept. te Suez verwacht HOLLAND—AUSTRALIË-LUN. SAMARINDA, uitr., 30 Aug. te Genua. ROTTERDAM ZUID-AMERIKA LIJN. ALWAKI, 30 Aug. v. R'dam te B. Aires. ZIJLDIJK, 30 Aug. van Amst.. te B. Aires. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VEENDAM. New York n. R'dam 3 Sept. te Plymouth verw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. FAUNA, uitr., 1 Sept. te Bordeaux verw. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. FLENSBURG. Montreal n. R'dam, pass. 31 Aug. Lizard. I JONGE JACOBUS, 30 Aug. van R'dam te j Oran. j AGAÏTÏ3. m. s,, 29 Aug. van Altona naar Kopenhagen. EELLATRIX, villa Constitucion n. Las Pal- mas, pass. 30 Aug. Fernando Noronha. DORDRECHT, 30 Aug. v. Rouaan te Novo- rossisk. GELDERLAND, 30 Aug. van R'dam te Sea- ham. IMMANUEL, m. s., 29 Aug. van Altona naar Kopenhagen. IRIS, 28 Aug. v. Kilindini n. Dar es Salaam KEILE1HAVEN, ^Amst. n. Kirkenaes, pass. 30 j Aug Leidingen. STOLWIJK. 30 Aug. van Bordeaux naar Sat ander. VALK. m.s.. 30 Aug. van Fowey n. Stettin. WINTERSWIJK, Huelva n. Rhieme, pass. 30 Aug. Gent. WOENSDRECHT, 30 Aug. van Preston te Batoum. VERWACHTE NEDERL. PASSAGIERS- EN POSTSCHEPEN MET DEN DATUM VAN VERMOEDELIJKE AANKOMST. Van OosUïndiS. JOHAN DE WITT, 9 Sept. te Amsterdam. SLAMAT, 7 Sept. te Marseille, If- Sept. te R'dam. PRINSES JULIANA, 14 Sept. te Genua; 22 Sept. te Amsterdam. TAMBORA. 22 Sept. te Marseille; 29 Sept. te Rotterdam. Van West-Indië. CRIJNSSEN, 6 Sept. te Amsterdam. PRINS FRED. HENDRIK, 17 Sept. te Am sterdam. Van Znid-Amerika. ZEELANDIA. 8 Sept. te' Amst. ORANIA, 6 Oct te Amsterdam. Van Noord-Amerika. VEENDAM. 4 Sept. te Rotterdam. NIEUW AMSTERDAM, 11 Sept. le Rotterdam RECLAME. H. H. SCHOENMAKERS! «"6 Zult ge voordeeliger inkoopen dan in „De Centrale", Haarl.str. 74 UW ADRES De Amsterdamsche beurs heeft tenge volge van verschillende factoren al een zeer internationaal aspect verkregen, een aspect, dat eerder toe- dan afneemt. En dit internationale aspect concentreert zich spe ciaal in continentale richting. Was vroeger New-York 9terk favoriet, thans zijn het minstens in dezelfde mate Parijs en Ber lijn. Deze oriëntatie is een gevolg van de gunstige situatie, waarin onze nationale geldmarkt sedert geruimen tijd verkeert en teven? een gevolg van de bedrijvigheid op cmissiegebied, een bedrijvigheid, voorname lijk van bui'teral-andsche zijde afkomstig. Was geruimen tijd geleden Duitschland sterk in trek, thans zijn het Fransche en Belgische fondsen, die algemeen interesse wekken, cn in sommige gevallen ook wer kelijk verdienen. Het is wel goed, dat de eenzijdigheid van de Amsterdamsche markt min of meer grondig verdwenen is. Het thans algemeen internationale karakter geelt een ruimere bewegingssfeer, hetgeen aan den handel in hel bijzonder ten goede moet komen. Dit laatste blijkt uit het ver loop der laatste weken en in die van de afgeloopen week in het bijzonder. De han del concentreert zich langzamerhand, zij het ook met enkele uitzonderingen, om de buitenlandsche waarden. Indien men de dagelijksche beursberichten nauwkeurig volgt, wordt men steeds getroffen door de levendigheid van de afdeeling der buiten landsche waarden< welke in scherpe tegen stelling is met de afdeelingen der locale en inheemsche fondsen. Nu is zulks voor een deel te danken aan het feit. dat in buiten landsche fondsen nog tamelijk veel muziek is. Meestal worden zij geintrodüceerd op een relatief aantrekkclijken en lagen koers. En tengevolge van de groolere marktpositie en den grooteren handel ontwikkelt zich dan meestal heel 9poedig na de emissie of introductie een soort speculatieve handel, met het gevolg, dat èn door de locale be langstelling èn door de .buitenlandsche koersbeweging meestal een oploopende no- teering ontstaat Wat dc locale markt betreft, deze had in de jongste dagen, zooals reeds in den aan hef opgemerkt, oen vrij onbelangwekkend verloop Slechts enkele fondsen vorme^en gunstige uitzondering en dan nog was deze uitzondering niet van bepaald hangen duur. De buitenlandsche afdeeling daarentegen was zeer vast gestemd oüder den invloed van de koersbeweging van Parijs en Berlijn