Verhagen's Parijsche Wafels ejenphuw Qinefocfuz &un£pfi Sana KERK- EN SCHQQLN1EUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. De verdwenen Noodmunten. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GETROFFEN. Terwijl twee monteurs der P.N.E.M., af komstig uit Den Bosch en Vught, te St. Anthonis bezig waren met het maken van een aansluiting van den electrischen kabel aan den transformator, kwam de kabel plotseling onder stroom- De beide mon teurs bekwamen brandwonden, een nogal ernstig. Na verbonden te zijn werden zij per auto naar huis vervoerd. MEISJE VERBRAND. Te Goedewijen is een 6-jarig dochtertje Van M. W. door het omvallen van een lamp in brand geraakt. Gisteren is h'et aan de gevolgen overleden. DE PLAAG VAN HET PLATTE LAND. Zigeuners aan het werk. Uit tal van Limburgsche plaatsen wordt bericht, dat de landbouwstand veel last ran zigeuners ondervindt, die ondanks alle van overheidswege getroffen maatregelen, toch kans hebben gezien over de Holland- eche grens te komen. Zij maken het de be volking overaJ geducht lastig en plegen Overal, waar zij de kans krijgen, kleine 'diefstallen. Te Heerlerheide is een landbouwers- Trouw door een zigeunerin met een stok mishandeld, daar de Hollandsche vrouw weigerde brood en bier te halen Te Eygclshoven hebben de vreemde in dringers zich aan talrijke kippendiefstallen schuldig gemaakt, terwijl in dezelfde plaats pen zigeuner eenige horloges heeft ont vreemd. Te Arcen hebben zigeunervrouwen den 75- jarigen VaD den H. beetgenomen, wien zij bankbiljetten lieten wisselen. De oude Van H. merkte later, dat hij f. 200 te weinig bad ontvangen. Toen de politie gewaarschuwd werd, wa- iren de beide vrouwen reeds verdwenen. Te Lom-Arcen hebben Zigeunersvrouwen bij een particulier een som van f. 400 ont vreemd, terwijl uit Venray, Spekholzer- beide en tal van andere plaatsen nog door •igeuhers gepleegde misdrijven gemeld worden. Een bekend buitenlander, die tijdelijk Sn New-York vertoefde, las tot ziin gToote verbazing in een der toonaangevende bla den het bericht van zijn overlijden. Onmid dellijk bolde hij den uitgever op en drong aan op een rectificatie in het e°rstvolgend nummer. Doodkalm antwooTde de Yankee: ,,Het spijt mij, waarde heer, het spijt mij inderdaad heel erg; maar wat in onze kTant et ast is absoluut waar. Als gij bij ons uw overlijdensbericht hebt gelezen, zijt gij dood. Aangezien u dit echter onaangenaam echijnt te zijn, wil ik u in zoover tegemoet komen, dat wij tegen gereduceerd en prijs in de daarvoor bestemde rubriek uw ge boorte bekend zullen maken." NED. HEHV. KERK. Beroepen: te Borne, P. Visser, te Leme- lerveld; te Lohilh, J. Ter Braak can- didaat te Eibergen; te Bergentheira (loez), J. dhr. Frilzclie, cand. te Leiden. Te Driesum: J. van Amste! te Putten; te Saaksum: A. Loodsma, Cand. te Warns. Bedankt: voor Ri jnsnterwoudeds. .T. G. R. Langhout, te Lienden. Aangenomen: naar Oosterend (Fr.), H. Guittart te Ooslerhaule. LAGER ONDERWIJS. Bij Kon. besluit ie benoemd tot school opziener van het Lager Onderwijs in de inspectie Amsterdam. R. van Gaasbeek, hootd eener openbare lagere school te Utrecht. RECLAME. BLIJVEN ALTIJD WELKOM! 