Morgen Hoedenweek HET BOORDENHUIS KOFFERS EN TASSCHEN, S. G. J.' DE GROOT. REPARATIE-INRICHTING. begint onze bekende VISCHMARKT 7 RADIO-PROGRAMMA. SCHEEPSTIJDINGEN. Toezicht Mevr. Schokking was al ee re pre sidente aanwezig, zoomede 'n deel van het bestuur der Oranjevereniging. De zaal was in een feestelijk kleed ge zet wat met het vele wit en Oranje waar mede de kleintjes getooid waren, een zeer gezelligen aanblik bood. Bij de vele ver snaperingen die de kinderen werden toe gediend kwam ook nog de vertooning van een poppenkast door den heer Henri Nol- les van Den Haag, die er voor zorgde dat de kinderen uitbundige pret hadden. Wel voldaan gingen allen huiswaarts. Aan de Hervormde School III alhier is met ingang van 1 Nov. benoemd tot onder wijzeres Mej. J. Houwaard van hier. thans assistente te Oosthem (Fr.) LISSE. „Lisse Vooruit." Autotocht voor ouden van dagen. Opening der winkel week. Het comité „Lisse Vooruit0 organiseer de een autotochtje voor de ouden van dagen, dat Donderdag-middag plaats had. Vier en veertig bezitters van een auto, stelden deze welwillend tér beschikking, waarin 117 oudjes plaats namen. De rege ling was prachtig in orde. Bij den stoet voegden zioh een montage- en een reserve- wagen, terwijl twee motorrijders ordenan- sediensten vervulden-. Alles werkte mede ten goede, het weer was schitterend, en in plaatsen die werden gepasseerd was de verkeerspolitie in actie. Alle auto's waren voorzien van de Hollandsche driekleur, en de vlag met de kleuren van de gemeente Lisse. De firma Groenenwegen had uitste kend zorg gedragen voor de versiering van het knoopsgat. Alles was in een 'blijde stemming. Van- pit Lisse werd, nadat door nieuw Lisse was gekruist, naar Haarlem gereden, verder Overveen, Blöemendaal en langs den nieu wen Zeeweg naar Zaodvoort. Daar werd halt gehouden om eenige ververschingen te gebruiken. Terug werd de weg gevolgd naar Aardenhout, Vogelenzang, langs den yoeb der duinen naar Noordwijk. Bij Groot Leeuwenhorst werd de terugtocht genomen Via Sassenheim, en arriveerde men te zeven pur weer te Lisse. De tocht welke te halfdrie was aange hangen, was 61 K.M. lang. Het was de oudjes aan te zien, dat ze toet volle teugen genoten hadden. Vele van hen, hadden nog niet het genoe gen gehad in een auto te rijden. Zelfs hoorden wij er een zeggen, dat ze in haar leven nog maar éénmaal de zee had gezien. De oudste der tochtgenooten telde al 91 romers, een nog krasse baas, die nog alle dagen een wandeling maakt van eenige kilometers. Bij de aankomst werd de étalagewedstrijd geopend, waaraan 44 étalages mededingen. Het publiek zal beoordeeien wie er voor een prijs in aanmerking zal komen. Iedere 'étalage bevat een letter, tezamen vormen- de een zin, en het was gisteravond al ver bazend druk, met speurende menschen. Voor dezen étalagewedstrijd is bijzonder Veel werk gemaakt. We raden een ieder aan eens een kijkje te komen nemen. Gisternacht hebben alhier weer een drietal inbraken plaats gehad. Het was deze keer bij de heeren Asseler, Tegelaar en Zijp. Er woTdt echter niet veel gemijt, tolleen de eerstgenoemde f. 10. De politie stelt een onderzoek in. NOORDWIJK. De gemeenterekening 1927. De gemeenterekening dienst 19*27 wijst nan aan gewone inkomsten f. 611.036.94rV?. aan gewone uitgaven f. 518.052.23, en heeA alzoo op den gewonen dienst een batig saldo van f. 92.984.711/?. De uitgaven voor den buitengewonen dienst bedragen f. 435.106.57, de