welke evenzeer een zeer vast karakter ver toonde als gevolg van het feit dat blijkbaar het Kellogg-ideaal is verwezenlijkt. Men is te dien opzichte in beide beursplaatsen zelfs feestelijk gestemd en men droomt en verwacht er gouden bergen van. Inmiddels is het een vaststaand feil, dal de Europee- sche beurzen „massgebend" zijn geworden voor onze Amsterdamsche beurs. Vooral voor de rubriek bankaandeelen koestert men hier le lande een groote belangstelling en men ziet hiervoor hoogerc koers: n tege moet terwijl men l. z. t. belangrijke kapi- taalsuitbreidingen verwacht gepaard gaande met een aantrekkelijken claim. De handel b.v. in Fransche Banken is niet onbelang rijk. Ook voor vreemde rekening worden hier talrijk© orders uitgevoerd. Intusschen bestond en bestaat nog be langstelling voor b.v. Union Européennc die cp sterk verhoogde koersen grof afnemers vonden. Een ander zeer gewild fonds was Z\Vé?dache Lucifers in verband met geruch ten cn verwachtingen omtrent een bonus en wel in den vorm zooals ook Kreuger en Toll die beschikbaar hebben gesteld Separators lagen eveneens zeer vast in de markt. Dit wat de Fransche fondsen be treft. Van de Duitsche soorten bestond voor Kali Industrie goede belangstelling evenals voor Vollk&rpinerei en Deutsche Bank. De aandeelen van de Banque Centrale Anver- soise noteerden eenige zins zwak en zouden vermoedelijk nog zwakker geweest zijn in dien hier niet een sleunordcr vanuit Brus sel den koers had opgehouden. Van de inheemsche soorten vertoonden Margarine tijdelijk een levendige handel. Ook in Calvé ging wel iels om, evenwel het enthousiasme is verdwenen Iegelijk met de hoop op een mogelijke omwisseling tegen Margarine Unie's. Kunetzijde-aandeelen gaven in de achter ons liggende berichtsperiode wederom eens van hun overgevoeligheid blijk, liet eigen aardige bij deze rubriek is. dat bij gebrek aan specifieke of vermeende gegevens alle belangstelling onmiddellijk verdwijnt terwijl daarentegen ook maar het gerings'e spoor van een gerucht of aanstaand gebeuren on middellijk een vrij heftige beweging ver oorzaakt. Ten aanzien van andere fondsen vaart men ontegenzeggelijk in veel kalm?r water en is het speculatieve risico ook aan zienlijk minder. Zelfs bij rubbers, die an ders toch ook niet ongevoelig zijn voor de gebeurtenissen van den dag. Een en ander vindt zijn oorzaak, dat de bekende rubrie ken wat algemecne publieke waardeering betreft, sterk gestabiliseerd zijn. Hetgeen met de kunstzijde-rubriek van betrekkelijk jongen datum is, niet het geval is. Dan is er nog een factor en wel deze, dat kunstzijde-aandeelen in hoofdzaak terecht komen in speculatieve beleggingstrommels en slechts in bescheiden mate bij conser vatieve beleggers. Denkt men hierbij vér- volgens aan nog een ander feit, n.l. dat min of meer groote pakketten kunstzijde-aan deelen niet via de beurs, doch via remisiers, promotors e. d. aan den man zijn gebracht, cn dit laatste vooral met oogmerken op kcers-avances, dan heeft men zoowat alle factoren bij elkander, waarvan het kunst zijde-papier zijn speculatief en overgevoe lig karakter heeft verkregen. Als vaststaand kan men wel aa.nnemen, dat voor negentig procent de kunstzijde-rubriek in handen is van speculanten. Met het gevolg, dat, wan neer dan ook eens de marktpositie van zulk een fonds, wegens klein aanbod, al krach tig en gezond schijnt, zulk9 nog heelemaal niet het geval behoeft te zijn. De classee- ring is nog geenszins gefundeerd. Integen deel de positie van de kunstzijde-industrie als zoodanig is van dien aard, dat allen die in het kunstzijde-schuitje varen, voor- loopig nog wel met woelig water te kampen zullen hebben. Op het oogenblik is men ten onzent zeer enthousiast gestemd op kunst- zijde-aandeeflen, vooral na de verbroede ringspogingen tusschen de Enka en Breda. Men is voornemens elkander niet dwars te zitten, hetgeen op zichzelf zeer prijzens waardig is, doch waardoor het fonds veel minder interessant wordt. Tot de stabilisatie en een betere classeering draagt intusschen een eventueele verbroedering zeer veel bij. Voor Koninklijke Olie blijft de stemming bij