1219 VEREENIGING VAN LEERAREN BIJ HET MIDDELBAAR ONDERWIJS. Vervolg der Algemeene Vergadering. In de voortgezette ver" "dering kwam aan de orde het punt: gelegenheid lot bespre king van het aanhangig ontwerp van wet tot regeling van het voorbereidend hooger en algemeen vormend middelbaar onder wijs. Het eerst werd besproken de litterair historische school. Het hoofdbestuur wilde gelegenheid in de wet om naast de af deel ingen A. en B. andere afdeelingen te stichten, om verstarring te voorkomen, en dit te regelen bij algemeene maatregel van bestuur, door niet een vast type van lift. historische school vast te stellen, daar er nog geen zekere basis is aan te geven. Het hoofdbestuur stelde na eenige be spreking voor om een wettelijke bepaling te vragen, waarbij een algemeene maatregel van bestuur mogelijk wordt, die bepalingen inhoudt, betreffende de opleiding van de leeraren. Verschillende leden hadden tegen deze vage formuleering bezwaar. Over deze zaak werd geruimen tijd ge discussieerd, waarna het hoofd-bestuurs- voorstel werd aangenomen. Voorts werd nog uitvoerig gediscussieerd over bet ontwerp van wet tot regeling van het voorbereidend hooger en algemeen vor mend middelbaar onderwijs en over het eindexamenvraagsluk, waarvan een uitvoe rig rapport is uitgebracht. ALPHEN. Ingekomen van Bennebroek, A. Hoogen doorn, metselaar, Steeklerweg 80. Zwam- merdam, Trijntje J. Wijfje, dienstbode, Vin- kebuurt 15. Woerden, C. de Vries, scheepskl., Gouwsluisscheweg 45. Stid Delden, Pctronella Jordense, religieuze, Pr. Hendrikstraat 69. Rotterdam, C. J. Riet veld en gezin, ijzerwerker, Goeman Borge- siusstraat 6. IJssclmuiden, J. Militie; veer houderskn., Ridderbuurt 14. Zwammer- dam. J Schilt en gezin, scheepstimmerman, Sleeklerwek 22. Nieuwkoop, Martha E. v. den Bcrgh. zonder, echtgenoole van M. van der Pijl, Hooftstraat 86. Amersfoort, Neeltje Hofstee, religieuze, Pr. Hendrik straat 69. Vertrokken naar Nieuwer-Amstel Korse- laan 60, Maria J. van Straten, zonder, Hof straat 13. Boskoop den Ham 19. J. Z. Lapaer en gezin, boomkweeker, Groeneweg 1. Amsterdam le Helmerslraat 136, Trijntje van der Ham, dienstbode, Juliana- straat 86. Rotterdam Wolstraat 9, Grietje Ouwerslnot wed L. van Klaveren, zonder, Hoorn 178. Raamsdonk B60, P. Kie- vits, schilderkn.. Raadhuisstr. 269. Scho- terland Heerenveen, Hendrika Schaap, dienstbode. Ridderbuurt 1. Moordrecht Stevenstraat 14, A. Slobbe, fabr. arb., Raadwijkstraal 16. Amsterdam Hagen doornlaan, Dorothea C. L. Collignon, onder wijzeres Noordeinde 28. Hazerswoude, II van den IJssel, broodb.kn.. Torenstraat 18. Boskoop, Maria Allona, zonder, Hoorn 184. Steenbergen, L. M. van der Bijl, onderwijzeres. Oranjestraat 45. Zoe- terwoude. P J. H. Burger en fcezin, brood bakker. Hooftstraat 21. Bergen, Ida J. C. M van der Sandt, zonder, Pr. Hendrik straat 23a. De Raad dezer gemeente zal verga deren op Vrijdag 7 September a s. des avonds om 7 uur. BODEGRAVEN. De arbeider-tolegrafist R. Bonda is met ingang van morgen als dienstdoende chef van Leeuwarden naar hier overge plaatst. BOSKOOP. De Oranjefeesten. De feestelijkheden, welke hier ter ge legenheid van Koninginneverjaardag op Woensdag 6 September gehouden zullen worden, vangen aan met klokgelui van 7.30 —7.45 voorm. Te kwart voor acht volgt er Jtoraalmuziek van ..Concordia" in den tuin van den heer v. d. Wilk aan den Konin ginneweg. Het programma luidt: Wilhelmus. Gezang 96, Nun danket-alle Ooit, Psalm 138 en Wien Neerland's bloed. Om kwart over 9 trekken pl.m. 1200 schoolkinderen in deze volgorde Muziekver eniging ..St. Caecilia", R.K. School. Her