inkomsten van dien dienst f. 314.749.44, zoodat er een Padeelig saldo is op den builengewonen Öienst van f. 120.357.13. NOORDWIJK-BINNEN. Het Oranje-feest. Gisteravond vergaderden in café „Flora" Van den heer P. v. d. Voort, het bestuur der Oranje-Vereeniging met de verschillende commissies tot regeling van het Oranjefeest. Te ongeveer 8.30 uur opende de voor zitter der O.V., de heer L. v. Wijk. de ver gadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Bij de bespreking van de verschil lende voorbereidende werkzaamheden der commissies werden diverse vragen gesteld, die door den voorzitter werden beantwoord. Eenige wijzigingen en aanvullingen werden in het programma als volgt aangebracht: De koraalmuziek van af den toren van Noordwijk-Binnen, welke oorspronkelijk zou plaats hebben op Dinsdag 4 Sept., zal nu Woensdag 5 Sept., voorm. 8 uur, plaats hebben. Voor het ringrijden op versierde rijwielen voor meisjes van 1218 jaar, waarvoor voor de versiering ook fraaie prijzen be schikbaar zijn gesteld, werd alsnog vast gesteld, dat de samenkomst der deel neemsters zal plaats hebben op de laan: van Huize Offem, des nam. te 1 uur. alwaar dan de keuring door de jury zal plaats hebben. Na de keuring gaan de deelneem sters in optocht, begeleid door een der muziekkorpsen, naar de Wilhelminastraat. Te volgen route: Offemweg, Voorstraat, Lin- denplein, v. Limburg Stirumstraat, Bronck- horststraat, Kerkstraat, Lindenplein, Voor straat, Wilhelminastraat, alwaar de ring- RECLAME. NOORDEINDE 11. Giro 35P3S. Telef. 708. 6962 RECLAME. 5976 rijderij plaats heeft Men zorge vooral op tijd aanwezig te zijn. Voor de straatversiering stelde 't bestuur der O.V. geldprijzen beschikbaar. De keu ring hiervan zal plaats hebben op Maandag 3 Sept. bij kunstlicht. De volgende regeling werd getroffen voor het keuren door het publiek der verschillen de étalages: Elk ingezetene van Noordwijk kan bij den héér L. van Wijk of bij den heer Th. Taskin een biljet afhalen. Op dit biljet staan gedrukte namen der deelnemers aan den étalagewcdstrijd. Men zet een kruisje voor zeven namen uit groep A en ook voor zeven namen uit groep B. natuurlijk voor de namen van die personen, die, naar hun meening, voor een prijs in aanmerking ko men. Degenen, wier biljet het meest in overeenstemming is met de uitspraak der jury, ontvangen prijzen, door de winkeliers beschikbaar gesteld. Biljetten moeten wor den ingeleverd vöór Zaterdag 1 September, 's avonds 9 uur, bij den heer Taskin. Zij, die meer dan één biljet inleveren, verliezen alle aanspraak op een prijs. Men verzoekt ons- nog mede te deelen, dat de reeds uitgegeven witte biljetten, in verband met een daarop voorkomende ver gissing, ongeldig zijn. Deze moeten dus worden vervangen door nieuwe oranje-bil jetten. Tijdens de feesten zijn op het feestterrein aan de Pické9lraat leden der Noordwijksche Reddingsbrigade aanwezig met verband- materiaaj.: deze zijn kenbaar aan een witte rozet op de borst. Geen der heeren meer het woord ver langende, sloot de vodrzitter de vergadering. OEGSTGEEST. Geref. Gemeente. Gisteravond is tot predikant vaji de Ge reformeerde Gemeente alhier benoemd ds. J. Heringa te Nieuwe Pekela. Meer en meer blijkt, de „Wiweto" een succes. Bij verschillende Standhouders worden goede bestellingen gedaan en de .onderlinge samenwerking wordt blijkbaar op gunstiger peil gebracht. Het aantal bezoe kers, gerekend buiten de schoolkinderen, steeg tot boven de 3100: Tijdens het bezoek van de schoolkinderen hebben ook wij even een kijkje genomen. Zooals reed9 gemeld werden de kinderen onthaald op limonade door de firma Kranenburg en op biscuits door de firma H. v .d. Lr^cn, welke tracfalie door circa 800 kinderen zeeT op prijs werd gesteld VALKENBURG. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin hoopt de Harmonie Zaterdagavond het volgende programma uit te voeren: 1. Oude Wilhelmus; 2. Leve de Geuzen, marsch, J. Noordanus; 3. La Goronne d'Or, ouvert. L. Khant; 4. Frau Luna, Valse P. Lincke; 5. Martha, fant. D. Bauwens. Pauze. 6'. O, schitterende kleu ren, marsch, A. J. Hupkens; 7. „Oranje- Nassau", marsch triomphale. J. Noordanus; 8. Valse Nationale, C. de Clérmont; 9. Die Lustige Dorfschmtede, concert-marsch, Fu- cik; 10. Potpourri No. 1, A. J. Hupkens, 11. Finale. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Aanbieding Begrooting 1929 Verlaging tarieven Water, Electriciteit Benoeming onder wijzeresVervroeging uren van post; afhalen des Zondags. Voorzitter de heer E. Vernède. burge meester. Afwezig de.heeren J. F. De Kleer- maeker en W. G, Duynisveld. Na opening der openbare zitting worden door den waarn. secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onver anderd vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen een aantal missiven van Ged. Staten waarbij vermelding van goedgekeurde raadsbesluiten Door het bestuur van de Koningin Wilhel- mina VeTeeniging wordt een subsidie ge vraagd voor het kinderfeest. Besloten wordt evenals andere jaren f. 300 subsidie te ver kenen. B. en W. bieden vervolgens de begrooting dienst 1929 aan. Deze hegrooting zal bij de leden circuleeren en daarna worden be handeld. De voorzitter deelt inede dat het larief voor de waterleiding'is gewijzigd waardoor nagenoeg alle pcrceelen een klasse verlaagd worden. De prijs van de electriciteit wordt ge bracht van f. 0.35 op f. 0.30 per K. W. U. voor licht en voor kracht van f. 0.20 op f 0.18. Ten slotte wenschen zij een nieuwe vuilnisauto aan te schaffen. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres openb. school (Dorp) luidt: 1. mej. P. HrBroekveldt; 2. mej. H. R. C. H. Kruis; 3. mej._N. Plaats. Ontheffing k verleend door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van de verplichting tot de benoeming vin een wachtgeldster. Benoemd wordt met algemeene stemmen no. 1 van de voordracht mej. P. H. Broek- veldt. Door Ged Staten is de gemeenterekening dienst 1926, .voorloopig vastgesteld in de vergadering van 6 September 1927 met en kele opmerkingen teruggezonden. Het brengt enkel veranderingen van administratieve aard. De wijzigingen worden goedgevonden. De gemeen tere ke ning 1927 wordt voorloo pig vastgesteld-Gewone dienst: ontvangsten f 226.886.07, uitgaven f. 185.085.34*. Batig slot f.41.800 726. Kapitaaldienst: ontvangsten f. 182.361 67, uitgaven f. 195.65:6.495, nadeelig slot f. 13.294.82s. Door den heer W. Verschoor is een uit breidingsplan ontworpen en er is overleg gepleegd met de deskundigen in naburige gemeenten. Bezwaren zijn niet ingebracht en het heeft ter visie gelegen. B. en W. stel len voor, behalve de vaststelling van dit uit breidingsplan, hen te machtigen zoo noodig afwijkingen te mogen verkenen, onder goedkeuring van Ged. Staten. De heer J. Braggaar wist van de ter visie legging, evenals meerdere ingezetenen niets af en vraagt hoe dat is bekend gemaakt De voorzitter