voortduring vast, hoewel de omvang der affaires niet zoo heel veel te beteekenen had. In hoofdzaak nam de daghandel deel aan de affaires, terwijl de koersen zich bin- RECLAME. G07G Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie -Huid van Handen en Gelaal, dan Doos 30, 60, Tube 80 cl. ncn beperkte grenzen bewoog Tr.lusscb'" i toent de' industrie nog altijd een interes sant herstellend verloop. De Afrierikaansche voorraden zijn gedurende de afgeloopen weken opnieuw verminderd en de drci?i:i£ van een onverkoopbaren voorre ad wordt sleeds minder gevaarlijk. Per 30 Juni 192^ bedroeg de voorraad 613 milliutn vat; i. tegen ruim 613 1/2 millioen in de Mei daaraan voorafgaande. Ook de j duclie neemt dagelijks af. Zij bedroeg in de weck van 28 Juli 2.386.000 vaten j r-r dag, legen 2.586.000 vnten op 18 A tusIus. Interessant is intusschen wat „The constateert. Dit vooraanstaande blad op pelroleumgêbied zegt: „De genezing is nog niet volkomen. Er blijven nog steeds buitensporige voorraden beslaan. Ook dreigt nog steeds overproduc tie cn indien de prijzen verder verhoogd worden zal dit zeker stijging van productie in de hand werken. De industrie is in staar, aan de vraag te voldoen en het schii t thans de eenig juiste politiek om ecmigt: voorzichtigheid te betrechten met het aan wenden van nieuw kapitaal totdat de her stelperiode verstreken zal zijn. Het gevo g van do verhoogde prijzen voor ruwe olie is, dat de productie toeneemt en hieraan b •- staat voorloopig althans niet de minste bj- hoefle. De culturen-markt was niet onvast van. loon. Suikcrwaarden werden iels levendiger verhandeld speciaal H. V. A. Edoch, de om zetten waren niet groot. Van de incourante soorten trokken Java Cultuur eenigszins de aandacht. Tabakswaarden evenals Rubbers waren kalm gestemd. Intusschen worden belang hebbenden eenigszins verontrust door de medcdeeling dat in November cn December een 125.000 ton rubber voor de export zou vrijkomen. Financial News echter staat hiertegenover eenigszins sceptisch en is van meening. dat deze raming, afkomstig van Reuter wel wat hoog is gegrepen. Het blad wijst er tevens op dat de gcheele hoeveelheid rubber niet in die twee maan den zal vrij komen daar reeds een groot contingent verkocht is voor levering No vember, December en Januari. Intusschen, met dat al, willen wij op merken dat het heden ten dage al zeer moeilijk is een eenigszins juist prognose op te stellen ton aanzien van de verders ontwikkeling der rubberpositie. Dat du situatie ongezond is, staat natuurlijk vast. Maar evenzeer mag men ccmcludceren rt.'t de Wereldvoorraden hiel ongeveer 70.000 tc u in vergelijking lot verleden jaar zijn afg - nomen en dat men mag rekenen op een verdere vermindering met 15 a 20 duize d ton die na de opheffing der restrictie «>p de markt komen, geen ander effect zoude i hebben dan hel herstel van den toestand zooals die in 1927 was. Een verstoring va a het evenwicht zal derhalve wel niet in treden. Op de Amerikaansehe afdeeling werden diverse Sporen en enkele induslrieele fond sen lijdelijk tamelijk levendig verhandeld. De geldmarkt bleef in dc afgeloopen du- gen constant. Prolongatie noteerde 4 pCt. 24 Aug. 31 Aug. 6 pCt Nederland 1Ö22 105 105K- 5 pCt Nederland 1918 WM* 102H 4'/» pCt Nederland 1916 1015$ 101L 4'/i pCt. O.-Indië 1926A/B 99 Amsterdamsche Bank 1S1H 181 Vv Koloniale Bank 2631-4 263H CerL Ned Handel-Mij. 176 1/8H Holt Kunstzijde 229H 227' Ned Kunstzijde 4451-4 441 Maekubee 199H 20m Jurgens gew aand. 280 Philip? Gloeilampen 767 770 Bediang Lebong 15214 153 Singkep Tin 300 357 Kon Petroleum 441a< 44o. 2 Amsterdam Rubber 23814 233 Hessa Rubber 310 30912 Holland- Amerika-Lijn 77 Nederl Scheepvaart Unie ^02 Stoomv-.Mij „Nederland" 194 4 - Cultuur Mij Vorstenlanden 16814 168 Handelsver Amsterdam 718 '2?.., Arendsburg Tabak Mij. 057 355-4 Deli Mij 439)4 488U Senemhob Tabaks-Mij. 534*4 n Cert Union Pacific 194 RECLAME. H P. H. KEEREWEE BEGRAFENISSEN Tel. 8 AUTO-TRANSPÓRT Aolmnrkl 18. CREMATI E* 4762 Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Amster damsche Beurs. 3-3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11