vormde School, Muloschool (Zijde), Muziek vereniging Concordia", Nieuwstraat School Gemeente School, Rozenlaan School, en langs de volgende route vanaf begin Zijde tot Boezemkade en terug naar Dorpstraat, Kerkstraat. B. Colijnstraat en terug naar Dorpstraat OZ. tot aan de Begraafplaats, Rozenlaan. Biezen, Nieuwstraat. Dorpstraat tot begin Zijde, door het dorp. Daarna worden de kinderen in de scholen gelracteerd Het glanspunt van het programma vormt de groote historische optocht „De Oranjes in alle tijden", welke te 2 uur vertrekt en den volgenden weg neemt: Vanaf Koninginneweg, Zijde (tot Noord einde) en terug. Dorpstraat, Kerkstraat. Bur gemeester Colijnstraat en terug. Dorpstraat, Nieuwstraat, Biezen, Rozenlaan. Reijerskoop tot aan het einde (Zwarteweg) en terug, Dorpstraat. Bootstraat. Zuidstraat. Zuidkade. Julianastraat, Oranjestraat. Emmakade, Zuid kade tot aan den Koninginneweg, alwaar de stoet zal worden ontbonden. 's Avonds is er van 6.458.30 ringrijden per auto, terwijl het dorp schitterend ver licht zal ziin. De Muziekver. „Concordia" brengt vanaf halfnegen vanaf een stoomboot liggende in den Ham het volgende programma ten gehoore 1. Wilhelmus; 2. Camarades, Marsch, D. D. Belleflamme; 3. Ouverture „Fantaistique Mercedes", M. J. H. Kessels; 4. Les Ama zones. Marsch. G. Lohman; 5. L'Attente Fait Mourir, Fantasie, G. Gadenne: 6. Les Lilas Bleus, Ouverture, G. Gadenne: 7. Le Chanchard. Marsch, Doubevé; 8. Felé Joyeuzen, Fantasie, Louis Bajus: 9. Les Menapiens. Ouverture, H. Fayat; 10. Marche finale; 11. Wilhelmus. Een schitterend vuurwerkbe3luit te half- elf hel welvoorziene feeslprogramma. Alhier is in den ouderdom van 57 jaar overleden den heer Hillebrand van der Tak, arts. KOUDEKERK. De heer P. Tijssen alhier is geslaagd voor het examen hoofdakte. LEIHUIDEN De Oranjefeesten. De eerste dag. Het liet zich aanvankelijk aanzien dat de feesten te dezer plaatse niet zulk mooi zomerweder zouden hebben als de twee vo rige jaren. Dinsdag nog was het weer steeds dreigend. Woensdagmorgen echter toen de feesten door luid trompetgeschal van twee herau ten te paard ingezet werden, was het schit terend weder. Te ruim negen uur maakte het Oranje Comité met de muziekvereeni- ging „Symphonie" zich op om een aubade te brengen aan den burgemeester. Bij het raadhuis gekomen werden de burgemeester en zijn echtgcnoote toegesproken door den heer C. P. van den Broek, voorzitter d6T Oranjevereeniging. Hij deed in zijn toespraak uitkomen dat het afgeloopen jaar voor Leimuiden een ge lukkig jaar geweest was, en dat in dat jaar tot groote blijdschap van Leimuidens inge zetenen, de heer J. A. Bakhuizen tot burge meester herbenoemd was. Luimuiden is trotsch op zijn burgervader, steeds is hij doende om Leimuiden tot wel vaart en bloei te brengen. Daarna dankle de burgemeester voor de hartelijke woorden. Leimuiden is hem lief geworden, hij zal zijn beste krachten aan Leimuiden blijven geven. Aan het slot van zijn rede 9prak de bur gemeester den wensch uit, dat Leimuiden weder op vroolijke doch gepaste manier Koninginnefeesl zou weten te vieren. Daarna werd in de raadzaal aan het Oranje-comité de eerewijn aangeboden. In de raadzaal hield de burgemeester nog een toespraak tot het Oranje-comité, waarin hij vooral deed uitkomen, hoe hij de wijze waarop dat comité feest wiet te vieren ap precieerde. Op het feestterrein werd vervolgens door de kinderen van de drie scholen gezongen. Na afloop werden de kinderen door het Oranje-comité getracteerd. Des middags werden volks- en kinder spelen gehouden, waarvan de uitslagen hier onder volgen. Ringrijden. Paard en rijtuig. Mooiste ge- 1 heel de heer H. Heenk. 