antwoordt dat aan de ver plichting is voldaan volgens de wet. Het is aangekondigd in een plaatselijk blad, de Voorschotensche Courant. Het plan wordt vastgesteld, waarbij reke ning zal worden gehouden met datgene wat besproken is, meerdere bebouwing Leidsche- weg. (In een speciale besloten zitting be sproken Corr.). Eindelijk, aldus de voorzitter, hebben wij gelden in kas gekregen voor den aanleg van kabels en leidingen voor aansluiting van de huizen nabij de Haagschc Schouw. Waar wii door particulieren-grond moeten, stellen B. en W. voor een contract met de eigenaren te sluiten, omdat zij anders de gemeente naderhand wel eens op kosten konden jagen. Zij hebben er zelf ook be lang bij en, voor zoover de voorzitter weet, gaan zij hiermede accoord. Aldus goedgevonden. In verband met het verzoekschrift van J. C. v. d. Peet en H. H. v. d. Ster, stellen B. en W. voor den chef der bedrijven te instrueeren zich geheel te onthouden van leveranties aan particulieren. Bij onderzoek is gebleken, dat het bedrag hoogstens f. 400 groot is. Aldus goedgevonden. Op het verzoek van H. de Graaff 9tellen B. en W. voor afwijzend te beschikken, als zijnde ten eenenmale in strijd met hetgeen in acht moet worden genomen bij het aan leggen van straten. De heer J. J. Dijkman vraagt, of de eige naar niet bereid is rioleering aan te leg gen, of anders de gemeente. De heer J A. Mens, wethouder, geeft inlichtingen. Er wordt niet gesproken van rioleering. Zij spreken alleen van 2 Meter trottoir en 3 Meter verharden. Laten zij met een behoorlijk plan komen. Nadat de voorzitter er aan heeft her innerd, dat de heer v. Schaik en destijds ook de heer Durang^ ook stralen met rio leering moesten maken, wordt het voorstel van B. en W. aldus aangenomen. De wijzigingen in de Alg. Politieverorde ning betreffende alleen het inlasschen van de woorden „bebouwde kom" en de wijze van aanduiding van de max. snelheid door waarschuwingsborden volgens voorgeschre ven model. Enkele besluiten comptabiliteit worden met algemeene stommen genomen. Het Suppl. Kohier Hondenbelasting wordt vastgesteld tot f.26. Alvorens aan de rondvraag te beginnen stellen B. en W. voor den pensioengrond slag van de beide gemeentewerklieden te verhoogen met f. 60. Hun is een jas en een pet verstrekt waardoor deze emolumenten moeten worden bijgevoegd. Nadat een der leden nog heeft gevraagd of de petten alleen gedragen mogen worden met aschophalen en een der leden in over weging heeft gegeven ook het personeel bij de bedrijven van dienstkleeding te voor zien, wórdt dit voorstel aangenomen. Van den directeur van het post- en tele graafkantoor is een schrijven binnengeko men gericht aan B. en W. waarin gemeld is dat d© inspectie van plan is de uren voor het afhalen van poststukken op Zon dag te veranderen van 11.3012.30 in, van S9 uur of 8.309.30. De heeren J. Braggaar en A. Verboon vinden deze verandering geen bezwaar. De voorzitter is een voorstander van Zondags rust en de bevordering daarvan en ziet hierin ook geen bezwaar. De heer .J. A. Mens wijst er op dat veel inwoners Zater dagavonds geen poststukken bezorgd krij gen en deze 's Zondags moeten halen. Des tijds heeft men de men vastgesteld omdat omstreeks half twaalf zeer vele kerkgangers toch reeds in het dorp waren. De heer C. Eggink wenscht te ad visee ren. de openstel ling te bepalen op 8.459.45. In dien geest zal dit schrijven worden beantwoord. Nadat de voorzitter heeft medegedeeld, dat zeer waarschijnlijk een goede plaats is ge vonden voor een vaste muziektent, n.l. tus- schen het Burg. Vernèdepark en de nieuwe woningen en hieraan eens gedacht zal wor den, wordt aan de rondvraag begonnen. De heer J. Braggaar heeft geen gelegen heid gehad de stukken voor den raad in te zien en verzoekt den voorzitter in een der gelijk geval op een anderen avond te mogen komen. Hiertegen is in een uitzonderings geval geen bezwaar. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de openbare zitting. De beoordeeling van den gehouden etalagewedstrijd door het publiek had het resultaat: 1. E. J. Ober; 2, C. v. Os (Fruit handel); 3. H. H, v. d. Ster; 4. J. F. N. v. Os (Vleeschhouwer)5. A. B. Wesselo. WARMOND. Zaterdagavond om half negen geeft „St. Mathias" wederom een concert. Het programma luidt: 1. Vieux Camerades. Marche, C Teike. 2. Wilhelmus 3. Lente's ontwaken, Ouver ture A. Zwart 4. Le beau Danube bleu, Wals, J. Straus9. 5. Le Triomphe des Concerts, L. Vermaelen Solist D. v. d. Kerkhof, tenorhoorn. Pauze. 6. Mar che aux Flambeaux, G. Meyerbeer 7. Fantaisie, L. Blemant Solist Ant. van Kempen. 3lt-saxophoon. 8. Tolle Streiche, Polka. Waldteufel. Solist G. v. d Kerkhof, piston. 9. Guillaume Teil. Grande Fantaisie, G. Rossini. 10. Prinsenmarssch, Joh. Oos- telaar. WASSENAAR. De Feesten. Zooal9, reeds bekend mag zijn, wordt op 5 en 6 September a s. in deze gemeente ge vierd de verjaardag van H. M. de Koningin en de 70ste verjaardag van de Koningin- Moeder. De Wilhelmina-Yereeniging, welke gedu rende een tweetal maanden druk in de weer is geweest, is thans nagenoeg met haar werkzaamheden gereed en weldra zal het programma der feestelijkheden ver schijnen. Zonder in details te treden, kunnen wij thans al wel mededeelen, dat de feestvie ring grootsch zal zijn, hetgeen vooral te danken is aan de groote medewerking van de ingezetenen van allen rang en stand. Het hoofdmoment der feesten zal zijn het uittrekken van den grooten jachtstoet met Gravin Jacoba van Beieren en heer Henrick van Wassenaer als hoofdpersonen. Meer dan 100 paarden, 250 personen en een aan tal wagens zullen in dezen stoet medegaan. De opstelling heeft plaats op Huize de Paauw op Woensdag 5 September des mor gens 10 ure, terwijl het Comité om 1 ure des namiddags hoopt te vertrekken. De route zal worden genomen langs Kerkdam door het Dorp naar, de Kieviet en vervol gens naar het Kasteel Oud-Wassenaar. Op het gereserveerde terrein van het kasteel, waartoe aan belangstellenden tegen beta ling van f.1toegang zal worden ver leend, zal de Gravin worden ontvangen, bij welke gelegenheid door de Koningin Wilhelmina-Vereoniging aan alle deelne mers een thé zal worden aangeboden. De stoet wordt daar omstreeks drie uur ver wacht. Na de rust wordt de tocht voortgezet naar liet huis De Paauw, waar het gemeentebe stuur den stoet officieel zal ontvangen. Na het uitvoeren van een rijnummer door de edellieden op het gazon vóór Huize De Paauw zal de stoet worden ontbonden. Het bestuur van de Kon. Willi.-Vereeni- ging zal den toegang tot het Dorp door het aanbrengen van versieringen verfraaien terwijl de ingezetenen zijn uitgenoodigd om door het aanbrengen van versiering aan de gevels hunner woningen aan het Dorp meerderen luister te geven. Des avonds biedt Excelsior op het feest terrein, waar verschillende groote vermake lijkheden zullen komen, een concert aan. Donderdagmorgen geeft de gymnastiek vereniging „Blauw Zwart" een demon stratie op het feestterrein, terwijl in den middag kinderspelen zullen worden ge houden. Des avonds wordt een concert gegeven door „Klein maar Dapper" uit 's Graven- hage, terwijl te 11 elf uur de feestviering met een schitterend vuurwerk zal worden besloten. Alle ingezetenen zien met spanning de komende feestdagen tegemoet. Moge goed weer den opzet doen slagen. ZOETERWOUDE. R.-K. Geitenvereeniging „Zorg en Vlijt" Deze week had vauweg den Prov. Bond de jaarlijksche geitenkeuring plaats. De jury beslond uit de heeren Zuiddam en v. Noord. Aangevoerd waren 4-8 dieren. De prijzen* werden als volgt behaald- Ongehoornde: Nellie, eig. P. W. v. d. Salm, 1ste prijs; Nora. eig. E. J. Los, 2de pr.; Leentje, eig. J. Schenkeveld, 3de pr.; Greta, eig. J. v. d. Drift, 4e pr. Gehoornde en bonte: lsle pr. Mietje, eig. C. Onderwater Jz 2e pr. Nellie, eig. C. Onderwater Pz.; 3e pr. Anna, eig C. van Teylingen; 4e pr Mina, eig. A. v. Leeuwen. Lammeren: 1ste pr. E. J. Los, 2e pr. C. v, Teylingen; 3e pr. E. J. Los. VOOR ZATERDAG 1 SEPTEMBER. Hilversum, 1071 M. 12.302.00: Lunch- muziek door liet 'irio F. Gourtel 2.00: Aansluiting van het Theater Tusclunsky te A'darn. Het Theater-orkest o. 1. v. Max Tak. „The Ramblers", dans-orkest o. 1. v. Theo Uden Masman. Piet Palla, orgel 4.00 5.30: Thé dansant. Jack Raymond's orkest en Casanova et sea Argentines van het Kurhaus te Scheveningen. 6.007.45: Concert door het Oniroep-orkest o. 1. v. Nico Treep. Jeanne Bacilek, sopraan 8.00: VARA. Het Vara-kwartet (E. Bomli, viool, Marie Polak, viool, Joh. Vogtschmidt, cello, A. Krelage Jr., piano). Mej. B. Wigmans, sopraan. Spr.; C. v. d. Lende, voorz. van het comité voor Jeugdbescherming: Het Inter nationale Jeugdprogramma 10.3011.45: VARA. Aansluiting van de Cinema Royal te A'dam. Orkest o. 1. v. Hugo de Groot. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. Uit sluitend KRO-uitzendingen 12.30—1.30: Lunchmuziek door het Trio „Winkels" 5.307.00: Gramofoonmuziek 7.458.15 Spr.: Pater J. v. d. Tempel O. P.: Graaf Leo Tolstoi in zijn verhouding tot God en den Staat 8.15: Uitzending uit Vlaardingen, ter gelegenheid v. h. 25-jarig best. v. d. R.-K. Harmoniever. „St. Johannes", dir. J. Oomes. De Chr. Harmoniever. „Harpe Da vids". J. Peters, tenor, J. Nederpelt, piano. Spr. A. Vermeulen, voorz. v. d. Ned. R.-K. Volksbond: Het 25-jarig bestaan der feest vierende vereeniging. Oaventrv, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 1.202.20: Corelli Windeatls band 3.50- Orkestconcert G. W. Wolfle, sopraan, N- Ven her, bariton 5.35: Kinder uurtje 6.20: Dansmuziek 6.50: Nieuwsber. 7.15: Muziek 7.20: Lezing over het om roepprogramma 7.35: Beethoven's cello sonaten 7.50: Lezing: Amateur associat. foorball prospects 8.05: Muziek van Wal ter Donaldson door het B. B. C.-dans-orkest en Elsie Carlisle 8.35: Vaudeville. Dans- orkest en variëté-artisten 9.35: Lezing: Summer in America 9.60: Nieuwsber. 10.10: Balladenconcert. B. Hooper, tenor, G. Parkington. cello, S. Harrison, piano 10.5012,20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10: Gramofoonmuziek 4.055.05: Dansmuziek 8.5011.20: Concert. 