1. De heer en mevr. Heenk; 2 de heer T. de Rijk en mej. P. de Raadt; 3. de heer en mevr. J. de Rijk. Ringrijden met de fiets voor dames: 1. mej. L Hartveld; 2. mej. J. Vergeer3. mej. Q. A. Visser. Muiljeloopen voor groote meisjes: 1. mej. J. Bos; 2 mej. M. van Leeuwen; 3. mej. C. van der Meij. Kinderspelen. Turfrapen. Jongens van 68 jaar: 1. C. van Velzen; 2. C. Overde- vest; 3. G. Visser Hnz.; 4. P. van Veen; 5. G. van Berkel; 6. C de Graaf. Zakloopen: Jongens van 6—8 jaar: 1. A. Dekker; 2 B. de Graaf; 3. C. van Iperen; 4. P. Semp; 5. D. van Berkel; 6. W. Schilders. Tonnetje kruien. Jongens van JO—12 jaar: 1. J. Vork; 2. P. van Muijden; 3. J. Lek; 4. B. de Graaf; 5. A. Heuzen; 6. C. Vlasman. Balletje-Ioopen. Meisjes van 6S jaar: 1. A. de Graaf; 2. G. Bosman; 3. A. Visser; 4. J. Dikkeboom; 5. T. van Leeuwen; 6. M. de Bruijn. Letterleggen. Meisjes van 8—10 jaar: 1. T Dompeling; 2. J. Baarlse; 3. M. Muller; 4. A. van Graas; 5. A. van Dam; 6. A. Bak huizen. Meisjes van 1012 jaar: 1. G. van Vel zen; 2 N van Diemen; 3. N. van Velzen; 4. C. Bernard; 5. A. Visser; 6. R. Zemel. Tegen den avond begon het op het terrein reeds vol te worden. Naar hartelust werd genoten van de vele vermakelijkheden, waaronder vooral de cenlrifugaalbaan ge noemd moet worden. Bit was voor Leimui den een ongekende altraclie. De lieer van Graas had in zijn consump tie- en danstent voor een goed strijkje ge zorgd, zoodat hier gedanst kon worden. Ook de heer Sneeboer had voor goede mu ziek gezorgd. Tusschen 78 uur des avonds gaf het fanfarecorps een concert op het terrein. De tweede dag. Ook de tweede dag zette met goed weer in. Het glanspunt van den dag zou de op tocht worden. Dank zij de hulp van den heer de Regt die belangeloos zijn medewerking, aan het in elkaar zetten van den optocht verleende, is deze dan ook het glanspunt van den dag geworden. De optocht bestond uil tien groepen, voor stellende episoden uil de vaderlandsche ge schiedenis in hel 15701815. De costumes die geleverd waren door het theater-bureau de Schakel te Amsterdam waren keurig in orde. In totaal deden honderd en twee perso nen aan den optocht mede. In den namiddag werd voortgang gemaakt met de volksspelen waarvan wij de uitsla gen morgen mede zullen deelen. AALSMEER. Begrafenis C. Rinkel. Donderdagmorgen werd op de Oud-Kath. begraafplaats te Aalsmeer-Oost ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Cornelis Rinkel, in leven bode van ver schillende vereenigingen. Verscheidene kransen dekten de baar, o.m. van de afd. der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, Wilhelmina-vereeniging en „De Meerbode". Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door den heer D. Jongkind Mzn., namens de Mij., den heer G. W. Comello namens „De Meerbode". Beiden dankten de ontslapene voor zijn groote trouw en hooge plichtsopvatting. Een zoon van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling. Vooraf werd in de kerk een uitvaartdienst gehouden, waarbij Pr. Dievenbach voorging. De heer D. C. Visser te Amsterdam is als volontair ter gemeente-secretarie alhier toegelaten. H1LLEGOM. De Stcrt. no. 170 bevat de gewijzigde statuten der N. V. Zaadkweekerij en -handel voorheen Van Waveren Herzog, alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het Oranjefeest. Zooals we reeds meldden zou het Konin- ginnefeest hier op bescheiden wijze worden gevierd. Dit is gisteren geschied. De bewaar- RECLAME. VERKRIJGBAAR BIJ ALLE ERKENDE RIJWIELHANDELAREN 3809 schoolkinderen werdejj in den voormiddag getrakteerd op verschillende lekkernijen, terwijl de kinderen der andere scholen te 3 uur bijeen waren op het „Oranjeterrein". Een goochelaar en een poppenkast zorgden dat de levendigheid er in bleef terwijl het bestuur der Oranjevereeniging tevens ge zorgd had dat de kinderen niet „op een houtje behoefden te bijten". Jammer dat de feestvreugde tweemaal verstoord werd door een regenbui. Doch men moet er wat voor over hebben. Het was voor de kinderen een ech plezieringe en feestelijke middag. De Harmonie Katwijk kwam de kleine feest* lingen te ongeveer 6 uur afhalen, waarna een muzikale marsch door het dorp ge maakt werd. Des avonds gaf de Harmonie het gebruikelijke concert in de tent in da Bruggestraat rond welke tent de meer rijpere jeugd zich vermaakte. Of er nu juist geen andere wijze is om zich te vermaken dan den geheelen avond te galmen van „houd er de moed maar in" en meer dergelijke wanproducten, meetien we te mogen be< twijfelen. Voor twaalven waren ongevee» allen „huis toe". KATWIJK AAN ZEE. De viering van den Koninginneverjaardag. Hedenmorgen zetten de feestelijkheden ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin al vroeg in. Te 8 ure weerklonken van den torentrans der Nieuwe Kerk, uitgevoerd door eenige muzikanten van U.N.I. de tonen van ons aloude Wilhelmus en andere liederen o.m. Nun danket allen Gott en eindigden met: „Wien Neerlandsch bloed". Vervolgens werden circa drieduizend kin deren, allen met Oranje en vlaggen getooid uit de verschillende scholen samen gebracht, die in een halve kilometer lange rij, de muziek voorop, door de hoofdstraten niaj- cheerden. Een aardig gezicht, deze kleurrijke stoet. Daarna werd de stoet ontbonden en ging men over tot de verschillende wedstrijd spelen Als de voorteekenen ons niet bedrie gen zal de gecostumeerde ringrijderij een buitengewoon succes hebben hedenmiddag. Door de Oranjevereeniging is aan II. M. de Koningin het volgend telegram van ge- lukwensch gezonden: Het bestuur der Oranje Vereeniging te Katwijk aan Zee, biedt Uwe Majesteit met de herdenking Uwer geboortedag, eerbiedig Zijne hartelijke gelukwenschen aan, onder betuiging zijner warme gevoelens van trouw aan het Oranjehuis. (w.g.) J. Eikelenboom, Voorzitter. E. Sclhoneveld, Secretaris. Bij het verzenden van dit bericht is de» boulevard reeds zwart van menschen. In de Gemeentezaal werden de kin deren van de Prinses Juliana Fröbel en van de Bewaarschool feestelijk ontvangen door de dames bestuursleden en Commissie van Door J. S FLETCHER. Geautoriseerde vertaling uit 't Engelsch door Mr. G. KELLER. BS) Stevenege herinnerde zich nu, dat Detler- ilng Penthony nog niet had ontmoet en hij Blelde de heeren aan elkander voor. „Wij hebben het erg volhandig met die taak, mijnheer Penthony," zei Detterling. ,,'t Is een drukke lijd voor ons, menschenI Natuurlijk is het allerdwaast van Whalmore om zoo op de vlucht te slaan, want wij pak ken hem toch weer, en