1. Le Joli Role, Gentil (duet van Mile. Clement en Hr. Nevry. Daarna orkest-concert en zang. Langenberg, 469 M. 12.301.10: Me chanische muziek 1.252.50: Orkest- concert 6.207.15: Orkestconcert 8 35: Vroolijke avond. Als inlage „Das Hem- denknöpfchen", klucht van Müller. Daarna tot 1.20: Dansmuziek. König3wusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.205.20: Lezingen 5.206.20: Concert 6.208.05: Lezingen 8.20: Orkestconcert, o. 1. v. B. Seidler-Winkler 10.5012.50: Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.35: Holty-herden- kingsconcert 5.20: Melodrama en ballade 6 20: Concert 8.20; „Tijl Uilenspiegel- feest", uitz. u. d. plaats waar Tijl Uilen spiegel is begraven (Mölln). Brussel, 509 M. 5.20: Dansmuziek 6.50: Orkestconcert 8.35: Gramofoonmu ziek 8.50: Kamermuziek 9.20; Sym- phonieconcert in de Kursaal te Ostende 10:35: Sluiten. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KONINGIN DER NEDERLANDEN 1 Sept. van Amst. tet Batavia verwacht. PRINSES JULIANA, thuisr., 30 Aug. van Colombo. KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, thuisr., 2 Sept. te Las Palmas verwacht. GELRIA, vacantiercis, arr. 30 Aug. te Bergen. FLANDRIA, uitr., 30 Aug. van Cherbourg. HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LIJN. KIELDRECHT, uitr., 29 Aug. v. Colombo. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. RIJNDAM, Rdam n. New-York, 30 Aug. v. Southampton. HOLLAND—AUSTRALlE-LIJN. ALMKERK, 29 Aug. van R'dam te Hamb. SAMARINDA, uitr., pass. 22 Aug. Gibraltar HOLLAND—AFRIKA LIJN. MELISKERK, uitr., 31 Aug. le Mombassa verwacht. HALCÏON-LIJN. STAD DORDRECHT, San Nicolas n. R'dam, 28 Aug. van Dakar. ROTTERDAM ZUID-AMERIKA LIJN. ALWAKI, uitr., 27 Aug. te Montevideo ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIBAJAK, uitr., 30 Aug. te Marseille. DELI, thuisr., 30 Aug. van Padang. MEDAN, thuisr., 27 Aug. te Belawan. SLAMAT, thuisr., pass. 30 Aug. Perim. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. BOSKOOP 30 Aug. van Chili te R'dam. VULCANUS arr. 30 Aug. le Huolva. THESEUS arr. 30 Aug. te Bilbao. IRENE, R'dam n. Midd. Zee, pass. 30 Aug. Gibraltar. HEBE arr. 30 Aug te Lissabon. ALKMAAR 28 Aug. van Talcahuano naar Amsterdam. BREDA, Amst. n. Chili, 28 Aug. van Guayaquil. HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN. SALABANGKA, uitr., 28 Aug. te Kobe. JAVA—NEW-YORK-LIJN. SrMALOER 29 Aug. van Sabang naar New- York. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALGENIB 29 Aug. van Bremen naar Mon treal. DRIEBERGEN, Wabana n. R'dam, was 29 Aug. 300 mijlen W. van Scilly. EMMAPLEIN 29 Aug. van San Nicolas te FRIESLAND en VLAANDEREN, sleepboo- ten Tyne n. Abadan was 29 Aug. op 19 gr. 2 min. N.B. en 39 gr. 22 min. O.L. HAULERWIJK, R'dam n. Boston, pass 29 Aug. Cape Race. JOHANNA arr. 29 Aug. te Danzig. NAALDWIJK 30 Aug. v. Emden n. Im- mingham. STAD ZAANDAM 29 Aug. van Passage» n. Sal la Cabello. UTRECHT 30 Aug. van R'dam te Pauillaft, VALK, m.s29 Aug. van Exeter n. Fowey, YILDUM 29 Aug. van Avonmouth naar Barry Dock. ZEEMEEUW, zs, 25 Aug. van Folding te Hamburg. JONGE JACOBUS, R'dam n. Oran, pass. 29 Aug. Gibraltar. CALANDPLEIN 28 Aug. van B Aires le Rosario. HELENA arr. 24 Aug. te Konstantinopel. PENDRECHT 29 Aug. van Malaga naar Sevilla. RANDWIJK 27 Aug. van R'dam te Mar seille. ROZENBURG, Shields n. Bordeaux, pass. 28 Aug. Ouessant. SOENGEt GORONG, Antwerpen naar Ba tavia, pass. 29 Aug. Perim. m.8"r. 29 Aug. te Holtenau. VOORWAARTS, m.s., arr. 29 Aug. te Hoi- tenau. ZEEMEEUW. z.s„ 27 Aug. van Hamburg naar Nykjöbign. ZES BROEDERS, m s„ 27 Aug. van Ham burg naar Fredericia. PRINSES JULIANA ,z.s., 27 Aug. van Hamburg naar Holback. 3-2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7