dan.,.." „En dan laten jullie hem toch ook weer pntsnappenl" viel Stevenege hem in de reden. „Nu, dat zal een volgend maal wel niet weer gebeuren," verklaarde Detterling. „Ik laat hem ergens anders heen brengen om geen verdere verantwoordlijkheid te dra gen. En wat denkt de heer Penthony nu van de zaak?" Maar de oude detective liet zich niet uit- hooren. Lachend verklaarde hij, dat hij zich geen oordeel aanmatigde alvorens beter op de hoogte van alle feiten te zijn. Toen hij echter met Stevenege weer weg was gegaan, wendde hij zich hoofdschuddend tot zijn metgezel. „Dat is me toch een zonderlinge historie, vreemd." zeide hij met gedempte stem „Wij hebben hier niet enkel te doen met een ge val van groole onachtzaamheidl Hoe kwam Detterling er toe om een persoon in pre ventieve hechten^ in een cachot van het politiebureau op te sluiten? Daar zal toch wel een huis van bewaring in de buurt zijn? Dat moet zeker het geval zijnl Men had Whalmore onmiddellijk daarheen moeten brengen." „Ja. in zoo'n sladje als dit gebeuren altijd rare dingen." antwoordde Stevenege. „Men leeft hier van de wereld afgezonderd en doet wat men wil. Maar ik sta toch wel uiterst verbaasd over die laatste geschiede- nisl Als Whatmore werkelijk onschuldig is, waarom doet hij dan alsof hij iels op zijn kerfstok had?" „Nu, in ieder geval geeft hij de stad stof tot praten", merkte Penthony op. „Pratenl Nu, en dfl" riep Stevenege uit, „De stad is er vol vanl Dat zullen wij be merken I" Toen hij des avonds met Penthony in de conversatiezaal van zijn hotel zat, stapte de schoenmaker Hicking binnen en ging dicht bij hem zitten. Hicking gevoelde drin gend behoefte om een praatje te maken en het duurde ook niet lang, of hij zeide: „Nu, mijnheer Stevenege, wat denkt u wel van die geschiedenis van vanmiddag? Ontvlucht? Bah, daar geloof ik geen sikke pit van. Afgesproken werk, mijnheer! Men heeft Whatmore geholpen om te vluchtenl" HOOFDSTUK XVI. Doofpot-politiek. Stevenege keek Hicking van terzijde eens aan en zag, dat hij zijn gewone avondbe zoek aan den „Koningseik" reeds had ge bracht en dal de drank, dien hij er had genoten, als spraakwater op hem had ge werkt. Hij gaf aan Penthony, die naast hem zat, een duwtje en keek den schoenmaker met een aanmoedigend lachje aan. j „U denkt dus aan afgesproken werk, mijnheer Hicking?" vroeg hij om hem aan het praten te krijgen. „Houdt u het dus voor een doorgestoken kaart?" „Ja, mijnheer, en er zijn heel wat men schen, die er evenzoo over denken," ver klaarde Hicking met nadruk. Hij schoof zijn stoel wat dichter bij de tafel, waar achter de beide detectives zaten en leunde een eindje voorover, alsof het zijn plan was een vertrouwelijk gesprek te beginnen. „Zeker een vriend van u, mijnheer Ste venege?" ging hij voort, met zijn sigaar naar Penthony wijzend. „Vast ook iemand van het vak! Uw dienaar, meneer; aange naam u welkom te mogen heeten in ons stadje; u vindt het vast een raar stadje, of u zal dat we! doen, als u maar lang genoeg hier blijft. Maar dit is een heel raar zaakje, heeren, erg raarl Zooals ik zeialles af gesproken werk. doorgestoken kaart!" „U weet er zeker van alles van?" merkte Stevenege vragenderwijs op. „Wij niet, na tuurlijk". „Dat kan ik me best voorstellen, meneer Stevenege. Zekerdat kan ik me be grijpen. Dat is wel het laatste wat men hier doen zal, de heeren uit Londen in de stads geheimen inwijden! Dat hoort niet tot het spelletje meneerl" „Wat voor spelletje?" vroeg Penthony. Hicking keek eens om. Doch behalve hem en de beide detectives was er niemand in het vertrek. Hij keek hel tweetal aan met een gezicht, alsof hij er alles van wist en legde een vinger tegen zien ietwat roodge- k'eurde neus. Nu. het spelletje is. een spelletje van zwijgen,'" fluisterde hij, „stiekem, stilletjes brutaalwcgl Met andere woorden maar 't is wel duidelijk, niet? Het spelletje van AlanscheslerI Dat.... loopt prachtig.... Zoolang ik me kan herinneren. En dat is al heel langl" „Nu, dan is u er zeker goed van op de hoogte!" zei Stevenege Hij bleef glim lachend toekijken, terwijl Hicking nieuwe kracht putte uit zijn glas. „Maarwij kennen het niet, zooals u wel kunt nagaan." Hicking knikte ernstig en boog zich steeds verder over de tafel heen. ,Deze stad, heeren," zeide hij alsof hij in 't diepste geheim iets verklapte, „deze stad. heerenAlanschester .is bekend om de sluwheid harer burgers. Ik ben hier niet geboren, maar ik woon hier al lang, al sinds mijn kinderjaren. Alles wordt hier in 't geniep gedaan. „En dan die geschiedenis van vandaag?" vroeg Stevenege. „Van vandaag," zei Hicking. „Ja, de zaak van vandaag I Ik kan me begrijpen, dat u dat vraagt. Nu luister dan eens goed naar me. Wat er vandaag gebeurd is? Whatmore moest vandaag voor de rechters verschijnen onder zware verdenking ja. zeer zware verdenking. Klokke tien slaat 'tl Wat gebeurt er? De rechtzaal is tjokvol, van de deuren tot de ramen, geen muis kan er meer in. Het slaat tien uur. Geen rechters.... geen arrestant. niet9 nie mendal! Tien. twintig dertig minuten gaan voofbijmen merkt van niets. Hoe komt dat? Ja. dat weet ik! De rechters Ollard en die anderen, zitten met procureur Willoughby en juffrouw Maidment achter dichte deuren. En.u is er ook bij. even als de inspecteur Dat gaat alles even stiekem I" Hij tikte weer eens tegen zijn neus knik te een paar maal gewichtig en sloeg toen krachtig met zijn wijsvinger op tafeL „Nu, daar weet ik alles van! En de an deren even goed.zij hebben hun mond niet gehouden, 't Is nu het praatje van da stad. Maar er zijn nog meer grappen uit- gehaaldl Whatmore speelt kiekeboe in dat cachot. zoo zie je me en zoo zie je me niell Daarna hebben.ik weet het met zekerheidOllard en die andere rechters weer een onderonsje gehad en Detterling was er ook bij. Altemaal gesmoes onder elkaar, begrepen? Dat duurt een heele tijd. O zool" „Hoe weet u, dat zij met elkander hebben geconfereerd?" vroeg Stevenege. Hicking tikte weer tegen zijn neus en knikte weer een paar maal: „Dat heeft mij een klein muisje in 't oor gefluisterd!" zei hij tenslotte glimlachend. „O, Alanchester zit vol kleine muisjes, heeren. Maar.een feit is 'tl En daarop kuiert Whatmore kalmpjes weg en poetst de plaat. Bah, maak me toch niets wijst Allemaal afgesproken werkl" „Wilt u zeggen, dat de politie haar mede werking heeft verleend bij Whatmore'9 vlucht?" vroeg Penthony. „De politie? Bahl Iedereende rech ters de groote heerendat ligt alle maal onder één deken Ik zeg maar.. afgesproken werk! Maar laat ik je zeggen, heeren. dat het niet geraden is, verder op de zaak in te gaan! Wat? Neen, niet ge raden je moet geen slapende honden wakker maken.dat is toch maar waarl (Wordt vervolgd). 2-S

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 6